بررسی تلویزیون tu8000 سامسونگ

بررسی تخصصی تلویزیون سامسونگ TU8000

بررسی تخصصی تلویزیون سامسونگ TU8000 

تلویزیون سامسونگ مدل tu8000 یکی دیگر از محصولات جدید عرضه شده به بازار در سال 2020 می باشد که ما در این مقاله سلام‌ بابا قصد داریم به بررسی تخصصی تلویزیون سامسونگ TU8000 بپردازیم تا شما خریداران عزیز با آگاهی کامل نسبت به خرید این محصول اقدام کنید.

در کل، تلویزیون سامسونگ tu8000 دارای عملکرد خوبی می باشد اما فقدان بعضی از امکانات که در ادامه به آنان می پردازیم این محصول را نسبت به تلویزیون های سطح بالاتر اندکی متمایز می کند؛ به لطف وجود نسبت کنتراست عالی و یکنواختی مشکی فوق العاده، این تلویزیون در اتاق های تاریک بسیار استثنایی عمل خواهد کرد اما پشتیبانی نکردن از طیف رنگی گسترده برای محتواهای HDR، ویژگی نوردهی موضعی و همچنین زاویه دید ضعیف از جمله موارد آن سوی ماجرا می باشد که در کاهش دقت تصاویر از پهلوها تأثیر گذار خواهد بود.

شاید نبود تکنولوژی VRR(نرخ تازه سازی متغیر) از نظر برخی یکی از معایب آن باشد ولی حتماً زمان پاسخگویی و هندلینگ انعکاسی عالی، تأخیر در ورودی بسیار کم و روشنایی اوج خوب می تواند نظر بسیاری از گیمرها را به تلویزیون tu8000 سامسونگ جلب کند.

 

استفاده کلیتماشای فیلمبرنامهبرنامه ورزشیبازی ویدیوییویدیو HDRبازی HDRمانیتورینگ

تلویزیون سامسونگ TU8000 به طور کلی یک تلویزیون مناسب برای کاربردهای گوناگون است. با داشتن نسبت کنتراست بالا که از موارد با اهمیت در کیفیت تصویر به حساب می‌آید، موجب ایجاد یکنواختی کامل سطح مشکی شده و بنایراین در محیط‌های تاریک عملکرد خوبی ارائه می‌دهد. همچنین با دارا بودن تأخیر در ورودی پایین و زمان پاسخگویی سریع، برای گیمینگ نیز گزینه‌ی عالی است. در عین حال طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها را نمایش نمی‌دهد و از روشنایی کمی برخوردار است و جزئیات در محتوای HDR به خوبی ظاهر نمی‌شوند، در نتیجه در اتاق‌های روشن یا در محیط‌هایی با تابش مستقیم نور کمی ناامید کننده به نظر می‎‌رسد.

تلویزیون TU8000 برای تماشای فیلم مناسب است. به لطف داشتن نسبت کنتراست بالا، یکنواختی سیاه و سفید قابل توجهی دارد که برای تماشای فیلم در یک اتاق تاریک کاملاً ایده آل است. همچنین محتوای 1080P را بدون مشکل نمایش می‌دهد. اما متأسفانه از قابلیت لوکال دایمینگ پشتیبانی نمی‌کند و دارای برخی مشکلات یکنواختی است، زیرا لبه‌های صفحه نمایشگر به طور قابل توجهی نسبت به قسمت مرکزی تاریک‌‌تر هستند.

TU8000 سامسونگ برای تماشای برنامه‎‌های تلویزیونی مناسب بوده و انعکاس را به خوبی کنترل می‌کند در حالی که روشنایی زیادی ندارد و در نهایت برای غلبه بر براق شدن در محیط‌های روشن مناسب است. از دیگر ویژگی‌های قابل توجه آن این است که می‌تواند که محتواهای با کیفیت پایین را ارتقا دهد. متأسفانه به دلیل زاویه دید نه چندان گسترده و باریک هنگام قرار گرفتن در کنار و زاویه‌ی غیر مستقیم، از کیفیت و وضوح تصاویر کاسته می‌شود.

TU8000 سامسونگ انعکاس را به خوبی انجام می‌دهد و برای تماشای برنامه‌های ورزشی نیز ماسب است. همچنین با دارا بودن زمان پاسخگویی آنی سکانس‌های سریع را کاملاً صاف به نمایش می‌گذارد و با ویژگی Black Frame Insertion موجب کاش تاری حرکت می‌شود. ناگفته نماند متأسفانه زاویه دید این تلویزیون ناامید کننده است برای تماشای بازی به صورت گروهی یا در زاویه‌های مختلف ایده‌آل نیست.

TU8000 تلویزیون خوبی برای انجام بازی‌های ویدیویی است و به لطف داشتن زمان پاسخگویی مناسب، حرکت‌های سریع را واضح نشان می‌دهد و همراه با تأخیر در ورودی پایین یک تجربه‌ی بازی عالی را برای گیمرها به ارمغان می‌آورد. از دیگر نقطه قوت‌های این مدل سامسونگ کنتراست بالا بوده که منجر به یکنواختی سطح مشکی کامل شده و بنابراین برای بازی کردن در محیط‌های تاریک کاملاً مناسب است. اما در عین حال از قابلیت لوکال دایمینگ و نرخ تازه‌سازی متغیر (VRR) پشتیبانی نمی‌کند.

تلویزیون TU8000 به لطف نسبت کنتراست برجسته و یکنواختی سطح مشکی کامل برای تماشای فیلم با محتواهای HDR مناسب است. اما روشنایی زیادی ندارد که بتواند جزئیات را در محتوای HDR به خوبی نمایش نمی‌دهد. از نقطه ضعف‌های آن که در این بخش باید اشاره کنیم، نمایش ندادن طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها و پشتیبانی نکردن از لوکال دایمینگ است.

به لطف داشتن تأخیر در ورودی پایین و زمان پاسخگویی مناسب، TU8000 تلویزیون ماسبی برای بازی‌های HDR به ‌حساب  می‌آید. اما متأسفانه روشنایی و طیف رنگی گسترده‌ای را در محتوای HDR ارائه نمی‌دهد. بنابراین هایلایت‌ها و رنگ‌های مختلف آنطور که انتظار می‌رود نمایش داده نمی‌شوند. با اینکه دارای کنتراست برجسته‌ای بوده و در پی آن یکنواختی مشکی کاملی ارائه می‌دهد، اما در همین حال به دلیل پشتیبانی نکردن از قابلیت VRR (نرخ تازه‌سازی متغیر) ممکن است بعضی از گیمرها را ناامید کند.

به جرئت می‌توان گفت تلویزیون TU8000 سامسونگ، گزینه‌ی خوبی برای استفاده به عنوان مانیتور کامپیوتر است. اگرچه زاویه دید چندان گسترده‌ای ندارد و از روشنایی نسبتاً کمی برخوردار است اما می‌تواند کروم مناسب 4.4.4 را به خوبی نمایش دهد و بنابراین متن‌های زیرنویس بسیار واضح به نظر می‌رسند. همچنین زمان پاسخگویی سریع و تأخیر در وردی پایین از دیگر نقاط قوت آن به حساب می‌آیند.


طراحی تلویزیون tu8000

سبک

همانطور که از تصاویر پیداست تلویزیون سامسونگ tu8000 دارای صفحه تخت بوده و علاوه بر این، طراحی چشم نواز آن می تواند نگاه های زیادی را به خود بدوزد؛ در کل وجود قاب نازک و متمایل به رنگ خـاکستری در عین طراحی ساده و مدرن بسیار عالی می باشد. البته سرخود بودن پایه یعنی نصب کردن آن بدون نیاز به هیچ گونه پیچ و به آسان ترین وجه ممکن، یکی دیگر از قابلیت های موجود در این تلویزیون سامسونگ به شمار می آید.

سبک تلویزیون سامسونگ tu8000

قسمت پشتی

بخش پشتی تلویزیون همانند مدل Q60T سامسونگ دارای الگوی عمودی و بدنه تمام پلاستیک بوده و انحنای موجود در حین نصب دیواری می تواند جلوه خاصی به محیط ببخشد؛ همچنین پورت ها در قالب دو بخش جداگانه و عمود بر هم تعبیه شده اند تا دسترسی به آنان در هر دو حالت ایستاده و دیواری آسان باشد. ابعاد پشتی تلویزیون سامسونگ tu8000 نیز VESA 200×200 بوده و این بدین معناست که فاصله هر کدام از چهار سوراخ موجود در پشت تلویزیون نسبت به هم 200 میلی متر می باشد؛ از این مقیاس در حین نصب دیواری تلویزیون به وسیله براکت استفاده می شود.

قسمت پشتی تلویزیون سامسونگ tu8000

کیفیت ساخت tu8000 

تلویزیون سامسونگ tu8000 از کیفت خوبی برخوردار می باشد و به عنوان نقطه ی عطفی نسبت به مدل های پیشین خود تا حد زیادی بهبود یافته است به نحوی که این موضوع در نگاه اول نیز به مشتری القا می شود و مشکل خاصی در قالب گیری، ساخت و مونتاژ دیده نمی شود؛ اما برخی بدنه پشتی تمام پلاستیک آن را نمی پسندند هر چند سامسونگ برای این کار دلایل خود را دارد.

ضخامت

بیشترین ضخامت تلویزیون سامسونگ tu8000 از پهلو 5.8 سانتی متر معادل 2.28 اینچ است که نسبت به مدل RU8000 نازک تر بوده و در حین نصب دیواری بیرون زدگی چندانی نخواهد داشت؛ همچنین قاب تلویزیون نیز با 0.9 سانتی متر توانسته تا حدی از جلب توجه به کناره ها بکاهد. 

ضخامت تلویزیون سامسونگ tu8000

پایه های نگه دارنده

پایه های tu8000 مشابه پایه های به کار رفته در تلویزیون سامسونگ RU7100 بوده به نحوی که بخش جلویی آن دارای لبه تیزتر و طول بیشتری نسبت به قسمت عقبی می باشد یعنی پایه ها دو طرفه نیستند اما نکته بسیار کاربردی در مورد این پایه این است که به آسانی با فشار دادن آنها در جای خود قرار می گیرند و دیگر نیازی پیج و یا محکم کردن نمی باشد و شما می توانید با قرار دادن گیره های نگه دارنده در بخش پشتی پایه ها، کابل ها را با زیبایی تمام مدیریت و به بیرون هدایت کنید.

برای سایز 55 اینچ میزان فضای اشغالی پایه ها 9.9″×40.2″ اینچ بوده و با وجود اینکه اندکی لرزش در پایه دیده می شود اما به خوبی از تلویزیون پشتیبانی می کنند.

تلویزیون tu8000 سامسونگ


کیفیت تصاویر

کنتراست

کنتراست تلویزیون سامسونگ tu8000

نسبت کنتراست یا Contrast Ratio به نسبت بیشترین میزان روشنایی رنگ سفید به کمترین میزان روشنایی رنگ سیاه در یک صفحه یا نمایشگر اطلاق می شود که خوشبختانه تلویزیون tu8000 سامسونگ از یک نسبت خارق العاده برخوردار می باشد که این را مرهون پنل VA خود است هر چند فاقد قابلیت نوردهی موضعی می باشد . نسبت کنتراست 6421 این تلویزیون نسبت به سری های پیشین خود بسیار ارتقا یافته و تقریباً هم سطح تلویزیون سامسونگ Q60T است؛ 

چنانچه مایل به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید می توانید به مطلب”نسبت کنتراست چیست ؟”مراجعه کنید. البته فناوری نمایش کریستال به کار رفته باعث ایجاد تصاویری کاملاً واضح و گویا می شود که به راحتی نظر شما را به تلویزیون جلب می کند.

اوج روشنایی SDR

دو مؤلفه اوج روشنایی SDR و اوج روشنایی HDR برای اندازه گیری میزان روشنایی صفحه نمایش به کار برده می شود که همانطور از اسمشان پیداست تفاوتشان در نوع محتوا می باشد که HDR از وضوح بیشتری برخوردار بوده و جزئیات ریزتری را به نمایش خواهد گذاشت. مقدار اوج روشنایی SDR اندازه گیری شده برای یک صحنه واقعی، 271 سی دی بر متر مربع (cd/m²) می باشد که در کل مقداری معقول بوده، هر چند نسبت به مدل پیشین خود با کاهش محسوسی همراه بوده است.

طبق مشاهدات در حالت عادی شاید در اتاق های پرنور میزان روشنایی tu8000 سامسونگ کافی نباشد که برای غلبه بر این مشکل و افزایش وضوح تصاویر می توانید با قرار دادن”Advanced Contrast Enchancer”بر روی بیشترین میزان، حالت تصویر بر روی”Vivid”و گاما بر روی 2.2 این مشکل را تا حد زیادی رفع کنید.

اوج روشنایی HDR

مقدار اوج روشنایی HDR اندازه گیری شده برای یک صحنه واقعی هم، 271 سی دی بر متر مربع (cd/m²) بوده که شاید این مقدار برای اوج روشنایی SDR نسبتاً خوب باشد اما برای این شاخص، چنین عددی زیاد قابل توجه نبوده و تا حدی از استانداردهای موجود نیز کمتر می باشد.

برای رفع این مشکل و افزایش این مؤلفه می توانید در حین پخش محتواهای HDR حالت تصویر را بر روی”Movie HDR” و گزینه”Advanced Contrast Enchancer” را روی”Max” قرار دهید؛ البته این نکته هم قابل ذکر است که این تنظیمات ممکن است رنگ سیاه را کمی متمایل به خاکستری کند.

یکنواختی خاکستری

یکنواختی خاکستری tu8000 سامسونگ

میانگین این مؤلفه در هنگام نمایش 50% خاکستری، %4/671 و در هنگام نمایش 5% خاکستری، %0/534 می باشد؛ یکنواختی خاکستری به یکنواختی رنگ ها بر روی صفحه نمایش اشاره دارد. همانطور که از تصاویر پیداست کناره ها به طرز چشمگیری تیره تر بوده که این موضوع در هنگام نمایش تصاویر متحرک یا ورزشی مشهود بوده اما صفحه در طول صحنه های تاریک یکدست تر می باشد.

یکنواختی مشکی

یکنواختی مشکی تلویزیون سامسونگ tu8000

یکنواختی مشکی نیز به یکنواختی رنگ بر روی صفحه نمایش می پردازد با این تفاوت که تمرکز آن فقط بر روی رنگ سیاه است؛ با وجود اینکه تلویزیون tu8000 سامسونگ فاقد ویژگی نوردهی موضعی یا Local Dimming می باشد اما دارای یکنواختی مشکی بسیار عالی بوده به نحوی که یکی از موارد برجسته برای استفاده در محیط های تاریک می باشد. میانگین اختلاف این مقدار برای این تلویزیون %0/513 درصد است و هاله هایی در اطراف صلیب قابل مشاهده است که نکته مهمی نمی باشد.

زاویه دید

یکی از معایب تلویزیون های مجهز به پنل VA زاویه دید آنها می باشد که تلویزیون سامسونگ tu8000 نیز از این قائده مستثنی نبوده به نحوی که در زاویه 27 درجه %80 رنگ ها کروم(شدت رنگ) خود را از دست داده و همانطور که از فیلم تست زاویه دید پیداست در زاویه 34 درجه، از نور نمایشگر تا %75 نسبت به زاویه اصلی کاسته می شود.

بازتاب نور

بازتاب نور در تلویزیون tu8000 سامسونگ

بازتاب نور از صفحه نمایشگر یکی از مواردی است که برای بعضی بسیار آزاردهنده می باشد که وجود روکش نیمه براق در این تلویزیون سامسونگ باعث شده تا هندلینگ انعکاسی آن در سطح تلویزیون هایی همانند Q60T سامسونگ باشد؛ به همین دلیل می توان بدون مشکل خاصی از آن در اتاق های روشن استفاده کرد اما ممکن است در اتاق های بسیار روشن چنین عملکردی از آن قابل انتظار نباشد.

طیف رنگی

با توجه به نمودار EOTF تلویزیون، که مؤلفه PQ (با رنگ زرد نشان داده شده) در آن به خوبی دنبال نمی شود می توان نتیجه گرفت تلویزیون سامسونگ tu8000 انتظارات ما را در مورد طیف گسترده ای از رنگ ها برآورده نخواهد کرد به طوری که بعضی صحنه ها تاریک تر از حد استاندارد خود نمایش داده می شوند؛ البته شما می توانید برای روشن تر کردن محتواها تنظیمات حالت تصویر را بر روی”Movie”قرار دهید.

نمودار EOTF تلویزیون سامسونگ tu8000

گرادینت (محو شدگی رنگ)

شاید یکی از ناامید کننده ترین قابلیت های موجود در این تلویزیون، گرادینت آن باشد که دارای عملکرد ضعیفی بوده و بند های رنگی را به خوبی پوشش ندهد؛ فعال کردن گزینه Noise Reduction می تواند تا حدی موجب بهبود محو شدگی رنگ ها شود. همچنین وجود پنل VA در تلویزیون باعث شده تا خطر سوختگی در طولانی مدت به دلیل پایداری تصاویر در حد صفر درصد باشد.


نمایش و پخش محتوا

زمان پاسخگویی

زمان پاسخگویی به سرعت تغییر رنگ پیکسل ها از یک رنگ به رنگ دیگر به طور کامل اشاره دارد که در حین نمایش تصاویر با سرعت بالا حائز اهمیت بوده و مقادیر پایین تر از 20 میلی ثانیه بسیار مناسب می باشد؛ زمان 17/8ms برای %100 قابلیت تغییر پذیری tu8000 نیز عالی بوده هر چند ممکن است تاری جزئی در این حین دیده شود که نکته قابل توجهی نمی باشد.

زمان پاسخگویی تلویزیون سامسونگ tu8000

نرخ تازه سازی متغیر

تلویزیون سامسونگ tu8000 از نرخ تازه سازی متغیر 60 هرتزی پشتیبانی می کند و فاقد فناوری هایی همچون نرخ تجدید متغیر (FreeSync AMD) یا VRR است؛ نرخ تازه سازی متغیر تعداد دفعات تازه سازی صفحه نمایش را در هر ثانیه بیان می کند به طور مثال در این تلویزیون در هر ثانیه، 60 بار تصویر به نمایش درآمده تازه سازی می شود.

تأخیر در ورودی

زمان مابین پردازش اطلاعات ورودی و نمایش بر روی صفحه نمایش در مجموع لگ یا تأخیر در ورودی نام می گیرد که این میزان برای پردازش محتوایی با کیفیت 1080 و با نرخ 60 هرتز 9.7 میلی ثانیه به طول می انجامد که در صورت فعال بودن حالت گیمینک، در تمام رزولوشن ها عملکرد بسیار خیره کننده ای خواهد داشت. البته برای کاستن از میزان تأخیر، علاوه بر حالت گیمینگ فعال کردن گزینه هایی همچون motion interpolation از طریق منو و یا غیرفعال کردن حالت صرفه جویی در انرژی می تواند تأثیر گذار باشد.

همچنین می توان با فعال کردن گزینه Auto Low Latency Mode به محض وصل شدن کنسول بازی به تلویزیون، به صورت خودکار حالت های گیمینگ فعال شده و بهترین عملکرد در این زمینه به نمایش گذاشته می شود.(البته باید Game Mode بر روی حالت خودکار قرار گرفته و CEC نیز فعال شده باشد.)

کیفیت هایی که توسط تلویزیون tu8000 سامسونگ پشتیبانی می شوند به ترتیب شامل رزولوشن های 1440p ،1080p و 4k در نرخ 60 هرتز می باشد که یکی از نکات حائز اهمیت، نمایش محتواهای 4K هم تراز با مدل هایی همچون Q60t می باشد. البته رزولوشن های 8K و رزولوشن های معمول با نرخ 120 هرتز در این تلویزیون پشتیبانی نمی شوند.

پورت های ورودی

پورت های ورودی tu8000 سامسونگ

در مجموع 3 پورت HDMI، یک خروجی برای صدای دیجیتال(نوری)، 2 پورت USB، یک کمپوزیت ورودی، یک پورت آنتن و یک ورودی برای Ethernet در نظر گرفته شده که همانطور که از تصاویر پیداست دو پورت HDMI، دو پورت USB و ورودی آنتن به صورت موازی با صفحه تلویزیون قرار گرفته و بقیه به صورت عمود با صفحه؛ که هدف از این کار دسترسی هر چه آسان تر به هنگام نصب به صورت دیواری یا ایستاده می باشد.

پشتیبانی از فرمت های تصویریHDR10+ ،HDR10 ،HDCP 2.2 ،HLG ،HDMI 2.0،وای فای(5GHz,2.4GHz) و فرمت های صوتی Dolby Atmos ،Dolby Digital ،eARC ،ARC از جمله دیگر قابلیت های موجود در tu8000 سامسونگ می باشد که به کمک فناوری eARC(مخفف کانال بازگشت صوتی ارتقا یافته) صداها با کیفیت بالاتری عرضه می شود؛ برای فعال نمودن این قابلیت هر دو گزینه  Digital Output Audio و HDMI eARC را بر روی حالت خودکار قرار دهید.


کیفیت صدا

فرکانس صدا

بهبود عملکرد صوتی tu8000 نسبت به مدل های پیشین باعث شده تا کمترین گستره فرکانسی آن به 84.76 هرتز ارتقا یابد که می تواند صداها را با فرکانس بالا تولید و عرضه کند ولی با این وجود شاید پوشش محیط های خیلی شلوغ و پر ازدحام برای آن میسر نباشد که شما می توانید با تهیه کردن ساندبار به آسانی این مشکل را حل کنید که در این رابطه چنانچه مایلید می توانید به مطلب“بهترین ساندبار سونی، ال جی و سامسونگ در سال 99”سری بزنید؛ همچنین این تلویزیون فاقد قابلیت تصحیح صدای اتاق به صورت خوکار می باشد.


ویژگی های هوشمند تلویزیون tu8000 سامسونگ

رابط کاربری

رابط کاربری tu8000 سامسونگ

سیستم عامل تلویزیون سامسونگ tu8000 بر پایه Tizen نسخه 2020 پایه ریزی شده که با تغییراتی نسبت به سال گذشته همراه بوده که از جمله این موارد می توان به حذف برخی از ویژگی ها و قابلیت تغییر پس زمینه به رنگ تیره اشاره کرد. همچنین وجود آگهی ها و تبلیغات که گاهی در فروشگاه نمایش داده می شود ممکن است برای برخی آزار دهنده باشد.

چنانچه قسمتی از رابط کاربری یا فروشگاه نمایش داده نمی شود یا از نمایشگر خارج شده برای رفع این مشکل می توانید به آسانی از طریق منو وارد نسبت ابعاد تصویر شده و آن را بر روی یکی از دو حالت”16:9″یا”fit to screen”قرار دهید.

برنامه ها

برنامه های تلویزیون سامسونگ tu8000

وجود طیف گسترده ای از برنامه ها در فروشگاه سامسونگ آنرا تا حد زیادی نسبت به دیگر رقبا متمایز می کند؛ همچنین قابلیت بالای پلیر داخلی آن در پشتیبانی از فرمت های مختلف صوتی و تصویری و قابلیت پخش محتوای HDR از طریق حافظه خارجی، یوتیوب و نتفلیکس از جمله دیگر مزایای آن به شمار می آید.

کنترل از راه دور

سایز ریموت همانند تلویزیون RU8000 کوچک بوده و 3 دکمه دسترسی سریع به amazon prime ،Netflix و Samsung TV Plus در آن تعبیه شده است؛ با استفاده از هر کدام از این سرویس ها به دنیایی از فیلم، سریال و محصولات مختلفی وارد می شوید که کمتر کسی با وجود آنها در خانه حوصله اش سر می رود.

ریموت تلویزیون سامسونگ tu8000

از جمله قابلیت های دیگر این ریموت می توان به استفاده همگانی و کنترل صوتی آن اشاره نمود به نحوی که ویژگی اولی این امکان را برای شما فراهم می کند تا دستگاه های دیگر را با وجود پشتیبانی نکردن از CEC کنترل کنید و همچنین با استفاده از میکروفون موجود در آن می توانید با فرامین صوتی نسبت به باز کردن برنامه هایی همچون یوتیوب و نتفلیکس، وضع هوا و تغییر ورودی اقدام کنید که برای راهنمایی های بیشتر در این زمینه می توانید به “مطلب استفاده از YouTube در تلویزیون هوشمند” مراجعه نمایید؛ البته برای کارهای تخصصی همانند سرچ در یوتیوب و یا نتفلیکس نمی توانید از قابلیت صوتی آن بهره ببرید.

کنترلر تلویزیون tu8000

اگر به ریموت دسترسی نداشتید یا مایل به استفاده از آن نبودید می توانید از دکمه گنجانده شده در زیر آرم سامسونگ استفاده کنید که با فشردن آن می توانید نسبت به خاموش و روشن کردن، تغییر کانال، حجم صدا و یا ورودی اقدام کنید.

 

لوازم داخل جعبه 

به همراه تلویزیون وسایل زیر نیز معمولاً در داخل جعبه گنجانده شده که به ترتیب به آنان اشاره می کنیم:

لوازم جانبی تلویزیون tu8000سامسونگ

 • ریموت کنترل
 • دو باتری برای ریموت
 • دفترچه راه اندازی سریع
 • کتابچه راهنما برای نصب و راه اندازی و سؤالات متداول
 • دو گیره برای مدیریت کابل در پشت پایه ها(در تصویر نشان داده نشده)

مشخصات تلویزیون سامسونگ TU8000

ویژگی ها و مــــدلUR8000
تولید کنندهال جی
سال ساخت2023
کشورسازندهکره
کشور مونتاژاندونزی
قابلیت ضبط✔️
منو فارسی✔️
⬇امتیازات⬇
ترکیبی7.1
فیلم7.0
برنامه تلویزیونی6.7
برنامه ورزشی6.5
گیمینگ7.4
فیلم HDR7.5
بازی HDR7.6
مانیتور7.1
⬇مشخصات اصلی⬇
نوع صفحه نمایشLED
نوع پنلIPS
کیفیت تصویر4K
⬇طراحی⬇
نوع پایهدو طرف و دو شاخه
ضخامت بدنه(cm)5.8
ضخامت حاشیه(cm)1.2
کیفیت ساخت7.0
نرخ تازه سازی60Hz
کنتراست6.8
لوکال دایمینگ
اوج روشنایی SDR6.2
اوج روشنایی HDR6.0
طیف رنگ7.1
حجم رنگ5.9
یکنواختی خاکستری6.6
یکنواختی مشکی8.0
انعکاس نور7.4
کیفیت SD-
کیفیت HD-
کیفیت Full HD-
کیفیت 4k-
کیفیت 8k-
زمان پاسخ دهی7.5
سرعت تازه سازی متغیر0.0
VRR
FreeSync
G-SYNC Compatible
⬇ورودی⬇
تأخیر در ورودی9.7
تعداد HDMI3 عدد HDMI 2.0
تعداد USB2 عدد USB 2.0
گیرنده خارجی✔️
خروجی نوری صدا1
خروجی هدفون
ورودی کامپوننت0
خروجی RCA صدا0
ورودی کامپوزیت
ورودی آنتن2
Ethernet1
ورودی IR0
HDR10✔️
+HDR10
دالبی ویژن
HLG✔️
HDMI 2.0✔️
HDMI 2.1
CEC✔️
HDCP 2.2✔️
USB 3.0
خروجی صدا متغیر
پشتیبانی Wi-Fi✔️
ARC✔️
eARC
✔️
دالبی اتموس به وسیله eARC
✔️
DTS
⬇صوتی⬇
امتیاز کیفیت صدا6.8
توان صدا خروجی20w
⬇قابلیت های هوشمند⬇
رابط کاربری8.0
سیستم عاملwebOS
نسخه8
راحتی استفادهآسان
اتصال به موبایل✔️
کنترل صوتی✔️
کنترل روی تلویزیون✔️
مصرف برق62w

قیمت تلویزیون سامسونگ TU8000

مـــــــــــدلقیمتتـاریخ آپدیتاستعلام قیمت به روز
تلویزیون سامسونگ 43TU8000۱۴۰۰/۰۵/۱۳کلیک کنید
تلویزیون سامسونگ 50TU8000۱۴.۵۰۰.۰۰۰۱۴۰۰/۰۵/۱۳کلیک کنید
تلویزیون سامسونگ 55TU8000۱۶.۷۰۰.۰۰۰۱۴۰۰/۰۵/۱۳کلیک کنید
تلویزیون سامسونگ 65TU8000۲۴.۱۰۰.۰۰۰۱۴۰۰/۰۵/۱۳کلیک کنید
تلویزیون سامسونگ 75TU8000۳۸.۵۰۰.۰۰۰۱۴۰۰/۰۵/۱۳کلیک کنید
تلویزیون سامسونگ 82TU8000۵۲.۵۰۰.۰۰۰۱۴۰۰/۰۵/۱۳کلیک کنید
تلویزیون سامسونگ 85TU8000۵۷.۵۰۰.۰۰۰۱۴۰۰/۰۵/۱۳کلیک کنید

تنظیمات تلویزیون سامسونگ tu8000

پس از نصب و راه اندازی تلویزیون مهمترین کاری که باید انجام دهید شخصی سازی تنظیمات مربوطه می باشد تا بهترین عملکرد تلویزیون به نمایش گذاشته شود لذا ما تنظیمات مربوط به تصویر را به صورت پیش فرض برای شما بیان می کنیم تا به آسانی و در کمترین زمان بتوانید کالیبراسیون را انجام دهید.

ابتدا با توجه به تصویر زیر گزینه های”Eco Solution”را غیر فعال کنید زیرا این گزینه می تواند به صورت خودکار تنظیمات فراگیری را اعمال کند. تنظیمات بسته به نوع محتوا برای دو نوع محتوای SDR و HDR ارائه می شوند که SDR کوتاه شده Standard Dynamic Range به معنای محدوده دینامیکی استاندارد و HDR کوتاه شده High Dynamic Range به معنای محدوده دینامیکی بالا بوده و به طور کلی HDR از وضوح بالاتری برخوردار بوده و جزئیات بیشتری را به نمایش خواهد گذاشت.

تنظیمات تلویزیون سامسونگ tu8000

ابتدا تنظیمات مربوط به SDR را طبق ترتیب ارائه شده انجام داده و سپس تنظیمات مربوط به HDR؛ تلویزیون tu8000 بر حسب نوع تصویر به نمایش درآمده به صورت خودکار نوع محتوا را تشخیص داده و تنظیمات مربوطه را اعمال می کند.

تنظیمات روشنایی و SDR 

همانطور که طبق تصویر مشاهده می کنید 4 حالت تصویر در اختیار شما قرار گرفته که توصیه می کنیم حالت “Movie” را انتخاب کنید زیرا هم از وضوح بیشتر برخوردار است و هم طیف بیشتری از گزینه های شخصی سازی شده را در اختیار شما قرار می دهد 

تنظیمات تلویزیون tu8000

در مورد روشنایی(Brightness) مقدار خاصی را تعیین نمی کنیم زیرا فضای هر اتاق از نظر میزان نوردهی فرق می کند اما این نکته را مد نظر داشته باشید که مقدار زیاد روشنایی می تواند صحنه های تاریک را تا حد زیادی روشن و مقدار کم روشنایی نیز صحنه های روشن را تار خواهد کرد. بهترین میزان برای روشنایی بین 40 تا 60 می باشد و برای تنظیم دقیق تر با بالا و پایین کردن این مؤلفه در حین تماشای یک تصویر با رنگ های مختلف می توانید بهترین میزان را به دست آورید.

اما در مورد تنظیمات پیشرفته از طریق منو گزینه “Expert Settings”را پیدا کنید و از روی تصویر و یا جدول شاخص های دیگر را تنظیم کنید.

تنظیماتمقدار پیشنهادی
Contrast45
Sharpness-0-
Color25
 (Tint (G/R-0-
ColorWarm2
 Gamma2.2

تنظیمات روشنایی تلویزیون سامسونگ مدل تنظیمات تلویزیون سامسونگ tu8000

تنظیمات HDR 

این تنظیمات به صورت خودکار برای محتواهای HDR اعمال می شود به نحوی که به طور همزمان با شروع پخش، آیکون HDR در منو ظاهر شده و برخی تنظیمات را تغییر می دهد همانند نور پس زمینه که به بیشترین میزان خود می رسد، که ما پیشنهاد می کنیم این موارد را به صورت پیش فرض رها کنید و تغییراتی در آنها ایجاد نکنید.

برای شناساندن HDR به تلویزیون وارد قسمت Settings سپس General در منو شده سپس گزینه External Device Manager را انتخاب کرده و Input Signal Plus را فعال کنید و در آخر پورت HDMI متصل شده به دستگاه را برگزینید تا این ویژگی برای آن فعال شود.(این ویژگی را برای دستگاه های پشتیبانی کننده از این قابلیت فعال کنید نه برای موارد دیگر)

تنظیمات HDR تلویزیون tu8000

اگر احساس می کنید محتوای HDR شما کم نور است می توانید میزان روشنایی و گاما را افزایش داده و گزینه Contrast Enhancer را روی High قرار دهید.

تنظیمات نمایش تلویزیون سامسونگ tu8000

بر حسب تجربه معمولاً این تنظیمات را در حالت پیش فرض رها می کنند اما چنانچه مایلید آن را شخصی سازی کنید در منو وارد قسمت”Picture Clarity Settings”شوید و Picture Clarity را بر روی”Custom” تنظیم کنید و در مورد گزینه های دیگر باید این نکته را ذکر کرد که تنظیم کردن آنان بسته به هر محتوایی سلیقه ای بوده و به طور خلاصه باید گفت که LED Clear Motion بر روی میزان سیاهی سکانس ها و Noise Reduction در افزایش وضوح با کاستن از اختلالات احتمالی تأثیر گذار خواهند بود.

تنظیمات گیمینگ 

اولین نکته که باید در مورد بازی کردن با تلویزیون مد نظر داشته باشید فعال کردن حالت گیمینگ از طریق منو و یا دسترسی های سریع موجود بر روی ریموت می باشد؛ در کل حالت گیمینگ از میزان لگ تصویر می کاهد و مجموعه ای از ویژگی ها را برای ارتقای بازی شما فعال می کند. اگر از PS4 pro و xbox one مدل X یا S استفاده می کنید می توانید با فعال کردن Input Signal Plus و انتخاب پورت HDMI متصل شده به کنسول تصویر بازی را تا حد زیادی بهبود ببخشید؛ همچنین برای کسب اطلاعات تخصصی تر در این زمینه می توانید به مقاله“تنظیم 4K و HDR روی PS4 Pro و Xbox”مراجعه نمایید.

تنظیمات گیمینگ تلویزیون سامسونگ

چنانچه مایلید از تلویزیون به عنوان مانیتور گیمینگ بهره ببرید تلویزیون به صورت خودکار”PC mode”را فعال و برخی تنظیمات را غیر فعال خواهد کرد؛ در این مورد دو گزینه برای حالت تصویر در درسترس شما قرار می گیرد یکی Standard و دیگری Dynamic. فعال کردن حالت گیمینگ یا همان Game mode در کاهش میزان لگ در کامپیوتر نیز تأثیر گذار خواهد بود.

تنظیمات صفحه

سایز، موقعیت و مقدار بزرگنمایی از جمله دیگر تنظیمات قابل تغییر می باشد که کاملاً سلیقه ای می باشد که از طریق بخش Picture منو در دسترس شما بوده و هر فرد بسته به استفاده خود از تلویزیون می تواند انتخاب های متفاوتی داشته باشد اما این نکته را مد نظر داشته باشید که حالت هایی مثل zoom می تواند قسمتی از صفحه را به بیرون کادر هدایت کند که در این صورت مواردی مثل آرم شبکه دیده نمی شود. از جمله بهترین موارد می توان به حالت استاندارد و 16:9 اشاره کرد.

چنانچه در مورد تلویزیون سامسونگ TU8000 سؤالی دارید می توانید از قسمت نظرات در پایین و یا در انجمن آن را مطرح کنید تا کارشناسان سلام‌ بابا در اسرع وقت به آنان پاسخ بدهند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]

حتما ببینید

تلویزیون ال جی QNED80

بررسی تخصصی تلویزیون ال جی QNED80

تلویزیون ال جی QNED80  ال جی یکی از معتبرترین برندها در زمینه‌ی تولید تلویزیون و …

77 نظر

 1. سلام
  این مدل شبکه های اچ دی داخلی رو پخش میکنه؟؟

 2. سلام خدمت دوستان
  من ی تلوزیون ۸۰۰۰ دارم شبکه استانی فرکانس ۱۲۳۰۳ روی دستگاه استارست سیگنال میده و میاره ولی از گیرنده خود تلوزیون میخوام سرچ کنم فرکانس نداره کسی دلیلشو میدونه؟

  • سلام و عرض ادب
   مسیر تعیین شده روی تلویزیون شما متفاوت است دوست عزیز

   • کانال های استانی دیگرو میاره فقط همین فرکانسه رو ماهواره تلوزیون نمیاره فرکانس نداره.جهت ماهواره هم بدره…منظور شما از مسیر متفاوت هست چی بود ممنونم🌹

 3. تلویزیون سری ۸ هوشمند سامسونگ دارم
  گزینه وای فاش غیر فعال شده و توی سرچ وای فای از منو میپره بیرون
  به نمایندگی زنگ زدم میگن مدلش قدیمیه کاریش نمیشه کرد
  اخه اگه این هوشمندش فقط واسه چند سال باشه چه فایده ای داره پول بدی،خوب عادیشو میخریدیم
  کمترین اپشن هوشمند وایفاشه که اگرم وصل نشه دیگه هیچ کار باهاش نمیشه کرد
  واقعا متاسفم

 4. سلام منتاژ کدوم کشور مصر یا مالزی بگیریم بهتره؟

  • سلام و عرض ادب
   در کل فرقی زیادی ندارند ولی چون مونتاژ مصر از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند بیشتر توصیه می‌شود.
   پیروز و سربلند باشید

 5. سلام وقت بخیر
  از نظر شما تلویزیون ۴۳ اینچ کدام مدل را معرفی میکنید
  تلویزیون TU8000 سامسونگ با توجه به اشکالاتی که ازش میگیرن خیلی اذیت کننده است مانند ؛
   نقاط ضعف:
  ۱-زاویه دید ضعیف
  ۲-پشتیبانی نکردن از طیف رنگی گسترده
  ۳-باندینگ قابل توجه در دسته های رنگی مشابه
  و ارزش خرید دارد
  با تشکر

  • سلام و عرض ادب
   در این مطالب چون تلویزیون‌ها به صورت تخصصی مورد بررسی قرار می‌گیرند به همین دلیل حتی ریزترین جزئیات نیز بیان می‌شوند تا در هنگام مقایسه مدل‎‌های مختلف از این قبیل موارد استفاده شود. اگر محلی که تلویزیون را در آنجا قرار می‌دهید از مبلمان گسترده برخودار نباشد مشکل چندانی وجود نخواهد داشت. البته توانایی پرداخت هزینه بیشتری را هم دارید تلویزیون سونی x7500h گزینه مناسبی است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با مدل‎‌های دیگر می‌توانید به مطلب«بهترین تلویزیون‌های 43 اینچ» مراجعه کنید.
   پیروز و سربلند باشید

 6. سلام وقت بخیر بین مدل اینچ TU8000 43 سامسونگ و مدل اینچ 43 X7500H سونی کدام بهتره میباشند با تشکر

  • سلام و درود
   هر دو مدل از کیفیت ساخت خوبی برخوردار هستند؛ تلویزیون سونی x7500h طیف رنگی و روشنایی SDR و HDR بهتری دارد اما از طرفی وضوح و یکنواختی در TU8000 عملکرد مناسب تری خواهد داشت. اگر استفاده از برنامه‌هایی مثل فیلیمو یا نماوا برای شما اهمیت داشته باشد شاید کمی کفه ترازو به سمت X7500H تمایل پیدا کند.
   پیروز و سربلند باشید

 7. سلام
  کنترلهای هوشمند سامسونگ مدل ۸۰۰۰ مثل ال‌جی ب صورت موس عمل نمیکنن؟ من گرفتم اما کار باهاش:واقعا سخته به نسبت ال جی. یجور ضعف محسوب میشه. چرا سامسونگ این قابلیت رو نداره؟

  • سلام و عرض ادب
   ریموت هوشمند سامسونگ برخلاف کنترل جادویی ال جی فاقد قابلیت موسینگ بوده ولی خوب شما میتونید یک کنترل عادی سامسونگ رو تهیه کنید تا در کنار اون استفاده کنید.
   پیروز و سربلند باشید

   • اخه کنترل عادی هم داره دوتا روش بوده کار با همونم سخته. آیا وجود داره کنترلی اضافی که بشه خرید با قابلیت موسینگ ؟ و به تلوزیون متصل کرد؟

    • سلام و عرض ادب
     متأسفانه خیر ولی میتونید از یک موس بی سیم استفاده کنید دوست عزیز
     پیروز و سربلند باشید

 8. سلام تی وی tu8000 ریسیور سرخود داره ولی من هر کار کردم نتونستم توتنظیمات پیداش کنم.فقط کانال های ایران رو سرچ کردم .میشه راهنمایی کنیدچطور فعالش کنم…انتن تلویزیون و انتن ماهواره رو هم فیشاشو پشت تی وی نصب کردم

 9. رضا ملامحمدی

  سلام تلویزیون tu8000از وارداتیا خریدم زبان فارسی نداره چطوری باید فارسی بشه؟

 10. سلام ببخشید من تلویزیون سامسونگ مدل TU8000 مونتاژ مصر خریداری کردم. منوی فارسی داره کانال یابی هم انجام دادم منتهی همه کانال ها SD هستن و هیچ کانال HD پیدا نمیکنه میخواستم بدونم مشکل از کجاس اگه راهنمایی کنین که ممنون میشم.

  • سلام و درود
   اگر منظورتون از کانال های HD اینه که شما شبکه های سه، مستند و… را با کیفیت SD دریافت می کنید باید بگم که این مشکل به نوعی در تلویزیون های ما هم دیده میشه و به نظر میاد مشکل از صدا و سیما باشه؛
   چنانچه هیچ کدام از شبکه های HD مثل شبکه مستند، نمایش و… رو دریافت نمی کنید می تونید به مطلب”رفع مشکل شبکه های HD” مراجعه کنید.
   پیروز و سربلند باشید

 11. یه سوال یه جا دیدم برای اینکه بتونیم از تمام کیفیت4k استفاده کنیم باید ارتقا دهنده (upscaling) رو اعمال کرد.
  چه جوری حالا باید فعالش کرد؟؟؟

  • سلام و درود
   این قابلیت به صورت خودکار با پخش محتوا از Blu-ray یا سایر دستگاه ها کیفیت محتوا را افزایش می دهد.
   پیروز و سربلند باشید

 12. سلام خسته نباشید . من این تلویزیون رو تازه خریدم بعد وقتی که تست کردم تصویر کانال های تلویزیون بسیار پایین بود دلیلش چی هست ؟

  • سلام و عرض ادب
   شبکه های ایرانی دارای کیفیت HD هستند و کیفیت تصویر تلویزیون 4K می باشد به همین دلیل تفاوت قابل توجهی در هنگام پخش فیلم های 4K و شبکه های ایرانی قابل مشاهده است. البته می توانید یکبار فرایند کالیبراسیون را مجدد انجام دهید.
   بیشتر بخوانید»» چگونگی کالیبراسیون تلویزیون

  • سلام من tu8000 خریدم تو شبکه ورزش اچ دی ک فوتبال میبینم توپ سایه دار و دنباله دار میشه علتش چیه

 13. باسلام
  با توجه به اینکه ریموت تلویزیون tu8000 موسی می‌باشد لطفاً تغییر زبان به فارسی چگونه می‌باشد، راهنمایی بفرمایید.
  ببخشید راهنمایی قبلی جنابعالی اثری نداشته، فرمول آسان تری نمی باشد.
  باتشکر

 14. سلام خسته نباشید
  میخاستم بدونم مدل tu8000 55 بهتره یا ru71000 55 ؟؟
  اگه میشه راهنمایی کنید
  برای من کیفیت تصویر خیلی مهمه

  • سلام و عرض ادب
   تلویزیون سامسونگ Tu8000 هم تولید سال 2020 بوده و هم سری 8 محسوب می شود به همین دلیل نسبت به ru7100 انتخاب بهتری می باشد؛ البته اگر می توانید بودجه بیشتری اختصاص دهید خرید تلویزیون سامسونگ tu8500 نیز بسیار مناسب می باشد.
   »» مقایسه تلویزیون TU8500 با TU8000

   »» مقایسه تلویزیون TU8500 با NANO80
   پیروز و سربلند باشید

  • سلام خسته نباشید
   من نمیتونم شبکه های hd رو دریافت کنم آیا با خرید دیجیتال این مشکل حل میشه؟
   و یه بار ps4 دوستم رو وصل کردم گزینه hdmi رو انتخاب کردم ولی تصویر ps4 به تلویزیون انتقال داده نشد.
   ممکنه مشکل از سیم hdmi باشه؟ یا تلویزیون کلا به ps4 وصل نمیشه؟

   • سلام و عرض ادب
    تلویزیون TU8000 در مورد دریافت کانال‌های مشکلی نداشته لذا توصیه می‌کنتم به مطلب زیر که در مورد نحوه درست کانال یابی بوده مراجعه و طبق دستورالعمل‌ها جلو برید؛ در مورد اتصال به ps4 هم که اشاره کردید این مدل موردی نداشته و حتی می‌تونید با ps5 هم به تلویزیون متصل بشید.
    https://www.salambaba.blog/7187/samsung-digital-tv-channel-finder/

 15. سلام تلویزیون سامسونگ tu8000قابلیت ضبط دارد؟اگر دارد کدام گزینه را باید برای آن انتخاب کرد؟

  • سلام و درود
   خیر این سری فاقد قابلیت ضبط هستند؛ دقت کنید روی ریموت هم دکمه ضبط وجود ندارد.
   پیروز باشید

 16. لطفاً نحوه استفاده از منوی مخفی تلویزیون سامسونگ مدلtu8000 را بفرستید.
  ((برای فارسی کردن زبان در TU8000 باید از طریق منو مخفی اقدام کنید؛ دقت کنید که این کار باید توسط یک سرویس کار انجام شود چون بعضی از تنظیمات منو مخفی یر قابل بازگشت هستند ولی جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مطلب”منو مخفی تلویزیون سامسونگ” مراجعه کنید.
  راهنمایی ارسالی انجام نمی شود.))
  لطفاً راهنمایی بفرمایید.

 17. ببخشید برای آوردن منوی مخفی و فارسی کردن تلویزیون من مطلب”منو مخفی تلویزیون سامسونگ” رو خوندم ولی دکمه های که گفته وارد کنید تو ریموت موجود نیست لطفاً بیشتر راهنمایی کنید.

  • سلام و عرض ادب
   برای ورود به منو مخفی و استفاده از آن بابد از ریموت عادی سامسونگ استفاده کنید نه ریموت شما که هوشمند هستش.
   البته بعضی از اپلیکیشن های شبیه ساز داخل گوشی های هوشمند نیز این دکمه ها را دارند که می توانید از آنها هم استفاده کنید.
   پیروز و سربلند باشید

 18. سلام
  لطفاً نحوه استفاده از منوی مخفی جهت فارسی کردن تلویزیون سامسونگ مدلtu8000 را برایم ایمیل کنید.
  باتشکر

 19. سلام لطفا پاسخ بدین. تلویزیون tu8000 قابلیت ضبط کانال ها روی فلش مموری را دارد چون در کنترل هوشمند من گزینه ضبطی ندیدم لطفا راهنمایی کنید قصد خرید این مدل را دارم و برام مهمه ضبط کانال روی فلش. تشکر

  • سلام و درود
   طبق مشخصات ذکر شده در سایت اصلی، تلویزیون سامسونگ Tu8000 فاقد قابلیت ضبط می باشد. البته در این رده، تلویزیون ال جی NANO80 دارای قابلیت ضبط می باشد که جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به مطلب”مقایسه تلویزیون NANO80 با TU8000” مراجعه کنید.
   پیروز و سربلند باشید

 20. سلام من این تلویزیون رو خریدم ولی گزینه ایرپلی اصلا نداره و نمیتونم با اپل بهش وصل بشم.با سامسونگ هم یکسره ارور میده

 21. سلام وقت بخیر
  گیرنده خارجی ، ماهواره یا همون S2 جزو مشخصات این سری هست
  اما چطوری میتونیم ازش استفاده کنیم چون فقط یک ورودی آنت داره

 22. سلام خسته نباشید
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  تا رنج 12 میلیون بهترین تلوزیون چی پیشنهاد میدید ؟ صرفا طراحی وکیفیت تصویر برام مهمه

  ممون میشم راهنماییم کنید

 23. سلام و دورود به همه عوامل سایت سلام‌ بابا.من قصد دارم تلویزیون tu8000 بخرم.در بعضی از ویدیو ها دیدیم دو تا کنترل در جعبه هست و هم ماهواره رش نصبه هم ستاپ باکس. در ایران چجوری هست خیلی ممنون

  • سلام و عرض ادب
   تلویزیون سامسونگ TU8000 دارای کنترل هوشمند است ولی بسته به نیاز خود و افزایش عمر آن معمولاً یک ریموت عادی هم در کنار تلویزیون تهیه می شود که در بعضی موارد کار کردن با آن راحت تر می باشد ولی در کل همراه تلویزیون فقط ریموت هوشمند داخل جعبه وجود دارد. این مدل چون تولید سال 2020 هستش دارای گیرنده خارجی و داخلی می باشد.
   پیروز و سربلند باشید

 24. با سلام من ال ای دی TU8000 سامسونگ رو خریدم ولی متاسفانه نمیتونم فارسیش کنم لطفاً راهنمایی کنید

  • سلام و درود
   برای فارسی کردن زبان در TU8000 باید از طریق منو مخفی اقدام کنید؛ دقت کنید که این کار باید توسط یک سرویس کار انجام شود چون بعضی از تنظیمات منو مخفی یر قابل بازگشت هستند ولی جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مطلب”منو مخفی تلویزیون سامسونگ” مراجعه کنید.

 25. سلام اقا میشه بفرمایید حافظه تلویزیونtu8000چقدر هست دوگیگ هست

  • سلام و درود
   متأسفانه سایت اصلی اطلاعاتی در این زمینه ارائه نکرده و در خود تلویزیون نیز اشاره ای به این موضوع نشده ولی در کل فضایی بین 1 تا 3 گیگ جهت ضبط و یا ذخیره اطلاعات در اختیار کاربر قرار می گیرد.

 26. سلام ودرود من یک تلویزیون tu8000خریدم سامسونگ از خود همین سایت خریداری کردم الان یک نفر توخونه میگه سونیx8000hبهتره درسته من مقایسه کردم هم کیفیتش باهم هست هم بقیه چیزها فقط تفاوت حافظه یا ورودی می خواستم ببینم کیفیت کدوم یک عالی تر می خوام ببینم در انتخابی که کردم یا گرفتم اشتباه نکرده باشم لطفا راهنمای خوبی کنید مممنون

  • سلام و درود
   همانطور که از جدول رده بندی تلویزیون ها پیداست هر دو مدل دارای یک امتیاز هستند و همانطور که اشاره کردید بیشترین تفاوت مربوط به تعداد پورت و سیستم عامل هستش؛ در باور عوام مردم تلویزیون های سونی از کیفیت بالاتری نسبت به سایر برندها برخوردار بوده ولی در کل انتخاب یا خرید هر کدام از مدل های TU8000و X8000H بسیار عالی بوده و مهم این است که شما بهترین گزینه را بسته به نیاز خود خریداری کنید.
   اگر به مطلب”مقایسه تلویزیون های TU8000 با X8000H” مراجعه کنید خواهید فهمید که TU8000 عملکرد بهتری در نمایش فیلم و گیمینگ دارا می باشد اما X8000H در مواردی همچون مانیتورینگ و یا وب گردی بسیار بهتر عمل خواهد کرد که این موضوع به نوع پنل و سیستم عامل های هر کدام بازخواهد گشت. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک گذاشته شده بر روی مطلب مقایسه مراجعه کنید.
   پیروز و سربلند باشید

 27. سلام خسته نباشید اینمدل تلوزیون زیر نویس فارسی ساپورت میکنه؟

 28. سلام وقت بخیر
  آیا فروشگاهی که شما گذاشتید معتبر هست برای خرید؟ میشه اعتماد کرد که اصل رو ارسال میکنن؟

  • سلام و درود
   بله، همه محصولات دارای گارانتی اصالت کالا هستند یعنی موقع تحویل اگر از اصل بودن جنس شک داشتید می تونید محصول رو برگشت بدید.
   جهت کسب اطلاعات تکمیلی می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.
   با تشکر

 29. سلام مدتیست تلویزیون کریستال سری۸،Tu8000 خریداری نمودم در قسمت ستینگ ماهواره ان در قسمت وارد کردن دستی کانالهای ماهواره یک قسمتی هست که تنظیم دقیق هست که از قرار میتوان کانالهای جا افتاده یا مورد نیاز را دستی اعمال کرد ولی متاسفانه در منوی من غیر فعال و بصورت های لایت نیست راهنمایی بفرمایید چطور میتوان فرکانسهاس پیشنهادی رو باید به دستگاه داد؟

  • سلام و درود
   جهت راهنمایی دقیق تر با یک نصاب و یا سرویس کار مشورت کنید.
   ممکن است این قابلیت از طریق منو مخفی غیر فعال شده باشد.

 30. سلام از کجا باید بفهمیم که تلوزیون اصله یانه

 31. سلام خسته نباشید من این مدل تلویزیون و گرفتم یه سوال داشتم آیا موقع روشن یا خاموش کردن باید آرم سامسونگ بیاد یا نه. بعد از کجا مطمئن بشیم که این همون مدلی هست که خریداری کرده ام

  • سلام و درود
   بهترین راه تطابق سریال موجود بر روی لیبل تلویزیون با سریال موجود در منوی تلویزیون می باشد؛ همچنین جهت کسب اطلاعات تکمیلی می توانید اینجا کلیک کنید.
   با تشکر از نظر شما

 32. سلام ممنون از توضیحات وسایت بسیار عالی شما میخواستم بدونم از موس و کیبورد بی سیم پشتیبانی میکند؟ کلا تلوزیون ها اکثرا پشتیبانی میکنند یا تلوزیون های خاصی وجود داره؟!

  • سلام؛ سپاس از لطف شما
   بله با استفاده از قابلیت بلوتوث می تونید از موس وکیبورد بی سیم برای Tu8000 استفاده کنید و این قابلیت برای اغلب تلویزیون های هوشمند در دسترس می باشد

 33. سلام
  ولتاژ برق ورودی این مدل با ایران سازگار است یا نیاز به ترانس هست؟

  • درود برشما
   بله سازگار است اما باید حتما برای وسایل امروزی از محافظ برق استفاده نمایید
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *