تنظیمات تلویزیون سامسونگ TU7000

Samsung TU7000 Calibration Settings

تلویزیون سامسونگ TU7000

یکی از بدیهی ترین کارها پس از نصب و راه اندازی تلویزیون، کالیبراسیون یا به عنوانی شخصی سازی تنظیمات می باشد چون حالت های پیش فرض کارخانه ها به گونه ای انتخاب شده اند تا تصاویر را روشن تر از حالت عادی به نمایش بگذارند؛ در ادامه قصد داریم در این مطلب سلام‌ بابا به شرح تنظیمات تلویزیون سامسونگ TU7000 بپردازیم تا شما دوستان هر چه بهتر و دقیق تر این موارد را انتخاب کنید.

Tu7000 سامسونگ به دلیل قیمت بسیار مناسب خود بسته به امکانات آن به صورت قابل توجهی مورد استقبال زیاد خریداران قرار گرفته به همین دلیل تصمیم بر آن شد که از سری TU سامسونگ، تنظیمات این مدل برای سهولت کار شما بیان شود؛ البته شما می توانید از این موارد بیان شده جهت کالیبراسیون تلویزیون های سری Tu سامسونگ مثل  Tu8500 / Tu8300 / Tu8100 / Tu8072  / Tu8000 / Tu7100 نیز استفاده کنید.

تنظیمات تلویزیون سامسونگ TU7000

برای تنظیمات تلویزیون سه قسمت وجود دارد منوی اصلی، منو مخفی و تنظیمات سریع که از آن برای تغییر مواردی همچون حالت صدا و تصویر و یا تایمر خاموشی از طریق رابط کاربری استفاده می شود؛ منو مخفی نیز به وسیله کنترل مادر به نمایش در می آِید که می توانید به وسیله آن قابلیت هایی مثل حالت هتل را فعال کنید ولی بدون حضور کارشناس مربوطه در منو مخفی تغییراتی ایجاد نکنید چون بعضی از موراد غیرقابل بازگشت می باشند که جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مطلب”راهنمای ورود به منو مخفی تلویزیون سامسونگ” مراجعه کنید؛ درادامه به تنظیمات موجود در منو اصلی تلویزیون سامسونگ tu7000 می پردازیم.

تنظیمات تصویر

تنظیمات تلویزیون سامسونگ tu7000

در این بخش سه گزینه وجود دارد؛ حالت تصویر، تنظیمات اندازه عکس و تنظیمات کارشناسی

در حالت تصویر، گزینه های پویا، استاندارد، طبیعی و سینمایی وجود دارند که حالت پویا از روشنایی بیشتری نسبت به حالت استاندار برخوردار است و در حالت سینمایی نیز گزینه های بیشتری جهت شخصی سازی در اختیار شما قرار می گیرد به همین دلیل ما این حالت را انتخاب می کنیم.

 • پویا: تصویر را در محیط های روشن، پرنور و واضح تر به نمایش می گذارد.
 • استاندارد: حالت پیش فرض می باشد که برای محیط تماشای عمومی مناسب است.
 • طبیعی: خستگی چشم را برای تجربه تماشایی آسایش بخش کاهش می دهد.
 • سینمایی: برای تماشای تلویزیون یا فیلم در اتاق تاریک مناسب است.

در مورد تنظیمات اندازه عکس نیز 3 گزینه 16:9، 4:3 و تنظیم دلخواه نیز وجود دارد که توصیه می کنیم این گزینه را در حالت پیش فرض یعنی 16:9 قرار دهید.

[bs-quote quote=”هنگامی که سیگنال ورودی تلویزیون (AV، Component(480i,576i,1080i یا (HDMI(1080i باشد حالت فیلم نیز در دسترس قرار خواهد گرفت” style=”style-7″ align=”center”][/bs-quote]

در تنظیمات کارشناسی نیز گزینه های متعددی گنجانده شده تا بتوانید به تصویر دلخواه خود دست بیابید که می توانید مطابق با جدول زیر نسبت به تنظیم آن ها اقدام کنید ولی در مورد نور زمینه و روشنایی اعداد مشخصی ارائه نمی دهیم چون باید بسته به نور و فضایی که تلویزیون در آنجا قرار می گیرد تنظیم شود.

 تنظیمات مقدار پیشنهادی
Backlight / نور زمینه
Brightness / روشنایی
Contrast / درخشندگی 45
Sharpness / وضوح 0
Color / رنگ 25
Tint / تینت 0

برای آشنایی هر چه بهتر با مؤلفه های فوق در منو توضیحاتی در مقابل آنها داده شده است است به طور مثال وضوح به بهبود دقت تصویر با تنظیم سطوح کمک می کند که با نزدیک شدن به مقدار 20 دقت تصویر افزایش می یابد و یا تینت به تنظیم سطوح رنگ سبز به قرمز اشاره دارد که افزایش مقادیر آن، رنگ های قرمز و سبز را شدت می بخشد؛ البته با کلیک بر روی هر کدام نیز به مقاله های مرتبط با آن راهنمایی می شوید.

تنظیمات کارشناسی تلویزیون سامسونگ tu7000

[bs-quote quote=”Auto Motion Plus موجب افزایش وضوح تصویر برای بهبود تصاویری با سرعت جابه جایی بالا می شود اما ممکن است صفحه تلویزیون کمی تیره تر به نظر برسد” style=”style-6″ align=”left”][/bs-quote]

گزینه های دیگری نیز همچون نمای واضح دیجیتال، تقویت کننده درخشندگی، تنظیمات فضای رنگ، تمایل رنگ(در صورتی که حالت سینمایی را انتخاب کرده باشید) و … نمایش داده می شود که هر کدام ویژگی خاصی به تصویر می بخشند ولی بهتر است در حالت پیش فرض آنها تغییری ایجاد نکنید. در صورتی که از تنظیمات اعمال شده خود راضی نبودید می توانید با انتخاب آخرین گزینه تحت عنوان تنظیم مجدد تصویر همه تنظیمات این بخش را به حالت کارخانه بازگردانید.

تنظیمات صدا

دومین بخش مربوط به تنظیمات صدا می باشد که شامل سه بخش خروجی صدا، حالت صدا و تنظیمات کارشناسی می باشد؛ خروجی صدا را می توانید بر روی بلندگوهای تلویزیون، خروجی نوری(اپتیکال) و یا از طریق بلوتوث به بلندگو یا ساندبار متصل کنید. در مورد حالت صدا نیز گزینه های استاندارد، بهینه سازی شده و تقویت وجود دارد که اگر تلویزیون tu7000 را در محیطی پر سر وصدا نصب می کنید حتماً این حالت تقویت را انتخاب کنید.

با استفاده از بالانس و اکولایزر موجود در تنظیمات کارشناسی صدا نیز می توانید تا حدی میزان خروجی صدا از طریق بلندگو های طرفین تلویزیون را تنظیم کنید؛ فرمت صدای خروجی را بر روی دالبی دیجیتال قرار دهید. با فعال کردن گزینه صدای خودکار میزان صدا، بسته به نوع محتوا کم و زیاد می کند به طور مثال با افزایش ناگهانی صدا در یک سکانس به طور اتوماتیک میزان صدا کاهش می یابد. بازخورد صدا نیز مربوط به صوتی می باشد که در هنگام تغییر گزینه و یا انتخاب آیتم های مختلف می شنوید که سه حالت کم، متوسط و زیاد برای آن وجود دارد البته می توانید این صدا را خاموش کنید.

در صورتی که از ساندبار یا سینمای خانگی استفاده می کنید می توانید از طریق گزینه تأخیر در صدای خروجی دیجیتال، بین تصویر به نمایش درآمده و صدا تأخیر ایجاد کنید که در حالت عادی تغییر در چنین گزینه ای توصیه نمی شود؛ در صورتی که از تغییراتی که ایجاد کردید راضی نبودید می توانید از طریق آخرین گزینه تنظیمات این بخش را به حالت کارخانه بازگردانید.

تنظیمات در حال پخش

یکی از اساسی ترین بخش ها مربوط به این قسمت است که مربوط به موج یابی شبکه ها و کانال ها می باشد؛ تنظیمات موج یابی خودکار برای اسکن و ذخیره سازی کانال ها با استفاده از اولین گزینه انجام می شود که با انتخاب آن و زدن گزینه شروع این کار آغاز می شود؛ با استفاده از دو گزینه دیگر جهت جلوگیری از تماشای محتوای بزرگسالان توسط کودکان، کانال های خاصی را قفل کنید. در بخش تنظیمات کارشناسی می توانید نسبت به موج یابی دستی بپردازید و فرکانس های مدنظرتان را به صورت دستی ذخیره کنید.

موارد کلی

شبکه، مدیریت سیستم، مدیر دستگاه خارجی، راهکار صرفه جویی، قابلیت دسترسی، ویژگی های مجدد و تنظیم مجدد همگی از جمله مواردی هستند که در این بخش تعبیه شده و آن را به یکی از کاربردی تزین بخش ها تبدیل می کند. با استفاده از بخش شبکه می توانید تنظیمات مربوط به اینترنت از طریق وای فای یا کارت شبکه را اعمال کنید و حتی می توانید تلفن همراه خود را به تلویزیون TU7000 متصل کنید تا با استفاده از آن تلویزیون را خاموش و روشن کنید.

در قسمت مدیریت سیستم تنظیمات تلویزیون سامسونگ Tu7000 می توانید نسبت به تغییر زبان و زمان بپردازید؛ نکته ای که باید در این بخش حتماً فعال کنید گزینه زمان حفاظت خودکار می باشد که در زمانی که یک تصویر به طور ثابت برای دو ساعت یا بیشتر به نمایش درآید محافظ صفحه نمایش را فعال می کند. اگر از اینترنت تلویزیون به مقدار زیادی استفاده می کنید بهتر است هر ماه یکبار امنیت هوشمند آن را اسکن کنید. اگر از تلویزیون سامسونگ TU7000 در منزل استفاده می کنید حتماً حالت استفاده آنرا بر روی منزل قرار دهید تا از نمایش تبلیغات و آگهی های غیر ضروی در صفحه اصلی جلوگیری شود.

ورودی tu7000 سامسونگ

مدیر دستگاه خارجی یکی دیگر از آیتم های موجود در این بخش می باشد که با استفاده از آن می توانید دامنه سیگنال ورودی برای اتصالات HDMI را کنترل و یا گسترش دهید و از طریق مدیریت دستگاه ورودی نیز می توانید دستگاه هایی نظیر کیبورد و یا موس را وصل کنید.

[bs-quote quote=”شما می توانید با فعال کردن تقویت کننده بازی تلویزیون سامسونگ Tu7000 ، از کیفیت تصویر هیجان انگیز، زنده و صدای سه بعدی که برای بازی ها بهینه شده به صورت فراگیری استفاده کنید.” style=”style-5″ align=”center”][/bs-quote]

راهکار صرفه جویی یکی دیگر از گزینه هایی است که شاید برای بیشتر افراد بسیار کاربردی باشد؛ با انتخاب گزینه تشخیص نور محیط  روشنایی تصویر بر اساس میزان نور محیط به طور خودکار تنظیم می شود البته می توانید حداقل نور زمینه را نیز تنظیم کنید تا از حدی مشخص کمتر نشود. حالت های ذخیره سازی نیرو و روشنایی متحرک نیز با کاهش میزان نور پس زمینه در کاهش انرژی اثر دارند؛ حتماً به شما توصیه می کنم گزینه خاموشی خودکار را فعال کنید اگر چه بر روی مدت زمان زیادی هم تنظیم شده باشد.

راهکار صرفه جویی تلویزیون سامسونگ tu7000

قابلیت دسترسی نیز جهت کمک به کاربران با اختلالات بینایی یا شنوایی تعبیه شده که در آن می توانید مواردی همچون راهنمای صوتی، توصیف صوتی، زیرنویس، درخشندگی بالا، بزرگ کردن و… را اعمال کنید؛ به طور مثال توصیف صوتی که برای افراد نابینا بیشتر کاربرد دارد آنچه را که در صفحه در حال رخ دادن است را به صورت صوتی شرح می دهد. برای افراد ناشنوا نیز قابلیت زیرنویس کردن اعمال صورت گرفته وجود دارد.

با فعال کردن ویژگی های هوشمند در تنظیمات تلویزیون سامسونگ Tu7000 می توانید به محض روشن شدن تلویزیون Smart hub آن نیز به صورت خودکار شروع به کار می کند و همچنین امکان راه اندازی شدن آخرین برنامه به صورت خودکار نیز وجود دارد. چنانچه مایل بازگرداندن همه تنظیمات به حالت کارخانه را دارید می توانید آخرین گزینه موجود در بخش موارد کلی را که تنظیم مجدد می باشد انتخاب کنید تا دوباره به حالت پیش فرض کارخانه بازگردد. 

آخرین قسمت مربوط به بخش پشتیبانی می باشد که امکان به روزرسانی سیستم، خود عیب یابی، بازکردن e-Manual و اطلاعات تلویزیون در آن موجود می باشد؛ توصیه می شود پس از نصب تلویزیون آن را یکبار به روزرسانی کنید تا هم جدیدترین امکانات و برنامه های آن در دسترس شما قرار بگیرد و هم باگ های موجود رفع شود. چنانچه مشکلی در تصویر، صدا و یا smart hub دستگاه به وجود آمد شما می توانید از طریق خود عیب یابی نسبت به بررسی آنها اقدام کنید و دستورالعمل ها را اجرا کنید. اطلاعات مربوط به تلویزیون اعم از شماره سریال، شناسه دستگاه، نسخه و… همگی در این بخش درج شده است.tu7000

تلویزیون سامسونگ TU7000

play-sharp-fill
نماشا آپارات یوتیوب

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 36 میانگین: 3.5]
دیگران خوانده اند:
110 نظرات
 1. V می گوید

  سلام من تلویزیون سامسونگ ۷۰۰۰ خریدم بعد میخوام وصل شه ب اینترنت..ولی گوشیم smart thing نداره میخوام وصل شه ب فیلمیو ..بایدچیکارکنم؟

  1. ارمان نویدی می گوید

   سلام و عرض ادب و احترام
   برای سیستم عامل تایزن فقط می توانید برای فیلیمو از نسخه ی تحت وبش استفاده کنید
   برای اتصال به اینترنت هم لطفا به لینک زیر مراجعه نمایید:
   https://www.salaambaba.com/page/69-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D9%84%D9%88%DB%8C%D8%B2%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%B3%D8%A7%D9%85%D8%B3%D9%88%D9%86%DA%AF
   موفق باشید

 2. مهدی می گوید

  مدل tu 7000 ویرایش شما ه کانال ندارد و ترتیب شبکه ها غیر قابل تغییر است آیا؟؟!!

  1. مازیار محمودی می گوید

   با سلام و احترام
   بله ترتیب کانال ها قابل تغییر هستند و شما میتوانید از طریق منو تنظیمات قسمت تنظیمات و جست و جو کانال ها این کار رو انجام بدید.

 3. Arman می گوید

  سلام چطور باید کشورش رو تغییر بدم؟

 4. خالد نصرت می گوید

  سلام من تلویزیون سامسونگ اچ دی ۷۰۰۰ خریدم
  همیشه سر ده ثانیه مشخصاته یا تبلیغات تلویزیون رو روی گوشه میاره چطوری پاک کنم نیاره

  اصلا تمرکز نمیذاره برا نگاه کردن

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   از طریق بخش General در منو وارد System Manager شوید سپس Usage Mode را روی Home mode قرار بدید دوست عزیز

  2. بخشمند می گوید

   سلام من تی وی au7000 دارم منتها نمیدونم چجوری به ریسور وصل بشم میشه راهنمایی کنید

   1. ارمان نویدی می گوید

    سلام و عرض ادب و احترام
    به سرویس کار مربوطه مراجعه نمایید
    موفق باشید

 5. طرفدار می گوید

  مطلبتون عالیه

 6. mehdi می گوید

  سلام من تلوزیون tu7000دارم گزینه درحال پخش غیرفعال شده ممنون میشم راهنمایی کنید.باتشکر

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   یکبار تلویزیون رو ریست کنید سپس بررسی کنید آیا مشکل برطرف شده یا خیر

  2. کوروش می گوید

   سلام چطور میتونم ساعت کوک کنم ویا همون الارم بزارم ممنونم میشم پاسخ بدین

   1. مازیار محمودی می گوید

    با سلام و احترام
    شما میتوانید از طریق قسمت تنظیمات ساعت که در منو تنظیمات وجود دارد ساعت تلویزیون را در تایم خاصی کوک کنید.

 7. پرهام لاچینی می گوید

  سلام‌خسته نباشید
  روی فیلمای 4k و هم چنین ps5 صفحه خیلی تاریک میشه!
  مشکا از کجاس؟

 8. مهدی زاده می گوید

  سلام
  سوالی که خیلی درگیرم باهاش
  آیا این سری از tu7000 منو فارسی میشه یا نه!!?
  ممنون میشم یه راهنمایی بفرمایید ..

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   در سری مونتاژ مصر این امکان وجود دارد دوست عزیز

   1. محسن می گوید

    سلام
    ما تازه یه تلویزیون tu7100 گرفتیم.می خواستم بپرسم چطوری چیدمان کانال ها تغییر پیدا می کنه چرا که تو قسمت ادیت چنل فقط گزینه لاک،دیلیت و تغییر نام رو داره
    همچنین وقتی می خوام ریست فکتوری کنم در انتها بعد از زدن رمز موقت نمیشه گزینه آخر ریست رو زد و پقتی دکمه های کنترل رو استفاده می کنیم منوی پایینی جا به حا میشه.

    1. سردبیر می گوید

     سلام و عرض ادب
     برای مورد از دکمه‌های رنگی ریموت استفاده کنید
     برای مورد دوم هم احتمالا رمز رو نادرست می‌زنید؛ از 0000، 1234، 0413 یا 0325 استفاده کنید ببینید مشکل حل می‌شود یا خیر

   2. Mj. Khodadadi می گوید

    سلام وقت بخیر چطور باید این کار را انجام بدیم و فارسی کنیم؟

    1. سردبیر می گوید

     از ویدیوی آپلود شده در لینک زیر استفاده کنید دوست عزیز

   3. محسن می گوید

    سلام. تلویزیون من سامسونگ مدل tu7000 هست احساس میکنم کیفیت تصویرش کم شده یکم بررسی کردم دیدم رو اطلاعات هر کانال نوشته 576i که ورودی سیگنال و کیفیته ولی نتونستم تغییرش بدم و بکنم 1080i یا 1080p ممنون میشم راهنماییم کنید.

    1. سردبیر می گوید

     سلام و درود
     هنگام پخش شبکه‌های داخلی این مورد رو نشون میده درسته؟

  2. افسانه می گوید

   بله من به تازگى خريدارى كردم و منو فارسى ميشه

 9. علی رضا می گوید

  سلام چطور روی تلویزیون سامسونگtu7000 تم بگذاریم لطفاً راهنمایی کنید ممنون میشم

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   منظورتون ambient mode هستش دوست عزیز؟

   1. محمد سعید دهواری می گوید

    سلام باید در زمان اسکن اسکن آهسته،یا کند بزنی تا همه فرکانس ها را بیاره وچند ساعت طول می کشه حدوداً ۵ تا ۶ ساعت

    1. سردبیر می گوید

     موردتون در مورد این پرسش بود یا در مورد کانال یابی بود دوست عزیز؟

 10. امید می گوید

  سلام
  تلوزیون samsung crystal uhd 7 series tu7000 43 inch 4k واردمنومخفی شدم بعدکه خارج شدم تلوزیون راخاموش کردم روشن که شدواردمنومخفی نمیشه

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   سعی کنید با استفاده از کنترل مادر این کار رو انجام بدید که با ریموت سامسونگ متفاوت است.

   1. امید می گوید

    خیلی ممنون از اینکه راهنمایی کردین درست شد

    1. سردبیر می گوید

     مایه افتخاره دوست عزیز
     پیروز و سربلند باشید

 11. 0724 می گوید

  سلام خسته نباشید
  من یه سوالی دارم
  مدل تلویزیون و نمیدونم ولی مارکش سامسونگه
  نزدیک ۳ یا ۴ روز تلویزیون همش رو دستگاه بود
  بعد من خواستم بزنم به شبکه ها زدن بدون سیگنال من کانال یابیه خودکار و زدم کلا هرچی کانال از قبل بود پاک کرد دیگه هم شبکه ای ذخیره نمیشه
  الان من چیکار کنم
  کمک کنید

  1. سردبیر می گوید

   سلام
   معذرت میخوام ولی منظورتون رو نفهمیدم؛ امکانش هست بیشتر توضیح بدید دوست عزیز

   1. امید شیربیگی می گوید

    سلام من تلویزیون سامسونگ ۵۰اینچ مدل TU7000خریدم بعد چند دقیقه خاموش روشن میشه و تو قسمت عیب یابی زدم خوب شد ولی الان دوباره خاموش روشن میشه بعد چنددقیقه کدوم قسمت باید تنظیم کنم

    1. سردبیر می گوید

     سلام و عرض ادب
     یکبار تلویزیون رو ریست کنید ببینید مشکل حل میشه یا خیر

 12. اسی می گوید

  سلام..سامسونگ مدل tu7100 رسیور دار هست پشتش پورت ورودی رسیور هم داره ولی در تنظیمات گزینه ستلایت کمرنگ هست وحالت غیرفعال..چیکارش باید بکنم؟؟ممنونم

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   نصب کنید گیرنده رو فعال میشه؛ برای کسب اطلاعات تکمیلی هم میتونید با یک نصاب مشورت کنید.
   پیروز و سربلند باشید

 13. حسین می گوید

  سلام وقت بخیر مخواستم بدون این tvقابلیت پخش فیلم3D
  را دارد؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   در مورد پخش فیلم اطلاع چندانی ندارم ولی از قابلیت سه بعدی پشتیبانی نمی‌کند دوست عزیز

 14. افرا می گوید

  سلام
  من یه تلویزیون Tu 7000 43 اینچ گرفتم . چطور می تونم از روی تلویزیون برنامه ها ضبط کنم؟ چندتا از دکمه های روی کنترل (دکمه های ABCD) هم کار نمی کنه و میزنه در دسترس نیست

  1. سردبیر می گوید

   با عرض سلام و درود
   تلویزیون TU7000 سامسونگ فاقد قابلیت ضبط(PVR) است.
   پیروز و سربلند باشید

   1. افرا می گوید

    ممنون و علت خارج از دسترس بودن این دکمه های کنترل چیه ؟

    1. سردبیر می گوید

     اگر منظورتون دکمه‌های رنگی هستش باید بگم که این دکمه‌ها در منو و حین مواردی همچون کانال یابی یا ویرایس کانال قابل استفاده هستند.

 15. مسعود می گوید

  سلام و احترام tu7000
  ۶۵ اینچ خریدم ولی نمیدونم چطوری تصویر رو freeze کنم ممنون میشم کمک کنید

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   مبارکتون باشه:)
   منظورتون از فریزکردن چیه دوست عزیز؟

 16. میلاد می گوید

  سلام من تلویزیون tu7000 خریدم میخاهم از رسیور استفاده کنم ولی می‌زنه دردسترس نیست نصاب هم نتونست درست کنه میشه کمکم کنید

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   مونتاژ چه کشوریه Tu7000 شما؟

 17. مسلم می گوید

  سلام
  من tu7000 خرید کردم وقتی کابل hdmi وصل میکنم تصویر قطع وصل میشه اصلا نمیشه نگاه کرد خیلی تصویر قطع وسل میشه 2تا کابل استفاده کردم ولی تغییری نکرده
  مشکل از چی میتونه باشه؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   میتونه دلایل مختلفی وجود داشته باشد از کالیبره نبودن تلویزیون تا اتصالی پورت مربوطه؛ البته میتونید از پورت‌های دیگه تلویزیون هم استفاده کنید ولی سؤال اینجاست که تلویزیون رو به وسیله کابل به چه دستگاهی وصل می‌کنید؟

 18. فرزاد می گوید

  با سلام.
  من تلویزیون 50 اینچ مدل TU8500 از بانه خریدم. آیا قابلیت تصویر در تصویر دارد؟ و احتمالا اگر داشته باشد باید از طریق منوی مخفی فعالش کرد. چون در منو های تنظیمات چیزی ندیدم.
  لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   تا جایی که بنده اطلاع دارم خیر

 19. علی می گوید

  با سلام
  من یک تلویزیون 50 اینچ سامسونگ مدل tu7000 خریدم الان تنظیمات رو نمیاره بالا وبعدش صفحه سیاه میشه فقط تنها کاری که انجام میده ولوم صدا رو نشون میده ممنون میشم راهنمایی کنید چطور تلویزیون رو برگردونم به تنظیمات کارخانه که ریست بشه؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   در حالتی که تلویزیون روشنه یکبار دوشاخه رو از برق بکشید و پس از پنج دقیقه مجدد وصل کنید؛ بررسی کنید آیا مشکل رفع شده یا خیر

 20. میلاد می گوید

  سلام ببخشید من یک تی وی ۵۰ اینج4k سامسونگ ru7170دارم چطور میتونم همزمان از دیجیتال و گیرنده سر خود استفاده کنم چون هر بار باید شبکه ها ریست بشن و دوباره جستو جو بشن ممنون از لطفتون

 21. محمدمهدی می گوید

  باسلام و خسته نباشید
  بنده تلوزیون ۵۵ TU7000 خریدم نخسه مصربا سایر نخسه ها آیا فرقی داره؟
  کانال یابی کردم اصلا کانالای HD رو بالا نمیاره
  باتشکر

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   یکی از تفاوتا برمیگرده به پشتیبانی کردن از زبان فارسی؛
   برای مشکل شما هم میتونید به مطلب رفع مشکل شبکه‌های HD مراجعه کنید دوست عزیز
   و مواردی مثل آپدیت سیستم عامل یا تغییر موقعیت مکانی را امتحان کنید.
   پیروز و سربلند باشید

 22. حسین می گوید

  سلام و درود
  من یه تلویزیون سامسونگ tu7000 43 خریدم ولی پشت تلویزیون جایی برای اتصال کابل کامپیوتر نداره چطوری کامپیوتر رو به تلویزیون وصل کنیم؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   باید از طریق کابل HDMI این کار صورت بگیرد؛ در صورتی که سیستم شما خروجی HDMI ندارد میتونید از یک تبدیل VGA به HDMI استفاده کنید که در مطلب زیر به آن اشاره شده است:
   https://www.salambaba.blog/6250/tv-for-monitor/

 23. معراج بافنده می گوید

  سلام من یک دستکاه تلویزیون tu7000 58اینج خریده ام کانال های hd را برفکی نشون میده وهم درضمن به من گفتن یدئنه شبکه4k هست اون رو هم نمیگیره چه کار کنم؟؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   برای این مورد میتونه دلایل مختلفی وجود داشته باشد؛ از اتصالات و آنتن گرفته تا بخش سخت افزاری تلویزیون شما
   میتونید یکبار آخرین آپدیت تلویزیون خودتون رو چک کنید و یا بعد از راه‌اندازی مجدد از طریق بازگشت به تنظیمات کارخانه نسبت به کانال‌یابی اقدام کنید.
   در مورد شبکه 4k هم که فرمودید در حال حاضر به صورت آزمایشی در بعضی از استان‎‌ها در دسترس است.
   پیروز و سربلند باشید

 24. محسن می گوید

  سلام من یک تلوزیون سامسونگ مدل 50tu7000 خریداری کردم برای من منوی مخفی نمی آید و گزینه بارگشت به تنظیمات کارخانه قفل شده باید چه کار کنم با استفاده از ویدیو شما برای فارسی سازی اقدام کردم بار اول آمد ولی دیگه نه ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   یکبار در حالتی که تلویزیون روشن است سیم آن را از برق بکشید و بعد از 5 دقیقه مجدد وصل کنید تا تلویزیون به حالت کارخانه بازگردد.
   در مورد منو مخفی هم میتونید از طریق کنترل مادر اقدام کنید.
   پیروز و سربلند باشید

 25. حسین مرادنوری می گوید

  سلام وقت بخیر تلویزیون سامسونگ tu7000 وقتی با رسیور مجزا در حال پخش هست تصویر قطع و وصل میشه و نویز زیادی روی تصویر هست ، اما در زمان پخش از آنتن معمولی و فیلم روی هارد یا فلش این مشکل رو نداره ، تنظیمات رو به حالت کارخانه برگردوندم ، تلویزیون رو در حالت روشن از برق کشیدم و تنظیمات رو هم چک کردم درست نشد ، میتونه دلیلش رزولوشن رسیور باشه یا علت دیگری داره لطفا راهنمایی بفرمایید🙏

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   در این صورت یا مشکل از کابل HDMI بوده یا نویز مربوط به گیرنده شما هستش؛ یکبار گیرنده رو با یک کابل دیگر روی تلویزیونی غیر از TU7000 خودتون تست کنید ببینید آیا مشکل بردوام است یا خیر

 26. امیر می گوید

  سلام وقت بخیر من تلویزیون سامسونگ مدل tu7000 خریداری کردم چندین بار تمام کانال های ایرانی رو سرچ‌ کردم ولی متاسفانه شبکه های Hd مثل ورزش و بقیه رو نمیاره!!!میشه راهنمایی کنین ک چیکار کنم شبکه های Hd رو بگیرم
  ممنون

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   جهت کسب اطلاعات تکمیلی می‌توانید به مطلب رفع مشکل شبکه‌های HD که در پایان لینک آن قرار داده شده مراجعه کنید به طور خلاصه آپدیت سیستم عامل و تغییر موقعیت مکانی شاید برای رفع مشکل شما کارساز باشد.
   https://www.salambaba.blog/57724/iran-hd-tv/
   پیروز و سربلند باشید

 27. Amir می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من یک تلویزیون سامسونگ tu7000 ۵۵ اینچ خریداری کردم در روزهای اول با اینترنتش هیچ مشکلی نداشتم و همه چیز عالی بود اما یک هفته ای میشه که اصلا اینترنتش کار نمیکنه و سرچ بالا نمیاره برای حل مشکل تاریخ و زمان رو چک کردم و حتی کانکشن رو هم از مودم به یه دسگاه دیگه تغییر دادم اما درست نشد دلیلش چی میتونه باشع؟
  باتشکر

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   یکبار در حال روشن بودن سیم اون رو از پریز بکشید و پس از 5 دقیقه متصل کنید ببینید مشکل حل میشه یا خیــــــر

  2. مهدی می گوید

   من هم این مشکل را دارم؟

 28. پارسا نصیبی می گوید

  سلام من یک سامسونگ tu7000 خریدم گفتن ماهواره داره ولی پشت تلویزیون هیچ جای فیش ماهوارع نداره
  میخواستم ببینم ماهواره داره یا خیر
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   تا جایی که بنده اطلاع دارم تلویزیون سامسونگ Tu7000 دارای DVB-S است؛ جهت کسب اطلاعات تکمیلی توصیه می‌کنم مطلب زیر را مطالعه کنید:
   تشخیص اصالت تلویزیون سامسونگ
   پیروز و سربلند باشید

 29. Ali می گوید

  سلام سامسونگ مدل tu8000گرفتم از کجا بفهمم که اصله یا نه.در ضمن زبان فارسی هم نداره.میشه زبان فارسی اضافه کرد

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   برای مورد اول توصیه می‌کنم حتماً مطلب روش های تشخیص اصل بودن تلویزیون سامسونگ را مطالعه کنید؛ در مورد زبان فارسی هم در صورتی که تلویزیون شما مونتاژ مصر باشد این امکان وجود دارد دوست عزیز که برای این منظور توصیه می کنم به لینک زیر مراجعه کنید.
   ویدیوی فارسی کردن تلویزیون سامسونگ

 30. Hadis می گوید

  سلام.نمیدونم کدام یکی از دکمه های رو کنترل استفاده شده که تصویر که نشون میده انگار که افکت داره .چطور میتونم از این حالت خارجش کنم

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   از طریق قسمت general تنظیمات رو به حالت کارخانه بازگردایند یا سیم تلویزیون رو در حالت روشنی یکبار از داخل پریز بکشید و پس از چند دقیقه مجدد وصل کنید.
   پیروز و سربلند باشید

 31. پوریا می گوید

  سلام ببخشید من تلویزیون tu7000 رو به اینترنت وصل کردم،رفتم گوگل جستجو اینا.بعد خاموش کرده بودم تلویزیونو.روشن کردنی ی چیزی انگار خودکار دانلود کرد و بعد روشن شد. حالا وقتی به نت وصل میکنم،وصل میشه.ولی میرم ی چیزی سرچ کنم اصلا سرچ نمیشه و هیچ سایتی نمیره.از چیه؟ینی از اون دانلودی ک کرده هست؟راهکار چیه؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   یکبار ساعت و تاریخ را به روز کنید؛ در صورت عدم رفع مشکل موقعیت مکانی خود را تغییر دهید.
   پیروز و سربلند باشید

   1. پوریا می گوید

    خیلی ممنون.صبح روشن کردم رفتم نت دیدم ک رفت.خود بخود درست شد.ینی از چی میتونه باشه؟و ی سوال دیگ.بدون اینکه نت روشن باشه یهو بالا پیغام میاد که این دستگاه به نرم افزار 1420.0 به روز شده است،بعد پایینش نوشته که قبول _ جزئیات
    من قبول رو نزدم و خود بخود اون پیغام از بین رفت.بعد رفتم تنظیمات تلویزیون و بخش درباره تلویزیون دیدم نوشته نسخه نرم افزار 1420.0
    ینی بدون اینکه نت وصل باشه خودبخود اون نسخه رو نصب کرده و به روز شده؟الان ینی تلویزیون به روز شده بطور خودکار؟یا باید اون قبول رو بزنم بعد بروز بشه؟چون تو تنظیمات همون ورژن جدید رو نوشته.ممنون میشم همه سوالامو جواب بدید.با تشکر

 32. محمد می گوید

  سلام ۶۵ اینچ سامسونگ tu7000 خریدم وقتی صفحه تلویزیون کاملا سفیده داری سایه های عمودی میشه تصور و در هنگام بازی کردن از زاویه که نگاه میکنی سایه های عمودی داره لطفا بفرمایید مشکل از کجاست

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   توصیه می کنم فیلم تست گیمینگ تلویزیون tu7000 رو که در مطلب “بهترین تلویزیون گیمینگ” بارگذاری شده بررسی کنید که آیــا با تصاویر شما تفاوت زیادی دارد یا خیــر
   در مورد سایه های عمودی هم که می فرمایید می تواند مربوطه به یکنواختی مشکی یا خاکستری تلویزیون باشد که تا حدی طبیعی بوده ولی جهت بررسی های بیشتر توصیه می کنم تصاویر خود را با ویدیو مربوطه مقایسه کنید.
   پیروز و سربلند باشید

 33. علی می گوید

  سلام وقت بخیر
  من اسمارت سامسونگ گرفتم مدل tu7000 تصویر به شدت تار حتی فول اچ دی و اینکه قسمت ریسیور همون گیرندش خاموشه چطوری باید روشنش کنم ؟؟؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   در مورد تاری باید عرض کنم این مورد برای شبکه های ایرانی یه کم طبیعی هستش چون کیفیت این شبکه ها HD بوده بنابراین نسبت به تصاویر 4K کمی تار به نظر می رسند؛ اگر این مورد هنگام پخش فیلم 4K با فلش هم دیده می شود باید مشکل از کالیبراسون باشد به همین دلیل توصیه می کنم تلویزیون را به حالت کارخانه بازگردانده و مجدد این کار رو انجام بدید.
   در مورد گیرنده هم باید با یک نصاب مشورت کنید دوست عزیز
   پیروز و سربلند باشید

 34. مرتضی محمدی می گوید

  سلام. آیا tu7000قابلیت ضبط برنامه بروی فلش مموری رو داره. چون به من گفته شده این قابلیت رو داره ولی من نمیتونم ضبط رو انجام بدم.

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   خیر تلویزیون سامسونگ tu7000 فاقد قابلیت ضبط می باشد؛ دقت کنید روی ریموت هم دکمه ای برای ضبط تعبیه نشده است.
   پیروز وسربلند باشید

 35. مهدی می گوید

  سلام چطور میتونیم از گیرنده خارجی ب دیجیتال شبکه ها رو انتقال بدیم و نیاز ب تنظیم مجدد نباشه ؟؟

 36. مهدی می گوید

  سلام.من تلویزیون tu7000 سامسونگ خریدم ولی به vidi تلویزین میخوام ارتباط بدم رمز وای فا میخواد.درضمن گوشی من on 5 هست و smart view رو نداره ولی دانلودش کردم.باتشکر

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   بخش اول فرمایشاتتون رو نفهمیدم اگر امکانش بود واضح تر بفرمایید.
   در مورد بخش دوم هم تا زمانی که خود گوشی از smart view پشتیبانی نکند امکان اتصال آن به تلویزیون وجود ندارد.
   پیروز و سربلند باشید

 37. علی می گوید

  سلام من همین مدل رو گرفتم.حافضه داخلی هم داره واگه داره چطور میتونم یک برنامه تلوزیونی رو دانلود کنم

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   بله دارای حافظه داخلی می باشد ولی این حجم برای دانلود برنامه و بازی های App store بیشتر در نظر گرفته شده است؛ برای دانلود یک برنامه هم پس از ورود به حساب کاربری وارد بخش مربوطه شوید تا مجموعه ای از برنامه ها و بازی ها برای شما نمایش داده شود. پس از انتخاب یک برنامه می توانید با زدن دکمه دانلود، آنرا به سیستم عامل تایزن خود بیفزایید. . بیشتر بخوانید…
   پیروز و سربلند باشید

 38. سجاد پروینی می گوید

  سلام من TU7000 خریدم به وای فای متصل میشه اما پیغام میده که به شبکه محلی متصل شده اید اما به اینترنت دسترسی ندارید. مشکل از چیه؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   قربان ساعت و تاریخ تلویزیون خود را تنظیم کنید.
   پیروز و سربلند باشید

 39. امیر پوراسمعیل می گوید

  سلام و درود
  من این مدل رو خریداری کردم
  ولی بیشتر قسمت های منو سیتینگ غیر فعال هستش
  دلیلش چیه
  و میزنه این قسمت در دسترس نیسن

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   در حالت روشنی یکبار سیم تلویزیون را از برق بکشید و پس از 10 دقیقه مجدد وصل کنید تا قابلیت کانال یابی آن برای شما فعال شود. غیر از کانال یابی آیا گزینه دیگری برای شما غیر فعال است؟

 40. رضا امینی می گوید

  سلام من tu7000گرفتم،تصویر و صدا مغایرت دارن،علتش چیه جسارتا

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   یکبار تلویزیون رو به تنظیمات کارخانه بازگردانید؛ در صورت عدم رفع مشکل این مورد رو در منو مخفی هم اعمال کنید.
   در صورت درست نشدن باید با یک سرویس کار مشورت کنید.

  2. فریبا می گوید

   سلام من tu 7100 خریدم ۵۸ اینچ
   کانال ها ۸۰۰ شروع میشه چندبار جستجو کانال رو انجام دادم ولی تغییری نکرده

   1. سردبیر می گوید

    سلام و درود
    از طریق قسمت ویرایش کانال میتونید اعداد رو تغییر بدید اما با کانال یابی مجدد دوباره همه به حالت قبلی برخواهند گشت.
    پیروز و سربلند باشید

 41. سیروس می گوید

  سلام من یک tu7000 ۵۵ اینچ دارم تصویرش همیشه در حالت پویا میمونه وقتی هم میزارم تو حالت استاندارد موقعی که خاموش و روشن میکنم دو باره تنظیماتش به هم میخوره لطفا راهنمایی کنید چطور میشه سیو کرد

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   یکی از گزینه های روشنایی خودکار، حالت صرفه جویی و… فعال است که موجب تغییر حالت تصویر شما می شود؛ در صورتی که خود کالیبراسیون را انجام دادید می تونید این قبیل آیتم ها ار غیر فعال کنید در غیر اینصورت می توانید تنظیمات را به حالت کارخانه بازگردانید تا مشکل شما رفع شود.
   پیروز و سربلند باشید

 42. توکلی می گوید

  با سلام.مهندس جان چطور میتونم منوی تلوزیونtu7000 رو فارسی کنم.ممنون بابت پاسخگویی

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مطلب “راهنمای ورود به منو مخفی تلویزیون سامسونگ” مراجعه کنید

 43. امیر سام می گوید

  سلام
  من همین مدل تلویزیون رو خریدم اما تصویر 4k uhd رو اصلا خوب نشون نمیده. رنگ ها کم رنگ هستن و تاریک. حالت گیم مود هم روی ps4 برفکی میشه همه ی تنظیماتی هم که گفتید رو انجام دادم ولی هنوز به کیفیت خوبی نرسیدم و این تصاویری که داخل ویدئو بود خیلی بهتر از اینی که من داخل تلویزیون گذاشتم هستش میشه لطفا راهنمایی کنید؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   در مورد کم بودن روشنایی شاید یکی از حالت های صرفه جویی در انرژی روشن باشد که منجر به این موضوع می شود. موردی که منجر به برفکی شدن تصویر در PS4 می گردد معیوب بودن کابل HDMI است.
   جهت اطمینان یکی از فیلم های 4K موجود در مطلب”چگونگی تست تلویزیون“را دانلود و بر روی تلویزیون خود تست کنید.
   پیروز و سربلند باشید.

 44. احسان حیدری می گوید

  سلام.من یک ru7000 سایز 55 خریدم.
  ولی نمیتونم دستگاه دیجیتال که سر خود داره رو تنظیم کنم و شبکهای ایران رو بگیرم لطفا راهنماییم کنین

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   جهت کسب اطلاعات تکمیلی در این زمینه می توانید به مطلب”نحوه کانال یابی دیجیتال تلویزیون سامسونگ“مراجعه کنید.

 45. سجاد اکبری می گوید

  سلام خسته نباشین یدونه 05UY3K5N802451خریدم میخاهم ماهوارشو نصب کنم ممنون میشم راهنماییم کنیم

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود فراوان
   برای راهنمایی دقیق در این زمینه باید با یک نصاب مشورت کنید.
   تشکر از لطف شما

 46. میلاد می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من یدونه 50TU7000UXTW خریداری کردم ولی فکر کنم بخاطر ریجن تلویزیون هستش که Airplay کار نمیکنه چطوری میتونم کشور رو عوض کنم که این قابلیت برای من فعال بشه ؟؟

  1. ارمان می گوید

   درود برشما
   مطلب راهنمای داخل سایت است. لطفاً airplay را جستجو کنید.موفق باشید

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.