بررسی تلویزیون سونی x90k

بررسی تخصصی تلویزیون سونی X90K

تلویزیون سونی X90K یکی از تلویزیون‌های میان‌رده کمپانی سونی که در سال 2022 معرفی و به بازارهای جهانی عرضه شده است. این تلویزیون را می‌توان مدل 2022 X90J خواند که یک مدل پایین‌تر از X95K به حساب می‌آید که سونی در آن از نور پس زمینه Mini LED استفاده کرده که در مدل قبلی این موضوع دیده نمی‌شود. این دستگاه از پردازنده شناخته شده XR استفاده می‌کند و با سیستم عامل هوشمند Google TV ارائه می‌شود که دارای یک رابط کاربر پسند با تنوع بسیار زیادی از انواع برنامه‌ها و بازی‌ها است که می‌توان با استفاده از اینترنت و داخل فروشگاه اختصاصی PLAY آن‌ها را دانلود کرد. همچنین می‌توانید از دستیار صوتی Google Assistant برای جستجوی محتوا و جستجو در اینترنت استفاده کنید و به راحتی برنامه‌های مورد علاقه خود را باز کنید. این تلویزیون در اندازه‌های 55، 65، 75 و 85 اینچ در دسترس است، بنابراین شما می‌توانید آن را متناسب با نیاز خود تهیه کنید. همچنین این تلویزیون دارای چند ویژگی اضافی مانند لوکال دایمینگ برای افزایش روشنایی بوده و برای گیمرها نیز از پهنای باند HDMI 2.1 و نرخ نوسازی متغیر (VRR) پشتیبانی می‌کند که می‌تواند فوق‌العاده باشد. در ادامه این مطلب، برای آشنایی بیشتر با تلویزیون سونی X90K، یک ویدیو کامل از معرفی محصول را قرار داده‌ایم، سپس به شرح کاملی از تلویزیون می‌پردازیم و در انتها نیز ویدیو جعبه گشایی و راه‌اندازی تلویزیون مذکور بارگذاری شده است. 

 

نمره اجرایی در استفاده کلی 8.0نمره اجرایی در تماشای فیلم 8.3نمره اجرایی در برنامه‌های تلویزیونی 7.8نمره اجرایی در برنامه‌های ورزشی 7.5نمره اجرایی در بازی‌های ویدیویی 8.4نمره اجرایی در HDR ویدیو 8.2نمره اجرایی در HDR بازی 8.4نمره اجرایی در مانیتورینگ 8.0

X90K یک تلویزیون عالی است که می‌تواند با توجه به امکانات ارائه شده در آن، در هر زمینه‌ای پاسخگوی نیاز کاربران باشد. نمایشگر این تلویزیون برای تماشای فیلم‌های SDR یا HDR یک گزینه بسیار عالی است، زیرا صحنه‌هایی که دارای سیاهی‌های عمیق هستند را به بهترین شکل نمایش می‌دهد و رنگ‌ها را بسیار شفاف‌تر و زنده‌تر نشان می‌دهد و می‌تواند طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها را پردازش کند، و با استفاده از قابلیت لوکال دایمینگ به خوبی نور را در صفحه تنظیم می‌کند، اما توجه داشته باشید که برای فیلم‌هایی که زیرنویس دارند، این امکان وجود دارد که اطراف زیرنویس مقداری روشن‌تر به نظر برسد. همچنین برای نمایش مسابقات ورزشی نیز گزینه خوبی است، اما در برابر تابش نور عملکرد ضعیفی دارد و روشنایی تلویزیون نمی‌تواند بر تابش نور غلبه کند. همچنین زاویه دید در آن گسترده نیست و اگر از گوشه بیننده آن باشید تصاویر از حالت نرمال خارج می‌گردد. در نهایت، می‌توان گفت برای بازی نیز عملکرد عالی دارد زیرا دارای HDMI با پهنای باند 2.1 بوده و برای بازی بسیار عالی است، پشتیبانی از نرخ نوسازی متغیر نیز در  آن، زمان پاسخگویی را بسیار سریع کرده و تأخیر ورودی کمی دارد که می‌تواند عالی باشد.

تلویزیون سونی X90K برای تماشای فیلم در محیط‌های تاریک نیز می‌تواند عملکرد عالی داشته باشد. به لطف نسبت کنتراست طبیعی بالای خود، سیاهی عمیق را نمایش می‌دهد. همچنین دارای ویژگی لوکال دایمینگ با آرایه کامل است که کیفیت تصویر را در صحنه‌های تاریک بیشتر بهبود می‌بخشد، اما باعث شکوفایی در اطراف اجسام روشن می‌شود. خوشبختانه، هیچ مشکلی در ارتقاء محتوای با وضوح پایین ندارد، و لرزش 24p را از هر منبعی حذف می‌کند، که به ظاهر حرکت در فیلم‌ها کمک می‌کند.

تلویزیون سونی X90K برای پخش برنامه‌های تلویزیون بسیار مطلوب است و می‌تواند در اتاق‌های روشن عملکرد قابل قبول و مطلوبی داشته باشد. اوج روشنایی این تلویزیون در محیط‌های روشن بسیار عالی است، و می‌تواند در مقابل روشنایی محیط تا حدودی مقابله کند، اما بازتاب آن در برابر نور مستقیم مناسب نیست، و بهتر است از قرار دادن آن در مقابل پنجره در روزهای آفتابی خودداری کنید. همچنین وجود سیستم عامل هوشمند Google TV پخش محتواهای مورد علاقه‌تان را آسان‌تر می‌کند. اما یکی از مشکلاتی که در آن وجود دارد این است که زاویه دید خوبی ندارد و نمی‌تواند برای نمایش گروهی با تعداد افراد بالا گزینه مطلوبی باشد. 

سونی در تلویزیون X90K از امکانات و قابلیت‌های خوبی برای پخش مسابقات ورزشی استفاده کرده است و می‌تواند در منزل شما مطلوب واقع شود. این تلویزیون در هنگام پخش مسابقات ورزشی توپ‌ها و بازیکنان که در حرکت سریع هستند را به لطف زمان پاسخگویی سریع، روان نمایش می‌دهد. همچنین در محیط‌های تاریک می‌تواند کیفیت تصویر را حفظ کند و نمایش خوبی انجام دهد، زیرا اوج روشنایی آن برای مقابله با محیط‌های تاریک عالی است، اما با این حال اگر آن را مقابل یک پنجره در یک روز آفتابی قرار دهید، نمایش دچار مشکل می‌شود و اوج روشنایی در برابر تابش شدید نور عملکرد خوبی ندارد. همچنین زاویه دید آن گسترده نیست و نمی‌تواند در نمایش‌های گروهی که در مسابقات ورزشی بیشتر دیده می‌شود، گزینه خوبی باشد.

سونی در تلویزیون X90K برای بازی یک گزینه بسیار عالی است. دارای چند ویژگی بازی مانند پشتیبانی از نرخ نوسازی متغیر و پهنای باند 2.1 در HDMI است و بدون هیچ مشکلی با PS5 و Xbox Series X سازگار می‌شود. اما با همه این‌ها از قابلیت FreeSync پشتیبانی نمی‌کند، که این برای گیمرهایی که با کامپیوتر بازی می‌کنند مطلوب نیست. خوشبختانه، بازی به لطف تأخیر ورودی کم و زمان پاسخگویی سریع، در بهترین شکل اجرا می‌شود. همچنین در اتاق‌های تاریک به دلیل کنتراست بالا، بسیار عالی به نظر می‌رسد.

تلویزیون سونی X90K برای تماشای فیلم‌های HDR تلویزیون بسیار عالی است. این تلویزیون می‌تواند سیاهی‌های عمیق را در اتاق‌های تاریک، در بهترین حالت نمایش دهد و با استفاده از قابلیت لوکال دایمینگ نسبت کنتراست را نیز از آن چه که بوده بیشتر بهبود داده است، اما با این حال در صحنه تاریک نقطه‌های روشن دارای هاله نور می‌شود و این در ارائه فیلم‌های زیرنویس‌دار نمی‌تواند مطلوب باشد. گذشته از این‌ها می‌تواند طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها را در حالت ویدیو HDR در عالی‌ترین شکل نمایش دهد. همچنین محتوای 4K را در بالاترین کیفیت نمایش می‌دهد و لرزش 24p را از هر منبعی حذف می‌کند که به ظاهر حرکت در صحنه‌های سریع در فیلم‌ها بسیار کمک می‌کند.

سونی در تلویزیون X90K برای بازی‌های HDR بهترین امکانات و قابلیت‌ها را در نظر گرفته است. به لطف تأخیر ورودی کم، زمان پاسخگویی سریع و پشتیبانی از VRR برای یک تجربه فوق‌العاده از بازی مهیا بوده است. همچنین از پهنای بانده 2.1 در HDMI برخوردار بوده و از بازی‌هایی با نرخ نوسازی 120 هرتز به خوبی پشتیبانی می‌کند، اما در اجرای Dolby Vision به نرخ نوسازی 60Hz در تصویر 4K محدود شده است. از نظر HDR، رنگ‌ها به لطف قابلیت لوکال دایمینگ مطلوب به نظر می‌رسند و سیاهی عمیق را در اتاق‌های تاریک نشان می‌دهد. این ویژگی عملکرد خوبی دارد.

تلویزیون سونی X90K برای استفاده به عنوان یک مانیتور گزینه بسیار مطلوبی است. حرکات ماوس و ورودی‌های صفحه‌کلید شما در این تلویزیون به خوبی دیده می‌شوند زیرا تأخیر ورودی کم و زمان پاسخ‌دهی بسیار سریع بوده و باعث می‌شود اشیاء با حرکت سریع روان اجرا شوند. همچنین اگر برای مانیتور شخصی در یک اتاق با نور زیاد استفاده شود عالی است چون روشنایی آن در بهترین حالت قرار داد، اما در برابر تابش نور در یک روز آفتابی در کنار پنجره نمی‌تواند تصویر واضحی ارائه دهد. همچنین کرومای مناسب 4:4:4 را در همه رزولوشن‌ها نمایش می‌دهد که به وضوح متن در صفحه نمایش کمک می‌کند، در نظر داشته باشید که زاویه دید در آن گسترده نیست و نمی‌تواند برای نمایش گروهی مناسب باشد.

طراحی تلویزیون سامسونگ X90K

این تلویزیون سونی مدل X90K دارای طراحی ساده با حاشیه‌های بسیار باریک و بدنه‌ای پلاستیکی با رنگ مشکی است. همچنین دارای دو پایه نگهدارنده بسیار محکم فلزی قدرتمند بوده که می‌تواند به راحتی تلویزیون را در همه سایزها با کمترین لرزش نگه دارد. این پایه‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که شما می‌توانید تلویزیون را با استفاده از آن بر روی سطوحی صاف مانند میز نگه دارید. در نظر داشته باشد فاصله مابین تلویزیون تا زمین با استفاده از این پایه‌ها بسیار کم بوده و وجود سیستم‌های صوتی مانند ساندبار در کنار آن مانع دید می‌شود، که البته با تنظیم کردن ارتفاع آن این مشکل رفع می‌گردد.

پایه نگهدارنده

پایه نگهدارنده تلویزیون سونی X90Kاین تلویزیون دارای پایه‌های فلزی برای نگه داشتن است که در گوشه‌های آن قرار داده شده است. طراحی کوتاه پایه‌ها باعث می‌شود تلویزیون بسیار نزدیک به میز باشد، شما برای این که بخواهید یک سیستم صوتی را کنار تلویزیون‌تان داشته باشید باید پایه‌ها را بالاتر ببرید و ارتفاع آن را بیشتر کنید تا سیستم صوتی مانع دید نشود.

قسمت پشتی تلویزیون

پشت تلویزیون سونی X90Kدر پشت این تلویزیون سونی X90K دارای پلاستیک فشرده بسیار مقاوم بوده که در مرکز آن مقداری آلومینیوم برای محافظت از آن طراحی شده است. درگاه‌های ارتباطی در این تلویزیون در قسمت پشتی در کناره‌ها قرار دارد اما با توجه به حالت گودی آن در نصب بر روی دیوار، دسترسی به این درگاه‌ها بسیار سخت است. همچنین هیچ شیاری برای جمع شدن کابل‌ها وجود ندارد و در پشت تلویزیون امکان پیچیدن کابل‌ها به هم وجود دارد. 

حاشیه صفحه در X90K

حاشیه صفحه تلویزیون سونی X90Kاین تلویزیون از حاشیه بسیار کمی در صفحه برخوردار است و یک نمایشگر تمام صفحه بوده که می‌توانید از دیدن تصاویر آن لذت ببرید. حاشیه‌ای که برای قاب این تلویزیون وجود دارد 1.1 سانتیمتر بوده که در نوع خود بی‌نظیر است.

ضخامت

ضخامت تلویزیون سونی X90Kاین تلویزیون سونی دارای ضخامت بسیار زیادی است، و مقدار ضخامت آن توسط کارشناسان در ضخیم ترین قسمت 7.0 سانتی‌متر اندازه گیری شده است. همچنین ضخامت آن در باریک ترین قسمت 2.76 سانتی‌متر اندازه گیری شده که باز هم زیاد جالب نیست. با این حال وقتی آن را بر روی دیوار نصب می‌کنید، بسیار عالی بر روی آن قرار می‌گیرد و همه پشت آن پوشیده می‌شود.

کیفیت ساخت

کیفیت ساخت تلویزیون سونی X90Kسونی X90K از کیفیت ساخت خوبی برخوردار است. مونتاژ این تلویزیون به شکل بسیار عالی انجام شده است و هیچ مشکلی در آن وجود ندارد. حاشیه تلویزیون به صورت یک‌دست صفحه نمایش را به یک قاب بسیار زیبا تبدیل کرده و پایه‌های فلزی تلویزیون را در بهترین حالت بدون هیچ لرزشی نگه می‌دارند. بدنه تلویزیون از نوع پلاستیک مقاوم است که واقعاً ضخیم بوده، هرچند با بررسی دقیق متوجه می‌شوید که پلاستیک قسمت درگاه‌های ارتباطی مقداری نرم‌تر از بقیه قسمت‌ها است که آن هم زیاد به چشم نمی‌آید.

کیفیت تصویر X90K

کیفیت تصویر تلویزیون سونی X90Kسونی در این تلویزیون از کیفیت تصویر 4K بر روی صفحه نمایشی از نوع Mini LED پشتیبانی کرده است. در آن از پنل VA برای نمایش پشتیبانی می‌کند. این تلویزیون دارای نسبت کنتراست بالایی بوده و در آن از قابلیت لوکال دایمینگ برای بهبود روشنایی در تصویر استفاده شده است. همچنین باید در نظر داشت که زاویه دید آن در گوشه‌ها مطلوب نیست و برای نمایش گروهی نمی‌تواند گزینه خوبی باشد.

کنتراست

سونی X90K نسبت کنتراست بسیار مطلوبی دارد. این تلویزیون می‌تواند رنگ سیاه را در اتاق‌های تاریک به بهترین شکل نمایش دهد. این در حالی است که قابلیت‌هایی مانند لوکال دایمینگ به بیشتر شدن کنتراست این تلویزیون کمک می‌کنند تا سیاهی‌ها را عمیق‌تر و دقیق‌تر نمایش دهد. 

روشنایی SDR

نمایشگر این تلویزیون سونی دارای حداکثر روشنایی SDR فوق‌العاده‌ای است. این تلویزیون به راحتی به اندازه کافی روشن می شود و به راحتی در برابر تابش شدید نور مبارزه می‌کند و می‌تواند در این حالت نیز تصویر را با کیفیت مطلوبی ارائه دهد. در نظر داشته باشید این تلویزیون می‌تواند در برابر تابش نور خورشید نیز تصویر را در کیفیت بالایی نمایش دهد. 

اوج روشنایی HDR 

اوج روشنایی تلویزیون سونی X90Kسونی X90K دارای حداکثر روشنایی HDR خیره کننده‌ای است. روشنایی HDR در این تلویزیون به گونه‌ای است که شما می‌توانید حالت پخش صحنه‌های بزرگ و یک دست روشنایی کافی داشته باشید. و همانطور که در تصویر بالا می‌بینید خط منحنی هدف را به خوبی دنبال می‌کند تا زمانی که اوج روشنایی ایجاد شود. البته در نظر داشته باشد در این حالت جزئیات تصویر دیده نمی‌شود.

در این تلویزیون روشنایی HDR در حالت بازی نیز عالی بوده و تقریباً مانند حالت تصویر سفارشی است و از نظر بصری تفاوت زیادی بین حالت‌ها وجود ندارد. نتایج مشابهی نیز در تست معمولی روشنایی HDR در حالت بازی دیده شده که در مجموع مقداری بهتر از حالت عادی است.

یکنواختی خاکستری

یکنواختی خاکستری تلویزیون سونی X90Kتلویزیون سونی X90K یکنواختی خاکستری خوبی دارد. این تلویزیون در گوشه‌ها کمی تیره دیده می‌شود، و وسط دارای جلوه‌ای روشن‌تر است که می‌تواند در هنگام پخش مسابقات ورزشی باعث ایجاد حواس پرتی شود. در کل می‌توان گفت تلویزیون سونی X90K یکنواختی خاکستری مطلوب و قابل قبولی دارد.

یکنواختی مشکی

یکنواختی مشکی تلویزیون سونی X90Kتلویزیون سونی X90K یکنواختی مشکی مناسبی دارد. صفحه‌نمایش بدون فعال‌کردن ویژگی لوکال دایمینگ، آبی به نظر می‌رسد، اما اگر این قابلیت فعال شود سیاهی‌ها مانند تصویر بالا عمیق‌تر دیده می‌شوند اما با این حال در هنگام پخش نقطه یا خطوطی روشن مانند زیرنویس، هاله‌ای روشن در اطراف آن ایجاد می‌شود. 

بازتاب نور و زاویه دید

بازتاب نور تلویزیون سونی X90Kتلویزیون سونی X90K زاویه دید گسترده‌ای ندارد، و این یعنی نمی‌تواند برای نمایش‌های خانوادگی و گروهی گزینه خوبی باشد زیرا اگر از زاویه کنار به تلویزیون نگاه کنید تصویر تار دیده می‌شود. همچنین این تلویزیون دارای بازتاب مناسبی در برابر نور است و نمایشگر آن می‌تواند در محیط‌های روشن به اندازه کافی روشن شود و در برابر تابش، انعکاس خوبی نشان دهد، اما با این حال کیفیت آن در برابر تابش شدید، مانند نور خورشید مقداری افت پیدا می‌کند، پس سعی کنید آن را در کنار پنجره قرار ندهید.

سازگاری با کنسول‌های بازی

سونی در این تلویزیون از قابلیت‌هایی همچون نرخ نوسازی متغیر (VRR) پشتیبانی کرده و درگاه‌های HDMI را با پهنای باند 2.1 به کار گرفته است. سونی X90K از سیگنال‌های رایج در کنسول‌های بازی PS5 و Xbox Series X بدون مشکل پشتیبانی می‌کند، و آن‌ها را با کمترین تأخیر اجرا می‌نماید، همچنین می‌تواند با استفاده از تکنولوژی ALLM تلویزیون را به طور خودکار به حالت بازی تغییر دهد. البته در نظر داشته باشید در Dolby Vision کنسول‌های Xbox Series X در کیفیت تصویر 4K به 60 هرتز محدود می‌شوند. شما می‌توانید برای دیدن بهترین تلویزیون‌های مناسب با کنسول‌های بازی اینجا کلیک کنید.

پورت‌های ورودی

ورودی های تلویزیون سونی X90Kسونی در این تلویزیون از درگاه‌ها و رابط‌های بسیار زیاد و متنوعی استفاده کرده است تا کاربر در اتصال سایر دستگاه ها دچال مشکل نباشد. یکی از ویژگی‌های خوب در این تلویزیون وجود 4 درگاه HDMI است که 2 عدد از آن‌ها دارای پهنای باند 2.1 بوده و از رفرش‌ریت 120 هرتز پشتیبانی می‌کنند. گذشته از این وجود دو درگاه USB که یکی از آن‌ها USB3.0 است می‌تواند  مطلوب باشد و کار شما را در انتقال داده‌ها بسیار راحت کند. درگاه‌هایی همچون کامپوزیت و خروجی صوتی اوپتیکال نیز در این تلویزیون به چشم می آید که می‌توانند عالی باشند. همچنین با وجود خروجی صوتی هدفون می‌توانید صدای تلویزیون را از طریق هندزفری یا هدفون‌های سیمی دریافت کنید. 

ویژگی‌های هوشمند X90K

ویژگی هوشمند تلویزیون سونی X90Kتلویزیون سونی X90K با سیستم عامل هوشمند گوگل تی وی کاربر پسند در نسخه 2022 عرضه می‌شود که بدون هیچ‌گونه مشکلی به راحتی اجرا می‌شود. تنوع و دسترسی به برنامه‌ها از طریق آن فوق‌العاده است. همچنین شما می‌توانید از طریق آن به ویژگی‌های هوشمند دیگری همچون دستیار صوتی گوگل و قابلیت اتصال تلفن همراه به تلویزیون نیز بهره‌مند شوید و در کنار آن دسترسی بسیار راحتی به اینترنت داشته باشید. همچنین این امکان وجود دارد که از طریق وب‌کم با تلویزیون تماس تصویری برقرار کنید و از آن استفاده کنید.

رابط کاربری

سونی برای این تلویزیون از سیستم عامل اندروید نسخه 2022 پشتیبانی کرده است که دسترسی آن برای انواع برنامه‌ها و بازی‌ها به شکل فوق‌العاده‌ای نسبت به قبل ارتقا پیدا کرده است. کاربری این سیستم عامل بسیار ساده‌تر و روان‌تر از آنچه است که فکرش را می‌کنید. همچین شما از مرورگرهای موجود در آن می‌توانید به جستجوی انواع محتواها در گوگل دسترسی داشته باشید. در کنار آن برنامه‌هایی مانند یوتیوب و NETFLIX نیز در دسترس هستند که برای تماشای جدیدترین فیلم‌ها بسیار کاربردی هستند. 

ریموت هوشمند

ریموت کنترل تلویزیون سونی X90Kتلویزیون سونی X90K با کنترل از راه دور خوبی ارائه شده است که می‌توانید دکمه‌های آن را نیز بر روی صفحه نمایش تلویزیون به اجرا در آورید. این ریموت دارای دکمه‌های میانبر برای سرویس‌های پخش محبوب یوتیوب و NETFLIX بوده و دارای یک میکروفون داخلی برای کنترل صدا است و می‌توانید به راحتی از طریق صدا از آن بخواهید ورودی‌های تلویزیون را تغییر دهد، تنظیمات خاصی را تغییر دهد و محتوا را برای شما جستجو کند. این تلویزیون همچنین دارای یک میکروفون داخلی برای کنترل صدای هندزفری است.


آنباکس و کالیبراسیون تلویزیون سونی X90K

در ویدئوی زیر به صورت کامل بازگشایی تلویزیون سونی X90K انجام شده و به کمک این ویدیو می‌توانید با شیوه اصولی نصب و راه اندازی این محصول آشنا شوید؛ همچنین در ادامه‌ی ویدیو، کارشناس سلام بابا با وارد شدن به منوی تلویزیون، شما را با بخش‌های مختلف آن آشنا خواهد کرد تا به آسانی کالیبراسیون تلویزیون خود را انجام دهید. همچنین می‌توانید برای دیدن قیمت این محصول در سایز های مختلف  اینجا کلیک کنید.


مجموع عملکرد های X90K در زمینه های مختلف

تلویزیون سونی X90K یک تلویزیون خوب است که می‌تواند با توجه به امکانات ارائه شده در آن در هر زمینه‌ای پاسخگوی نیاز کاربران باشد. نمایشگر این تلویزیون برای تماشای فیلم‌های SDR یا HDR یک گزینه بسیار عالی است. همچنین برای نمایش مسابقات ورزشی نیز گزینه خوبی است، اما در برابر تابش نور عملکرد ضعیفی دارد و روشنایی تلویزیون نمی‌تواند بر تابش نور غلبه کند. همچنین زاویه دید در آن گسترده نیست و اگر از گوشه بیننده آن باشید تصاویر از حالت نرمال خارج می‌گردد. در نهایت می‌توان گفت برای بازی نیز عملکرد عالی دارد زیرا دارای HDMI با پهنای باند 2.1 بوده، پشتیبانی از نرخ نوسازی متغیر نیز در  آن، زمان پاسخگویی را بسیار سریع کرده و تأخیر ورودی کمی دارد که می‌تواند عالی باشد. تلویزیون‌های سونی به صورت عمده از قیمت بالاتری نسبت به سایر برندها برخوردار هستند زیرا کمپانی سونی از قطعات با کیفیت‌تر و بسیار قوی‌تری استفاده می‌کند، برای همین همیشه طرفدارن خاص خود را دارد. X90K نیز از این قاعده مستثنی نیست و از قیمت نسبتا بالایی برخوردار است. البته که در آن نیز امکانات و قابلیت‌های بسیاری برای کاربر فراهم شده است و کیفیت تصویر بسیار خوبی را برای مخاطب نمایش می‌دهد. در سال 2023 مدل جدیدی با نام X90L جایگزین این تلویزیون شده است، جهت اطلاعات بیشتر درباره این تلویزیون به مطلب بررسی تخصصی تلویزیون سونی X90L در وبلاگ سلام بابا مراجعه کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 12 میانگین: 4.4]

حتما ببینید

تلویزیون سونی X90L

بررسی تخصصی تلویزیون سونی X90L

تلویزیون سونی X90L سونی از جمله بزرگترین تولیدکننده‌های تلویزیون رده‌بالا و باکیفیت در دنیا است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *