چگونه بفهمیم تلویزیون 4k است؟

چگونه بفهمیم تلویزیون 4K است؟

چگونه بفهمیم تلویزیون 4K است؟

بیشتر کسانی که قصد خرید تلویزیون را دارند کیفیت تصویر برایشان در اولویت است. امروزه بیشتر تلویزیون‌های موجود در بازار قابلیت 4K را پشتیبانی می‌کنند، اما سؤالی که تعدادی از افراد دارند این است که وقتی فروشنده میگوید این تلویزیون 4K هست از کجا بفهمیم که تلویزیون 4K است یا خیر؟ ما در این مطلب از سلام‌ بابا سعی کردیم تا به طور کامل به این سوال جواب بدهیم پس اگر قصد خرید یک تلویزیون جدید با کیفیت 4K را دارید تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

درباره کیفیت تلویزیون 4K

چیزی که کیفیت‌های HD ،SD و 4K را تعریف می‌کند رزولوشن یا تعداد پیکسل‌های موجود در یک صفحه نمایش است و پیکسل در واقع واحدهای کوچکی هستند که هر کدام در حال نمایش یک رنگ هستند و وقتی همه آن‌ها در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند یک تصویر کامل را تشکیل و نمایش می‌دهند.

در کیفیت Full HD حداکثر 1920 پیکسل به صورت افقی و 1080 پیکسل به صورت عمودی قابل مشاهده است. پس به همین دلیل به این نوع فرمت 1080 نیز گفته می‌شود. اما در صفحه نمایش‌های 4K، تعداد این پیکسل‌ها افزایش پیدا می‌کند. اگر جایی UHD یا 2160p را مشاهده کردید، این همان 4K است. 3840 پیکسل افقی و 2160 پیکسل در ردیف‌های عمودی تشکیل دهنده یک صفحه نمایش 4K هستند. یکی از دلایلی که نام 4k برای این نوع تلویزیون‌ها انتخاب شده، این است که وضوح این تلویزیون‌ها تقریبا 4 برابر تلویزیون های تمام HD است. بری کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کیفیت HD و سایر کیفیت‌های تلویزیون به مطلب انواع کیفیت صفحه نمایش تلویزیون در وبلاگ سلام بابا مراجعه کنید.

چگونه بفهمیم تلویزیون 4Kاست

 روش‌های تست کیفیت 4K

در تلویزیون 4K روی کارتن آن به صورت چاپی و نه برچسب، کیفیت 4k درج شده است. اما در برخی از تلویزیون‌ها که توسط شرکت تولید کننده به صورت 4k معرفی شده‌اند، کیفیت واقعی کمتر است (مثل تعدادی از تلویزیون های 2017 ال جی که با نام 4k معرفی شده بودند و بعد از تست مشخص شد که کیفیت آن‌ها 2.8K است). شرکت ال‌ جی در این تلویزیون‌‌های LCD خود، سیستم RGBW را به طور کامل پیاده‌ سازی نکرده بود و به جای قرار دادن چهار ساب‌ پیکسل در هر گروه، ساب‌ پیکسل چهارم را در یک توالی ردیفی به پیکسل سفید اختصاص داده بود.

چگونه بفهمیم تلویزیون 4K است

 • اولین روش تست این است که یک برگه کاغذ A5 بردارید، آن را تا کنید و وسط آن را اندازه یک دایره سه سانتی پاره کنید که وقتی شما تا را باز کردید دقیقا وسط کاغذ یک دایره در آمده باشد. سپس یک کلیپ 4K از اینترنت دانلود کنید و در فلش ذخیره کنید و آن را به تلویزیون وصل کنید، و بعد فیلم ضبط شده در فلش را بر روی تلویزیون 4K خود پخش کنید، و زمانی که فیلم یا برنامه در حال پخش است کاغذ را روی تلویزیون قرار دهید، در این صورت تراکم پیکسل کاملاً قابل دیدن است. شما به راحتی نمی‌توانید پیکسل‌های آن را پیدا کنید؛ بلکه باید مدت زیادی به آن خیره شوید تا آن را پیدا کنید. این یک روش عامیانه و اولیه در تلویزیون‌های 4K است که روی کارتن تلویزیون‌های 4K درج شده است.

اگر به طور دقیق‌تر بخواهیم تفسیر کنیم، برای تشخیص میزان کیفیت و تفاوت قائل شدن بین کیفیت 4K و Full HD، لازم است که در فاصله 1.5 متری تلویزیونی 84 اینچی بنشینید که معمولاً در کمتر خانه‌ای پیدا می‌شود. اما اگر شما هم حدوداً تلویزیون های 42 تا 50 اینچی دارید، این فاصله به نیم تا کمتر از یک متر کاهش پیدا می‌کند. نیم متری تلویزیون که بنشینید، تازه متوجه تفاوت‌ها می‌شوید.

مزایای تلویزیون‌‌های 4K به درک محدود انسان در جزئیات تصویر مربوط می‌‌شود و به همین دلیل هرچه بیننده در فاصله‌‌ای دورتر از تلویزیون قرار گیرد، سخت‌‌تر می‌‌تواند تفاوت تلویزیون 4K با نسل‌‌های قدیمی‌‌تر را متوجه شود. می‌توانید برای خرید تلویزیون 4K، به سایت فروشگاه سلام بابا مراجعه کنید و یا با کارشناسان سلام بابا تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

بررسی با ذره‌بین 

 • یک آزمایش ساده با ذره‌‌بین برای اینکه تشخیص دهید تلویزیون شما از RGBW کاهنده استفاده می‌‌کند یا خیر، وجود دارد. یک عکس کاملاً سفید را روی صفحه‌ تلویزیون قرار دهید. به کمک ذره‌بین به‌ راحتی می‌توانید متوجه شوید که آیا پیکسل چهارم سفید است یا خیر، اگر مشاهده کردید که پیکسل‌ها در گروه‌های چهارتایی قرار ندارند و موقعیت رنگ سفید در هر ردیف در گروه تغییر می‌‌کند؛ بنابراین رزولوشن تلویزیون 2.8K با RGBW کاهنده است.

اغلب تلویزیون‌های 4K بازار با سیستم RGBW یا استفاده از چهار ساب‌‌ پیکسل قرمز، سبز، آبی و سفید ساخته شده‌‌اند. در هر ردیف تلویزیون‌‌های 4K UHD حدوداً 11520 پیکسل قرار می‌‌گیرد. ساب‌ پیکسل سفید به خاطر دستیابی به روشنایی بیشتر، به سیستم RGB اضافه شده است. در سیستم RGBW باید در هر ردیف به ترتیب ساب‌ پیکسل‌‌ها به رنگ‌‌های قرمز، سبز، آبی و سفید باشند.

شرکت ال‌ جی در برخی تلویزیون‌‌های LCD خود سیستم RGBW را به طور کامل اجرا نکرده است و به جای قرار دادن چهار ساب‌ پیکسل در هر گروه؛ ساب‌ پیکسل چهارم را در یک توالی ردیفی به پیکسل سفید اختصاص داده است. این روش همان تعداد 11520 پیکسل در هر ردیف را پیاده‌ سازی می‌‌کند اما فقط 2880 ساب‌ پیکسل RGBW متمایز در هر ردیف ساخته می‌‌شود که عملاً رزولوشن را به 2.8K کاهش داده و دیگر 3840 پیکسل نیست و این روش را «RGBW کاهنده» می‌گویند.

در این مدل از تلویزیون‌های ال‌ جی، اگر یک تصویر کاملاً سفید را روی تلویزیون نمایش دهید و به کمک یک ذره‌‌بین پیکسل‌های آن را تماشا کنید؛ متوجه می‌شوید که پیکسل‌ های RGBW ردیفی، در یک گروه چهارتایی قرار ندارند و موقعیت پیکسل سفید دایما در حال تغییر است.

چگونه بفهمیم تلویزیون 4K است؟

چگونه بفهمیم تلویزیون 4k است ؟

 • روش دیگر استفاده از سریال نامبر Serial Number محصول است، در پشت تلویزیون‌های اصلی سریال نامبر محصول به همراه اسم مدل درج شده است و شما می‌توانید این سریال نامبر را در سایت اصلی شرکت تولید کننده تلویزیون سرچ کنید و از تمام مشخصات و ویژگی‌های تلویزیون آگاه شوید و به این ترتیب از کیفیت تلویزیونی که خریداری کرده‌اید مطمئن شوید.

مقایسه کیفیت FULL HD با 4K

نکته : در واقع کیفیت تصویر تلویزیون‌های 1080p یا Full HD بد نیست، اما به سبب میزان پیشرفت‌های موجود در تلویزیون‌های با کیفیت بالاتر، هر مسئله کوچکی می‌تواند مرز میان انتخاب‌ها را تغییر دهد. و ما به این دلیل می‌گوییم که FULL HD هم انتخاب مناسبی است چون چشم انسان در حالت عادی قادر نیست 4k را کاملاً تشخیص دهد، مگر آنکه بخواهید تلویزیونی با ابعاد بزرگ داشته باشید یا بسیار نزدیک به آن بنشینید، در غیر اینصورت تلویزیون‌های Full HD انتخاب خوبی برای خرید هستند و از لحاظ کیفیت تصویر هم مناسب هستند بخصوص برای کسانی که قصد ندارند هزینه زیادی برای خرید تلویزیون بپردازند. برای مشاهده مطالب بیشتر به صفحه اصلی وبلاگ سلام بابا سر بزنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 60 میانگین: 3.9]

حتما ببینید

بهترین تلویزیون

بهترین تلویزیون سال 2023

بهترین تلویزیون در سال 2023 تکنولوژی با سرعت زیادی در حال پیشرفت است، تلویزیون‌ها هم …

91 نظر

 1. سلام وقت بخیر
  مهندس من 75UA800 سامسونگ خربدم .. لطفا فعال کرنم؟آپشن و کاربردهای تلوزیون برایم بنویسید یا فیلم دهید که تنظیم کنم
  مرسی

  • ارمان نویدی

   سلام و عرض ادب و احترام
   لطفا در آپارات به پیج سلام بابا مراجعه نمایید و تمام فیلم های مورد نظر یافت می شود.
   موفق باشید

 2. مهدی عسگری

  با عرض سلام و خسته نباشید. میخواستم بدونم tvمدلfu64000 lg فورکی هست یا نه؟ ممنون از شما وسایت خوبتون.

  • سلام و عرض ادب
   در خود سایت ال جی کیفیت تصویر 4K برای این تلویزیون ذکر شده است قربان

   • سلام میشه چک کنید که تلویزیون لئوکو اسمارت L43jFsفوکی هست یانه مرسی

    • سلام و درود
     جهت تشخیص می‌تونید فیلم فورکی دانلود کنید و با استفاده از USB روی تلویزیون پخش کنید؛ فقط دقت کنید فرمت ویدیو برای تلویزیون بهینه سازی شده باشد

  • سلام تلوزیون ال جی دارم سال ۲۰۲۱ یا ۲۰۲۲ساخته شده ۴kهست واقعیه؟

 3. سلام و وقت بخیر

  آیا تلویزیون TCL مدل 55P8SA فورکی واقعی هست ؟؟؟

 4. با سلام

  در یکی از سایتها برای جستجوی تلویزیون مد نظرم گزینه ی 4k داشت و گزینه ی پشتیبانی از کانالهای 4K

  خواستم تفاوت بین اینها رو بدونم و بپرسم که تی وی هایی که 4K هستن نمیتونن از کانل های 4K پشتیبانی کنن؟

  • سلام و درود
   پشتیانی از کانال‌های 4K منظور گیرنده تلویزیون بوده که آیا قابلیت دریافت شبکه‌های 4K را خواهد داشت یا خیر

 5. سلام تلویزیون دوو مدلdle50k4310u خریدم.هیچ شبکه hd رو نمیگیره توی مشخصاتش هست ک از dvb_t2پشتیبانی میکنه مشکل چیه لطفا راهنمایی کنید

 6. سلام ایاال ای دی های مارک k elecفورکی اسمارت مارک خوبی هستند

  • سلام و درود
   متأسفانه تا به حال هیچ تلویزیونی از این برند رو بررسی نکردیم و این اولین باره که اسمش رو می‌شنوم:)
   به همین دلیل از اظهار نظر در این رابطه خودداری می‌کنیم.

 7. با سلام ودرود خدمت شما
  بنده تلفزیون k-Elec50 UHD مدل u775vخریدم وبه گفته فروشنده هوشمند است وبه اینترنت وصل میشه وبا صدا کانال عوض میکنه واز این حرفا ولی بنده هیچ کدوم از اینا رو پیدا نکردم …ایا موجود هست تواین تلفزیون ومن باد نیستم …راهنمایی کنید لطفا

  • سلام و درود
   متأسفانه تا به حال این برند رو بررسی نکردیم و اطلاعات زیادی هم در رابطه با آن در اینترنت یافت نشد.

 8. لطفا با بنده تماس بگیرید

 9. باسلام
  خواهشمندم که راهنماییم کنیدمن تلوزیون ۵۵الجی مدل ۶۳۰۰هوشمنددارم متاسفانه دراثر جابجایی پنلش شکست الان پنل پیداکردم میگن قیمتش ۱۱ملیون تومن هست ایااین کاربصرفه هست یاخیرممنونم اگرجوابم بدید؟؟

 10. سلام تلویزیون امپریال فور کی هست یا نه 43اینچ

 11. آیا تلویزیون الجی 55uh603v_TC فور کی هست یا نه ممنون میشم بگید 🌹🌹🌹🌹
  سپاس از زحمات شما

  • سلام و درود
   طبق مشخصات ذکر شده در سایت ال جی این مدل از فرمت 4K UHD پشتیبانی می کند.
   پیروز و سربلند باشید

 12. سلام
  بیخشید میخواستم بدونم تلویزیون‌ال جی
  مدل 55LX341c
  قابلیت پشتیبانی از 4k را دارد؟

 13. سلام یه سوال داشتم

 14. سلام گفته بودید سونی مدل براویا مدل نیست سریه
  SONY KDL -46EX650

  • سلام مجدد
   طبق اطلاعات ذکر شده در سایت اصلی این مدل دارای کیفیت تصویر Full HD می باشد.
   پیروز و سربلند باشید

 15. سلام میشه لطف کنید بگید تلویزیون سونی مدل براویا 4kهست یا نه ممنون میشم

  • سلام و درود
   لطفاً مدل تلویزیون خود را به صورت کامل ذکر کنید؛ براویا سری هستش نه مدل

 16. سلام خداقوت.تروخدا کمکم کنید.تلویزیون ما ال جی مدل lk6100pva هست.میشه بگید 4k هستش یانه؟

  • سلام و عرض ادب
   بنا بر مشخصات ذکر شده در سایت اصلی ال جی مدل LK6100PVA دارای کیفیت تصویر Full Hd می باشد.

 17. سلام . تلوزیون مدل 50BM850 بیسمارک فایل آزمایشی ts را پخش کرد ولی شبکه های hdرا ننی گیرد

  • سلام و عرض ادب
   ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
   با توجه به سیل عظیم نظرات در مورد HD سازی کانال های صدا و سیما و سراسری بودن این مشکل، در ادامه تمام راه حل های موجود را به صورت جامع برای شما شرح می دهیم:
   1. آن دسته از دوستانی که در مورد پشتیبانی کردن تلویزیون یا گیرنده خود از فرمت HEVC مطمئن نیستند می توانند به بخش مشخصات در سایت اصلی برند تلویزیون خود مراجعه کنند ولی این نکته را بدانید که اغلب تلویزیون های 4K از این قابلیت پشتیبانی می کنند و آپدیت کردن سیستم عامل در برخی مدل های محدود می تواند در پشتیبانی کردن از فرمت HEVC تأثیر گذار باشد.

   2. دسته دوم مشکلات مربوط به کسانی می شود که تلویزیونشان قادر به دریافت شبکه های HD می باشد اما عملاً تصویری وجود ندارد و فقط صدا دریافت می کنند؛در ادامه باید ذکر کنم که در ابتدا و طبق گفته های منابع رسمی قرار بود هر دو نوع محتوای SD و HD از طریق گیرنده ها قابل دریافت باشد یعنی پخش شبکه های SD ادامه داشته باشد اما طبق گفته روابط عمومی صدا و سیما افرادی که با چنین مشکلی مواجه هستند باید تلویزیون یا گیرنده خود را عوض کنند.

   3.با این وجود و طبق تجربه ی شخصی در چند روز اول تعدادی از گیرنده ها و تلویزیون ها قادر به دریافت بخشی از شبکه ها نبودند که با گذشت چند روز و کانال یابی مجدد، این مشکل رفع شد؛ لذا توصیه می کنم چند روزی در این مورد صبر داشته باشید سپس به خرید محصول اقدام کنید.
   چون مطلب جداگانه در این خصوص در سلام‌ بابا به رشته تحریر درآمده به همین دلیل از شما دعوت می کنم چنانچه در این خصوص نظر و یا پیشنهادی خاصی دارید در اینجا کلیک کرده تا به مطلب مربوطه راهنمایی شوید تا هم نظر خود را با دیگران به اشتراک گذاشته و هم کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند
   مطلب ⬅آموزش رفع مشکل شبکه های HD صدا و سیما
   پیروز و سربلند باشید

 18. سلام. خسته نباشید میخواستم بدونم الجی مدل 43lf 5100 چطوره؟ قابلیت گرفتن hd رو داره

 19. مدل تلویزیون tu7000هست کریستالuhd ولی شبکه uhd صدا سیمارو نمیاره تلویزیون همین۲ماه پیش خریدیم مشکل از تلویزیونه؟

  • سلام و درود
   متأسفانه فعلاً صدا و سیما ایران شبکه ای با کیفیت تصویر 4K ندارد و بالاترین کیفیت در حال حاضر مربوط به شبکه های HD مستند، تماشا، خبر،نسیم و… می باشد.
   اگر تمایل داشتید می تونید با کلیک در اینجا کالیبراسیون تلویزیون Tu7000 رو مشاهده کنید.
   پیروز و سربلند باشید

 20. با سلام.آیا تلویزیون پاناسونیک مدلex600قابلیت HEVC داره؟

  • سلام و عرض ادب
   بنابر مشخصات درج شده در سایت اصلی تلویزیون پاناسونیک ex600 از قابلیت HEVC Decoder پشتیبانی می کند.
   پیروز و سربلند باشید

 21. سلام…تلوزیون ما مدل سامسونگ پلاسما 51 اینچ ال ای دی هست…خاستم بدونم شبکه های 4k رو پشتیبانی میکنه یا خیر؟

  • سلام و درود
   چون مدل دقیق رو ذکر نکردید نمی تونیم به طور قطع اظهار نظر کنیم ولی به جز چند مدل جدید بقیه از کیفیت تصویر 4K پشتیبانی نمی کنند.

 22. سلام تلویزیون ما سامسونگ ۵۰اینچی کریستال هست روش نوشته uhdاز ۴kساپورت میکنه؟

  • سلام و درود
   بله منظور از UHD یا Ultra High Definition همان 2160×3840 بوده که هم اندازه با روزلوشن 4k می باشد
   پیروز و سربلند باشید

 23. سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما دوست عزیز

  نظرتون راجب تلویزیون های شیائومی چیه از نظر
  کیفیت خوب هستن? مدل43اینچ 4s آیا کیفیت تصویر 4kنمایش میده، هنوز اقدام به خرید نکردم میخواستم از شما بزرگوار مشورت بگیرم. گزینه بهتری هم سراغ دارین بفرمایید فقط 43 اینچ باشه چون کاربردش بیشتر برای گیم هست.

  • سلام و عرض ادب
   سپاس از لطف شما
   راستیتش نسبت به هزینه ای که پرداخت می کنید از کیفیت بسیار خوبی برخودار هستش ولی به قول معروف دست بالای دست بسیار است و همیشه گزینه های مناسبی وجود دارند. در مور گیم هم که فرمودید چون به شخصه تست گیم پلی رو انجام دادم باید بگم خیلی خوب هستش ولی موقع بازی با فیفا کمی لگ مشهود بود البته در ابتدا اینجوری نبود و هاله ریزی هم اطراف بازیکنا مشهود بود که علتشو نمی دونم از گیم بود یا از تلویزیون. ویدیو تست گیم پلی هم در بررسی تلویزیون شیائومی موجود بوده که در پایان لینکش موجود هستش.
   ولی در کل نسبت به هزینه پرداخت شده بسیار خوب بوده ولی مدل های دیگه ای هم هستند که با کلیک بر روی مطالب زیر می تونید به صفحه های مربوطه هدایت شوید.
   ویدیو بررسی و تست گیم پلی تلویزیون شیائومی 1

   ویدیو تست گیم پلی تلویزیون شیائومی 2(فیفا)

   تلویزیون های مخصوص گیمینگ

   تلویزیون های مخصوص PS5😍

 24. درود بر شما
  تلویزیون من ال جی مدل 49LH51300GI هستش ، با سرچ مجدد کانال ها برای دریافت شبکه های HD ،کانال های HD رو پیدا کرده فقط صدا هست روی کانال ولی تصویری نیست.علتش چیه ؟آیا این مدل تلویزیون قابلیت HEVC را داراست یا خیر؟ با تشکر

  • سلام و عرض ادب
   با توجه به سیل عظیم نظرات در مورد HD سازی کانال های صدا و سیما و سراسری بودن این مشکل، در ادامه تمام راه حل های موجود را به صورت جامع برای شما شرح می دهیم:
   1. آن دسته از دوستانی که در مورد پشتیبانی کردن تلویزیون یا گیرنده خود از فرمت HEVC مطمئن نیستند می توانند به بخش مشخصات در سایت اصلی برند تلویزیون خود مراجعه کنند ولی این نکته را بدانید که اغلب تلویزیون های 4K از این قابلیت پشتیبانی می کنند و آپدیت کردن سیستم عامل در برخی مدل های محدود می تواند در پشتیبانی کردن از فرمت HEVC تأثیر گذار باشد.

   2. دسته دوم مشکلات مربوط به کسانی می شود که تلویزیونشان قادر به دریافت شبکه های HD می باشد اما عملاً تصویری وجود ندارد و فقط صدا دریافت می کنند؛در ادامه باید ذکر کنم که در ابتدا و طبق گفته های منابع رسمی قرار بود هر دو نوع محتوای SD و HD از طریق گیرنده ها قابل دریافت باشد یعنی پخش شبکه های SD ادامه داشته باشد اما طبق گفته روابط عمومی صدا و سیما افرادی که با چنین مشکلی مواجه هستند باید تلویزیون یا گیرنده خود را عوض کنند.

   3.با این وجود و طبق تجربه ی شخصی در چند روز اول تعدادی از گیرنده ها و تلویزیون ها قادر به دریافت بخشی از شبکه ها نبودند که با گذشت چند روز و کانال یابی مجدد، این مشکل رفع شد؛ لذا توصیه می کنم چند روزی در این مورد صبر داشته باشید سپس به خرید محصول اقدام کنید.
   چون مطلب جداگانه در این خصوص در سلام‌ بابا به رشته تحریر درآمده به همین دلیل از شما دعوت می کنم چنانچه در این خصوص نظر و یا پیشنهادی خاصی دارید در اینجا کلیک کرده تا به مطلب مربوطه راهنمایی شوید تا هم نظر خود را با دیگران به اشتراک گذاشته و هم کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند
   مطلب ⬅آموزش رفع مشکل شبکه های HD صدا و سیما
   پیروز و سربلند باشید

 25. سلام‌وقت بخیر تلویزیون ما الجی مدل49uf640tهست شبکه های اچ دی را دریافت کرده فقط صدا پخش میکنه و تصویر ندارد ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام و عرض ادب
   رفع مشکلات مربوط به این شبکه های HD اعم از مشکل شما چند روزی طول خواهد کشید پس در این زمینه زیاد عجله نکنید. البته توضیحات تکمیلی در مطلب”آموزش رفع مشکل شبکه های HD صدا و سیما“به صورت جداگانه همراه با راه حل هایی به رشته تحریر درآمده است که مطالعه آن می تواند برای شما کاربردی باشد.
   پیروز و سربلند باشید

 26. سلام ببخشید مدل تلویزیون من جی پلاس ۵۵اینچ ۷۲۲s هست هم ۴kهست وهم HDR 10 هستمیخواستم ببینم چطور بفهمم گیرنده من استاندارد Hevc دارد؟ چون می‌خوام کانال 4k رو بگیرم ولی نمی دونن چطوری؟

  • سلام و درود
   چون تلویزیون ایرانی هستش پس گیرنده داخلی دارد و شبکه های ایرانی در حال حاضر از کیفیت تصویر HD پشتیبانی می کنند و به عبارتی بود یا نبود کیفیت تصویر 4K در این زمینه به شما کمکی نخواهد.
   به هر حال باید از طریق سایت اصلی جی پلاس و یا دفترچه همراه تلویزیون نسبت به پیگیری HEVC بپردازید.
   پیروز و سربلند باشید

 27. سلام تلوزیون الجی مدل
  49LF54000GI_TB
  4kاست یا خیر؟؟

  • سلام و عرض ادب
   بنا بر اعلام سایت اصلی ال جی ایران این مدل دارای کیفیت تصویر Full HD می باشد.
   مشکل خاصی رخ داده دوست عزیز؟

 28. ببخشید من تلویزیون kdl-55w804a سونی رو خریدم میشه بگین کدام یک از کیفیت های بالا را دارد

  • سلام و درود
   به گفته سایت اصلی تلویزیون سونی kdl-55w804a دارای کیفیت تصویر Full HD می باشد یعنی نسبت ابعاد آن به صورت 1080×1920 است

 29. سلام .میخواستم راهنمایی بفرمایید که تلویزیون پاناسونیک gx655 خوبه و اینکه 4k هست؟

 30. سلام خسته نباشید.من تلویزیون 49 اینچ ال جی مدل nano80 رو خریداری کردم…4kهست؟؟؟؟کیفیتش خوبه؟

 31. سلام من تلویزیون فیلیس 65 اینچ مدل 65PUT6023 را تهیه کرده ام که دارای سه پورت hdmi 4k می باشد ولی داخل تنظیمات تلویزیون گزینه ای با عنوان فعال سازی 4k راپیدا نکردم و پلی استیشن 4 پرو هم نصب کردم گزینه های بعد از hdmi 60p در تنظیمات پلی استیشن غیر فعال است .
  ضمنا عینک مجازی هم به دستگاه متصل است
  لطفا راهنمایی بفرمایید مشکل چیست ؟ و چگونه میتوانم از کیفیت 4k استفاده ببرم

 32. سلام تلویزیون 4k هوشمند اندروید مارشال مدل 5062 آیا شبکه 4k که روی دیجیتال هست را دریافت میکند؟

  • سلام و درود
   تلویزیون مارشال 5062 دارای گیرنده DVB-T2 می باشد که مربوط به شبکه های دیجیتال ایران می باشد؛ در حال حاضر باکیفیت ترین شبکه نیز مربوط به مستند بوده که HD می باشد و هیچ کدام از شبکه های ایرانی دارای کیفیت تصویر 4k نمی باشند.

 33. درود بر شما دوست عزیز و گرامی یکی از دوستانم پیششنهاد تلویزیون شارپ مدل c60bk1 رو پیشهاد داده به نظر شما چطور تلویزیونی هست . میگن پنلش ژاپنیه ولی مونتاژ مالزیه میگه 4K هم هست درسته ؟ شما تایید میکنید ؟ خیلیممنونم از راهنماییهای خوبتون. موفق و پیروز باشید.

  • سلام و درود
   نلویزیون های شارپ در کل از کیفیت خوبی برخوردارند ولی تشخیص آن با نمونه های غیر اصل، کار ‌آسونی نیست.
   موفق و پیروز باشید

 34. سلام ببخشید من تلوزیون پاناسونیک خریدم مدل gx566 فور کی هم هست ولی وقتی ماهواره یا دستگاه دیجیتال با کابل اچ دی ام ای وصل میکنم کانال های hd اصلاااا کیفیت خوبی نداره ممنون میشم بهم بگین مشکل از کجاست؟؟؟

  • شبکه های ایران که در کل HD هستند به همین دلیل کیفیت خوبی ندارند؛ در مورد DVB-S نیز باید این نکته رو ذکر کنم همه مدل های اون کیفیت تصویر 4k رو پشتیبانی نمی کنند.

 35. سلام خسته نباشید من تلویزیون ال جی خریدم میخواستم ببینم 4Kهست یانه مدل۵۵Sm81002019

 36. سلام تلفزیون ۴۳ هایسنس هوشمند ۴ کی خریدم با سیستم عامل ویدا ایا میشه اپلیکیشن انتن نماوا و غیره رو نصب کنم ؟
  از یوتیوب تلفزیون میشه استفاده کرد؟
  ممنون

  • درود برشما
   باید به استور تلویزیون مراجعه نمایید اگر وجود داشته باشد که میتونید
   موفق باشید

 37. سلام تلویزیون 4k کدام قابلیت اسمارت رو نداره چون فروشنده میگه وقتی فورکی باشه اسمارت هم هست

  • درود برشما
   ببینید این دو ربطی به هم ندارند اما شما باید بفرمایید چه مدلی رو مدنظرتون هست
   موفق باشید

 38. سلام تلویزیون ما سامسونگ هست هرچیmodel code:ua48m5850awرومیزنم نمیاره چجوری بفهمم تلویزیون 4kکارتونش هم نیست؟؟چکار کنم

  • درود برشما
   تلویزیون شما مونتاژ ایران است و باید در سایت های ایرانی به دنبالش باشید
   موفق باشید

 39. سلام تلویزیون نیکایی میخوام بخرم ۴k ایا این جنس چینی میتونه کیفیت اصلی رو داشته باشه یا خیر؟؟؟لطفا جواب بدید

 40. سلام و خسته نباشید،میخواستم بدونم تلویزیون با شماره سریال711kcdbnm541ساخت ایرانه یا اصل کره،واینکه 4kهستش یا نه،ممنون از سایت خوبتون

 41. باسلام میخواستم ببینم اطلاعاتی در مورد تلویزیونolive دارید؟؟

 42. ببخشید من همون جلالتیم که قبلم پیام دادم یک سوال داشتم آیا این تلویزیونی که مشخصاتش رک براتون نوشته بودم ۴k واقعی هست یا نه خیلی ممنون میشم اگر بگید با تشکر

 43. سلام. ممنون میشم بگین،تلویزیون ال جی مدلum7340 پیکسلrgbwهست؟

  • سانیا زارعی

   سلام وقت بخیر . خیر فقط تلویزیون های اولد rgbw هستند .

  • سلام و خسته نباشید من یک تلویزیون ال جی 4k منحنی OLED خریدم با شماره مدل Model:50EC9300
   هرچقدر گشتم تو اینترنت نتونستم برم تو سایت اصلی ال جی از اصالت کالام اتمینان حاصل کنم مشه از شما خواهش کنم بهم کمک کنید شما واردتر از بنده هستی من جیمیل خودمم گذاشتم اگر بهم بگید ممنون میشم

   • درود برشما
    تلویزیون شما مونتاژ ایران است و قطعات کره ، پس ساخت خارج نیست و داخل ایران مونتاژ میشه تفاوتشون در برخی نرم افزار ها هستند که برای ایران را محدود کرده اند
    موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *