چگونه تلویزیون را تست کنیم ؟

چگونه تلویزیون را تست کنیم؟

دراین مطلب قصد داریم در وبلاگ فروشگاه اینترنتی سلام‌ بابا به اموزش نحوه تست تلویزیون موضوعی که سوال اغلب مشتریان ما برای خرید است، بپردازیم و روش هایی برای تست تلویزیون رو خدمت شما آموزش خواهیم داد که شما با انجام این کارها و استفاده از فایل هایی که برای دانلود قرار داده‌ایم به آسانی می توانید از صحت سالم بودن تلویزیونتان اطمینان پیدا کنید پس تا اخر این مطلب با ما همراه باشید. البته اگر در مورد اصل بودن تلویزیون خود شک دارید توصیه می‌کنم اینجا کلیک کنید.

1 : سالم بودن بسته بندی تلویزیون

نکته اولی که شما باید به ان توجه داشته باشید سالم بودن بسته بندی دستگاه تلویزیون شما است.تلویزیون به خاطر حساسیت بالایی که در برابر ضربه هایی که از قبل به ان وارد شده است دارد بسته بندی تلویزیون شما باید کاملا سالم و بدون ضربه خوردگی از کناره های کارتن باشد پس حتما قبل از تحویل گرفتن کالا به بسته بندی ان توجه داشه باشید.

2 : حمل و نقل کالا

نکته ی دومی که باید به ان شاره شود حمل کالا است و شما در هر شرایطی که باشید باید تلویزیون را با ارامش کامل و به اهستگی حمل کنید. هر گونه ضربه یا افتادن هنگام حمل ممکن است برای تلویزیون شما مشکل ایجاد کند.

3 : خارج کردن تلویزیون از کارتن

نکته شماره سه که باید به ان شاره کنیم شیوه خارج کردن تلویزیون از داخل کارتن است. برای تلویزیون های سایز بزرگ و حتی برای بعضی از تلویزیون های سایز کوچک ، شرکت های تولید کننده برای محافظت بیشتر , بسته بندی های تلویزیون را طوری طراحی می کنند که به جای خارج کردن تلویزیون از کارتن با باز کردن بندها و یا قلاب هایی که در کنارهای تلویزیون  جاسازی شده است کارتن را از تلویزیون جدا کرده و سپس اقدام به حمل تلویزیون کنید. لطفا برای درک بهتر موضوع قبل از انجام هر کاری دفترچه راهنمای تلویزیون را پیدا کنید و ان را مطالعه و سپس اقدام به خارج کردن دستگاه از داخل کارتن نمائید.

ویدویوی مربوطه را حتما مشاهده بفرمایید. این ویدیو شیوه ی خارج کردن تلویزیون از داخل کارتن را به شما نمایش میدهد و تقریبا شیوه ی خارج کردن همه مارک های دیگر تلویزیون نیز به همین صورت است.فیلم اول باز کردن تلویزیون های سایز بزرگ و دارای قید و فیلم دوم تلویزیون های سایز کوچک 55 به پایین و تلویزیون های حساس و باریک oled و qled سامسونگ.

>>مرحله بعدی در تست تلویزیون نصب پایه ان است. لطفا هنگام نصب پایه نکات ایمنی را کامل رعایت کنید و طبق اموزش های دفترچه عمل کنید. هر گونه اشتباه امکان دارد برای تلویزیون شما مشکل ایجاد کند.

4 : نصب پایه

حالا نوبت میرسه به نصب پایه تلویزیون برای اماده سازی تلویزیون برای تست : همه تلویزیون هایی که در فروشگاه سلام‌ بابا عرضه میشوند دارای دفترچه راهنما هستند اغلب زبان فارسی و انگلیسی. تمام موارد و راهنمایی ها برای نصب پایه به صورت تصویری در دفترچه راهنما گنجانده شده است و شما با داشتن کمی تمرکز و دقت به راحتی میتوانید پایه تلویزیون را نصب نمائید.

5 : اتصال تلویزیون به برق

بعد از اماده سازی و نصب پایه تلویزیون حالا نوبت به وصل کردن کابل برق و روشن کردن تلویزیون  میرسه. اغلب تلویزیون هایی که در سلام‌ بابا عرضه میشوند طبق اخرین استاندارد های جهانی ساخته می شوند. دارای کابل اتصال ارث دار هستند و شما باید تبدیل 2 به 3 برای اتصال تلویزیون به پریز برق تهیه کنید.

6 : اماده کردن کنترل

بعد از اتصال تلویزیون به برق حالا نوبت به اماده سازی کنترل و روشن کردن تلویزیون است.( امیدوارم که به سلامتی از تلویزیونتون استفاده کنید).

بعد از روشن کردن تلویزیون مواردی که باید به بررسی ان ها بپردازید رو خدمتتون عرض خواهیم کرد و امیدواریم که بتوانیم کمکی هر چند کوچک به شما برای اینکه یک خرید بی نقض داشته باشید کرده باشیم.

7: موارد قابل بررسی

1: ورودی ها و اتصالات

2 : تست تصویر

3 : تست صدا

4 : تست گیرنده دیجیتالی

5:تست پیکسل تلویزیون

موارد مورد نیاز : فلاش مموری – کابل اچ دی ام آی – دستگاه پخش کننده که ورودی اچ دی ام آی داشته باشه –

قبل از هر چیزی باید خدمتتان عرض کنیم که همه تلویزیون های که از سایت سلام‌ بابا برای مشتری فرستاده میشوند برای این موارد توسط همکاران ما مورد تست کامل و بررسی قرار داده میشوند.

1: تست ورودی USB تلویزیون

برای تست ورود های USB کافی است فلاش مموری که از قبل اماده کرده اید رو بر روی همه ورودی های USB امتحان کنید. بعد از اتصال به هر کدام از ورودی ها اعلامیه ای به شما خواهد داد که دستگاه حافظه وصل شده است. به این صورت شما میتوانید مطمئن شوید که مشکلی ندارند .

برای تست ورودی های HDMI  شما نیاز به کابل HDMI و دستگاه پخش کننده ای دارید که ورودی این پورت را داشته باشد. با اتصال هم زمان کابل و دستگاه پخش کننده  به تلویزیون و فشار دادن دکمه تعین سرویس (عکس بالا مشخص شده است) پخش کننده ورودی مربوطه را انتخاب کنید و به این صورت از سالم بودن ورودی اطمینان خاصل نمائید .

2 : تست کیفیت تصویر تلویزیون

ویدیو و تصاویری که گذاشته ایم رو دانلود کنید و به فلاش مموری که تهیه کرده اید منتقل کنید و ان ها را در تلویزیون اجرا کنید.

تصویر HDتصویر FULL-HD – تصویر 4K1تصویر 4K2

فیلم FULL-HD

 فیلم 4k

3 : تست صدای تلویزیون

برای تست صدای تلویزیون اهنگ های زیر را دانلود و به فلاش منتقل کنید و هنگام تست تلویزیون اجرا کنید. هر اهنگ و موزیکی که اجرا بفرمائید کیفیت صدای تلویزیون شما رو مشخص میکنه. بیشتر تلویزیون ها دارای 2 بلند گو هستند که در کناره های راست و چپ تلویزیون (موقعیت پشت تلویزیون یا زیر تلویزیون در حالت ایستاده) میتوانید مورد بررسی قرار دهید که بلندگو های هر دو طرف سالم باشند.

اهنگ پیشنهادی برای تست صدا را دانلود کنید.

 

4:تست گیرنده  دیجیتال تلویزیون 

تست دیگری تلویزیون که شما نیاز است انجام بدهید تست گیرنده دیجیتالی است که شما با نصب انتن هوایی به تلویزیون می توانید از طریق منو مربوطه اقدام به کانال یابی کنید. در صورتی که به هر گونه مشکلی در کانال یابی برخوردید به احتمال زیاد کشور سرویس دهنده و یا کشور پخش کننده در تنظیمات اشتباه می باشد.

تست پیکسل سوخته تلویزیون

5: تست پیکسل تلویزیون 

 تست پیکسل سوخته: این مورد با توجه به حساسیت مشتری میتواند تعین کننده باشد در خرید و یا دریافت تلویزیونی که پیکسل سوخته دارد ( با توجه به تجربه های که ما در چند سال اخیر در فروش تلویزیون به دست اورده ایم ایراد حساب نمشه مگر زمانی دو یا چند پیکسل سوخته در کنار هم سوخته باشند که در تصویر عادی قابل مشاهده باشد حتی در این حالت هم شرکتهای سازنده خدماتی ندارند و شما میتوانید یک ضمانت از فروشگاه عرضه کننده محصول برای خیال راحتی خود یک برای این موضوع دریافت کنید.

 شرکتهای سازنده بزرگ سامسونگ سونی و ال جی هیچ ضمانت تعویضی برای پیکسل سوخته به مشتریان ارائه نمی‌دهند برای تست پیکس سوخته تلویزیون  میتوانید این تصویر را دانلود کنید و در تلویزیون به نمایش در آورید.

 

نکته : شما میتوانید با شرکتی که تلویزیون رو ازش خریداری کرده اید برای راهنمایی تماس بگیرید شرکتهای مختلف شرایط خاصی دارند برای این مورد ( برای مثال فروشگاه سلام بابا در صورتی که مشتری به دلیل پیسکل سوخته کالای را مرجوع کند هزینه حمل رفت و برگشت کالا برعهده مشتری خواهد بود)

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 27 میانگین: 3.2]
دیگران خوانده اند:
99 نظرات
 1. نسترن می گوید

  سلام یه تلوزیون50 اینچ مدل 7750 خریدم تو بعضی از تصویر ها زمانی که گزینه true motion روشنه و زمان سریع شدن یه حالت جاموندگی تصویر داره انگار میخواستم بدونم مین برد یا پنل تلوزیون مشکلی نداره حدودا 2 هفتس خریدم خیلی نگرانشم

  1. ارمان نویدی می گوید

   سلام و عرض ادب و احترام
   این مشکل چون احتیاج به روئیت کردن حضوری داره و دلایل زیادی داره بهتر است به سرویس کار معتبر مراجعه نمایید
   موفق باشید

 2. محمد می گوید

  سلام یدونه سامسونگ q70a خریدم با 06PD3K4RA00165Y شماره سریال و
  QA55Q70AAUXTW اصلیه؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   با اتکا به این مورد نمیشه در رابطه با تشخیص اصالت اظهار نظر کرد ولی توضیحات تکمیلی در مطلب زیر ارائه شده
   https://www.salambaba.blog/62977/samsung-tv-authenticity/

 3. دوست عزيز می گوید

  سلام ميشه كنترل ه.شمند موسي lg 42LA66000 رو براي تلويزيون 49LF55000GI تعريف و استفاده كرد؟اگه ميشه چجوري؟

 4. امیرحسین می گوید

  سلام وقت بخیر
  من یه تلویزیون اینچ 4k smart 55 / aiwa رو گرفتم.
  امروز برام نصب کردن
  کیفیت تصویرش عالیه
  اما یه مشکلی دارم:اینکه وقتی روی تصویر تاریک میره قسمت بالا و پایین وسط نمایشگر یه هاله ی روشنی داره به اندازه سه چهار سانت البته کمرنگ .
  وقتی تصویر کاملا سیاه هست بیشتر دیده میشه . وقتی با دست روی صفحه رو لمش میکنم و پشت tv رو گرفتم مقدارش کم و زیاد میشه .
  به نظرتون این طبیعیه و من زیادی حساس شدم ؟ یا اینکه مشکل فنی داره و باید با شرکت گارانتی تماس بگیرم ؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   متأسفانه تا به حال با تلویزیون های این برند آشنایی زیادی نداشته ام لذا امکان اظهار نظر در مورد آن را ندارم؛ اگر چه در برخی مدل ها هاله در گوشه های پنل به مقدار جزئی دیده می شود اما توصیه می کنم حتماً با یک سرویس کار یا کارشناس در شهر خود مشورت کنید تا تلویزیون شما را از نزدیک بررسی کند.
   پیروز و سربلند باشید

 5. شاهرخ می گوید

  سلام. لطفاً در مورد ترتیب بندی و یا ویرایش کانالهای (جابجایی کانالها) تلویزیون سامسونگ توضیح بدید.هر کاری کردم نشد که نشد!!!!!

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   از طریق ریموت گزینه CH LIST را انتخاب کنید سپس وارد قسمت مربوطه شوید تا به وسیله دکمه های رنگی امکان ویرایش یا جابه جایی برای شما فراهم شود.

 6. ناشناس می گوید

  سلام من یک تلویزون دوو خریدم مدل dsl-55k5300u اصل هست ساخت کدام کشور هست تاریخ ساخت

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   این مواردی که فرمودید پشت تلویزیون و روی لیبل ذکر شده است.

 7. علیرضا می گوید

  سلام ؛ ۲ سال پیش یه تلویزیون اولد ۵۵ اینچ الجی گرفتم از بانه OLED55B7V چهار ماه پیش یه خط افقی به رنگ سبز کمرنگ پایینش پیدا شد ک اونموقع نفهیدیم از چیه ولی الان متوجه شدیم ک بالای صفحه هم یه خط باریکتر همون رنگی پیدا شده و کاشف به عمل اومد ک هردو خط دقیقا خطوطی است ک متعلق به سایت فیلیمو هست که اون دوخط توی سایت فیلیمو به رنگ زرد هستش و حتی آرم فیلیمو هم ک زرد رنگه مثل همون خطها جاش روی صفحه تلویزیون مونده… البته روی کانالهای معمولی تلویزیون و یا زمانی ک فلش وصل میکنیم و فیلم میبینیم باز خطها هستش… اینجوری بگم اون خطها در هر شرایطی هستن… به نظر شما مشکل چیه ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   مشکل شما ماندگاری تصویر هستش که جهت آشنایی بیشتر با این موضوع و راه حل آن می توانید به مطلب”مشکل ماندگاری تصویر و سوختگی دائم در تلویزیون“مراجعه کنید.
   پیروز و سربلند باشید

  2. دانیال می گوید

   مشکل از پنل هست

 8. زهرا می گوید

  سلام وقت بخير من ميخواهم تلويزيون سوني مدل 65x8000h رو خريداري كنم از كجا بايد اصلي بودنش رو تشخيص بدم؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   می توانید محصول خود را با مشخصات و تصاویر موجود در مطلب”بررسی تخصصی تلویزیون سونی x8000h” مقایسه کنید.
   پیروز و سربلند باشید.

 9. علی می گوید

  سلام من تلویزیون سامسونگUA43T5300AUXTWخریدم باید چجوری بفهمم از اصل بودن یاسال ساخت وکشور سازنده راهنمایی کنید ممنون میشم

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   سال ساخت مدل T5300 سال 2020 می باشد و کشور سازنده هم در لیبل پشتی تلویزیون ذکر شده است. البته اطلاعات دقیق در سایت اصلی سامسونگ درج شده است.
   برای تشخیص اصالت هم می توانید به موارد گفته شده در اینجا توجه کنید
   پیروز و سربلند باشید

 10. توحید می گوید

  سلام من تلویزیون سامسونگ خریداری کردم از کجا بدونم اصل UA50TU7000UXZN

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   مطمئن ترین راه تطابق شماره سریال موجود بر روی لیبل پشتی تلویزیون با سریال موجود در داخل منو می باشد؛ البته می توانید از روش های گفته شده در اینجا هم استفاده کنید.
   پیروز و سربلند باشید

 11. مهدی می گوید

  سلام وقت بخیر بالاخره من تلویزیون sm9000 را از سایت شما خریداری کردم فقط یه مشکلی که برخورد کردم در هنگام اتصال موبایل با تلویزیون و پخش فیلم روی آن فیلم ها تیکه تیکه نشون داده میشن مشکل از کجاست درصورتیکه روی تلویزیون uh850 ال جی همچین مشکلی ندارم موبایل هم هووای هست

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   انصال بعضی از مدل های گوشی با تلویزیون ها امری عادی می باشد، می تونید از یه گوشی با برند دیگه استفاده کنید

 12. مهدی می گوید

  سلام وقت بخیر بالاخره من این تلویزیون را از سایت شما خریداری کردم فقط یه مشکلی که برخورد کردم در هنگام اتصال موبایل با تلویزیون و پخش فیلم روی آن فیلم ها تیکه تیکه نشون داده میشن مشکل از کجاست درصورتیکه روی تلویزیون uh850 ال جی همچین مشکلی ندارم موبایل هم هووای هست

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   جهت اطمینان با استفاده از یک گوشی دیگر غیر از هواوی اتصال را برقرار کنید سپس نتیجه را برای ما بازگو کنید

  2. mb777 می گوید

   با سلام
   شماره سریال ساخت تلویزیون x8500g را در قسمت تنظیمات و نوار ( درباره) کنترل میکنم با لیبل پشت دستگاه هیچ‌شباهتی ندارد . به نظر شما علت چیست؟

   1. سردبیر می گوید

    سلام و درود
    علت های زیادی ممکنه وجود داشته باشد؛ یکی از نشانه های عدم اصالت یک محصول عدم تطابق شماره لیبل و قسمت منو می باشد. البته این مورد صد در صدی نیست.

 13. شیدا می گوید

  سلام.ما دیروز یه تلویزیون سام گرفتیم .توی فاکتورش نوشنه 6500 سام.شایدم 6550.نمی دونم کارخوبی کردم ایرانی گرفتم یا باید سامسونگ می گرفتم.ناراحتم.مطمین نیستم که کار خوبی کرده باشم.الته هنوز نیاورده اند.

  1. رضا سعیدی می گوید

   سلام و درود بر شما
   خرید تلویزیون سام در اصل همان تلویزیون های سامسونگ است چون به دلیل تحریم‌ها این برندها اجازه استفاده از مارک سامسونگ را ندارند تلویزیون را با برند سام عرضه می‌کنند.
   شما چه قیمتی خریداری کردید آن را؟

 14. عرشیا فرجام می گوید

  با عرض سلام من یه تلویزیون دست دوم سونی رو میخوام بخرم از کجا باید بدونم اصلیا بانه یی نیس مدلش TH-55DX650R هست اگه راهنمایی ککید ممنون میشم

  1. ارمان می گوید

   درود برشما
   تلویزیون های بانه ایی اصلی هستند و مدل های که تهران است مونتاژ داخل ،این مدل تلویزیون هم مربوط به برند پاناسونیک است نه سونی
   موفق باشید

 15. جواد می گوید

  سلام
  با عرض خسته نباشید خدمت شما
  میخواستم بدونم پیکسل سوخته در تلوزیون ایرادی داره یا نه ؟ و اینکه ممکنه پیکسل سوخته در صفحه تلوزیون زیاد بشه و منتشر بشه؟

  1. ارمان می گوید

   درود برشما
   خیر ایرادی ندارد و زیاد نخواهد شد مگر اینکه به صفحه ی تلویزیون ضربه ایی وارد شود
   موفق باشید

 16. لیلا می گوید

  سلام. گوشه پایین صفحه تلوزیون الجی ما با ضربه دست پسرم پسرم شکست، شش ماه پیش، و یه خط ممتد پاییتن تصویر ایجاد شد. حالا بعد از شش ماه کل تصویر را خطهای عمودی گرفته. نمایندگی میگه بتید پنل عوض بشه!
  راه تعمیر نداره؟

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   خیر متاسفانه
   موفق باشید

 17. محمد رضا می گوید

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم تلویزیون پاناسونیکی که از نمایندگیش در کرج خریدم اصلی است یا خیر؟داخل تنظیماتش درباره ی تلویزیون اسم پاناسونیک ذکر شده اما بارکد کارتن رو در بارکد اسکنر زدم چیزی برام نیاورد و بارکدشو نشناخت اصلا انگار وجود نداره ممکنه تقلبی باشه؟

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   تلویزیون شما مونتاژ ایران است یعنی قطعات اصلی اما ساخته شده در ایران پس باید مدل دستگاه را در سایت پاناسونیک ایران سرچ نمایید
   موفق باشید

  2. محمدمهدی حسنی می گوید

   سلام میخواستم بدونم تلویزیون ایکسویژن 4k مدل 49XTU725تلویزیون خوبی هست

   1. ارمان می گوید

    درود برشما
    ماسفانه فعلا اطلاعات کاملی در دسترس نیست
    موفق باشید

 18. امیر مختار می گوید

  سلام و عرض ادب
  من رفتم نمایندگی دو مدل تلویزیون سامسونگ بهم پیشنهاد دادن با مشخصات زیر:
  صفحه منحنی مدل 49NU7985 به قیمت 10 میلیون و 700 هزار تومان
  صفحه تخت مدل 50NU7900 به قیمت 9 میلیون 800 هزار تومان
  اول اینکه اصلا مدل 49NU7985 در سایت سامسونگ نیست آیا تقلبیه؟ و بنظر شما قیمت هاش خوبه؟

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   این مدل تلویزیون ها مونتاژ ایران است .
   موفق باشید

 19. علیرضا می گوید

  سلام روز بخیر .تلویزیون 50 اینچ سامسونگ مدل nu7900 به قیمت 9700000 تومان از نمایندگی اصلی خوبه خرید کنم…؟ مدل تلویزیون چی. خوبه…پیشنهاد دیگه دارید.تشکر

  1. ارمان نویدی می گوید

   دورد برشما
   تلویزیون شما 2018 هست و تلویزیون 2019 سامسونگ مدل 50RRU7170 قیمتش 7/800/000 هست.
   شما بیشتر تحقیق نمایید
   موفق باشید

 20. محمد امين سعادتمند بحري می گوید

  سلام خدمت شما و ممنون از سايت خوبتون،
  ميخواستم بدونم به چه صورت در تست پيكسل تلويزيون 49x8000g سوني در قسمت مثلا رنگ سفيد منو آبي كد مخفي ناپديد شود و صفحه تلويزيون كاملا سفيد يا قرمز يا رنگ هاي ديگر شود.
  ممنون ميشم راهشو بفرماييد.

  1. رضا سعیدی می گوید

   سلام وقت بخیر. شما میتوانید چند تا عکس رنگی در یک فلاش بریزی برای این مورد.تست رو انجام بدبد.

 21. مهین می گوید

  سلام تلویزیون سونی رو ازکجا میشه متوجه شد که ساخت مالزی هست یا چین؟؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایین….

  1. رضا سعیدی می گوید

   سلام وقت بخیر. منتاز مالزی است. کشور سازنده قطعات متفاوت است. لطفا از فروشگاه معتبر خرید کنید.

 22. مهین می گوید

  سلام ازکجا باید تلویزیون ساخت مالزی رو متوجه شد…..

  1. رضا سعیدی می گوید

   سلام وقت بخیر. تلویزیون های ال جی ساخت مالزی هستند و لیبل دارد هم. برای اصالت لطفا از فروشگاهای معتبر خریداری نمایید.

 23. زینب می گوید

  LEDهستش پنجاه اینچ سامسونگ.سایت اصلی منظورتون همینجاست

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام وقت بخیر . منظورم سایت اصلی سامسونگ است . مدل رو انگلیسی سرچ کنید سایت اصلی رو میاره .

   1. علی عسکری می گوید

    سلام من یک تلویزیون الجی مدل 55UM7660 خریداری کردم از بانه میخواستم نظرتون رو در مورد این تلویزیون بدونم دوم این که آیا تقلبیش هم تو بازار موجوده یا نه خیالم راحت باشه

    1. سانیا زارعی می گوید

     سلام وقت بخیر . این تلویزیون اصل است خیالتون راحت باشه.

 24. زینب می گوید

  لطفا زودتر جواب بدید لازم دارم

 25. زینب می گوید

  سلام.ما تلویزیون از بانه خریریم میگن همشون تقلبین چون کنترلش اصل نبود همه کاره بود و هی مجبور بودیم تعویضش کنیم.از کجا بفهمم تلویزیون اصله یا تقلبی؟

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام وقت بخیر . مدل تلویزیونی که گرفتید چیه ؟
   شما میتونید مشخصات روی لیبل رو با سایت اصلی مقایسه کنید .

 26. گویا می گوید

  سلام .من تلویزیون سونی kd 55×7500 گرفتیم کانال ها با نظر اچ‌دی نمیاد،شبکه ۱،۲،۳،۴،۵ و…. خیلی معمولی نمایش داده شده درصورتی که ما جستجوی کانال دیجیتال رو انجام دادیم.میشه راهنمایی کنید چکاری انجلم بدم که صفحه شفاف نمایش داده بشه.

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام وقت بخیر . دوست عزیز کیفیت این تلویزیون عالیه . احتمالا به خاطر کیفیت شبکه ها است .

 27. یاس می گوید

  سلام تلویزیون سونی ریسوردار داریم تو کشور؟

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام وقت بخیر . فقط مدل های اروپایی رسیور دارند و در حال تنها مدل موجود در ایران 55XD9305 است . شما میتونید امکانات این تلویزیون را داخل سایت بررسی کنید https://www.salaambaba.com/SBP-2435/ موفق باشید .

 28. ناشناس می گوید

  سلام وقت بخیر من ی تلویزیون سامسونگ 49 فول اچ دی گرفتم نمیدونم اصل یا ن به این شماره سریال 04rn3k5m701814

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام وقت بخیر . مدل دقیق تلویزیونتون چیه ؟

 29. علي می گوید

  سلام من تلويزيون سوني هوشمند دارم
  قبلا در قسمت گوگل پلي استور بخش جست و جو و. برنامه هاي من كار ميكرد اما الان كار نميكنه مشكل چيست در واقع ايكونش هست ولي هرچقدر كليك مي كني واردش نميشه

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام وقت بخیر . تلویزیون رو یک بار کامل از برق بکشید و دوباره وصل کنید ببینید درست میشه .

 30. دنیای صنعت برق می گوید

  سلام در مورد آب خوردگی تلوزیون بایستی چکار انجام دهیم؟
  http://www.sbargh.ir

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام وقت بخیر . تلویزیون را باید خاموش کرد، از برق درآورد و تا زمانی که توسط تکنسین ماهر چک، تمیز و خشک نشده نباید استفاده شود.

 31. بهرام می گوید

  سلام وقت بخیر
  من تلویزیون سونی خریدم با گذشت 1 ماه با کم و زیاد کردن ولوم نور صفحه کم و زیاد میشه و هر چند روز یک بار خودبه خود خاموش و روشن میشه
  مدل سری w هستش ، میخواستم مشکلشو بدونم
  ممنون

  1. رضا سعیدی می گوید

   سلام وقت بخیر.ایراد نرم افزاری است.ایا اپدیت کرده اید.؟در صورتی که جواب بله است . منتظر بمانید در اپدیت بعدی مشکل مرتفع خواهد شد.
   در صورتی که خاموش شدن تلویزیون میتوانه مربوط به سخت افزار تلویزیون باشه.و باید به سرویس کار مراجعه و یا در صورتی که گارانتی کرده اید تماس بگیرید بیان برای سرویس تلویزیون شما. موفق باشید

 32. مصطفی می گوید

  سلام یه قسمت از سایتتون بود همه مدل های تلویزیون با قیمتش بود الان پیداش نمیکنم

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام وقت بخیر . برای دیدن تلویزیون ها روی لینک پایین کلیک کنید https://www.salambaba.blog/86-tv .

 33. اشكان می گوید

  سلام
  از كجا ميشه متوجه شد تلويزيونى كه ارسال ميكنند نمونه ى ويترينيه خودِ مغازه نيست يا قبلا استفاده نشده است؟

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام وقتتون بخیر . شما میتونید ساعت کارکرد تلویزیون رو ببنید .

   1. ناشناس می گوید

    ميشه بگين چجورى؟
    و اينكه ساعت كاركرد دستگاه قابل كم كردن نيست؟

    1. سانیا زارعی می گوید

     سلام وقت بخیر . شما باید از کنترل مادر استفاده کنید تا وارد تنظیمات مخفی تلویزیون شوید و ساعت کارکرد رو ببینید . این کنترل در بازار پیدا میشه و تعمیرکارها هم این کنترل رو دارندف موفق باشید .

   2. اشكان می گوید

    ميشه بفرماييد در تلويزيونهاى سونى چطور ميتونم ساعت كاركرد رو بفهمم؟
    واينكه ساعت كاركرد قابل دستكارى شدن و كم كردن هست يا خير؟

    1. سانیا زارعی می گوید

     سلام وقت بخیر . شما باید از کنترل مادر استفاده کنید تا وارد تنظیمات مخفی تلویزیون شوید و ساعت کارکرد رو ببینید . این کنترل در بازار پیدا میشه و تعمیرکارها هم این کنترل رو دارندف موفق باشید . خیر ساعت کارکرد رو نمیشه دستکاری کرد .

 34. ... می گوید

  سلام ببخشید تلویزیون سامسونگ که زبان فارسی نداره تقلبی؟

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام . تلویزیون های اصلی سامسونگ منو فارسی دارند و باید از طریق منو مخفی زبان رو تغیر داد . در مورد تلویزیون های تقلبی اطلاعاتی نداریم .

 35. امیر می گوید

  سلام، آیا تلویزیونهای 4k نسبت به full hd تو پخش شبکه های داخلی بهتر هستن، یا چون کیفیت شبکه های داخلی پایینه هیچ فرقی نمیکنن از نظر کیفیت؟

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام . در برخی از تلویزیون ها فرق می کنه. تلویزیون هایی که قابلیت ارتقاء کیفیت 4k Upscale را دارند کیفیت محتوایی که از این شبکه ها پخش می شود را بالا می برند اما اگر تلویزیون 4k این قابلیت رو نداشته باشه فرقی نمیکنه .

 36. پيمان می گوید

  سلام ببخشيد تلوزيون ما روشن نميشه و چراغ قرمز زيرش ثابت نمي مونه، و اينكه ديروز برقا قوي و ضعيف شد،آيا سوخته؟؟

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام . اینجوری نمیشه گفت که چه اتفاقی افتاده شما باید تعمیرکار خبر کنید که از نزدیک تلویزیون رو برررسی کنه .

 37. محمد می گوید

  سلام
  زمانی که در حال تمیز کردن صفحه تلویزیون هستم یکم که فشار میارم به صفحه بین صفحه و چارچوب دورش یک فاصله ای ایجاد میشه در واقع لق میزنه .می خواستم ببینم این طبیعیه ؟

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام . بله طبیعیه .

 38. مجید می گوید

  سلام
  به نظر شما برای یک پیکسل سوخته باید تلویزیون را عودت داد ؟!

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام . خیر مساله زیاد مهمی نیست .

 39. Ss می گوید

  سلام .نظرتون درباره ال ای دی هوشمند سینگل فورکی و یو اچ دی چیه؟

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام . ما ه شما پیشنهاد می کنیم که از برندهای معتبر خرید کنید تا بعدا پشیمانی در کار نباشه . اگر مایل بودید بفرمایید چه سایزی و در چه رنج قیمتی تلویزیون میخواید تا راهنماییتون کنیم، موفق باشید .

 40. آزاد می گوید

  سلام تلوزیون من سیستم عامل از کار افتاده چطور باید درش کنم

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام وقتتون بخیر . مدل تلویزیونتون چیه ؟ دقیقا مشکل تلویزیونتون چیه ؟

 41. ناشناس می گوید

  سلام

 42. ناشناس می گوید

  با سلام من تلویزیون 50 w550f سونی گرفتم 5 ماه هست ولی امروز بخاطر قطع وصل برق دیگه بالا نمی اومد بعد دو سه ساعت دوباره انداختم برق روشن شد به نظرتون این مشکل بعدا تکرار میشه یا نه از چی میتونه باشه؟

  1. رضا سعیدی می گوید

   سلام وقت بخیر . نگران نباشیداگر روشن شده است. مشکلی نداره. فقط از محافظ برق مخصوص تلویزیون استفاده کنید.

  2. حسین می گوید

   سلام ببخشید من یه تلویزیون ال جی 49UK634v 2018 گرفتم پشتش یه پورت LNB داره اون کاراییش چیه؟

   1. سانیا زارعی می گوید

    سلام وقتتون بخیر، پورت LNB برای رسیور است .

 43. صبا می گوید

  سلام
  در هنگام خرید تلویزیون ، امکان داره شماره سریال کارتن با پشت برچسب تی وی یکی نباشه؟
  اگر یکی نبود باید از تحویلش خودداری کنیم؟

  1. رضا سعیدی می گوید

   سلام دوست عزیز . باید یکی باشه .

 44. ناشناس می گوید

  سلام ممنون از اطلاعاتی که گذاشتید

  1. رضا سعیدی می گوید

   سلام . خواهش میکنم خوشحالیم که مفید بوده براتون .

 45. رضا سعیدی می گوید

  سلام دوست عزیز . این کاملا طبیعیه و تلویزیونتون مشکلی نداره .

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.