بررسی تخصصی تلویزیون ال جی UQ9000

تلویزیون ال جی UQ9000

ال جی UQ9000 که با نام UQ90 نیز شناخته می‌شود، یک تلویزیون 4K میان‌رده است که به عنوان از تلویزیون‌های ال جی در سال 2022 منتشر شده است. این مدل مقرون به صرفه‌ترین است که یک مدل پایین‌تر از NANO75 ال جی 2022 است و بالاتر از UQ8000 قرار دارد. این تلویزیون در مدل نامبر مانند هیچ یک از مدل‌های قدمیمی‌تر نام گذاری نشده است، اما بسیار شبیه به UP8000 در 2021 است. در مقایسه با مدل‌های رده بالاتر ال جی، بسیار معمولی است، زیرا این فاقد هرگونه ویژگی گیمینگ است و از Dolby Vision یا HDR10+ نیز در آن پشتیبانی نشده، اما با وجود اینکه یک مدل میان‌رده است، دارای نسخه 2022 رابط هوشمند webOS ال جی بوده و آن را به بهترین شکل را اجرا می‌کند که دارای چند پیشرفت قابل توجهی نسبت به سال قبل است و سرعت اجرای آن بسیار بالاتر است، این تلویزیون نیز با کنترل از راه دور جادویی محبوب ال جی عرضه می‌شود.

نمره اجرایی در استفاده کلی 6.4نمره اجرایی در تماشای فیلم 5.8نمره اجرایی در برنامه‌های تلویزیونی 7.5نمره اجرایی در برنامه‌های ورزشی 6.7نمره اجرایی در بازی‌های ویدیویی 6.3نمره اجرایی در HDR ویدیو 5.7نمره اجرایی در HDR بازی 6.3نمره اجرایی در مانیتورینگ 7.6

ال جی UQ9000 به طور کلی یک تلویزیون سطح متوسط است. همچنین این تلویزیون برای نمایش فیلم‌ها در اتاقی با نور متوسط گزینه خوبی است، زیرا به دلیل حداکثر روشنایی محدود نمی‌تواند تابش خیره کننده زیادی از نور را تحمل کند. این تلویزیون برای استفاده در اتاق‌های تاریک نمی‌تواند پاسخگو نیازهای شما باشد، زیرا نسبت کنتراست پایین، یکنواختی متوسط دارد، و هیچ ویژگی تیرگی موضعی ندارد و از قابلایت لوکال دایمنیگ برخوردار نیست. همچنین دارای تاخیر ورودی کمی است و برای تجربه یک بازی با گرافیک بالا پاسخگو است، اما هیچ ویژگی پیشرفته‌ای مانند نرخ نوسازی متغیر برای بازی‌های نسل نهمی وجود ندارد. در نهایت، به طور کلی برای استفاده به عنوان مانیتور گزینه خوب است و می‌تواند کروما در رزولوشن 4:4:4 را به درستی نمایش دهد.

ال جی UQ9000 برای تجربه تماشای یک فیلم در یک اتاق تاریک اصلا گزینه مناسبی نیست. نسبت کنتراست پایینی دارد قابلیت لوکال دایمینگ در آن تعبیه نشده است. بنابراین رنگ سیاه‌ در یک اتاق تاریک مقداری روشن و همراه لکه دیده می‌شود به نظر می‌رسد در صحنه‌های تاریک مشکلات یکنواختی قابل‌ توجهی در رنگ مشکی وجود دارد. از طرف دیگر پردازنده، می‌تواند محتوا با وضوح پایین را به خوبی ارتقا دهد، در صورتی که فیلم‌ها را روی DVD PLAYER تماشا کنید عالی است، و می‌تواند لرزش را به حداقل برساند.

ال جی UQ9000 انتخاب خوبی برای تماشای برنامه‌های تلویزیونی در اتاق‌هایی با نور متوسط عالی است. بنابراین مطمئناً برنامه‌های مورد علاقه خود را می‌توانید به راحتی پیدا کنید و از استفاده آن لذت ببرید. همچنین پردازنده موجود محتوای با وضوح پایین را به خوبی ارتقا می‌دهد، همچنین برای نمایش برنامه‌های تلویزیونی بر روی DVD PLAYER عالی است. همچنین زاویه دید مناسبی دارد و بسیار مناسب نمایش‌های گروهی است. متأسفانه، حداکثر روشنایی در این تلویزیون در حد نساب نیست و نمی‌تواند در برابر تابش شدید خوب نمایش را انجام دهد، ولی در اتاق‌های روشن خوب بوده ولی حدالمکان جلوی پنجره و تابش نور خورشید قرار ندارد.

ال جی UQ9000 یک انتخاب نسبتا مناسب برای تماشای ورزش است، به خصوص اگر در اتاقی هستید که نور کمی دارد یا صندلی‌هایتان متعدد است، می‌تواند فوق العاده باشد چون زاویه دید مناسبی دارد، بنابراین هنگام تماشا از کناره‌ها، تصویر دقیق باقی می ماند. همچنین کنترل بازتاب خوبی دارد، اما خیلی روشن نیست، بنابراین نمی‌تواند بر تابش خیره کننده زیاد غلبه کند. متأسفانه، زمان پاسخگویی ضعیفی نیز دارد، بنابراین تشخیص جزئیات دقیق در تصاویر سریع دشوار است.

UQ9000 برای تجربه بازی یک گزینه‌ای با امکانات متوسط است. دارای تاخیر ورودی کمی بود و میتواند فوق‌العاده‌ای باشد و منجر به یک تجربه خوب از اجرای کنسول‌های نسل هشتم را به شما ارائه کند. متأسفانه، زمان پاسخگویی برنامه‌ها ضعیف است، بنابراین حرکت سریع در تصویر باعث می‌شود تصویر تار به نظر برسد. همچنین این تلویزیون از ویژگی نرخ نوسازی متغییر برخوردار نیست و نمی‌تواند برای کنسول‌های نسل نهم عملکرد خوبی داشته باشد. همچنین نمایش آن در اتاق‌های تاریک خیلی خوب به نظر نمی‌رسد، زیرا نسبت کنتراست پایین و یکنواختی تصویر آن در رنگ مشکی متوسط است. البته در اتاق‌هایی با نور مناسب عملکرد خوبی دارد.

متأسفانه، UQ9000 تلویزیون خوبی برای پخش فیلم با HDR نیست. زیرا نسبت کنتراست پایین و عدم کاهش تیرگی موضعی در تصویر به یک تجربه HDR کسل کننده و بسیار ضعیف مبدل می‌شود و در ترکیب با اوج روشنایی آن در HDR، هایلایت‌های روشن اصلاً نمایش خوبی ندارند. همچنین در ارائه دقیق رنگ‌ها تا حدودی مشکل دارد. از طرف دیگر، می‌تواند لرزش را از هر رزولوشنی حذف کند و کیفیت تصویر 4K را به خوبی نمایش دهد.

با توجه به عملکرد متوسط در اجرای بازی‌ها و تجربه نا امید کننده پخش در حالت HDR، این گزینه چندان مناسبی برای بازی در حالت HDR نیست. HDR در این تلویزیون تقریبا هیچ چیز جدیدی اضافه نمی‌کند، زیرا تلویزیون نسبت کنتراست پایینی دارد، قابلیت لوکال دایمینگ نیز در آن تعبیه نشده، و نمی‌تواند خیلی روشن شود، بنابراین هایلایت‌های HDR نمایش خوبی ندارند. علیرغم تأخیر ورودی کم و فوق‌العاده، در آن برای بازی نیز تا حدودی محدود است، زیرا زمان پاسخ‌دهی کندی دارد و هیچ ویژگی پیشرفته‌ای مانند نرخ نوسازی متغیر و HDMI با پهنای باند 2.1 در آن وجود ندارد.

ال جی UQ9000 انتخاب خوبی برای استفاده به عنوان مانیتور رایانه شخصی است، اما محدودیت‌هایی نیز در آن وجود دارد. این تلویزیون زاویه دید خوبی بسیار خوبی دارد، بنابراین اگر نزدیک به نمایشگر بنشینید، کناره‌های صفحه به شکل عالی و بدون تغییر کیفیت یکنواخت می‌مانند. همچنین سیگنال‌های رزولوشن 4:4:4 را به درستی نمایش می‌دهد، که برای وضوح متن در رایانه ضروری است. همچنین نمی‌تواند به خوبی در برابر تابش خیره کننده کیفیت تصویر را حفظ کند، و یکنواختی رنگ‌ها در سطح متوسطی است،

 

طراحی تلویزیون UQ9000 ال جی

ال جی UQ9000 طراحی ساده ای دارد و حاشیه‌های نازکی در سه طرف برای آن تعبیه شده است. حاشیه‌های این تلویزیون مانند مدل‌های قدیمی خاکستری روشن هستند و به اندازه تلویزیون‌های مدل NANO و QNED ال‌ جی زیبا به نظر نمی‌رسند. اما در کل مطلوب هستند. و می‌توانند قابل قبول باشند. همچنین این تلویزیون دارای دو پایه بسیار محکم است که استایل زیبایی دارند و ارتفاع تلویزیون را به حد مناسبی بالا می‌برند تا در زیر آن امکان قرار دادن مدل‌های مختلفی از سندبارها وجود داشته باشد، بدون آن که جلوی تصویر را بگیرد.

پایه نگهدارنده

پایه‌های این تلویزیون V شکل پهن هستند و از تلویزیون به خوبی پشتیبانی می‌کنند، در نظر داشته باشید که اگر قصد نداشتید تلویزیون را به دیوار نصب کنید، به یک میز بزرگ نیاز دارید چون پایه‌ها بسیار پهن هستند. پایه‌ها نمایشگر را حدود 2.5 اینچ بالاتر از میز قرار می‌دهند، بنابراین اکثر ساندبارها بدون مسدود کردن صفحه در زیر آن قرار می‌گیرند. 

قسمت پشتی تلویزیون

قسمت پشتی تلویزیون ال جی UQ9000 بسیار ساده است. گذشته از این قسمت‌هایی در پشت تلویزیون برای کمک به مدیریت کابل‌ها وجود دارد. بیشتر ورودی‌ها در آن رو به پهلو هستند، اما در قسمت پشتی تلویزیون قرار گرفته‌اند، بنابراین اگر تلویزیون روی دیوار نصب شود، دسترسی به درگاه‌های ورودی دشوار است.

حاشیه صفحه در UQ9000

همانطور که در بالا به آن اشاره‌ای داشتیم باید بگویم حاشیه‌های این تلویزیون مانند مدل‌های گذشته سری UP طراحی شده است و به اندازه مدل‌های جدید جدیدتر زیبا نیست هرچند دارای استایل خاص و زیبایی کمی نیست و می‌تواند عالی باشد. جالب‌تر از آن حاشیه بسیار کم و باریک 1.2 سانتیمتری آن بوده که این تلویزیون را به یک نمایشگر تمام صفحه تبدیل کرده است.

ضخامت

UQ9000 یکی از تلویزیون‌های خوب و تا حدودی باریک است. و استایل و طراحی در آن بسیار شکیل و فوق‌العاده زیبا به نظر می‌رسد. این تلویزیون به راحتی روی دیوار نصب می‌شود چون قسمت پشتی آن بسیار تخت است. گذشته ضخامت خوب 6.2 سانتی‌متری آن ظاهری بسیار زیبا را به آن بخشیده است.

کیفیت ساخت

ال جی UQ9000 در کل کیفیت ساخت مناسبی دارد. همچنین بیشتر آن پلاستیکی است و از مقاومت بالایی در برابر ضربه برخوردار است، بنابراین کاملاً سبک است و وزن کمی دارد و پایه‌ها به خوبی تلویزیون را پشتیبانی می‌کنند و آن را ثابت نگه می‌دارند. کمی انعطاف در پنل پشتی، به خصوص نزدیک ورودی‌ها وجود دارد به گونه‌ای که انگار پلاستیک این قسمت نرمتر است، اما این را نمی‌توان یک ایراد حساب کرد.

کیفیت تصویر UQ9000

این تلویزیون از نظر کیفیت تصویر برای نمایش‌های معمولی گزینه مطلوبی است. چون ال جی در آن از رزولوشن 4K در حالت خوبی نمایش می‌دهد. اما در محیط‌های تاریک و بسیار روشن نمی‌تواند عملکرد خوبی داشته باشد. در ادامه همراه باشید تا با جزئیات بیشتری آشنا شوید.

کنتراست

متأسفانه، ال‌ جی UQ9000 کنتراست بسیار ضعیقی دارد، بنابراین اگر در اتاقی تاریک هستید، رنگ‌های مشکی خالص دیده نمیشود و لکه‌دار به نظر می‌رسند و در صحنه‌های تاریک جزئیات دیده نمی‌شود. همچنین قابلیت لوکال دایمینگ برای بهبود نمایش در صحنه‌های تاریک وجود ندارد. توجه: سایز 50، 60 و 70 اینچی این مدل از پنل VA استفاده می‌کنند و کنتراست بسیار بهتری دارند.

روشنایی SDR

ال جی UQ9000 دارای روشنایی قابل قبول در روشنایی SDR است. این تلویزیون به اندازه کافی روشن می‌شود در برابر تابش نور آفتاب نیز تا حدودی مطلوب است، اما برای اتاق‌های روشن با روشنایی بالا و نور مصنوعی توصیه نمی‌شود. از طرف دیگر، هیچ تغییری در روشنایی با صحنه‌های مختلف وجود ندارد که بسیار عالی است. دقت داشته باشید این اندازه‌ گیری‌ها در حالت تصویر Expert (فضای تاریک، شب)، با روشنایی پنل در حالت نرمال و دمای رنگ گرم در درجه 50 انجام شده است.

اوج روشنایی HDR

متأسفانه، ال‌ جی UQ9000 اوج روشنایی نا امید کننده‌ای در HDR دارد. در ترکیب با نسبت کنتراست پایین و عدم وجود ویژگی لوکال دایمینگ، هایلایت‌های روشن در محتوای HDR به هیچ وجه خوب نیستند و با درخشندگی مشابه با بقیه صحنه‌ها نمایش داده می‌شوند. در بیشتر صحنه‌ها تغییری در روشنایی وجود ندارد، اما هایلایت بسیار کوچک به طور قابل توجهی کم رنگ دیده می‌شوند.

یکنواختی خاکستری

ال جی UQ9000 یکنواختی خاکستری متوسطی دارد. در تست‌های انجام شده بخش‌های تیره‌تر قابل توجهی در سراسر صفحه نمایش وجود دارد که هنگام تماشای ورزش یا استفاده از آن به عنوان مانیتور یا هر زمان دیگری که مناطق وسیعی از رنگ یکنواخت روی صفحه دارید، این تیرگی احساس می‌شود. کناره‌های صفحه نمایش نیز تیره‌تر از مرکز نمایشگر دیده می‌شوند.

یکنواختی مشکی

متأسفانه ال‌ جی UQ9000 یکنواختی مشکی متوسطی دارد. کل صفحه به دلیل نسبت کنتراست پایین تا حدودی روشن به نظر می رسد. این در حالی است که در آن از قابلیت‌های مانند لوکال دیمینگ نیز خبری نیست. نکته: سایزهای 50، 60 و 70 اینچی این مدل از پنل VA استفاده می کنند و کنتراست بسیار بهتری دارند و در نتیجه یکنواختی مشکی بهتری دارند.

بازتاب نور و زاویه دید

ال‌ جی UQ9000 انتخاب مناسبی برای سالن‌های بزرگ است، زیرا هنگام مشاهده با زاویه متوسط، تصویر دقیق باقی می‌ماند. همچنین این تلویزیون دارای قابلیت بازتاب خوبی است. این تلویزیون در برابر تابش نیز عملکرد مطوبی دارد و تا حدودی خوب به نظر می‌رسد، اما به دلیل اینکه روشنایی در آن محدود است، نمی‌تواند بر تابش خیره کننده شدید در یک اتاق روشن غلبه کند.

سازگاری با کنسول‌های بازی

ال جی UQ9000 نمی‌تواند از کیفیت کاملی از Xbox Series X و PS5 را برای شما نمایش دهد. این تلویزیون از نرخ فریم بالا در 120 هرتز پشتیبانی نمی‌کنند و به هیچ وجه در آن از نرخ نوسازی متغیر پشتیبانی نمی‌شود. از سوی دیگر، زمانی که بازی را شروع می‌کنید، به‌ طور خودکار به حالت بازی با تأخیر کم انتقال می‌شود، بنابراین لازم نیست نگران تغییر تنظیمات در هنگام بازی باشید.

پورت‌های ورودی

متأسفانه، این تلویزیون از هیچ فرمت DTS پشتیبانی نمی‌کند، که نا امید کننده است زیرا بسیاری از Blu-ray ها از این فرمت برای تراک صوتی اصلی خود استفاده می‌کنند. اگر قصد دارید از تلویزیون با پخش کننده بلوری UHD استفاده کنید، باید به جای استفاده از eARC، صدای پخش کننده خود را به سیستم سینمای خانگی خود متصل کنید.

ویژگی‌های هوشمند UQ9000

ال جی UQ9000 نسخه 2022 رابط هوشمند اختصاصی webOS ال‌ جی را اجرا می‌کند. این رابط کاربری بسیار سریع و آسان عمل می‌کند و نسخه به روز شده اکنون از پروفایل‌های کاربر پشتیبانی می‌کند، به این معنی که می‌توانید صفحه اصلی را برای کاربران مختلف سفارشی کنید. ال جی این را به عنوان نسخه 22 تبلیغ می‌کند که تغییری نسبت به سیستم نسخه قبلی است. در نظر داشته باشید که در داخل، به نظر می‌رسد که ال‌ جی همچنان از سیستم نسخه‌سازی قدیمی استفاده می‌کند، زیرا صفحه اطلاعات تلویزیون نسخه webOS TV را نسخه 7.1.0 گزارش می‌کند.

رابط کاربری

سیستم عامل این تلویزیون در سال 2022 ارائه شده است. این سیستم عامل نسبت به سال قبل عملکرد بسیار بهتری دارد و بسیار روان‌تر عمل می کند. همچنین از طریق آن می‌توان دسترسی سریع‌تری به اینترنت داشته باشید، و از طریق هوش مصنوعی به راحتی با استفاده از صدای خودتان به همه تلویزیون مدیریت کنید و نظارت داشته باشید. 

ریموت هوشمند

این تلویزیون با همان کنترل جادویی ال‌ جی که در تلویزیون‌های رده بالای ال‌ جی، مانند C2، ارائه شده است، همچنین می‌توانید از کنترل از راه دور مانند یک اشاره‌گر استفاده کنید، و به راحتی می‌توانید در میان منوها جستجو انجام دهید. همچنین این کنترل از دستیار صوتی پشتیبانی می‌کند. شما می‌توانید از دستورات صوتی برای تغییر ورودی‌ها و باز کردن برنامه‌ها و جستجوی محتوا در برنامه‌ها و حتی تنظیم تنظیمات اولیه استفاده کنید.

مجموع عملکرد های UQ9000 در زمینه های مختلف

ال جی UQ9000 به طور کلی یک تلویزیون سطح متوسط است. همچنین این تلویزیون برای نمایش فیلم‌ها در اتاقی با نور متوسط گزینه خوبی است، زیرا به دلیل حداکثر روشنایی محدود نمی‌تواند تابش خیره کننده زیادی از نور را تحمل کند. این تلویزیون برای استفاده در اتاق‌های تاریک نمی‌تواند پاسخگو نیازهای شما باشد، زیرا نسبت کنتراست پایین، یکنواختی متوسط دارد، و هیچ ویژگی تیرگی موضعی ندارد و از قابلایت لوکال دایمنیگ برخوردار نیست. همچنین دارای تاخیر ورودی کمی است و برای تجربه یک بازی با گرافیک بالا پاسخگو است، اما هیچ ویژگی پیشرفته‌ای مانند نرخ نوسازی متغیر برای بازی‌های نسل نهمی وجود ندارد. در نهایت، به طور کلی برای استفاده به عنوان مانیتور گزینه خوب است و می‌تواند کروما در رزولوشن 4:4:4 را به درستی نمایش دهد.

پخش فیلم ها

ال جی UQ9000 برای تجربه تماشای یک فیلم در یک اتاق تاریک اصلا گزینه مناسبی نیست. نسبت کنتراست پایینی دارد قابلیت لوکال دایمینگ در آن تعبیه نشده است. بنابراین رنگ سیاه‌ در یک اتاق تاریک مقداری روشن و همراه لکه دیده می‌شود به نظر می‌رسد در صحنه‌های تاریک مشکلات یکنواختی قابل‌ توجهی در رنگ مشکی وجود دارد. از طرف دیگر پردازنده، می‌تواند محتوا با وضوح پایین را به خوبی ارتقا دهد، در صورتی که فیلم‌ها را روی DVD PLAYER تماشا کنید عالی است، و می‌تواند لرزش را به حداقل برساند.

نقاط قوت

✅ کمترین لرزش در هنگام پخش دارد

✅ پردازنده محتوا کم کیفیت با وضوح پایین را به خوبی ارتقا می‌دهد

نقاط ضعف

🔴 نسبت کنتراست ضعیف

🔴 فاقد ویژگی لوکال دایمینگ

🔴 یک نواختی مشکی متوسط

پخش برنامه های تلویزیونی

ال جی UQ9000 انتخاب خوبی برای تماشای برنامه‌های تلویزیونی در اتاق‌هایی با نور متوسط عالی است. بنابراین مطمئناً برنامه‌های مورد علاقه خود را می‌توانید به راحتی پیدا کنید و از استفاده آن لذت ببرید. همچنین پردازنده موجود محتوای با وضوح پایین را به خوبی ارتقا می‌دهد، همچنین برای نمایش برنامه‌های تلویزیونی بر روی DVD PLAYER عالی است. همچنین زاویه دید مناسبی دارد و بسیار مناسب نمایش‌های گروهی است. متأسفانه، حداکثر روشنایی در این تلویزیون در حد نساب نیست و نمی‌تواند در برابر تابش شدید خوب نمایش را انجام دهد، ولی در اتاق‌های روشن خوب بوده ولی حدالمکان جلوی پنجره و تابش نور خورشید قرار ندارد.

نقاط قوت

✅ زاویه دید قوی

✅ انتخاب عالی برای پخش تلویزیونی

✅ پردازنده محتوا کم کیفیت با وضوح پایین را به خوبی ارتقا می‌دهد

نقاط ضعف

🔴 حد اکثر روشنایی ضعیف

🔴 یک نواختی مشکی متوسط

تماشای مسابقات ورزشی

ال جی UQ9000 یک انتخاب نسبتا مناسب برای تماشای ورزش است، به خصوص اگر در اتاقی هستید که نور کمی دارد یا صندلی‌های‌تان متعدد است، می‌تواند فوق‌العاده باشد چون زاویه دید مناسبی دارد، بنابراین هنگام تماشا از کناره‌ها، تصویر دقیق باقی می ماند. همچنین کنترل بازتاب خوبی دارد، اما خیلی روشن نیست، بنابراین نمی‌تواند بر تابش خیره کننده زیاد غلبه کند. متأسفانه، زمان پاسخگویی ضعیفی نیز دارد، بنابراین تشخیص جزئیات دقیق در تصاویر سریع دشوار است.

نقاط قوت

✅ زاویه دید وسیع

✅ پردازنده محتوا کم کیفیت با وضوح پایین را به خوبی ارتقا می‌دهد

نقاط ضعف

🔴 حد اکثر روشنایی ضعیف

🔴 زمان پاسخگویی ضعیف باعث تار شدن تصاویر سریع می‌شود

🔴 یک نواختی مشکی متوسط

پخش فیلم های HDR

متأسفانه، UQ9000 تلویزیون خوبی برای پخش فیلم با HDR نیست. زیرا نسبت کنتراست پایین و عدم کاهش تیرگی موضعی در تصویر به یک تجربه HDR کسل کننده و بسیار ضعیف مبدل می‌شود و در ترکیب با اوج روشنایی آن در HDR، هایلایت‌های روشن اصلاً نمایش خوبی ندارند. همچنین در ارائه دقیق رنگ‌ها تا حدودی مشکل دارد. از طرف دیگر، می‌تواند لرزش را از هر رزولوشنی حذف کند و کیفیت تصویر 4K را به خوبی نمایش دهد.

نقاط قوت

✅ کمترین لرزش در هنگام پخش دارد

نقاط ضعف

🔴 فاقد ویژگی لوکال دایمینگ

🔴 نسبت کنتراست ضعیف

🔴 اوج روشنایی نا امید کننده در HDR

🔴 طیف وسیعی از رنگ ها نمایش داده نمی‌شود

🔴 یک نواختی مشکی متوسط

نمایش بازی های ویدیویی 

UQ9000 برای تجربه بازی یک گزینه‌ای با امکانات متوسط است. دارای تاخیر ورودی کمی بود و میتواند فوق‌العاده‌ای باشد و منجر به یک تجربه خوب از اجرای کنسول‌های نسل هشتم را به شما ارائه کند. متأسفانه، زمان پاسخگویی برنامه‌ها ضعیف است، بنابراین حرکت سریع در تصویر باعث می‌شود تصویر تار به نظر برسد. همچنین این تلویزیون از ویژگی نرخ نوسازی متغییر برخوردار نیست و نمی‌تواند برای کنسول‌های نسل نهم عملکرد خوبی داشته باشد. همچنین نمایش آن در اتاق‌های تاریک خیلی خوب به نظر نمی‌رسد، زیرا نسبت کنتراست پایین و یکنواختی تصویر آن در رنگ مشکی متوسط است. البته در اتاق‌هایی با نور مناسب عملکرد خوبی دارد.

نقاط قوت

✅ تأخیر در ورودی کم

✅ پردازنده محتوا کم کیفیت با وضوح پایین را به خوبی ارتقا می‌دهد

نقاط ضعف

🔴 نسبت کنتراست پایین

🔴 پشتیبانی نکردن از قابلیت VRR

🔴 زمان پاسخگویی ضعیف باعث تار شدن تصاویر سریع می‌شود

قابلیت استفاده به عنوان مانیتور

ال جی UQ9000 انتخاب خوبی برای استفاده به عنوان مانیتور رایانه شخصی است، اما محدودیت‌هایی نیز در آن وجود دارد. این تلویزیون زاویه دید خوبی بسیار خوبی دارد، بنابراین اگر نزدیک به نمایشگر بنشینید، کناره‌های صفحه به شکل عالی و بدون تغییر کیفیت یکنواخت می‌مانند. همچنین سیگنال‌های رزولوشن 4:4:4 را به درستی نمایش می‌دهد، که برای وضوح متن در رایانه ضروری است. همچنین نمی‌تواند به خوبی در برابر تابش خیره کننده کیفیت تصویر را حفظ کند، و یکنواختی رنگ‌ها در سطح متوسطی است،

نقاط قوت

✅ زاویه دید مطلوب

✅ همه زرولوشن ها به درستی نمایش داده میشود

✅ تأخیر در ورودی کم

نقاط ضعف

🔴 نسبت کنتراست پایین

🔴 به اندازه کافی روشن نمی‌شود و در برابر تابش نور خورشید عملکرد خوبی ندارد

🔴 زمان پاسخگویی ضعیف باعث تار شدن تصاویر سریع می‌شود

🔴 یک نواختی مشکی متوسط

جمع بندی

در مجموع این تلویزیون گزینه مناسب و مطلوبی از نظر قیمت و کیفیت ساخت است. می‌تواند برای افرادی که به دنبال یک تلویزیون اقتصادی هستند گزینه بسیار خوب و مطلوب و مقرون به صرفه‌ای باشد. هرچند ایرادها و مشکلاتی در درون آن دیده می‌شود اما در کنار آن نقاط قوتی هم دارد و می‌تواند به عنوان یک تلویزیون میان‌رده مورد قبول واقع شود. برای خرید این تلویزیون می‌توانید به فروشگاه سلام بابا مراجعه فرماید و بر کلمه سلام بابا کلیک کنید. 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
دیگران خوانده اند:
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.