آموزش کامل ریست فکتوری تلویزیون ال‌جی، سونی، سامسونگ

آموزش کامل ریست فکتوری تلویزیون ال‌جی، سونی، سامسونگ | بازگرداندن به تنظیم مجدد کارخانه 

اگر در تلویزیون شما مشکلاتی از جمله: حذف برنامه ها، بهم ریختن تنظیمات تلویزیون، و یا هر مشکل نرم افزاری که باعث شود تلویزیون درست کار نکند، به وجود آمده، نیاز است تلویزیون خود را ریست کنید. ممکن این مشکلات بخاطر پایین بودن ورژن سیستم‌عامل تلویزیون شما باشد بنابراین ما در این مطلب نحوه بروزرسانی سیستم عامل تلویزیون ال‌جی، سونی و سامسونگ را به صورت آفلاین (بدون نیاز به اینترنت) برای شما قرار دادیم. همچنین آموزش کامل ریست فکتوری تلویزیون ال‌جی، سونی، سامسونگ را با استفاده از دو روش کاربردی به همراه ویدیو اختصاصی برای شما عزیزان قرار دادیم. پس با ما همراه باشید.

ریست فکتوری تلویزیون

ریست فکتوری تلویزیون چیست؟

ریست فکتوری تلویزیون به معنی باز گرداندن تلویزیون به تنظیمات اولیه یا کارخانه می‌باشد. تلویزیون‌ها سیستم های پیچیده‌ای هستند و در صورتی که تنظیمات مورد نظر کاربران بر روی آن اعمال شود و یا به عبارت بهتر تلویزیون شخصی سازی شود ممکن است با مشکل رو به رو شده و به ریست تلویزیون نیاز داشته باشید. هدف اصلی از انجام این کار، بازگشت نرم افزاری اطلاعات به حالت پیش فرض است و ریست کردن هیچ کارکردی به عنوان تعمیر تلویزیون ندارد.

نکته مهم قبل از ریست کردن تلویزیون

توجه کنید که با ریست تلویزیون تمامی تنظیمات مثل صدا، تصویر، چیدمان کانال ها و… از بین می رود و مجدداً نیاز به تنظیم دارد. اگر قصد شما از ریست تنظیم دوباره تلویزیون می باشد روش های گفته شده را دنبال کنید.

نکته: همچنین این نکته را نیز در نظر داشته باشید که بعضی از مشکلات شما با آپدیت تلویزیون قابل حل است. بنابراین روش های زیر را که برای بروزرسانی تلویزیون ذکر کردیم امتحان کنید کنید.

ریست فکتوری تلویزیون

آپدیت آفلاین سیستم عامل تلویزیون ال جی به صورت دستی

اگر می‌خواهید سیستم عامل تلویزیون LG خود را به روز کنید، می توانید مراحل ساده زیر را دنبال کنید:

1. اول از همه، باید فایل‌های مورد نیاز سیستم عامل را از وب‌سایت رسمی تلویزیون ال جی بارگیری کنید. کافی است به وب‌سایت ال جی بروید و مدل تلویزیون خود را جستجو کنید. فایل‎های سیستم عامل که با پسوند (epk.*) می باشد را با توجه به مدل تلویزیون خود پیدا خواهید کرد. آن را دانلود کنید و در کامپیوتر خود ذخیره کنید.

2. اکنون یک درایو USB را به کامپیوتر خود وصل کرده و در درایو USB یک پوشه جدید با نام LG_DTV ایجاد کنید.

3. فایل epk. را در پوشه LG_DTV کپی کنید.

4. اکنون درایو USB را به تلویزیون LG خود وصل کرده و مراحل زیر را انجام دهید:

 • دکمه صفحه Home یا Menu را از ریموت تلویزیون خود فشار دهید، صفحه “Settings” را باز کنید. اشاره گر را روی “OPTION” قرار بدید اما دکمه OK را فشار ندهید. اکنون هفت بار دکمه عدد 7 بر روی ریموت را فشار دهید.تا بروزرسانی سیستم عامل شروع شود.
 • اگر با فشار دادن هفت بار دکمه عدد 7 ریموت عمل بروزرسانی برای شما کار نکرد. دکمه “Fav” را 7 بار فشار دهید.
 • برای بازیابی سیستم عامل پیش فرض، همان دستورالعمل‌ها که در بالا گفتیم را دنبال کنید اما این بار دکمه شماره 9 را هفت بار فشار دهید.
دانلود فایل به‌روزرسانی تلویزیون ال‌ جی
دانلود فایل بروزرسانی تلویزیون ال‌ جی

در این لینک به طور کامل‌تر آپدیت سیستم عامل تلویزیون ال جی قرار داده شده است.

ریست فکتوری تلویزیون

آپدیت آفلاین سیستم عامل تلویزیون سونی به صورت دستی

اگر می‌خواهید سیستم عامل تلویزیون Sony خود را به روز کنید، مراحل زیر به شما کمک می کند:

1. اول از همه، آخرین فایل‌های سیستم عامل را برای مدل تلویزیون سونی خود از وب سایت سونی دانلود کنید. کافیست به وب سایت سونی بروید و مدل تلویزیون خود را جستجو کنید. فایلهای سیستم عامل را در صفحه مدل تلویزیون خود پیدا خواهید کرد. آن را دانلود کنید و در کامپیوتر خود ذخیره کنید.

2. اکنون فایل ZIP بارگیری شده را با استفاده از نرم افزار Zip یا هر نرم افزار دیگری از حالت فشرده خارج کنید (یعنی extract کنید). این پوشه باید شامل فایل BIN. باشد.

3. یک درایو USB به کامپیوتر خود وصل کنید و پوشه بروزرسانی را در درایو USB خود کپی کنید.

4. اکنون درایو USB را به پورت USB تلویزیون Sony خود وصل کنید. تلویزیون به طور خودکار فایل های سیستم عامل را شناسایی کرده و به روز رسانی سیستم عامل را آغاز می کند. به روزرسانی سیستم عامل تقریباً 5 دقیقه طول می کشد.

 • اگر تلویزیون Sony شما گزینه های Wi-Fi، اترنت یا USB مودم را برای اتصال به اینترنت دارد، می توانید مستقیماً با استفاده از منوی تنظیمات، سیستم عامل تلویزیون خود را ارتقا دهید.
دانلود فایل به‌روزرسانی تلویزیون سونی
دانلود فایل به‌روزرسانی تلویزیون سونی

در این لینک به طور کامل‌تر آپدیت سیستم عامل تلویزیون سونی قرار داده شده است.

ریست فکتوری تلویزیون

آپدیت آفلاین سیستم عامل تلویزیون سامسونگ به صورت دستی

با آپدیت تلویزیون سامسونگ، کانال‌های تلویزیونی یا سایر اطلاعات حذف نخواهند شد. اگر می خواهید به صورت دستی به روزرسانی انجام دهید، وارد سایت سامسونگ شوید و با پیدا کردن مدل تلویزیون خود، فایل آپدیت مورد نظر را دانلود کنید. فایل آپدیت تلویزیون سامسونگ دارای فرمت EXE است، آن را از حالت فشرده خارج کنید و داخل یک فلش سالم بریزید. فلش را به تلویزیون متصل کنید و با کنترل، دکمه MENU را بزنید. به قسمت Support بروید و Software Upgrade را انتخاب نمایید.
با زدن گزینه By USB اسکن فلش شما آغاز می‌شود که ممکن است ۱ دقیقه طول بکشد. در مسیر آپدیت تلویزیون سامسونگ هرگز دستگاه را خاموش نکنید. پس از اتمام به روز رسانی، دستگاه را ریستارت کنید.

آپدیت تلویزیون سامسونگ با استفاده از اینترنت 

تلویزیون را روشن و به نت متصل کنید. با استفاده از کنترل از راه دور تلویزیون روی دکمه MENU کلیک کنید و سپس به تب SUPORT بروید و گزینه SOFTWARE UPDATE را انتخاب کنید. گزینه ONLINE را انتخاب کنید. به این ترتیب دستگاه به سرورهای سامسونگ وصل می شود و  آپدیت تلویزیون سامسونگ به صورت خودکار انجام می شود.

ریست فکتوری تلویزیون

در کل برای ریست فکتوری تلویزیون دو روش وجود دارد :

روش اول : با استفاده از منوی مخفی تلویزیون

روش دیگری برای ریست تلویزیون از طریق منوی مخفی تلویزیون می‌باشد اما ما استفاده از این روش را زیاد پیشنهاد نمی‌کنیم. چراکه برخی افراد از تنظیمات منو مخفی اطلاعاتی ندارند و با دستکاری و تغییر آنها ممکن است کل عملکرد تلویزیون شما مختل شود. اگر حتما می خواهید از این روش استفاده کنید باید خیلی دقت کنید. در مورد نحوه ورود به منوی مخفی تلویزیون ال جی، سونی و سامسونگ در وبلاگ سلام‌ بابا مقاله داریم که لینک آنها را در پایین برای شما قرار دادیم. کد لازم برای ریست فکتوری تلویزیون شما در این مقاله ها وجود دارد.

 • ریست فکتوری تلویزیون ال جی با استفاده از منو مخفی
 • ریست فکتوری تلویزیون سونی با استفاده از منو مخفی
 • ریست فکتوری تلویزیون سامسونگ با استفاده از منو مخفی

روش دوم : با استفاده از منوی تنظیمات اصلی تلویزیون

این روش دسترسی به آن آسان‌تر است و بیشتر برای بازگرداندن تغییراتی که در تنظیمات و رنگ و نور و صدای دستگاه تغییر داده ایم استفاده می‌شود. در ادامه مطلب ما ریست تلویزیون را با این روش توضیح خواهیم داد.

مراحل ریست فکتوری تلویزیون ال جی

 1. دکمه “Home” را از ریموت کنترل تلویزیون خود فشار دهید.
 2. آیکن cog (همان آیکن چرخ دنده تنظیمات) را در گوشه سمت راست بالای صفحه نمایش خود انتخاب کرده و سپس از فهرست باز شده “All Settings” را انتخاب کنید.
 3. در قسمت “General”، گزینه “Reset to Initial Settings” را انتخاب کنید.

خرید بهترین تلویزیون های ال جی

ویدیو ریست تلویزیون ال جی

مراحل ریست فکتوری تلویزیون سونی

 1. دکمه “Home” را از ریموت کنترل تلویزیون خود فشار دهید.
 2. سپس در پایین صفحه باز شده گزینه “Settings” را انتخاب کنید.
 3. از منو باز شده گزینه “Storage & Reset” را انتخاب کنید سپس گزینه “Factory data reset” را انتخاب کنید.
 4. برای حذف همه اطلاعات و ریست کامل گزینه “Erase everything” را انتخاب کنید.
 5. در نهایت گزینه “Yes” را انتخاب کنید که عمل ریست انجام شود.

خرید بهترین تلویزیون های سونی 

ویدیو ریست تلویزیون سونی

مراحل ریست فکتوری تلویزیون سامسونگ

 1. دکمه “MENU” را از ریموت کنترل تلویزیون خود فشار دهید.
 2. از منوی ظاهر شده قسمت “Support” را انتخاب کنید. سپس گزینه “Self Diagnosis” زا انتخاب کنید.
 3. در این قسمت از منو گزینه “Reset” را انتخاب کنید.(اگر این گزینه غیرفعال باشد باید از طریق منو مخفی اقدام به ریست تلویزیون کنید)
 4. پین را وارد کنید که عمل ریست شروع شود.(اگر هرگز پین را تغییر نداده اید، پیش فرض 0000 است.)
  اگر پین را مجدداً تنظیم کرده اید اما نمی توانید به یاد بیاورید که چیست باید با شرکت نمایندگی برند تلویزیون خود تماس حاصل فرمایید.

خرید بهترین تلویزیون های سامسونگ

ویدیو ریست تلویزیون سامسونگ

به احتمال زیاد بعد از ریست فکتوری تلویزیون می خواهید دوباره عمل کانال‌یابی دیجیتال تلویزیون را انجام دهید. به همین خاطر ما مطلبی در مورد تنظیمات و کانال‌یابی دیجیتال تلویزیون‌های ال‌جی، سونی و سامسونگ را برای شما قرار دادیم که به نحو احسنت این کار را انجام دهید. پس حتما به آن مطلب مراجعه فرمایید.

در این مطلب نحوه بروزرسانی سیستم عامل های تلویزیون ال جی و سونی و سامسونگ را به صورت آفلاین (بدون نیاز به اینترنت) برای شما شرح دادیم. همچنین آموزش کامل ریست فکتوری تلویزیون ال‌جی، سونی، سامسونگ را با استفاده از دو روش تنظیمات اصلی تلویزیون و منو مخفی به همراه ویدیو اختصاصی برای شما همراهان گرامی سلام‌ بابا قرار دادیم. اگر در این زمینه سوال یا نظری دارید در قسمت نظرات حتما با ما در میان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 2]
دیگران خوانده اند:
84 نظرات
 1. پویا می گوید

  با سلام، تلویزیون ال جی sj800 مشکلش اینه که به گوشی و وای فای وصل نمیشه و کنتل هوشمند هم به سختی کانالها رو عوض میکنه، و شکلک (کلیک) هم روی صفحه نمیاره(مثل کنترلهای قدیمی عمل میکنه)، ریست میکنم یه چند دقیقه خوبه وصل میشه کنترل هم درست میشه ولی دوباره از کار میفته، بعضی روزهام یه نیم ساعت وصل میشه ، مشکل از چیه؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   برای مورد اول مطمئن بشید ساعت و تاریخ به روز بوده و برای ریموت هم سعی کنید از اپلیکیشن‌های شبیه ساز ریموت استفاده کنید تا پی ببرید آیا مشکل از کنترل جادویی بوده یا خود تلویزیون

 2. Aram می گوید

  سلام وقت بخیر
  تلویزیون استارایکس 50اینچ دارم وقتی روشن میکنم لوگوی اندرویدمیادبعدازون روی یک تصویرثابت می مونه وهیچی نمیاره ونسبت ب کنترل هیچ واکنشی نشان نمیده

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   با یک سرویس‌کار مشورت کنید تا تلویزیون رو از نزدیک بررسی کنید.

 3. Mostafa می گوید

  سلام وقت بخیر
  من یک تلویزیون سامسونگ‌ هوشمند ۵۵ اینچ دارم
  یکی اینکه به وای فای وصل نمیشه و دیگری ریست هم نمیشه باید چیکار کنم ممنون میشم کمکم کنید

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   برای ریست می تونید یکبار سیم تلویزیون را از داخل پریز بکشید و برای اتصال به وای فای موقعیت مکانی رو یکبار تغییر بدید.
   پیروز و سربلند باشید

 4. علی می گوید

  سلام وقت بخیر
  بازگشت به تنظیمات کارخانه به تلویزیون اسیب میزند؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   خیر فقط تنظیمات موجود در منو به حالت پیش فرض برخواهند گشت و ممکن است برخی از برنامه های موجود نیز که نصب شده اند حذف شوند.

 5. امین می گوید

  سلام . من یک تلوزیون ال جی اسمارت دارم بدون هیچ اتفاقی در زمان پخش برنامه تصویر و صدا قطع و وصل میشه چکار باید کرد ؟ تنظیمات کارخانه هم زدم فرقی نکرد .

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   با یک تعمیرکار مشورت کنید تا تلویزیون شما رو به صورت میدانی بررسی کند.
   پیروز و سربلند باشید

   1. علی می گوید

    داداش من تو تلویزیون لانچر نسب کردم خاموش کردم دیگه روشن نمیشه چجوری میشه reset کرد
    مدل:۱۲ ۵۰ مارشال.
    سایز: ۵۰ اینچ.

    1. علی مسیبی می گوید

     Resetفکتوری یعنی چی‌‌‌‌‌‌؟

    2. سردبیر می گوید

     بازگشت به تنظیمات اولیه کارخانه

    3. سردبیر می گوید

     چه لانچری دوست عزیز و اینکه چجوری نصب کردید؟

    4. رضا می گوید

     سلام تلویزیون مدیا استار وقتی کنترل رو فشار میدی با تاخیر عمل میکنه و یا بعضی وقتا اصلا عمل نمیکنه. مثلا دکمه صدا رو فشار میدی چند ثانیه دیگه صدا زیاد یا کم میشه. مشکل جیه. سپاس

    5. سردبیر می گوید

     سلام و درود
     با یک سرویس کار در ارتباط باشید دوست عزیز

 6. A می گوید

  سلام
  ما یک تلویزیون ال جی نان ۸۰ خریدیم بعد از دو روز کنترل جادوییش کنار تلویزیون افتاد زمین و و صفحه مانیتور سیاه شد به شکلی که صدا داره ولی تصویر نداره البته وقتی موس رو حرکت میدیدم روشناییش معلومه. میخواستم ببینم میتونه از دکمه های روی کنترل باشه که نور صفحه رو خاموش کنه یا تلویزیون مشکل فنی داره و اینکه آیامیشه تلویزیون رو بدون کنترل ریست فکتوری کرد؟
  خیلی ممنون

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   مشکلتون رو به طور کامل نفهمیدم ولی برای ریست فکتوری می تونید درحالت روشنی سیم را از برق بکشید و پس از چند دقیقه مجدد آن را متصل کنید.
   پیروز و سربلند باشید

 7. علی می گوید

  سلام خسته نباشید بعد از ریست تلویزیون همه برنامه های اینترنتی مانند نتلفیکس یوتیوب و غیره حذف شد میخوام دوباره دانلود کنم ولی پارد قسمت اپ نمیشه ارور میده

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   آی پی خود را عوض کنید تا اجازه دسترسی به این برنامه ها را داشته باشید.

 8. آریا می گوید

  سلام وقت بخیر می خواستم بدونم اگه تلوزیون سامسونگ را ریست فکتوری کنیم اپدیت ها از بین می رود؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود فراوان
   چندین نوع برگشت به کارخانه در دسترس شما قرار دارد؛ چنانچه این کار از طریق منو مخفی صورت بگیرد این احتمال وجود دارد اما ابه صورت عادی خیر.

 9. Z می گوید

  سلام ،تنظیمات کارخانه تلویزیون الجی رو زدم ،الان هرچی کانال یابی خودکار رو میزنم کانال ها رو پیدا نمیکنه ،چکارکنم ؟

  1. رضا سعیدی می گوید

   سلام وقت بخیر.
   از کانال یابی دستی استفاده کنید.
   و همچنین سلامت آنتن و کابلهای اتصال را بررسی کنید.
   موفق باشید

 10. امیر می گوید

  سلام ودرود بر شما مهندس جان
  من میگم نور دارم صدارو دارم اما چون من کیفیتشو بردم بالا تصویر ندارم حالا شما یا یک سرویس کار که در نرمافزار زدن این تی وی ها مهارت داره رو معرفی کنید ممنون میشم یا اینکه تصویر تک تک منو مخفی رو برام ارسال کنید که چشم بسته بزنم ببینم میتونم ریست کنم چون نمیدونم چیکار کنم ؟؟

 11. امیر می گوید

  سلام من از منوی مخفی وارد تنظیمات تلویزیون سام مدل Model:UA55MU7350k شدم و زبان فارسی رو فعال کردم و از روی نادانی تنظیمات نمایشگرشو یه مقداری تغییرات دادم که بعداز خاموشی اسم اسمارت ظاهرشد ولی برعکس بودش و بعدش دیگه تصویر سیاه همش میاد نشون میده تورو خدا کمکم کنید خداییش بعد گیر کردم نمیدونم چیکارش کنم چون هرکاری کردم تصویرش نمیاد بالا

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   از طریق همان منو مخفی تنظیمات را به حالت اولیه بازگردانید هر چند زیاد توصیه نمی کنم
   ولی بهتر است این مورد را با یک سرویس کار مطرح کنید تا هر چه سریع تر مشکل شما رفع شود

 12. ایلیا می گوید

  سلام
  من یک تلویزیون سامسونگ دارم و قابلیت وایفای دایرکتش نمیاره

  قبلا کار میکرد اما الان میزنم روش میگه این قابلیت در دسترس نیست

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   پس از اینکه از تنظیم بودن زمان و تاریخ تلویزیون خود اطمینان پیدا کردید، موقعیت مکانی خود را به کشور های اروپایی یا آمریکایی تغییر دهید.

 13. امیر می گوید

  سلام خسته نباشید تلوزیون سامسونگ داریم ک در جستجو شبکه بی سیم میچرخه و هیچی پیدا نمیکنه ک هیچ وسط سرچ کرش میکنه اصلا وای فای پیدا نمیکنه بازگشت ب تنطیمات کاراخانه در زدم ولی بازم درست نشد

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   به احتمال زیاد مشکل از بُرد تلویزیون باشد که برای رفع مشکل حتماً به سرویس کار معتبر مراجعه کنید.

 14. حمید می گوید

  درود تلویزیون ال ای دی سامسونگ متاسفانه بطور متناوب خاموش و روشن میشه و فقط کلمه اسمارت میاد روی صفحه و بعد خاموش میشه. قبلادو سال قبل این مشکل بوجود اومد تو اینترنت سرچ کردم به روشی بازگشت به تنظیمات کارخانه زدم درست شد الان یادم نمیاد هر چی سرچ میکنم اون روش و پیدا نمیکنم اگه میتونید راهنمایی کنید ممنون میشم

  1. ارمان می گوید

   درود برشما
   به احتمال قوی سیستم عامل تلویزیون شما دچار ایراد شده و باید به سرویس کار معتبر مراجعه نمایید تا از منو مخفی تلویزیون را ریست کند
   موفق باشید

 15. شیرانی می گوید

  با سلام
  تلویزیون سونی مدل 49x8000d را آپدیت کردم متاسفانه در ورژن جدید بعد از اینکه برق تلویزیون قطع و وصل می شود دیگر برنامه هایی مثل گوگل پلی و فیلیمو کار نمی کند و ایراد شبکه می گیرد در حالیکه شبکه وصل است و گوگل کروم (بروزر) در اینترنت کار می کند و تمامی سایت ها را باز می کند .
  برای رفع این مشکل هر بار باید ریسیت فاکتوری کنیم ، دیگه اعصاب خوردی شده ، این مشکل را چطوری حل کنیم و یا چگونه ورژن قدیمی را برگردونم.
  با تشکر

  1. ارمان می گوید

   درود برشما
   اول تازیخ و ساعت و موقعیت مکانی تلویزیون را تنظیم نمایید و در قسمت اتصالات DNS ها را غیر فعال کنید
   موفق باشید

 16. سعید می گوید

  سلام مشکل من کنترل جادوی تلویزون ۵۵الجی ۸۵۰۰است بشتر موقع ها کارنمکند هر موق کنترل از کار می افتد وایفا هم کار نمی کند

  1. ارمان می گوید

   درود برشما
   لطفا دکمه ی BACK و HOME را به مدت 10 ثانیه نگه دارید اگر درست نشد باید به سرویس کار معتبر مراجعه نمایید چون احتمالا برد تلویزیون آسیب دیده است
   موفق باشید

 17. نوید می گوید

  سلام من یک تلویزیون ال جی مدل ۲۰۱۹ دارم اسمارت، الان دکمه ستینگ رو‌میزنم نمیره تو‌منو ستینگ، فقط علامت لودیمگ میاد چند ثانیه و بهدش هیچی، یعنی من هیچ دسترسی به ستینگ تلویزیون ندارم. چیکار باید کنم؟ممنون

  1. ارمان می گوید

   درود برشما
   باید به سرویس کار معتبر مراجعه نمایید تا از طریق کنترل مادر تلویزیون را ریست کند
   موفق باشید

 18. امیر می گوید

  سلام من LED نانوسل LG دارم مدل ۸۰ ولی هر موقع میرم روی کانال تماشا HD تلویزین هنگ میکنه روشن و خاموش میشه

  1. ارمان می گوید

   درود برشما
   در تنظیمات تصاویر تلویزیون خود رزولیشن را درحالت خودکار بگذارید
   موفق باشید

  2. علیرضا می گوید

   سلام
   وقت بخیر
   تلویزیون سونی 55x8000e دارم میخوام اندروید آپدیت آفلاین کنم نمیدونم کدوم مدل رو دانلود کنم و اینکه برای اتصال به اینترنت نه از طریق وای‌فای وصل میشه نه از طریق کابل . مینویسه به مودم متصل بدون اینترنت

   1. محمدعلی می گوید

    سلام و درود
    برای اتصال به اینترنت باید ابتدا زمان و تاریخ را تنظیم کنید و موقعیت مکانی خود را بر روی کشورهای اروپایی قرار دهید سپس به وسیله آپدیت خودکار نسبت به به روزرسانی تلویزیون خود اقدام کنید.

 19. میثم می گوید

  با سلام
  تلویزیون ال جی مدل uh850v از سایت شما خریداری کردم
  قبلا در قسمت lg content فهرست همه برنامه های قابل دانلود موجود بود ولی الن فقط چهار برنامه موجود است ،چندین بار تلویزیون را ریست و آبدیت کردم ولی فرقی نکرد

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   در هنگام راه اندازی بعد از ریست موقعیت دستگاه را درحالت digital tv گذاشتید،آن را تغییر دهید و البته احتمال دارد در آپدیت های جدیدترهم درست بشه
   موفق باشید

 20. عیسی می گوید

  سلام من تلویزیون سامسونگ دارم 48 اینچ متاسفانه چند روز پیش وارد منوی مخفی شدم وبعد از چنددقیقه خارچ شدم الان در منو کلا گزینه تنظیم تصویر و جستجوی کانال غیر فعال شده و در منو تلویزیون تنظیم کارخانه نیز غیرفعال شده یکی دو بار نیز از منوی مخفی ریست فاکتوری کردم درست نشد
  لطفا راهنمایی کنید چطور منوی های غیر فعال را فعال کنم

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   لطفا به لینک زیر مراجعه نمایید:
   https://www.salambaba.blog/22242/samsung-tvs-secret-menu-entry-guide/
   موفق باشید

 21. احسان می گوید

  سلام خسته نباشید،الجی اسمارت گرفتم تازه،چندروز بود درست کار‌میکرد،الان نمیدونم دستم خورده یا چی شده که وقتی HDMI وصله تصویر رو یکم بزرگتر نشون میده یعنی گوشه های تصویر یکم میزنه بیرون و صدا هم کلا قطع شده،ممنون میشم راهنماییم کنین،

  1. احسان می گوید

   حتی تنظیمات کارخانه هم زدم،ولی درست نشده

  2. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   در تنظیمات قسمت تصویر فرمت را تغییر دهید.
   موفق باشید

 22. احسان می گوید

  با سلام
  احتراما یه تلویزیون مدل 49UF7600 من از کرمانشاه خریدم و همه چیزش اوکی هست و پشت تلویزیون هم زده کره و فیلم 4K هم تست کردم بدون هیچ مشکلی و تیکی اجرا کرد.مشکل من فقط رابط کاربری هست که خیلی سادس و web2 نیست و امکان آبدیت از طریق فلش هم نمی باشد.لطف میکنین راهنمایی بفرمایین.
  ممنون

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   اگر در تنظبمات خود تلویزیون قابلیت آپدیت ندارد یعنی آپدیتی برای این مدل نیست اما اگر بخواهید به صورت دستی نصب نمایید باید به سرویس کار معتبر مراجعه نمایید.
   موفق باشید

 23. reza sh می گوید

  سلام.من تلویزیون مدل 42Lf651v دارم رسیور داخلی دارد از بانه گرفتم.مشکل اینجاست که رسیور را غیرفعال کردن یعنی داخل تنظیمات منو فقط کشور ایران هست و در منو کانال یابی فقط دیجیتال هست به صورت دستی یا خودکار.ایا امکانش هست من ماهواره را فعال کنم در ضمن هر کجا سرچ میکنم همچین مدلی نیست.لطفا راهنمایی کنید.باسپاس

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   تلویزیون را به تنظیمات کارخانه برگردانید و هنگام شروع دوباره موقعیت تلویزیون را به کشور دیگری تغییر دهید.
   موفق باشید

 24. احمد می گوید

  با عرض سلام تلویزیون من سونی مدل w60048اینچ هست هارد یک ترا وصل میکنم بعد از مدتی مثلاصد
  فیلم تو هارد هست از فیلم بیستم نشون نمی ده و هنگ می‌کنه راهکار چیه

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   احتمال دارد فرمت هارا ساپورت نکند.
   اما دلیل اصلی باید صبور باشید تا تلویزیون کاملا هارد شمارا اسکن نمایید چون این برند به دلیل سیستم عامل آن باید در خواندن اطلاعات هارد دیسک کاملا آن را اسکن نمایید و شاید مدتی طول بکشد.
   موفق باشید

 25. مهرداد صالحی می گوید

  سلام
  خدا قوت و وقت به خیر و شادی
  تلویزیون سامسونگ ۳۲ اینچ مدل UA32F 4550MA دوستم بدلیل اینکه کنترل مونده زیر پاش و اتفاقی نور صفحه کم شده اینقدر که منو پیدا نمیشه روی صفحه که روشناییشو تنظیم کنیم. دوستم مشکل حرکتی داره و امکان حمل تلویزیون به شهر و تعمیرکار نیست در اصل خیلی مشکله ؛ از شما ضمن سپاسگزاری خواهش میکنم راهی برای ریست فکتوری یا راهی که بشه درستش کرد پیشنهاد بدین.
  با سپاس فراوان از لطف و کمک رسانی شما به هم میهنان
  ضمنا با شماره موبایلهای وبسایت ۰۹۱۶ و ۹۱۸ تماس گرفتم موفق به ارتباط نشدم.

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   یک بار سیم تلویزیون را در حالتیکه روشن است از برق بکشید و ریست میشه اگر نشد به کلیپ آموزش زیر مراجعه نمایید:
   https://www.aparat.com/v/bGeVd
   موفق باشید

 26. علی می گوید

  سلام
  تلویزیون سونی 55x8500G پنچ روزه خریداری کرده ام ولی تا الان ۵ بار خود به خود بعضی جاها ری استارت میشه
  به نظرتون مشکل از کجاست؟

  1. رضا سعیدی می گوید

   سلام وقت بخیر. خاموش و روشن شدن میتونه مربوط به برد دستگاه باشه که ابراد پیدا کرده . دلیل دیگر نمیتونه داشته باشه.

 27. Reza می گوید

  سلام خسته نباشید
  من یه تلویزیون هوشمند سامسونگ 49Ru7100 دارم
  نمیدونم چرا وقتی به بخش تنظیمات تلویزیون میرم خیلی تاریکه جوری که نوشته ها به زور معلومه

  1. Reza می گوید

   بازم سلام
   یه دور به منوی مخفی رفتم بدون انجام هیچ کاری درست شد
   تسکر

   1. سانیا زارعی می گوید

    سلام وقت بخیر . خواهش می کنم خوشحالیم که مشکلتون برطرف شده .

  2. محمد می گوید

   سلام هوم سینمای ال جی داشتم یک سال پیش جمع کردمش العان میخواهم وصل کنم یک ثانیه صدا میاد قطع میشه علتش چیه ممنون

   1. ارمان نویدی می گوید

    درود برشما
    دوحالت دارد یا اینکه کابل های ورودی و خروجی اشتباه است و دوم اینکه بتید در تلویزیون تنظیمات صدا و خروجی را تغییر دهید .
    موفق باشید

    1. مجتبی می گوید

     سلام خسته نباشید من تلویزیون سامسونگ مدل UE32H4270UAرو از طریق کدمخفی ریست فکنوری کردم الان روی آرم سامسونگ میادومیره مثل گوشی که نیازبه فلش داره مشکل نرافزاری داره چه جوری میتونم درستش کنم خودم نرافزارکار موبایل هستم ممنون میشم شما تعمیرکاران تلویزیون حرفه ای راهنمایی کنید

    2. سردبیر می گوید

     سلام و عرض ادب
     این مورد رو باید با یک سرویس کار مطرح کنید تا تلویزیون شما رو از نزدیک بررسی کند دوست عزیز

 28. وحید می گوید

  سلام،
  تلویزیون سونی مدل KD-55X8500G
  وقتی از تلویزیون استفاده نمیشه باید از برق کشیده بشه یا نه؟ چون من شنیدم بعضی از مدلها تلویزیون نباید از برق کشیده بشه.این مدل قابلیت ضبط داره یا نه؟

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام وقت بخیر . نه نیازی نیست تلویزیون رو از برق بکشید .
   بله این مدل قابلیت ضبط دارد .

   1. وحید می گوید

    پس چرا گزینه ضبط کردن تو منو نیست؟ KD-X8500G

    1. سانیا زارعی می گوید

     سلام وقت بخیر . دوست عزیز بیشتر تلویزیون های سونی قابلیت ضبط ندارند. این تلویزیون هم قابلیت ضبط ندارد .

 29. ناشناس می گوید

  سلام وقت بخیر.تلویزیون ال جی اسمارت دارم.فرکانس ۱۲۰۳۴ سرچ میکنم ۸۰درصد کیفیت داره ولی هیچ کانالی رو نمیگیره.دلیلش چی میتونه باشه به نظرشما؟

  1. رضا سعیدی می گوید

   سلام وقت بخیر.متاسفانه در این مورد اطلاعاتی در دسرس نیست. لطفا با یک نصاب در تماس باشید.

 30. محمد می گوید

  سلام
  وقت بخیر
  تلویزیون سونی x8500e دارم، به تازگی اپدیتش کردم.
  هر از چندگاهی تلویزیون با ریموت روشن نمیشه و حتی با دکه پاور پشت تلویزیون هم روشن نمیشه، حتما باید کابل برق رو در بیارم و بزنم و همه چیز درسته میشه
  مشکل از چی میتونه باشه؟ سخت افزاری یا نرم افزاری؟

  1. رضا سعیدی می گوید

   سلام وقت بخیر. ایراد نرم افزاری است. پون اگر سخت افزاری باشه با برق کشیدن تلویزیون درست نمیشه. در اپدیت های بعدی احتمالا مشکل مرتفع بشه.

 31. مهدی می گوید

  سلام. تلویزیون 55سامسونگ سری7100ساخت مصری تازه خریدم. در منوی مخفی تغییراتی را دادم وقتی خاموش شد. روشن نمیشه وچراغ پاور چشمک میزنه لطفا راهنمایی کنید چطور میشه به غیر از تعویض برد ریست کرد

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام وقت بخیر . اگر کلا تلویزیون روشن نمیشه باید از تعمیرکار کمک بگیرید.

 32. امیر می گوید

  سلام ببخشید تلویزیون ما ال سی دی پاناسونیک 2011هستش اصلا توتنظیماتش ریست نداره چطوری ریستش کنم؟

  1. رضا سعیدی می گوید

   با عرض سلام و وقت بخیر این موضوع امکان نداره چون بررسی بفرمایید تو قسمت درباره تلویزیونی about ابوت قسمتgeneral جنرال باید بازگشت به تنظیمات کارخانه باشه یعنی اصلا امکانش نیست که توی تنظیمات یک تلویزیون همچنین تنظیمات وجود نداشته باشد موفق باشید.

 33. وحید می گوید

  سلام،تلویزیون سونی مدل w۶۷۰ رو ۴ سالی میشه گرفتم، دیشب دیگه روشن نشد، حتی چراغ زیر آرم سونی هم روشن نمیشه، لطفا راهنمایی بفرمایید، ادرس نمایندگی کرمانشاه رو هم میفرمایید

  1. رضا سعیدی می گوید

   با عرض سلام و وقت بخیر تلویزیون شما به احتمال ۹۹ درصد دچار مشکل برد شده است. و باید تعویض و یا تعمیر بشه. در صورتی که در شرکت ما خرید کردید با بخش فروش تماس بگیرید شماره فاکتور ارائه بدید تا سرویسکار جهت بررسی مشکل شما ارسال کنیم موفق باشید

 34. حسن می گوید

  تلویویون x7077f

 35. ناشناس می گوید

  سلام محسن هستم من تلویزیون سونی مدل 47w804a دارم ریست کردم دیگه تصویر نداره میره استند بای 8 بار چشمک قرمز میزنه

  1. رضا سعیدی می گوید

   سلام وقت بخیر. مشکل مین براش پیش اومده به احتمال زیاد . باید تعمیر و یا تعویض بشه

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.