خرید بهترین سینما خانگی ال جی ، سونی ، سامسونگ ، پاناسونیک

بهترین سینما خانگی

سینما خانگی مجموعه ای از وسایل و سیستم های پخش کننده صدا و تصویر است تا بتوانید با استفاده از اون ها تجربه ای همانند یک سینمای واقعی را در منزلتان داشته باشید. امروزه این سیستم ها مجهز به سیستم صدای استریو و چند کاناله بوده و معمولا با تلویزیون های بزرگ استفاده می شوند تا حسی واقعی تر را  به هنگام تماشای تلویزیون به شما بدهد. ما در پایین لیستی از بهترین مدل های بازار را با حدود قیمت خدمتتان معرقی کردیم تا انتخابی راحت و سریع داشته باشید .

امروزه اکثر مردم از سیستم سینما خانگی استفاده میکنن و تقریبا در تمام خانه ها یک دستگاه سینما خانگی وجود داره. با وجود تلویزیون های بزرگتر و بزرگتر، مردم بغیر از کیفیت تصاویر عالی به دنبال کیفیت صدای خوب هستند که تلویزیون ها قدرت پوشش دهی اون رو ندارند. به همین دلیل مصرف کنندگان به استفاده از سینمای خانگی روی اوردند تا بتونند از تماشای برنامه های مورد علاقه خودشون لذت ببرند. سینماهای خانگی معمولا به صورت 1٫2، 1٫5 و 1٫7 کانال عرضه می شوند؛ که تفاوت این ها در تعداد اسپیکرهای اون ها است اما در همه اون ها ، یک ساب ووفر به طور ثابت وجود دارد.

توجه داشته باشید که اگه برند سیستم سینما خانگی که میخرید با تلویزیونتون یکی باشه بدون شک کیفیت خیلی بهتری رو دریافت میکنید.

اگه قصد خرید سینما خانگی دارید پس مدل های پایین رو حتما بررسی کنید. ما در این جدول که در اواخر شهریور ماه ۹۷ اپدیت شده است مدل های متنوع رو از برند های متفاوت و با ویژگی ها و قیمت های متفاوت قرار دادم تا بتونید مدل مناسبی رو با توجه به بودجه و ویژگی هایی که در نظر دارید انتخاب کنید. و امیدوارم که مورد استفادتون قرار بگیره .

چگونگی خرید یک سیستم سینمای خانگی خوب

یکی از اجزای مهم سینما خانگی دستگاه پخش کننده ست که در اصطلاح به اون DVD-playe  میگن و وظیفه ی پخش کردن فایلهای صوتی،تصویری و ارسال آنها به تلویزیون و اسپیکرها رو بر عهده داره پس هر چقدر این دستگاه قوی تر باشه و فرمت های بیشتری رو پشتیبانی کنه بهتره . یکی دیگه از این اجزا آمپلی فایره که وظیفه داره تا سیگنالهای صدا رو تقویت کرده و آنها را برای هر کانال بطور جداگانه آماده و ارسال کنه پس اون هم باید قوی باشه .

چه ویژگی هایی باعث می شود که یک سیستم سینمای خانگی خوب باشد ؟

  • کیفیت صدای عالی : بهترین سیستم های سینمای خانگی ، صدایی با کیفیت بالا ، گفت و گوی روشن و جلوه های صوتی فراگیر واقعی رو ارائه میدن . سینمای خانگی که یک کیفیت صدای فراگیر عالی رو به شما ارائه میده کمک میکنه که شما یک احساس کامل از غوطه وری در فیلم رو داشته باشین .
  • راه اندازی و تنظیم آسان : دفتر چه راهنمای واضح و تنظیم حالت های خودکار مثل : تنظیم سطح بلندگوها و زمان تاخیر با توجه به اتاق نشیمن شما رو باید داشته باشه . و اگر مقدار کابل کشی موضوع مهمی است به سیستم هایی با بلندگوهای بی سیم توجه کنین یعنی بلندگوهای بی سیم برای سیستم بگیرید .
  • استفاده آسان : پس از نصب ، سیستم سنمای خانگی شما به یک باد ملایم برای به کار انداختن نیاز داره  پس شما به یک سیستم سینمای  خانگی با ویژگی های آسان برای کنترل و کنترل از راه دور توجه کنین .

 چه نوعی را باید خریداری کنیم ؟

همه در یک سیستم به طور جامع : این ساده ترین راه برای گرفتن یک سیستم سینمای خانگی است چونکه اون هرچیزی رو که شما برای شروع نیاز داشته باشین مثل : آمپلی فایر ، بلندگو، کابل و دستورالعمل در مورد راه اندازی اون رو شامل میشه . همچنین ممکن است یک DVD یا پخش بلو ری رو هم همراش داشته باشه .

بسته ها یا مجموعه های سینمای خانگی به عنوان سیستم های 2.1 ، 3.1 ، 5.1 و 7.1 در دسترس هستن . این اعداد نشان دهنده تعداد بلندگوها و ساب ووفرهایی که هر سیستم دارده است . برای مثال یک سیستم  5.1 شامل 5 بلندگو و یک ساب ووفر است . ساب ووفر ها برای ایجاد صدای بم با فرکانس بالا است .در واقع یکی از بخش های مهم صدا که به دلایلی اسپیکرها قادر به تولید اون نیستن رو به ساب ووفر ها سپردن .

  • خرید سیستم سینما خانگی به صورت جداگانه : شما می تونید اجزای یک سیستم سینمای خانگی رو به طور جداگانه خریداری کنید که شامل : آمپلی فایر ، بلندگوها ، یک ساب ووفر و یک دی وی دی یا دستگاه پخش بلو ری است . این روش ممکنه باب میل کسانی باشه که علاقه زیادی به سیستم سینمای خانگی داشته و مایل به تنظیم و به روز کردن اجزای مختلف سیستمشون در طول زمان هستن و این ساده ترین راه برای ارتقاء اجزای مختلف سیستم در طول زمان است هرچند که این مدل خرید جداگانه گرون تره .
  • ساند بارها یا میله های صدا : ساند بارها که چندین بلندگو در اون قرار داده شده یک جعبه میله مانند طویل است که در زیر یا در کنار تلویزیون نصب میشه . در این سیستم صدا به هر بلندگو انتقال داده شده و به صورت الکترونیکی و به منظور تمدید صدای فراگیر مجازی با وجود عدم بلندگوهای عقب پردازش شده است . آزمایش بر روی میله های صدا نشون داده که اون ها اثر صدایی فراگیر ، دقیق مثل یک سینمای خانگی رو نمی تونن تولید کنن ولی با این حال اگر فضای شما محدوده خرید یک ساند بار انتخاب خوبی است .

ما سیتم های سینمای خانگی و و ساند بارها  رو مقایسه کردیم سپس شما می تونین با توجه به اطلاعاتی که ما به شما دادیم یک سیستم بلندگوی خوب رو از بد تشخیص بدین و می تونید با کمک آن و با توجه به مقدار فضا و بودجه و شرایطتون یک سیستم صدای فراگیر رو انتخاب کنین .

چه چیزهای دیگری رو هم باید در نظر بگیریم ؟

  • سیستم 2.1 و 3.1 : اساس یک سینما خانگی مجموعه 2.1 شامل دو بلندگو که یکی در سمت راست و دیگری در سمت چپ تلویزیون نصب شده و یک ساب ووفر در جایی دیگر از اتاق برای اظافه کردن دلربایی بیشتر باس قرار داده میشه . در یک سیستم 3.1 یک بلندگوی جلو اضافی قرار داده شده که به افزایش صدای گفت گوها کمک می کنه . در هر حال نمیشه گفت که با این سیستم ها می تونیم یک صدای واقعی رو داشته باشیم اما با این سیسم ها بدون شک می تونیم یک بهبود قابل توجهی رو در مقایسه با بلندگوهای تلویزیون دریافت می کنیم .
  • سیستم 5.1 و 7.1 : این یک ارائه کامل از صدای فراگیر با سه بلندگوی جلو ، دو بلندگوی عقب ، یک ساب ووفر  و معمولا یک دی وی دی یا پخش بلو ری است . در یک سیستم 7.1 دو بلندگوی دیگر نسبت به یک مدل 5.1 اضافه شده است و این مدل چالش بیشتری برای اتصال بلندگوها داره و آن مناسب کسانی است که واقعا علاقه زیادی به سینمای خانگی داشته و فضا و بودجه کافی برای خرید اون رو دارن .

 

اون ها می تونن بدون سیم باشن ؟ بله این سیستم ها می تونن بدون سیم باشن . شما با امید بستن به یک سیستم با بلندگوهای عقب بی سیم می تونین از شر پیجاندن کابل بلندگوها خلاص بشین .در این مدل ها از یک فرستنده رادیویی استفاده شده که به این صورت بلندگوهای عقب می تونن صدا رو از تقویت کننده ها دریافت کنن هر چند که آن ها باز هم به اتصال به یک منبع برق نیاز دارن .

و دیگر چطوری می توانیم یک صدای بهتر در هنگام تماشای فیلم داشته باشیم ؟ پخش بلو ری نه تنها به شما اجازه تماشای فیلم با کیفیت بالا و خیره کننده از طریق یک تلویزیون HD را می دهد بلکه آن ها همچنین می تونن یک کیفیت بالای صدای فراگیر دیجیتال رو ارائه بدن هنگامی که به یک سیستم سینمای خانگی متصل بشن . اگر شما در حال حاضر یک پخش بلو ری ندارین یک سیستم سینما خانگی رو بخرین که پخش بلو ری هم داشته باشه . شما همچنین می تونید کنسول بازی رو برای تجربه بازی نهایی به آن متصل کنید کنسول هایی مثل : x box one مایکروسافت و play station  سونی ، صدای فراگیر دالبی دیجیتال رو پشتیبانی می کنن و بسیاری دیگر از بازی ها صدای فراگیر کامل آهنگ به همراه عمل بر روی صفحه نمایش رو دارن .اگر تلویزیون شما از قابلیت سه بعدی برخورداره لازم است دنبال پخش کننده ای باشین که توانایی پخش فیلم های 3D رو داشته باشه . همچنین بهتره که دستگاه شما از پورتهای مختلف از جمله HDMI و ترجیحاً USB نسخه های پرسرعت برخوردار باشه زیرا با استفاده از این پورتها شما قادر خواهید بود تا وسایل بیشتری رو به سینمای خانگیتون وصل کنین .

خرید بهترین سینما خانگی ال جی ، سونی ، سامسونگ ، پاناسونیک : شما این مطلب رو از سایت سلام‌ بابا مطالعه کردید . اگر در این باره نظر یا سوالی دارید میتوانید در قسمت نظرات مطرح کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 3.3]
دیگران خوانده اند:
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.