فناوری آکوستیک تلویزیون سونی

فناوری آکوستیک تلویزیون سونی‌

شرکت سونی با استفاده از فناوری عالی Acoustic Surface در سیستم صوتی تلویزیون های خود تفاوت چشمگیری در پخش صدا ایجاد کرده است. استفاده از این فناوری ویژگی خاصی به تلویزیون سونی داده است. در این مطلب از سلام‌ بابا به شرح ویژگی های این فناوری می پردازیم.

همانطور که از نام این فناوری پیداست، Acoustic Surface از تمام سطح صفحه نمایش برای پخش صدا استفاده می کند. شرکت سونی تصمیم گرفت از سیستم صوتی که معمولا در چارچوب تلویزون نصب می شوند استفاده نکند. زیرا به طور کامل صدا را در تمام سطح تلویزیون پخش نمی کند.

سیستم صوتی عادی علاوه برنبود پخش صدا در سطح مناسب، بیشتر صدای منتشرشده خود را  فقط در یک جهت ثابت قرار می دهند. به عنوان مثال اگر سیستم صوتی در قسمت پایین تلویزیون قرار گرفته باشد بیشترین صدای تولید شده از همان قسمت انتشار می یابد.

فناوری آکوستیک تلویزیون سونی

مزایای فناوری آکوستیک تلویزیون سونی

برای رفع این مشکل شرکت سونی از تکنیکهای عالی استفاده کرده است. به نحوی که این تکنیک ها، ارتعاش صدا را به تمام سطح نمایشگر منتقل می کند. این روش چندین مزیت دارد.

 اول از همه، صدا به طور مستقیم و فراگیر در فضای اتاق پخش می شود. زیرا با استفاده از فناوری آکوستیک کل صدای یک فیلم در تمام صفحه نمایش انتشار می یابد. در واقع این فناوری اختصاصی سونی کل صفحه نمایش را به یک بلندگو بزرگ تبدیل می کند.

دومین مزیت این است که با فناوری آکوستیک تلویزیون سونی فضایی را در هنگام دیدن یک فیلم خلق می کند که شما بتوانید صدای حرکت نمایش ها و تصاویر را کاملا حس کنید. این حالت شبیه تماشای یک فیلم در سالن سینما می شود. به طور خلاصه باید گفت، استفاده فناوری Acoustic Surface فرکانس را از 200 هرتز به 5000 هرتز می رساند که این عدد برای یک تلویزیون واقعا عالی به نظر می رسد.

از این فناوری عالی تلویزیون سونی مخصوصا در سری A9G استفاده شده است. به طوری که این توانایی را به تلویزیون ها داده است که بتوانند وضوح صدای بیشتری در گفتگو، آوازها و سازها در هر فیلم یا اجرای تماشایی ارائه دهند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 2.5]
دیگران خوانده اند:
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.