بهترین مارک جاروبرقی

بهترین مارک جاروبرقی

بهترین مارک جاروبرقی کدام است؟

بهترین مارک جاروبرقیاگر شما هم این روزها قصد خرید جاروبرقی را دارید و نمی‌دانید که کدام مارک بهتر است یا بهترین مارک جاروبرقی کدام است، باید بدانید که هنگام خرید جاروبرقی،‌ نباید خیلی در قید و بند مارک و شکل ظاهری آن باشید. چراکه این موارد دلایل خوبی برای خوبی و کیفیت جاروبرقی نیستند. برای اینکه بتوانید یک خرید خوب انجام داده و رضایت کاملی از آن داشته باشید، باید قبل از هر چیز نیازهای خودتان را به خوبی شناسایی کرده و شرایط خانه‌تان را هم بسنجید تا بتوانید مناسب‌ترین جاروبرقی را انتخاب کنید. ما در این مطلب از سلام‌ بابا علاوه بر معرفی بهترین مارک‌های جاروبرقی، همچنین به شما کمک می‌کنیم تا ویژگی‌های یک جاروبرقی خوب را تشخیص داده و با توجه به نیازهایتان یک مدل مناسب را انتخاب کنید، در پایان لیستی از بهترین‌های هر مارک و همچنین در جدول آخر مطلب همه مدل‌های جاروبرقی موجود در بازار را آورده ایم، پس در ادامه با ما همراه باشید.

بهترین مارک جاروبرقی

اگرچه جاروبرقی بخصوص با پیشرفت‌های اخیر تکنولوژی و برخوردار بودن از قابلیت‌های روزافزون، کار نظافت خانه را به راحتی انجام می‌دهد، اما اگر با دقت انتخاب نشود، خودش می‌تواند خستگی و دردسر بیشتری را ایجاد کند. مهمترین نکاتی که برای خرید جاروبرقی باید به آن‌ها توجه داشته باشید: قدرت جاروبرقی، وزن جاروبرقی، راحت بودنِ کشیدن، هل دادن و بلند کردن آن، سبک بودن دسته، میزان صدای جاروبرقی، طول سیم، ظرفیت کیسه یا مخزن جارو و همچنین سایر ویژگی‌هایی است که با شرایط خاص شما و مکانی که نظافت می‌کنید هماهنگی داشته باشد. این ویژگی‌ها را در زیر با جزئیات بیشتری توضیح می‌دهیم.

ویژگی‌های یک جاروبرقی خوب

قدرت جاروبرقی

بهترین مارک جاروبرقیقدرت جاروبرقی که با واحد وات روی آن نوشته شده، توان جاروبرقی در مکش زباله‌ها را نشان می‌دهد. یعنی هر چقدر وات جاروبرقی بالاتر باشد، قدرت مکش آن هم بیشتر می‌شود. در حال حاضر، جاروبرقی‌هایی با قدرت 1500 تا 2200 وات در بازار وجود دارند. البته شاید برخی از فروشگاه‌ها، جاروبرقی‌های 1000 تا 1300 واتی هم داشته باشند که این نوع از جاروها با توجه به قدرت کم و سروصدای زیادشان، دیگر طرفدار چندانی ندارند. خوشبختانه نمونه‌های جدیدی از جاروبرقی به بازار آمده است که یک دکمه جداگانه روی آن‌ها نصب شده و شما می‌توانید با بالا و پایین کردن آن، توان مکش جاروبرقی را بدون اینکه صدای آن کم و زیاد شود، یعنی از 1300 تا 2200 وات تغییر دهید. با این مزیت می‌توانید برای تمیز کردن فرش‌ها و مکان‌های آلوده‌تر از قدرت بیشتر و برای نظافت سنگ و سرامیک یا پارکت خانه، از قدرت کمتری استفاده کنید.

نکته: کسانی که حیوان خانگی دارند که موی آن‌ها مرتب کف خانه می‌ریزد حتما باید یک جاروبرقی با قدرت مکندگی بالا بگیرند که برس‌های خوب و مخصوص جمع کردن مو همراه داشته باشد.

صدای جاروبرقی

بهترین مارک جاروبرقیاگر صدای جاروبرقی انقدر آزاردهنده است که همسر یا فرزندتان از شما درخواست می کند در نبود آن‌ها خانه را جارو کنید! بهترین کار برای پیشگیری از بروز چنین مشکلی گرفتن جاروبرقی‌هایی با توان بالا و صدای کم است. البته باید بدانید گاهی جاروبرقی‌های پرتوان و با نام و نشان معتبر هم سر و صدای زیادی دارند. بنابراین بد نیست هنگام خرید از فروشنده بخواهید جارو را برای شما روشن کند تا ببینید تحمل شنیدن صدایش را دارید یا نه. جاروبرقی‌های جدید در این زمینه پیشرفت زیادی داشته‌اند و صدای جاروبرقی‌ها نسبت به جاروبرقی‌های قدیمی کمتر است.

جنس جاروبرقی

بهترین مارک جاروبرقیبهتره جنس لوله‌های جاروبرقی‌، فلزی باشند تا در اثر افتادن یا برخورد با در و دیوار، نشکنند و زود از بین نروند. لوله‌های پلاستیکی، با سرما و گرما ترک می‌خورند و همین ترک می‌تواند منبع تجمع انواع و اقسام ریزگردها و آلودگی‌های خانه باشد و از طریق تماس پوستی با دستتان باعث ایجاد حساسیت و حتی بیماری در بدن شما شود. هنگام خرید، حواستان به لوله خرطومی جاروبرقی هم باشد. لوله خرطومی باید کاملا نرم و انعطاف پذیر باشد و با هر چرخشی امکان شکستن یا ترک خوردن آن پیش نیاید. این نوع از لوله‌ها که تقریبا در تمامی جاروبرقی‌ها وجود دارند باعث می‌شوند که شما بتوانید دستگاه خود را به چپ و راست و همینطور عقب و جلو حرکت دهید. معمولا این لوله‌ها پلاستیکی هستند ولی امروزه در دستگاه‌های بسیار پیشرفته‌تر می‌بینیم که هیچ نوع چینی بر روی آن‌ها دیده نمی‌شود و دارای روکشی است که از الیاف پلیمری ساخته شده است.

دستگیره

بهترین مارک جاروبرقییکی از بخش‌های مهم در جاروبرقی، دستگیره‌های آن است، چرا‌که این بخش از جاروبرقی به دلیل آنکه ارتباط مستقیم با فرد دارد می‌تواند باعث کارکرد راحت و یا سخت دستگاه شود. جاروبرقی شما باید دارای دسته‌ای قابل تنظیم باشد که بر اساس قد شما مشخص و تعیین شود تا دچار کمردرد و یا گرفتگی عضلات نشوید. در مدل‌های ساده دستگیره‌ها خمیده هستند اما در انواع پیشرفته‌تر ارگونومی بیشتری دارد و فشار وارد شده به دست فرد را کاهش می‌دهد. یادتان باشد که حتما جاروبرقی‌هایی را انتخاب کنید که دسته آن‌ها قابلیت تنظیم ارتفاع برحسب قد شما را داشته باشند. شما می‌توانید با فشردن دکمه‌ای کوچک که روی دسته این جاروبرقی‌ها قرار دارد، ارتفاع دسته را با قد خودتان هماهنگ کنید تا هنگام جارو کشیدن، مجبور نباشید بیش از اندازه خم شوید و کمردرد نگیرید.

لوازم جانبی جاروبرقی

بهترین مارک جاروبرقیبعضی از جاروبرقی‌ها، چند سری مختلف برای نظافت مبل‌ها، گوشه‌های خانه، زیر یخچال و گاز، سرامیک و حتی گردگیری پرده‌ها دارند. بنابراین اگر دوست دارید که با یک تیر چند نشان بزنید، بهتر است که سراغ این نوع جاروبرقی‌ها بروید. به علاوه، در برخی از جاروبرقی‌ها امکان فشرده کردن زباله‌ها هم وجود دارد. یعنی خود جاروبرقی به صورت خودکار، زباله‌ها را مانند توپ کوچکی فشرده می‌کند و هنگام خالی کردن محفظه زباله جاروبرقی، مجبور نمی‌شوید کلی گرد و خاک را تحمل کنید. 

مصرف انرژی جاروبرقی

بهترین مارک جاروبرقیاگر شما هم دوستدار محیط زیست و حافظ منابع ملی مانند انرژی برق هستید، هنگام خرید جاروبرقی، به برچسب میزان مصرف انرژی آن دقت کنید و ببینید که فلش مصرف انرژی روی کدام حرف قرار گرفته است. تمامی برچسب‌های مصرف انرژی از حرف A تا G تقسیم بندی شده و هر چقدر فلش میزان مصرف به حرف A نزدیک‌تر باشد، یعنی مصرف برق آن کالا کمتر و بازدهیش هم بیشتر است و هرچقدر که این فلش به سمت حرف G برود، یعنی با روشن کردن آن کالای برقی، برق بیشتری را مصرف می‌کنید و بازدهی کمتری را هم از آن دریافت می‌کنید.

 جارو برقی باید کاملا تمیز باشد و لوله‌های آن گرفتگی نداشته باشد تا فشار به موتور آن وارد نشود و انرژی بیش از اندازه نیز هدر نرود. برای این منظور، همواره کیسه آشغال جاروبرقی را پیش از پر شدن عوض کنید. هنگام استفاده از جارو، زباله‌های مرطوب‌، ته سیگار روشن‌، اشیای بزرگ و تیز، جوراب و کاغذ را از سر راه دور کنید. این اشیاء می‌توانند به موتور جاروی شما ضربه وارد کنند و توان آن را کاهش دهند و البته مصرف برق را هم زیاد می‌کنند. همچنین پیشنهاد می‌کنم برای نحوه تمیز کردن جاروبرقی مطلب “چطور جاروبرقی را تمیز کنیم ؟” را مطالعه فرمایید.

وزن جاروبرقی

بهترین مارک جاروبرقیخانم‌ها بیشترین تماس را با جاروبرقی منزل دارند، از این رو وزن و اندازه جاروبرقی از جمله ویژگی‌های قابل توجه برای خرید یک جاروبرقی محسوب می‌شود تا بتوان آن را به راحتی حمل کرد و یا حرکت داد. اما اینکه جاروبرقی به صورت عمودی و ایستاده باشد و یا روی زمین کشیده شود، به نوع سلیقه افراد بستگی دارد. معمولاً بهترین جاروبرقی موجود در بازار از نظر وزن، جاروهایی هستند که ۴ کیلوگرم وزن دارند و همین سبب شده تا از محبوبیت بیشتری در مقایسه با مدل‌های سنگین برخوردار شوند. با توجه به این موضوع، توجه کردن به وزن دستگاه می‌تواند شاخص دیگری برای انتخاب جاروبرقی باشد. معمولا کار کردن با جاروهای ایستاده آسان تر است و به طور کلی کنترل آن‌ها ساده‌تر است. از پاک کن استفاده می‌کند که به برداشتن کثافت و خاک نفوذ کرده به داخل فرش کمک می‌کند همچنین برای پاک کردن محیط‌های بزرگ مناسب‌تر است. مدل‌های ایستاده معمولا سنگین‌تر هستند و مانور دادن با آن‌ها مشکل است، بنابراین برای استفاده در محیط‌های کوچک مناسب نیستند.

کیسه و مخزن جاروبرقی

بهترین مارک جاروبرقیجاروبرقی‌های موجود در بازار به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ جاروبرقی‌هایی با کیسه دائم و جاروبرقی‌هایی با کیسههای موقت. جدیدا جاروبرقی‌های بدون کیسه هم طرفدارهای زیادی پیدا کرده‌اند که هریک معایب و مزایای خاص خودش را دارد. کیسه‌های دائم جاروبرقی را هرچند مدت باید تخلیه کرد و شستشو داد که ممکن است برای برخی خوشایند نباشد در عوض مدت زمان بیشتری می‌توان از این کیسه‌های دائم استفاده کرد و در مقابل کیسه‌های موقت را پس از چند بار استفاده باید عوض کرد که البته خرید مجدد کیسه در طول زمان هزینه بر هم هست. اما نظر تمام متخصصان آسم و آلرژی این است که برای پیشگیری از ورود گرد و خاک به گلویتان و ابتلا به حساسیت‌های احتمالی تنفسی یا حتی پوستی، از کیسه‌های جاروبرقی کاغذی یکبار مصرف استفاده کنید و این انتخاب بهتری است.

جاروبرقی‌های بدون کیسه نیاز به تعویض کیسه یا خرید کیسه جدید ندارند. این جاروها به جای کیسه دارای یک مخزن هستند که شما باید بعد از هر بار جارو زدن این مخزن را خالی کرده و تمیز کنید. خرید این جاروها از یک طرف به صرفه‌تر است اما از طرفی از لحاظ بهداشتی پیشنهاد نمی‌شود چرا که ممکن است گرد و خاک از پشت آن به بیرون درز کند.

 • جاروبرقی‌های کیسه‌دار دوام بیشتری نسبت به جاروبرقی‌های بدون کیسه دارند.
 • جاروبرقی‌های کیسه‌دار از نظر بهداشتی بهتر هستند.
 • جاروبرقی‌های کیسه‌دار برای افرادی که آلرژی دارند بهتر است چرا‌که هیج گرد و غباری از آن بیرون نمی‌آید.

سیم جاروبرقی

بهترین مارک جاروبرقیاگر خانه شما بزرگ است و حوصله ندارید مدام دوشاخه جاروبرقی را جابه‌جا کنید، می‌توانید کمی بیشتر در بازار بگردید و جاروهایی با طول سیم 10 متر و حتی بیشتر هم پیدا کنید. اگر سیم جاروبرقی‌تان کوتاه است می‌توانید یک سیم سیار 2 یا 3 متری هم بخرید تا با اتصال سیم جاروبرقی به آن، بتوانید تمام اتاق‌های خانه را با یک بار فرو کردن دوشاخه در پریز، جارو بکشید. البته هنگام جارو کشیدن باید حواستان باشد که سیم بلند آن به دسته مبل‌ها یا زیر دست و پای فرزند کوچکتان گیر نکند و شما را به دردسر نیاندازد! شما می‌توانید با فشردن دکمه پدالی‌ای که بر روی دستگاه وجود دارد سیم برق را به داخل دستگاه جمع کنید. باید به این مسئله اشاره کرد که معمولا سیم برق جاروبرقی‌ها دارای 6 تا 9 متر است که می‌تواند برای کاربردهای مختلف فضاهای متفاوت مورد استفاده قرار گیرد. به همین دلیل هم سیم جمع‌کن می‌تواند اندازه این کابل را بر اساس نیاز شما تنظیم کند.

بهترین مارک‌های جاروبرقی به ترتیب اولویت کدام‌اند؟

رتبه 1: جاروبرقی Bosch

بوش یک برند آلمانی بر پایه فناوری و از بزرگترین تولیدکننده‌های لوازم خانگی و یکی از بهترین مارک‌های جاروبرقی است. جاروبرقی‌های بوش در مدل‌های متنوع تولید می‌شوند و از ویژگی‌های بارز آن‌ها می‌توان به وزن کم، مکش بالا و صدای کم اشاره کرد و در کل کیفیت و کارایی بالایی دارند.

BWD421PRO

جاروبرقی بوش BWD421PRO

جاروبرقی-بوش-BWD421PROجاروبرقی آب و خاک بوش BWD421PRO یا BWD421 رنگ سفید مشکی یکی از جاروبرقی های حرفه ای بوش است که در سال 2019 وارد بازار شد. این جارو برقی چند کاره، از جمله جاروبرقی های سری 4 بوش می باشد که برای نظافت انواع سطوح خشک یا خیس می تواند مورد استفاده قرار گیرد.به یک موتور قدرتمند با توان 2100 وات مجهز می باشد.محصول فوق دارای چندین فیلتر مختلف است که از جمله مهمترین آن ها می توان به فیلتر هوای ورودی و خروجی موتور اشاره کرد. فیلتر ورودی هوا به موتور از جنس فوم است و قابل شستشو می باشد. این فیلتر تا حد زیادی از ورود گرد و غبار به موتور جلوگیری می کند که باعث طولانی تر شدن عمر موتور و عملکرد بهتر آن می گردد. بوش این جاروبرقی را به فیلتر خروجی هوا از نوع HEPA مجهز کرده که از خروج ذرات آلرژی زا از جاروبرقی جلوگیری می کند. جاروبرقی پیش روی شما از جمله جاروبرقی های چند کاره بوش است که با عنوان جاروبرقی AquaWash & Clean نیز شناخته می شود. جاروبرقی 5 لیتر بوش BWD421PRO عملکرد های مختلفی دارد و جزو جاروبرقی های 3 در 1 یا سه کاره به حساب می آید. محصول مذکور از نوع آب و خاک می باشد و قابلیت جمع آوری مایعات و زباله های خشک را دارد. شما با استفاده از این جاروبرقی علاوه بر فرش، موکت، مبلمان و پارکتی، می توانید به شستشوی شیشه ها نیز بپردازید.

لوله خرطومی این محصول بسیار با کیفیت و انعطاف پذیر می باشد و از الیاف بافته شده ابریشمی در ساخت آن استفاده شده است. بوش به همراه جاروبرقی مذکور، لوله تلسکوپی از جنس استیل ضد زنگ ارائه می دهد. این لوله 2 تکه است و به راحتی می توانید طول آن را متناسب به نیاز خود تنظیم کنید. نازل اصلی که به همراه این جاروبرقی ارائه می شود، دارای 2 حالت مختلف است و می توانید از آن برای نظافت فرش و موکت و یا حتی سطوح صاف و سخت استفاده کنید. این نازل مجهز به یک محفظه کوچک است که در زمان جارو کشیدن، می تواند اشیاء بزرگ تر مانند گوشواره یا حلقه را جدا کرده و از ورود آن ها به داخل کیسه یا مخزن جاروبرقی جلوگیری کند. به همراه این محصول یک نازل مخصوص حیوانات یا Turbo Brush نیز وجود دارد که می توانید از آن برای جمع آوری پرز و موی حیوانات خانگی مانند گربه و سگ استفاده کنید.

BGS7POW1

جاروبرقی بوش BGS7POW1

جاروبرقی بوش BGS7POW1 این جاروبرقی دارای ظرفیت 3 لیتر است و شعاع عملکرد 10 متر دارد که باعث می شود یک گزینه مناسب برای استفاده روزمره و خانگی باشد. این جاروبرقی دارای حداکثر توان یا قدرت 800 وات می باشد. البته جاروبرقی 800 وات بوش BGS7POW1 قابلیت تنظیم قدرت دارد و شما با استفاده از دکمه چرخشی که روی بدنه محصول قرار دارد، این کار را انجام دهید. جاروبرقی پیش روی شما به موتور آلمانی با کیفیت و خوش ساخت بوش مجهز می باشد. بوش عملکرد صحیح و عمر موتور این محصول را تا 10 سال تضمین نموده تا خیال شما از این بابت راحت باشد.

همچنین دارای سیستم QuattroPower است که باعث می شود با صرف کمترین انرژی، بیشترین بازدهی ممکن را داشته باشد. جاروبرقی فوق دارای تکنولوژی Automatic Air Cycle نیز می باشد که ذرات ریز و درشت گرد و غبار را توسط نیروی گریز از مرکز جدا می کند. این تکنولوژی در کنار موتور قدرتمند بوش، طراحی داخلی بی نقض جاروبرقی و سنسور هایی که این محصول دارد، استفاده از حداکثر قدرت مکش را تضمین می کند. این جاروبرقی تکنولوژی SensorBagless دارد که در کنار سیستم SmartSensor Control، بطور لحظه ای میزان جریان ورودی هوا را اندازه گیری می کند تا مطمئن شود از حداکثر قدرت مکش بهره می برید. سیستم مذکور این قابلیت را دارد تا تشخیص دهد فیلتر چه زمانی نیاز به نظافت دارند و این موضوع را توسط چراغ ال ای دی به شما اطلاع می دهد.مجهز به فیلتر های مخصوص است که داخل قسمت مخزن قرار دارند. این جاروبرقی دارای سیستم نظافت خودکار یا SelfClean است و در صورتی که تشخیص دهد فیلتر های داخل مخزن کثیف شده اند، بطور خودکار آن ها را توسط سیستم لرزش یا ویبره ای که دارد تمیز می کند. البته این کار می تواند توسط دکمه مخصوصی که روی جاروبرقی قرار دارد نیز انجام شود. با وجود این سیستم هر بار نیاز نیست فیلتر های مخزن را بشویید یا تمیز کنید. به گفته بوش این جاروبرقی دارای فیلتر HEPA است و می تواند مانع خروج ذرات آلرژی زا از جاروبرقی شود.

BGS7RCL

جاروبرقی بوش BGS7RCL

جاروبرقی بوش BGS7RCLجاروبرقی بوش BGS7RCL  از جمله جاروبرقی های 2017 و سری 8 بوش است. محصول فوق یکی از جاروبرقی های بوش ProSilence Plus (پرو سایلنس پلاس) است که به جاروبرقی Relaxx’x Ultimate (ریلکس التیمیت) نیز معروف می باشد و با مدل کامل BGS7RCL/02 و مونتاژ لهستان وارد کشور می شود. این جاروبرقی دارای ظرفیت 3 لیتر است و شعاع عملکرد 11 متر دارد و بطور کلی برای استفاده خانگی و معمولی کاملا مناسب است.کم صدا ترین جاروبرقی مخزن دار سری 8 بوش می باشد. به لطف تکنولوژی هایی که در این جاروبرقی 700 وات بوش به کار رفته، قدرت مکش بسیار خوبی دارد. جاروبرقی مذکور دارای طراحی داخلی دقیق، موتور قدرتمند و با کیفیت، سیستم جداساز گرد و خاک و همچنین نازل های با کیفیت است. بوش به مجموعه این 4 ویژگی، سیستم QuattroPower می گوید که باعث می شود جاروبرقی پیش روی شما، با صرف کمترین انرژی، قدرت مکش و بازدهی بسیار خوبی داشته باشد.

طراحی داخلی این جاروبرقی به گونه ای است که درز یا شکاف اضافی برای عبور هوا ندارد و تمام هوا از قسمت لوله وارد جاروبرقی می شود. این موضوع باعث می شود تا از حداکثر قدرت مکش جاروبرقی بهره ببرید. جاروبرقی پیش روی شما به تکنولوژی Automatic Air Cycle مجهز می باشد و با استفاده از فشار هوا و نیروی گریز از مرکز، ذرات ریز و درشت گرد و خاک را از هم جدا می کند تا از حداکثر ظرفیت مخزن و قدرت مکش جاروبرقی بهره ببرید.مخزن این جاروبرقی دارای دستگیره است و به راحتی از بدنه جدا می شود تا بتوانید آن را تخلیه یا نظافت کنید. جاروبرقی پیش روی شما دارای سیم به طول 8 متر است و به سیستم سیم جمع کن خودکار (Automatic Cable Rewind) مجهز می باشد. به این ترتیب فقط کافی است سیم این جاروبرقی را کمی به بیرون کشیده و رها کنید تا بطور کامل داخل بدنه جمع شود.

BGS21POW2

جاروبرقی بوش BGS21POW2

جاروبرقی بوش BGS21POW2 این محصول با وجود ابعاد کوچک، قدرت مکش بسیار خوبی داشته و با توجه به شعاع عملکرد 10 متری، می توان آن را برای استفاده خانگی و روزمره بسیار مناسب دانست. کمپانی بوش، جاروبرقی BGS 21POW2 را به موتور آلمانی خود مجهز نموده و عملکرد مطلوب آن را تا 10 سال تضمین کرده است. با وجود موتور بسیار با کیفیت، بوش این جاروبرقی را به یک فیوز 10 آمپر مجهز کرده است تا در صورت نوسانات برق، از آسیب رسیدن به موتور جلوگیری کند. این جاروبرقی دارای حداکثر قدرت یا توان 750 وات است و قدرت مکش خوبی دارد. قدرت مکش این محصول قابلیت تنظیم در 5 سطح مختلف را دارد و شما می توانید با توجه به نوع استفاده، آن را تنظیم نمایید. جاروبرقی 750 وات بوش BGS21POW2 از جمله جاروبرقی های مخزن دار است. این جاروبرقی ظرفیتی معادل 2 لیتر دارد و برای جمع آوری زباله های خشک مناسب است. طراحی مخزن جاروبرقی فوق به گونه ای است که به راحتی قابل تخلیه و نظافت می باشد.

جاروبرقی مخزن دار بوش BGS21POW2 ProPower دارای 1 فیلتر هوای ضد آلرژی از نوع HEPA است و می تواند تا حد زیادی ذرات گرد و غبار را جذب کند. همچنین 1 فیلتر مخصوص در زیر مخزن جاروبرقی فوق وجود دارد تا از ورود گرد و غبار به موتور جلوگیری شود. این دو فیلتر به راحتی قابل شستشو و یا تعویض می باشند. به این نکته توجه کنید که حتما قبل از استفاده فیلترهای مذکور را کاملا خشک کنید تا از آسیب رسیدن به جاروبرقی جلوگیری شود. 

BGL8GOLDIR

جاروبرقی بوش BGL8GOLDIR

جاروبرقی بوش BGL8GOLDR

جاروبرقی بوش مدل BGL8GOLDIR جزو بهترین و با کیفیت ترین جاروبرقی های سری 8 برند بوش آلمان می باشد. کمپانی بوش با به کارگیری تکنولوژی ها و فناوری های پیشرفته توانسته جاروبرقی 8GOLDIR را در رده جارو برقی های پر فروش بازار قرار دهد. این مدل جارو برقی از طراحی ظاهری بسیار شیک و مدرن برخوردار است و با ترکیب رنگ زیبای مشکی و طلایی نظر کاربران زیادی را به خود جلب کرده است. از مهمترین بخش های جاروبرقی موتور و قدرت و توان مربوط به آن است که نقش مهمی در عملکرد جارو دارد، برای این مدل جاروبرقی بوش، موتور از نوع (HiSpin) با توان 2200 وات در نظر گرفته شده است که می تواند بهترین کارایی را در جهت تمیز کردن منازل شما ارائه دهد. علاوه بر این جاروبرقی 8GOLDIR به سیستم های مانند Quattro Power که وظیفه ی آن عملکرد ایده آل و بی نظیر با کمترین میزان مصرف انرژی است و سیستم PowerProtect برای حفظ قدرت مکش تا 60% حتی زمانی که کیسه پر است، مجهز می باشد. دارای لوله تلسکوپی از جنس فلز با رنگ نقره ای می باشد که مجهز به قفل و ضامن برای تنظیم ارتفاع متناسب با قد کاربران است. نوع کیسه ی این جاروبرقی مدل G با ظرفیت XXL برابر است با 5 لیتر که تا مدت زمان زیادی بدون تمیز کردن یا تعویض کیسه می توان از آن استفاده کرد، این نوع کیسه ها قابلیت تعویض دارند و یک بار مصرف هستند. دارای سیم برق با طول 12 متر که با آن می توانید تا شعاع 15 متری به جارو کشیدن ادامه دهید، علاوه بر این مجهز به سیم جمع کن اتوماتیک می باشد که به راحتی و بدون فشار دادن هیچ دکمه ای سیم برق جمع می شود. بوش در عرضه ی جاروبرقی 8goldir از فیلتر هپا HEPA استفاده کرده است وجود این فیلتر موجب جمع آوری گرد و غبار شده و از پخش آن ها در هوای منزلتان جلوگیری می کند.

BGL5PRO8

جاروبرقی بوش BGL5PRO8

جاروبرقی بوش BGL5PRO8جاروبرقی بوش مدل BGL5PRO8 با توجه به کیفیت ساخت بالا و با به کارگیری فناوری های برجسته و نوآورانه، یکی از جاروبرقی های پر فروش سری 5 برند نامدار بوش آلمان در بازار می باشد. از مهم ترین ملاک های جاروبرقی، قدرت موتور و قدرت مکش آن است، از این رو کمپانی بوش سعی نموده تا جاروبرقی 5pro8 را باموتور قدرتمند 2500 وات و توان مکش 700 وات تولید نماید، با این میزان قدرت و توان قادر است تا در کم ترین مدت زمان بهترین عملکرد را ارائه دهد. شرکت بوش موتور جاروبرقی 5pro8 را تا 10 سال ضمانت کرده است پس با خیال راحت می توانید تا سال ها از این جاروبرقی استفاده نمایید. 

از سری امکانات و فناوری های که این مدل جاروبرقی با آن مجهز شده سیستم کیسه های چند لایه (PowerProtect) با ظرفیت XXL است معادل با 4.5 لیتر می باشد، این کیسه ها از نوع G یکبار مصرف هستند، از مزایایی این مدل کیسه ها این است که حتی در صورت پر بودن کیسه (هنگامی که 60% کیسه پر است) از قدرت مکش جاروبرقی نمی کاهد، بلکه با همان کشش و قدرت به کار کردن ادامه می دهد. این مدل جاروبرقی دارای فناوری (QuattroPower) جهت تمیز کردن فوق العاده در کمترین میزان مصرف انرژی می باشد. طول کابل این جاروبرقی 2500 واتی 15متر است که تا شعاع 15 متری را پوشش می دهد در ضمن مجهز به قابلیت (Auto Cord Rewinder) می باشد که کاربر به راحتی می تواند، سیم برق جاروبرقی را به صورت اتوماتیک و بدون فشار دادن هیچ دکمه ای جمع کند. شرکت بوش برای این مدل جاروبرقی نازل های کاربردی و متعددی از جمله نازل جهت تمیز کردن مبلمان نازل مخصوص سطوح سخت، نازل برای گردگیری و نازل مخصوص شکاف ها و درز ها در نظر گرفته است، که همگی در کیف مخصوص جداگانه جاگذاری شده اند. از دیگر ویژگی های بارز این مدل جاروبرقی فیلتر (HEPA) است که برای خانواده های که افراد مبتلا به انواع حساسیت ها مانند آلرژی، آسم و … دارند، مناسب است.

رتبه 2: جاروبرقی Philips

فیلیپس یک شرکت هلندی و تولید کننده لوازم الکترونیکی است که همیشه به کیفیت عالی مشهور بوده است. فیلیپس یکی از بهترین مارک‌های جاروبرقی است که دارای کیفیت عالی، طراحی بسیار زیبا و وزن کم هستند که قیمت آن‌ها نسبتا بالا است اما به همان اندازه هم با کیفیت‌تر از دیگر مدل‌ها هستند.

FC9174

جاروبرقی فیلیپس FC9174

جاروبرقی فیلیپس fc9174جاروبرقی فیلیپس مدل FC9174 یکی از باکیفیت ترین محصولات تولید شده توسط شرکت نامدار و خوش آوازه فیلیپس که با موتور قدرتمند 2200 وات به بازار عرضه شده است. این مدل جاروبرقی از جاروبرقی های سری 9 کمپانی فیلیپس و از نوع کیسه ای با ظرفیت مخزن 4 لیتری است که با توجه به عملکرد و توان و قدرت 2200 وات و توان مکش 500 وات آن یکی از پرکاربردترین محصولات خانگی به شمار می رود، هرچه قدرت مکش جاروبرقی بیشتر باشد توانایی تمیز کردن آن هم بیشتر است در نتیجه به کاربر کمک می کند تا هر چه سریع تر عمل جارو کردن را به اتمام برساند.

 از سری امکانات که برای جاروبرقی 9174 فیلیپس در نظر گرفته شده است؛ می توان به کیسه ی S ضد آلرژی آن اشاره کرد که با توجه به گنجایش 4 لیتری آن وقفه ای برای تخلیه کیسه پیش نمی آورد، لوله این مدل جاروبرقی از جنس فلز و نوع آن تلسکوپی با قفل کشویی و ضامن در رنگ نقره ای تولید شده است، شما می توانید برای راحتی بیشتر در کار ارتفاع آن را متناسب با قد خود تنظیم نمایید، این جاروبرقی دارای سه چرخ لاستیکی که شامل دو چرخ بزرگ جهت حرکت راحت تر و با توجه به پوشش نرم آن مانع از آسیب رساندن به سطح زمین می شود و یک چرخ کوچک که قابلیت مانور پذیری را به جاروبرقی می بخشد، است.فیلیپس برای جاروبرقی 2200 وات خود فناوری و تکنولوژی های ویژه ای به کار گرفته است از جمله می توان به سیستم جداسازی گرد و غبار، نشانگر پر شدن کیسه و تعدادی نازل (سری) برای عملکرد بهتر که شامل نازل اصلی، نازل مخصوص گرد و غبار، نازل شکاف ها و درزها و نازل یا برس توربو که مناسب حیوانات خانگی می باشد، اشاره کرد.

FC9170

جاروبرقی فیلیپس FC9170

جاروبرقی فیلیپس fc9170جاروبرقی 9170 از مدل جاروبرقی های کیسه ای با گنجایش مخزن 4 لیتر از نوع s ضد آلرژی غیر قابل شستشو می باشد، همچنین دارای نشانگر پر بودن کیسه جمع آوری گرد و غبار است که با توجه به آن می توانید میزان حجم پر شده ی کیسه را مشاهده کنید و در اولین فرصت اقدام به تخلیه ی آن نمایید. از مهم ترین معیارهای جاروبرقی قدرت موتور و توان مکش آن می باشد توان و قدرت مناسب و استاندارد جاروبرقی ها در بازه ی بین ۱۳۰۰ تا ۲۲۰۰ وات قرار دارد و خبر خوب اینجاست که کمپانی فیلیپس این مدل جاروبرقی را با موتور قدرتمند و پر توان تولید نموده که حداقل قدرت ورودی 2000 وات و حداکثر توان ورودی آن 2200 وات است که علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی در کاهش زمان جارو کردن نیز نقش بسزایی ایجاد می کند همچنین قدرت مکش آن 500 وات است که تمام توقعات شما را از یک جاروبرقی با کیفیت بر طرف می سازد و منزل شما را عاری از هر گونه گرد و غبار و زباله خواهد کرد.

جنس بدنه این محصول پر قدرت از پلاستیک ضخیم و بسیار مقاوم می باشد که دوام بسیار بالایی دارد. این جاروبرقی با رنگ سرمه ای به بازار عرضه شده است جاروبرقی 9170 بسیار جمع و جور و مینیمالی طراحی شده است که به راحتی در هر جایی می توان از آن نگهداری کرد و جا به جایی آن بسیار راحت است.صدای بلند جاروبرقی ها یکی از نکات منفی آن ها به شمار می رود که برای اطرافیان و حتی خود کاربر ناخوشایند است به همین دلیل فیلیپس این مدل جاروبرقی خود را با حداکثر سطح صدای 78 دسی بل تولید کرده است که با میزان قدرت مکش آن مطابقت دارد. این جارو‌برقی‌ 2200 واتی دارای سری های مختلف برای کارهای متفاوت است. مانند نازل گرد و غبار، نازل شکاف ها و درزها و پارویی اصلی مدل TriActive که مخصوص جاروبرقی های کمپانی فیلیپس می باشد، علاوه بر ظاهر شیک و مدرن پارویی جاروبرقی فیلیپس، وجود دو برس مویی بلند در دو گوشه عقبی این مدل پارو، موجب عملکرد بهتر آن بر روی کف های سرامیکی و پارکت و لمینت می شود 

رتبه 3: جاروبرقی Lg

ال جی نیز یک شرکت کره‌ای و یکی از بهترین مارک‌های جاروبرقی است که محصولات متنوعی را تولید می‌کند و در بازار ایران هم طرفداران زیادی دارد. در جاروبرقی‌های ال جی از تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای استفاده شده و دوام بالا و قیمت مناسبی هم دارند.

VC5420NHTG

جاروبرقی ال جی VC5420NHTG

جاروبرقی ال جی VC5420NHTG جاروبرقی ال جی VC5420NHTG یا VC5420NHT رنگ خاکستری از جمله جاروبرقی های 2022 ال جی است. این جاروبرقی اصل کره بوده و مونتاژ ویتنام است که کیفیت ساخت فوق العاده خوبی نیز دارد. دارای ظرفیت 1.3 لیتر بوده و شعاع عملکرد 8.3 متر دارد. به این ترتیب می توان گفت این جاروبرقی برای نظافت اتاق های کوچک و متوسط گزینه بسیار خوبی است. جاروبرقی 2000 وات ال جی 5420 به یک موتور قدرتمند مجهز است. موتور این جاروبرقی از کیفیت ساخت بسیار خوبی برخوردار می باشد بطوری که ال جی عملکرد درست آن را تا 10 سال تضمین نموده است. این جاروبرقی دارای حداکثر قدرت مکش 380 وات است که امکان تنظیم آن نیز وجود دارد تا بسته به نیاز خود، از قدرت مکش کمتر یا بیشتر استفاده نمایید.

 از سیستم Easy to Clean در جاروبرقی مذکور استفاده شده و مخزن آن به گونه ای طراحی شده که به راحتی قابل تخلیه و شستشو باشدجاروبرقی مذکور ابعاد کوچکی داشته و وزن کمی نیز دارد. ال جی مخزن این محصول را به گونه ای طراحی کرده که شما می توانید از دستگیره آن برای حمل و نقل آسان تر جاروبرقی نیز استفاده کنید. این جاروبرقی دارای Tube Park System در قسمت پشت و همچنین زیر محصول است. این سیستم برای قرار دادن دسته روی بدنه مورد استفاده قرار می گیرد تا زمانی که از جاروبرقی استفاده نمی کنید، فضای کمتری اشغال کند و نگهداری محصول نیز آسان تر باشد.

رتبه 4: جاروبرقی Samsung

سامسونگ یک شرکت چند ملیتی واقع در کره جنوبی و یکی از بهترین مارک‌های جاروبرقی است که محصولاتی مقرون به صرفه و با کیفیت تولید می‌کند. جاروبرقی‌های سامسونگ دارای کیفیت مناسب و مصرف انرژی پایینی هستند و در مدل‌های متفاوت با قیمت‌های مختلف عرضه می‌شوند.

SC20M2560JP

جاروبرقی سامسونگ SC20M2560JP

جاروبرقی سامسونگ SC20M2560JPجاروبرقی مذکور با حداکثر قدرت و توان 2000 وات دارای قدرت مکش واقعی 460 وات می باشد. جاروبرقی سامسونگ 2560 یکی از بهترین جاروبرقی های سری VC2500 سامسونگ در سال 2017 محسوب می شود. این مدل با توجه به مشخصات و ویژگی هایی که دارد برای جارو کردن انواع مختلف سطوح و حتی کسانی که حیوان خانگی دارند گزینه مناسبی است.سامسونگ این محصول را به کیسه دائمی از جنس پارچه و ظرفیت 2.5 لیتر مجهز کرده است. شما می توانید در صورت پر شدن کیسه، آن را تخلیه کرده و مجددا استفاده نمایید. از طرفی این جارو برقی دارای تکنولوژی EZClean Cyclone Filter است که قابلیت جداسازی گرد و غبار و زباله ها از هم را دارد. تکنولوژی مذکور این کار را با ایجاد گرد باد در محفظه مربوطه انجام می دهد تا زباله ها در آن محفظه جمع آوری شده و تنها ذرات ریز گرد و غبار وارد کیسه جاروبرقی شوند. این موضوع علاوه بر کمک به تخلیه راحت زباله ها، باعث می شود کیسه آن نسبت به جاروبرقی های فاقد این تکنولوژی تا 4 برابر دیرتر پر شود.

جاروبرقی کیسه ای سامسونگ SC20M2560JP دارای نشانگر Filter Check است تا کاربر را از میزان پر بودن کیسه مطلع سازد. در صورتی که این نشانگر رنگ قرمز را نشان دهد باید کیسه جاروبرقی را تخلیه نمایید. جاروبرقی مذکور نباید بدون کیسه استفاده شود به همین دلیل سامسونگ این جاروبرقی را به دریچه ایمنی (Safety Hatch) مجهز کرده است تا در صورت عدم وجود کیسه، درب جاروبرقی بسته نشود. سامسونگ لوله خرطومی این مدل را به گونه ای طراحی کرده که قابلیت چرخش 360 درجه دارد تا به آسانی همه جا را تمیز نمایید. دستگیره جاروبرقی مذکور به صورت آرگونومیک طراحی شده است تا حس بهتر و راحت تری را هنگام کار به شما بدهد. علاوه بر آن روی این دستگیره دکمه هایی برای کنترل جاروبرقی تعبیه شده است. شما به کمک دکمه های مذکور می توانید جاروبرقی را خاموش و روشن نموده یا حتی قدرت مکش آن را تنظیم کنید. 

SC20M255AWB

جاروبرقی سامسونگ SC20M255AWB

جاروبرقی سامسونگ SC20M255AWBجاروبرقی سامسونگ مدل SC20M255AWB یکی از اقتصادی ترین جاروبرقی های تولید شده برند کره ای سامسونگ می باشد. جاروبرقی مدل SC20M255AWB در بین کاربران با نام 20M255 هم شناخته شده است، که جزو سری VC2500 شرکت سامسونگ می باشد. توان موتور و قدرت مکش دو معیار بسیار مهم جاروبرقی ها است که هنگام خرید این محصول باید به آن توجه شود، بنابراین شرکت سامسونگ سعی کرده تا این مدل جاروبرقی را با موتور قدرتمند 2000 وات و قدرت مکش 460 وات عرضه بازار نماید. هرچه قدرت مکش جاروبرقی بیشتر باشد، میزان تمیز کاری و جمع آوری زباله ها توسط آن نیز بیشتر می باشد.یکی از آن ها قابلیت 360 Swivel Hose می باشد که با وجود آن لوله خرطومی می تواند به صورت آزادانه تا 360 درجه بچرخد. از دیگر امکانات این مدل جاروبرقی می توان به دستگیره آرگونومیک با طراحی Easy Grip Handle آن اشاره کرد این دستگیره با قابلیت چرخش برای کنترل بهتر و راحتی بیشتر کاربر طراحی شده است. NB250 مدل نازل اصلی یا پارویی این جاروبرقی کیسه ای سامسونگ می باشد که دارای قابلیت تنظیم در دو حالت برای تمیز کردن سطوح صاف و کف زمین مناسب است،

 این مدل جاروبرقی از نوع کیسه ای با ظرفیت 2.5 لیتر می باشد که کیسه ی آن قابل شستشو و چند بار مصرف است. لوله تلسکوپی جاروبرقی 20M255 از نوع ST می باشد که با قابلیت تنظیم ارتفاع متناسب با قد کاربر موجب راحتی کار با آن می شود. سامسونگ برای جاروبرقی 2000 وات خود سیم جمع کن اتوماتیک در نظر گرفته است که پس از اتمام کار بدون نیاز به فشار دادن یا لمس کردن هیچ دکمه ای و تنها با کشیدن کابل برق به صورت اتوماتیک جمع می شود. سطح صدای این مدل جاروبرقی سامسونگ 83 دسی بل است که با توجه به توان 460 وات آن منطقی به نظر می رسد. طول سیم برق این جاروبرقی 6 متر است که تا شعاع 9.2 متری را پوشش می دهد. همچنین دارای سیستم نشانگر پر بودن کیسه است که کاربر با توجه به آن زود اقدام به خالی کردن کیسه ی جاروبرقی می‌نماید.

چیکار کنیم که جاروبرقی بیشتر عمر کند؟

 1. اگر مجبور هستید بیشتر از یک مرتبه در طول هفته از جاروبرقی استفاده کنید بهتر است در هر نوبت بیش از 30 دقیقه به صورت مداوم از جارو استفاده نکنید چونکه باعث می‌شود تا فشار مضاعفی به موتور جاروبرقی وارد شود.
 2. برای صرفه جویی در مصرف برق و جلوگیری از آسیب رسیدن به موتور جاروبرقی بر اثر نوسانات جریان برق، بهتر است در ساعات اوج مصرف یعنی حدود 8 تا 11 شب از جاروبرقی استفاده نکنید. 
 3. نکته مهم دیگر اینکه بهترین روش برای افزایش طول عمر جاروبرقی این است که کیسه و فیلتر آن را به طور منظم تمیز کنید.
 4. اطمینان حاصل کنید که بعد از تمیز کردن، کیسه جاروبرقی یا مخزن آن به درستی در جای خود قرار گرفته باشد.
 5. فیلترهای جاروبرقی و اجزا و بدنه آن را مرتب تمیز کنید.
 6. از کابل جاروبرقی با احتیاط استفاده کنید.
 7. از جارو کردن سطح مرطوب با جاروهای معمولی خودداری کنید.
 8. جاروبرقی را نزدیک شوفاژ و بخاری قرار ندهید.
 9. هیچ وقت جاروبرقی را با شدت به دنبال خود نکشید و اگر سیم جاروبرقی کوتاه است آن را به زور به این طرف و آن طرف نکشید.
 10. با دکمه‌های جاروبرقی با ملایمت رفتار کنید.
 11. اجسام تیز و برنده مثل تکه‌های بزرگ شیشه شکسه را با جاروبرقی تمیز نکنید.
 12. اگر جاروبرقی شما صدایش تغییر کرده یا قدرت مکش آن کم شده به آن بی‌توجه نباشید و حتما آن را بررسی کرده و به تعمیرکار نشان دهید.

ما در این مطلب از سلام بابا، بهترین مارک جاروبرقی را معرفی کرده و ویژگی‌های یک جاروبرقی خوب را شرح دادیم که امیدواریم توانسته باشیم به شما در انتخاب جاروبرقی مناسب کمک کنیم. اگر در این باره سوال یا نظری دارید در قسمت نظرات مطرح کنید. همچنین در جدول زیر می‌توانید لیست کلی جاروبرقی‌های موجود در بازار را مشاهده کنید.

مدلبرندکشور سازندهسال تولیدنوع جاروبرقیحداکثر توان (وات)
VC5420NHTال جیکره2022مخزن دار2000
VC5420NNTSال جیکره2021مخزن دار2000
VC5420NHTCGال جیکره2022مخزن دار2000
BGS412234بوشآلمان2019مخزن دار2200
BGLS48GOLDبوشآلمان2019کیسه ای2200
BGL5PRO8بوشآلمان-کیسه ای2500
BGL8PRO5بوشآلمان-کیسه ای1800
BGL8GOLDIRبوشآلمان-کیسه ای2200
BGL35MONبوشآلمان2015کیسه ای600
BGL35MON9بوشآلمان-کیسه ای600
BGS21POW2بوشآلمان2021مخزن دار750
BGL81800بوشآلمان2017کیسه ای1800
BGS7POW1بوشآلمان2020مخزن دار800
BGS41POW1بوشآلمان2021مخزن دار700
BGS41POW2بوشآلمان2021مخزن دار700
BGL8SLIM1بوشآلمان-کیسه ای650
BGS7RCLبوشآلمان2017مخزن دار700
BGL8POW2بوشآلمان-کیسه ای650
BWD421PROبوشآلمان2019آب و خاک-مخزن دار-کیسه ای2100
BGLS42230بوشآلمان2018کیسه ای2200
BGS412000بوشآلمان2019مخزن دار2000
BGLS482200بوشآلمان2019کیسه ای2200
BGL82030بوشآلمان2015کیسه ای2000
SC20M255AWBسامسونگکره-کیسه ای2000
SC20M2560JPسامسونگکره2017کیسه ای2000
SC4570سامسونگکره-مخزن دار2000
SC4190سامسونگکره-کیسه ای2000
VC20M257AWRسامسونگکره-کیسه ای2000
FC9170فیلیپسلهستان-کیسه ای2200
FC9174فیلیپسلهستان-کیسه ای2200
FC9176فیلیپسلهستان-کیسه ای2200
FC9350فیلیپسلهستان-مخزن دار1800
XB2042فیلیپسلهستان-مخزن دار1800
FC8087فیلیپسلهستان-مخزن دار1400
PRESTIGE TS 2400فکرآلمان-کیسه ای500
PRESTIGE 2000 OKOفکرآلمان2019کیسه ای700
VBP50.000BBکنوودچین-مخزن دار1800
MC-CG713پاناسونیکژاپن -کیسه ای2000
MC-CG711پاناسونیکژاپن -کیسه ای1900
CV-BD230Vهیتاچیژاپن -کیسه ای2300
CV-BA20Vهیتاچیژاپن -کیسه ای2000
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 28 میانگین: 4]

حتما ببینید

بهترین مدل جاروبرقی

بهترین مدل جاروبرقی فیلیپس، بوش، فکر، ال جی و سامسونگ

بهترین مدل جاروبرقی جاروبرقی امروزه به یکی از مهمترین و اصلی ترین وسایل برقی تبدیل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *