بررسی تخصصی تلویزیون سونی X9500G

تلویزیون سونی X9500G

در این مطلب از سلام‌ بابا به بررسی تخصصی یکی از تلویزیون های LED سونی که از محصولات سال 2019 و سری 8 سونی است می پردازیم و این تلویزیون را به شما معرفی می کنیم. تلویزیون سونی X9500G یکی از مدعیان سونی در زمینه تلویزیون های هوشمند با کیفیت تصویر 4K و یکی از بهترین ها برای گیمینگ است. X9500G یکی از محصولات با کیفیت است که علاوه بر امکانات متنوع و جدید، طراحی اون هم بسیار زیباست. اگر قصد خرید تلویزیون جدید را دارید این بررسی را از دست ندید.

تلویزیون سونی X9500G

کیفیت تصویر : 4K                            نوع پنل : VA                     صفحه نمایش : LED

X9500G یک تلویزیون چشمگیر 4k با کیفیت تصویر عالی است. این تلویزیون به لطف قابلیت لوکال دایمینگ و نسبت کنتراست بالا، می تواند رنگ مشکی عمیق را نمایش دهد. این تلویزیون می تواند خیلی روشن باشد و با عملکرد عالی در محتوای HDR نکات برجسته و همچنین جزئیات را به صورت واضح نمایش دهد. همچنین با توجه  به زمان پاسخ دهی لحظه ای که موجب می شود تصویر کاملا واضح به نظر برسد، عملکرد حرکتی این تلویزیون عالی است. میزان تاخیر ورودی نیز بسیار کم است و این باعث می شود تا این تلویزیون برای گیمرهایی که به دنبال یک تلویزیون با پاسخ دهی سریع هستند، به انتخاب خوبی تبدیل شود. اما متاسفانه این تلویزیون مثل بیشتر تلویزیون های با پنل VA، دارای زاویه دید کم است و کسانی که در زاویه های غیر مستقیم نشسته اند، کیفیت تصویر فوق العاده ای را تجربه نمی کنند .

البته ما مدل 55 اینچی X9500G را آزمایش کرده ایم که فاقد فناوری ‘X-Wide Angle’ است ؛ انتظار داریم سایز 75 و 85″ زاویه دید بهتر را با هزینه نسبت کنتراست داشته باشند.

نتایج کلی ازمایشات انجام شده روی این مدل تلویزیون را می توانید در جدول پایین ببینید .

 

معایب تلویزیون سونی X9500G

 • این تلویزیون می تواند بسیار روشن باشد.
 • عملکرد حرکتی آن عالی است.

مزایا تلویزیون سونی X9500G

 • کیفیت تصویر در زاویه های غیر مستقیم کاهش پیدا می کند.

برای خرید و اطلاع از قیمت تلویزیون سونی X9500G به لینک زیر مراجعه کنید.

X9500G یک تلویزیون با رده متوسط است و یک نسخه ارتقا یافته از مدل بسیار محبوب سال گذشته، یعنیX9000F است. این تلویزیون از لحاظ رتبه بین مدل X9000F و مدل های بالارده سونی یعنی Z9F و A8G قرار گرفته است. همچنین ما انتظار داریم رقیبان اصلی X9500G در سال 2019، مدل Samsung Q70R و LG SM9000 باشند .

طراحی تلویزیون سونی X9500G

Curved منحنی : نه

سونی X9500G از طراحی بسیار خوبی برخوردار است و شباهت زیادی به سونی X9000F دارد. پایه این تلویزیون خیلی بزرگ است و به خوبی از تلویزیون پشتیبانی می کند و باعث میشود که تلویزیون به راحتی تکان نمی خورد. اما متاسفانه شما نمی توانید پایه ها نزدیک تر قرار دهید تا فضای کمتری بگیرید. پشت پایه ها توخالی است و شما می توانید کابل ها را از داخل ان رد کنید و ان ها را کاملا مخفی کنید. برخی از ورودی های تلویزیون در پشت ان قرار دارند اما برخی از ان ها ممکنه به سمت پایین باشند و ممکنه هنگام نصب کردن تلویزیون به دیوار، دسترسی به ان ها مشکل باشد.

پایه های این تلویزیون از فلز و پلاستیک ساخته شده اند و به خوبی تلویزیون را ساپورت می کنند و مانع از لرزش  تلویزیون می شوند. پاها مشابه مدل سونی X9000F هستند ، اما نمی توان آنها را معکوس کرد. درست مانند تلویزیون های سونی 2018 ، قسمت پشتی پایه ها توخالی است و می توان از آنها برای هدایت کابل ها استفاده کرد. همچنین پشت آن نیز مشابه X9000F است. برخی از ورودی ها رو به پایین و برخی نیز به سمت بغل تلویزیون هستند.

X9500G دارای حاشیه های های نازک و تقریباً مشابه X9000F است. آنها بسیار ساده هستند و خوب به نظر می رسند. سونی X9500G دارای ضخامت متوسط است و بسیار شبیه X9000F سونی است. و اگر به دیوار نصب شود، فاصله زیادی از دیوار نمی گیرد.

کیفیت ساخت تلویزیون سونی X9500G

کیفیت ساخت تلویزیون سونی X9500G

کیفیت ساخت این تلویزیون بسیار مناسب است. تلویزیون محکم است و هیچ پیچ شلی هم وجود ندارد. و شما مشکلی با کیفیت ساخت این تلویزیون نخواهید داشت.

کیفیت تصویر تلویزیون سونی X9500G

X9500G سونی از کیفیت تصویر عالی با رنگ مشکی عمیق در اتاق تاریک و نمایش نکات برجسته در محتوا HDR برخوردار است. نسبت کنتراست ان پایین تر از X9000F است ، اما قابلیت لوکال دایمینگ به خوبی X9000F کار می کند. این تلویزیون می تواند بسیار روشن و حتی روشن تر از X9000F باشد ، اما نمی تواند به سطح Z9F سونی برسید. این دستگاه از وسعت رنگ گسترده ای برخوردار است و می تواند عملکرد عالی HDR را با رنگ های غنی و برجسته ارائه دهد. X9500G دارای قابلیت شیب برجسته ای است و از نگهداری موقت تصویر عاری است. کالیبراسیون این تلویزیون زمانی که از جعبه خارج می شود عالی است .

کنتراست تصویر تلویزیون سونی X9500G

X9500G از کنتراست تصویر بسیار خوبی برخوردار است اما کمی پایین تر از مدل X900F است. این تلویزیون قادر است رنگ مشکی عمیق را در اتاق تاریک به خوبی نمایش دهد. با فعال کردن Local Dimming ، نسبت کنتراست کمی بهبود می یابد.

مدل های 75 و 85 اینچ دارای فناوری جدید “X-Wide Angle” هستند که همانطور که در Z9F دیدیم ، زاویه دید را با کمک نسبت کنتراست افزایش می دهد. ما انتظار داریم که این مدل ها نسبت کنتراست کمتری داشته باشند.

Local Dimming

یکنواختی خاکستری تلویزیون سونی X9500G

سونی X9500G از یکنواختی خاکستری خوبی برخوردار است و بسیار شبیه X9000F است. گوشه ها و لبه های صفحه نمایش کمی تیره تر از بقیه هستند. گوشه ها و لبه های صفحه نمایش کمی تیره تر از بقیه هستند. گوشه ها و لبه های صفحه نمایش کمی تاریک تر از بقیه هستند و این ممکن است در عکس های برنزه با یک رنگ یکنواخت مانند زمین فوتبال یا ورزشگاه هاکی قابل توجه باشد. در صحنه های تاریک ، یکنواختی به میزان قابل توجهی بهتر است و شما مشکلی با آن نخواهید داشت. اما در هر دو حالت بعید است که شما متوجه نقاط تاریک (DSE) روی صفحه شوید.

یکنواختی خاکستری تلویزیون سونی X9500G

یکنواختی مشکی تلویزیون سونی X9500G

X9500G از یکنواختی مشکی بسیار خوبی برخوردار است و کمی بهتر از X9000F است. فعال شدن لوکال دایمینگ، هاله های خیلی ضعیفی در تصویر پایین و در اطراف صلیب دیده می شود.

یکنواختی مشکی تلویزیون سونی X9500G

Reflections (انعکاس تصویر)

انعکاس تصویر تلویزیون سونی X9500G

انعکاس تصویر تلویزیون سونی X9500G

Color Gamut (وسعت رنگ)

X9500G دارای وسعت رنگ بسیار خوبی است. EOTF (برای توصیف عملکرد تبدیل داده به روشنایی خاصی روی صفحه نمایش استفاده می شود) تقریباً به طور کامل محرک ورودی را دنبال می کند اما به طور ناگهانی در اوج روشنایی تلویزیون، نور پراکنده می شود( این ممکن است تنها در بعضی از مواقع و در صحنه های بسیار درخشان ایجاد شود).
اگر شما محتوای HDR را بسیار کم رنگ دیدید ، Contrast و Gamma را روی حداکثر مقادیر آنها تنظیم کنید. اگر مشکل برطرف نشد، می توانید برای تقویت روشنایی در تمام صحنه ها ، گزینه Contrast Enhancer را روی “High” تنظیم کنید.

وسعت رنگ تلویزیون سونی X9500G

Response Time (زمان پاسخ دهی)

Sony X9500G زمان پاسخگویی بسیار سریعی دارد و تنها یک دنباله خیلی کوچک در پشت اشیاء سریع در حال حرکت دیده می شود. در زمان انتقال پیکسل های مختلف، تغییرات زیادی وجود ندارد و این نتیجه یک تصویر واضح است. با این حال تاری های جزئی در انتقال های 20٪ – 0٪ وجود دارد. اما به طور قابل توجهی بیشتر از تاری د مدل های X9000F یا Z9F است.

زمان پاسخ دهی تلویزیون سونی X9500G

ورودی های بغل تلویزیون سونی X9500G

ورودی های بغل تلویزیون سونی X9500G

ورودی های پشت تلویزیون سونی X9500G

ورودی های پشت تلویزیون سونی X9500G

مجموع ورودی ها

مجموع ورودی های تلویزیون سونی X9500G

امکانات تلویزیون

امکانات تلویزیون سونی X9500G

قابلیت های صوتی 

قابلیت های صوتی تلویزیون سونی X9500G

ویژگی های هوشمند 

 

سیستم عامل : Android TV               نسخه : 8.0

ویژگی های هوشمند X9500G سونی بسیار عالی است و بهترین تجربه تلویزیون اندرویدی را که تاکنون داشته ایم، ارائه می دهد. اجرای نسخه Android Oreo 8.0 ، کا با ان را را آسان می کند. رابط اصلی یکی از سریعترین راه های دسترسی به فروشگاه Google Play است. ریموت به روز شده است و به شما امکان می دهد تا به سرعت عملی را که می خواهید انجام دهید، انتخاب کنید.

برنامه ها و ویژگی های تلویزیون سونی X9500G

برنامه های تلویزیون سونی X9500G

انتخاب برنامه : خیلی زیاد

صاف بودن برنامه ها : خیلی صاف

توانایی پخش : دارد

پخش USB درایو : دارد

USB Drive HDR پخش : دارد

HDR در Netflix : دارد

HDR در یوتیوب : دارد

این تلویزیون امکان دسترسی به فروشگاه Play را به شما می دهد که برنامه های زیادی دارد و شما می توانید ان ها را انتخاب کنید. استفاده از برنامه ها خیلی اسان است.

ریموت کنترل

ریموت تلویزیون سونی X9500G

اندازه : بزرگ

کنترل صدا : با ویژگی های زیاد

CEC منو کنترل : دارد

سایر ویژگی های هوشمند : ندارد

ریموت کنترل این تلویزیون از جنس پلاستیک و با رنگ فلزی است. چینش دکمه خوب است و نازک تر از ریموت مدل Z9F است. دکمه ها دارای یک کلیک خوب هستند و ریموت با منوی جدید بطور عالی کار می کند. یک میکروفون داخلی در ریموت وجود دارد که به شما امکان می دهد دستورات صوتی را به تلویزیون بدهید. و تلویزیون به سوالاتی چون ساعت ، وضعیت اب و هوا ، تغییر به HDMI 1 و باز کردن برنامه YouTube پاسخ می دهد . اما نمی تواند برای سوالاتی چون : جستجوی ماکوپولو در نتفلیکس و تغییر میزان روشنایی به 5، پاسخگو باشد.
ریموت نیاز به اتصال از طریق بلوتوث دارد که برای دستورات صوتی ضروری است.

لوازم داخل جعبه تلویزیون 

لوازم داخل جعبه تلویزیون سونی X9500G

برای خرید اطلاع از قیمت تلویزیون سونی X9500G به لینک زیر مراجعه کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
دیگران خوانده اند:
10 نظرات
 1. سینا می گوید

  سلام شما حتما تلویزیون x9000e رو دیدید می خوام بدونم در مقایسه با x9500g چطوریه؟ کدومشون از نظر نشون دادن رنگ های طبیعی بهتر عمل می کنه؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   تقریباً هر دو در یک رده هستند با این تفاوت که x9500g کمی رده بالاتر می باشد؛ از نظر کیفیت تصویر x9500g امتیاز 8.1 و تلویزیون x9000e امتیاز 8 را کسب کرده است. حجم و طیف رنگ x9000e بهتربوده اما عملکرد محو شدگی رنگ ها یا به زبان ساده تر لایه بندی رنگ ها در x9500g بهتر می باشد.
   پیروز و سربلند باشید

 2. بهنام می گوید

  با سلام نسبت به برندها و مدل های موجود در بازار آیا9500g خوبه یا بالاتر هم هست از این

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   بله به طور مثال مدل 2020 آن یعنی X9500H که به نوعی بهترین LED سال 2020 لقب گرفت؛ جهت کسب اطلاعات تکمیلی و همچنین آشنایی با مدل های مشابه می توانید به دو مطلب” رده بندی تلویزیون ها در سال 2020-2019 “و “ مقایسه تلویزیون های سونی سری H در سال 2020 ” مراجعه کنید.

 3. مریم می گوید

  با سلام. ببخشید منبین SM9500 ال جی و 9500G سونی سایز 55اینچ موندم لطفا کدومش بهتر و بالاتره؟

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   هر دو تقریباً در یک سطح قرار دارند ولی اگه بخوایم خیلی تخصصی به قضیه نگاه کنیم X9500G از کیفیت تصویر بهتری برخورداره و از این لحاظ حدود 0.3 امتیاز بیشتری داره
   ولی در مورد طراحی و رابط کاربری SM9500 وضعیت بهتری داره.

 4. مهدی می گوید

  درود. فروشنده بین این مدل و 8500 گفتند خرابی 9500 بیشتر و برگشتی زیاد داره. 8500 پیشنهاد دادند. یکی از اقوام 8500 خریدند. از پشت و کنار تلویزیون صدای قرچ کردن میده، تو همه تلویزیون ها این حالت داره و دلیلش چیه؟ پشتیبانی سونی هم هر سوالی میپرسند فقط پیشنهاد میکنند سیم برق در بیارید دوباره بزنید به برق درست میشه!

  1. محمدعلی می گوید

   سلام
   این صدا گاهاً عادی بوده و تاحدی در مدل های قدیمی قابل انتظار است ولی میزان دمای در این مسئله دخیل می باشد؛ فرضاً اگر دمای محیط پایین باشد با روشن کردن تلویزیون و بالا رفتن دمای داخلی آن این صدا ممکن است به وجود بیاید

 5. حسین می گوید

  سلام
  مدل 9500g بالاتر است یا مدل 8000g ممنون
  واینکه در بین مدلهای موجود سونی کدام را از نظر کیفیت تصویر بهتر پیشنهاد میکنید
  خسته نباشید

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   تلویزیون سونی X9500G بهتر است و کیفیت خیلی خوبی دارد.
   موفق باشید

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.