فناوری Motionflow

MOTIONFLOW چیست؟

اگر به دنبال مفهوم ساده ای از فناوری Motionflow هستید می توان گفت نوعی از سیستم جریان حرکتی تلویزیون های سونی است که به شما در زمینه پوشش فاصله بین فریم صحنه های فیلم یا برنامه های تلویزیونی و میزان  تازه سازی صفحه نمایش کمک می کند این در حالی است که می تواند حرکت های روی صفحه را آهسته تر و غیرشفاف تر نمایش دهد که برخی احساس می کنند که به محتویات، ظاهری غیر طبیعی می بخشد.

video
play-rounded-fill

به زبان ساده تر MOTIONFLOW در دنیای واقعی سعی در نمایش نرخ فریم اصلی با دقت بالا را دارد تا از ایجاد بریدگی تصویر تا حد ممکن جلوگیری کند. سرعت تازه سازی یا Refresh Rate به تعداد فعاتی که صفحه در یک ثانیه به روز رسانی می شود اشاره دارد که همانطور از تصویر پیداست تصویری که سرعت تازه سازی بالاتری دارد ضمن نمایش جزئیات بیشتر می تواند حس بهتری به کاربر القا کند. 

فناوری motionflow

تصاویر متحرک در چشمان شما

 که در هنگام تماشای تلویزیون آنچه در واقع مشاهده می کنید مجموعه ای از تصاویر گوناگون است که این در حالی است آن ها سریع پشت سرهم نمایش داده می شوند بدون این که وقفه ای بین آن ها ببینید و با این حال ممکن گاهی متوجه شکاف هایی بشوید چون چشم انسان می تواند تفاوت های بسیار ظریف را در موقعیت های پشت سرهم تلویزیون را تشخیص داده و آن ها به عنوان یک شکاف ریز ببینید. این لرزش یا حرکت وقتی اشیاء به سرعت روی صفحه نمایش به حرکت در می آیند قابل نمایش است و تفاوت زیادی را بین موقعیت هر تصویر در هر صحنه وجود دارد که با افزایش تعداد تصاویر در هر ثانیه تلویزیون یک تصویر نرم و طبیعی را ارائه می دهد.

در فیلم ها حتی اگر چندین تصویر مختلف با فاصله ی زمانی کوتاه ببینید آن را به طور یک فیلم کوتاه ثابت مشاهده می کنید، با این حال مغز شما هنوز هم می تواند تفاوت این تصاویر متلاشی را از تصویر ثابت متفاوت از آن چه که در دنیای واقعی می بیند یا تصویری با سرعت بالا در تلویزیون می بیند که توسط فناوری Motionflow ساخته می شود احساس کند.

قابلیت motionflow

فناوری Motionflow چگونه کار می کند؟

 
_ این فریم معادل جدیدی اضافه می کند که بین چارچوب های اصلی تلویزیون قرار می گیرد.
 

_ کنترل نور پس زمینه LED پس زمینه را برای حرکت روان کنترل کند (همچنین به عنوان چشمک زدن نور پس زمینه نیز شناخته می شود)

_ کاهش تاری تصویر، اشیاء تار موجود در صفحه را از بین می برد تا تصویری واضح تر ایجاد کند.

 

منوی فناوری Motionflow

  • مدل های براویا سونی با منوی Motionflow دارای طیف وسیعی از جلوه های خاص برای بهبود صحنه ها و رفع مشکل آن ها قابل مشاهده هستند همچنین می توانید حالت متناسب به خود را به دلخواه انتخاب کنید به عنوان مثال تنظیمات سفارشی
  • آیا هنگام تماشای صحنه های سریع، ورزشی یا انیمشین متوجه می شوید که تصویر تلویزیون شما با اختلاف زیادی تار شده است برای رفع تار حالت های مختلف حرکت را امتحان کنید.
  • با رفتن به صفحه ی اصلی از راه دور براویا سونی Select Action menu< image<advanced Sitting<Move<Type Of Motion effect<Different motion modes را پیدا کنید.
  • برای فیلم “تنظیم سینمای واقعی” را امتحان کنید این نرم افزار برای بازیابی انیمیشن اصلی فیلم از محتوای پخش شده استفاده می کند. با انتخاب سینمای واقعی بینندگان می توانند فیلم را همان طور که در نظر گرفته شده با ظاهر سینمایی مشاهده کنند.

منوی فناوری Motionflow

وضوح X-Motion چیست؟

با افزایش اندازه صفحه نمایش، مدیریت صحنه های سریع به یک عامل اصلی در ایجاد یک تصویر صاف و واقع بینانه تبدیل می شود. در گذشته به دلیل کاهش اجتناب ناپذیر روشنایی، صحنه های پر تحرک تار به نظر می رسیدند. سپس X-Motion Clarity، سیر تحول Motionflow XR را معرفی کردیم. فناوری X-Motion Clarity همه ی تصاویر را شفاف، روشن نگه می دارد. هر فلش به صورت جداگانه کنترل می شود و مدت زمان آن ها بهینه می شود. در حالی که در صورت نیاز به روشنایی بیشتر آن را افزایش می دهیم. این فناوری روشنایی را کنترل می کند و مدت زمان آن را افزایش می یابد. در نتیجه محتویات واضح هستند و امکان تار شدن آن ها وجود ندارد.

جمع بندی

به گفته sony فناوری Motionflow در واقع ایجاد فریم هایی است که نمایانگر میانگین و فریم هستند و آن ها را در فواصل بین دو فریم اصلی نشان می دهد با انجام این کار یک شکل نرم و طبیعی ایجاد می شود. همچنین از نقد و بررسی های بالا به این نتیجه می رسیم که وجود motionflow در تلویزیون برای از بین بردن تاری نویز، خصوصا برای افرادی که علاقه به صحنه های پر سرعت بازی دارند بسیار پرکاربرد است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 6 میانگین: 5]
دیگران خوانده اند:
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.