مقایسه پنل IPS با پنل VA | کدام پنل بهتر است؟

مقایسه پنل IPS با پنل VA

تلویزیون LCD-LED یک نمایشگر با کریستال مایع است. امروزه دو نوع پنل در تلویزیون های با نور پس زمینه LED استفاده می شود : پنل IPS و پنل VA. در حالی که آن ها هر دو یک صفحه نمایش با کریستال مایع هستند، اختلافات زیادی بین عملکرد این دو تکنولوژی وجود دارد. ما در این مطلب از سلام‌ بابا مقایسه پنل IPS با پنل VA را انجام دادیم و سعی کردیم تفاوت های این دو نوع پنل را برای شما شرح دهیم و همچنین بهترین تلویزیون با پنل IPS و VA را به شما معرفی کنیم پس تا اخر مطلب را با ما باشید.

ویژگی های تلویزیون با پنل VA

ویژگی های تلویزیون با پنل VA

 • زاویه دید پایین است.
 • زمان پاسخ دهی متوسط
 • حساسیت نسبت به ضربه زیاد است.
 • کریستال مایع را به صورت عمودی نمایش می دهد.
 • قیمتشان به نسبت IPS پایین تر است.
 • پراکندگی زیاد نور
 • از لحاظ کنتراست به نسبت IPS بالاتر است.
 • مناسب برای محیط های تاریک

پنل VA برای چه کسانی مناسب است؟ کسانی که به دنبال کیفیت تصویر در اتاق تاریک هستند و کسانی که نیاز به زاویه دید گسترده ندارند. این پنل بیشتر در تلویزیون های سامسونگ و تعدادی از تلویزیون های سونی استفاده می شود.

ویژگی های تلویزیون با پنل IPS

ویژگی های تلویزیون با پنل IPS

 • زاویه دید بالا
 • زمان پاسخ دهی کم
 • حساسیت نسبت به ضربه کم است.
 • کریستال مایع را به صورت افقی نمایش می دهد.
 • قیمتشان به نسبت VA بالاتر است.
 • پراکندگی کمتر نور
 • از لحاظ کنتراست به نسبت VA پایین تر است.
 • مناسب برای محیط های روشن
 • پیچیدگی فناوری استفاده شده و مزایای بیشتر

پنل IPS برای چه کسانی مناسب است؟ کسانی که یک اتاق نشیمن بزرگ دارند و می خواهند از تمام زوایا بتوانند از تلویزیون استفاده کنند چون به زاویه دید کسترده نیاز دارند. این نوع پنل بیشتر در تلویزیون های ال جی و تعدادی از تلویزیون های سونی استفاده می شود.

مقایسه پنل IPS با پنل VA از لحاظ کیفیت و ویژگی ها

  VA IPS
زاویه دید ~20 ° ~36 °
کنتراست >3000:1 ~1000:1
یکنواختی مشکی   خوب   ضعیف

1-مقایسه پنل IPS با پنل VA از لحاظ زاویه دید

به زاویه ای که با وجود آن شما می توانید بدون افت کیفیت تصویر، تلویزیون را تماشا کنید زاویه دید می گویند. برخی از انواع تلویزیون‌ها این کار را بهتر انجام می دهند. تلویزیون IPS در اینجا یک برنده است که زاویه دید گسترده یکی از مزیت های آن نسبت به دیگر تلویزیون ها است. در حالی که بیشتر تلویزیون های VA در این مورد با زاویه 20 درجه کیفیتشان پایین می اید. تلویزیون های IPS درخشندگی قابل توجهی دارند به طوری که قبل از 36 درجه نیمی از روشنایی را از دست می دهند.

زاویه دید محدود پنل VA نیز مشکل ساز است بخصوص زمانی که از تلویزیون به عنوان مانیتور کامپیوتر استفاده می شود و کیفیت تصویر آن زیاد تعریفی نیست.

زاویه دید، دقت و صحت رنگ است زمانی که از اطراف به تلویزیون نگاه می کنید. زاویه دید ما عبارت است از زاویه ای که کیفیت تصویر تلویزیون شروع به تنزل می کند، وقتی که ما از اطراف یا گوشه ها تلویزیون را نگاه می کنیم. زمانی که شما به تنهایی تلویزیون تماشا می کنید یا در مقابل تلویزیون قرار دارید و به طور مستقیم به آن نگاه می کنید تلویزیون همیشه دارای کیفیت تصویر بهتری است. ولی زمانی که از اطراف به آن نگاه کنید بعضی از رنگ ها محو خواهند شد و کیفیت کاهش می یابد. اگر شما به تلویزیونی نیاز دارید که از زاویه های متفاوت اتاق نشیمن بزرگتان بتوانید آن را با کیفیت خوب مشاهده کنید زاویه دید گسترده بسیار مهم است.

برنده : IPS

2-مقایسه پنل IPS با پنل VA از لحاظ کنتراست

مهمترین عامل در کیفیت تصویر کنتراست است. با اینکه هیچ کدام از این فناوری های lcd به نسبت سطوح سیاه و سفید تلویزیون های oled دست نخواهند یافت ولی از بقیه بهتر هستند.

مقایسه پنل IPS با پنل VA از لحاظ کنتراست

مقایسه پنل IPS با پنل VA زمانی که بحث از کنتراست است فناوری VA بهتر از پنل IPS است. زمانی که در یک محیط تاریک صحنه های سیاه در تلویزیون IPS خاکستری نمایش داده می شوند، این ضعف قابل مشاهده است. نسبت کنتراست VA معمولا از 3000:1 تا 6000:1 است ولی در IPS این مقدار 1000:1 است. به این دلیل پنل های VA در رتبه بندی ما از OLED پیشی می گیرند و این تنها باعث اختلال عملکرد در اتاق تاریک می شود، هر چند که این تفاوت در محیط روشن کمتر قابل مشاهده است.

نسبت کنتراست نسبت بین روشن ترین نقطه با تاریک ترین نقطه ای است که یک تلویزیون می تواند نشان دهد. نسبت کنتراست بالاتر روی عمق نقاط تاریک‌تر کار می‌کند که به طور کلی در کیفیت تصویر تاثیر زیادی دارد و این در صحنه‌های تاریک فیلم و برنامه های تلویزیونی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. نسبت کنتراست بهترین شاخص برای یک تصویر خوب است.

برنده : VA

3-مقایسه پنل IPS با پنل VA از لحاظ یکنواختی رنگ سیاه

یکنواختی رنگ سیاه در تلویزیون اشاره به توانایی یک تلویزیون در نمایش رنگ سیاه در سراسر صفحه نمایش دارد. یکنواختی ایده آل رنگ سیاه مانند نمایش سایه‌ها، آسمان در شب و دیگر اشیاء سیاه که باید به همان اندازه که هست واقعی و با کیفیت باشد و روشنایی را در تمام صفحه نمایش پخش کند.

متاسفانه تمام تلویزیون های led عیب هایی مانند flash lighting که به نظر می رسد مانند یک چراغ قوه در تمام گوشه و کنار تلویزیون است و تیرگی که شبیه لکه های روشن تر در قسمت هایی از صفحه نمایش ظاهر می شود را دارند که هر دو با انتشار نادرست نور پس زمینه در سراسر صفحه نمایش ایجاد می شود و هر دو به صورت آشکار معلوم است بخصوص زمانی که تلویزیون در یک اتاق تاریک باشد.

برای درک این موضوع ما یک عکس از تلویزیون در حالی که یک قاب سیاه را نشان می دهد گرفته ایم و نیز مقدار انحراف استاندارد رنگ پیکسل را محاسبه کرده ایم.

مقایسه پنل IPS با پنل VA از لحاظ یکنواختی مشکی

برنده : VA

مقایسه پنل IPS با پنل VA از لحاظ تفاوت های فنی

عکس زیر کریستال های مایع تلویزیون را نشان می دهد، کریستال های مایع در بسته های کوچک رنگی به صورت پیکسل است. این کریستال ها وقتی که با برق شارژ می شوند واکنش نشان داده و تغییر موضع می دهند و آن ها بسته به موقعیت خود با نور کمتر مسدود می شوند.

ips کریستال های خود را در همه زمان ها به صورت افقی نشان می دهد زمانی که شارژ می شوند تنها چرخش آن ها اجازه می دهد که روشن شوند.

مقایسه پنل IPS با پنل VA از لحاظ تفاوت های فنی

پنل VA کریستال های خود را به صورت عمودی نشان می دهد. زمانی که شارژ می شوند موقعیت افقی به حرکت نور اجازه می‌دهد مثل IPS. هنگامی که جریان از طریق آن ارسال می شود بلوک چیدمان عمودی خود را به صورت موثرتری روشن کرده و در نتیجه باعث ایجاد نقاط تاریک بهتر و واضح تر و ارائه کنتراست بهتر می شود. شما همچنین می توانید آن ها را با یک تلویزیون پلاسما هم مقایسه کنید که اساسا شبیه IPS است و توسط سامسونگ ساخته شده است و تفاوت زیادی ندارند.

مقایسه پنل IPS با پنل VA

نتیجه گیری

مقایسه پنل IPS با پنل VA : این تکنولوژی ها ذاتا برتری بر یکدیگر ندارند و هر کدام در خدمت اهداف متفاوت هستند به طور کلی تلویزیون IPS دارای یک زاویه دید گسترده مناسب برای استفاده در یک اتاق نشیمن روشن و برای تماشای ورزش و نمایش است و همچنین برای استفاده به جای صفحه نمایش کامپیوتر نیز مناسب است. تلویزیون VA به جای داشتن کنتراست بهتر، برای استفاده در محیط تاریک مناسب است و شما باید بسته به نوع استفاده خود از بین این دو یکی را انتخاب کنید چون هیچکدام بهترین مطلق نیستند.

شرکت ال جی در ساخت تلویزیون های خود کلا از پنل IPS استفاده می کنند. سونی هم تقریبا 60 درصد از تلویزیون های خود را با پنل IPS تولید می کند. اما سامسونگ کلا از VA استفاده می کند و شاید در چند مورد استثنا از IPS استفاده کرده باشد.

بهترین تلویزیون ها با پنل IPS #

مدل تلویزیون سال تولیدرزولوشنلینک بررسی و خرید
ال جی SM900020194K
ال جی SM860020194K
ال جی SM810020194K
سونی X8000G20194K
سونی X8500G20194K
سونی X8577G20194K
ال جی UM766020194K
ال جی UK640020184K
ال جی UM734020194K
سونی X7000G20194K
سونی X7000F20184K
ال جی LK57302018FULL HD
ال جی lm6300 2019FULL HD
سونی W800G2019FULL HD

همانطور که گفتیم اکثرا تلویزیون های سامسونگ از پنل VA برخوردار هستند.

بهترین تلویزیون ها با پنل VA #

مدل تلویزیونسال تولیدرزولوشنبررسی و خرید
سونی X9500G20194Kخرید از سلام بابا
سونی 85X8500G20194Kخرید از سلام بابا
سامسونگ RU7100 20194Kخرید از سلام بابا
سامسونگ RU7300 20194Kخرید از سلام بابا
سامسونگ Q60R 20194Kخرید از سلام بابا
سامسونگ Q70R20194Kخرید از سلام بابا
سامسونگ NU7300 20184Kخرید از سلام بابا
سامسونگ NU710020184Kخرید از سلام بابا
سامسونگ NU800020184Kخرید از سلام بابا
سامسونگ NU740020184Kخرید از سلام بابا
سامسونگ RU800020194Kخرید از سلام بابا
سامسونگ RU717020194Kخرید از سلام بابا
سامسونگ RU710520194Kخرید از سلام بابا
سامسونگ NU709320184Kخرید از سلام بابا
سامسونگ RU740020194Kخرید از سلام بابا
سامسونگ n5300 2018Full HDخرید از سلام بابا
سامسونگ N53702018Full HDخرید از سلام بابا

منبع : rtings

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 23 میانگین: 4]
دیگران خوانده اند:
38 نظرات
 1. ارازمحمد می گوید

  سلام.ایا برندپاناسونیک هم ترازباسونی وال جی هستش وبهترین مدل ۵۰ اینچ رومعرفی میکنین

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   بستگی به دید و میزان بودجه شما دارد؟ به طور مثال در حوزه گوشی‌های هوشمند آیا برند نوکیا هم‌تراز آیفون و سامسونگ می‌باشد؟
   در حال حاضر دو مدل 48C1 الجی و 50X80K سونی از مدل‌های مناسب موجود در بازار ایران به حساب می‌آیند.

 2. مجتبی می گوید

  باسلام وعرض ادب من بین مانیتورLG w2261vpوLG 22mp57hqکدوم راانتخاب کنم ممنون میشم

  1. سردبیر می گوید

   متأسفانه هیچ کدوم رو بررسی نکردیم دوست عزیز لذا ترجیح میدم در این زمینه اظهار نظر نکنم.
   پیروز و سربلند باشید

 3. مهدی می گوید

  سلام خسته نباشید
  از نظر ضربه به پنل VAبهتره یاIPS مقام تره؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   IPS

 4. ایمان می گوید

  سلام تلویزیون 50 اینچ که کیفیتی خوبی داشته باشه و 4k باشه چی پیشنهاد میدید؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   این مورد به طور کامل در مطلب بهترین تلویزیون 50 اینچ زیر عنوان شده است
   https://www.salambaba.blog/2111/the-best-48-49-and-50-inch-tvs/

 5. ابراهیم می گوید

  سلام یک سوال داشتم بنظرتون تلویزیون با پنل ips رنگ سفید را بهتر و یکنواخت تر نشان میدهد یا نلویزیون با پنل va چون در فروشگاهی تلویزیون الجی مدل ۷۳۴۰ در رنگ سفید را از روبرو مشاهده کردم ولی چندان ب دلم ننشست گویا انچنان ک میخواستم تصویر را یکدست واقعی در رنگ سفید نشان نمیداد؟پیشنهاد شما چیست ؟ایا همه تلویزیون ها همینطور رنگ های سفید را یکنواخت و یکدست نشان نمیدهند؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   کنتراست پنل VA نسبت به پنل IPS بیشتره به همین دلیل در نمایش رنگ سیاه و سفید میتونه عملکرد بهتری داشته باشد. در این مورد هم بستگی به محیط و نیاز شما دارد؛ اگر محلی که تلویزیون رو در آنجا قرار می‌دهید متراژ بالایی دارد و به اصطلاح زاویه دید براتون اهمیت داره تلویزیون‌های دارای IPS پیشنهاد میشه ولی اگر عادت به تماشای تلویزیون در شب یا محیط‌ های تاریک دارید تلویزیون‌هایی با پنل VA به مراتب انتخاب‌های بهتری هستند.
   میزان بودجه‌ای که اختصاص دادید در چه حدودیه؟
   سری نانو ال جی نسبت به UN عملکرد بهتری دارند به همین دلیل بیشتر توسط کارشناسان مربوطه توصیه می‌شوند.
   پیروز و سربلند باشید

 6. وحید می گوید

  با عرض سلام . خسته نباشید ، تو نظرات بیشتر درباره عملکرد دو پنل توضیح داده شده ، اما از لحاظ به صرفه بودن و عمر بالا داشتن کدوم پنل بهتره و عمر ساعتی اون بیشتره؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   در کل میشه گفت پنل های IPS از عمر و دوام بیشتری نسبت به VA برخوردار هستند.
   پیروز و سربلند باشید

 7. Mahdi می گوید

  سلام یه سوال داشتم من تلویزیون Q60Rتهیه کردم ولی فروشنده های بیشترن که ازشون میپرسم میگن مدل Q70Rیا Q7یا Sm9000الجی و X9000خیلی بهترن ایا واقعا من در خریده این تلویزیون اشتباه کردم؟

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   در بهتر بودن q70r نسبت به q60r شکی نیست چون q70 سری ۷ محسوب میشه و q60 سری ۶.
   در مورد مقایسه بین دو مدل sm9000 و q60r هم نمیشه به طور کلی اظهار نظر کرد چون کنتراستی که q60r ارائه می دهد به مراتب خیلی بهتر از sm9000 می باشد.
   به هر حال q60r جزو QLED های 2019 بوده و نسبت به خیلی از مدل های 2020 هم عمکرد بهتری دارد.

 8. محمد می گوید

  سلام
  ما برای یه اتاقمون یه تلویزیون ۴۹ یا ۵۰ میخوایم
  کیفیت تصویر اولویت اولمونه
  نور محیط هم مناسبه
  زاویه دید در اولویت بعدی

  حالا سوال اینجاس که اگه زاویه دید رو بذاریم کنار ، کدوم پنل از نظر طول عمر ، کیفیت ساخت و کیفیت تصویر و رنگ ها بهتر هست؟
  دوم اینکه بهترین تلویزیون های ۴۹ اینچ 4k از سه برند سونی الجی و سامسونگ چی معرفی میکنین

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   تلویزیون ال جی مدل sm8100
   تلویزیون سامسونگ q60
   تلویزیون ال جی x8500g
   موفق باشید

 9. ناشناس می گوید

  منتظرم جواب سوالم رو بدین ؟ دو روزه ؟ چرا نمیدید ؟
  منتظر میمونم اگه جواب ندادید از فروشگاهی دیگر خرید میکنم.

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود بر شما
   پوزش می خوایم بابت تاخیر
   لطفا یه بار دیگه سوال رو بفرمایید

 10. احسان می گوید

  عرض سلام
  میخوام تلویزیونی از سایت خریداری کنم .
  بهترین تلویزیون IPS با سایز 49 یا 55 اینچ کدوم هست که در محیط تاریک هم کیفیت خوبی داره ؟ میخوام بهترین IPS باشه . قیمتش حدود 8 حالا بالا پایین جزئی مهم نیست .

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود بر شما
   می توانید در این رنج قیمت تلویزیون ال جی مدل 49UM7660 رو مدنظرتون قرار بدین
   باتشکر از شما

 11. کاوش می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  بنظر شما بین این چند مدل تلویزیون کدومشون رو پیشنهاد میکنید و چرا؟
  Samsung 55RU7479 = 695 Euro
  Samsung 55RU7449 = 674 Euro
  Samsung 55RU7409 = 587 Euro
  LG 55UM7510 = 549 Euro
  LG 55UM7450 = 599 ٍEuro
  اینا مدل های اروپایی هستن
  آیا همگی Local Dimming و HDR دارن؟
  ترجیحآ Direct LED باشن
  هزینه مشکلی نیست
  شرایط نور اتاق هم معمولیه رو به تاریک
  ببخشید که زیاد شد.

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام. این مدل ها در بازار ایران موجود نیستند . و متاسفانه اطلاعاتی در موردشون نداریم. ولی همشون سری 7 هستند و تقریبا از لحاظ کیفیت و امکانات در یک حد هستند.
   شما داخل ایران تشریف دارین؟

 12. الیاس می گوید

  سلام برای برای بازی کدوم پنل خوبه؟

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام . برای انتخاب تلویزیون مناسب بازی نباید فقط نوع پنل رو در نظر گرفت بلکه تمام ویژگی های تلویزیون رو باید در نظر گرفت . بهنترین تلویزیون ها برای بازی در ابتدا تلویزیون های oled هستند و بعد از ان تلویزیون هایی مثل RU8000 سامسونگ و NU8000 برای بازی عالی هستند .

 13. عرفان ضیایی می گوید

  چیدمان دو حالت هست فاصله شش متری هم میتونیم قرارش بدیم، فقط شما گفته بودین دو نوع صفحه نمایش دارن با زاویه دید مختلف خواستم ببینم با این سریال که توی کامنت قبلی گفتم ارزش خریدن داره

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام . بله دوست عزیز این تلویزیون زاویه دید وسیعی داره و برای اتاق شما که خیلی بزرگه باید تلویزیونی با زاویه دید گسترده بگیرید و از نظر بنده همین مدلی که انتخاب کردید مناسبه .

  2. رضا می گوید

   سلام،خداقوت،بین الجی ۴۹uj670 و۴۹uk6400 هردو کره هستند بنظرتون کدوم بهتره؟؟اطلاعات عمومی وسال ساخت و…تاحدودی میدونم ولی نظر تخصصی شما؟

   1. رضا سعیدی می گوید

    سلاو وقت بخیر. اگه گیر بیاد مدل uj670 میتونه انتخاب بهتری باشه.کیفیت بالاتریه نسبت به 6400 داره

 14. عرفان ضیایی می گوید

  سلام نظرتون در مورد الجی 65 اینچ با سریال uk6500pva برای فاصله حدود ده متر چی هست؟

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام . این مدل از محصولات 2018 است و کیفیت خوبی هم داره . سایز 65 اینچ بزرگه اما فاصله 10 متر هم زیاده .
   یعنی جایی که شما می نشینید تلویزیون تماشا کنید تا خود تلویزیون 10 متر فاصله داره ؟
   اتاقتون چند متره ؟

 15. رضوان می گوید

  ممنون بابت راهنمایی یک دنیا تشکر
  نمی دونستم شما فروشگاه هستن با سرچ مدل متوجه شدم
  ممنون بابت پیشنهاد ولی رزولوشن این مدل برای من پایین هست و همینوطر ابعاد اون مناسب من نیست
  فقط یک سوال دیگه داشتم
  اون مشکلات رنگی که در یوتیوب دیده میشه واقعا انقدر اختلاف وجود داره یا جنبه تبلیغاتی هستن برای تخریب پنل va
  در اون مقایسه ها پنل های va رنگ قرمز تصویر زیاد بود همینوطر همه چی به زردی میزد سفیدی ها به کرم میزد

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام . خواهش میکنم امیدوارم که تونسته باشیم کمکی به شما بکنیم . خیر اینطور که شما توی اون ویدیو دیدید نیست . پنل VA کیفیتش عالیه و نسبت به IPS از لحاظ کیفیت خیلی بهتره .

  2. پیمان می گوید

   سلام راستش قصد خرید تلویزیون 55 دارم و چون کلا از برند سونی خوشم میاد بین مدل 8500g و سامسونگ q70 یا مدل و برند دیگه ای تو همین قیمتها که کیفیت تصویر خوب و برنامه های نرم افزاری خوب و اتصال به موبایل و درصد خرابی کمتر داشته باشه پیشنهاد میکنید.

   1. ارمان نویدی می گوید

    درود برشما
    هردو تلویزیون خوبی هستند و می توانید به ال جی sm8600 هم فکر کنید چون فوق العاده است
    موفق باشید

 16. رضوان می گوید

  سلام ممنون از لطف شما
  حداکثر 3 تومن ولی اگر تفاوت محسوس باشه تا 500 تومن بیشتر هزینه میکنم ولی هدف صرفه جویی در هزینه هست هرچقدر کمتر بهتر
  به کنتراست بالا علاقه دارم اما غیرطبیعی و اشباع نبود رنگ برام مهمه کار من فتوشاپ هست البته خیلی سبک عکس های سایت خودم که مورد املاک هست رو اماده میکنم عکس های نما و باقی قسمت ها
  تو ویدیو های یوتوب خیلی اوضاع رنگی va داغون بود رنگ زرد و قرمز زیاد
  البته متوجه این نکته هستم که تصویر از روی مانیتور فیلم برداری میشد تبدیل به دیجیتال میشد دوباره تو نرم افزار های ادیت دست کاری میشه و بعد رو مانیتور خودم تبدیل به تصویر میشه
  و این وسط تمامی عوامل تاثیر گذار هستن
  اما پنل ips هم در همون شرایط بود و رنگ بهتری داشت
  دوباره یه این نکته اشاره کنم اتاق کامپیوتر من فوقالعاده تاریک هست و نور صحفه همیشه در کمترین حالت

  اگر شما بودین بین
  ViewSonic VX2476-SMHD 24 Inch Full HD IPS Monitor
  ۳,۲۰۰,۰۰۰ تومان
  و
  ViewSonic VA2419-sh 24 Inch Full HD LED Monitor
  ۲,۹۰۰,۰۰۰ تومان
  و
  ViewSonic VA2465Smh 24 Inch Full HD LED Monitor
  ۲,۶۰۰,۰۰۰ تومان

  کدوم رو انتخاب میکردین اگر ممکنه علت رو هم بفرمایین تا هم من و بقیه دوستان استفاده کنن
  ممنون بابت وقت و تجربه ای که در اختیارمون میزارین

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام دوست عزیز . پنل VA از لحاظ کنتراست و یکنواختی مشکی خیلی بهتر از IPS است برای اتاق تاریک هم خیلی بهتر از IPS است . و براساس چیزهایی که شما گفتید مناسب ترین پنل برای کار شما و برای اتاق تاریک پنل VA است . بهترین مانیتورهای با پنل VA رو سونی داره و ما در برند سونی مدل 32RE303 V رو به شما پیشنهاد می کنیم . و اگر مدل دیگری هم گرفتید VA بگیرید ، البته از جنس های منتاژ ایران نه .

 17. رضوان می گوید

  از نظر رنگ تو اتاق تاریک برای استفاده رو کامپیوتر بنظر شما کدوم بهتره ؟؟
  بین ips و vs که مد نظرم هست 800 تومن اختلاف قیمت وجود داره
  تو یوتیوب که مقایسه هارو میدیمva اصلا رنگش خوب نبود قبلا ای پی اس داشتم ال جی ولی وی ای نداشتم
  با توجه به این اختلاف قیمت دوبه شک شدم به نظر شما اون رنگ های بد تو ویدیو های یوتیوب واقعی هست ( رنگ ها گرمتر بودن قرمز و زرده زیاد بود)
  بنظرتون اگه بخوام فتوشاپ کنم va اذیت میکنه
  نکته جذاب وی ای برام کنتراست هست
  و نکته جذاب ای پی اس برام زنگ های خوب
  البته با توجه به ویدیو های یوتیوب
  اتاق کامپیوتر من کاملا تاریک هست یک لامپ شب خواب فقط برای دیدن کیبورد روشنه که نورش کمه کیبورد هم خوب دیده نمیشه

  1. رضا سعیدی می گوید

   سلام . مدلی که میخواید بگیرید چیه ؟
   تلویزیون های oled برای مانیتور عالی هستند. هر دو پنل ips و vs خوب هستند اما ویژگی های دیگری هم مهم هستند که شما باید در نظر بگیرید.
   شما بفرمایید چقدر میخواید هزینه کنید تا یک مدل مناسب برای مانیتور رو خدمتتون معرفی کنیم .

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.