تفاوت بین ساندبار و سینما خانگی

تفاوت بین ساندبار و سینما خانگی

تفاوت بین ساندبار و سینما خانگی

اگر می خواهید تلویزیون شما صدایی با کیفیت عالی داشته باشد؟ ما به شما کمک خواهیم کرد تصمیم بگیرید که از ساندبار یا سینما خانگی، کدام سیستم صوتی برای شما بهتر است؟. ممکن است در این فکر باشید که کدام نوع مناسب شماست، ما برای کمک به شما در تصمیم گیری بهتر، تست هایی را انجام دادیم. و چگونگی کیفیت صدای ساندبار و سیستم سینمای خانگی که دارای چند اسپیکر است را بررسی کرده ایم. همچنین هر دو سیستم را با بلندگوهای داخلی چندین تلویزیون و همچنین برخی از های فای های مینی (mini Hi-Fi) مقایسه کردیم. تا شما اطلاع پیدا کنید که آیا اصلاً نیاز به خرید سیستم صوتی جداگانه تلویزیون دارید یا خیر. ادامه مطلب را بخوانید تا تفاوت بین ساندبار و سینما خانگی را برایتان شفاف و روشن شود.

تفاوت بین ساندبار و سینما خانگی

 

تفاوت بین ساندبار و سینما خانگی

تلویزیون های مدرن با ضخامت بسیار کم در مقایسه با تلویزیون های CRT جعبه دار سال های پیش بسیار عالی به نظر می رسند، اما اغلب کیفیت صدای بالایی دارند. به سادگی با اتصال یک ساندبار می توان کیفیت صدای تلویزیون را به شدت بهبود بخشید. یک سیستم صوتی فراگیر (سینما خانگی) می تواند کارهای بیشتری نیز انجام دهد که احساسی جذاب شبیه به حضور در سینما داشته باشید. اینکه کدام سیستم صوتی را انتخاب کنید به بودجه، اندازه اتاق و شرایط مورد نیاز شما بستگی دارد.

اگر به دنبال بهترین ساندبار هستید و می خواهید آن را خریداری کنید. به این لینک مراجعه فرمایید.

از سیستم های صوتی تلویزیون که مقایسه کردیم. نمونه هایی از هر سیستم را با استفاده از دستگاه های مخصوص آزمایش کردیم. و کیفیت صدا را با گوش دادن به طیف وسیعی از نمونه های صوتی مختلف از جمله فیلم، درام های تلویزیونی و موسیقی، رتبه بندی کردیم.

تفاوت بین ساندبار و سینما خانگی

نتایج تست های انجام شده از سیستم های صوتی

یک ساندبار چهار یا پنج ستاره صدای بهتری نسبت به بلندگوهای تلویزیون شما دارد. در تست های ما کیفیت صدا ارائه شده توسط یک سیستم hi-fi خوب، نسبت به بهترین ساندبار و ساندبیس، رتبه بالاتری دارد. هرچند که بزرگتر از بلندگوهای داخل ساندبار یا حتی اگر بزرگتر از بلندگوهای کوچک تلویزیون باشند. ولی احتمال دارد به مرور از کیفیت صدای تقویت کننده های hi-fi و خود بلندگوها پایین بیاید. با کمال تعجب، دستگاه ما بدون توجه به نوع سیستم صوتی، امتیاز کمی را به کیفیت صدای محصولات یک ستاره اختصاص داده است. بنابراین هیچ فایده ای برای خرید سیستم صوتی یک ستاره وجود ندارد. و شما باید مطمئن شوید که آیا واقعا این یک سیستم خوب است یا پول خود را هدر می دهید.

بنابراین، اگر در حال حاضر یک سیستم hi-fi خوب در اتاق نشیمن خود دارید. توصیه می کنیم که به این نکته توجه کنید که آیا می توانید تلویزیون خود را به hi-fi خود متصل کنید (کتابچه راهنما را بررسی کنید اگر هنوز آن را دارید). در نظر داشته باشید که برای کیفیت بالای صدا، لازم است اطمینان حاصل کنید از اینکه بلندگوهای hi-fi شما در اطراف صفحه تلویزیون قرار گرفته باشد، و به طور کلی صدا رسا باشد. سیستم های با اسپیکر چندتایی چیست؟ متخصصان ما لزوماً کیفیت صدای تولید شده ساندبار یا mini Hi-Fi را ترجیح نمی دهند. و موارد خاصی وجود دارد که فقط یک سیستم با اسپیکر چندتایی می تواند یک صدای فراگیر واقعی را به شما بدهد.

تفاوت بین ساندبار و سینما خانگی

 

بهترین سیستم صوتی برای تلویزیون های عادی با استفاده روزمره : ساندبار

 جوانب مثبت:

 • جمع و جور تر و سیم های کمتری نسبت به سیستم های سینمای خانگی دارند
 • کیفیت صدا بلندگوهای تلویزیون آن بهتر است
 • معمولاً ارزان تر از سیستم های سینمای خانگی است

جوانب منفی:

 • صدای فراگیر مجازی آن به اندازه سیستم سینما خانگی چند بلندگو با کیفیت نیست
 • حالت 3D یا «صدای فراگیر» آن نیز زیاد جذاب نیست

تفاوت بین ساندبار و سینما خانگی

 

ویژگی های ساندبار

 • ساندبار چندین بلندگو را در یک جعبه مستطیل قرار داده است. با داشتن سیم کمتر، این سیستم های صوتی به سادگی می توانند در جلوی تلویزیون شما قرار گیرند یا روی دیوار نصب شوند.
 • همه آنها صدای استریو را ارائه می دهند، و معمولاً حالت های “3D” یا “صدای فراگیر” را نیز دارند. که در آن صدا به صورت دیجیتالی پردازش می شود تا به یک صوت شبیه سازی شده یا مجازی، و صدای فراگیر دست پیدا کنید. گرچه، شاید این حالت ها تجربه جذابی برای شما نباشد.
 • بسیاری از ساندبارها همچنین دارای یک بلندگو ساب ووفر جداگانه هستند. که معمولاً یک جعبه مستطیل بزرگ دارای بلندگوهای با قطر بزرگ است که کیفیت صداهای با فرکانس پایین (یعنی صدای بم)، را بهتر از بلندگوهای کوچک در ساندبار اصلی تولید می کند. این ساب ووفرها بعضا بی سیم هستند، اگرچه برای فراهم نمودن برق آن، هنوز هم باید به پریز وصل شوند.
 • برای برنامه های تلویزیونی که معمولاً در استریو ضبط می شوند، یک مجموعه سینمای خانگی با چند بلندگو که گران تر نیز هستند اغلب ضروری نیست. اگر شما فقط Bargain Hunt در هنگام عصر و یا Big Brake Bake Off را در وقت ظهر تماشا می کنید. ساندبار گزینه خوبی برای انتخاب است.
 • همچنین، طرفداران مشتاق فیلم نیز نباید ناامید شوند. اگر شما فیلم های Antiques یا Aliens را تماشا می کنید، ساندبار انتخابی عالی است چراکه کیفیت صدای خارق العاده و بی نظیری را ارائه می دهد.

 برای اطلاع از نتایج بالا ، ساندبارهای ما را مشاهده کنید.

تفاوت بین ساندبار و سینما خانگی

 

بهترین سیستم صوتی برای فیلم ها و تلویزیون های HD : سیستم سینما خانگی

جوانب مثبت:

 • بهترین گزینه برای یک تجربه واقعی از صدای فراگیر

جوانب منفی:

 • زیاد بودن اجزای آن به معنای درهم ریختگی بیشتر، و همچنین سیم های زیاد (اگرچه مدل های بی سیم در دسترس است)
 • فرآیند راه اندازی آن تا دستیابی به بهترین نتیجه، بیشتر درگیر خواهد شد.

تفاوت بین ساندبار و سینما خانگی

 

ویژگی های سینما خانگی

 • سیستم های سینمای خانگی را معمولاً به شکل یک پخش کننده Blu-ray یا DVD به همراه یک تقویت کننده و چندین بلندگو استفاده کنید. اینها معمولاً صدای فراگیر ‘5.1’ را به شما می دهند. که ‘5’ به پنج بلندگو اصلی اشاره دارد: دوتا در پشت شما سمت راست و چپ و سه بلندگوی جلویی، که سمت چپ، راست و مرکز تلویزیون قرار می گیرند. ‘1’ تعداد ساب ووفرها را نشان می دهد. اگرچه 5.1 محبوبترین مجموعه از این سیستم است است، سیستم ها می توانند به اندازه 2.1 کم حجم و به اندازه 9.2 بزرگ باشند.

نکات پایانی

 •  شما همچنین می توانید سیستم های صدای فراگیر را با یک واحد تقویت کننده یا “گیرنده”، (اما نه یک دستگاه پخش کننده Blu-ray یا DVD) خریداری کنید. این پکیج کامل است که معمولاً “سیستم سینمای خانگی” نامیده می شود. اگر شما در حال حاضر یک پخش کننده دارید، فقط خرید یک سیستم صوتی فراگیر ارزان تر است. اگر چه موارد ذکر شده را با دقت بررسی کنید، زیرا برخی تولید کنندگان و افراد از اصطلاحات دیگری استفاده می کنند.
 • بیشتر فیلم های Blu-ray در قالب صوتی چند کاناله مانند Dolby Digital ضبط می شوند. همانطور که از نام آنها پیداست، یک سیستم سینمای خانگی که شامل چند بلندگو است به شما امکان می دهد صدا را به شکلی سینمایی تر، با جلوه های صوتی که از جلو، طرفین و از پشت سر شما می آید، تجربه کنید. برخی فیلم ها و نمایش هایی که از تلویزیون پخش می شوند نیز با صدای فراگیر ضبط می شوند. بسیاری از آنها را می توان در کانال های فیلم Sky و سایر کانال های با کیفیت بالا (HD) یافت. برای یافتن آنها، به دنبال آرم Dolby Digital یا “DD”در راهنمای برنامه یا در گوشه صفحه بروید.

 درباره بهترین سیستم سینمای خانگی ما را بخوانید تا بدانید کدام سیستم بهترین صدای فراگیر را به شما می دهد.

تفاوت بین ساندبار و سینما خانگی | امیدواریم با این مطلب در انتخاب اینکه ساندبار یا سینما خانگی کدام برای شما بهتر است کمک کرده باشیم. اگر در این زمینه سوالی مدنظر دارید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

حتما ببینید

نحوه اتصال ساندبار به تلویزیون

نحوه اتصال ساندبار به تلویزیون و تنظیمات آن

نحوه اتصال ساندبار به تلویزیون امروزه دریافت صدای با کیفیت بالا حتی از خود آن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *