راهنمای خرید ماشین لباسشویی | معرفی بهترین برند ماشین لباسشویی

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

با توجه به اینکه ماشین لباسشویی به یکی از وسایل ضروری خانگی تبدیل شده است خرید ماشین لباسشویی نیاز به تحقیق و بررسی کامل دارد. یک ماشین لباسشویی خوب نتایج خوبی را به شما ارائه می دهد و شما این را پس از بارها شستن لباس ها در طول سال می بینید. این یک سرمایه گذاری کوچک نیست به همین دلیل شما باید برای خرید بهترین ماشین لباسشویی بر اساس نیاز و بودجه تان تحقیق کنید. ما در این راهنمای خرید ماشین لباسشویی از سلام‌ بابا ، به شما در انتخاب ماشین لباشویی مناسب کمک می کنیم و در اخر تعدادی از بهترین مدل های بازار را خدمت شما معرفی می کنیم، پس با ما همراه باشید.

شما نمی توانید که در یک مغازه تفاوت بین یک ماشین لباسشویی که به طور کامل لباس ها را تمییز می کند و یک ماشین لباسشویی بد را درک کنید. بنابراین این راهنمای خرید ماشین لباسشویی ، توصیه می کند قبل از رفتن برای خرید، یک مطالعه کامل در مورد همه مدل های ماشین لباسشویی و انواع آن در رنج قیمت های متفاوت داشته باشید.

نکات مهم برای انتخاب ماشین لباسشویی

1-قیمت ماشین لباسشویی

بودجه ای که برای خرید ماشین لباسشویی در اختیار دارید مهم ترین فاکتو برای انتخاب مدل مناسب است و اگر دقیقا مشخص باشد، انتخاب را برای شما راحت تر و سریع تر می کند. اگرچه خرید ماشین لباسشویی می توانند بیش از 15.000.000 تومان هم هزینه بردار باشد. اما تحقیقات ما نشان داده است که که شما می توانید یک ماشین لباسشویی خوب با نصف این قیمت و کمتر از آن هم بگیرید. و اگر بودجه شما اجازه ندهد در حدود 6000.000 تومان هم می توانید خرید خوبی داشته باشید البته اگر انتخاب خوبی انجام دهید. در کل هرچقدر هزینه بیشتری پرداخت کنید لباسشویی بهتر با امکانات بیشتری می توانید بگیرید. در ادامه این راهنمای خرید ماشین لباسشویی با ما باشید تا نحوه انتخاب درستی داشته باشید.

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

2-ظرفیت ماشین لباسشویی

راهنمای خرید ماشین لباسشویی بر اساس ظرفیت : اندازه ماشین لباسشویی ها از 5kg تا 12kg متفاوت است. این ایده خوبی است که شما یک دستگاه ماشین لباسشویی بخرید که برای پر کردن آن مشکل نداشته باشید و مجبور نباشید برای پر کردن آن به سختی تلاش کنید. حداکثر ظرفیت معمولا تنها به برنامه ای برای لباس های نخی اشاره دارد و برای دیگر برنامه ها حداکثر ظرفیت متفاوت خواهد بود.

یک ماشین لباسشویی با ظرفیت 5kg که به اندازه کافی بزرگ و مناسب برای یک خانواده دو نفره است برای 10 تی شرت نخی مردانه فضا دارد. توجه داشته باشید که همیشه هرچقدر ماشین لباسشویی بزرگ تر باشد بهتر نیست. وقتی که شما استوانه ماشین لباسشویی را در حد تنظیم هر برنامه پر کنید، ماشین لباسشویی به بهترین نحو کارش را انجام می دهد. توجه کنید پس هیچ وقت لباسشویی را کامل پر نکنید.

راهنمای خرید ماشین لباسشویی بر اساس ظرفیت

یک کیلو از لباس شامل چه چیزهایی می شود؟

ما در راهنمای خرید ماشین لباسشویی اندازه های مناسب بر اساس تعداد افراد را بیان می کنیم که این اندازه ها می تواند در خرید لباسشویی مناسب به شما کمک کنند. یک کیلو لباس می تواند شامل 4 پیراهن مردانه و یا یک جفت شلوار جین و پیراهن یا یک حوله حمام و 3 عدد حوله دستی کوچک باشد. بیشتر خانواده های با اندازه متوسط یک ماشین لباسشویی با ظرفیت 7kg کیلوگرم را می گیرند که کاملا مناسب هم هست و فضای کافی و مناسب برای شستن 22 پیراهن نخی مردانه در هر بار را دارد. در یک بار معمولی تر ممکن است شامل 2 جفت شلوار جین مردانه ، 3جفت شلوار جین کودکان ، 4پیراهن مردانه ، دو حوله حمام ، 3 حوله کوچک و دو روبالشی است.

3-فضای شما برای قرار دادن لباسشویی

قبل از خرید، به فضایی که برای قرار دادن لباسشویی در اختیار دارید توجه کنید. هرچقدر ظرفیت لباسشویی بیشتر باشد، اندازه ان هم بزرگتر است. نوع ماشین لباسشویی هم در اندازه ان تاثیر دارد. به این صورت که مدل های درب از بالا بزرگتر از مدل های درب از جلو هستند و مدل های درب از جلو خیلی جمع و جور هستند و برای فضاهای کوچک مناسب تر هستند. بیشتر ماشین های لباسشویی، عرض 60 و ارتفاع 85 دارند پس قبل از خرید فضای خود را بررسی کنید.

4-سرعت ماشین لباسشویی

راهنمای خرید ماشین لباسشویی بر اساس دور موتور لباسشویی : حداکثر سرعت چرخش از 1000rpm تا 1800rpm متفاوت است. سرعت چرخش سریع تر می تواند پر سرو صدا تر باشد. سرعت چرخش سریع می تواند به هزینه دستگاه اضافه کند. سرعت چرخش برای گرفتن آب از لباس‌های شما در پایان برنامه شستشو است. یک ماشین لباسشویی با یک چرخش خوب، آب بیشتری را از لباس های شسته شده می گیرد. و با این کار زمانی که شما نیاز خواهید داشت تا لباس ها را در خشک کن قراردهید یا روی طناب پهن کنید را کاهش می‌دهد.

معمول‌ترین سرعت چرخش یک دستگاه ماشین لباسشویی بین 1200RPM تا 1400RPM است. هزینه خرید یک ماشین لباسشویی با سرعت چرخش بالا تا 1600RPM یا بالاتر نسبت به مدل های با سرعت چرخش پایین تر خیلی بیشتر است. و همچنین سرعت چرخش بالاتر پتانسیل برای سرو صدای بیشتر را دارد که این مطمئنا آزار دهنده است. ممکن است شما فکر کنید که هرچقدر یک ماشین لباسشویی سریع تر باشد در نتیجه بهتر است اما این همیشه درست نیست. 

راهنمای خرید ماشین لباسشویی بر اساس سرعت

هزینه نگهداری و مصرف انرژی یک ماشین لباسشویی چقدر است؟ شما باید به برچسب میزان انرژی مصرفی یک ماشین لباسشویی با ویژگی های خاص توجه کنید تا در مورد هزینه انرژی آن مطلع شوید. هرچقدر مصرف انرژی دستگاه پایین تر باشد قیمتش بیشتر است. آیا ارزش دارد برای یک ماشین لباسشویی با نرخ انرژی +++A هزینه زیادی پرداخت شود؟ اگر از لحاظ بودجه مشکلی نداشته باشید بله ارزش دارد چون در دراز مدت با مصرف انرژی کم، هزینه را برای شما جبران می کند.

راهنمای خرید ماشین لباسشویی بر اساس مصرف انرژی

انواع ماشین لباسشویی

ما در این راهنمای خرید ماشین لباسشویی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک بودن لباسشویی و انواع ان را بیان می کنیم که می تواند در خرید مدل مناسب به شما کمک کند.

اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک

کار با مدل های اتوماتیک خیلی راحت است و شما فقط کافی است ان را به برق وصل کنید و پودر مخصوص ماشین را داخل محفظه بریزید و ان را روشن کنید. اما در مدل های نیمه اتوماتیک شما باید اب را خودتان داخل ماشین بریزید و اگر از مدل های دوقلو با خشک کن نباشد لباس را هم ابکشی نمی کند و خودتان باید این کار را انجام دهید و در صورتی که از مدل های دوقلو با خشک کن باشد باید لباس ها را بعد از شستشو خارج کرده و با دست در خشک کن قرار دهید. این مدل ها برای افرادی مناسب است که با کمبود اب مواجه هستند چون مدل اتوماتیک برای عملکرد درست باید به شیر اب وصل باشد.

ماشین لباسشویی درب از جلو

مدل های درب از جلو معمول ترین مدل است و بیشتر افراد این مدل را می گیرند و در بازار هم به دلیل تقاضای بیشتر تنوع بیشتری دارند. این مدل همانطور که در تصویر پایین می بینید درب ان از جلو است و پنل کنترل و کلیدها هم در جلو دستگاه قرار دارند. این مدل فضای کمتری اشغال می کند و نسبت به مدل درب از بالا جمع و جورتر است. و از لحاظ مصرف اب و کارایی هم بهتر است. همچنین این مدل چون دربش از جلو است فضای روی ان خالی و قابل استفاده است، همچنین برای قرار گیری زیر کابینت مناسب تر است و مثل مدل درب از بالا لازم نیست فضای بالای ان خالی باشد. در کل لباسشویی درب از جلو از لحاظ مصرف انرژی، کارایی و سرو صدا بهتر است.

راهنمای خرید ماشین لباسشویی بر اساس نوع

ماشین لباسشویی درب از بالا

در لباسشویی درب از بالا، همانطور که در تصویر پایین می بینید ، لباس ها از طریق یک درب از بالای دستگاه در آن قرار داده می شود و برعکس ماشین لباسشویی های درب از جلو هستند. در برخی از این مدل ها پنل کنترل و کلیدها در قسمت بالای دستگاه قرار دارند و در بعضی مدل ها هم در قسمت جلو قرار دارد. این مدل ها کمی باریکتر از مدل های درب از جلو هستند. لباسشویی درب از بالا به فضای بیشتری نیاز دارد. یکی از مزیت های این لباسشویی ها این است که برای قرار دادن لباس نیاز به خم شدن ندارند.

ماشن لباسشویی درب از بالا، دو مدل معمولی و دوقلو دارد. مدل های معمولی دارای ظرفیت کم، سرو صدای زیاد و مصرف انرژی بالا هستند اما ارزان تر هستند. مدل های دوقلو ظرفیت بیشتری (تا 9 کیلو) دارند و در مصرف انرژی کمی بهتر هستند اما فضای زیادی را اشغال می کنند و سرو صدای زیادی هم تولید می کنند.

راهنمای خرید ماشین لباسشویی بر اساس نوع ان

ماشین لباسشویی تسمه ای یا بدون تسمه

راهنمای خرید ماشین لباسشویی بر اساس نوع موتور: در کل ماشین لباسشویی ها دارای دو دسته تسمه ای و بدون تسمه هستند. در مدل تسمه ای، موتور در پایین محفظه قرار دارد و با تسمه محفظه را به گردش در می اورد. این مدل قیمت کمتری دارد اما لرزش و سرو صدای بیشتری دارد. در مدل بدون تسمه یا direct drive، موتور مستقیما پشت محفظه قرار دارد و ان را به گردش در می اورد. این مدل قیمت بیشتری دارد اما لرزش و سرو صدای خیلی کمی دارد و اگر محفظه را بیش از حد پر کنید دستگاه خودش تشخیص می دهد و کار نمی کند و این برای دستگاه مفید است. اما به تغییر ولتاژ و ضربه حساس تر هستند. امروزه بیشتر ماشین لباسشویی های جدید direct drive هستند.

راهنمای خرید ماشین لباسشویی بر اساس نوع موتور

امکانات ماشین لباسشویی

هرچقدر دستگاهی که انتخاب می کنید امکانات بیشتری داشته باشد قیمتش نیز بیشتر است پس باید با توجه به بودجه و نیازهایتان مدل مناسبی را انتخاب کنید. لباسشویی های جدید اپشن ها و برنامه های زیادی برای شستشو دارند و هر کدام امکانات متفاوتی دارند پس در هنگام خرید به مواردی که برای شما ضروری هستند توجه کنید. در مطلب زیر می توانید اپشن های لباسشویی و کارایی هر کدام را بررسی کنید.

راهنمای خرید ماشین لباسشویی بر اساس امکانات

امکاناتی چون نمایشگر دیجیتال ، کنترل حرارت اب بصورت دستی، سرعت بالای خشک کن دستگاه، قابلیت بخارشور، اتصال وای فای، رتبه مصرف انرژی، تایمر متغیر ، شستشوی حبابی و جنس بدنه استیل ضد زنگ از مواردی هستند که برای عملکرد لباسشویی خیلی ضروری نیستند. اما اگر بخواهید از این امکانات استفاده کنید باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. 

معرفی بهترین برندهای ماشین لباسشویی

راهنمای خرید ماشین لباسشویی : بهترین برندهای ماشین لباسشویی بر اساس کیفیت ساخت به ترتیب : ماشین لباسشویی بوش، ماشین لباسشویی ال جی، ماشین لباسشویی هیتاچی، ماشین لباسشویی سامسونگ، ماشین لباسشویی بکو ، ماشین لباسشویی دوو و ماشین لباسشویی هایسنس هستند.

و در پایان این مطلب در رابطه با راهنمای خرید ماشین لباسشویی امیدواریم در انتخاب لباسشویی مناسب به شما کمک کرده باشیم. اگر در این باره سوال یا نظری دارید در قسمت نظرات در خدمتتان هستیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]
دیگران خوانده اند:
1 نظر
  1. لینکدونی لینک سیتی می گوید

    خسته نباشید مرسی به خاطر این مطالب مفید

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.