تلویزیون SUHD چیست؟ | تفاوت UHD با SHUD

تلویزیون SUHD

شرکت های تولیدکننده ی محصولات خانگی مخصوصاً تلویزیون هر ساله از فناوری های جدیدی برای ارائه ی امکانات بیشتر و همینطور ارتقای کیفیت تصویر در تلویزیون های خود استفاده می کند. حال این سؤال پیش می آید که تلویزیون SUHD به چه معنی است؟ و چه تفاوتی با UHD یا 4k دارد؟ ما در این مطلب از سلام‌ بابا سعی کرده ایم مفهوم SUHD را به طور کامل برای شما شرح دهیم و در ادامه بهترین تلویزیون های SUHD را معرفی می کنیم. پس تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

تاریخچه SUHD

سال‌ها پیش با تولد نسل جدید تلویزیون‌های رنگی که اساس کار آن‌ها بر کریستال مایع بود، شرکت‌های سازنده تلویزیون، کم کم به این فکر افتادند که از رقیبان خود پیشی بگیرند. در این راستا، بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده ی تلویزیون برای نمایش طیف وسیع‌ تری از رنگ‌ها با وضوح بالاتر، سعی می کردند ماده ای تولید کننده که در کنار کریستال مایع، تصاویری ایده‌آل و بی‌نظیری نمایش دهند.

پس از آن به این فکر افتادند که چه ماده ای را با کریستال مایع مخلوط کنند تا کیفیت تصویر بهتر شود و کم کم پی بردند که اگر ذرات نیمه هادی نانو کریستال را به آن اضافه کنند کیفیت تصاویر بهتر می شود. اما متأسفانه از آنجا که برای ساخت این مواد احتیاج به ماده ی سمی کادمیوم بود بسیاری از شرکت های تولید کننده‌ی تلویزیون از ادامه‌ ی راه منصرف شدند اما بسیاری هم بدون توجه به خطرات احتمالی به راه خود ادامه دادند. در نهایت شرکت سامسونگ پس از تحقیقات فراوان توانست در سال 2015 به این موفقیت دست یابد و بالأخره کمپانی قدرتمند سامسونگ از تلویزیون های SUHD خود پرده برداری کرد.

تلویزیون SUHD چیست ؟

SUHD چیست ؟

SUHD مخفف Super Ultra High Deffinition (سوپر اولترا اچ دی) می باشد و در اصل مترادف 4K است. اگر برچسب SUHD را در تلویزیون خود مشاهده کردید، از نمایش تصاویر با کیفیت تصویر 4k UHD کاملاً مطمئن باشید.

آیا SUHD از OLED بهتر است ؟ 

سامسونگ ادعا می کند که تلویزیون های SUHD با کیفیت تصویر 4K Ultra HD از نظر طیف رنگی و یکنواختی سطح مشکی چیزی از OLED ها کم ندارند و این نکته را بیان می کند در تلویزیون هایی که از تکنولوژی OLED بهره می برند احتمال پیکسل سوختگی بیشتری نسبت به تلویزیون های SUHD وجود دارد و در نهایت می توان گفت تلویزیون های SUHD با دوام تر از اولدها می باشند. به گفته ی سامسونگ در حالی که در ساخت تلویزیون های اولد از موادی استفاده شده است که با گذشت زمان افت می کنند و باعث کاهش روشنایی پنل می شود؛ اما در تلویزیون های SUHD پنل های LCD به کار برده شده است و بعد از یک دهه استفاده از آن ها همان روشنایی سابق را ارائه می دهند.

تلویزیون SUHD چیست ؟

در تلویزیون‌های SUHD روشنایی صفحه‌ی نمایشگر تلویزیون از مدل های دیگر 5/1 تا 5/2 برابر بیشتر شده است ولی همان میزان مصرف برق را دارد که این دستاورد، ناشی از بهبود ساختار پنلی و الگوریتم آنالیز تصویر انحصاری سامسونگ می باشد. از دیگر ویژگی‌های این محصول دوست‌ دار محیط زیست سامسونگ می‌ توان به مصرف برق بهینه ی این تلویزیون ها اشاره کرد. در ساخت تلویزیون‌های SUHD از لامپ‌های LED بدون جیوه استفاده شده است. از سوی دیگر بهره‌ گیری از حسگر زیست‌ محیطی که نور پس‌ زمینه را با توجه به نور محیطی تنظیم می‌کند موجب شده تا در مصرف برق صرفه‌ جویی شود. لازم به ذکر است که کمپانی قدرتمند سامسونگ همگام با استفاده از این تکنولوژی، قابلیت های انحصاری نیز استفاده کرده است که این ویژگی ها باعث افزایش کارایی تکنولوژی فوق العاده‌ی SUHD شده است.

مزایا تلویزیون های SUHD
 • – نهایت لذت از تماشای تلویزیون
 • – نمایش فوق‌العاده رنگ‌ها 
 • – پردازش قوی تصاویر
معایب تلویزیون های SUHD
 • – مشکلاتی مثل اشباع رنگ بیش از حد در بعضی موارد
 • – نبود محتوای مناسب 
 • – قیمت بالا

تلویزیون HD

تفاوت تلویزیون های SUHD با سایر تلویزیون ها

تمام تلویزیون های SUHD سامسونگ با رزولوشن 4K که از HDR پشتیبانی می کنند، دارای جعبه ی One connect می باشند. همه ی کابل ها و وروردی های متصل به تلویزیون در نهایت با جعبه ی one connect به یک سیم تبدیل شده و در نتیجه باعث می شود تلویزیون ظاهری مرتب تر و ضخامت باریک تر داشته باشد. 

هر کمپانی برای شناساندن این نوع از کیفیت تصویر محصولات خود از نام های دیگری استفاده می کند.

 • نمایشگرهای بالاتر از 4K در تلویزیون های سامسونگ : SUHD
 • نمایشگرهای بالاتر از 4K در تلویزیون های ال جی : Super UHD
 • نمایشگرهای بالاتر از 4K در تلویزیون های سونی : 4K HDR
 • نمایشگرهای بالاتر از 4K در تلویزیون های ویزیو: Ultra HD HDR

در کل تمام این نام ها بیانی دیگر برای کیفیت SUHD می باشند.

برند UHD Super UHD SUHD 4K Ultra HD TV  4K Ultra HD With HDR  Ultra HD HDR
سامسونگ        
ال جی         
سونی         
ویزیو        

UHD چیست؟

به احتمال زیاد کلمات 4K و (UHD (Ultra High Definition را تا به حال زیاد شنیده اید. با این که در حالات عادی ممکن است این دو کلمه به جای هم به کار روند اما از نظر صنعت سینما این دو واژه با یک دیگر متفاوت هستند. همانطور که می دانیم رزولوشن و وضوح در واقع همان تعداد پیکسل‌ های افقی و عمودی صفحه نمایش آنها می باشد. در صنعت سینما منظور از واژه ی 4K، رزولوشن 2160×4096 می باشد حال آنکه در صنعت نمایشگرهای خانگی منظور از واژه (Definition UHD (Ultra High، رزولوشن 2160×3840 می باشد. بنابراین 4K در اصل استاندارد سینما است.

(UHD (Ultra High Definition استاندارد تولیدکنندگان نمایشگر و تلویزیون و تولیدکنندگان محتوا می باشد. همانطور که ملاحظه می‌ کنید UHD و 4K متفاوت هستند و در حالی که تمامی تلویزیون‌های موجود برچسب 4K را یدک می‌ کشند، در واقع از رزولوشن UHD بهره می ‌برند. اما استفاده‌ ی سازندگان تلویزیون از نام 4K به دلیل عدم آگاهی از تفاوت دو استاندارد ذکر شده نیست، بلکه به گفته خودشان به دلیل بازاریابی و فروش بهتر است. اخیراً نیز برای رفع این ابهام از عبارت 4K UHD برای محصولات خود استفاده می ‌کنند.

هر کمپانی برای شناساندن این نوع از کیفیت تصویر محصولات خود از نام های دیگری استفاده می کند.

 • نام استاندارد 4K در تلویزیون های سامسونگ : UHD TV
 • نام استاندارد 4K در تلویزیون های ال جی : 4K Ultra HD TV
 • نام استاندارد 4K در تلویزیون های سونی : 4K Ultra HD TV
 • نام استاندارد 4K در تلویزیون های ویزیو: 4K Ultra HD TV

در کل تمام این نام ها بیانی دیگر برای کیفیت UHD می باشند.

تلویزیون UHD

تفاوت اصلی UHD با SUHD 

تلویزیون ال جی SUPER UHD دارای نسخه “بهبود یافته” از تکنولوژی Quantum Dot با نام Nano Cell استفاده کرده است و یک صفحه بین لامپ LED و صفحه LCD قرار می گیرد. این امر به بهبود رنگ و دامنه پویا و در عین حال بهبود کیفیت تصویر کمک می کند. ال جی می گوید با تولید رنگ های روشن تر و رنگ های عمیق روی صفحه، خلوص رنگ های RGB را تقویت می کند. در حالی که تلویزیون های SUHD سامسونگ از فناوری نانو کریستال بهره می برند که برای تولید رنگ‌‎ با دامنه گسترده و نوردهی بالا از آن استفاده می کنند.

تلویزیون های معمولی ال جی و سامسونگ UHD فاقد فناوری نانوسل و نانو کریستال می باشند و از فناوری معمولی برای تولید رنگ و وضوح تصاویر استفاده می کنند. اما این به هیچ وجه بد نیست. از آنجا که یک تلویزیون معمولی UHD از (HDR (High Dynamic Range پشتیبانی می کند، کیفیت تصویر بهتری نسبت به بسیاری از تلویزیون های غیر HDR 4K در بازار دارد. همچنین پنل IPS استفاده شده در بیشتر تلویزیون های LG است که آن را از بقیه جدا می کند. تلویزیون های SUPER UHD گران‌تر از تلویزیون معمولی UHD هستند. اگر این فناوری ها در کیفیت تصویر برای شما مهم است پس تلویزیون های SUHD که جزو یکی از بهترین نمایشگرهای 4K در بازار هستند را انتخاب کنید.

تلویزیون SUHD سامسونگ

همانطور که گفته شد SUHD مخفف Super Ultra High Deffinition و نام تجاری سامسونگ برای نمایشگرهای با کیفیت آن می باشد که ترکیبی از رزولوشن UHD با صفحه نمایش و پنلی پوشیده از ذرات کوانتومی برای جذب نور بکلایت با طول موج و تبدیل و نمایش آن با طول موج بسیار گسترده تر برای هر یک از پیکسل ها و دیودهای نمایشگر می باشد که تأثیر چشمگیری در افزایش طیف رنگی، شفافیت و روشنایی تصاویر هم داشته است.

واژه SUHD دارای یک حرف سرنام یعنی S است. سامسونگ هیچگاه دلیل استفاده از این حرف را اعلام نکرده است اما UHD به معنی Ultra High Definition است. این استاندارد برای تلویزیون هایی تعریف می شود که تعداد2160×3840 پیکسل دارا می باشند.

 

تلویزیون سامسونگ SUHD

فناوری نانو کریستال در تلویزیون سامسونگ

فناوری نانو کریستال (Nano Crystal Color) یا نقاط کوانتومی (QD) تکنیک اصلی و مورد استفاده در پنل های SUHD است. در تلویزیون های SUHD از فناوری نانو کریستال بهره می برند که برای تولید رنگ‌‎ با دامنه گسترده و نوردهی بالا از آن استفاده می کنند. SUHD نوعی پنل است که در ساخت آن از نیمه رسانا یا نیمه هادی های نانو کریستال استفاده شده است. این عمل باعث ایجاد دقت رنگ بالا و وضوح بسیار عالی می شود. نقاط نانو در در 3 مسیر اصلی فضایی نشان داده می شوند و ابعاد آنها نسبت به طول موج DC Broglic در حامل های بار، کوچکتر هستند. نقاط نانوی نیمه رسانا اغلب در یکی دیگر از ماتریس‌های نیمه رسانا دی الکتریک تعبیه شده است. این پنل ها در نهایت مجهز به QUANTUM DOT COLOR REPRODUCTION هستند که توانایی کنترل رنگ نقطه ای را دارند. این کنترل توسط پردازنده های جدید سامسونگ (اکثراً 8 هسته ای) به طور بهینه ای مرور می شود.

در نتیجه شاهد تولید رنگ هایی بسیار واقعی و همچنین پشتیبانی از طیف های گسترده هستیم. به عنوان مثال سامسونگ مدعی پوشش حداکثری REC.2020 برای تلویزیون های SUHD 2016 است. البته تنها سامسونگ نیست که به تولید تلویزیون های کوانتومی می پردازد، اما برترین و بزرگترین تولید کننده SUHD در جهان هم اکنون سامسونگ الکترونیک است. همچنین سامسونگ یک فناوری جدید به نام (REMASTER) را برای SUHD در نظر گرفته است. شیوه کار (REMASTER) این است که به صورت هوشمند روشنایی صفحه نمایش را با توجه به تصویر، کنترل کرده و باعث کاهش میزان مصرف انرژی می شود. 

HDR بالا

سامسونگ با طراحی حرفه ای نقاط کوانتومی، شدت نور قابل عبور از هر پیکسل و تسریع در روند حرکتی آنها، موفق به بکارگیری یکی از برترین HDR های جهان شده است. به طوری که برای اولین بار شدت HDR در پنل های سامسونگ به 1000 نیت رسید. سامسونگ اولین کمپانی تولید کننده تلویزیون بود که فناوری HDR بومی (واقعی) را به خدمت گرفت. پس از آن حتی می توان با اطمینان گفت که سامسونگ بیشترین تلویزیون مبتنی بر HDR را تولید کرد.

زاویه دید عالی (حتی در تلویزیون منحنی (Curved))

سامسونگ مدت های بسیاری را به منظور تحقیق در باره برترین زاویه انحنا صرف کرد. هدف از این تحقیق، پیدا کردن مناسب‌ترین شدت انحنا به نسبت انحنای چشم انسان بود. از سوی دیگر مهندسان سامسونگ وظیفه سنگین دیگری را بر دوش داشتند و آن هم کاهش شکست رنگ و اشباع رنگ، خصوصا رنگ های گرم بود. اما در عین ناباوری سامسونگ، SUHD های منحنی خود را با حذف تمام نقاط ضعف ذکر شده ارائه داد. شدت انحنا در اینچ های مختلف، وابسته به ارگونومیک بصری است. در نتیجه زاویه دید تلویزیون های SUHD بسیار بیشتر از LCD های معمولی است.

تلویزیون 4k suhd

موتور ارتقاء کیفیت تصویر

به لطف تکنولوژی ارتقادهنده ی کیفیت تصویر حتی اگر در حال تماشای محتواهایی با کیفیت غیر UHD باشید، این تکنولوژی از طریق آنالیز تصویر در 4 مرحله کیفیت تصویر را تا حد امکان به UHD ارتقا می دهد.

کادمیوم چیست؟

کادمیوم در جدول تناوبی عنصرهای شیمیایی «مندلیف» با نشان Cd و با عدد اتمی 48 نشان داده شده است. این عنصر شیمیایی برای سلامتی انسان مضر بوده و استنشاق بلند مدت آن منجر به مسمومیت و عوارض جانبی برای سلامتی انسان می شود. سامسونگ تنها برندی است که از تکنولوژی نانو کریستال فاقد عنصر کادمیوم در تلویزیون‌های جدید خود استفاده می‌کند. البته اتحادیه اروپا استفاده از نانو کریستال را از سال 2018 به بعد ممنوع کرده است.

تلویزیون SUHD ال جی 

کمپانی ال جی نیز پرچمدارهای شرکت خود را با نام Super UHD روانه بازار می کند که مانور آن بر روی قابلیت و تکنولوژی های انحصاری خود مثل نانوسل که لایه ای از ذرات نانومتری در پوشش پنل می باشند که تاثیر بسزایی در شفافیت پنل و حفظ دقت رنگ ها دارد و در هر زاویه ای که به پنل نگاه شود این کیفیت حفظ خواهد شد. در حال حاضر ال جی دارای 2 نسخه از تلویزیون UHD است. پنل معمولی (UHD (4K HDR و دومی پنل (SUPER UHD (4k HDR.

ال جی، که عمدتاً برای تکنولوژی صفحه نمایش OLED شناخته می شود، اخیراً تکنولوژی ال سی دی جدید خود را به نام “Nano Cell” معرفی کرده است. در حالی که کارکرد دقیق درونی، مخفی نگه داشته شده است. این تکنولوژی برای صنعت نمایشگاه محبوب است؛ زیرا به عنوان یک روش جدید برای افزایش گستره رنگ و بهبود زاویه دید ارتقا یافته است. اما دقیقا نانوسل چیست و چه کاری انجام می دهد!؟

تلویزیون ال جی suhd

نانوسل (سلول نانو) چیست؟

تکنولوژی LG Nano Cell از ذراتی ریز برای جذب نورهای ناخواسته استفاده می کند و خلوص رنگ قرمز و سبز نمایش داده شده روی صفحه را افزایش می دهد. علاوه بر این، آنها رنگ های دقیق تر و دقیق تر را ایجاد می کنند که حتی در زاویه دید گسترده نیز باقی می مانند. بنابراین، حتی اگر کل خانواده در اطراف تلویزیون جمع شوند، هر کس بهترین مکان یا زاویه دید را در خانه دارد، چه در مقابل تلویزیون و چه در اطراف آن.

مزیت های نانوسل

 • زاویه دید فعال شده توسط تکنولوژی IPS.
 • WCG (گستره وسیعی از رنگ) فعال شده توسط تکنولوژی جدید جذب نانو ذرات.
 • تلویزیون ال جی SUPER UHD با فناوری Nano Cell ™ Display همراه با رنگ های باور نکردنی و زاویه دید گسترده، از محتوای Premium HDR که توسط Dolby Vision ™ پشتیبانی می شود، پشتیبانی می کند و با HDR10 و HLG سازگار است.
 • این تکنولوژی صحنه تصویر HDR را به صحنه ای بهینه تبدیل می کند. صفحه نمایش Nano Cell الجی دارای صدای قوی Dolby Atmos است که به شما یک تجربه 360 درجه ای صوتی را ارائه می دهد. به این ترتیب، صدا و تصویر خیره کننده آن، تجربه جذاب تری را برای شما ایجاد می کند.

تلویزیون  SUPER UHD الجی با AI (هوش مصنوعی) که همانند دستیار گوگل است، قابلیت کنترل دستگاه با صدای شما را فراهم می کند و این یعنی گامی برای فراهم کردن خانه هوشمند و حتی فراتر از آن که با آمازون الکسا نیز کار می کند.

بهترین تلویزیون های SUHD

تلویزیون های SUHD موجود در بازار با طیف رنگی گسترده و جذاب، روشنایی و کنتراست بالا تجربه ی لذت تماشای برنامه های مختلف را فراهم می کند. در ادامه ی مطلب بهترین تلویزیون ها از برندهای پرطرفدار و محبوب موجود در بازار را که هر کدام از امکانات بالایی برخوردار می باشند برای شما آورده ایم. پس تا پایان مطلب همراه ما باشید.

بهترین تلویزیون های SUHD ال جی

تلویزیون ال جی NANO90 

تلویزیون ال جی nano90

ویژگی های کلیدی
کیفیت 4K  2020
صدا 20 وات 120 هرتز
LED / پنل IPS 3×USB
 سیستم عامل webOS 4×HDMI
گیرنده داخلی و خارجی ساخت کره

یکی از تلویزیون های سری 9 و با کیفیت بازار تلویزیون ال جی NANO90 می باشد. این تلویزیون با فناوری نانوسل همراه با هوش مصنوعی Al Picture که کیفیت تصویر را ارتقا می بخشد و در نهایت تماشاگر را در تصاویر باکیفیت و جذاب خود غرق می کند. می توانید به لطف صدای 20 وات و دو بلندگوی 2.2 کاناله همراه با فرمت صوتی Dolby Digital از شنیدن صدای موسیقی فراگیر پخش شده در محیط نهایت لذت را ببرید. این تلویزیون هوشمند ال جی از استاندارد تصویر +HDR10 پشتیبانی می کند که همراه با پردازشگر آلفا 7 این امکان را برای کاربر فراهم می کند که برنامه های تلویزیونی را با رنگ های جذاب و وضوح بالا ببیند. علاوه بر آن با متصل شدن به اینترنت از طریق Wifi به دانلود یا تماشای آنلاین برنامه های مورد علاقه ی خود بپردازید.

مدل بر حسب اندازه سلام بابا
55NANO90 مشاهده قیمت
65NANO90 موجود نیست 
75NANO90 موجود نیست
86NANO90 مشاهده قیمت

تلویزیون ال جی NANO79

تلویزیون ال جی nano79

ویژگی های کلیدی
کیفیت 4K  2020
صدا 20 وات 60 هرتز
LED / پنل IPS 3×USB
 سیستم عامل webOS 4×HDMI
گیرنده داخلی و خارجی ساخت مصر

تلویزیون ال جی NANO79 یکی از مدرن ترین و خوش طرح ترین مدل های تولید شده در سال 2020 می باشد. این ال ای دی از شرکت بزرگ ال جی با تکنولوژی نانوسل تصاویر را با رنگ های خالص و باکیفیت به نمایش می گذارد و همچنین با دارا بودن پورت HDMI2.1 و تأخیر در ورودی پایین به شما این امکان را می دهد که به معنای واقعی از بازی کردن لذت ببرید. تلویزیون NANO79 از فرمت های استاندارد HDR10 و HLG پشتیبانی می کند و در نتیجه تماشاگر از تمام محتوای نمایش داده شده با کیفیت فوق العاده شگفت زده می شود و همچنین با پردازنده ی هوشمند خود به طور خودکار تصاویر را تنظیم می کند. این تلوزیون اسمارت در بخش هوشمند خود از دستیارهای صوتی Google Assistant ،Voice Search و Alexa بهره برده است که با استفاده از آن می توانید به محتواهای موردنظر خود به راحتی دسترسی داشته باشید.

مدل بر حسب اندازه سلام بابا
55NANO79 مشاهده قیمت
65NANO79 مشاهده قیمت
75NANO79 مشاهده قیمت

تلویزیون ال جی SM9000

تلویزیون ال جی sm9000

ویژگی های کلیدی
کیفیت 4K  2019
صدا 40 وات 120 هرتز
LED / پنل IPS 3×USB
 سیستم عامل WebOS  4×HDMI
گیرنده داخلی و خارجی ساخت کره

LG SM9000 یک تلویزیون 4k عالی مجهز به پنل IPS بوده که با زاویه دید گسترده و اوج روشنایی مناسب می تواند به خوبی تصاویر را برای شما به نمایش دربیاورد. این تلویزیون دارای ویژگی های عالی برای بازی، تأخیر در ورودی بسیار کم، زمان پاسخ دهی سریع و پشتیبانی از فناوری جدید HDMI Forum VRR است که علاوه بر این موارد دارای چهار پورت کامل با پهنای باند HDMI 2.1 است. متاسفانه، مانند بسیاری از تلویزیون های دارای پنل IPS، از عملکرد مناسبی در محیط های تاریک برخوردار نمی باشد، زیرا نمی تواند رنگ مشکی عمیق و یکنواختی را نمایش دهد. 

LG SM9000 یکی از بهترین LED های ال جی با کیفیت 4K در سال 2019 بوده و جایگزینی برای LG SK9000 2018 می باشد. SM9000 تقریبا شبیه به مدل SM9500 است و مزیت آن نسبت SM9500  قابلیت لوکال دایمینگ بوده اما نمایشگر آن به اندازه SM9500 روشن نیست. رقبای اصلی SM9000 عبارتند از LG SM9500، LG SM8600 و تلویزیون هایی با پنل VA همانند Sony X9500G و Sony X8500G. برای اطلاع از قیمت تلویزیون ال جی SM9000 و کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن به لینک زیر مراجعه کنید.

مدل بر حسب اندازه سلام بابا
55SM9000 مشاهده قیمت
65SM9000 مشاهده قیمت
75SM9000 موجود نیست

تلویزیون ال جی SM8600

تلویزیون ال جی sm8600

ویژگی های کلیدی
کیفیت 4K  2019
صدا 20 وات 120 هرتز
LED / پنل IPS 3×USB
 سیستم عامل webOS 4×HDMI
گیرنده داخلی و خارجی ساخت کره

تلویزیون ال جی SM8600 دارای کیفیت تصویر Super UHD، فرمت استاندارد HDR، سرعت رفرش تصویر 120 هرتز و تکنولوژی نانوسل می باشد. توان صدای تلویزیون ال جی 20 وات است. همچنین قابلیت اتصال به اینترنت از طریق Wi-Fi یا کابل LAN همراه با مرورگر وب در کنار سیستم عامل webOS مربوط به بخش هوشمند این تلویزیون هستند. به علاوه پردازنده چهار هسته ای، پورت های HDMI ،USB، قابلیت بلوتوث، گیرنده های DVB-T2، DVB-C و DVB-S2، قابلیت اتصال به موبایل از طریق Miracast و پردازنده هوشند آلفا 7 از دیگر امکانات تلویزیون ال جی می باشند.

مدل بر حسب اندازه سلام بابا
49SM8600 مشاهده قیمت
55SM8600 مشاهده قیمت
65SM8600 مشاهده قیمت

تلویزیون ال جی SM8100

تلویزیون ال جی Sm8100

ویژگی های کلیدی
کیفیت 4K  2019
صدا 20 وات 60 هرتز
LED / پنل IPS 2×USB
 سیستم عامل webOS 4×HDMI
گیرنده داخلی و خارجی ساخت کره

تلویزیون ال جی SM8100 از مدرن ترین محصولات تولید شده توسط کمپانی کره ای ال جی می باشد که قاب باریک و شیوه ی دیزاین خاص آن توجه هر مخاطبی را به خود جلب می کند. کیفیت تصویر این مدل 4K است و با پشتیبانی از قابلیت هایی چون 4K Active HDR ،HDR10 و HLG کیفیت تصویر بی نظیری را ارائه می دهد. همچنین به کمک قابلیت ارتقای کیفیت تصویر 4k Upscaler محتواهای با کیفیت پایین تا حد 4K بالا می برد. تکنولوژی نانوسل جزئیات و رنگ های هر صحنه را به صورت کاملاً روشن و طبیعی به نمایش می گذارد.

سیستم صوتی تلویزیون ال جی SM8100 که از توان خروجی 20 وات بهره می برد، همراه با حالت فراگیر DTS Virtual:X صدایی واضح و فراگیر را به گوش می رساند. بخش مهیج تلویزیون ال جی به قسمت اتصال به اینترنت و سیستم عامل webOS مربوط می‌شود که با استفاده از آن می توانید وبگردی کنید و برنامه های مورد علاقه خود را دانلود و ویدیوها را بصورت آنلاین تماشا کنید.

مدل بر حسب اندازه سلام بابا
49SM8100 مشاهده قیمت
55SM8100 مشاهده قیمت
65SM8100 مشاهده قیمت

بهترین تلویزیون های SUHD سامسونگ

تلویزیون سامسونگ KS9500

تلویزیون سامسونگ ks9500

ویژگی های کلیدی
کیفیت 4k  2016
صدا 60 وات 120 هرتز
LED / پنل VA 3×USB
 سیستم عامل تایزن  4×HDMI
گیرنده داخلی ساخت مصر

تلویزیون سامسونگ KS9500 دارای صفحه‌ نمایش بزرگ با کیفیت تصویر 4K می باشد که از انحنای تصویر 4200R برخوردار است. صفحه ‌نمایش این تلویزیون سامسونگ با موتور پردازشگر تصویر SUHD Remastering، استاندارد HDR، قابلیت Supreme UHD Dimming، شاخص کیفیت تصویر 2400PQI و هچنین فناوری بهبود خودکار تصویر طراحی و تولید شده است. بخش صدای تلویزیون سامسونگ دارای بلندگوهایی با توان 60 وات همراه با ساب ووفر در نظر گرفته شده است. به علاوه امکان اتصال به اینترنت و سیستم عامل تایزن به بخش هوشمند تلویزیون سامسونگ مربوط می شوند. از دیگر امکانات تلویزیون سامسونگ می توان به پورت های USB و HDMI، ارتباط مستقیم به کمک WiFi Direct، کامپوزیت، پورت LAN، ورودی RF، صفحات Teletext، خاموش شدن خودکار، جستجوی خودکار کانال، حالت بازی، سنسور ECO و قابلیت اتصال به موبایل اشاره کرد.

تلویزیون سامسونگ KS8500

تلویزیون سامسونگ ks8500

ویژگی های کلیدی
کیفیت 4k  2016
صدا 40 وات 120 هرتز
LED / پنل VA 3×USB
 سیستم عامل تایزن  4×HDMI
گیرنده داخلی ساخت مصر

تلویزیون سامسونگ KS8500 دارای صفحه‌نمایشی با انحنای تصویر 4200R برخوردار می باشد. صفحه‌نمایش تلویزیون سامسونگ با کیفیت تصویر 4K همراه با موتور تصویر SUHD Remastering، استاندارد HDR، قابلیت UHD Dimming، شاخص کیفیت تصویر 2200PQI و هچنین فناوری بهبود خودکار تصویر طراحی و تولید شده است. بخش صدای تلویزیون سامسونگ دارای بلندگوهایی با توان 40 وات همراه با ساب ووفر در نظر گرفته شده است. به علاوه امکان اتصال به اینترنت و سیستم عامل تایزن به بخش هوشمند تلویزیون سامسونگ مربوط می شوند. از دیگر امکانات تلویزیون سامسونگ می توان به پورت های USB و HDMI،ارتباط مستقیم به کمک WiFi Direct، کامپوزیت، پورت LAN، ورودی RF، صفحات Teletext، خاموش شدن خودکار، جستجوی خودکار کانال، حالت بازی، سنسور ECO و قابلیت اتصال به موبایل اشاره کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]
دیگران خوانده اند:
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.