بررسی تخصصی تلویزیون سامسونگ Q70R

86%
امتیاز کلی این محصول

بررسی اجمالی محصول

 • طراحی
 • کیفیت ساخت
 • کنتراست
 • زمان پاسخگویی
 • تأخیر در ورودی
 • رابط کاربری

تلویزیون سامسونگ Q70R

ما امروز در سلام‌ بابا می خواهیم به بررسی تخصصی تلویزیون سامسونگ Q70R بپردازیم که یکی از بهترین تلویزیون های بازار در زمینه تماشای فیلم، برنامه های تفریحی و انجام بازی های ویدیویی می باشد؛ در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

تلویزیون سامسونگ Q70R یکی از سری نمایشگرهای 4K این شرکت در سال 2019 می باشد؛ این نمایشگر با وجود پنل VA خود دارای کنتراست فوق العاده، یکنواختی عالی در صفحه سیاه و روشنایی خیره کننده می باشد که همین موارد این تلویزیون را برای هر دو اتاق تاریک و روشن مناسب می کند. همچنین این محصول از طیف گسترده ای از رنگ ها و حتی نورهای کم رنگ نیز پشتیبانی می کند که به تولید رنگ های اشباع و واضح و همچنین برجسته سازی محتوای HDR کمک می کند.هندلینگ حرکتی آن بسیار عالی است به صورتی که دارای نرخ تازه سازی 120 هرتز و زمان پاسخگویی کم می باشد؛ علاوه بر این دارای فناوری نرخ تجدید متغیر (FreeSync AMD) می باشد که تجربه هر طیفی از بازی های ویدیویی را امکان پذیر می کند.

نتایج تست تلویزیون q70r سامسونگ

برای خرید و اطلاع از قیمت تلویزیون سامسونگ Q70R به لینک زیر مراجعه کنید

تماس با ما


طراحی تلویزیون q70r

سبک

نمایشگر Q70R سامسونگ از سری تلویزیون های تخت بوده و از طراحی عالی و بسیار شبیه به مدل Q8FN شرکت سامسونگ محصول سال 2018 می باشد؛ پایه نگه دارنده آن از مدل معمولی شرکت سامسونگ است و به همین دلیل به میز تلویزیون بزرگتری نیز نیاز دارید، زیرا تقریباً به اندازه تلویزیون گسترده است.قسمت پشتی تلویزیون از پلاستیک مرغوب ساخته شده است و دارای پشته های افقی است که در تمامی سطوح کار می کند.

تلویزیون Q70R سامسونگ

Q70R سامسونگ نظیر سایر مدل های پیشین این محصول دارای آهنگ راهنما برای مدیریت کابل های ورودی می باشد و علاوه بر این، فضای پشتی هر پایه توخالی است که اجازه می دهد کابل های وصل شده به پورت ها از داخل آن عبور کنند. Q70R سامسونگ برخلاف مدل Q7FN که در سال 2018 عرضه شد دارای یک جعبه اتصال(Connect Box) نمی باشد؛ همچنین این نکته هم قابل  ذکر است که کیفیت ساخت این محصول بسیار عالی می باشد و شما عمدتاً نباید با این محصول مشکلی داشته باشید.

طراحی تلویزیون سامسونگ Q70R

 

قسمت پشتی

ابعاد پشتی Q70 به صورت VESA 200×200 می باشد (VESA فاصله بین چهار سوراخ نصب شده در پشت تلویزیون را بر حسب میلی متر بیان می کند) و قسمت عقبی آن از پلاستیک با کیفیت ساخته شده است و همچنین دارای سیستم مدیریت کابل داخلی می باشد بدین معنا که کابل ها را از طریق پایه ها به بیرون راهنمایی می کند که به صورت کلی جلوه بهتری به ظاهر آن می بخشد؛ ورودی ها به صورت یک طرفه و در حالت پهلو قرار دارند که دارای موقعیت خوبی می باشند ولی در صورت نصب دیواری تلویزیون، دستیابی به آنها دشوار می باشد.

کیفیت ساخت محصول

کیفیت ساخت Q70R بسیار عالی است و عمدتاً از پلاستیک ساخته شده است که از استحکام خوبی برخوردار می باشد. همچنین در برخی از نواحی آن انعطاف هایی دیده می شود که از پشت به لبه ها می پیوندند اما این نکته بسیار ناچیز است. همچنین میانگین دمای ساطع شده از نمایشگر 33 درجه سانتی گراد(91 درجه فارنهایت) بوده و در بیشترین حالت خود این میزان به 35 درجه سانتی گراد(94 درجه فارنهایت) می رسد.

 طیف دمایی تلویزیون Q70R سامسونگ

ضخامت

حاشیه ی تلویزیون Q70R سامسونگ 1 سانتی متر یا 0.4 اینچ می باشد که بسیار نازک و خوب به نظر می رسد؛ همچنین اگر از پهلو به آن بنگریم بیشترین ضخامت آن 6.3 سانتی متر(2.5 اینچ) می باشد و به دلیل انعطاف موجود در بخش پشتی آن، در صورت نصب به صورت دیواری بر خلاف مدل Q90R به صورت کاملا موازی با دیوار نمی باشد.

 ضخامت تلویزیون Q70R سامسونگ

پایه های نگه دارنده

میزان فضای اشغالی پایه های آن 9.6″×36.3″ اینچ می باشد که نه تنها به خوبی از تلویزیون پشتیبانی می کند بلکه میزان لنگی آن را نیز به حداقل می رساند و همانطور که در بالا ذکر شد گستره آن تقریباً به اندازه تلویزیون می باشد پس به یک میز بزرگ نیاز دارید.


کیفیت تصاویر تلویزیون Q70R سامسونگ

کنتراست

یکی از مهم ترین مؤلفه های شاخص کیفیت تصویر، کنتراست می باشد که به زبان ساده به معنی تفاوت روشنایی بین دو رنگ سفید و سیاه می باشد و مقدار اندازه گیری شده برای این محصول 7250 بوده و این بدین معناست که تلویزیون Q70R سامسونگ، دارای یکی از بالاترین نسبت های کنتراست بومی در بین سایر موارد مشابه می باشد که همین مورد امکان نمایش رنگ سیاه در عمق اتاق تاریک را نیز برای شما فراهم می کند.
 کنتراست تلویزیون Q70R سامسونگ

نوردهی موضعی

Local Dimming یا نوردهی موضعی بیانگر میزان تطابق نور چراغ های موجود در پشت لایه LED می باشد که می تواند ناحیه صفحه نمایش مورد نیاز آن را کم رنگ کند، در حالی که قسمت های روشن صفحه را نورانی تر نگه می دارد. این فناوری برای ایجاد تصویر بهتر می تواند نسبت کنتراست را افزایش دهد؛ چنانچه مایل به غیر فعال کردن نوردهی موضعی هستید چون این کار به طور مستقیم از طریق منو اصلی در دسترس نیست باید ابتدا حالت نوردهی رایانه خانگی(PC Mode Dimming) را غیر فعال سپس حالت رایانه خانگی(PC Mode) را فعال کنید.

اوج روشنایی SDR

مقدار اوج روشنایی SDR اندازه گیری شده برای یک صحنه واقعی، 449 سی دی بر متر مربع(cd/m²) می باشد؛ اوج روشنایی SDR نمایشگر Q70 فوق العاده است و می تواند در یک اتاق روشن به راحتی با نور مقابله کند ولی روشنایی آن نسبت به مدل X950G سونی و Q8FN سامسونگ کمتر بوده ولی از مدل Q60R سامسونگ روشن تر است؛ همچنین نسبت به مدل مشابه این محصول در سال 2018 25% پٌـر نـورتر می باشد.

اوج روشنایی HDR

مقدار اوج روشنایی HDR اندازه گیری شده برای یک صحنه واقعی، 747 سی دی بر متر مربع(cd/m²) می باشد که این گویای یک وضعیت بسیار خوب و شبیه به مدل Q8FN سامسونگ است که می تواند محتوای مورد نظرتان را با کیفیت کامل به نمایش بگذارد.

یکنواختی خاکستری

یکنواختی خاکستری(Gray Uniformity) بیانگر این موضوع است که چگونه یک تلویزیون قادر است یک رنگ یکنواخت را روی صفحه نمایش حفظ کند که برای این محصول، میانگین این مؤلفه در هنگام نمایش 50% خاکستری، %4/502 و در هنگام نمایش 5% خاکستری، %0/882 می باشد که در کل مقداری مناسب ومعقول می باشد ولی وجود برخی از جلوه ها در صفحه نمایش شاید برای هواداران ورزشی زیاد جالب نباشد.

خرید تلویزیون سامسونگ 55Q70R
خرید تلویزیون سامسونگ 65Q70R
خرید تلویزیون سامسونگ 75Q70R

یکنواختی مشکی

 Black Uniformity تلویزیون Q70R سامسونگ

یکنواختی مشکی(Black Uniformity) به توانایی تلویزیون برای نمایش رنگ سیاه در تمام صفحه نمایش اشاره دارد که میانگین اختلاف این مقدار برای تلویزیون Q70R سامسونگ %0/530 درصد می باشد که همانطور که از تصاویر پیداست این محصول یکنواختی عالی در رنگ سیاه دارد به طوری که هیچ نور پس زمینه ای قابل مشاهده نمی باشد و تقریبا هیچ هاله ای در اطراف صلیب دیده نمی شود که نسبت به مدل پیشین این محصول عملکرد قابل توجهی دارد.

زاویه دید

با کمال تعجب Q70R سامسونگ نسبت به مدل قبلی خود در زمینه زاویه دید ضعیف عمل کرده است به طوری که در زاویه 28 درجه آن افت رنگ اتفاق می افتد یا به طوری تخصص تر در زاویه 28 درجه این محصول، 80 درصد رنگ ها کروم(شدت رنگ) خود را از دست می دهند و در زاویه 29 درجه، نور نمایشگر تا 75 درصد نسبت به زاویه اصلی کاهش می یابد.

بازتاب نور

 انعکاس تلویزیون Q70R سامسونگ

نوع روکش صفحه نیمه براق می باشد و می تواند تا حدی از میزان انعکاس نور بکاهد که در حالت عادی مشکلی ایجاد نخواهد کرد ولی اگر قصد دارید که آن را در اتاقی با چندین پنجره قرار دهید ممکن است انعکاس نور روی صفحه برایتان آزاردهنده باشد.

طیف رنگی

Q70R سامسونگ می تواند طیف گسترده ای از رنگ ها را برای شما به نمایش بگذارد که برای محتواهای HDR بسیار مناسب می باشد؛ همانطور که از نمودار EOTF پیداست، محرک، ورودی را از نزدیک دنبال می کند تا زمانی که شروع به نزول در اوج روشنایی تلویزیون می کند. در حالت بازی(Game Mode) صحنه های HDR مقداری کم رنگ نشان داه می شود که می توانید برای رفع این موضوع، روشنایی را روی 5+ و گزینه Contrast Enhancer را روی بالاترین خود تنظیم کنید. این محصول نیز همانند بیشتر LED ها نمی تواند رنگ آبی روشن را به خوبی نمایش دهد اما در زمینه نمایش رنگ های تیره و روشن در بیشتر قسمت ها خوب عمل می کند.

 

گرادینت (محو شدگی رنگ)

شیب کلی رنگ خوب دیده می شود و وجود سایه در برخی از بندهای تیره قابل توجه می باشد اما به شخصه، توجه به آنها دشوار می باشد. نبود نگه داری موقت تصویر یا افت فریم و خطر سوختگی در طولانی مدت در اثر پایداری تصویر از جمله دو نقطه قوت Q70R می باشند که شایسته تقدیر می باشد.


نمایش و پخش محتوا

زمان پاسخگویی

Q70R از زمان پاسخگویی بسیار خوبی برخوردار است به طوری که زمان ثبت شده برای %100 قابلیت آن 13/7ms بوده است.اما یکی دیگر از نکته های قابل توجه موجود در این محصول شرکت سامسونگ، قابلیت No Flicker Free می باشد که تعبیر عامیانه آن عبارت است از سوسو نزدن صفحه نمایش در حالت پخش فیلم یا بازی ؛ اما نکته حائز اهمیت این است که اگر آن را بر روی حالت فیلم(Film Mode) قرار بدهیم و گزینه Auto Motion Plus را نیز غیرفعال کنیم در فرکانس960 هرتز سوسو زدن یا چشمک زدن نمایشگر قابل مشاهده می باشد.

 زمان پاسخگویی تلویزیون Q70R سامسونگ

نرخ تازه سازی متغیر

یکی از قابلیت هایی که Q70R را به یکی از نمایشگرهای مورد استفاده برای گیمینگ تبدیل می کند میزان نرخ تازه سازی متغیر (native refresh rate) می باشد که این مقدار  120 هرتز می باشد(به جز مدل 49 اینچ) و همانند همه نسخه های عرضه شده به بازار از فناوری نرخ تجدید متغیر (FreeSync AMD) پشتیبانی می کند که همین می تواند حس یک بازی به یاد ماندنی را به شرط داشتن کارت AMD سازگار با آن یا کنسول ایکس باکس 1 به شما ارائه کند؛ همچنین نرخ تازه سازی آن می تواند گستره 1080 و 1440 پیکسل را پشتیبانی کند که بسیار عالی می باشد.

تأخیر در ورودی

lag یا تأخیر در ورودی، میزان زمان اندازه گیری شده برای پردازش ورودی مورد نظر و واکنش نمایشگر می باشد که به طور مثال این مقدار برای کیفیت 1080 و با نرخ 60 هرتز 15 میلی ثانیه می باشد که کمترین زمان اندازه گیری شده برای سیگنال ورودی 1080 است؛ چنانچه مایل هستید این مقدار به پایین ترین حد خود برسد به شما پیشنهاد می کنیم که حالت بازی (Game Mode) را فعالسازی کنید.

کیفیت های پشتیبانی شده توسط سیستم موجود در Q70R سامسونگ شامل وضوح 1080 و 1440 در نرخ تازه سازی 60 و 120 هرتز می باشد؛ همچنین از وضوح 4k نیز در نرخ 60 هرتز پشتیبانی می کند ولی در مورد نمایش محتوا با وضوح 4K در نرخ تازه سازی 120 هرتز و همچنین وضوح 8k چنین قابلیتی در آن گنجانده نشده است.

پورت های ورودی

در مجموع 4 ورودی برای کابل HDMI(برای DVD،SET TOP BOX،PS4،XBOX)، یک خروجی برای صدای دیجیتال(مخصوص ساندبار)، 2پورت USB، یک پورت برای Tuner و یک ورودی نیز برای Ethernet تعبیه شده است و فاقد هرگونه ورودی یا خروجی برای پورت کامپوزیت می باشد.

پشتیبانی از فرمت Wi-Fi، HDR10 ،HDR10+ ،HDCP 2.2 و HLG از جمله دیگر مزیت های Q70 سامسونگ به شمار می آید. خروجی Dolby Vision در این سری همانند سری های قبلی در آن گنجانده نشده ولی می تواند از قابلیت Dolby Digital Plus پشتیبانی کند. ورودی های تلویزیون Q70R سامسونگ


کیفیت صدا

فرکانس صدا

کمترین گستره فرکانسی آن،71/27 هرتز می باشد که تا حدی مناسب می باشد و این بدان معناست که تلویزیون یک ضرب مناسب برای Bass خود خواهد داشت، اما هیچ رنجشی برای شما ایجاد نخواهد کرد؛ صدای منتشر شده از تلویزیون q70r سامسونگ واضح، قابل فهم و در عین حال متعادل می باشد.

اعواج و یا دگرگونی صوتی آن همانند بقیه تلویزیون ها بسیار کم می باشد که حتی در صورت افزایش صدا نیز گوش خراش و یا آزار دهنده نخواهد بود؛ همچنین صدای آن به صورت منطقی بلند است ولی شاید برای محیط های خیلی بزرگ و شلوغ زیاد مناسب نباشد.


ویژگی های هوشمند تلویزیون Q70R سامسونگ

رابط کاربری

سیستم عامل هوشمند آن بر پایه Tizen نسخه 2019 پایه گذاری شده و حالت آن بر روی آسان تنظیم گردیده است؛ اما شاید تنها نکته آزار دهنده در این مورد می تواند آگهی های آن باشد که شامل تبلیغات و محتوای پیشنهادی برای خانواده در فضای فروشگاهی آن می باشدکه متأسفانه توانایی غیرفعال کردن آن را ندارید.

برنامه های تلویزیون Q70R سامسونگ

برنامه ها

فروشگاه اپلیکیشن سامسونگ(Samsung app store) دارای تنوع خوبی از نظر تعداد برنامه می باشد و مطمئناً برنامه مورد نظر خود را در آن پیدا خواهید کرد که از این موارد می توان به پخش فیلم از یوتیوب و نتفلیکس با قابلیت دامنه دینامیکی بالا(HDR) اشاره نمود؛ برنامه های Q70R خوب اجرا می شوند ولی همیشه طبق روال نیستند.

برنامه های تلویزیون Q70R سامسونگ

کنترل از راه دور

ریموت Q70R همان ریموت به کار برده شده در مدل RU8000 سامسونگ می باشد که به وسیله فرکانس رادیویی کار می کند بنابراین برای استفاده از آن نیازی به خط دید ندارید. همچنین یکی دیگر از امکانات گنجانده شده در آن، قابلیت کنترل صدا به وسیله میکروفن موجود در داخل ریموت می باشد که با استفاده از آن می توانید دستیار دیجیتال سامسونگ(Bixby) را احضار کنید.

کنترل تلویزیون سامسونگ Q70R

دستیار دیجیتال سامسونگ یا به اختصار Bixby می تواند اقدامات ساده ای از قبیل تغییر حجم صدا، تغییر ورودی، راه اندازی برنامه ها یا پیش بینی وضعیت آب و هوای محلی خود را به شما بگوید، اما نمی تواند اقداماتی را انجام دهد که درون یک برنامه باشد، مانند جستجوی یک فیلم در Netflix. به صورت پیش فرض میکروفن طوری تنظیم شده است که حتی در صورت خاموش بودن تلویزیون نیز قابلیت اجرای دستورات را داشته باشد. همچنین شما می توانید با استفاده از 3 دکمه موجود در قسمت بالایی ریموت به سرویس های پخش محبوب نظیر Netflix، Hulu و Prime Videos دسترسی سریع داشته باشید اما نکته جالب توجه در مورد این ریموت این است که می توانید از آن به عنوان ریموت برای سایر دستگاه های دیجیتال نیز استفاده کنید.

همچنین شما می توانید با استفاده از برنامه کنترل از راه دور نیز نسبت به تنظیم کانال و یا حجم صدا در تلویزیون خود اقدام کنید؛ البته شما می توانید از این برنامه در سایر دستگاه های هوشمند سامسونگ نیز استفاده کنید.

کنترل دستی تلویزیون Q70R سامسونگچنانچه به هیچ کدام از موارد بالا دسترسی نداشتید می توانید از کنترل کننده موجود در زیر آرم سامسونگ برای تغییر کانال و یا سایر موارد استفاده کنید.

 

 

لوازم داخل جعبه تلویزیون Q70R سامسونگ

 لوازم داخل جعبه تلویزیون Q70R سامسونگ

در درون جعبه این محصول راهنمای تنظیم سریع، جدا کننده های VESA، ریموت کنترل، باتری، راهنمای کاربری و کابل برق گنجانده شده که پس از انتخاب و خرید این سری از تلویزیون سامسونگ می توانید از آنها استفاده کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
دیگران خوانده اند:
14 نظرات
 1. بنایی می گوید

  سلام بین x9000h و Q70R و lg nano90 برای فیلم و برنامه های تلویزیونی کدوم بهتره؟ اتاق ما در حدود 60 متر مربع میباشد

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   تلویزیون Q70R چون کیولد بوده در این دو زمینه امتیاز بیشتری کسب کرده و جایگاه دوم مربوط به X9000h بوده که در سال 2020 به عنوان تلویزیون مخصوص ps5 توسط سونی عرضه شد.
   پیروز و سربلند باشید

 2. محمد می گوید

  سلام من قصد دارم تلوزیونی با امکانات نرم افزاری خوب بخرم و بین q70r,t وnu8900 مانده ام و تصویر و امکانات خیلی برام مهمه

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   Q70R در بین این سه مورد از عملکرد بهتری برخوردار است ولی شاید امکانات نرم افزاری سیستم عامل تایزن آن نسبت به اندروید کمی محدودتر باشد.
   البته جهت آشنایی با مدل های دیگر و رده بندی تلویزیون ها توصیه می کنم به دو مطلب زیر هم مراجعه کنید:
   رده بندی تلویزیون ها در سال 2021-2020-2019
   بررسی بهترین تلویزیون های سامسونگ 2021-2020

   پیروز و سربلند باشید.

 3. بنایی می گوید

  سلام من قصد خرید تلویزیون تا مبلغ 25 میلیونو دارم چی پیشنهاد میکنید؟
  Sm900 یا x9000h یا q70r&t

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   بیشتر در چه زمینه ای از تلویزیون استفاده می کنید دوست عزیز؟ گیمینگ؟ مانیتورینگ؟تماشای تلویزیون؟

 4. بنایی می گوید

  سلام بین sm9000 و q70 کدام را انتخاب کنم کیفیت تصویر و دیدن فیلم مهم هست برام؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرص ادب
   هر دو گزینه مناسبی هستند ولی کیفیت تصویر و امتیاز تماشای فیلم Q70 به خصوص Q70R بیشتر است؛ البته در یک مطلب جداگانه به بررسی و مقایسه کیولد های سامسونگ پرداخت ایم که برای مشاهده آن از شما دعوت می کنم در اینجا کلیک کنید.
   پیروز و سربلند باشید

 5. مسعود می گوید

  سلام من تو سايت سامسونگ خوندم كه از اير پلى ٢ پشتيبانى مى كنه ولى پيداش نمى كنم تو q70

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   چون در ایران هستیم باید نرم افزار را در منومخفی فعال نمایید و این باید توسط تکنسین انجام شود
   موفق باشید

   1. سید حسن می گوید

    سلام
    من تلویزیون q70r دارم نمیدونم چرا شبکه های hd رو پیدا نمیکنه ایا تیونرش از hevc پشتیبانی میکنه یا باید از منو مخفی چیزی رو فعال کنیم ممنون از شما

    1. سردبیر می گوید

     سلام و عرض ادب
     بله قربان؛ میتونید از راهکارهای ارائه شده در مطلب زیر استفاده کنید:
     https://www.salambaba.blog/57724/iran-hd-tv/

 6. پیمان می گوید

  باسلام قصد خرید تلویزیون ۵۵ با مبلغ حدودی تا ۲۰ میلیون رو دارم.از سونی خوشم میاد.میخوام از نظر کیفیت تصویر خوب باشه نرم افزار خوب و اتصال به موبایل و دیدن موبایل در تلویزیون برام اهمیت داره و همچنین خرابی کمتر.شما در این مورد چه برندی و چه مدلی پیشنهاد میکنید.البته بصورت نقد و اقساط خرید میکنم.بین برند ال جی سونی و سامسونگ کیولد .

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   سونی x8500g و x8000g
   سامسونگ q60 و ru7100
   ال جی sm8100 و sm8600
   موفق باشید

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.