بهترین ساندبار ها

بهترین ساندبار ها در بازار ایران کدامند

ساندبارها سیستم صوتی‌هایی سبک‌تر با استایل بسیار زیبایی هستند که می‌توانند منزل شما را بسیار آراسته‌تر نمایند. این محصولات یه صورت عمده از نظر کیفیت صوتی از اسپیکرها بسیار بهتر عمل می‌کنند و نویز بسیار کمتری را در هنگام پخش صدا دارند و تا حدود بسیار بیشتری از نظر هماهنگی صوتی با تلویزیون فوق‌العاده هماهنگ‌تر هستند. ساندبارهای از اسپیکرها بسیار ارزان‌تر هستند و دارای قیمت مناسب‌تری بوده و یقینا مقرون به صرفه‌تر هستند. دقت داشته باشید ساندبارها دارای ظاهری استوانه‌ای و مستطیلی؛ که معمولا در قسمت پایین تلویزیون قرار میگیرند، هستند و موجب زیبایی بیش از پیش آن می‌شوند. 

 

ساندبار سونی HT-S700RF

ویژگی های کلیدی
سال تولید 2018
قدرت صدا 1000 وات
تعداد بلندگوها  6 عدد
شرکت سازنده سونی
کشور سازنده ژاپن

ساندبار مدل HT-S700RF یکی از بهترین ساندبارهای موجود در بازار جهان است که به جرأت می‌توان گفت با توجه به امکانات و قابلیت‌ها و توان صوتی ارائه شده در آن بهترین ساندبار موجود در بازار ایران است. این ساندبار که یکی از تولیدات کمپانی سونی است از چهار قطعه مجزا تولید شده است که یا استفاده از قابلیتی همچون بلوتوث به بهترین شکل ممکن امکان اتصال یک پارچه را با تلویزیون برای شما فراهم می‌سازد. دقت داشته باشید که اسپیکرهای این ساندبار شامل 6 بلندگو هستند که از 5.1 کانل صوتی صدا را ارائه می‌دهند.

این محصول 2018 که با مدل نامبر HT-S700RF به بازارهای جهانی عرضه شده است دارای توان صوتی بسیار بالای 1000 وات بوده و صدایی بسیار رسا و شفاف را ایجاد می‌کند، و شما از طریق آن می‌توانید به راحتی بزرگترین سالن‌ها را نیز از نظر صوتی پوشش دهید. سونی در این محصول از بلنگوهای بسیار توانای Bass Reflex استفاده کرده که یقینا فوق‌العاده است. دقت داشته باشید قطعه‌های موجود در این دستگاه به وسیله سیم با هم یک پارچه سازی شده‌اند و امکاناتی چون وایرلس و NFC در آن تعبیه نشده است. 

ساندبار سامسونگ HW-Q700A

ویژگی های کلیدی
سال تولید 2021
قدرت صدا 330 وات 
تعداد بلندگوها 8 عدد
شرکت سازنده سامسونگ
کشور سازنده کره جنوبی

ساندبار سامسونگ مدل HW-Q700A یکی از بهترین‌های موجود در بازار است که در سال 2021 معرفی و به بازارهای جهانی از جمله ایران ارائه شده است و نسبت به مدل پایین‌تر خودش یعنی HW-Q600A عملکرد بسیار بهتری دارد. این مدل HW-Q700A صدایی فوق‌العاده هماهنگ را با تلویزیون ایجاد می‌کند، و نسبت به بسیاری از مدل‌ها با درگاه‌های متصل کننده بیسیم بیشتری همراه است و با استفاده از برنامه SmartThings با همه تلویزیون‌های سامسونگ سازگار است، بنابراین می‌توانید بسیاری از ویژگی‌های آن را از طریق تلفن همراه هوشمند خودتان کنترل کنید.

همچنین، عملکردهای صدای فراگیر در با استفاده از  Dolby Atmos تسبت به بسیاری از تلویزیون‌ها بهتر است. دقت داشته باشید این ساندبار سامسونگ از توان صوتی 330 وات صدا برخوردار است، و از دو قطعه مجزا تشکیل شده است که شامل 8 بلندگو می‌شود. همچنین به راحتی بدون سیم و از طریق وایرلس می‌توانید آن را به تلویزیون متصل سازید. 

ساندبار سونی HT-S500RF

ویژگی های کلیدی
سال تولید 2018
قدرت صدا 1000 وات
تعداد بلندگوها  6 عدد
شرکت سازنده سونی
کشور سازنده ژاپن

ساندبار مدل HT-S500RF سونی از محصولات فوق‌العاده کمپانی سونی است که دارای امکانات و قابلیت‌های بسیار خوبی بوده و در میان محصولات کمپانی سونی از برترین‌ها است که به راحتی می‌تواند نیاز شما را بر آورده سازد. این ساندبار دارای قابلیت بلوتوث برای اتصال به تلویزیون است و سایر قطعات آن نیز از طریق کابل به هم متصل می‌شوند. در نظر داشته باشید این ساندبار دارای چهار قطعه مجزا از هم است که در آن از 6 بلندگو استفاده شده و از استایل و طراحی فوق‌العاده زیبایی برخوردار است و یقینا روی میز کنار هر تلویزیونی می‌تواند بسیار زیبا به نظر برسد.

سونی در این ساندبار از توان صوتی 1000 وات پشتیبانی کرده است که به راحتی می‌تواند بزرگترین محیط‌ها را از نظر صوتی پوشش دهد. کیفیت صدا نیز در آن بسیار مطلوب است و صدا را به شکلی کاملا شفاف و هماهنگ با تلویزیون شما ارائه می‌دهد. 

ساندبار سونی HT-RT40

ویژگی های کلیدی
سال تولید 2017
قدرت صدا 600 وات
تعداد بلندگوها  6 عدد
شرکت سازنده سونی
کشور سازنده ژاپن

HT-RT40 از ساندبارهای بسیار عالی کمپانی سونی است که در سال 2017 به بازار معرفی شد. این ساندبار مدل HT-RT40 دارای توان صوتی بسیار خوب 600 وات است که می‌تواند به راحتی سالن منزل شما را با هر مساحتی که دارد پوشش دهد تا از صدای منظم و شفاف و کاملا هماهنگ با تلویزیون لذت ببرید. این ساندبار متشکل شده از چهار قطعه است که شامل یک اسپیکر مستطیلی و دو اسپیکر بلند و یک ساب بسیار قوی است که عملکرد بسیار عالی دارد. در نظر داشته باشید در تمام این چهار قطعه 6 عدد بلندگو با 5.1 کانال صوتی ارائه شده که می‌تواند صدا را به صورت کامل در محیط پخش کند.

این اسپیکرها به صورت سیم به هم متصل هستند و یک پارچه می‌توانید از طریق درگاه بلوتوث آن را به تلویزیون متصل سازید. در نظر داشته باشید وجود درگاه‌هایی مانند HDMI و یا USB نیز در آن‌ها بسیار موثر است و شما می‌توانید از طریق آن‌ها به راحتی ساندبار را به تلویزیون و انواع حافظه‌های جانبی متصل سازید. 

ساندبار سامسونگ HW-A650

ویژگی های کلیدی
سال تولید 2021
قدرت صدا 430 وات 
تعداد بلندگوها 7 عدد
شرکت سازنده سامسونگ
کشور سازنده کره جنوبی

سامسونگ مدل HW-A650 یک ساندبار دو قطعه بوده که در سال 2021 به بازارهای جهانی معرفی شده است. این دستگاه خارج از جعبه، یک نوار صوتی فوق العاده زیبا است که میتوانید با استفاده از آن هر سبک صدایی را در دلنشین ترین حالت شنونده باشید ، هر چند تپش بیس آن تا حدودی پایین است امکان با این حال باز هم خوب به نظر می‌رسد. این دستگاه دارای بسیاری از ویژگی‌هایی برای بهبود صدا، از جمله اکولایزر گرافیکی و چندین تنظیم از پیش تنظیم شده مانند Adaptive Sound Lite است که می‌تواند صدای فیلم را بهبود بخشد، همچنین از صدای فراگیر نیز در آن پشتیبانی شده، اما متأسفانه، برای پخش آن باید آن را به حالت استریو تبدیل کنید.

در نظر داشته باشید سامسونگ در آن از قابلیت‌هایی همچون وایرلس و یا NFC پشتیبانی نکرده است و شما می‌توانید فقط از طریق بلوتوث به تلویزیون یا سایر دستگاه‌ها ساندبار را متصل کنید. گذشته از این‌ها توان صوتی ارائه شده در این محصول 430 وات صدا است که برای یک ساندبار بسیار مقبول به نظر می‌آید. 

ساندبار ال جی SL5Y

ویژگی های کلیدی
سال تولید 2019
قدرت صدا 400 وات
تعداد بلندگوها 5 عدد
شرکت سازنده ال جی
کشور سازنده کره جنوبی

ال جی SL5Y یک ساندبار فوق‌العاده مناسب با توان صوتی 400 وات است که نسبت قیمتش به عملکرد بسیار مناسبی را ارائه می‌دهد. این ساندبار یک ساب ووفر بی‌سیم اختصاصی دارد که برای سیستم صوتی اصلی آن با کانال مرکزی اختصاصی آن نسبتاً مقرون به صرفه است. این در حالی بوده که این ساندبار با بلندگوهای ماهواره‌ای عقب عرضه نشده است، البته می‌توان آن‌ها را به‌صورت جداگانه خریداری کرد، که اگر نیازهای شما تغییر کند و بخواهید به یک تجربه صدای فراگیر تجربه کنید، بسیار خوب است.

همچنین اگر متوجه شدید که تلویزیون شما در هنگامی که در حال تماشای فیلم یا برنامه‌های تلویزیونی هستید اغلب در شنیدن دیالوگ‌ها پخش شده از آن مشکل دارید، این ساندبار در جدا کردن گفتار از موسیقی پس‌زمینه و پخش انفجاری صدا در برنامه عملکرد بسیار خوبی دارد، اما کسانی که به دنبال تجربه شنیداری صدای شبیه سینما هستند، این محصول نمی‌تواند زیاد مناسب باشد.

ساندبار فیلیپس TAB7305

ویژگی های کلیدی
سال تولید 2020
قدرت صدا 300 وات
تعداد بلندگوها 5 عدد
شرکت سازنده فیلیپس
کشور سازنده هلند

ساندبار مدل TAB7305 از محصولات شرکت فیلیپس است که دارای استایل فوق‌العاده زیبایی است و یقینا با طراحی منحصر به فردی که دارد موجب زیباتر شدن ساختار منزل شما خواهد شد. فیلیپس این محصول را در سال 2020 طراحی و به بازارهای جهانی عرضه کرده است و برای آن از درگاه نسبتا قدیمی HDMI 1.4 استفاده کرده که تا حدودی در انتقال داده‌ها نسبت به سایر مدل‌ها ضعیف تر است. گذشته از این‌ها شما از طریق درگاه USB 2.0 در آن می‌توانید انواع حافظه‌های جانبی را به آن متصل سازید و از پخش موزیک‌های دلخواهتان لذت ببرید. 

دقت داشته باشید فیلیپس براین این ساندبار از توان صوتی 300 وات استفاده کرده است که به راحتی می‌تواند محیط شما را پوشش دهد و صدایی کاملا هماهنگ و شفاف را ارائه کند. همچنین این محصول از دو قطعه تشکیل شده که در مجموع آن 5 بلندگو در آن به کار گرفته شده است تا صدا در بهترین حالت در همه محیط ارائه شود. وجود قابلیت‌هایی همچون Dolby Digital نیز در آن احساس می‌شود اما امکان ایجاد صدای فراگیر نیز برای آن تعبیه نشده است.

ساندبار فیلیپس TAPB405

ویژگی های کلیدی
سال تولید 2020
قدرت صدا 120 وات
تعداد بلندگوها 5 عدد
شرکت سازنده فیلیپس
کشور سازنده هلند

اگر به دنبال استایل زیبا هستید یقینا ساندبار مدل TAPB405 می‌تواند یکی از بهترین ساندبارهایی باشد که با منزل شما در بهترین حالت یک نواخت می‌شود و زیبایی ظاهری آن را به چند برابر افزایش می‌دهد. این مدل از کمپانی فیلیپس در سال 2020 عرضه شده است و از توان صوتی 120 وات برخوردار است که می‌توان آن را مطلوب دانست اما برای سالن‌های بزرگ نمی‌تواند تأمین کننده صوتی خوبی باشد. در نظر داشته باشید صدای ارائه شده از این محصول با پشتیبانی قابلیت Dolby Digital ارائه می‌شود؛ که می‌توان به راحتی صدا را در بهترین و هماهنگ‌ترین حالت ممکن با تلویزیون قرار دهد.

این ساندبار دارای دو قطعه بسیار زیبا بوده که فیلیپس در آن از 5 بلندگو 2.1 کانال صوتی استفاده کرده است. این ساندبار برای اتصال به سایر دستگاه‌ها دارای قابلیت بلوتوث است که می‌توانید با استفاده از آن به تلویزیون و یا تلفن‌های همراه هوشمند متصل شوید. گذشته از این‌ها فیلیپس در آن از درگاه HDMI 1.4 پشتیبانی کرده که کیفیت نسخه‌های جدیدتر را ندارد. 

نکات مهم در مورد خرید ساندبار 

دقت داشته باشید قابلیت‌های ساندبارها بر اساس معیارهای مورد نیاز مشتری تعیین شده‌اند و رعایت این نکات زیر در هنگام خرید بسیار مهم است و یقینا با رعایت آن خرید بسیار خوبی را تجربه می‌کنید پس با ما همراه در ادامه همراه باشید و نکات زیر را با دقت مطالعه کنید. 

ظاهر مناسب و مطابق با تلویزیون

یکی از نکته‌های بسیار مهمی که در هنگام خرید ساندبار باید به آن دقت کنید نوع و مدل و استایل ظاهری آن است که باید با منزل و تلویزیون شما همگام باشد و از نظر صوتی باید دقت کنید که صدای تولید شده آن بتواند تمام سالن منزل شما را به خوبی پوشش دهد تا از آن بتوانید در بهترین حالت استفاده کنید. دقت داشته باشید ساندبارها معمولا دارای تو قطعه به هم متصل با قبلیت NFC هستند که از که هر کدام کاربردی دارند. 

درگاه های اتصال 

در نظر داشته باشید ساندبارها دارای درگاه‌های متصل کننده بسیاری هستند که شامل درگاه‌های HDMI و USB و Optical می‌شود که هر کدام قابلیت‌ها و کاربردهای به خصوصی دارند. وجود این درگاه را می‌توان برای این دستگاه‌ها الزامی دانست. گذشته از این‌ها رابط HDMI برای ارتباط کابلی ساندبار با تلویزیون به کار گرفته می‌شود و شما می‌توانید از طریق آن صدای تلویزیون را به صورت کمالا همگام با ساندبار ارائه دهید. همچنین می‌توانید از طریق درگاه USB نیز به راحتی انواع حافظه‌های جانبی مانند هارد اکسترنال را به تلویزیون متصل سازید. اوپتیکال نیز رابط انتقال دهنده نوری است که می‌توانید از آن صدا را در حالت دیجیتال به ساندبار منتقل سازید. 

ارتباط بدون سیم

ارتباط بدون کابل یکی از اساسی‌ترین اصل‌هایی است که یک ساندبار باید از آن برخوردار باشد. این ارتباط‌ها در ساندبارها شامل سه دسته می‌شوند که به ترتیب Bluetooth و WiFi و NFC نام دارند. در رابط بلوتوث کیفیت صدا به شکل بسیار عالی ارائه می‌شود و نویز در حداقل‌ترین حالت موجود است. شما با استفاده از آن می‌توانید ساندبار را به تلویزیون و یا سایر دستگاه‌های هوشمند مانند تلفن همراه و یا غیره متصل سازید در نظر داشته باشید بلوتوث برد متوسطی دارد و در فاصله های دور قطع می‌شود. قابلیت بعید بدون سیم که وایرلس نام دارد به اتصال سریع و دور برد است که این امکان را به شما می‌دهد تا اسپیکر را از فاصله‌های بسیار دور نیز به تلویزیون یا تلفن همراه هوشمند متصل سازید در وایرلس حجم انتقال داده‌ها نسبت به بلوتوث بسیار سریع‌تر است. اما قسمت دیگر که بسیار مورد توجه است وجود قابلیت NFC در آن‌ها بوده، NFC انتقال دهنده‌ای کوتاه است که سرعت انتقال پایین‌ترین را نسبت به بلوتوث دارد با این حال کیفیت ارائه‌ای آن بسیار بالاتر از حالت بوتوث و وایرلس است.  

نحوه اتصال ساندبار به تلویزیون

معمولا ساندبارهای در ورودی‌های دیجیتال بسیار متفاوت هستند، همچنین به صورت عمده در آن‌ها از درگاه‌های کواکسیال و یا اوپتیکال استفاده می‌شود با این حال تلویزیون‌ها معمولا از هر دو درگاه برخوردار هستند و شما می‌توانید از خروجی مورد نظرتان به خوبی استفاده کنید. در نظر داشته باشید هر دو ورودی که بر روی ساندبارها ارائه شده است این امکان را برای شما فراهم می‌کنند تا صدای فوق‌العاده و با کیفیت را تجربه کنید، اما با همه این تفاسیر برای ارائه صدای فراگیر همیشه درگاه HDMI عملکرد بهتری دارد و این دو نمی‌توانند گزینه خوبی باشند. و معمولا همه ساندبارها نیز به درگاه HDMI مجهز هستند و می‌توانند بسیار بهتر باشند، و همانطور که می‌دانید درگاه‌های HDMI می‌توانند اطلاعات بیشتری را نسبت به درگاه‌های فیبر نوری جا به جا کنند برای همین بسیار مطلوب‌تر هستند. 

چه ساندباری مناسب کدام فضا است

بخش مهم دیگری که باید به یاد داشته باشید، توانایی تولید صدا نسبت به فضای محیط است، که باید به صورت بسیار دقیقی به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید چون اگر برای یک فضای کوچک بخواهید یک ساندبار قوی تهیه کنید به شکل جدی خود را متضرر کرده این و هیچ سودی برای شما ندارد و برعکس نیز اگر بخواهید در فضایی بزرگ از یک ساندبار کوچک با توان صوتی ضعیف استفاده کنید به هیچ عنوان از دستگاهی خریداری شده و صدای ایجاد شده آن لذت نخواهید برد و خرید آن گاه به یک کابوس مبدل می‌شود.

جمع بندی

اگر به دنبال محصولی قدرتمند از نظر صدا هستید یقینا ساندبارهای سونی دارای توان صوتی بسیار بالاتری نسبت به سایر محصولات هستند و کیفیت بسیار بالای دارند. در هر حال اگر قیمت برای شما اهمیتی ندارد ما ساندبارهای مدل HT-S700RF سونی و HW-Q700A سامسونگ را به شما پیشنهاد می‌کنیم و اگر دنبال یک محصول فوق‌العاده هستید می‌توانید از مدل SL5Y ال جی یا مدل TAPB405 فیلیپس دیدن کنید. برای تماشای قیمت همه ساندبارهای موجود در بازار ایران می‌توانید از اینجا دیدن کنید. 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
دیگران خوانده اند:
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.