راهنمای انتخاب کولر گازی بر حسب متراژ

چگونه کولر گازی انتخاب کنیم ؟!

راهنمای انتخاب کولر گازی

امروزه کولرگازی‌ها از وسایل ضروری و پراهمیت هر خانه‌ای به حساب می‌آیند که دارای مدل‌های مختلفی همچون دیواری(اسپلیت)، ایستاده، پنجره‌ای، پرتابل، داکت اسپلیت(اسپلیت کانالی) در ظرفیت‌های 9000، 12000، 18000، 24000، 30000، 36000، 48000 به بالا هستند. بنابراین خریداران برای انتخاب کولر گازی، گزینه‌های زیادی در دسترس دارند که باید بسته به متراژ محیط و همچنین شرایط آب و هوایی محل زندگی خود، نسبت به تفکیک مدل و ظرفیت کولر گازی مناسب اقدام کنند.

البته این نکته را مدنظر داشته باشید که خرید کولر گازی با ظرفیت بیشتر برای یک محیط می‌تواند در طولانی مدت شما را از قبض‌های برق بیزار کند و از طرفی هم خرید یک مدل با ظرفیت پایین برای یک محیط می‌تواند در کاهش مؤثر دمای محیط تأثیر به‌سزایی نداشته باشد. پس یکی از مهمترین معیارهای خرید کولر گازی توجه به متراژ محیط بوده بنابراین در این مطلب قصد داریم به راهنمای انتخاب کولر گازی بر حسب متراژ بپردازیم به همین دلیل از شما دعوت می‌کنم تا پایان مطلب با ما همراه باشید. 

 

کولرهای گازی شامل گاز مخصوصی هستند که گاز توسط کمپرسور به مایع تبدیل شده و به صفحه‌های دستگاه می رسد. پس از جریان یافتن این گاز منقبض شده بر روی صفحه‌ها، دمای محیط را جذب کرده و بر اثر دمای دریافتی مایع موجود به گاز اولیه تبدیل خواهد شد. این کار تا زمانی که تمام گرمای موجود در محیط گرفته شود ادامه خواهد یافت. با توجه به اینکه اگر کمپرسور در زمانی طولانی مشغول به فعالیت باشد، ممکن است آسیب جدی ببیند، باید مساحت فضایی که کولر گازی در آن قرار می‌گیرد متناسب با ظرفیت کولر گازی باشد. از مزیت‌های دیگر استفاده از کولر گازی این است که علاوه بر خنک کردن، در فصل‌های سرد سال نیز می‌توان به عنوان یک سیستم گرمایشی برای گرم کردن محیط از آن استفاده کرد.

انتخاب ظرفیت مناسب برای اتاقی که قصد دارید کولر گازی را در آن نصب کنید بسیار حائز اهمیت است، زیرا در دو حالت ظرفیت بالا و ظرفیت پایین در مقابل مساحتی خاص آسیب رسان خواهد بود و دما و رطوبت موجود در محیط در حد ایده‌آل تأمین نمی‌شود. از این رو باید در کنار نوع کمپرسور به کار رفته، ظرفیت کولر گازی نیز مناسب باشد تا ببیشترین میزان کارایی را از کولر گازی انتظار داشته باشید. 

در جدول زیر به طور کلی به ظرفیت کولرگازی‌های مناسب بر حسب متراژ اشاره کوتاهی شده اما دقت داشته باشید این اعداد می‌تواند تحت تأثیر مواردی همچون تعداد درب و پنجره، برند کولرگازی، طبقات ساختمان و… تحت تأثیر قرار بگیرد.

متراژ مناسب کولرگازی
محیط 10 تا 30 متر کولرگازی 12000 به بالا
محیط 30 تا 60 متر کولرگازی 18000 به بالا
محیط 60 تا 90 متر کولرگازی 24000 به بالا
محیط 90 تا 120 متر کولرگازی 30000 به بالا
محیط 120 تا 180 متر کولرگازی 36000 به بالا
باشگاه، مساجد و ادارات کولرگازی 40000 یا 48000 یــا 60000 ایستاده

 

میزان ظرفیت کولر گازی با واحد BTU سنجیده می شود.

BTU چیست؟

BTU مخفف واژه British thermal unit است. BTU مانند ژول و کالری جزو یکی از واحدهای انرژی به حساب می‌آید و برای اندازه گیری انرژی گرمایی (حرارتی) مورد استفاده قرار می‌گیرد. محاسبه بار سرمایشی BTU به عوامل مختلفی مانند مساحت و حجم فضای مورد نظر، وضعیت عایق کاری در و پنجره، دمای مطلوب مورد نیاز و دیوارهای ساختمان بستگی دارد. هر چه میزان BTU بیشتر باشد، میزان سرمایی( و یا گرمایی) که از کولر وارد محیط خواهد شد به تبع بیشتر خواهد بود.

همانطور که گفته شد کولر گازی‌ها در مدل‌های پنجره‌ای، اسپلیت، ایستاده و … موجود هستند که هر کدام از این مدل‌ها در ظرفیت‌های مختلف تولید شده‌اند و گاهاً برای محیط‌های خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند به طور مثال کولر گازی‌های ایستاده بیشتر برای سالن‌های پذیرایی یا اجتماعات مورد استفاده قرار می‌گیرد چون از قدرت پرتاب بالایی برخودار است؛ البته شاید این نکته هم برایتان جالب باشد که مدل‌های اسپلیت یا دو تیکه دیواری بیشترین تنوع و طرفدار را دارند چرا که ظاهر زیبایی دارند و فضای زیادی را اشغال نمی‌کنند و می‌توان گفت به راحتی در هر فضایی جای می‌گیرند.

راهنمای انتخاب کولر گازی بر حسب متراژ

نکته‌ای که در ابتدای راهنمای انتخاب کولر گازی بر حسب متراژ باید به آن اشاره کنیم این است که شرایط جوی و محیطی و حتی وسایلی که در محیط موجود هستند، گرما تولید خواهند کرد. زاویه‌‌ی تابش آفتاب بر محیطی که قرار است کولر گازی در آن قرار گیرد، ارتفاع سالن و… همه از مواردی هستند که در انتخاب ظرفیت مناسب تأثیر گذار خواهد بود. اما در شرایط جوی مناسب و متوسط با در نظر گرفتن فاکتورهای استاندارد می توان عددی تقریبی را اعلام کرد.

برای اطلاعات کامل در مورد انواع مختلف کولرهای گازی‌ و همچنین مشخصات و ویژگی‌های هر برندهای مختلف موجود در بازار از شما دعوت می‌کنم به مطلب رده‌بندی کولر گازی‌ها در سال 2021_2020 مراجعه فرمایید.

لازم است مصرف کنندگان شرایط را ریزتر بسنجند و با توجه به عدد اعلام شده، میزان ظرفیت مناسب را تشخیص دهند. اگر دمای محیط از حالت میانگین بالاتر است لازم است برای تولید سرمای بیشتر عددی بزرگتری را برای ظرفیت در نظر گرفت. عکس این قضیه نیز صادق است، یعنی لازم است برای محیطی با دمای معتدل‌تر، میزان ظرفیت کمتر باشد. البته گاهی ممکن است فروشنده یا کارشناس برای یک محیط در دو شرایط آب و هوایی مختلف یک ظرفیت ولی از دو برند مختلف را توصیه کند؛ به طور مثال برای یک اتاق خواب 9 متری در شیراز کولر گازی 12000 هزار گری توصیه شود ولی برای یک اتاق خواب 9 متری در تهران یک کولر گازی با ظرفیت 12000 از هر برندی مثل اُجنرال توصیه شود.

یکی دیگر از مواردی که امروزه ذهن خریداران را درگیر کرده است و هنگام خرید بسیار با اهمیت بوده، چگونگی شناسایی کولر گازی‌های تقلبی و فیک موجود در بازار است. بنابراین تصمیم بر آن شد تا در مطلب جداگانه‌ای به نحوه‌ی شناسایی و تشخیص کولر گازی تقلبی از اصلی بپردازیم و اطلاعات کامل و مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم به همین دلیل از شما دعوت می‌کنم حتماً نگاهی به آن بیندازید.

محاسبه ظرفیت کولر گازی

متر مکعب چیست؟

متر مکعب یکای حجم در سیستم متریک بوده و برابر 1.000.000 سانتی‌متر مکعب یا هزار لیتر است و با نمادm۳ نشان داده می‌شود که معمولاً ظرفیت‌های مناسب برای هر متراژی بر حسب آن بیان می‌شوند.

 • کولر گازی مناسب محیطی به مساحت 36 متر مکعب :  6000 تا 10000 BTU
 • کولر گازی مناسب محیطی به مساحت 70 متر مکعب : 10000 تا 16000 BTU
 • کولر گازی مناسب محیطی به مساحت 75 متر مکعب تا 185 متر مکعب : 16000 BTU تا 28000 BTU

شما می توانید برای محاسبه ظرفیت کولر گازی و اسپلیت مورد نیاز جهت نصب در طبقات وسط ساختمان به ازای هر متر مربع از متراژ ساختمان حدود 400 تا 600 (BTU) و در طبقاتی که بالای آن ها پشت بام است بدلیل تابش خورشید بر سقف و گرم شدن دیوار و سقف ،به ازاء هر مترمربع زیربنا بین 600 تا 800 (BTU) درنظر بگیرید. (به‌طور مثال برای یک اتاق 12 متری اسپلیت 9000 و برای سالن 40 متری اسپلیت 24000 می تواند مناسب باشد). 

علاوه بر همه‌ی اینها پس از انتخاب کولر گازی مناسب برای متراژ مورد نظر باید آن را بسته به شرایط محیطی و فضا تنظیم نمایید که نقش به سزایی در کارکرد کولر گازی به نحو احسنت خواهد داشت، بنابراین برای اطلاع از حالت‌های مختلف کولر گازی و تنظیم مناسب آن در حالت‌های مختلف پیشنهاد می‌کنم به مطلب راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی مراجعه کنید.

جدول انتخاب کولر گازی بر اساس متراژ

برای طبقات دیگر (متر مکعب) برای واحدهای زیر پشت بام (متر مکعب) ظرفیت کولر گازی یا اسپلیت (BTU)
تا 15 تا 12 9000
تا 22  تا 17 12000
تا 35 تا 25 18000
تا 45 تا 34 24000
تا 64 تا 45  32000
تا 75 تا 55  45000 ایستاده
تا 100 تا 75 60000 ایستاده
تا 150 تا 110 90000 ایستاده

همانطور که در جدول بالا مشاهده می‌فرمایید، به طور مثال یک کولر گازی با ظرفیت 12000 در واحدهای مسکونی زیر پشت بام که نسبت به سایر واحدها هوای گرم‌تری دارند، برای استفاده در اتاق‌هایی تا 12 متر مکعب کاملاً جوابگو بوده و در طبقات دیگر که نسبت به واحدهای زیر پشت بام، خنک‌تر هستند، در اتاق‌هایی تا 15 متر مکعب نیز عملکرد مناسبی دارند. 

شرایط تأثیرگذار بر ظرفیت کولر گازی

 • در حالت کلی می‌توان گفت در ایده‌آل‌ترین شرایط یا محیط عایق برای هر 46 متر مربع 1200 BTU ظرفیت مورد نیاز است.
 • برای فضاهایی که در بالاترین طبقه و یا پایین‌ترین طبقه و یا در مجاورت آشپزخانه  قرار دارند 4000 بی تی یو اضافه می‌شود.

در این قسمت از راهنمای انتخاب کولر گازی بر حسب متراژ برای آشنایی بیشتر و درک قدرت برندهای مختلف از شما دعوت می‌کنیم ویدیوی زیر را که در رابطه با کارکرد کولر گازی برند معتبر و قدرتمند ال جی بوده را مشاهده کنید.

video
play-rounded-fill

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 86 میانگین: 3.5]
دیگران خوانده اند:
242 نظرات
 1. علی می گوید

  سلام . وقت بخیر .
  خونه من تهران هست .طبقه آخر و دو بر و علاوه بر سقف تابش خورشید از دو سمت داره.
  متراژ ساختمان 150 متر هست برای خنک کردن تنها پذیرایی که متراژی تقریبا 80 متری چه نوع کولری مناسب هست؟
  در ضمن برای خنک کردن اتاق خواب ها از کولر آبی استفاده می کنم .
  سئوال دوم این هست که می تونه کارکرد کولر آبی اثرگذار رو عملکرد یا عمر کولر گازی باشه؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. ارمان نویدی می گوید

   سلام عرض ادب و احترام.لطفا برای این نوع سوالات با کارشناس فروش ما در تماس باشید
   شماره آقای حسینی : 09185308226

 2. فرشاد می گوید

  سلام برای مغازه ۹۰ متری مستطیل داروخانه که بیست متر انتها[۲×۱۰ متر] با قفسه ام دی اف جدا شده منطقه گرم و خشک قصرشیرین چی پیشنهاد میکنین

  1. ارمان نویدی می گوید

   سلام و عرض ادب و احترام
   برای این سوال باید با کارشناس فروش ما در ارتباط باشید
   شماره آقای حسینی : 09185308226
   موفق باشید

 3. علیرضا خسروجردی می گوید

  با سلام. برای یک سالن حسینیه که مساحت آن حدود 800 مترمربع و ارتفاع تا سقف 9 متر می باشد، کولرهای ایستاده گازی می تواند جوابگو باشد؟

  1. ارمان نویدی می گوید

   سلام و عرض ادب و احترام
   لطفا با کارشناس فروش ما در ارتباط باشید
   شماره جناب حسینی : 09185308226
   موفق باشید

 4. محمد می گوید

  باسلام
  برای آپارتمان 95 متری در طبقه 4 (طبقه آخر وبالای سر طبقه پشت بام می باشد)در اهواز با دوخواب کولر چند هزار وچه برندی را پیشنهاد می دهید؟

  1. ارمان نویدی می گوید

   سلام و عرض ادب و احترام
   لطفا با کارشناس فروش ما در ارتباط باشید
   شماره جناب حسینی : 09185308226
   موفق باشید

 5. نسترن می گوید

  سلام برای یه واحد ۱۳۰ متری جنوبی در کرج که هال و پذیرایی ال هست و یه پنجره قدی داره و آشپزخونه بدون پنجره با ۳ خواب که دو خواب رو به جنوب هست یکی پنجره نیم قد داره و اون یکی علاوه بر پنجره در بالکن هم داره و ۱ خواب رو به شمال و از نورگیر پنجره میخوره چه کولر گازی ای مناسب هست

  1. ارمان نویدی می گوید

   سلام و عرض ادب و احترام
   لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید تا بهتر راهنماییتون کنند
   شماره تماس آقای حسینی 09185308226
   موفق باشید

 6. فهیمه می گوید

  سلام وقت به خیر.
  آپارتمان ۱۱۰ متری داریم.
  آفتابگیرمون کم هست.
  پذیرایی و آشپزخانه با هم حدود ۵۰ متر هست. و دو خواب ۱۲ متری.
  مشهد هستیم.
  چه نوع کولری و چند هزار لازمه؟

  1. ارمان نویدی می گوید

   سلام و عرض ادب و احترام
   لطفا با کارشناس فروش ما در ارتباط باشید
   شماره آقای حسینی 09185308226
   موفق باشید

 7. علیرضا اکبری می گوید

  سلام یه مغازه ۱۰۰متری جیگرسرا با توجه به وجود تنور نانوایی و منقل زغالی چه کولر گازی پیشنهاد میدهید ممنون

  1. ارمان نویدی می گوید

   سلام و عرض ادب و احترام
   لطفا با کارشناس فروش ما آقای حسینی در ارتباط باشید
   09185308226
   موفق باشید

 8. محسن محمدی می گوید

  سلام و دروود
  اخیرا خونه ای در تهران خریدم در طبقه سوم قصد خرید کولر گازی ر ودارم. متراژ کل خانه 110 متر مربع و دو خوابه
  امکان خرید یک کمپرسور و سه پنل وجود داره ؟
  و اینکه میشه فعلا یه پنل نصب کرد ؟

  1. ارمان نویدی می گوید

   سلام و عرض ادب و احترام
   لطفا با کارشناس فروش ما جناب رسولی در ارتباط باشید:
   09189123904
   موفق باشید

 9. علی می گوید

  سلام وقت بخیر
  برای جای مثل شاهین شهر استان اصفهان چه برند و تایپ کولری پیشنهاد میدید که کم مصرف باشه ، طبقه ۲ هستم حدود ۱۰۵ متر ، سه خواب هست طراحی جوری که تقریبا اتاق ها یک سمت خانه و پذیرای و آشپزخانه سمت دیگه ، موقعیت کولر تو پذیرای سمت اتاق ها

  1. ارمان نویدی می گوید

   سلام و عرض ادب و احترام
   لطفا با کارشناس فروش ما در ارتباط باشید
   شماره جناب حسینی 09185308226
   موفق باشید

 10. Mmmmmm می گوید

  با سلام خدمت شما دوست عزیز ببخشید من یه منزل 50 متری دارم طبقه 3 بالای سقف هم قیرگونی داره تهران زندگی میکنم ضمنن خونه از 3 طرف پنجره داره اگه مشکلی نیست میشه لطف کنید چه کولری گازی برای من مناسب هستش ممنون از لطف شما

  1. رضا سعیدی می گوید

   سلام و عرض ادب و احترام
   باید کولر گازی ٣٠ هزار تهیه کنید.
   ترجیحا برندهای اصلی مانند جنرال اجنرال

   1. محمدرضا می گوید

    وقت بخیر. برای منزل زیربنا تقریبا 50 متر در شمال رامسر. بصورت دو طبقه دوبلکس قدیمی ساخت( هرطبقه دارای دو اتاق یکی ۲۴ متر و یکی ۱۲متر).
    برای یک اتاق ۲۴متری یک کولر۹۰۰۰ و برای بقیه یک کولر ۲۴۰۰۰ ب ما پیشنهاد شده.
    از نظر شما خرید منطقی خواهد بود؟؟

    1. ارمان نویدی می گوید

     سلام و عرض ادب و احترام
     لطفا با کارشناس فروش ما در ارتباط باشید
     شماره جناب حسینی : 09185308226
     موفق باشید

 11. احسان می گوید

  با درود فراوان خدمت سردبیر عزیز
  ممکنه بفرمایید برای آپارتمان 140 متری طبه اول واقع در کرج چه کولر گازی باید تهیه کنم؟
  اگر هم بفرمایید برای هر اتاق 12 متری همین آپارتمان اگر بخواهم کولرهای جداگانه تهیه کنم، از چه برندی و با چه توانی باشند. بسیار ممنون خواهم بود.
  پاینده و تندرست باشید.

  1. ارمان نویدی می گوید

   سلام و عرض ادب و احترام
   لطفا با کارشناس فروش ما در ارتباط باشید
   شماره جناب حسینی : 09185308226
   موفق باشید

 12. محمدپاینده می گوید

  سلام،برای یک واحد ۵۲متری درتبریز کولرچند هزاری مناسبه وبرندش چی باشه،ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. رضا سعیدی می گوید

   سلام و درود خدمت شما
   کولر گازی ٢۴٠٠٠ کار شمارو راه می‌اندازد
   برند اصلی تهیه کنید سامسونگ ال جی جنرال شکار

 13. نبی می گوید

  راهنمایی هاتو عالیه

  1. سردبیر می گوید

   سپاس از لطف شما

 14. نبی می گوید

  سلام ببخشید من هونه دوبلکس دارم طبقه همکف 80متر به صورت سالم و آشپزخانه در جنوب فری کشور با آب وهوای گرم وخشک چه نوع کولر وچند هزار جواب میدهد ممنونم میشم جواب بدین

  1. ارمان نویدی می گوید

   سلام و عرض ادب و احترام
   لطفا با کارشناس فروش ما در ارتباط باشید
   شماره جناب حسینی : 09185308226
   موفق باشید

 15. مجید درویشی می گوید

  سلام من ۹۰ متر خانه دارم دو اتاق دار که از انها استفاده نمیکنم یعنی حدود ۶۰ متر استفاده میکنم ود در منطقه هستیم هواش زیاد گرم نیست گفتم گولر گلزی چند هزار برای ما خوبه با تشکر

  1. ارمان نویدی می گوید

   سلام و عرض ادب و احترام
   لطفا با کارشناس فروش ما در ارتباط باشید
   شماره جناب حسینی : 09185308226
   موفق باشید

 16. حاجی می گوید

  سلام وقتبخیر برای خونه در شمال کشور شهر گرگان حدود ۴۵ مترمربع با عرض کم حدود ۴متر و طول ۱۰-۱۱متر و طبقه همکف آیا ۱۲هزار جوابگو هست؟با توجه به اینکه خونه شمالی جنوبی هستش و اصلا آفتابگیر نیست و همیشه سایه‌س و طبع خنکی داره

  1. رضا سعیدی می گوید

   سلام و عرض ادب و احترام
   بستگی به میزان گرمای منطقه دارد
   به طور کلی کولر گازی ١٢٠٠٠ برای اتاق خواب پیشنهاد می‌کنیم
   برای پذیرایی بهتره کولر گازی قدرتمند تر و پیشنهاد ما برای شما حد اقل ١٨٠٠٠ است که زیاد به کولر گازی هم فشار نیاد مجبور باشد مرتبط عمل کند تا خنک کنندگی لازم را داشته باشد.
   موفق باشید

 17. محمد می گوید

  سلام. خسته نباشید
  هال خونه به علاوه اتاق پذیرایی هرکدام ۲۴ متر می‌باشد که چون ممکن است گاهی اتاق درب پذیرایی بسته بشه میخواهیم برای هر قسمت کولر جدا بگیریم. به نظر شما برای چه کولری بگیریم؟ خانه آفتاب خور هستش و طبقه بالا هستیم. شهر قم
  ممنون

  1. ارمان نویدی می گوید

   سلام و عرض ادب و احترام
   لطفا با کارشناس فروش ما در ارتباط باشید
   شماره جناب حسینی : 09185308226
   موفق باشید

 18. رضا می گوید

  سلام برای یه اتاق چهار در چهارونیم در کنارش یه آشپزخونه سه در سه ونیم یه کولر ۲۴۰۰۰ جنرال خوبه یا نه

  1. ارمان نویدی می گوید

   سلام و عرض ادب و احترام
   لطفا با کارشناس فروش ما در ارتباط باشید
   شماره جناب حسینی : 09185308226
   موفق باشید

 19. حمید می گوید

  سلام برای یک آپارتمان دارای حال ۴۵ متر بهمراه آشپزخانه اوپن ۱۵ متر و دو خواب ۱۳ متری طبقه آخر زیر سقف شیروانی که مستقیم زیر آفتاب قرار داره چه سیستم سرمایشی پیشنهاد میکنید؟

  1. ارمان نویدی می گوید

   سلام و عرض ادب و احترام
   لطفا با کارشناس فروش ما در ارتباط باشید
   شماره جناب حسینی : 09185308226
   موفق باشید

 20. محسن زاهدی می گوید

  سلام و درود برای واحد 150 متری اهواز با نور گیری بالا به علاوه کولر 18000 نصب شده در اتاق اخر چه مدل کولر 36000 پیشنهاد میکنید؟ با تشکر.

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   برند گری میتونه عالی باشه برای شما

 21. ایدا می گوید

  سلام . برای یک فضای کار زیر همکف بدون پنجره در تهران چه نوع کولر گازی مناسب است ؟

  1. سردبیر می گوید

   در چه ابعادی؟

 22. سپهر می گوید

  سلام من برای اتاق خودم میخوام ، یک اتاق ۱۲ متری با گرامای پشت بوم و کرمان و رو به آفتاب و با دمای دوتا کامپیوتر ، چه کولر گازی پیشنهاد میدین که هم خوب خنک کنه و هم با دوام باشه !

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   ۱۲۰۰۰ اوجنرال یا گری q4matic پاسخگو خواهد بود دوست عزیز

 23. سید مهدی می گوید

  سلام پرسش قبلی من پاک شد , منزل 100 متری در شمال کشور دارم شرقی , غربی , سالن حدودا 50 متر یه آشپزخانه حدود 14 متر اپن سر سالن و دو اتاق مجزا و سالن و آشپزخانه آفتاب زیادی نداره چه کولری مناسبه لطف کنید سریع پاسخ بدبد ممنون میشم

  1. سردبیر می گوید

   برای آب و هوای شمال ایران، نوع موتور در کولرگازی، اسکرول یا همان موشکی خوب جواب میده
   ۲۴۰۰۰ گری مدل اکسنت یا ۲۴۰۰۰ جنرال شکار لبخندی مناسب خواهد بود.
   پیروز و سربلند باشید

 24. مهدی می گوید

  البته تصحیح کنم خونه شرقی , غربی هست و سالن و آشپزخانه آفتاب گیر زیادی نداره

 25. هادیان می گوید

  سلام
  متراژ خانه مان ۱۲۵ متره سقف به پشت بام منتهی میشه برای اتاق پذیرایی و هال می خواهم کولر گازی نصب کنم پذیرایی ۲۴ متر و هال با راهرو ۲۰ متره هست پنجره اتاق پذیرایی سمت شرق و صبح ها آفتاب گیر هست ،شهر نهاوند هستیم آب و هواش معتدل و شبیه مناطق شمالی تهران مثل نیاوران هست چه کولر گازی پیشنهاد می کنید ممنون تشکر از راهنمایی تون .

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   کولرگازی 24000 گری اکسنت برای شما میتونه مناسب باشه
   بخصوص به دلیل راهرویی که ذکر کردید.

 26. محمد مهدی می گوید

  سلام خسته نباشید خونه خریدم با این مشخصات؟
  ۱۲۷متر
  ۳ تا پنجره تمام قد تو سالن
  سه اتاق هر اتاق دارای یک پنجره نیم پا
  رو به آفتاب و از ۴ طرف ساختمون چون ساختمون ساخته نشده آفتاب می خوره.
  طبقه سوم از پنج طبقه
  خوزستان هستم دزفول

  کولر ۳۰ لبخند جنرال و کولر ۱۲ سوپر جنرال یه سر روشن بذارم جواب میده که اتاق ها رو هم خنک کنه؟

  یا اگر جواب نده کولر ایستاده چند هزار و چه مارکی پیشنهاد می کنید؟

  با تشکر لطفا سریع جواب بدید میخام تا یک هفته آینده اسباب کشی کنم.

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   از دید بنده مشکلی نخواهد داشت دوست عزیز و توانایی خنک‌سازی این محیط توسط این دو به آسانی فراهم خواهد شد.

 27. غزال می گوید

  سلام. ببخشید خونه ما 90متره با دو تا اتاق12 متری. ساکن مشهدم به نظر شما کولر چه مارکی و چندهزار بخریم؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   24000Btu
   گری مدل اکسنت
   جنرال شکار لبخندی

 28. Armin می گوید

  سلام کولر ما هوجن 36000 هزاره مساحت خونمون 145 متر اگر درجه کولر را روی 27 درجه به پایین بزاریم اصلا اف نمیکنه و یه سره کار میکنه ایا لازمه که کولر را روزی چن ساعت خاموش کنیم؟ یا نه؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   چون متراژ منزل بیشتره از توان کولرگازی به همین دلیل توصیه می‌کنم خودتون استراحت بدید به کولرگازی دوست عزیز

 29. سجاد می گوید

  سلام وقتتون بخیر و خسته نباشید. با عرض معذرت متراژ اصلاح شد!
  دوتا اتاق 25 متری داشتم که یکیشون زیر پشت بام قرار داره و 3 تا پنجره داره و از هردو طرف آفتاب میخوره.
  اون یکی هم زیر همین اتاق قرار داره و فقط از یک طرف آفتاب میخوره. اگه بشه دو تا پنل داشته باشیم. هرکدوم برای یه اتاق.
  مجموعا 50 متر.
  ممنون میشم راهنمایی کنید کولر گازی از چه برندی و با چه ظرفیتی مناسبه.

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   اسپلیت دو پنل در حال حاضر موجود نیست. برای هر واحد تک پنجره 12000 و برای واحد سه پنجره 18000 مناسب خواهد بود.
   برند گری مدل اکسنت برای شما بسیار خوب ارزیابی می‌شود.

   1. میثم می گوید

    سلام خسته نباشید
    من یه مغازه 55متری دارم پنجره هم نداره بنظرتون کولر 18هزار کارمو راه میندازه چه مارکی بخرم بهتره

    1. ارمان نویدی می گوید

     سلام و عرض ادب و احترام
     بله اندازه خوبیه و برند گری بهترین گزینه میتونه باشه
     برای خرید هم می توانید با کارشناس فروش ما در ارتباط باشید
     شماره آقای حسیتی 09185308226
     موفق باشید

 30. افشار می گوید

  سلام خسته نباشید
  خونه من 190 متر هس 3 خواب
  ارومیه زندگی میکنم
  به نظرتون مناسب ترین کولر از نظر کیفیت و قیمت برای این خونه کدوم مدل میتونه باشه؟
  و اینکه کفاف اشپزخونه و پذیرایی رو هم بکنه بازم خوبه

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   حداقل توان باید 36000 یا 48000 باشد؛ البته می‌تونید سه‌پنل جداگانه برای اتاق هاتون خریداری کنید.
   پیروز و سربلند باشید

 31. محجوبه می گوید

  سلام روزتون بخیر. منزل من تهران هس شهرری متراژ خونه ۹۰ متر هس دوتا اتاق خواب واشپزخونه .منزل ما جنوبی هس و فقط از سمت سالن اصلی افتاب خور داره از سمت پنجره های اتاق خواب بهمقدارکمی نور. افتاب میاد طبقه اول هستیم میخواستم بدونم. ۱۲۰۰۰ جوابگو هس برا منزل ما؟؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   برای این متراژ حداقل توان کولرگازی باید 24000 باشد دوست عزیز

 32. مرادی می گوید

  سلام برای ۱۰۰ متر چند هزار کولر باشه خوبه؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   100 متر منظورتون یک سالن هستش یا متراژ منزل منظورتونه؟

 33. جواد می گوید

  سلام
  کولرگازی برای متراژ۸۰ متر مربع مسکونی طبقه دو از یه طرف فقط آفتاب میخوره چندهزار مناسبه؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   شما میتونید یک کولرگازی 24000 از برند سامسونگ، گری یا پاناسونیک خریداری کنید.
   پیروز و سربلند باشید

   1. شایان می گوید

    سلام عرض ادب برای مغازه ۶۵ متری از چه کولر گازی استفاده کنم سپاس

    1. رضا سعیدی می گوید

     سلام و عرض ادب و احترام
     کولر گازی ٣٠٠٠ برندهای معتبر میتونن پاسخگویی شما باشند

 34. کوثر می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشی برای یه اتاق ۱۲ متر مربع و ارتفاع ۳ متر بدون هیچ پنجره و نوری چه پنجره ای خوبه برای اتاق خوابه

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   برای اتاق خواب کولرگازی‌های 12 هزار در کل مناسب هستند و شما میتونید 12000 جنرال شکار لبخندی یا گری اکسنت رو برای این مشخصات تهیه کنید.
   پیروز و سربلند باشید

 35. رسول می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  من کامنت ها و پست خوبتون رو مطالعه کردم و همه چی عالی بود اما مساله اینجاست که از کجا و کدام فروشگاه میشه یه کولر گازی اصلی و با کیفیت در کنار قیمت مناسب خریداری کرد!؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   میتونید در اینستاگرام(salambaba_com) پیام بدید تا به صورت دقیق‌تر راهنمایی‌تون کنم دوست عزیز

 36. مهدی می گوید

  سلام خسته نباشید
  خونه ۹۶ متر
  دو تا اتاق
  آشپز خانه و سالن
  رو به آفتاب از چهار طرف ساختمون
  طبقه سوم آخر بالاسرمون هم ایزوگامه
  ۴ تا پنجره معمولی کولر ۳۰ هزار جنرال لبخند جواب میده؟
  دزفول
  خوزستان

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   مشکل خاصی وجود ندارد و این انتخاب برای شما بازدهی خوبی خواهد داشت؛ البته کارشناس ما Q4 MATIC گری 24000 را نیز برای این مشخصات، مناسب ارزیابی می‌کند.
   پیروز و سربلند باشید

   1. امیر می گوید

    سلام یک سالن 9در 9 به ارتفاع 2.5 متر در آبیک قزوین در باغچه چه کولر گازی براش مناسب می باشد.

    1. سردبیر می گوید

     سلام و درود
     کولرگازی 24000 برند گری یا سامسونگ برای این محیط مناسب هستش دوست عزیز
     پیروز و سربلند باشید

 37. امید اردستانی می گوید

  سلام وقت بخیر میخواستم بدونم برای فضای ۸۰ متر دوخوابه اتاق ها ۹ متری بقیشم حال اشپزخانه هست کولر ۳۰۰۰۰ جواب گو هست ویک پنل وسط حال کافی هست یا باید برای اتاق ها هم پنل اضافه کرد ممنون میشم جواب بدین

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   کولرگازی 30000 برای این مشخصات مناسب بوده؛ در مورد پنل اضافی هم باید عرض کنم به صورت اصولی اگر در نظر بگیریم بله لازمه ولی خوب در ایران گاهاً به دلیل محدودیت‌هایی که وجود دارد همان یک پنل توصیه می‌شود.

 38. علیرضا می گوید

  سلام خوبین. کولرگازی وستن ایر ۲۴۰۰۰ اینورتردار برای مساحت ۴۶ متر سالن و ۱۰ متر آشپزخانه پیشنهاد میشه؟؟؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   بله انتخاب مناسبی هستش؛ البته اگر بودجه شما کفاف داد انتخاب برند 24000 گری یا ال جی هم میتونه خرید بسیار خوبی باشد.
   پیروز و سربلند باشید

 39. ندا می گوید

  سلام.
  برای یه مغازه ۱۵ متری با ارتفاع ۳ متر در تهران یه اسپیلت گرمایش و سرمایشی، پیشنهاد شما چیه؟! چندهزار مناسب ه؟!

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   18000 گری یا 24000 اُجنرال به نظر بنده میتونن انتخاب‌های مناسبی باشند.

 40. تورج میرزایی می گوید

  سلام خسته نباشید
  اتاق پذیرایی ما تو جنوب استان فارس شهر خنج هستش
  خواستم بدونم برای این اتاق که 12 متر طول و 3 متر عرض و 3 متر هم ارتفاع داره چه کولری مناسب؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   کولر 24 هزار اوجنرال که دارای موتور پیستونی بوده شاید برای شما اناخاب مناسبی باشد دوست عزیز

 41. مهرشاد می گوید

  سلام برای زیر بنای ۳۶ متری در اهواز اگه بخام کولر پنجره ایی بذارم چند هزار مناسبه؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   به نظرم 24 هزار مناسب باشد دوست عزیز

 42. عباس نژاد می گوید

  سلام وقت بخیر من ساکن شهرستان بم هستم متراژ خونه 140 متر
  16 متر اشپزخانه
  60 متر هال و پذیرایی
  2 اتاق خواب جمعا 240 متر
  یک گلخانه هم داریم
  لطفا راهنمایی کنین چه اسپیلتی بگیرم بهتره ؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   اگرچه وجود یک اسپلبت به تنها برای سرمایش و گرمایش همه ی این فضاها به تنهایی کافی نیست ولی در کل با توجه به آب و هوای بم یک کولرگازی با توان 30000 و ترجیحاً برند گری می تواند برای شما مناسب باشد.
   پیروز و سربلند باشید

   1. mostafa می گوید

    سلام خسته نباشید معمولا شما خرید برند جنرال و گری رو پیشنهاد می دید ال جی چطوره اینوتر دار ، فرق 30 هزار با 24 هزار خیلیه

    1. سردبیر می گوید

     سلام وعرض ادب
     در حال حاضر بهترین برند موجود گری می باشد که بعد از اون خرید کولرگازی های ال جی توصیه می شود.
     می توان گفت بیشترین تفاوت کولرگازی های 24 و 30 هزار مربوط به پرتاب باد می باشد به طور مثال این میزان در 24 هزار حدود 90 متر و در 30 هزار حدود 120 متر می باشد. در هر حال شما باید بسته به متراژ محیط خود نسبت به انتخاب یکی از این دو اقدام کنید.
     پیروز و سربلند باشید

 43. Mehdi eshaghi می گوید

  سلام و درود، خونه ما شیراز، سالن پذیرایی 44 متر و در کنارش آشپزخانه 15 متر که کابینت در رفته 10 متر و یه راهرو در کنارش داریم به متراژ 10 متر که جمعا میشه 64 متر میخواستم ببینم اسپیلت 24 هزار مناسبه یا 30 هزار؟ ممنون میشم جواب بدید

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   کولرگازی ۲۴ هزار با این مشخصات تطابق بیشتری دارد البته خرید 24 هزار یا 30 هزار فرق چندانی ندارد چون کارایی هر دو به یک میزان می باشد.
   در نظر داشته باشید حتی۳۰ هزار هم توانایی خنک کردن هوای داخل راهرو و یـا اتاق خواب رو نخواهد داشت.
   پیروز و سربلند باشید

 44. وحید می گوید

  سلام من گلخانه دارم و برای اتاق بستر گیری که باید در تمام فصول دمایی بین بیست الی بیست و پنج داشته باشم و متراژ اتاق با ارتفاع و طول و عرض میشه 180 متر باید کولر اسپیلت چندهزار بگذارم ممنون میشم کمکم کنید و این مهم که گلخانه فقط پلاستیکه واین امر خیلی مهمه .

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   اگر مشخصاتتون درست باشه می تونید از اسپلیت حدود 24 هزار استفاده کنید که دارای هر دو قابلیت سرمایش و گرمایش هم باشد

 45. Mohsen می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید ببخشید برای یک مغازه ک طولش 6متر وعرضش3متر آیا 12000مناسبه ممنون میشم جواب بدید

  1. ارمان می گوید

   درود برشما
   لطفا با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید
   موفق باشید

 46. فریبا قادری می گوید

  با سلام. برای اتاقی به متراژ 35 متر مربع و طبقه دوم خانه زیر پشت بام در اصفهان کولر گازی 12000مناسب هست؟
  ممنون از وقتی که میگذارییدوتشکر از راهنماییتون

  1. ارمان می گوید

   درود برشما
   لطفا با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.
   موفق باشید

  2. محمودزاده می گوید

   دستگاه ۱۸۰۰۰ به سختی و دستگاه ۲۴۰۰۰ به راحتی تایید میگردد.
   البته باید شرایط منزلتون هم مد نظر قرار بگیره.

 47. احمد می گوید

  سلام
  برای هال ۴۰ متر آشپزخانه ۲۵ متر و ۲ خواب ۱۲ متری کنار هال یک اتاق ۱۵ متری بلا استفاده بنظرتون چه کولری مناسبه
  واینکه چه مدلی از مارک گری بخرم؟
  خودم نظرم ۳۶۰۰۰ هست

  1. ارمان می گوید

   درود برشما
   لطفا با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید
   موفق باشید

 48. نغمه می گوید

  سلام آپارتمان ما ۶ طبقه و در رشت است.ما طبقه ۴ هستیم.پنجره دوجداره و ارتفاع سقف ۳ متره.اتاق خوابها کولر ۹۰۰۰ دارند.برای سالن و آشپزخانه حدود ۱۴۰ مترمربع کولر اینورتر ال جی ۲۴۰۰۰ مناسبه؟آپارتمان ما جنوبی شمالیه.

  1. ارمان می گوید

   درود برشما
   لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید تا بهتر راهنماییتون کنند
   موفق باشید

  2. محمودزاده می گوید

   حتما باید ۲ دستگاه ۲۴۰۰۰ نصب شود.

 49. پدرام می گوید

  سلام خستا نباشید برای یه خونه ۱۱۵ متری در تهران که طبقه چهارم است و از دوطرف نور آفتاب زیادی دارد و سالن و اشپزخانه ودو اتاق خواب روبروی افتاب کامل تا عروب هستند
  چه کولر گازی و با چه حجمی و چه مارکی مناسب است
  ممنونم راهنمایی کنید همین امروز میخواهم بروم و کولر را بخرم

  1. ارمان می گوید

   درود برشما
   لظفا با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید
   موفق باشید

 50. مهدی می گوید

  سلام
  برای یه سالن 96متری 16*6 در یزد که در زیرزمین واقع شده و چهار تا پنجره کوچک دوجداره از غرب داره اگه بخواهیم سه تا کولر نصب کنیم چه ظرفیتی مناسبه؟

  1. ارمان می گوید

   درود برشما
   لطفا با کارشناسان فر وش ما تماس بگیرید
   موفق باشید

 51. حامد می گوید

  باسلام خدمت شما
  کولر پنجره ای بیست وچهار هزار مارک کـــریـــر carrier کولر خوبی هست؟؟؟واسه مناطقی مثل اهواز و یک واحد هشتاد متری جواب میده بنظرتون؟

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   بله کولرهای خوبی هستند ولی برای مناطق شما گری و جنرال بهتر است
   موفق باشید

 52. Tadassom می گوید

  برای ۷۵ متر زیر بنا طبقه ۴ چه کولر گازی اسپیلت لازمه

  1. ارمان نویدی می گوید

   دورد برشما
   لطفا با کارشناسان فروش سلام بابا تماس بگیرید تابهتر راهنماییتون کنند
   موفق باشید

 53. بهزاد می گوید

  با سلام
  برای یه مطب که کل فضا ۴۰ متره ولی اتاق کار موقع کار از سالن پذیرش جدا میشه ولی دیوارها mdf هست و از بالا باز هست و اتاق کار به صورت جدا ۲۰ متر میشه
  برای این فضا اجنرال چند هزار مناسبه؟

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   لطفا با کارشناسان فروش سلام بابا تماس بگیرید تا بهتر راهنماییتون کنند
   موفق باشید

 54. سید امیر رضوی می گوید

  سلام خونه ما حدود 100 متر است دو تا خواب و یه اشپزخانه 10 متری و پنجره دوجداره هم نداریم ….میخواستم ببینم کولر چند هزار مناسبه که البته دو منظوره هم میخوام باشه هم سرد بزنه و هم گرم …..و چه مارکی بهتره ؟؟؟

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   لطفا با کارشناسان فروش سلام بابا تماس بگیرید تا بهتر راهنماییتون کنند
   موفق باشید

 55. حسین می گوید

  با سلام
  طول*عرض بر حسب متر میشه میشه متر مربع
  (A(m)*B(m)=X(m^2
  طول* عرض*ارتفاع بر حسب متر میشه متر مکعب
  (A(m)*B(m)*H(m)=X(m^3

 56. معتمدی می گوید

  سلام. برای یک واحد زیر پشت بام که پنجره زیاد دارد وتابستانها خیلی گرمه وحال و آشپزخانه ۸۰متر و دوتا اتاق یکی ۲۰متر و دیگری ۱۲متری چه ظرفیتی نیازه و کمترین قیمت با نصب وسایلش چقدربرا دو حالت سرمایه وگرمایش میشه.در اصفهان ممنونم

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   لطف با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید تا کمل راهنماییتون کنند
   موفق باشید

 57. محمدحسین می گوید

  سلام
  آیا برای دو اتاق خواب 12 و 10 متری میشه اسپلیت دو پنله گذاشت

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   لطفا با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید
   موفق باشید

 58. نیکا می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  ما خونمون یه پذیرایی داره که سه تا فرش۱۲ متری میخوره متراژ آشپزخونه هم ۱۵ متره دوتا اتاق ۱۲ متری هم داره که اتاقا هر کدوم جدا اسپیلت ۱۲ هزار داره
  به نظرتون اسپیلت گری ۲۴ هزار اصل مناسبه یا باید ۳۰ هزار بگیریم؟

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   بله مناسب هست اما برای کامل پوشش دادن می توانید 30 هزار بگیرید
   موفق باشید

 59. مرجان می گوید

  سلام برای پذیرایی پنجاه متری به علاوه یه آشپزخونه پونزده متری و یه اتاق خواب تقریبا بیست متری با پنجره رو به آفتاب کولرهجده هزار جوابگو هست واینکه مارک اجنرال بهترهست یا الجی؟ممنون ازشما

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   بله جواب گو هست اما 24 هزار بهتره و هردو مارک خیلی عالی هستند
   موفق باشید

 60. محمد عزیززاده می گوید

  سلام وقت بخیر
  برای متراژ ۸۰ متر زیربنا مشهد چه مارک و نوع کولری رو پیشنهاد میکنید شما؟؟

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   کولرگازی 18000 گزینه ی خوبی است
   موفق باشید

 61. شهناز می گوید

  سلام برای یک آپارتمان طبقه اول ( بالای پارکینگ) به متراژ 220 متر به نظرتان یک کولر گازی جوابگو میتواند باشد؟ در ضمن اگر جوابگو نباشد( که به نظر خود من هم شاید نباشد) برای سه اتاق خواب دیگر ایا میتوان یکی دیگر را در راهرو وسط این سه اتاق خواب قرار داد؟ ( در این مورد هم محل قرار دادن اسپلیت برایمان مشکل ساز شده)

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   لطفا با کارشناس ما در بخش کولرگازی تماس بگیرید .شماره تماس : 09185369726
   موفق باشید

  2. رسول دولتی می گوید

   سلام. برای فضای ۴۰۰ متری باشگاه بدنسازی گه طبقه همکف هست و بالای ان ورق گالوانیزه کار شده و هیچ طبقه دیگری بالای ان‌نیست و در شهر یاسوج گه اب و هوای خنکی دارد برای این‌فضای باشگاهی بهترین حالت خنک کردن سالن چه مدل کولری هست ؟ پیشنهادتون چیه

   1. ارمان نویدی می گوید

    درود برشما
    لطفا با کارشناسان فروش ما ارتباط برقرار نمایید
    موفق باشید

 62. سعید می گوید

  سلام خسته نباشید
  برای خونه با پذیرایی 24 متر و دواتاق خواب 3در3 طبقه دوم در مشهد کولر 18000 هزار مناسب است با تشکر

 63. فاطی می گوید

  سلام خسته نباشید متراز ما ۱۰۰ متر بایک پذایرای که سه تا فرش نه متری و یک اتاق ۱۳ متری ویک اشپزخانه ۱۲ متری هست و پنجره ها رو به افتاب نیست وطبقه دوم هست ولی تابستونا گرمه خونه چه نوع اندازه خوبه بخریم

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   24هزار و 30 هزار برای شما استاندارد هست
   موفق باشید

 64. Ali... می گوید

  باسلام برای متراژ32متر با دو اتاق خواب هر کدوم 9متر در شهر بجنورد چقدر btu لازم است ؟!
  با تشکر

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   کولرگازی 18000 مناسب است
   موفق باشید

 65. سیامک می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  هال و پذیرایی حدود ۵۰ متر و یک آشپزخونه چسبیده به هال هم که حدودا ۱۵ متر هست که طول ایندو با هم میشه ۱۵ متر .اپارتمان زیر پشت بام هست و مشهد هستیم چه کولری جوابگو هست.ممنون

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   کولرگازی 18 هزار برای شما استاندارد است
   موفق باشید

 66. رضا می گوید

  سلام میخواستم بدونم نظر شما در مورد کولر گازیهای مدیا چیه آیا نسبت به اجنرال و گری بهتر هستند یا اونا بهترند ….برای آب هوای قزوین

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   صددرصد جنرال و گری اصلی بهتر است
   موفق باشید

 67. mohamadsadegh می گوید

  سلام مهندس کولر گازی 3000 مارک جنرال طرح لبخند با قیمت ۱۲میلیون خوبه ؟

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   اگر اصلی باشد بله 30000 خوب است
   موفق باشید

  2. امیر می گوید

   سلام. ضمن تشکر از راهنمایی های مفیدتون. برای یک اپارتمان ۱۷۰ متری سه خوابه در طبقه چهارم یک ساختمان پنج طبق چه نوع اسپلیتی را توصیه میکنید. با سپاس

   1. ارمان نویدی می گوید

    درود برشما
    استاندارد کولرگازی این است که برای هر یک از اطاق ها کولرگازی جدا بخرید اما می توانید 36 هزار بگیرید و همچنین می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید
    https://www.salambaba.blog/23253/guide-to-choosing-a-gas-cooler-in-terms-of-area/
    موفق باشید

 68. لیلا.ن می گوید

  سلام وقت بخیر…من ساکن رشت هستم‌..واحد ۱۳۰ متری ما آفتابگیره و در ۸ واحد و طبقه دوم قرار داره..در تابستان تا عصر گرما داریم..متراژ پذیرایی و آشپزخانه حدود ۶۵ متر مربع میشه ..سه خوابه که با راهرو فضای عمومی و خصوصی جدا میشه…دوتا پنجره یکی بزرگ و یکی کوچک در هال قرار داره..ارتفاع سقف حدود ۳ متره..با توجه به این متراژ و مشخصات واحد چه کولر گازی با چه ظرفیتی مناسب این فضاست..و آیا سه تا اتاق خواب خنک میشن یا باید برای اتاق خوابها کولر جدا بگیرم…سپاس از توجه شما

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   کولرگازی 30 هزار استاندارد است برای شما اگر دارای پنجره دوجداره هستید می توانید 24 هزارم بگیرید
   موفق باشید

  2. مسلم مسلمان می گوید

   سلام ببخشید برای یک واحد 70 متری که حدود 40 مترش هال و آشپزخونه هست کولر چند هزار جوابگو هست؟ ضمنا منزل در مشهد و واحد رو به آفتاب (که صبح و عصر آفتاب میخوره و از ظهر به بعد آفتاب بیشتر میشه) و طبقه سوم از ساختمان چهار طبقه هست.

   1. ارمان نویدی می گوید

    درود برشما
    لطفا با شماره 09185369726 ارتباط برقرار نمایید ایشون کارشناس فروش کولرگازی ما هستند
    موفق باشید

 69. اشکان می گوید

  سلام ما شیراز هستیم خونه دوبلکس هست که اتاقهای بالا کولر آبی داره ولی سالن و آشپزخونه پایین هست که دوتا فرش 6متری و یک فرش 9متری داخل سالن میخوره و آشپزخونه هم یه فرش 9متری سالن به صورت ال هست به نظرتون چون سالن ال هست دو تا 12000بذارم داخل سالن جواب میده؟؟

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   بله جواب میده اما می تونید یک دونه 30 هزار هم بزارید .
   موفق باشید

 70. سحر می گوید

  سلام. ممنون از جوابتون. چه مارکی بگیرم؟ یه مارک خوب که اینورتر باشه معرفی کنید لطفا

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   خواهش میکنم در خدمتم
   مارک های GENERAL – OGENERAL-GREE خیلی عالی هستند.

 71. حامی می گوید

  سلام برای فضای پذیرایی و آشپزخونه که حدودا سصت متر میشه کولر گازی مناسب میخوام. دمای هوا تا 45 هم میره . پیشنهاد شما چیه؟

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   کولرگازی 24 هزار می تواند گزینه ی خوبی باشد
   موفق باشید

 72. سحر می گوید

  سلام. ما طبقه ۴ بلوک ۸ طبقه هستیم. یه هال ۳۰ متری دوتا اتاق ۱۲ متری. اتاقا درشون روبروی هم باز میشه و کولر گازی تقریبا با عرض ۲ متری روبروی اتاق ها قرار میگیره. خنک شدن اتق ها برام خیلی مهمه. میخواستم بپرسم اماکنش هست که بشه یه اسپیلت گذاشت و اگه هست چه مدلی؟ ممنون

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   بله امکان دارد و شما می توانید یک کولرگازی 30هزار نصب نمایید و کامل منزل شمارا پوشش دهد.
   موفق باشید

   1. شاهسون می گوید

    سلام لطفا راهنمایی بفرمایید برای منزلی با متراژ ۱۰۰ زیر سقف ایزوگام در طبقه ۵ با دو خواب که یک سمت ساختمان افتابگیر است آپارتمان جنوبی است و پنجره ها دوجداره اند .در دمای شهر ورامین چه کولری مناسب است؟ و با چه برندی؟
    پیشاپیش از راهنماییتون سپاسگزارم

    1. سردبیر می گوید

     سلام و درود
     حداقل توان که باید 24000 باشد ولی 3000 هم میتونه گزینه مناسبی باشد؛ برند هم بستگی به میزان بودجه شما دارد ولی در کل بیشتر خریداران کولرگازی‌های گری یا ال جی از خرید خود راضی بوده‌اند.
     پیروز و سربلند باشید

 73. محسن جعفری می گوید

  با سلام
  من یک آپارتمان 128 متری طبقه بالای همکف در کرج دارم.که حدود 100-105متر پذیرایی و آشپزخانه دارد.
  آپارتمان شمالی و از یک سمت پنجره دار نورگیر میباشد.البته 2 جداره و از لحاظ پرت دمایی نسبتا عایق هستند.
  لطفا منو راهنمایی بفرمایید چه کولرگازی با چه مارکی برای من مناسب هست
  با تشکر

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   کولرگازی 30 هزار جوابگوی شما است و می توانید از برند گری و جنرال استفاده نمایید.
   موفق باشید

 74. مهدی می گوید

  سلام خسته نباشید . از تبریز مزاحم شدم. متراژ خونه ما ۸۰ متر هست و طبقه ۳ هستیم. میخواستم ببینم که چه کولری بخرم تا اتاقها و پذیرایی رو خنک بکنه. ممنون

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   برای منزل شما 24 هزار و اگر بتونید 30 هزار استاندارد است.
   موفق باشید

  2. خلیل طهماسبی می گوید

   سلام ببخشید ممنون میشم جواب منم بدین یه حال وپذیرایم با اشپزخونم میشه ۹۰متر بعد دوتا اتاق خواب هر کدوم ۱۲متر مربع چند باید باشه کولر گازیش بعد برای اتاق خواب باید پنل جدا بگیرم و متورشون یکیه ممنون اگه جواب بدین

   1. ارمان نویدی می گوید

    درود برشما
    برای این کار باید به وب سایت ما salambaba.blog مراجعه نمایید و با کارشناسان ما در بخش فروش مراجعه نمایید.
    موفق باشید

 75. امین می گوید

  سلام
  برای یک سالن که آشپزخانه و راهرو هم دارد بدون دیوار بین آنها حدود ۷۰ متر فضا میشود در شهرکرد ( استان چهارمحال و بختیاری ) زیر پشت بام چه کولری با چه ظرفیتی را پیشنهاد میدهید؟

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   کولرگازی 18 هزار استاندارد است
   موفق باشید

 76. امیدان می گوید

  با سلام و عرض خسته نباشید
  من یک مغازه 40 متری با ارتفاع چهارو نیم متر دارم و البته یک بالکن بیست متری هم داره
  برای خنک کردن مغازه و بالکن به کولر باچه ظرفیتی نیاز دارم
  منطقه شهریار(تهران)

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   کولر ۳۶۰۰۰کاملا مغازه ی شمارا پوشش می دهد.
   موفق باشید

 77. حامد می گوید

  سلام وقت بخیر برای یک واحد 103 متری دارای دو خواب چه کولری و با چه توانی نیاز هست؟
  الان کولر ابی 5500 دارم کاملا راضیم ولی خب کولر ابی کانال داره در هردو خواب و پذیرایی ولی کولر گازی خب اینجور نیست

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   لطفا سوالات زیر را پاسخ دهید باتشکر:
   کدام شهرهستید؟
   همزمان می خواهید از کولر گازی و آبی استفاده کنید؟
   می خواهید کولر گازی قسمتی از منزل را خنک کند یا کل منزل ؟
   منتظر شما هستیم
   موفق باشید

  2. ساسان کهریزی می گوید

   سلام
   وقت بخیر
   برای هال ۷۵ متری و اشپزخانه ۱۸ متری و دوتا اتاق ۱۲ متری و با توجه به اینکه طبقه ی اول و زیر پشت بام چه موردی رو پیشنهاد میدین برای شهر کرمانشاه

   با تشکر

   1. ارمان نویدی می گوید

    درود برشما
    کولرگازی 30 هزار کاملا جوابگو است.
    موفق باشید

  3. محمد مهدی می گوید

   سلام خسته نباشید من خونه ای خریدم و به زودی نقل مکان می کنم
   متراژ۱۲۷ مترمربع
   خوزستان طبقه سوم رو به آفتاب(دو طبقه بالاسرمون)
   دارای ۵ تا پنجره تمام قد بدون پرده اونم تو خوزستان
   آیا کولر جنرال ۳۰ لبخند و کولر سوپر جنرال ۱۲ لبخند برا ساختمون مناسبه که همیشه روشن باشه یا باید یه کولر قوی تر بخرم؟

   اگر بخرم چند هزار و چه مارکی رو پیشنهاد می کنید؟

   1. سردبیر می گوید

    سلام و درود
    بنده ۳۶۰۰۰ گری یا ال‌جی اینورتر دار رو به شما توصیه می‌کنم دوست عزیز

 78. مهدی می گوید

  سلام
  واحد ما 75 متری هستش و ساکن کرج هستیم
  پذیرایی و آشپزخانه ما جمعا 30 متر هستش و دوخوابه هست.
  طبقه چهارم هستیم و بالای ما واحدی نیست، یعنی پشت بام هستش، پذیراییمون ظهر به بعد آفتابگیر هستش.
  چه مدل و ظرفیتی رو باید انتخاب کنم؟

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   کولرگازی اینورتر ۱۸۰۰۰ جوابگوی شما خواهد بود.
   موفق باشید

 79. منام می گوید

  وقت بخیر ، برای یک واحد ۳۸ متری در تهران، در طبقات میانی جنوبی چه نوع کولری مناسب تر هست؟و البته میزان مصرف انرژی هم ملاک هست. تشکر

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   کولر گازی ۱۸۰۰۰ مناسب است.
   موفق باشید

 80. R.b می گوید

  خونه ما تو تبریزه.جنوبی و ورود به ساختمان.یه اتاق۱۲متری و یه هال ۲۰ متری با اشپزخونه داره.چه نوع کولری با چه قدرتی مناسبه؟

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   کولر گازی ۱۸۰۰۰ برا شما مناسب است.
   موفق باشید

 81. نیما می گوید

  سلام. منزل ما ۲۰۰ متر واقع در طبقه سوم یک آپارتمان چهارطبقه در شهر کرمان میباشد،حال و پذیرایی و آشپزخانه دارای یک فضای سر هم به متراژ تقریبی ۱۱۰ متر و چهار اتاق خواب کنار هم که به فاصله یک راهرو شش متری از حال دارد.لطفا اگه امکانش هست در انتخاب کولر گازی کمکم کنید،ممنون

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام وقت بخیر. شما برای کل متراژ 200 متر یک کولر جوابگو نیست. شما باید یک کولر 24000 برند گری یا جنرال برای پذیرایی بگیرید و برای هر کدام از اتاق ها یک کولر 9000 نصب کنید، موفق باشید.

 82. جعفری می گوید

  سلام برای شهر قم و یه واحد 140متری تو طبقه 4 ساختمان 6 طبقه البته 3تا خوابش کولر آبی میگیره برا سالن و آشپزخانه که حدودا 60 متره چه کولری با چه مارکی مناسبه ؟

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   برای کولرکازی لطفا با فروشنده ی ما تماس بگیرید تا دقیق راهنماییتون کنند:
   شماره تماس :09185369726
   موفق باشید

 83. علیرضا می گوید

  سلام وقت بخیر
  برای واحد ۱۳۵ متر که طبقه آخر هست در شهر زنجان چه پیشنهادی دارید که جواب بده ، متشکرم

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود بر شما
   می توانید کولر 32 یا 36 هزار بگیرید و از آن نتیجه بگیرید
   موفق باشید

 84. ناهید می گوید

  سلام ، ما شهر بستک هرمزگان هستیم هوا بشدت گرم و خشکه . متراژ هال و پذیرایی ۴۰ متر هست ، هال دوتا پنجره بزرگ یکی روی دیوار جنوبی یکی هم شرقی داره دوجداره هم نیست. طبقه همکف . چه کولری بگیریم؟

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود بر شما
   می تونید یک کولر 24 هزار بگیرید و ازش راضی خواهید بود
   موفق باشید

 85. حسين می گوید

  سلام
  يه جا گفتي براي محيط به اندازه 36 متر مربع 6000 تا 10000 و يه جا گفتي براي 40 متر مربع 24000 يعني اون 4 متر اضافه به اندازه 14000 btu نياز داره؟

  1. رضا سعیدی می گوید

   سلام وقت بخیر.بستگی داره قربان شما کجا تشریف داشته باشید.کدام استان و نحوه استفاده از کولر گازی به چه صورت است و همچنین جنوبی شرقی بودن و غربی بودن منزل در انتخاب کولر گازی متفاوت است.

 86. اسماعيل می گوید

  سلام و خسته نباشيد
  پذيرايي و آشپزخانه حدودا ٤٠ متر هس ، شهر تبريز ( شهر جديد سهند)چه ماركي با چه قدرتي به دردم ميخوره

  1. رضا سعیدی می گوید

   سلام وقت بخیر شما میتوانید 24000 برندهای کولر گازی ال جی وکولر گازی گری رو مورد بررسی قرار بدید.

  2. M می گوید

   سلام و خسته نباشید. برای مغازه ای ۷۰ متری در تهران که در واقع زیر ساختمان مسکونی هست چه کولری مناسبه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

   1. ارمان نویدی می گوید

    درود برشما
    کولر گازی 18 هزار استاندارد است
    موفق باشید

 87. محمد حیدری می گوید

  سلام ساختمان من یک طبقه است 40هال و پذیرایی دارد و دوطرف هال اطاق خوابها هستند صبح و بعداز ظهر آفتاب به ساختمان وپنجره ها می تابد استان چهارمحال و بختیاری ممنون میشم پاسخ به ایملم جواب بدهید

  1. رضا سعیدی می گوید

   سلام وقت بخیر.شما باید کولر 30000 خریداری نمایید.

 88. محمد می گوید

  سلام پذیرایی ما ۲۲متره و دو اتاق خواب که دربهاشون روبروی هم قرار داره ولی از پذیرایی فاصله داره
  بنظرتون یک کولر گازی ۳۰۰۰۰بگیرم داخل پذیرایی بزارم یا یک ۱۸هزار داخل پذیرایی و یک ۱۲هزار داخل یکی از اتاق خواب ها؟کدوم بهتره
  ممنون
  نظرتان در مورد مارک فوجی چیه؟برای تهران جواب میده؟

  1. رضا سعیدی می گوید

   سلام وقت بخیر. مطمئن انتخاب دومی مناسب است. هم برای صرفه جویی در هزینه و هم استهلاک کمتر . دو کولر گازی بهتر جواب خواهد داد.
   کولر گازی بیشتر برای یک فضا پرتاب باد دارد.

 89. رضا می گوید

  سلام براي دفتر كار ٢٥ متري چه پيشنهادي داريد
  با تشكر

  1. رضا سعیدی می گوید

   سلام وقت بخیر. یک کولر گازی 12 یا 18 هزار جنرال برا شما کافی است. برای خرید میتوانید با بخش فروش در تماس باشید

 90. سودابه می گوید

  سلام تهرانیم ومنزل ما طبقه همکف وجنوبیه وتابستان دم میکنه وهواش شرجی میشه چه کولری پیشنهاد میکنین که رطوبت هوا گرفته بشه متشکرم

  1. رضا سعیدی می گوید

   سلام وقت بخیر طبق بررسی های که ما انجام داده ایم.کولرهای هیتاجی برای مناطق شرجی مناسب هستند.

  2. کریمپور می گوید

   سلام وقت بخیر برای مساحت ۷۰ متری ، با ساخت مربعی کوچک چه کولری مناسبه ، خوزستان هستیم

   1. ارمان نویدی می گوید

    درود برشما
    کولر 24هزار برای شما مناسب است.
    موفق باشید

 91. محمدرضا می گوید

  با سلام من ساکن کرمانم و دو اتاق 12 متری و یک هال 60 متری دارم طبقه 5 زیر پشت بام . می خواستم براشون کولر بخرم که هم گرما(پکیج داریم ولی جوابگو نیست) و هم سرما (بیشتر گرما مد نظرم هست )را تامین کنم .به احتمال زیاد یکی کولر جواب نمی دهد .می خواستم پیشنهاد بدهید و هم مقرونه به صرفه باشد و هم با کیفیت و هم کم مصرف ممنون . اگر سیستم دیگری غیر از کولر می شناسید پیشنهاد دهید .ممنون

  1. رضا سعیدی می گوید

   با عرض سلام و وقت بخیر. ببینید بزرگوار کولر گازی واقعاً برای گرمایشی مناسب نیست و پیشنهاد دیگر هم اگه باشه واقعا نداریم سیستم گرمایشی تنها چیزی که موجود داریم کولرگازی که پیشنهاد نمیدیم.

 92. ز.علینیا می گوید

  سلام منزل ما 120 متر جنوبی طبقه ی اخر و شرق و غرب ساختمانی نیست و در اذربایجان ساکن هستیم به خاطر گرمای زیاد ایا 25000 جواب میده یا 30000 و چه مارکی که کم صدا و با دوام باشه

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام وقت بخیر . برای فضای شما ما 30000 یا 360000 مارک گری را پیشنهاد می کنیم .

   1. صادقی می گوید

    سلام
    خیلی متشکر از مطلبی که گذاشتید
    میخواستم اگه ممکنه راهنمایی کنید برای متراژ حدود ۹۰ متر در هوای با رطوبت بالای شمال(قائمشهر) در یک ساختمان دارای شیروانی و ویلایی کولر با چه اندازه ای مناسب هست ؟
    حدود ۳۰۰۰۰ جوابگو هست؟
    پیشاپیش ممنونم

    1. رضا سعیدی می گوید

     سلام وقت بخیر. بله بزرگوار کولر گازی با توان مصرفی ۳۰۰۰۰ بسیار مناسب باشد دقت داشته باشید از فروشگاه معتبر کالای اورجینال خریداری کنید. پیروز باشید

 93. لیلا می گوید

  سلام برای یک واحد 80متری چه کولری پیشنهاد میکنید ..و آیا یک پنل می‌تونه اتاق خوابها رو هم‌خنک کنه؟یا برای هر اتاق پنل جدا باید بزارم؟!کولر سه پنله آیا وجود داره؟!

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام وقت بخیر . در کل مدل های اصلی فقط یک پنل دارند و مدل هایی که 2 پنل دارند فیک هستند . شما میتونید یک مدل 30000 بگیرید که اتاق را هم خنک می کند و مشکلی نخواهد داشت . اما اگر بخواید در هر اتاق یک پنل قرار دهید میتونید یک کولر 24000 برای پذیرایی و دو تا 9000 برای اتاق ها بگیرید. اگر به راهنمایی بیشتر نیاز دارید با بخش فروش تماس بگیرید https://www.salambaba.blog/page/26-contact-us موفق باشید .

 94. میلاد می گوید

  سلام وقتتون بخیر من یه مغازه 200متری دارم در نظر دارم یه کولر ایستاده 60هزار بگیرم ایا کافیه و اینکه نمیدونم چه مارکی بگیرم اجنرال رو پیشنهاد میکنن خیلی ها هم مارکای دیگه ممنون میشم راهنمایی کنید واقعا گیج شدم

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام وقت بخیر . اچنرال 60 هزار ایستاده اصلا وجود نداره . ما 60000 شکار جنرال را به شما پیشنهاد می کنیم . این مدل بهترین انتخاب برای شما است ، موفق و پیروز باشید .

 95. سعید می گوید

  سلام و درود منزل ما بصورت دوبلکس هست شامل یک هال 42 متری و در ادامش یک اشپزخانه حدودا 16 متری و بعد 4 تا پله میره بالاتر و یه راهرو حدودا 6 متری و دو تا اتاق هر کدام 12 متری در طرفین راهرو. در ضمن من میخوام اسپلیت رو همون ورودی هال کار بزارم که طبیعتا از اتاق خوابها که 4 تا پله میخوره میره بالاتر دور هستش.با این توضیحات بنظرتون میتونم یه کولر 30000 جنرال سرد و گرم شکار طرح لبخندی کار بزارم و ایا جوابگوی اتاقا میتونه باشه در اوج گرما.در ضمن من ساکن شهر ایلام هستم که اوج گرماش نهایتا تا 45 درجس(راستش نمیخوام دو تا کولر بخرم)ممنون از راهنماییتون.اینم بگم خونه جنوبیه ولی بالکن داره و خیلی افتاب به پنجره ها نمیخوره و حسابی با پرده محافظت شدن

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام دوست گرامی . یک کولر به تنهایی نمیتونه کل این فضا رو پوشش بده اما تا حدی تاثیر داره . اگر بتونید دو تا کولر بگیرید بهتر هست .

   1. ناشناس می گوید

    ممنون از جوابتون. آخه کل متراژی که گفتم حدود 90 متره.یعنی بخاطر دور بودن اتاقها ممکنه خوب خنک نکنه؟در ضمن نظرتون در مورد کولر جنرال شکار طرح لبخندی چیه؟ بازم ممنون

    1. سانیا زارعی می گوید

     سلام. بله چون اتاق ها دور هستند احتمالا یک کولر جواب نمی دهد.

  2. مازیار می گوید

   سلام خسته نباشید ساکن گیلانم ی سویت ۵۰ متری چ کولری بگیرم جواب میده زیادم تو نور نیس دو اتاقه لطفا میشه بگید چ مارکی بگیرم

   1. سانیا زارعی می گوید

    سلام وقت بخیر . برای متراژ شما 24000 ال جی یا گری انتخاب خوبی است ، موفق باشید .

 96. دانیال می گوید

  سلام مهندس،ساکن اراک هستم،یک واحد 78 متری دوخوابه که بیشتر خنک شدن پذیرایی و آشپزخونه برامون مهمه،تو پذیراییمون دوتا فرش 9 متری خورده و یک اشپزخونه که ی فرش 4 متری خورده،لطف بفرمایید بگید چه کولری با چه برندی و چه قدرتی بگیرم و اینکه زمستون تهییه کنم کولر رو ارزونتر میوفته یا خیر.از اراک بگیرم یا بانه؟؟ اگه نظرتون گری هست از کجا بگیرم که مطمئن باشه و جنس اصل باشه؟
  ممنونم مهندس

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام . برای فضای شما 24000 پاسخگو خواهد بود و برند گری برای شما مناسبه . 24000 گری
   در قیمت هم تغییر فصل تاثیری ندارد .

 97. فریده می گوید

  سلام منزل من ورامین هستش و پذیرایی و آشپزخانه ۴۵ متر میشه و یه اتاق ۹ متری داریم چه نوع کولر گازی باید بگیرم که جواب این متراژ بده و چه مارکی خوبه.طبقه اول هستیم و سقف پشت بام هستش و یه پنجره آشپزخانه رو به آفتاب هستش
  ممنون.

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام وقتتون بخیر . برای فضای شما کولر 24000 برند گری و جنرال عالیه . 26000 ال جی هم برای فضای شما پاسخگو خواهد بود .

  2. فرشته می گوید

   سلام کولر گازیه مناسب برای متراژ ۱۰۰ متر در مازندران چه ظرفیتی مناسبه و چه مارکی؟

   1. سانیا زارعی می گوید

    با سلام و درود . برای این متراژ مناسب ترین انتخاب برای شما کولر 30000 گری است .
    برای اطلاع از قیمت رو ز با بخش فروش تماس بگیرید https://www.salambaba.blog/page/26-contact-us موفق باشید .

 98. رضا می گوید

  البته متراژ ۹۰ متر بصورت سالنی هست و دیواری نداره

 99. رضا می گوید

  سلام متراژ سالن هال و پذیرایی و آشپزخانه من حدودا ۸۵ متر هست چه کولری میتواند جوابگو باشد البته در خوزستان

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام . برای این متزاژ کولر 24000 پاسخگو است و برای خوزستان برندهای گری و ا جنرال عالی هستند .
   البته اگر گری Gmatic، از نوع پیستونی و فقط سرد باشه عالیه .

 100. محمد می گوید

  برای یک خانه به متراژ 1۰۴ متر چه ظرفیت کولر گازی باید گرفت وطبقه ۴ در اراک و چه مارکی بهتر است

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام . برای متراژ 104 متر یک کولر 30000 جوابگو است و برای اراک مارک گری و جنرال عالی هستند .

 101. ناشناس می گوید

  سلام، من ساکن ارومیه هستم و میانگین دما در تابستان اینجا ۳۲ هستش. خونه ما طبقه اول هستش (همکف نیست، هال از خیابون ۵ تا پله بالاتره) متراژ هال به علاوه اتاق ها ۹۰ متر هستش. علاوه بر این یک پذیرایی ۴۰ متری داره که اون هم ۶ پله دیگه بالاتر از سطح هاله. پذیرایی به دلیل همون ۶ پله بالاتر بودن بسیار بسیار گرمتر از هاله و سرمای کولر آبی اصلا اونجا رو خنک نمیکنه. میشه لطفا راهنماییم کنین چه ظرفیت کولری مناسب هستش؟

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام دوست عزیز . یک کولر گازی 24000 برای متراژ پذیرایی شما پاسخگو است .

  2. حامد می گوید

   سلام و درود فراوان بر شما
   خونه من مشهده و اینجا دما به ۳۵ میرسه طبقه دوم زیر پشت بام هستیم اشپزخانه و هال سرهم هست ک حدودا ۱۱۰ متر و دو اتاق خواب ۱۲ متری داره و هال لحظه طلوع و غروب تابش مستقیم داره یعنی هر دو طرف ۸۰ درصد پنجره هست بنظر شما کولر چند هزار خوبه واسه این خونه با این مشخصات؟
   ممنونم که وقت میگذارید….

   1. ارمان نویدی می گوید

    درورد برشما
    درخدمتم
    میتوانید کولر 30 هزار راتهیه نمایید.
    موفق باشید

  3. مهدی می گوید

   سلام و درود، یه سالن 44 متری و یه آشپزخونه 10متری با یه راهرو 10 متر مساحت که جمعا میشه 64 متر اسپلیت چند هزار گری مناسبه؟

   1. سردبیر می گوید

    سلام و عرض ادب
    بهترین گزینه برای شما کولرگازی با توان ۲۴ هزار می باشد.

   2. رضا می گوید

    سلام برای اتاق ۱۲ متری با پنجره خوری ۱ در ۲ در شهر اهواز با آقتاب خوری زیاد کولر ۱۲ هزار جواب میده یا ۱۸ هزار؟

    1. سردبیر می گوید

     سلام و درود
     اگر ۱۲۰۰۰ خریداری شده از نوع موتور t3 باشد کفایت خواهد کرد در غیر اینصورت ۱۸۰۰۰ موتور کوچک هم
     پاسخگو خواهد بود.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.