بررسی تخصصی تلویزیون ال جی UP7000

77%

بررسی اجمالی تلویزیون ال جی UP7000

  • کیفیت ساخت
  • کنتراست
  • زمان پاسخگویی
  • تأخیر در ورودی
  • رابط کاربری

راهنمای مطالعه مطلب» نمایش دادن

تلویزیون ال‌جی UP7000

حتماً شما هم تا به امروز بارها درباره محصولات متنوع و با کیفیت LG شنیدید و یا در حال حاضر از برخی محصولات این برند استفاده می‌کنید. حتی اگر از طرف‌داری بازی‌های ویدئویی هم باشید، لذت بازی در صفحه نمایش‌های ال‌جی رو با هیچ‌چیز دیگری عوض نمی‌کنید. حالا تو این فرصت می‌خواهیم یکی از عالی‌ترین تلویزیون‌های ال‌جی یعنی تلویزیون ال جی UP7000 را زیر ذره‌بین سلام‌ بابا برایتان بررسی کنیم تا با تمام ویژگی‌هایش آشنا شویم. با ما همراه باشید.

نقد و بررسی تلویزیون ال‌جی UP7000

 ال‌جی هرساله تلویزیون‌هایی با هزینه‌های اقتصادی مناسب درعین‌حال با کیفیت عالی به بازار گرم دنیای امروزی ارائه می‌دهد و از سال ۲۰۲۱ تصمیم گرفت که آن‌ها را با کدگذاری و نام‌گذاری UP وارد بازار کند؛ تلویزیون ال جی UP7000 یکی از آن‌هاست. به‌طورکلی تلویزیون‌های LG در دسته تلویزیون‌های سطح ابتدایی قرار می‌گیرد؛ به همین دلیل طبیعتاً باید از هزینه کمتری برخوردار باشند. یکی از موضوعاتی که شرکت LG اهمیت زیادی به آن داده، انتخاب اندازه صفحه در قالبی است که با ایجاد زاویه دید وسیع، برای چیدمان صندلی‌های گسترده مناسب‌تر باشد.

نقد و بررسی تلویزیون ال‌جی UP7000

تلویزیون LG UP7000 هم با داشتن چنین ویژگی‌های منحصربه‌فردی، برای تماشای نمایش‌های تلویزیونی، ورزشی و یا به‌عنوان مانیتور کامپیوتر بهترین گزینه، برای گرمی و صمیمیت بخشیدن به کانون خانواده و دوستان به شمار می‌رود. اگرچه ممکن است به‌قدر کافی روشن نباشد که بتواند با یک تن از خیرگی‌ها مقابله کند اما بازتاب انعکاسی آن مناسب‌تر است.

استفاده کلیتماشای فیلمبرنامه تلویزیونیبرنامه ورزشیبازی ویدیوییویدیو HDRبازی HDRمانیتورینگ

استفاده کلی

این تلویزیون از سری تلویزیون‌ها سال ۲۰۲۱ است و در مجموعه تلویزیون‌های سطح۴ میان ایالات متحده به شمار می‌رود. شرکت ال‌جی با ساخت تلویزیون ال جی UP7000 در قالب‌های ۴۳ ۵۰ ۵۵ ۶۵ کاربرانی که به دنبال یک تلویزیون با امکانت متوسط قیمت مقرون به صرفه و کیفیت بالا هستند را هدف خود قرار داده است. طراحی آراسته و شیک این تلویزیون هر خریدار را مجذوب خود می‌کند. تلویزیون LG UP7000 به گونه ساخته شده که در اولین نگاه می‌توان متوجه تمیزی و کیفیت بالای آن شد. به علاوه امکانات که در نرم‌افزار آن تعبیه شده شاید حتی به تلویزیون‌های رده بالا و گران‌قیمت هم نرسد. بازی رنگ‌ها و واضح بودن تصاویر روی صفحه نمایش آن به‌قدری است که خود را می‌توانید در میان آن‌ها تصور کنید.

تماشای فیلم

باید گفت که تلویزیون ال جی UP7000 یک انتخاب ناامید کننده برای تماشای فیلم در اتاق‌های تاریک و کم نور است. در این مدل از پنل IPS استفاده شده است و شما از کنتراستی ضعیف بهره مند می‌شوید. این کنتراست باعث شده تا رنگ‌های مشکی، خاکستری دیده شوند. عدم بهره مندی از آیتم لوکال دایمینگ نیز باعث شده تا ضعف آیتم کنتراست بیش از پیش به چشم بیاید. در کنار این نقاط ضعف خوب است تا به ویژگی‌های مثبتی مانند حذف لرزش اضافی از محتوا و همچنین ارتقای کیفیت محتوا نیز اشاره کنیم که باعث شده تا برخی این محصول ال جی را برای تماشای فیلم مناسب بدانند.

برنامه‌های تلویزیون

در مجموع باید گفت که تلویزیون ال جی UP7000 به واسطه ویژگی‌هایی نظیر زاویه دید گسترده، مدیریت مناسب بازتاب‌های صفحه و از همه مهم‌تر توانایی که در افزایش کیفیت محتواهای ورودی دارد، می‌تواند به عنوان یک انتخاب مناسب برای تماشای برنامه‌های تلویزیونی شناخته شود. لازم است اضافه کنیم که این مدل برای تماشای برنامه در اتاق‌های به نسبت روشن که چندین منبع تأمین نور دارند مناسب است اما اگر فضا بیش از حد روشن باشد آنگاه چندان نمی‌توان نسبت به کیفیت نهایی خوش بین بود چرا که اوج روشنایی SDR و  HDR در تلویزیون ال جی ! چندان چشمگیر نیست.

تماشای رویدادهای ورزشی

با توجه به قابلیت‌هایی نظیر زاویه دید گسترده و همچنین مدیریت مناسب بازتاب‌ها می‌توان گفت که تلویزیون ال جی ! انتخاب مناسبی برای تماشای رویدادهای ورزشی است با این وجود همچنان به دلیل ضعف این مدل در خصوص آیتم‌های اوج روشنایی SDR و  HDR شما نمی‌توانید در فضاهای بیش از حد روشن با کیفیت مناسبی از این تلویزیون استفاده نمایید. نکته دیگری که در تلویزیون ال جی UP7000 وجود دارد و می‌تواند از کیفیت پخش رویدادهای ورزشی بکاهد، سوسو زدن یا چشمک زدن نور پس زمینه است. این چشمک زدن به هنگام نمایش محتواهای سریع با محدوده فرکانسی ۱۲۰ هرتز بسیار محسوس خواهد بود و می‌تواند حواس شما را پرت کند و یا باعث تکرار تصاویر به هنگام نمایش شود.

بازی ویدیویی

تلویزیون ال جی UP7000 می‌تواند انتخاب مناسبی برای اجرای بازی‌های ویدئویی باشد چرا که این محصول تأخیر ورودی بسیار کمی دارد و می‌تواند به خوبی بازتاب‌های صفحه نمایش را مدیریت نماید. از سوی دیگر باید به این نکات اشاره کرد که این مدل از قابلیت VRR پشتیبانی نمی‌کند و همچنین نرخ تازه سازی تصویر آن تنها با فرکانس۶۰ هرتزی عمل خواهد کرد. در کنار این دو محدودیت که کیفیت اجرای بازی‌های ویدئویی با ال جی ! را کاهش می‌دهند باید گفت که این محصول ال جی نسبت کنتراست بسیار پایینی دارد و در نمایش محتواهایی با سرعت بالا دچار سوسو زدن یا همان چشمک زدن می‌شود.

ویدیو HDR

متأسفانه تلویزیون ال جی UP7000 در نمایش HDR فیلم‌ها ضعیف عمل می‌کند. باید گفت که در این مدل به دلیل کنتراست پایین تصویر، رنگ‌های مشکی شبیه به خاکستری مشاهده می‌شوند و صفحه نمایش نمی‌تواند از طیف رنگی گسترده‌ای پشتیبانی نماید. وجود چنین نقطه ضعف‌هایی در کنار عملکرد ضعیف HDR فیلم باعث می‌شود تا نتوان سایه‌ها و نقاط برجسته تصویر را با دقت و کیفیت کافی مشاهده نمود. در کنار تمامی این ضعف‌ها خوب است به این نکته اشاره کنیم که تلویزیون ال جی  می‌تواند لرزش‌های اضافی را از محتوا حذف کند از این رو کمی کیفیت محتوا بهبود پیدا می‌نماید.

بازی HDR

در تلویزیون ال جی UP7000 وجود نقاط ضعفی مانند محدود بودن نرخ تازه سازی تصویر تا ۶۰ هرتز، عدم پشتیبانی از VRR، سوسو زدن نور پس زمینه به هنگام نمایش محتواهای سریع، نسبت کنتراست کم و از همه مهم‌تر اوج روشنایی HDR ضعیف برای اجرای بازی‌های ویدئویی عملکرد ایده آلی را تحویل نمی‌دهد اما همچنان به واسطه وجود آیتم‌های مثبتی مانند مدیریت مناسب بازتاب‌های صفحه نمایش و تأخیر ورودی کم می‌توان نسبت به عملکرد ال جی ! در خصوص اجرای بازی‌های ویدئویی امیدوار بود.

مانیتورینگ

تلویزیون ال جی UP7000 می‌تواند به عنوان مانیتور کامپیوتر عملکرد بسیار خوبی را به شما ارائه دهد. در این محصول به واسطه وجود ویژگی‌هایی مانند زاویه دید گسترده، تأخیر ورودی بسیار کم و همچنین مدیریت بازتاب‌های مناسب شما می‌توانید از وضوح تصویر خوبی بهره مند شوید. لازم است اضافه کنیم که این مدل از محصولات ال جی در خصوص نمایش Chroma 4:4:4 نیز از خود کیفیت بالایی را به نمایش می‌گذارند از این رو وضوح نوشته‌ها و متون بسیار بالا و قابل قبول خواهد بود. تنها نواقصی که همچنان می‌توانند به کیفیت عملکرد تلویزیوین ال جی ! به عنوان مانتیور نیز لطمه وارد کنند، ضعف در اوج روشنایی SDR و  HDR در کنار نرخ تازه سازی محدود۶۰ هرتزی و عدم پشتیبانی از VRR است.

طراحی تلویزیون ال جی UP7000

سبک

این تلویزیون با ظاهر ابتدایی و پایه‌های ظریف خود ظاهری آراسته به خود گرفته و هیچ‌چیز در آن برجسته و منحنی نیست. اگرچه حاشیه‌های آن ضخامت بیشتری نسبت به تلویزیون‌های درجه یک دارد اما هنوز هم توجه زیادی به خود جلب نمی‌کند.

سبک تلویزیون ال‌جی UP7000

پایه‌ نگه‌دارنده

دو پایه پلاستیکی زیر تلویزیون ال جی UP7000 باعث شده که حدود سه اینچ بالاتر از سطح میز قرار گیرد. این ویژگی فضای کافی را در اختیارتان گذاشته تا نوار صدا را بدون مسدود کردم صفحه تلویزیون در مقابلش قرار دهید. به علاوه پایه‌های آن به خوبی از تلویزیون پشتیبانی کرده تا کمترین میزان تکان خوردگی را داشته باشد.

پایه‌های نگه‌دارنده

قسمت پشتی تلویزیون

ازآنجا که قسمت ورودی‌های سطح پشتی از هم جدا می‌شوند نسبت به تلویزیون‌های قبلی ال‌جی که آزمایش شده، متفاوت‌ترند. لازم به ذکر است که شیارهای قرار گرفته در امتداد پایین آن، برای مدیریت کابل تعبیه نشدند.

قسمت پشتی تلویزیون

کیفیت ساخت

کیفیت ساخت مناسب بوده و کاملاً از پلاستیک ساخته شده است و همان گونه از مدل سطح پایین انتظار می‌رود هست. اندکی تکان خوردگی روی پایه‌های وجود دارد بااین‌حال در سطح پشتی به ویژه مجاورت ورودی‌ها انعطاف زیادی احساس می‌شود.

کیفیت ساخت

کیفیت صفحه نمایش تلویزیون ال جی UP7000

کنتراست

تلویزیون ال جی UP7000 نسبت کنتراست کمی دارد که باعث می‌شود سیاه‌پوستان در تاریکی به رنگی خاکستری به نظر بیایند البته این کنتراست با توجه به واحدهای مختلف می‌تواند متفاوت باشد.

کنتراست

توجه! مدل‌های ۵۰ و ۷۰ اینچی این تلویزیون که حاوی پنل هستند باید به نسبت قالب‌های دیگر کنتراست بالاتری داشته باشند. خوشبختانه تلویزیون LG UP7000 ویژگی کم نور شدن محلی را ندارد و فیلم‌ها را تنها با عنوان مرجع ارائه می هد.

اوج روشنایی SDR و HDR

روشنایی SDR مناسب نیست. این روشنایی در محتواهای مختلف ثابت می‌ماند؛ اگرچه تابش فوق‌العاده خیره‌کننده‌ای ندارد اما برای فضایی که تعدادی چراغ در اطراف خود دارد کافی به نظر می‌آید. ما بعد از کالیبراسیون حداکثر روشنایی SDR را در حالت تصویر Expert تنظیم کردیم سپس دیگر پردازش‌های تصویر غیرفعال شد.

محدود کردن روشنایی در SDR نسبت به HDR کمتر مورد پسند کاربران قرارم گیرد. در HDR از آنجا که روشنایی خیلی زیاد نیست موارد برجسته آن‌طور که باید نمایان نمی‌شوند. نگران نباشید ما آن را در حالت تصویر HDR “Cinema(User)” با روشنایی صفحه و کنتراست در حداکثر اندازه خود آزمایش نموده‌ایم.

HDR تلویزیون ال‌جی UP7000

همچنین EOTF هدف را به درستی دنبال نکرده و اکثر صحنه‌ها تاریک‌تر از حدی هستند که باید باشند. اگر می‌خواهید تصاویر را در حالت روشن‌تری ببینید با استفاده از تنظیمات بالا روی Auto Dynamic تنظیم کنید.

روشنایی HDR در حالت تصویر”Gamer Optimizer” شبیه به خارج در آن است. اگر تفاوتی در نتایج آزمون به چشم خورد، ممکن است میان‌دوره‌های آزمایش مقداری متفاوت باشد.

یکنواختی خاکستری

یکنواختی خاکستری در تلویزیون LG UP7000 ویژگی مناسبی در نظر گرفته می‌شوند. به این‌گونه که لبه‌های صفحه نمایش تلویزیون به مقدار کمی تاریک‌تر از قسمت مرکزی آن است. در عکس خاکستری 5% مشاهده می‌کنید آن قسمت‌ها تنها در صحنه‌های تاریک کمی روشن‌تر به نظر برسند. این مسئله به احتمال زیادی مربوط به واحدهای ماست و بهتر است هنگام مواجه شدن با آن به ما اطلاع دهید.

یکنواختی خاکستری

یکنواختی مشکی

یکنواختی مشکی ناامید کننده به نظر کمی رسد اما می‌تواند بین واحدها متفاوت باشد. در بررسی این ویژگی باید بدانید که در کنتراست کم تقریباً تمام صفحه نمایش تلویزیون LG UP7000 آبی دیده می‌شود و حتی پس از آن کدر شدن نور پس زمینه قابل‌توجه است. در چنین وضعیتی صفحه نمایش را، باری دیگر در امتداد لبه پایین خواهد دید.

یکنواختی مشکی

زاویه دید

پیش از این هم گفتیم که شرکت ال‌جی، به زاویه دید اهمیت زیادی داده است و تمام تلاش خود را به کار گرفت تا زاویه دید مناسبی در تلویزیون LG UP7000 ایجاد کند. به گونه‌ای که برای اکثر قرارهای نشیمن با IPS از یک پنل چند نفره در اطراف خوب است اما تصویر در نواحی گسترده‌تر تاریک دیده می‌شوند.

توجه! مدل‌ها 50 و 70 اینچی تلویزیون LG UP7000 که حاوی پنل هستند انتظار می‌رود زاویه دید بدتری داشته باشند.

بازتاب نور

تلویزیون LG UP7000 عملکرد بازتاب مناسبی دارد اما نه به اندازه LG UP8000، زیرا حجم زیادی از نور را مستقیماً به عقب برمی‌گرداند. بااین‌حال مقدار متوسطی از نور را به خوبی تحمل کرده و با پرتوهای نوری قوی ساتع شده از منابع مختلف به خوبی دست‌وپنجه نرم می‌کند.

بازتاب نور تلویزیون ال‌جی UP7000

طیف و حجم رنگ

همانند بیشتر تلویزیون‌های entry-level این تلویزیون هم توانایی این را ندارد که طیف وسیعی از رنگ‌ها را برای محتوا نمایش دهد؛ اما بااین‌حال در بسیاری از مطالب، پوشش خوبی از محیط رنگی دارد.

طیف و حجم رنگ

پیکسل

تلویزیون LG UP7000 دارای پنل ADS است. اگرچه این پنل عملکرد مشابهی با پنل IPS دارد اما ازنظر فنی متفاوت هستند.

میزان رنگ

در تلویزیون LG UP7000، به علت کنتراست پایین و عدم وجود گستره رنگی وسیع آن، رنگ به مقدار اندکی ضعیف است. به همین دلیل است که نمی‌تواند در یک گستره بسیار وسیع، سطح درخشندگی و شفافیت را به نمایش گذارد.

شیب

هندلینگ شیب در تلویزیون LG UP7000 عالی به نظر می‌رسد. تنها حاوی تعداد کمی از باندهای در رنگ تیره بوده که توجه به آن‌ها کار دشواری است. در الگوی آزمون و محتوای واقعی، درجه‌بندی صاف و همچنین صاف کردن شیب یک کار خوب تلقی شده، زیرا جزئیات تصاویر را بیشتر به نمایش می‌گذارد.

حفظ موقت تصویر

این تلویزیون LG UP7000 فاقد هرگونه نگهداری تصویر است، اما امکان دارد این حالت میان واحدها متغیر باشد.

با اینکه ممکن است بعضی از پنل‌های IPS هنگام احتباس موقت تصاویر رنج ببرند، اما به نظر می‌رسد این حالت دائمی نباشند؛ زیرا پنل IPS در آزمایش‌های طولانی، از آسیب و سوختن در امان ماندند.

قبل و بعد از کالیبراسیون

بیشتر رنگ‌ها به خصوص زرد و فیروزه‌ای در تلویزیون LG UP7000 نادرست‌اند و تعادل رنگ سفید از حد مجاز خود خاموش‌تر است؛ بنابراین رنگ‌های خاکستری آن‌طور که باید سرد نمی‌شوند. دامنه رنگ‌ها نسبت به هدف ۶۵۰۰ تنظیم شده و به پس زمینه و تصاویر رنگ آبی ملایمی می‌بخشد. در واحدهای متفاوت از آنجایی که بیشتر صحنه‌ها تاریک هستند گاما هدف را به درستی دنبال نمی‌کند. در بررسی تلویزیون‌های ال‌جی رفتار تقریباً مشابهی میان LG C1 OLED و LG NANO90 مشاهده نمودیم.

کالیبراسیون ارسال

با اطمینان می‌توان گفت که دقت بعد از کالیبراسیون بی‌نظیر است. اگرچه آبی هنوز هم کمی خاموش است اما مشاهده بیشتر ترازهای سفید و عدم دقت رنگ غیرممکن به نظر می‌رسد. گاما عالی است؛ اما دمای رنگ آن‌طور که باید به هدف نزدیک نیست بااین‌حال بسیار بهبود یافته است.

نمایش و پخش محتوا تلویزیون ال جی UP7000

زمان پاسخگویی

این تلویزیون نسبت به هزینه خود از زمان‌های مناسبی برخوردار است و در انتقال‌های به سمت آهسته و در انتقال‌های تاریک به جابه‌جایی‌های زیادی وجود دارد؛ که در نهایت می‌تواند به ایجاد مصنوعات بینجامد. به علاوه امکان دارد که به خاطر سوسو زدن پس زمینه، تصویر شروع به تکثیر نماید.

زمان پاسخگویی

این تلویزیون، از مجموعه تلویزیون‌های ساده ۶۰ هرتزی به شمار می‌رود که فاقد هرگونه پشتیبانی از نرخ تازه‌سازی متغیر است. این تلویزیون برای اینکه نور پس زمینه خود را کاهش دهد به‌طور پیش‌فرض از Pulse Width استفاده کرده و در همه حالت‌های Modulation (PMW) تصاویر و اندازه روشنایی صفحه در 120 هرتز چشمک میزند؛ این عمل تصویر را چند برابر می‌کند.

تأخیر ورودی تلویزیون ال جی UP7000

از این جهت تلویزیون LG UP7000، برای بازی‌های ویدئویی بسیار مناسب بوده البته این حالت تا زمانی برقرار است که تلویزیون در حالت کشیده قرار داشته باشد؛ بنابراین نمی‌توان تنظیمات درون‌یابی حرکتی را در حال باز فعال نمود. در صورتی که استفاده از تلویزیون خود را به‌عنوان مانیتور کامپیوتر با کمترین میزان تأخیر ورودی، از تنظیم بودن برچسب وردی، روی حالت “PC” اطمینان حاصل کنید.

تلویزیون ال جی UP7000 تقریباً از تمام رزولوشن‌های رایج و عمومی تا ۶۰ هرتز پشتیبانی کرده و سیگنال‌های 1080p و 440p را در 120 هرتزمی پذیرد، اما از فریم‌ها رد خواهند شد.

پورت‌های ورودی ال‌جی UP7000

تلویزیون ال جی UP7000 تنها می‌تواند HDR را پشتیبانی کند و به جز این مورد توانایی پشتیبانی از فرم‌های HDR10 ندارد. به علاوه به نظر می‌آید که CEC تنها با محصولات ال‌جی کار می‌کند و هیچ مشارکتی با پخش کننده Blu-ray و سامسونگ ما ندارد.

پورت‌های ورودی ال‌جی UP7000

متأسفانه این تلویزیون تنها دو محل ورودی برای متصل شدن به HDMI دارد که در صورت اتصال به چند دستگاه ناامید کنند به نظر خواهد رسید.

پورت‌های ورودی تلویزیون ال جی UP7000

سازگاری با کنسول‌های بازی

خبر خوش برای طرف‌داران بازی‌های ویدئویی این است که تلویزیون LG UP7000 قابلیت پشتیبانی از PS5 و Xbox Series تا بسامد ۶۰ دارد. دستگاه حاوی سیگنال‌های 4k در زمان شروع بازی حالت (ALLM) تأخیر کم، دستگاه سازگار تلویزیون را به صورت پیش‌فرض به حالت بازی تبدیل خواهد کرد. برای این کار لازم است در صفحه تنظیمات Game Optimizer را از “On” به “General” تغیر دهید.

سازگاری با کنسول‌های بازی

درج قاب سیاه (BFI)

در چنین تلویزیونی، ویژگی درج قاب سیاه وجود ندارد. نور در پس زمینه روی حالت پیش‌فرض تنظیم شده و در۱۲۰ هرتز چشمک می‌زند. فراموش نکنید که امتیاز BFI بر اساس فرکانس سوسو زدن مبتنی شده است نه عملکرد واقعی دستگاه.

درون‌یابی حرکت

تلویزیون LG UP7000 قابلیت درون‌یابی حرکتی داشته و قادر است از محتوای ۳۰ فریم در ثانیه نت ۶۰ فریم در ثانیه استفاده کند. این عمل با عنوان “اثر اپرای صابون” شناخته شده است. البته ناگفته نماند که در صحنه‌های شلوغی کارکرد خوبی ندارد؛ مصنوعات مشهودی که وجود دارد که نشان می‌دهد باعث حواس پرتی خواهد شد.

کیفیت صدا تلویزیون ال جی UP7000

فرکانس صدا

این تلویزیون از eARC روی HDMI پشتیبانی می‌نماید و این امکان را به شما می‌دهد که Dolby Atmos فشرده نشده را به‌وسیله صدای TrueHD به گیرنده‌ای سازگار انتقال دهید. برای کار کردن با آن پشتیبانی eARC را فعال کنید تا input Audio Format را تنظیمات پیشرفته از صفحه صدا بر Bitstream تنظیم گردد.

پاسخ فرکانس

ازنظر بررسی این ویژگی باید گفت که پاسخ فرکانس به خوبی عمل می‌کند. اگر بخواهید گفتگوهای آنلاین تلویزیونی را ببینید به نسبت بلند و واضح به نظر می‌رسد. اگرچه بیس بالایی تولید نمی‌کند اما می‌توان گفت روی وضعیت مناسبی قرار دارد. خوشبختانه شرکت ال‌جی جهت تصحیح اتاق دیجیتال گزینه‌ای برای کاربران خود در نظر گرفته است که تنها می‌توان با LG Magic Remote از آن استفاده کرد.

اعوجاج صدا

با اینکه تلویزیون عملکرد اعوجاج مناسبی دارد اما در حداکثر میزان صدا مقدار کمی تحریف ایجاد می‌شود که ممکن است به گوش همه حاضرین برسد البته این تحریف به محتوای آن هم وابسته است.

ویژگی‌های هوشمند تلویزیون ال جی UP7000

حال می‌خواهم به بررسی برترین ویژگی‌های تلویزیون بپردازم تا از خرید تلویزیون LG UP7000 اطمینان کامل را به دست بیاورید. به هر حال خرید و انتخاب تلویزیون اهمیت زیادی دارد، چرا که همه ما تقریباً بخشی از زمان زندگی روزانه خود را به تماشای تلویزیون اختصاص می‌دهیم؛ چه خوب است که با مطالعه این مقاله اطلاعات کافی برای انتخاب درست و تضمین سلامتی خود به دست خواهید آورد. تا این بخش شما با بخش عمده‌ای از ویژگی‌های تلویزیون ال‌جی آشنا شده‌اید. پس با ما همراه باشید تا قابلیت‌های شگفت‌انگیز LG UP7000 کاملاً کشف کنید.

رابط کاربری

شرکت ال‌جی تلویزیون ال جی UP7000 به همراه مدل‌هایی با سطح بالاتر با عنوان webOS در سال ۲۰۲۱ ارائه داد. در این مدل صفحه کامل به جای آگهی در سال‌های پیشی دوباره طراحی شده که ویژگی‌های بهتری را برای بهبود عملکرد آن به او بخشیده است. برخی از این ویژگی‌های استفاده آسان، به همراه پیمایش منوی نسبتاً مناسب و سریع است.

رابط کاربری

تعدادی محتوا و داده‌های پیشنهادی و مجموع ه ای از تبلیغات در فروشگاه برنامه و همچنین صفحه اصلی مشاهده می‌شود که هیچ‌گونه راهی برای غیرفعال سازی آن‌ها وجود ندارد. البته این محتواها به اندازه‌ای نیست که آزار دهنده باشد پس جای نگرانی نیست.

برنامه‌ها

تلویزیون فوق‌العاده که در حال بررسی تمام ویژگی‌های آن هستیم شامل برنامه‌های کاربردی و متنوع در دسترسی است که در فروشگاه برنامه‌های ال‌جی کاملاً روان و سریع اجرا می‌شوند.

برنامه ها

ریموت هوشمند تلویزیون ال جی UP7000

برخلاف تلویزیون‌های LG UP8000 که با کنترل‌های مبتدی و معمولی به فروش می‌رسند خریداران این تلویزیون می‌توانند از کنترل اساسی که همراه دستگاه تحویل می‌گیرند، نهایت استفاده و لذت را ببرند. این کنترل به شما امکان دسترسی آسان و سریع‌تر از محتواهایی نظیر Netflix و Premium به تلویزیون 4k ال‌جی می‌دهد. توجه کنید که ممکن است رابط کاربری گرافیکی WebOS، طراحی کنترل جادویی و چیدمان دکمه‌ها، در کشورهای مختلف متفاوت باشد.

ریموت هوشمند

جهت روشن و خاموش کردن تلویزیون، تغییر ورودی‌ها یا تنظیم میزان صدا و کانال‌ها از دکمه‌ای که زیر مارک مرکزی قرار گرفته کمک بگیرید.

لوازم جانبی

  • کنترل از راه دور (با باتری)
  • راهنمای استفاده

لوازم جانبی

تفاوت بین اندازه‌ها

ما آزمایش‌های متعددی روی LG 65UP7000PUA انجام دادیم. این تلویزیون در قالب‌های 43، 50، 55، 70، 75 موجود است. انتظار داریم برای اکثر مدل‌های دیگر جز مدل‌های ۵۰ و ۷۰ اینچ معتبر باشد؛ زیرا این استثناها حاوی پنل‌های مختلفی هستند. به نظر ما LG UP7000 تنها در ایالات متحده وجود دارد. سایر تلویزیون‌های سری 7000 در سطح بین‌المللی رقابت دارند، اما با مقداری تفاوت.

مقایسه UP7000

شرکت ال‌جی با ارائه تلویزیون‌های خود با طراحی مدرن و شیک، ظاهری دل‌نشین‌تر به خانه شما هدیه می‌دهد، ال‌جی با به‌کارگیری فناوری‌های نوین و ترفندهای منحصر به فردش در عرصه تلویزیون و محصولات هوشمند از تمامی رقبای خود جلو زد. به گونه‌ای که امروزه تقریباً تمامی کاربران و خریداران را شیفته خود کرده است. زاویه وسیع دید تلویزیون‌های ال‌جی در کنار مقاومت بالای صفحه نمایش آن در برابر ضربه‌ها از دیگر ویژگی‌های برتر محصولات ال‌جی می‌باشند. طراحی ظریف و خوش‌تراش تلویزیون‌های LG امان ندارد توجه کسی جلب نکند حتی اگر آن شخص، تجربه‌ای در این زمینه نداشته باشد؛ همه این موضوعات باعث محبوبیت این تلویزیون‌ها شده است. از نکات قابل‌توجه دیگر در رابطه با تلویزیون‌های LG، متنوع بودن طرح و ساخت آن‌هاست. هر تلویزیون در هر سطحی که وارد بازار شده، ویژگی‌های خاص و متفاوت از دیگری دارد؛ ازاین‌رو تصمیم گرفتیم در همین مقاله تعدادی از محصولات تلویزیونی را با همدیگر مقایسه کنیم تا به حداکثر شناخت کافی برای یک خرید مناسب دسترسی یابید. در این لحظه تمامی ویژگی‌های تلویزیون ال جی UP7000 زیر ذره‌بین بررسی نمودیم؛ حال می‌پردازیم به مقایسه ویژگی‌های این تلویزیون با محصولاتی نظیر تلویزیون‌های TU7000, UP8000, TU8000, UN7340

مقایسه تلویزیون ال ‌جی UP7000 و TU7000

هر دو تلویزیون ال جی UP7000 و سامسونگ TU7000 حاوی پنل‌های متنوعی هستند. سامسونگ از لحاظ کنتراست بومی نسبت بالاتری نسبت به سامسونگ TU7000 دارد؛ اما از لحاظ زاویه دید و با آزمایش‌های متعددی که صورت گرفته پی بردیم که LG زاویه دید وسیع‌تری دارد. در عوض سامسونگ از انعکاس نوری بهتری برخوردار بوده اما به‌طورکلی هر دو آن‌ها از دور ساده به نظر می‌رسند و کنترل صدا ندارند.

مقایسه تلویزیون ال جی UP700 و UP8000

قبل از این قسمت هم در برخی از پاراگراف‌ها مقایسه‌هایی بین UP8000 و LG UP7000 انجام دادیم اما در این جا هم به بررسی جزئی‌تری می‌پردازیم. ابتدا لازم است بدانید که LG UP7000 نسخه‌ای بالاتر از UP8000 است و تقریباً به صورت کلی از ویژگی‌های یکسانی برخوردارند؛ اما طبیعتاً UP7000 در زمینه‌های بیشتری در اولویت قرار می‌گیرد. از لحاظ بازتاب بهتر و پاسخ‌دهی در زمان کوتاه‌تر UP8000 گزینه بهتری به نظر می‌رسد. همچنین UP800 توانایی حذف 24p Judder از هر منبعی دارد؛ در حالی که UP7000 تنها می‌تواند 24p را از منابع محلی و بومی پاک کند. از لحاظ شفافیت و کیفیت تصویر پیشنهاد UP7000 پیشنهاد می‌شود.

مقایسه تلویزیون ال جی UP700 و UN7340

پیش از هر چیزی بهتر است بگوییم که هر دو تلویزیون با کیفیت 4k به بازار ارائه شده‌اند اما تفاوت‌های اندکی میان نسبت کنتراست آن‌ها وجود دارد. تلویزیون ال‌جی UN7340 به خاطر داشتن پنل IPS از روشنایی بالایی برخوردار هست؛ اما ازنظر زاویه دید به گستردگی UP7000 می‌رسد. در بررسی شباهت آن‌ها در کل تلویزیون‌های ال‌جی سیستم عامل TIZEN دارند که قابلیت‌های کاربردی را به این تلویزیون‌ها می‌بخشد. البته تلویزیون UN7340 برخلاف UP7000 در سال 2020 ساخته شده و نسبت به UP7000 قدیمی‌تر و به نسبت سطح پایین‌تری هم دارد. بااین‌حال کیفیت تصویر در تلویزیون‌های UN7340 با به‌کارگیری رزولوشن 2160*3840 استاندارد کیفیت اولترا را از آن خود کرد. همچنین سیستم کاهنده نویز موجود در این تلویزیون کمک کرده تا ویدئو و تصاویر بدون نویز و کاملاً درخشان روی صفحه تلویزیون به نمایش گذاشته شوند. در نهایت می‌توان گفت از دور شاید به خاطر ظاهر شبیه به هم که دارند به راحتی قابل تبعیض نیستند، اما همان‌طور که گفتیم تفاوت‌ها جزئی و داخلی، بین آن‌ها وجود دارد.

مقایسه تلویزیون ال جی UP7000 و TU8000

در مقایسه این تلویزیون‌ها باید بدانید که اگرچه هر یک طرف‌داران و مخالفان خود را دارند اما به صورت کلی TU8000 بهتر به نظر می‌رسد. سامسونگ، یک پنل VA با کنتراست بومی بهبود یافته دارد که سیاه‌پوستان را به شکل بهتری نمایش می‌دهد اما ازنظر زاویه دید گسترده، ال‌جی UP7000 پیشنهاد می‌شود. ازآنجایی‌که سامسونگ زمان پاسخ سریع و حرکات روان‌تری دارد، گزینه مناسب‌تری برای بازی‌های ویدئویی است. همچنین سامسونگ شامل یک ریموت هوشمند با قابلیت کنترل صداست که ال‌جی UP7000 آن را ندارد. حاشیه صفحه نمایش و پایه‌های تلویزیون TU800 نسبت به دیگری ظریف‌تر و طراحی بهتری دارد. افزون بر این موارد، سطح پشتی TU8000 از نظم بیشتری برخوردار است.

جمع بندی تلویزیون ال جی UP7000

در این مقاله تمام تلاش خود را به کار بردیم تا تمامی جزئیات را در رابطه با تلویزیون LG UP7000 در اختیار شما بگذاریم. به شرح خلاصه‌واری باید گفت این تلویزیون، از مجموعه تلویزیون‌های سری ۷ است که در سال ۲۰۲۱ از شرکت LG وارد بازار شد و به سرعت به محبوبیت زیادی دست پیدا کرد. طراحی بی‌نظیر و حاشیه باریک، قیمت متناسب آن، ضخامت کم، زاویه دید گسترده، کیفیت عالی صدا و تصویر همه و همه زمینه ساز کسب این محبوبیت است. افزون بر این شما می‌توانید تمامی قالب‌های ۴۳ ۵۰ ۵۵ ۶۵ مشاهده و برای خرید انتخاب کنید، این تلویزیون با داشتن سیستم عامل Webos و پلتفرم هوشمند ThinQ و همچنین فناوری HDR، قابلیت‌های فراوان و کاربردی را در خود جای داده است.

جمع بندی تلویزیون LG UP7000

شاید با خواندن چنین مقاله‌ای هزینه مناسب آن برای شما قابل باور نباشد. اگر همین حالا قصد خرید یک تلویزیون را دارید بهتر است که با انتخاب تلویزیون ال جی UP7000، هم دکوراسیون داخلی خانه را متحول کنید و هم لحظات خاطره انگیزی را برای خود به ارمغان بیاوردید. در پایان از همراهی شما متشکر هستیم و امیدواریم با اطلاعاتی که از این مقاله کسب کردید به استقبال یک خرید مطمئن بروید. کدام‌یک از شما تابه‌حال یک تلویزیون LG UP7000 داشته‌اید و یا قصد خرید آن را دارید؟ شما با چه چیز دیگری در رابطه با این تلویزیون آشنا هستید؟ برای خرید مطمئن تلویزیون چه پیشنهادی دارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دیگران خوانده اند:
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.