بهترین سینما خانگی

بهترین سینما خانگی

بهترین سینما خانگی

سینما خانگی مجموعه ای از وسایل و سیستم های پخش کننده صدا و تصویر است تا بتوانید با استفاده از اون ها تجربه ای همانند یک سینمای واقعی را در منزلتان داشته باشید. امروزه این سیستم ها مجهز به سیستم صدای استریو و چند کاناله بوده و معمولا با تلویزیون های بزرگ استفاده می شوند تا حسی واقعی تر را  به هنگام تماشای تلویزیون به شما بدهد. ما در این مطلب از سلام بابا لیستی از بهترین سینما خانگی موجود در بازار را با حدود قیمت خدمتتان معرقی کردیم تا انتخابی راحت و سریع داشته باشید .

امروزه اکثر مردم از سیستم سینما خانگی استفاده میکنند و تقریبا در تمام خانه ها یک دستگاه سینما خانگی وجود دارد. با وجود تلویزیون های بزرگتر و بزرگتر، مردم بغیر از کیفیت تصاویر عالی به دنبال کیفیت صدای خوب هستند که تلویزیون ها قدرت پوشش دهی اون رو ندارند. به همین دلیل مصرف کنندگان به استفاده از سینمای خانگی روی اوردند تا بتوانند از تماشای برنامه های مورد علاقه خودشان لذت ببرند. سینماهای خانگی معمولا به صورت 1٫2، 1٫5 و 1٫7 کانال عرضه می شوند؛ که تفاوت این ها در تعداد اسپیکرهای آن ها است اما در همه آن ها ، یک ساب ووفر به طور ثابت وجود دارد.

توجه داشته باشید که اگه برند سیستم سینما خانگی که میخرید با تلویزیونتان یکی باشد بدون شک کیفیت خیلی بهتری رو دریافت خواهید کرد. اگه قصد خرید سینما خانگی دارید پس مدل های پایین را حتما بررسی کنید. 

چگونگی خرید یک سیستم سینمای خانگی خوب

 

یکی از اجزای مهم سینما خانگی دستگاه پخش کننده است که در اصطلاح به آن DVD-playe  میگویند و وظیفه ی پخش کردن فایلهای صوتی،تصویری و ارسال آنها به تلویزیون و اسپیکرها رو بر عهده دارد پس هر چقدر این دستگاه قوی تر باشد و فرمت های بیشتری رو پشتیبانی کند بهتر است . یکی دیگه از این اجزا آمپلی فایر است که وظیفه دارد تا سیگنالهای صدا رو تقویت کرده و آنها را برای هر کانال بطور جداگانه آماده و ارسال کند پس آن هم باید قوی باشد .

چه ویژگی هایی باعث می شود که یک سیستم سینمای خانگی خوب باشد ؟

  • کیفیت صدای عالی : بهترین سیستم های سینمای خانگی ، صدایی با کیفیت بالا ، گفت و گوی روشن و جلوه های صوتی فراگیر واقعی رو ارائه میدهند . سینمای خانگی که یک کیفیت صدای فراگیر عالی رو به شما ارائه میدهد کمک میکند که شما یک احساس کامل از غوطه وری در فیلم رو داشته باشید .
  • راه اندازی و تنظیم آسان : دفتر چه راهنمای واضح و تنظیم حالت های خودکار مثل : تنظیم سطح بلندگوها و زمان تاخیر با توجه به اتاق نشیمن شما را باید داشته باشد و اگر مقدار کابل کشی موضوع مهمی است به سیستم هایی با بلندگوهای بی سیم توجه کنید یعنی بلندگوهای بی سیم برای سیستم تهیه کنید.
  • استفاده آسان : پس از نصب ، سیستم سنمای خانگی شما به یک باد ملایم برای به کار انداختن نیاز دارد پس شما به یک سیستم سینمای  خانگی با ویژگی های آسان برای کنترل و کنترل از راه دور توجه کنید .

 چه نوعی را باید خریداری کنیم ؟

همه در یک سیستم به طور جامع : این ساده ترین راه برای گرفتن یک سیستم سینمای خانگی است چون هرچیزی رو که شما برای شروع نیاز داشته باشید مثل : آمپلی فایر ، بلندگو، کابل و دستورالعمل در مورد راه اندازی آن را شامل میشود. همچنین ممکن است یک DVD یا پخش بلو ری را نیز به همراه داشته باشد.

بسته ها یا مجموعه های سینمای خانگی به عنوان سیستم های 2.1 ، 3.1 ، 5.1 و 7.1 در دسترس هستند . این اعداد نشان دهنده تعداد بلندگوها و ساب ووفرهایی که هر سیستم دارد. برای مثال یک سیستم  5.1 شامل 5 بلندگو و یک ساب ووفر است . ساب ووفر ها برای ایجاد صدای بم با فرکانس بالا است .در واقع یکی از بخش های مهم صدا که به دلایلی اسپیکرها قادر به تولید آن نیستند را به ساب ووفر ها سپردند .

  • خرید سیستم سینما خانگی به صورت جداگانه : شما می توانید اجزای یک سیستم سینمای خانگی رو به طور جداگانه خریداری کنید که شامل : آمپلی فایر ، بلندگوها ، یک ساب ووفر و یک دی وی دی یا دستگاه پخش بلو ری است . این روش ممکن است باب میل کسانی باشد که علاقه زیادی به سیستم سینمای خانگی داشته و مایل به تنظیم و به روز کردن اجزای مختلف سیستمشان در طول زمان هستند و این ساده ترین راه برای ارتقاء اجزای مختلف سیستم در طول زمان است هرچند که این مدل خرید جداگانه گران تر است.
  • ساند بارها یا میله های صدا : ساند بارها که چندین بلندگو در اون قرار داده شده یک جعبه میله مانند طویل است که در زیر یا در کنار تلویزیون نصب میشود . در این سیستم صدا به هر بلندگو انتقال داده شده و به صورت الکترونیکی و به منظور تمدید صدای فراگیر مجازی با وجود عدم بلندگوهای عقب پردازش شده است . آزمایش بر روی میله های صدا نشان داده که  اثر صدایی فراگیر ، دقیق مثل یک سینمای خانگی رو نمی توانند تولید کنند ولی با این حال اگر فضای شما محدود است خرید یک ساند بار انتخاب خوبی میباشد .

ما سیتم های سینمای خانگی و و ساند بارها را مقایسه کردیم سپس شما می توانید با توجه به اطلاعاتی که ما به شما دادیم یک سیستم بلندگوی خوب را از بد تشخیص بدهید و می توانید با کمک آن و با توجه به مقدار فضا و بودجه و شرایطتان یک سیستم صدای فراگیر را انتخاب کنید .

چه چیزهای دیگری رو هم باید در نظر بگیریم ؟

  • سیستم 2.1 و 3.1 : اساس یک سینما خانگی مجموعه 2.1 شامل دو بلندگو که یکی در سمت راست و دیگری در سمت چپ تلویزیون نصب شده و یک ساب ووفر در جایی دیگر از اتاق برای اضافه کردن دلربایی بیشتر باس قرار داده میشود . در یک سیستم 3.1 یک بلندگوی جلو اضافی قرار داده شده که به افزایش صدای گفت گوها کمک می کند . در هر حال نمیشه گفت که با این سیستم ها می توانیم یک صدای واقعی را داشته باشیم اما با این سیسم ها بدون شک می توانیم یک بهبود قابل توجهی را در مقایسه با بلندگوهای تلویزیون دریافت می کنیم .
  • سیستم 5.1 و 7.1 : این یک ارائه کامل از صدای فراگیر با سه بلندگوی جلو ، دو بلندگوی عقب ، یک ساب ووفر  و معمولا یک دی وی دی یا پخش بلو ری است . در یک سیستم 7.1 دو بلندگوی دیگر نسبت به یک مدل 5.1 اضافه شده است و این مدل چالش بیشتری برای اتصال بلندگوها داره و آن مناسب کسانی است که واقعا علاقه زیادی به سینمای خانگی داشته و فضا و بودجه کافی برای خرید آن را دارند .

آیا آنها می توانند بدون سیم باشند ؟ بله این سیستم ها می توانند بدون سیم باشند . شما با امید بستن به یک سیستم با بلندگوهای عقب بی سیم می توانید از شر پیجاندن کابل بلندگوها خلاص بشوید .در این مدل ها از یک فرستنده رادیویی استفاده شده که به این صورت بلندگوهای عقب می توانند صدا را از تقویت کننده ها دریافت کنند هر چند که آن ها باز هم به اتصال به یک منبع برق نیاز دارند .

و دیگر چطوری می توانیم یک صدای بهتر در هنگام تماشای فیلم داشته باشیم ؟ پخش بلو ری نه تنها به شما اجازه تماشای فیلم با کیفیت بالا و خیره کننده از طریق یک تلویزیون HD را می دهد بلکه آن ها همچنین می تونن یک کیفیت بالای صدای فراگیر دیجیتال را ارائه بدهند هنگامی که به یک سیستم سینمای خانگی متصل بشوند . اگر شما در حال حاضر یک پخش بلو ری ندارید یک سیستم سینما خانگی را بخرین که پخش بلو ری هم داشته باشد . شما همچنین می توانید کنسول بازی را برای تجربه بازی نهایی به آن متصل کنید کنسول هایی مثل : x box one مایکروسافت و play station  سونی ، صدای فراگیر دالبی دیجیتال را پشتیبانی می کنند و بسیاری دیگر از بازی ها صدای فراگیر کامل آهنگ به همراه عمل بر روی صفحه نمایش را دارند .اگر تلویزیون شما از قابلیت سه بعدی برخوردار است لازم است دنبال پخش کننده ای باشید که توانایی پخش فیلم های 3D را داشته باشد . همچنین بهتر است که دستگاه شما از پورتهای مختلف از جمله HDMI و ترجیحاً USB نسخه های پرسرعت برخوردار باشد زیرا با استفاده از این پورتها شما قادر خواهید بود تا وسایل بیشتری را به سینمای خانگیتان وصل کنید .

در زیر به معرفی 6 مدل از بهترین سینما خانگی ال جی میپردازیم

LHD756

سینما خانگی LHD756

سینما خانگی ال جی LHD687

ویژگی های کلیدی

سال تولید2019
قدرت صدا1200 وات
تعداد بلندگو16
شرکت سازندهال جی
کشور سازندهکره

سینمای خانگی ال جی LHD756 یکی از سینما خانگی های 2019 ال جی است. این سینمای خانگی ممکنه است در بازار با مدل 756 هم شناخته شود اما مدل درست و دقیق آن LHD756 می باشد. این سینما خانگی از قدرت خروجی صدای 1200 وات برخوردار است و 5.1 کاناله است که باعث می شود یک سینمای واقعی را در خانه خود تجربه کنید. سینما خانگی 1200 وات ال جی LHD756 شامل 2 بلندگوی 196 واتی در قسمت جلو برای تولید صدای چپ و راست و 2 بلندگوی 196 واتی در قسمت پشت برای تولید صدای فراگیر و همچنین 1 بلندگوی 196 واتی دیگر برای تولید صدای وسط می باشد. بلندگوهای جلوی این سینمای خانگی مدل S76T1-S و بلندگوی پشت فراگیر مدل S76T1-S و بلندگوی وسط مدل S76T1-C هستند. ساب ووفر این سینمای خانگی نیز مدل S76T1-W است.

 این محصول از کیفیت تصویر 1080p پشتیبانی می کند و آنها را با سرعت 60 فریم بر ثانیه پخش می کند. این سینمای خانگی به تکنولوژی 1080p Upscaling نیز مجهز است و در صورتی که محتوای شما کیفیت تصویر پایین تری داشته باشد نیز رزولوشن آن را افزایش داده و نویز آن را تا حد زیادی حذف می کند و همه چیز را در حد کیفیت تصویر 1080p پخش می کند. سینما خانگی ال جی LHD756 دارای یک پورت خروجی HDMI نیز می باشد و شما می توانید آن را به تلویزیون نیز متصل کنید و فیلم های خود را مشاهده نمایید.

LHD687

سینما خانگی LHD687

سینما خانگی ال جی LHD687

ویژگی های کلیدی

سال تولید2020
قدرت صدا1250 وات
تعداد کانال صدا4.2
شرکت سازندهال جی
کشور سازندهکره

سینمای خانگی ال جی LHD756 یکی از سینما خانگی های شرکت ال جی در سال 2020 است. این سینمای خانگی ممکنه است در بازار با مدل 687 هم شناخته شود اما مدل درست و دقیق آن LHD687 می باشد. این سینما خانگی از قدرت خروجی صدای 1250 وات برخوردار است و 4.2 کاناله است که باعث می شود یک سینمای واقعی را در خانه خود تجربه کنید. از دیگر ویژگی هایی که سینما خانگی سونی به آن مجهز می باشد قابلیت بلوتوث، فناوری SIMPLINK، حالت خواب، امکان پشتیبانی از فرمت های مختلف صوتی و تصویری و همچنین حالت فیلم و حالت موسیقی اشاره داشت.

بلندگو ها برای نصب آسان و حداکثر استفاده از فضا طراحی شده اند. راه اندازی با دستورالعمل های بدون استرس و بدون سیم های پیچیده ساده است. حس بالاتری از وضوح صدا را تجربه کنید. به راحتی از طریق بلوتوث وصل شوید و به پخش موسیقی بپردازید. با پخش موسیقی خود از دستگاه های مختلف مانند تلفن هوشمند، تبلت لذت ببرید.

LHD667

سینما خانگی LHD667

سینما خانگی LHD667

ویژگی های کلیدی

قدرت صدا600 وات
تعداد کانال2.2
شرکت سازندهال جی
کشور سازندهکره

سینمای خانگی ال جی LHD667 یکی از سینما خانگی های شرکت ال جی است. این سینمای خانگی ممکنه است در بازار با مدل 667 هم شناخته شود اما مدل درست و دقیق آن LHD667 می باشد. این سینما خانگی از قدرت خروجی صدای 600 وات برخوردار است و 2.2 کاناله است که باعث می شود یک سینمای واقعی را در خانه خود تجربه کنید. این سینمای خانگی ال جی از 3 قسمت مجزا تشکیل شده؛ دو عدد اسپیکر ایستاده و یک پخش کننده دی وی دی. اسپیکرهای ایستاده با طراحی خاصی تولید شده اند؛ یونت اسپیکرها کمی برجسته طراحی شده اند که ظاهری زیبا و جذاب دارند. بدنه یک دست مشکی است که به هر چه مدرن تر بودن و شیک تر بودن سینمای خانگی کمک کرده است. دارای امکانات نرم افزاری بلوتوث است. همچنین دارای ریموت کنترل نیز می باشد.

LHD657

سینما خانگی ال جی LHD657

سینما خانگی ال جی LHD657

ویژگی های کلیدی
قدرت صدا1000 وات
تعداد کانال صدا5.1
شرکت سازندهال جی
کشور سازندهکره 

سینما خانگی ال جی 657 یکی از محصولات شرکت ال‌جی می‌باشد که محصولی زیبا و خوش طرح می باشد که از توان بالای 1000 وات بهره می‌برد.طراحی بسیار شیک این مدل سینما خانگی با قرار گیری آن در کنار تلویزیون دکور فضای موجود را از آنچه که هست جذاب تر می کند. چهار عدد بلندگوی ایستاده همراه با دو بلندگوی کوچک، یک دستگاه پخش DVD و همچنین ساب ووفر همگی اجزای سینما خانگی ال جی را تشکیل داده اند، که به کمک هر کدام از بلندگوهای آن می توانید از صدایی واضح و دقیق برخوردار شوید. همچنین سینما خانگی ال جی تماشای برنامه ها را به کمک قابلیت ارتقاء کیفیت تصویر در حد full hd نشان می دهد. جلوه های رنگی متنوعی برای سینما خانگی ال جی در نظر گرفته شده اند که به صورت دلخواه می توانید هر کدام را انتخاب کنید. به علاوه سینما خانگی ال جی قابلیت پخش فرمت های DVD و CD را داراست. 

بلندگوهای سینما خانگی ال جی 5.1 کاناله هستند که صدایی فراگیر همراه با جزیئات را از خود ارائه می دهند. در این میان طراحی ساب ووفر تاثیر بالایی در انتقال صدا با توان بالایی دارد چرا که ساب ووفر به افزایش قدرت صوتی این دستگاه سینما خانگی کمک بالایی می کند. در کل باید گفت صدا توسط سینما خانگی ال جی آنطور که باید شنیده می‌شود و شما نیز با خیالی راحت می توانید موسیقی های مورد علاقه تان را با دقت بالا و کیفیت مناسبی بشنوید.بلندگوهای سینما خانگی ال جیLHD657 مجهز به نورهای خیره کننده ای می باشند که در هنگام روشن شدن آنها به صورت خودکار با موسیقی و فیلم همگام سازی می شوند. همچنین چهار الگو که از پیش برای سینما خانگی ال جی تعریف شده اند می توانید استفاده کنید.

LHD457

سینما خانگی ال جی LHD457

سینما خانگی ال جی LHD457

ویژگی های کلیدی
قدرت صدا330 وات
تعداد کانال صدا5.1
شرکت سازندهال جی
کشور سازندهکره 

سینما خانگی ال جی457 یکی از محصولات شرکت ال‌جی می‌باشد. این محصول از هفت قسمت که شامل 4 بلندگوی ایستاده و 1 دستگاه پخش کننده ( DVD player) و یک ساب ووفر مکعبی شکل و یک بلندگوی کوچک‌ می باشد، تشکیل شده است. از صدای خروجی 330 وات برخوردار می‌باشد و همچنین از قابلیت کارائوکه پشتیانی می‌کند، توسط این ویژگی‌ شما می توانید حس قشنگ خوانندگی را تجربه کنید و همچنین برای خود سرگرمی‌ به وجود بیاورید.

وجود DVD پلیر در این مدل از دیسک های نوری پشتیبانی کرده و در نتیجه شما را از خرید جداگانه‌ی آن معاف می ساز‌د. ساب ووفر نیز با وجود توییتر هایی که درون آن جاسازی شده صدا را با زیر و بم مخصوص را تحویلتان می دهد.از آنجایی که این سیستم صوتی بی سیم میباشد، باعث میشود از شلختگی و به هم ریختگی جلوگیری کند و مکانی که در آن قرار گرفته مرتب و ساده جلوه کند.

LHD675

سینما خانگی ال جی LHD675

سینما خانگی ال جی LHD675

ویژگی های کلیدی
قدرت صدا1000 وات
تعداد کانال صدا4.2
شرکت سازندهال جی
کشور سازندهکره 

سینما خانگی ال جی 675 از تولیدات با شکوه و خوش ساخت کمپانی خوش آوازه‌ی ال‌جی می‌باشد. سینمای خانگی ال جی LHD675 دارای یک پخش کننده DVD و دو بلندگوی ایستاده است که با سیم به هم متصل می شوند. سینمای خانگی الجی LHD675 دارای 4 بلندگو و دو ساب ووفر قدرتمند است که در مجموع از توان خروجی 1000 وات برخوردار هستند. ساب‌ووفر دوگانه‌ای که در Sound Tower ال‌جی گنجانده شده است، قدرت بیشتری به صداهای باس می‌دهد و صداها روح‌نوازتر می‌شود. بلندگوهای 4.2 نیز صدای فراگیر بسیار باکیفیت دارند و هنگام تماشای فیلم، تجربه‌ای بی‌نظیر برای کاربر رقم می‌زنند. 

سادگی ظاهری بلندگوها را در کارکرد آنها نیز می‌توان دید. به این مفهوم که خیلی آسان نصب و استفاده می‌شوند و می‌توانید از کیفیت عالی صدای آن‌ها بهره بگیرید. طراحی جمع و جور، سبب نصب و راه اندازی آسان،  در کنار برخورداری از حداکثر فضای موجود می شود. این دستگاه قابلیت پخش فیلم‌های بلوری را با کیفیت Full HD را دارد. سیستم‌های پخش بلو-ری ال‌جی قابلیت پخش DVD را نیز دارند. علاوه بر این، از طریق کابل HDMI می‌توانید تصاویر DVD را با کیفیت و رزولوشن 1080p پخش و تماشا کنید.با پورت USB داخلی می‌توانید به طور مستقیم، ویدئو و فایل‌های صوتی را مستقیم از USB روی دستگاه ارسال و پخش کنید.

 اگر در این باره نظر یا سوالی دارید میتوانید در قسمت نظرات مطرح کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 3.8]

حتما ببینید

قابلیت کارائوکه

قابلیت کارائوکه در سیستم صوتی چیست و چه کاربردی دارد؟

قابلیت کارائوکه در سال های اخیر دستگاه دیجیتالی به نام karaoke یا خوانندگی مجازی عرضه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *