پردازنده‌ هوشمند آلفا 9 و آلفا7

پردازنده‌ هوشمند آلفا 9 و آلفا7

شرکت ال جی با استفاده از پردازنده های هوشمند آلفا 9 و آلفا 7 تاثیرات قابل توجه ای در کیفیت تصاویر و نمایش ها گذاشته است. در این مطلب شما را با مشخصات این قابلیت ها و نحوه تاثیرات عالی آنها در کیفیت محتوا و تصاویر آشنا می نماییم.

در جدول زیر می توانید مشخصات و ویژگی آلفا 9 را ملاحظه نمایید.

پردازنده 4 هسته
پردازنده گرافیک 2 هسته
حافظه رم 3GB
حافظه داخلی 8GB

 

پردازنده هوشمند الفا 9 تلویزیون ال جی

در جدول زیر مشخصات آلفا 7 را ذکر نموده ایم:

پردازنده 4 هسته
پردازنده گرافیک 2 هسته
حافظه رم 2GB
حافظه داخلی 8GB

 

پردازنده هوشمند آلفا 7 تلویزیون ال جی

 در خصوص مشخصاتی که در جدول های بالا ذکر کردیم باید گفت که این پردازنده های هوشمند جدید از سال 2018 در مدل های مختلف تلویزون ال جی استفاده شده است. اگر به پردازنده‌ها توجه کنید ازنظر مشخصات فنی، تقریباً یکسان هستند و از همان هسته یا پردازنده اصلی و گرافیکی استفاده می‌کنند. فقط تفاوتشان در میزان رم است.

الان که با مشخصات ظاهری این پردازنده های هوشمند آشنا شدیم به این سوال پاسخ می دهیم که چه تاثیر و کارایی دارند؟

به طور کلی باید گفت که استفاده از این فناوری ها باعث می شود که شما تصاویر را با جزییات و شفافیتی منحصر به فرد تماشا کنید. این پردازنده ها از یک سو با ایجاد تصاویر مجازی بین فریم های اصلی از مات شدن تصاویر متحرک جلوگیری و از سوی دیگر با افزایش کنتراست و بهبود تلفیق رنگها تصاویر شفاف با جزئیات کامل‌تر و واضحتر را به بیننده ارائه می نمایند.  پردازنده های آلفا 9 و آلفای 7 کلا بر سه مورد اساسی در زمان پخش یک فیلم یا برنامه می پردازند :

1-میزان عمق رنگ تصاویر و محتوای در حال پخش

پردازنده های هوشمند باعث می شوند که شما تصاویر یک فیلم را با جزییات کامل نگاه کنید. هر تصویری از لایه ها و ابعاد مختلفی تشکیل شده است، تاثیر این پردازنده ها این است که تصاویر با شفافیت کامل و درخشندگی عالی دیده شوند و تمام جزییات آشکار و پنهان تصویر کاملا دیده شود. در فیلم زیر می توانید تاثیر منحصر به فرد این پردازنده ها را تماشا کنید. در فیلم زیر تصاویری ارائه شده که نمایش جزییات آن تنها با بودن پردازنده های هوشمند آلفا 9 و آلفای 7 امکان پذیر است.

2-دقت رنگ

پردازنده های هوشمند این تاثیر چشمگیر را دارند که میزان دقت رنگ را در حدود 7 برابر بالا می برند. در واقع پردازنده هوشمند دارای جدول رنگی است که بیشترین تاثیر را در نمایش رنگ تصاویر دارد. این قابلیت باعث می شود که تصاویر به شکل واقعی و طبیعی نمایش داده شوند. به عبارت دیگر، وجود جدول رنگ در خود پردازنده آلفا7 و آلفا9 شما را بی نیاز می کند که شخصا در فکر تغییر میزان روشنایی و درخشندگی تلویزیون برای دیدن تصاویر باشید.

پردازنده آلفا 9 و آلفا 7 تلویزیون ال جی

3- سرعت نمایش تصویر

این نکته قابل ذکر است که تلویزیون های ال جی با توجه به این که مجهز به پردازنده های آلفا9 و یا آلفا7 می باشند می توانند فیلم یا تصویری که محتوای 4K دارند را با سرعت 120 انتقال نماید. با این توضیح که می دانیم که تلویزیون های ال جی دارای قابلیت HFR هستند از طرفی دیگر می دانیم که پورت های استاندارد HDMI توانایی پشتیبانی از محتوای HFR را ندارند. تا قبل از سال 2018 تلویزیون های ال جی قادر به پخش فیلم ضبط شده با سرعت 120 فریم نبودند اما بعد از مجهز شدن به پردازنده های آلفا 9 و آلفای 7 این مشکل کاملا برطرف گردید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دیگران خوانده اند:
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.