بررسی تخصصی تلویزیون سامسونگ TU7000

samsung tu7000 review and specifications

68%
امتیاز کلی این محصول

بررسی اجمالی محصول

خرید
تلویزیون سامسونگ TU7000
 • مانیتور کامپیوتر
 • بازی HDR
 • فیلم HDR
 • بازی ویدیویی
 • ورزش
 • برنامه تلویزیونی
 • فیلم

تلویزیون سامسونگ TU7000

دقیقاً دو روز پیش بود که تلویزیون سامسونگ TU7000 جهت فیلم برداری و تست به محل کار ما آورده شد؛ همون طور که از شرکت سامسونگ انتظار داشتیم محصول شسته رفته ای بود؛ اگرم به عشق در نگاه اول معتقید باشید خدمتتون عرض کنم که همچین چیزی در مورد TU7000 سامسونگ کاملاً صادقه و کلاً تو دل برو تشریف داره که از جمله دلایل اثبات این حرف هم می تونم به قاب خیلی خیلی نازک، پایه دو طرفه ارگونامیک و طراحی یکدستش اشاره کنم. البته این نکته رو هم باید اضافه کنم که اگر از جمله گیمرای دو آتیشه هستید این محصول راسته کار خودتونه چون نسبت به هزینه ای که پرداخت می کنید یک تصویر بسیار عالی رو با کنسول های بازی تجربه خواهید کرد. خوب تا از این گزافه گویی های بنده خسته نشدید با ذکر نام و یاد خدا بریم سر اصل مطلب…

play-rounded-fill

tu7000 سامسونگ از جمله تلویزیون های 4K با قیمت مناسب بوده که به لطف پنل VA خود از نسبت کنتراست و یکنواختی مشکی بسیار خوبی برخوردار است که امکان تجربه سکانس های تاریک فیلم ها را در فضاهای تاریک به دنبال خواهد داشت؛ متأسفانه tu7000 روشنایی زیادی ارائه نمی کند و دارای زاویه دید خوبی نبوده و علاوه بر این از قابلیت هایی همچون VRR و لوکال دایمینگ پشتیبانی نخواهد کرد. از طرف دیگر تأخیر در ورودی بسیار کم آن نیز در زمینه گیمینگ می تواند کاربردی باشد.

استفاده کلیتماشای فیلمبرنامهبرنامه ورزشیبازی ویدیوییویدیو HDRبازی HDRمانیتورینگ

تلویزیون سامسونگ TU7000 برای استفاده‌های مختلف مناسب است. با اینکه در محیط‌های روشن عملکرد خوبی ندارد اما از نسبت کنتراست بسیار خوبی برخوردار است و در پی آن یکنواختی سطح مشکی کاملی را ارائه می‌دهد، در نهایت می‌توان گفت برای تماشای فیلم در تاریکی بهتر است. همچنین با تأخیر در ورودی پایین تجربه‌ی یک بازی عالی را برای کاربر فراهم می‌کند. اما متأسفانه از VRR پشتیبانی نمی‌کند و زاویه دید گسترده‌ ندارد و در هنگام قرار گرفتن از پهلو و در زاویه‌های غیر مستقیم، دقت و وضوح تصاویر کاهش می‌یابد.

تلویزیون TU7000 برای تماشای فیلم قابل قبول است. به لطف کنتراست برجسته که از شاخص‌های بااهمیت در کیفیت تصاویر است، یکنواختی سطح مشکی کاملی را ارائه می‌‌دهد. همچنین در ارتقای محتواها با کیفیت پایین عملکرد خوبی دارد. در عین حال از قابلیت لوکال دایمینگ برخوردار نیست و در محتواهای SDR و HDR روشنایی کمی نمایش می‌دهد.

TU7000 سامسونگ برای تماشای برنامه‎‌های تلویزیونی مناسب است. با اینکه از بازتاب خوبی برخوردار بوده اما روشنایی کمی دارد و در محیط‌های پر نور عملکرد قابل قبولی ارائه نمی‌دهد. همچنین دارای زاویه دید ضعیفی است، بنابراین هنگام تماشای تصاویر از پهلو دقت و وضوح خود را از دست می‌دهند. از طرف دیگر می‌تواند محتواهای با کیفیت پایین را ارتقا می‌بخشد.

TU7000 سامسونگ تلویریون مناسبی برای تماشای برنامه‎‌های ورزشی است. به لطف زمان پاسخگویی سریع و ویژگی Black Frame Insertion، از تاری تصاویر در سکانس‌های سریع جلوگیری می‌کند و در نهایت برای شما این امکان را فراهم می‌کند تا برنامه‌های ورزشی را کاملاً صاف و واضح ببینید. گرچه دارای عملکرد بازتاب خوبی برخوردار است اما متأسفانه روشنایی کمی دارد بیشتر برای استفاده در محیط‌های تاریک مناسب می‌باشد. همچنین به دلیل زاویه دید ضعیف برای تماشای بازی به صورت گروهی ایده‌آل نیست، زیرا از پهلو دقت تصاویر کاهش می‌یابد.

TU7000 تلویزیون خوبی برای انجام بازی‌های ویدیویی است. به لطف داشتن زمان پاسخگویی مناسب، تأخیر در ورودی پایین و نرخ تازه‌سازی 60 هرتز تجربه‎‌ی لذت بردن از یک بازی عالی را برای کاربر به ارمغان می‌آورد. در این میان لازم به ذکر است که یکنواختی رنگ مشکی منتسبی را به نمایش می‌گذارد. در عین حال پشتیبانی نکردن از نرخ تازه‌سازی متغیر(VRR) ممکن است گیمرها را ناامید کند، اما از طرف دیگر نسبت کنتراست بسیار خوبی دارد و اگر به بازی کردن در اتاق‌های تاریک علاقه دارید؛ بسیار عالی است.

تلویزیون TU7000 با اینکه دارای نسبت کنتراست برجسته‌ و یکنواختی سطح مشکی کاملی است، برای تماشای فیلم‌ها با محتواهای HDR عملکرد متوسطی ارائه می‌دهد. این تلویزیون روشنایی کمی دارد و قابلیت لوکال دایمینگ پشتیبانی نمی‌کند. همچنین از نقطه ضعف‌های آن که در این بخش باید اشاره کنیم، نمایش ندادن طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها است.

به لطف داشتن تأخیر در ورودی پایین، TU7000 تلویزیون نسبتاً مناسبی برای بازی‌های HDR به ‌حساب  می‌آید. اگرچه در محتواهای HDR و SDR از روشنایی کمی برخوردار بوده و همچنین طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها در محتوای HDR نمایش نمی‌دهد، اما در عوض با توجه به کنتراست بالایی که دارد در نهایت یکنواختی رنگ مشکی کاملی را ارائه می‌دهد.

به جرئت می‌توان گفت تلویزیون TU7000 سامسونگ، گزینه‌ی بسیار خوبی برای استفاده به عنوان مانیتور کامپیوتر است. از نقطه قوت‎‌های مربوط به این بخش می‎‌توان به تأخیر در ورودی پایین و زمان پاسخگویی سریع اشاره کرد و همراه آن می‌تواند کروم مناسب 4.4.4 را نمایش دهد تا بیننده بتواند متن‌ها را به واضحی و کاملاً خوانا مشاهده کند. متأسفانه زاویه دید ضعیفی دارد که در صورت زیاد نزدیک شدن از دقت تصاویر کاسته می‌شود.

طراحی تلویزیون tu7000

سبک

tu7000 سامسونگ دارای یک طراحی شیک و در عین حال ساده می باشد؛ ظاهر آن به گونه ای است که به آسانی با دکوراسیون های خانگی به خوبی تطابق پیدا می کند. پایه ها، ضخامت، جنس و رنگ بدنه همه از جمله مواردی هستند که آن را نسبت به دیگر تلویزیون های سامسونگ در سال 2020 متمایز می کند.

تلویزیون tu7000

قسمت پشتی

همانطور که از تصویر پیداست قاب پشتی دارای نمایی یکدست بوده و بافت افقی آجدار به صورت افقی در عرض آن قرار گرفته اند؛ قسمت مشبک فوقانی برای تهویه هوا و بخش زیرین نیز که به صورت 3 تکه در بالا پایه ها قرار دارد برای عبور دادن کابل ها در هنگام نصب دیواری گنجانده شده است. انحنای موجود نیز در حین نصب دیواری جلوه بسیار زیبایی هم به محیط و هم به تلویزیون می بخشد. برای مدیریت کابل ها در فضای پشتی می توانید از دو گیره همراه آن به منظور هدایت کابل ها استفاده کنید.

نمای پشتی tu7000 سامسونگ

چهار سوراخی که در وسط قاب مشاهده می کنید برای اتصال براکت استفاده می شود که اندازه آن VESA 200×200 می باشد یعنی فاصله هر کدام از آنها با هم 300 میلی متر است.

پایه های نگهدارنده

پایه های تلویزیون tu7000 به صورت دو طرفه و به صورت نامتقارن می باشد یعنی قسمت جلویی و عقبی آن دارای اندازه های متفاوتی هستند و تا حدی شبیه به مدل پیشین آن بوده با این تفاوت که قسمت پایینی آن به صورت عمودی است. یکی از مواردی که استفاده از این پایه ها را بسیار آسان و در عین حال کاربردی می کند قرار گرفتن آنها در زیر تلویزیون بدون اتصال پیچ می باشد و فقط کافی است آنها را در محل خود قرار داده و کمی به داخل فشار دهید البته در هنگام اتصال این مورد را به یاد داشته باشید که پایه های چپ و راست آن با هم تفاوت دارند.

پایه تلویزیون سامسونگ tu7000

میزان فضای اشغال شده برای پایه های مدل 55 اینچ tu7000 سامسونگ، 10.1×39.8 اینچ می باشد

کیفیت ساخت

همانند تلویزیون سامسونگ Q60T جنس بدنه پشتی و پایه های tu7000 سامسونگ از پلاستیک فشرده بوده که در کل از استحکام خوبی برخوردار هستند و علاوه بر این طراحی پایه ها باعث شده تا میزان لرزش تلویزیون تا حد زیادی کاهش بیابد و مشکل خاصی از این لحاظ وجود ندارد.

ضخامت

بیشترین ضخامت tu7000 سامسونگ از پهلو 2.32 اینچ(5.9 سانتی متر) است که در صورت نصب دیواری بیرون زدگی زیادی نخواهد داشت و حاشیه آن حدود 0.9 سانتی متر می باشد و زیاد جلب توجه نخواهد کرد.

tu7000 سامسونگ


کنتراست

به لطف پنل VA، تلویزیون سامسونگ tu7000 از یک نسبت کنتراست بسیار خوب به نسبت 5110:1 بهره می برد که موجب نمایش رنگ مشکی در محیط های تاریک به بهترین وجه ممکن می شود؛ نسبت کنتراست به تفاوت روشنایی مابین دو رنگ سیاه و سفید گفته می شود که هر چه این مقدار بیشتر باشد شما در محیط های تاریک رنگ مشکی بهتری را تجربه خواهید کرد. چنانچه به دنبال تلویزیونی با نسبت کنتراست بالاتری هستید می توانید به تلویزیون سامسونگ TU8000 هم مراجعه کنید.

کنتزاست تلویزیون tu7000 سامسونگ

یکنواختی خاکستری و یکنواختی مشکی

یکنواختی خاکستری نیز میزان یکنواختی رنگ ها را بر روی صفحه نمایشگر بیان می کند که همانطور از تصاویر پیداست کناره ها تا حدی تاریک تر بوده اما یکنواختی در صحنه های تاریک به طور قابل توجهی بهتر است که این موضوع در هنگام تماشای تصاویر با سرعت بالا یا مسابقات ورزشی بسیار مشهود می باشد.

یکنواختی خاکستری tu7000

یکنواختی مشکی برخلاف یکنواختی خاکستری فقط میزان یکنواختی رنگ سیاه نمایشگر را درنظر می گیرد، اگر چه هاله هایی در اطراف صلیب دیده می شود اما نکته قابل توجهی نمی باشد. با وجود اینکه tu7000 از قابلیت لوکال دایمینگ هم پشتیبانی نمی کند اما میانگین اختلاف یکنواختی مشکی آن %0.617 درصد بوده که بسیار عالی می باشد.

زاویه دید

همانطور که در بالا ذکر شد tu7000 سامسونگ مجهز به پنل VA است که یکی از عمده ترین معایب آنان زاویه دید می باشد؛ با فاصله گرفتن از مرکز تلویزیون به سمت کناره ها میزان سیاهی صفحه افزایش می یابد به طور دقیق تر می توان گفت در زاویه 24 درجه %80 رنگ ها کروم خود را از دست داده و در زاویه 37 درجه نیز نور نمایشگر تا %75 نسبت به زاویه اصلی کاسته می شود.

بازتاب نور

وجود روکش نیمه شفاف در tu7000 باعث شده تا از هندلینگ انعکاسی خوبی برخوردار باشد؛ در برابر نورهای غیر مستقیم بسیار خوب عمل کرده ولی از قرار دادن تلویزیون در برابر تابش مستقیم خورشید یا نورهای قوی خودداری کنید چون بازتاب نور ممکن است تا حدی آزار دهنده باشد. 

نرخ تازه سازی متغیر

تعداد دفعاتی که صفحه نمایش در یک ثانیه به روز می شود نرخ تازه سازی گفته می شود که این میزان برای tu7000 سامسونگ 60 هرتز می باشد یعنی تصویری  که به نمایش گذاشته می شود در هر ثانیه 60 بار به روز می شود که این مقدار در مواردی همچون مانیتورینگ یا گیم پلی بسیار حائز اهمیت خواهد بود. چنانچه مایل به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید می توانید به مقاله”Refresh Rate یا انطباق تصویر در تلویزیون چیست ؟” مراجعه کنید.

پورت های ورودی

پورت های tu7000 سامسونگیکی از عمده ترین مواردی که تلویزیون Tu8000 را نسبت به Tu7000 متمایز می کند تعداد پورت ها می باشد؛ تلویزیون tu7000 دارای دو پورت HDMI، یک پورت USB، یک خروجی برای صدای دیجیتال(نوری)، یک ورودی آنتن، یک پورت Ethernet و یک ورودی برای DVB-S می باشد که شاید برای کارهای رومزه مشکلی وجود نداشته باشد اما عوض کردن پورت ها در صورتی که بخواهید از 3 دستگاه به طور همزمان به وسیله کابل HDMI استفاده کنید کمی آزاردهنده است.

کیفیت صدا

فرکانس صدا

tu7000 سامسونگ دارای دو بلندگو 10 وات بوده که در کل توان خروجی آنها 20 وات می باشد؛ از طریق قسمت تنظیمات می توانید حالت صدا را بسته به نیاز خود انتخاب کنید و حالت هایی همچون eARC و یا صدای دیجیتال را نیز فعال کنید.


مشخصات سامسونگ TU7000

ویژگی ها و مــــدلTU7000
سال ساخت2020
کشورسازندهکره
کشور مونتاژمصر
قابلیت ضبط
منو فارسی✔️
⬇امتیازات⬇
ترکیبی6.8
فیلم6.4
برنامه تلویزیونی7.0
برنامه ورزشی6.8
گیمینگ7.6
فیلم HDR6.1
بازی HDR7.0
مانیتور7.4
⬇مشخصات اصلی⬇
نوعLED
نوع پنلVA
کیفیت تصویر4K
⬇طراحی⬇
نوع پایهدو شاخه
ضخامت بدنه(cm)6.0
ضخامت حاشیه(cm)0.9
کیفیت ساخت7.0
کیفیت تصویر7.1
کنتراست8.8
لوکال دایمینگ
اوج روشنایی SDR5.6
اوج روشنایی HDR4.8
یکنواختی خاکستری6.9
یکنواختی مشکی9.1
انعکاس نور6.9
کیفیت SD8.0
کیفیت HD8.0
کیفیت Full HD9.0
کیفیت 4k10
کیفیت 8k0.0
طیف رنگ6.6
حجم رنگ6.1
زمان پاسخ دهی6.8
سرعت تازه سازی متغیر0.0
نرخ تازه سازی60Hz
VRR
FreeSync
G-SYNC Compatible
⬇ورودی⬇
تأخیر در ورودی9.2
تعداد HDMI2
تعداد USB1
خروجی نوری صدا1
خروجی هدفون-
ورودی کامپوننت-
خروجی RCA صدا-
ورودی کامپوزیت-
ورودی آنتن1
Ethernet1
پورت نمایشی-
ورودی IR-
HDR10✔️
+HDR10✔️
دالبی ویژن
HLG✔️
HDMI 2.0✔️
HDMI 2.1
CEC✔️
HDCP 2.2✔️
USB 3.0
خروجی صدا متغیر
پشتیبانی Wi-Fi ✔️
ARC✔️
eARC
✔️
دالبی اتموس به وسیله eARC
✔️
DTS
⬇صوتی⬇
کیفیت صدا7.1
توان صدا خروجی20w
⬇قابلیت های هوشمند⬇
رابط کاربری7.5
سیستم عاملTizen
نسخه2020
راحتی استفاده ✔️
تنوع برنامهعالی
اتصال به موبایلعالی
کنترل جادویی
کنترل صوتی
کنترل روی تلویزیون ✔️
مصرف برق54w

قیمت تلویزیون سامسونگ TU7000

مـــــــــــدل قیمت تـاریخ آپدیت استعلام قیمت به روز
تلویزیون سامسونگ 43TU7000 9,100,000 1400/01/18 کلیک کنید
تلویزیون سامسونگ 50TU7000 12.100.000 1400/01/18 کلیک کنید
تلویزیون سامسونگ 55TU7000 13,150,000 1400/01/18 کلیک کنید
تلویزیون سامسونگ 58TU7000 13,800,000 1400/01/18 کلیک کنید
تلویزیون سامسونگ 65TU7000 19,900,000 1400/01/18 کلیک کنید
تلویزیون سامسونگ 70TU7000 32,300,000 1400/01/18 کلیک کنید
تلویزیون سامسونگ 75TU7000 33,900,000 1400/01/18 کلیک کنید

ویژگی های هوشمند

رابط کاربری

با فشردن دکمه Home در ریموت، رابط کاربری تلویزیون به صورت مشبک از قسمت زیرین نمایان می شود که بر پایه سیستم عامل Tizen نسخه 2020 برنامه ریزی شده و از طریق آن می توانید به گالری، مرورگر، ورودی ها و برنامه هایی که نصب کرده اید دسترسی داشته باشید؛ البته از طریق همین بخش نیز می توانید برنامه و بازی های نصب شده بر روی سیستم خود را مدیریت کنید.

برنامه های تلویزیون هوشمند tu7000

برنامه ها

خوشبختانه هم تلویزیون و هم داشبورد برنامه ها از زبان فارسی پشتیبانی می کند؛ در ابتدا برنامه هایی بسته به موقعیت شما به نمایش گذاشته می شود و در بخش های دیگر نیز برنامه های دانلود شده و ژانر ها قرار می گیرند که دسترسی هر چه سریع تر شما را فراهم می کنند.

طیف گسترده ای از برنامه و بازی ها توسط سیستم عامل Tu7000 پوشش داده می شود و علاوه بر این می توانید فیلم و یا ویدیو های خود را با کیفیت HDR از طریق یوتیوب،نتفلیکس و یا حتی به وسیله حافظه خارجی پخش کنید ولی در کل پردازش برنامه ها و بازی ها از سرعت خوبی برخوردار است هر چند گاهی مقادیری از لگ قابل مشاهده است.

کنترل از راه دور

ریموت tu7000

ریموت تلویزیون سامسونگ tu7000 کوچک بوده و دسترسی سریع به Amazon prime و Netflix بر روی آن تعبیه شده است؛ در این نوع ریموت برخلاف سایر ریموت های سامسونگ سعی شده تا حد ممکن از دکمه و دسترسی های سریع بیشتری بر روی تلویزیون استفاده شود. همچنین در زیر لوگوی سامسونگ یک دکمه با تعبیه شده که با یک بار فشردن آن، آیکون های قابل دسترس همانند خاموش/روشن کردن، انتخاب ورودی، تغییر کانال و صدا برای شما به نمایش درخواهد آمد که با فشردن دوباره آن گزینه انتخاب شده عوض می شود.

لوازم جانبی

همراه با تلویزیون نیز وسایل زیر موجود می باشد که به ترتیب شامل موارد زیر می باشد:

وسایل جانبی tu7000 سامسونگ

 • باتری
 • ریموت
 • کابل برق(در تصویر نشان داده نشده)
 • دفترچه های راهنمای اتصال پورت و چگونگی نصب و راه اندازی
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 10 میانگین: 4.4]
دیگران خوانده اند:
71 نظرات
 1. ayob می گوید

  سلام

  من تلوزیون Samsung 50tu7000 خریدم صدا با تصویر هماهنگ نیست لطفا راهنمایی کنید

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   در هنگام پخش محتوا از طریق آنتن یا USB؟

 2. گودرزی می گوید

  سلام من یه تلویزیون samsung tu7000 دارم هر دفعه که برای جستجو شبکه اقدام میکنم یا شبکه های کمی رو دریافت میکنم یا اصلا شبکه های hd رو نمیگیره شبکه 4k هم تا حالا نگرفته
  این مشکل رو روی تلویزیون دیگه با همون اتصالات نداشتم
  ممنون میشم که راهنمایی کنید

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   یکبار تلویزیون رو ریست کنید و موقعیت مکانی یعنی کشوری که موقع راه اندازی انتخاب کردید تغییر دهید دوست عزیز

 3. رضا می گوید

  سلام وقت خوش ی سوال داشتم بنده تلویزیونtu7000دارم الان میخام از طریق سرویس مخفی فارسیش کنم ولی رفتم از فروشنده پرسیدم گفت این کارو نکن مشکل ب هم میزنع وبعضی از قطعاتش خراب میشه خواستم بپرسم ایا این حرف درستع؟؟؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   راستیتش همچین چیزیو بنده تا به حال نشنیدم ولی شاید منظورشون اینه اگه بلد نباشید و یا اینکه به صورت اشتباه یک گزینه دیگر رو در منو مخفی تغییر بدید باید هزینه‌های مربوط به تعمیر و یا تعویض بعضی از قطعات رو متحمل بشید.
   پیروز و سربلند باشید

 4. میلاد می گوید

  سلام آیا مجیک کنترل به روی tu7000نصب می‌شود ؟؟؟
  اگر می‌شود مدل کنترل را بفرمایید
  ممنونم

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   اگر منظورتون استفاده از ریموت هوشمند سامسونگ هستش باید بگم امکان استفاده از قابلیت‌های آن و همگام سازی با tu7000 وجود ندارد
   پیروز و سربلند باشید

 5. فرزین می گوید

  میخواستم بپرسم آیا tu7000به گیرنده خارجی وصل میشه یا ن ؟

  1. سردبیر می گوید

   وصل شدنش که میشه ولی اگه منظورتون اینه که خود تلویزیون گیرنده خارجی دارد یا خیر باید بگم بله tu7000 دارای گیرنده خارجی است.

 6. Mahbod می گوید

  سلام ببخشید میخواستم بدونم چطور میشه دستیار صوتی تلویزیونtu7000 رو فعال کرد چون روی ریموت کنترل دکمه میکروفن نداره

 7. فریبرزحامدی می گوید

  بعضی اوقات از پشت تلویزیون صدایه تق تق میاد نمیدونم از محافظ برقیه یا از تلویزیون.سرویس کارا متاسفانه سردرنمیارن

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   گاهی هنگام روشن کردن تلویزیون در هوای سرد یا گرم به دلیل اختلاف دمایی که بین محیط و قسمت داخلی تلویزیون وجود دارد ممکن است صداهایی به گوش برسد ولی خوب موقتی است؛ منظورتون اینه؟!

  2. m.j می گوید

   سلام‌
   من tu7000 خریدم ساخت مصر
   ولی به شدت تصویرش تو ذوقم خورد و کاملا کیفیتش پایینه
   حالا نمیدونم واقعا اینجوریه یا نه؟
   اشنای ما سامسونگ چند سال پیش داره کیفیت تصویرش عالیه
   میخوام بدونم چیزه خاصی داره؟ تنظمیاتشم زدم چیزه خاصی نداره

   1. سردبیر می گوید

    سلام و عرض ادب
    سعی کنید یک ویدیوی 4K را روی تلویزیون پخش کنید و کیفیت آنرا بیشتر در نظر داشته باشید و از فعال بودن حالت hdr اطمینان حاصل کنید؛ جهت کسب اطلاعات بیشتر میتونید روی لینک زیر کلیک کنید:
    https://www.salambaba.blog/49083/tu7000-calibration-settings/

 8. فریبرزحامدی می گوید

  سلام وخسته نباشید من دوتا دستگاه tu7000خریداری کردم یکی برا پدرم یکی براخودم یکیشون بک لایتش سوخت درصورتی که محافظ برقی قرار دادم چرا باید یه تلویزیونی با این معروفیت سامسونگ حتی سه ماه هم کارنکند ایا این اتفاق نادر هست یا باید منتظر سوختن تلویزیون خودم هم باشم؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   دلایل مختلفی برای این اتفاق ممکنه وجود داشته باشد دوست عزیز
   بهتره یک سرویس‌کار تلویزیون رو از نزدیک بررسی کند تا دلیل اون مشخص بشه
   ولی در کل خیلی از دوستان این مدل رو تهیه کردن و راضی بودند

 9. احسان می گوید

  سلام وقت بخیر
  بین Mi 4S L55M5-5ASP و 55TU700 موندم
  میشه لطفا راهنمایی کنید کدوم با کیفیت تر هست
  چون تقریبا قیمتاشون یکیه

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   لطفاً به سوالات زیر پاسخ دهید:
   بفرمایید از تلویزیون بیشتر در چه زمینه ای استفاده می کنید دوست عزیز؟! گیمینگ؟ مانیتورینگ؟ تماشای فیلم؟
   و آیــا تمایل دارید وبگردی رو از طریق تلویزیون انجام بدید یا خیر؟
   البته برای دریافت لینک فیلم های این دو محصول هم می تونید از طریق ایسنتاگرام ما به آیدی salambaba_com اقدام کنید.
   پیروز و سربلند باشید

   1. امیر می گوید

    درود بر شما، برای وب گردی و تماشای فیلم چ تلویزیونی پیشنهاد میدید. با تشکر

    1. سردبیر می گوید

     سلام و درود
     چه سایر با چه میزان بودجه‌ای مدنظر شماست دوست عزیز؟!

 10. مرتضی می گوید

  سلام . چطوری در tu7000 تغییر کشور بدم ممنون میشم اگه بگید

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   برای کسب اطلاعات بیشتر در اینجا کلیک کنید دوست عزیز

 11. IVIorteza می گوید

  سلام . میخواستم tu7000 رو تغییر کشور بدم لطفا راهنمایی کنید از روش ولوم آپ +مات+کانال آپ+مات نشد

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   دکمه های Mute در ابتدا و آخر قرار دارند دوست عزیز
   mute « channel up « volume up « mute

 12. علی می گوید

  با سلام وخسته نباشید
  چگونه می‌توانیم در روtu7000 فیلم صبط کنیم چون هیچ گزینه ای در کنترلش نیست نداره‌؟؟؟ منون

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   تلویزیون سامسونگ tu7000 فاقد قابلیت ضبط می باشد.

 13. محمد می گوید

  ممنون از پاسخگوییتون،توی این رنج قیمتی شما محصولات الجی رو پیشنهاد میکنید (مثل مدل UM7660)یا همین مدل TU7000سامسونگ رو؟

  1. سردبیر می گوید

   تشکر از شما دوست عزیز
   بستگی به نوع نیاز و استفاده روزانه شما دارد ولی به نظر بنده اگر قادر به خرید مدل TU8000 باشید شاید گزینه بهتری نسبت به سایر موارد در این رنج قیمت باشد.
   ⬇میدونستید همچین مطلبی هم داریم؟!⬇
   مقایسه تلویزیون TU7000 با UM7340

 14. محمد می گوید

  سلام وقت بخیر بین دو تلویزیون tu7000 و Ru7300 سامسونگ کدوم رو پیشنهاد میکنید؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   تا حدی بستگی به نوع و نیاز شما دارد به طور مثال برای گیمینگ و وب گردی مدل Tu7000 بهتر بوده این در حالی است که Ru7300 در تماشای فیلم امتیاز نسبتاً بیشتری کسب کرده است؛ البته اول شما باید به این پرسش پاسخ دهید که تمایل دارید تلویزیون تخت بخرید یا منحنی؟! که در این راستا یک مطلب در سلام‌ بابا به رشته تحریر درآمده است که در صورت تمایل می توانید در پایان روی بخش مربوطه کلیک کنید. البته مدل 2020 تلویزیون سامسونگ Ru7300 یعنی Tu8300 نیز در بازار ایران موجود می باشد که جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید در این زمینه می توانید مطلب مقایسه این در ادامه را ببینید.
   جهت مشاهده مطالب زیر روی آنها کلیک کنید.
   مقایسه ی تلویزیون های صفحه تخت و منحنی
   مقایسه تلویزیون TU8300 با RU7300
   پیروز و سربلند باشید

 15. محمد می گوید

  سلام وقت بخیر بین دو تلویزیون tu7000 و Ru7300 سامسونگ کدومو پیشنهاد میکنید؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   تا حدی بستگی به نوع و نیاز شما دارد به طور مثال برای گیمینگ و وب گردی مدل Tu7000 بهتر بوده این در حالی است که Ru7300 در تماشای فیلم امتیاز نسبتاً بیشتری کسب کرده است؛ البته اول شما باید به این پرسش پاسخ دهید که تمایل دارید تلویزیون تخت بخرید یا منحنی؟! که در این راستا یک مطلب در سلام‌ بابا به رشته تحریر درآمده است که در صورت تمایل می توانید در پایان روی بخش مربوطه کلیک کنید. البته مدل 2020 تلویزیون سامسونگ Ru7300 یعنی Tu8300 نیز در بازار ایران موجود می باشد که جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید در این زمینه می توانید مطلب مقایسه این در ادامه را ببینید.
   جهت مشاهده مطالب زیر روی آنها کلیک کنید.
   مقایسه ی تلویزیون های صفحه تخت و منحنی
   مقایسه تلویزیون TU8300 با RU7300
   پیروز و سربلند باشید

 16. احد می گوید

  سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم tu 7000 از دستگاه وان کانکت پشتیبانی میکنه یا نه
  اگر پشتیبانی یکنه چه نوعی رو باید خریداری کنیم

  ممنونم

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   خیر، وان کانکت بیشتر در مدل های بالارده مورد استفاده قرار می گیرد و تلویزیون سامسونگ TU7000 فاقد آن می باشد.

 17. محمود می گوید

  تشکر بسیار بسیار فراوان از راهنمایی های بی چشم داشتتون

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   تشکر از اظهار نظر شما دوست عزیز

 18. محمود می گوید

  سلام جناب،وقت بخیر،بنده یک هفته پیش یه تلویزیون 50 اینچ tu7000 سامسونگ خریدم،یک مسئله ای که فکر من رو مشغول کرده موقع روشن بودن تلویزیون یه بوی که معمولاً هنگام استفاده از وسایل برقی نو میاد احساس میکنم،هر از گاهی اون قدر شدید میشه که از چند متری هم احساس میشه،بو هم از طرف رو به روی تلویزیون سمت چپ بالا و پشت تلویزیون میاد،بوی سوختگی نیست ولی یکم شبیه بنظرم،نمیدونم شاید یکم من حساس شدم،بنظرتون چون روزهای اول کارکرد تلویزیون هست عادیه یا مشکلی هست؟تو این یه هفته کلا شاید ۸ ساعت روشن نبوده،باتوجه به اینکه تلویزیون بدون گارانتی و خدمات پس از فروش هست میپرسم،تشکر از پاسختون
  این بو حتی تو حالت خاموشی دستگاه و کشیدن سیم برق هم هست و فقط زمانی که روشنه بو بیشتر میشه

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   در موقع شروع به کار تلویزیون های جدید معمولاً به دلیل تازه بودن و یا به اصطلاح کارخانه ای بودن قطعات تا حدی وجود بوهایی طبیعی ست البته این بو بیشتر در نزدیکی تلویزیون و در حالت روشنی شایع است؛ به دلیل بالا بودن قیمت تلویزیون و تحمیل نشدن هزینه های ثانویه در صورت بروز مشکل، توصیه می کنم حتماً با یک سرویس کار معتبر در این زمینه مشورت کنید تا به صورت میدانی از تلویزیون Tu7000 شما دیدن کند تا از بروز هرگونه اتفاق ناگوار جلوگیری شود.
   پیروز و سربلند باشید

 19. مهدی می گوید

  سلام و عرض ارادت کامل،با توجه به اینکه مدل tu7000 فقط یک درگاه usb دارد استفاده از های برای افزایش درگاه یو اس بی به نظرتون کار درستی هست یا خیر؟به ویژه زمانی که همزمان نیاز به اتصال ماوس یا ایر ماوس و فلش مموری داریم،تشکر از پاسختون

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   فعلاً با گزارشی مبنی بر ضرر داشتن این روش برای تلویزیون برخورد نکرده ایم؛ هر چند تلویزیون توانایی تأمین برق آن را دارد اما اگر در طولانی مدت باعث از کار افتادن پورت USB شود حتماً با مشکل بزرگی مواجه خواهید شد چون تلویزیون سامسونگ TU7000 دارای یک پورت USB است

 20. Mehrad می گوید

  سلام و ارادت
  قصد خرید تلویزیون سامسونگ مدل 55tu7000 دارم
  از کجا باید متوجه بشم که دستگاه ساخت کدوم کشور هست؟
  متشکرم

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   مدل Tu7000 فقط در مصر ساخته می شود که از روی لیبل موجود در پشت تلویزیون این نکته مشهود است که به انگلیسی نوشته شده Made in Egypt

 21. مهدی می گوید

  سلام،وقتتون بخیر،بنده چند روز پیش یه تلویزیون tu7000 خریدم،میخواستم بدونم چطوری زبان فارسی رو براش فعال کنم چون تو ستینگش پنج شش تا زبان میاره که فارسی داخلشون نیست؟در ضمن آیا این تلویزیون گیرنده داخلی هم داره،چون تو سایت ها زدن داره میپرسم و اگر هم داره کیفیت ریسورش 4k هست یا اچ دی؟تلویزونم هم ساخت مصر هست،سپاس فراوان

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   TU7000 شما چون ساخت مصر است دارای زبان فارسی هستش فقط باید از طریق منو مخفی فعال شود که توصیه می کنم حتماً توسط یک سرویس کار انجام شود چون بعضی از تنظیمات منو مخفی غیر قابل برگشت هستند ولی جهت آشنایی بیشتر می توانید به مطلب”منو مخفی تلویزیون سامسونگ“مراجعه کنید.تلویزیون شما دارای دو گیرنده می باشد که گیرنده داخلی چون شبکه های ایرانی را پوشش می دهد پس بیشترین کیفیت مربوط به شبکه مستند بوده که HD می باشد و دیگری هم دارای کیفیت Full hd بوده که استفاده از آن زیاد توصیه نمی شود.
   پیروز و سربلند باشید.

 22. محمد می گوید

  سلام کیفیت tu8000بهتره یا tu7000 کدام وتو چه اینج کیفیت خوبی دارن 50اینج می خوام بخرم از شما می خوام ببینم کدوم بهتره و با چه اینجی کیفیت بهتری دارن لطفا جواب کامل بدید من تلویزیون رو هم از همکارتون خانم صادقی خریدم خریدم می خوام ببینم کدوم بهتره تا اون رو بخرم مممنون

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   تلویزیون سامسونگ TU8000 از کیفیت بالاتری برخورداره و سایز اون تفاوت چندانی در این قضیه ایجاد نمی کنه؛ جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مطلب”مقایسه تلویزیون سامسونگ tu8000 و tu7000“مراجعه کنید.
   پیروز و سربلند باشید

 23. امیررضا می گوید

  سلام خسته نباشید من می خوام یک تلویزیون بخرم موندمtu8000بخرم یاtu7000کیفیت کدام یک بهتر و حافظه بیشتری دارند وبرنامه های زیادی دارد

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   چون هر دو دارای نسخه 2020 سیستم عامل webOS هستند از نظر تعداد برنامه نفاوتی با هم ندارند؛ در کل چون TU8000 سری 8 محسوب می شود از عملکرد بهتری برخوردار است.
   پیروز و سربلند باشید.

 24. امیرعباس می گوید

  سلام ببخشید یک سوال داشتم من می خوام تلویزیون بخرم کدام یک بهتر استtu7000یاtu8000وکیفیت کدام بهتر وحافظه بیشتر دارد کدام یک امکانات بیشتری دارد

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   تلویزیون سامسونگ TU8000 از کیفیت بالاتری برخورداره ولی جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مطلب”مقایسه تلویزیون سامسونگ tu8000 و tu7000“مراجعه کنید.
   پیروز و سربلند باشید

 25. امیر می گوید

  سلام ببخشید یک سوال داشتم من می خوام تلویزیون بخرم کدام یک بهتر استtu7000یاtu8000وکیفیت کدام بهتر وحافظه بیشتر دارد

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   تلویزیون سامسونگ TU8000 از کیفیت بالاتری برخورداره ولی جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مطلب”مقایسه تلویزیون سامسونگ tu8000 و tu7000“مراجعه کنید.
   پیروز و سربلند باشید

 26. اکبر می گوید

  سلام وقت بخیر
  دوستان لطفا میشه منو در مورد وصل کردن تلویزیون 55tu7000 به سینمای ال جی مدل RX8500 راهنمایی کنید
  با کابل نوری وصل شدم و ا زمنو تلویزیون سینما رو انتخاب کردم و صدا از سینما پخش میشه
  ولی یسرس فیلم ها با کیفیت صدای دالبی dts رو میزنم تلویزیون میزنه این فرمت صوتی پشتیبانی نمیشه و بدون صدا پخش میشه
  HDMI ARC رو نتونستم فعال کنم
  اصلا میشه همچین چیزی ؟؟
  ممنون

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   دالبی را در سینمای خانگی خود فعال کنید تا مشکل رفع شود؛ جهت اصولی پیش رفتن می توانید طبق دستور العمل های موجود در مطلب ” راهنمای راه اندازی و نصب سینما خانگی ” عمل کنید.
   پیروز و موفق باشید

 27. الهام عباسی می گوید

  سلام
  بین سامسونگ‌N5370 وTU7000 کدام بهترند؟

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   مدل Tu7000 سامسونگ چون هم مدلش جدیدتر بوده و هم از امکانات بیشتری برخوردار هستش و سری بالاتری نسبت N5370 دارد.

 28. فروغی می گوید

  سلام
  این مدل tu7000 گیرنده DVB-T داره؟؟؟

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   بله مدل tu7000 دارای گیرنده DVB-T می باشد

 29. محمد می گوید

  سلام وقت بخیر.
  میشه بگین کا ایا تلویزین tu7000 از بلوتوث هم پشتیبانی میکنه یا خیر؟
  اگر جواب اره هست ما از کدوم قسمت دسترسی پیدا کنیم به بلوتوث؟

  و یکی هم اینکه من به اینترنت متصل کردم تلویزیون رو ولی وقتی گوگل رو سرچ میکنم اصلا نمیاره ،

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   بله مدل tu7000 سامسونگ دارای قابلیت بلوتوث می باشد؛ این قابلیت در هنگام انتخاب دستگاه های مختلف همانند تلفن های هوشمند و یا اسپیکر به صورت خودکار جهت اتصال به آنها فعال شده و شما به طور مستقیم به آن دسترسی نخواهید داشت.
   جهت رفع مشکل شما در سرچ هم مطمئن شوید که Proxy و DNS تلویزیون غیر فعال شده باشد.

 30. آریا می گوید

  سلام وقت بخیر. از بین مدل TU7000 و سونی X7000G سایز 65 کدوم از کیفیت تصویر بالاتری برخوردار هست؟

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   اگر چه تلویزیون های سونی از نظر کیفیت تصویر سر زبان ها افتاده ولی چون TU7000 مدل 2020 بوده و از امکانات و قابلیت های بیشتری در مقایسه با X7000G برخوردار بوده بنابراین در بین این دو tu7000 دارای کیفیت تصویر بهتری می باشد.

 31. میلاد می گوید

  مثل 5370 م ا ه و ا ر ه دارن؟

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   بله، مدل N5370 دارای گیرنده DVB-S می باشد.

 32. حمید می گوید

  اگه تنظیمات خاصی برای بهتر شدن رنگ داره لطفا راهنمایی کنید

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   جهت بهتر شدن رنگ و روشنایی تلویزیون سامسونگ tu7000 خود می توانید به مطلب ” تنظیمات تلویزیون سامسونگ tu7000 ” مراجعه کنید.
   تلویزیون خود را به حالت کارخانه بازگردانده و کالیبراسیون را بر اساس اعداد ذکر شده انجام داده و یا فقط تنظیمات بخش تصویر آن را روی تلویزیون خود اعمال کنید.

 33. حمید می گوید

  Led من دیروز رسید دستم راستش از کیفیتش تو شبکه های HD راضی نیستم اما تو 4k فوقالاده عمل میکنه خب نکته اش همین جاست که ما ۹۰ درصد از فیلمهایی که میبینیم یا سیگنال هایی که دریافت میکنیم HD هستش شاید با یکم تحقیق بیشتر برند LG میخریدم

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   درست می فرمایید بیشتر محتواهای ایرانی به صورت HD به نمایش در می آیند ولی در صورتی که از محصولات ال جی هم استفاده می کردید همین مشکل وجود داشت
   برای رفع آن می توانید از قابلیت ارتقاء کیفیت تصویر 4K که برای محتواهایی با کیفیت پایین طراحی شده استفاده کنید.
   با تشکر از نظر شما

 34. محسن می گوید

  با سلام
  لطفاً در مورد راه اندازی اینترنت تلویزیونTU7000 و میزان حافظه داخلی نصب اپلیکیشن های اندروید و ویندوز راهنمایی فرمایید.

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   برای راه اندازی اینترنت از طریق منو وارد قسمت connection شده و سپس وای فای خود را انتخاب کنید و رمز آن را وارد کنید تا تلویزیون شما به اینترنت متصل شود.
   در صورتی می خواهید از طریق کابل LAN اینترنت خود را به tu7000 متصل کنید فقط کافیست سیم را از طریق پورت های پشتی وصل کنید تا به صورت خودکار تلویزیون شما به اینترنت متصل شود.
   به گفته سایت اصلی سامسونگ میزان حافظه داخلی tu7000 یک گیگ می باشد تا کاربر بتواند به آسانی طیف گسترده ای از برنامه و بازی ها روی تلویزیون خود ذخیره کند.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.