بهترین تبلت برای کودکان

بهترین تبلت برای کودکان

شاید انتخاب تبلت مناسب برای کودکان کمی دشوار باشد. چرا که در انتخاب تبلت مواردی چون سن کودک، نوع سیستم عامل، راحتی استفاده از اون برای کودکان اهمیت ویژه ای دارد. و ما در این مطلب بهترین تبلت های مناسب برای کودکان در سال 2020 را با استفاده از معیارهایی مانند سهولت استفاده، برنامه ها، کیفیت بازی، طول عمر دستگاه، عملکرد صوتی و تصویری برای شما معرفی کردیم پس اگر در انتخاب بهترین تبلت برای کودکان حساس هستید با ما همراه باشید.

بهترین تبلت برای کودکان

بهترین تبلت برای کودکان کدام است؟

بر اساس تست هایی که اخیرا انجام دادیم، از میان مدل های جدید، تبلت Amazon Fire HD 8 Kids Edition امتیاز بالاتری را به خود اختصاص داده است . اگرچه شما به دنبال یک دستگاه برای بچه های جوانتر یا یکی برای بچه های بزرگتر هستید.

بهترین تبلت برای کودکان : اگر شما به دنبال یک تبلت برای بچه های کوچک یا کودکان بزرگتر هستید ما در این جا تبلت ها بر اساس قابلیت هایشان رتبه بندی کردیم .

 1. Amazon Fire HD 8 Kids Edition
 2. Amazon Fire HD 10 Kids Edition
 3. Samsung Kids Tab E Lite
 4. Amazon Fire 7 Kids Edition
 5. LeapFrog Epic
 6. LeapFrog Ultimate
 7. Dragon Touch K8 Kids Tablet with Stylus
 8. Kurio Xtreme Tablet

تبلت Amazon Fire 8 Kids Edition

تبلت Amazon Fire HD 8 بهترین تبلت برای کودکان است.

ویژگی های این تبلت :

 • راه اندازی آسان
 • سادگی در استفاده
 • دارای برنامه های از پیش نصب شده زیاد
 • ویدئوهای سرگرم کننده

بهترین تبلت برای کودکان

ویژگی های اساسی Fire HD 10

 • Fire HD 10 با فاصله کمی پس از Fire 8 وارد بازار شد، زیرا تقریبا شبیه به هم هستند . تفاوت اصلی آنها این است که صفحه نمایش Fire HD 10، بزرگتر است (10 اینچ است) که ممکن است اندازه ان برای بچه های کوچک خسته کننده باشد. یکی دیگر از تفاوت ها این است که ورژن 8 فضای بیشتری برای یک اسلات Micro SD (بالای 400 گیگابایت حافظه اضافی دارد، در مقایسه با ورژن 10 که 256 گیگابایت است) دارد. برای مقایسه، Fire 7 دارای یک صفحه نمایش 7 اینچی (که HD هم نیست) می باشد. و جدیدترین نسخه آن شامل 512 گیگابایت حافظه اضافی از طریق یک اسلات MicroSD است.
 • بهترین ویژگی در مورد تبلت Fire این است که محتوای سرگرم کننده و تبلیغات رایگان با قابلیت دسترسی آسان را دارا است. و هر تبلت Fire دارای یکسال استفاده نامحدود از FreeTime امازون است. اساسا، این امکان دسترسی به بیش از 13،000 برنامه، بازی، فیلم، کتاب و سایر محتویات از PBS Kids، Disney را فراهم می کند. پس از یک سال، کاربران هزینه FreeTime را ماهانه پرداخت می کنند.
 • حساب های متفاوتی برای والدین و کودکان وجود دارد، برای ورود به حساب والدین یک کد عبور لازم است. در این تبلت  کنترل والدین قدرتمند است و به شما امکان می دهد که زمان نمایش صفحه کودکتان را محدود کنید و اینکه چه چیزی را می توانند بازی کنند. همچنین یک قسمت آموزشی در تبلت Fire اضافه شده که شما می توانید فرزند خود را مجبور کنید قبل از رفتن به فیلم ها یا بازی ها، با استفاده از برنامه های آموزشی چند دقیقه را در یک مجموعه اموزشی به سر برد. تبلت Fire 8 در آزمون مقاومت نیز تضمین شده است و کیفیت تصویر و صدا آن نیز بسیار واضح است

Fire HD 10 در مقابل Apple iPad

 در این مطلب بهترین تبلت برای کودکان باید بدانیم در مقابل، Apple iPad بدون هیچ برنامه یا بازی از پیش نصب شده می‌باشد و اکثر برنامه های رایگان آن حاوی تبلیغات است که ممکنه کودکان به طور ناگهانی روی آن ضربه بزنند و وارد فروشگاه App شوند. در برنامه های رایگان فقط جنبه های کمی از بازی را با نرخ رایگان میتوانند قبل از درخواست خرید استفاده کنند و این برای بچه ها ناامید کننده است و برای والدین نیز آزاردهنده است.

تبلت Apple iPad

برنامه های Apple iPad رایگان است و شما والدین می دانید که چگونه از آن استفاده کنید. اما اپل نیز در حال نابودی است. به طور عمده، کنترل های والدین در تبلت هایی که مخصوص برای بچه ها ساخته شده با Apple iPad قابل مقایسه نیستند. اما با یک اپل شما نمی توانید یک اکانت کودک جداگانه ایجاد کنید زیرا این کار سختی است که دستگاه محدود به محتوای کودکانه باشد.

شما می توانید حساب کودک خود را با شناسه اپل خودتان تنظیم کنید، که این به شما اجازه می دهد آنچه را که ممکن است در یک دستگاه اپل دیگر انجام دهد کنترل کنید. این به اشتراک گذاری خانواده یا Family Sharing نامیده می شود. بنابراین اگر شما به بچه خود یک اپل میدهید، اطمینان حاصل کنید که همه برنامه های شبکه های اجتماعی و محتوای ان را پاک کرده اید. ما YouTube و حتی صفحه کودکان YouTube را off کردیم، شما نمی دانید که آنها می توانند وارد شوند و حتی اگر محتوای آن بی ضرر باشد، برخی از ویدیوهای یوتیوب با هدف بچه ها، یک سطح ترسناک از اعتیاد را در کودکان ایجاد می کند

ما تصمیم گرفتیم کهدر این مطلب بهترین تبلت برای کودکان، iPad جدید را به عنوان یک معیار برای بقیه تبلت ها قرار بدیم. در رتبه بندی ما،  اون در وسط، یعنی زیر تبلت Amazon Fire Kids Edition و Samsung، و بالای LeapFrog ها و بقیه می باشد. بدون شک اپل به خوبی طراحی شده و به خوبی کار می کند.

بهترین تبلت برای کودکان

نکاتی در مورد iPad

iPad نیز تنها تبلتی است که هنوز برای آن کاور عرضه نشده است. ما همچنین دو کاور را برای کیفیت آن در برابر ضربه، یعنی نوع Topsky و  Fintie را تست کردیم . هدف هر دو آنها این بود که : هنگامی که تبلت از دستتان بیفتد هیچ آسیبی نبیند و iPad کاملا محافظت شود. Topskie کمی سنگین تر است و به خوبی ساخته شده است، ولی Fintie دسته ای دارد که میتواند به یک پایه تبدیل شود، که این ویژگی خوبی برای بچه های کوچک است.

تبلت Amazon Fire 10 Kids Edition

بهترین تبلت برای کودکان

Fire HD 10 تست شده و تقریبا مشابه با Fire HD 8 میباشد. این تبلت برای بچه های بزرگتر توصیه می شود چون اندازه آن بزرگتر است. تنها تفاوت واقعی آن در مقایسه با 8 اینچ  HD این است که 10 اینچ دارای صفحه نمایش 10.1 اینچی HD دارد. و همچنین فضای ذخیره سازی آن کمتر و تنها دارای 256 گیگابایت است. اما درست مثل Fire HD 8، ظرفیت ذخیره محتوای آن زیاد و دسترسی یک ساله نامحدود و رایگان به آمازون دارد.

تبلت Samsung Galaxy Tab E Lite Kids Edition

بهترین تبلت برای کودکان

 از دیگر مواردی که در مطلب بهترین تبلت برای کودکان خدمات شما معرفی می شود،Samsung Galaxy Tab E Lite Kids Edition می باشد.

این تبلت بسیار شیک است. مانند تبلت های Fire، راه اندازی آن آسان و برای استفاده کلی عالی است. حساب های مختلفی برای والدین و فرزندان وجود دارد . کنترل والدین قوی است و شما این امکان را دارید تا آنچه که فرزند شما می تواند بر روی تبلت انجام دهد را بر اساس نوع فعالیت (بازی ها، فیلم ها و …) واینکه برای چه مدت باشد را محدود کنید.

پس از انجام تنظیمات تبلت، برای ایجاد حساب کاربری کودک، کاربر باید ثبت نام کند و اکانتی برای کودکان سامسونگ ایجاد کند. که دارای یک سرویس اشتراک برای همه است و بسیار شبیه به Amazon FreeTime است و این دسترسی را به تمام بازی ها، برنامه ها و سایر محتویات در کتابخانه کودکان سامسونگ می دهد. محتواهایی برای کودکان 3 تا 12 ساله از جمله Sesame Street, PBS Kids National Geographic وجود دارد که در 30 روز اول، استفاده از آنها رایگان است. اندازه این تبلت 7 اینچ می باشد و کاور آن کمی کوچکتر و نازک تر از Fire 8 است.

تبلت (Amazon Fire 7 Kids Edition (2019

بهترین تبلت برای کودکان

درست بعد از اینکه ازمایشات ما روی تبلت ها به اتمام رسید، آمازون ورژن 2019 خود را از مدل Fire 7 Kids Edition منتشر کرد. که ویژگی های آن عبارتند از :

 • حافظه اضافی آن از طریق MicroSD (حافظه 512 گیگابایت به جای 256 گیگابایت).
 •  پردازنده سریع تر
 • کاور آن شامل یک پایه است که در داخل آن تعبیه شده است و رنگ های صوتی و ابی و حالا رنگ بنفش ان نیز در دسترس است.

بزرگترین مشکل نسخه قبلی Fire 7

بزرگترین مشکل نسخه قبلی Fire 7 که ما تست کردیم نسبت به ورژن 8 و 10 ضعف هایی داشت که امتیاز ان را پایین اورد. صفحه نمایش آن HD نیست (و ورژن جدید ان نیز HD نیست) و صفحه نمایش لمسی آن نسبت به واکنش ضعیف عمل میکند که برای کودکان کوچک مناسب تر است. خوشبختانه، برنامه ها و ویژگی ها هنوز هم همانند ورژن 8 و 10 هستند، به همین دلیل است که Fire7 در قسمت بالای لیست باقی مانده است. این مقرون به صرفه تر از Fire ورژن 8 و 10 است بنابراین اگر ترجیح میدهید هزینه کمتری پرداخت کنید و کمی کیفیت را قربانی کنید، این یک انتخاب عالی است.

تبلت LeapFrog Epic

بهترین تبلت برای کودکان

LeapFrog برای چندین دهه پدر اسباب بازی های آموزشی برای بچه ها بوده است. اما وارد شدن آن به تبلت ها و وسایل آموزشی برای کودکان، دست کم بر اساس تحقیقات ما، به نظر میرسد که چنان موفقیت آمیز نبوده است.Epic نمرات عالی در آزمون ما دریافت کرده است زیرا خیلی بهتر و راحت تر از دستگاه هایی که اخیرا عرضه شده اند کار می کند. و ویژگی خوب این تبلت این است که بازی و برنامه های از قبل نصب شده دارد که برای کاربر نیز واضح است.

این برنامه ها خیلی کاربر پسند نبودند و یا گشتن به دنبال ان ها سخت بود به این دلیل کودک شما ممکن است علاقه خود را به سرعت از دست بدهد. شاید این تبلت برای یک کودک بزرگتر بهتر باشد (LeapFrog می گوید که این تبلت برای کودکان 3 تا 9 ساله است).

مرورگر Epic and the Ultimate

Epic and the Ultimate هر دو از مرورگر وب به نام LeapSearch استفاده می کنند. این کار به کودکان اجازه می دهد تا از طریق ویدیو و محتوای از قبل تایید شده جستجو کنند. به عنوان مثال، یک صفحه Sesame Street با ویدیوهایی از شخصیت های محبوب وجود دارد اما طراحی آن بسیار ضعیف است. ویدئوها را پخش می کند، و یک پکیج از فیلم های بیشتر برای تماشا وجود دارد ولی متاسفانه بخشی از ان مسدود است. Epic از سیستم عامل اندروید برای اجرا استفاده می کند و این بهتر از تبلت Ultimate است که بر روی سیستم عامل LeapFrog اجرا می شود.

تبلت LeapFrog LeapPad Ultimate

بهترین تبلت برای کودکان

 تبلت Ultimate استحکام بیشتری دارد و بدنه آن از جنس پلاستیک بسیار سختی است. به گفته این شرکت، شیشه صفحه نمایش آن، شکننده است. اما در واقع این تبلت برای استفاده، چندان راحت نیست و تا حدی گیج کننده و غیرقابل انعطاف است. و بسیاری از بازی های آن نیاز به کمک والدین دارند. در حالی که تبلت برای کودکان 3 تا 6 ساله است، برای بسیاری از برنامه ها نیاز است که کودکان به دستورالعمل آن بازی گوش دهند یا در مورد آن بازی چیزی را بخوانند بعد بازی کنند. این تبلت مثل تبلت Epic ، هیچ برنامه اضافی رایگانی برای دانلود در آن وجود ندارد.

تبلت Dragon Touch K8

بهترین تبلت برای کودکان

DragonTouch  از دیگر تبلت هایی است که در مقاله بهترین تبلت برای کودکان قصد داریم از آن بیشتر تعریف کنیم. این تبلت روی سیستم عامل اندروید اجرا می شود. در حالی که این دستگاه یک دسته خوب برای حمل در اطراف دارد و همچنین انعطاف پذیر است و به راحتی روی یک سطح قرار گیرد. استفاده از ان راحت نیست و کمی خسته کننده است. این تبلت در پاسخ به واکنش های لمسی، کند عمل میکند.

DragonTouch با استفاده از پلت فرم Kidoz، که بازی ها، فیلم ها و موارد دیگر را جمع بندی می کند. و ویژگی های کنترلی والدین آن نسبتا مناسب است که به شما امکان می دهد تا انتخاب کنید کدام برنامه ها (یوتیوب، فروشگاه Google Play، و غیره) بر روی پروفایل کودکتان نمایش داده شود. و همچنین چه مدت می توانند از تبلت استفاده کنند. بزرگترین مشکل Dragon Touch این است که قابلیت انعطاف پذیری ندارد.

تبلت Kurio Xtreme

بهترین تبلت برای کودکان

Kurio برای استفاده سخت و طراحی آن گیج کننده است. برنامه ها و بازی ها بسیار آهسته بارگیری می شوند و استفاده از آن بسیار ناامید کننده و طاقت فرسا است. همچنین بر روی اندروید اجرا می شود و از پلت فرم Kidoz نیز استفاده میکند که زیاد کاربر پسند نیست. و در استفاده از این تبلت کودکان به کمک والدین نیاز دارند.

در مقایسه، بازی ها و برنامه های موجود در Samsung Kids و Amazon FreeTime به طور خودکار باز و آماده استفاده می شوند. شما برای این برنامه ها هزینه پرداخت می کنید، اما این سرویس اجازه می دهد بچه ها به راحتی از تبلت استفاده کنند و نیاز نیست والدین تمام وقت با کودک باشند. چراکه اجازه می دهد بزرگسالان محدودیت زمانی و محدود کردن دسترسی به وب را تنظیم کنند و همچنین انتخاب کنند که چه برنامه هایی برای بچه ها قابل دسترس باشد.

در نهایت هنگام خرید یک تبلت چه مواردی را باید در نظر گرفت؟

 • مهم ترین ویژگی هنگام انتخاب یک تبلت، سیستم عاملی است که روی آن اجرا می شود، و اینکه مربوط به چه شرکتی میباشد. به عنوان مثال، اگر والدین از محصولات اپل استفاده کنند، از سامسونگ یا هر دستگاهی که در نرم افزار اندروید اجرا می شوند ممکن است که در ابتدا برای آنها مورد پسند نباشد. به طور مشابه تبلت آمازون Fire با حساب کاربری اولیه شما در آمازون ارتباط دارد، اگر به طور منظم از همان حساب اولیه استفاده کنید مدیریت آن خیلی آسان میشود. بهرحال انتخاب برند با نیازهای هر فردی سلیقه ای است.
 • مورد دیگر این است که آیا شما یک تبلتی را میخواهید که آماده است یعنی با برنامه ها و محتوای اولیه تنظیم شده است یا خیر ؟ برای مثال همه تبلت های Amazon Fire روی آنها از قبل برنامه ها و بازی ها و غیره نصب شده اند. برخی تبلت ها برای استفاده نیاز به ایجاد حساب کاربری دارند که اگر از پیش حساب داشته باشید استفاده از ان بسیار ساده است.
 • سن کودک شما نیز مهم است، اپل برای بچه های بزرگ تر مناسب است که قادرند کیفیت آن را تشخیص دهند و در هنگام دانلود برنامه ها ممکن است کمتر به کمک نیاز داشته باشند. در تبلت های Fire و Samsung ، برنامه هایی برای محدوده های سنی مشخص در دسترس است و برای تمامی سنین مناسب هستند.

   اگر در مورد بهترین تبلت برای کودکان سوال یا نظری دارید میتوانید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]
دیگران خوانده اند:
1 نظر
 1. روانشناس کودک می گوید

  ممنون. اطلاعات مفیدی بود

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.