بررسی تخصصی تلویزیون ال جی SM9000

تلویزیون ال جی SM9000 

در این مطلب قصد داریم به بررسی یکی از LED های 2019 و بسیار با کیفیت ال جی از سری 9 تحت عنوان تلویزیون ال جی SM9000 بپردازیم که یکی از پیشتازان ال جی در زمینه تلویزیون های هوشمند با قابلیت 4K و یکی از بهترین ها برای گیمینگ است بپردازیم. تلویزیون ال جی SM9000 یکی از محصولات با کیفیت و رده بالا می باشد که علاوه بر امکانات متنوع و جدید، دارای طراحی متفاوت با مدل پیشین خود بوده و اتفاقاً از قیمت مناسبی هم برخوردار است. اگر قصد خرید یک تلویزیون به روز و در عین حال با قیمت مناسب را دارید پس با ما همراه باشید.

تلویزیون ال جی SM9000

نوع پنل : IPS                    

کیفیت تصویر : 4K       

صفحه نمایش : LED

LG SM9000 یک تلویزیون 4k عالی مجهز به پنل IPS بوده که با زاویه دید گسترده و اوج روشنایی مناسب می تواند به خوبی تصاویر را برای شما به نمایش دربیاورد. این تلویزیون دارای ویژگی های عالی برای بازی، تأخیر ورودی بسیار کم، زمان پاسخ دهی سریع و پشتیبانی از فناوری جدید HDMI Forum VRR است که علاوه بر این موارد دارای چهار پورت کامل با پهنای باند HDMI 2.1 است. متاسفانه، مانند بسیاری از تلویزیون های دارای پنل IPS، از عملکرد مناسبی در اتاق تاریک برخوردار نمی باشد، زیرا نمی تواند رنگ مشکی عمیق و یکنواختی را نمایش دهد.

نتایج کلی تست های انجام شده بر روی این محصول از نمودار زیر قابل مشاهده می باشد.

نتایج تست تلویزیون sm9000 ال جی

 

مزیت های تلویزیون ال جی SM9000

 • تاخیر ورودی بسیار عالی برای بازی
 • تصویر در زاویه های غیر مستقیم همچنان دقیق باقی می ماند.
 • ویژگی های آینده نگرانه، از جمله پشتیبانی از HDMI 2.1 و VRR HDMI Forum.

معایب تلویزیون ال جی SM9000

 • در فضاهای تاریک تصاویر آن خوب به نظر نمی رسد.


قیمت تلویزیون ال جی 65SM9000

LG SM9000 یکی از بهترین LED های ال جی با کیفیت 4K در سال 2019 بوده و جایگزینی برای LG SK9000 2018 می باشد. SM9000 تقریبا شبیه به مدل SM9500 است و مزیت آن نسبت SM9500  قابلیت لوکال دایمینگ بوده اما نمایشگر آن به اندازه SM9500 روشن نیست. رقبای اصلی SM9000 عبارتند از LG SM9500، LG SM8600 و تلویزیون هایی با پنل VA همانند Sony X9500G و Sony X8500G.

طراحی تلویزیون ال جی SM9000

LG SM9000 دارای طراحی عالی است و تقریبا مشابه با SM9500 است. این تلویزیون دارای یک پایه مرکزی بیضی شکل بوده که فضای کمتری را نسبت به موارد مشابه اشغال می کند. برای مدیریت کابل ها می توان از کانال پشتی موجود در پایه استفاده کرد. این تلویزیون دارای یک طراحی یکدست و مدرن بوده و بسیار نازک است که در حین نصب دیواری جلوه زیبایی به محیط می بخشد.

 

حاشیه های 1.1 سانتی متری(0.43 اینچ) این تلویزیون، مانند صفحه نمایش SK9000 بسیار نازک بوده و صفحه نمایش تقریبا به موازات لبه ها می باشد پس در هنگام جا به جایی یا حمل نقل بسیار مواظب باشید چون ممکن است به آسانی آسیب ببیند.

بعضی از ورودی ها در پشت تلویزیون قرار دارند، اما ورودی هایی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند، در کناره های تلویزیون قرار دارند که این بسیار عالی است زیرا در هنگام استفاده در دسترس هستند. پشت پایه توخالی است که می توانید با برداشتن قطعه فوقانی آن، کابل ها را از داخل پایه به بیرون هدایت کرده تا مدیریت کابل ها به آسانی صورت بگیرد.

کیفیت ساخت

کیفیت ساخت تلویزیون ال جی SM9000

کیفیت ساخت کلی تلویزیون ال جی SM9000 مناسب است. این مدل با وارد شدن ضربه بسيار بيشتر از مدل سال گذشته و مدل SM9500 تکان می خورد یعنی لنگی آن به نسبت موارد مشابه بیشتر می باشد. به همين دليل در این زمینه امتیازات کمتری کسب کرده است.


کیفیت تصاویر تلویزیون ال جی SM9000

تلویزیون ال جی SM9000 در کل کیفیت تصویر خوبی را ارائه می دهد. مانند اکثر تلویزیون های دارای پنل IPS، نمی تواند رنگ مشکی عمیق را به خوبی نمایش دهد و این نکته در اتاق های تاریک نمود بیشتری پیدا می کند. این مدل دارای قابلیت لوکال دایمینگ با نوردهی کامل است، که متاسفانه در فضاهای تاریک تأثیر چندانی بر روی روشنایی تصویر نمی گذارد. SM9000 دارای روشنایی خوبی در محتوای SDR و روشنایی مناسب در محتوای HDR است. اما بسیار کم نورتر از SM9500 است. با این وجود، این تلویزیون با وجود هاله های قابل توجه در رنگ های نزدیک به هم، دارای شیب تصویر بسیار عالی و طیف گسترده ای از رنگ ها می باشد.

یکنواختی خاکستری 

یکنواختی خاکستری تلویزیون ال جی SM9000

یکنواختی رنگ خاکستری مناسب و کمی بهتر از مدل SM9500 است. دو طرف صفحه نمایش به طرز قابل توجهی تیره تر هستند. در مرکز صفحه، برخی از اثرات صفحه نمایش کثیف (DSE) وجود دارد. در صحنه های نزدیک به سیاه، یکنواختی خیلی بهتر بوده و مشکل قابل توجهی وجود ندارد.

یکنواختی رنگ سیاه

یکنواختی مشکی تلویزیون ال جی SM9000

متاسفانه، مانند بیشتر تلویزیون های مجهز به پنل IPS، این تلویزیون دارای یکنواختی مشکی متوسط است. ویژگی لوکال دایمینگ با وجود نور دهی کامل قادر به رفع کامل blooming در این صفحه نشده است و هاله های قابل توجهی وجود دارد که با خاموش کردن لوکال دایمینگ هم هاله ها در سراسر صفحه دیده می شوند.

انعکاس تصویر تلویزیون ال جی SM9000

انعکاس نور تلویزیون ال جی مدل sm9000

تلویزیون ال جی SM9000 دارای بازتاب انعکاسی عالی است، اما پوشش نیمه براق ان، قادر به بازتاب کامل در تمام صفحه نیست. با این حال، در بسیاری از اتاق ها مشکلی در بازتاب نور ندارد.

همچنین وجود پنل IPS در این محصول و سایر موارد مشابه باعث می شود تا تصاویر از زاویه ی دید خوبی برخوردار باشند به طوری که حتی از گوشه ها نیز تصاویر واضح هستند که به تدریج از این دقت کاسته شده تا دیگر رنگ تصاویر از زاویه های زیاد قابل تشخیص نمی باشد.

وسعت رنگ (Color Gamut)

وسعت رنگ تلویزیون ال جی SM9000

LG SM9000 دارای طیف گسترده ای از رنگ ها است و بسیار شبیه به مدل SM9500 است. اگر محتوای HDR از نظر شما خیلی کم نور بود، از تنظیمات توصیه شده در اینجا می توانید استفاده کنید.همچنین همانند اغلب نمایشگر های LCD نمی تواند رنگ آبی را به روشنی دیگر رنگها به نمایش بگذارد.

شیب در کیفیت تصویر

شیب تصویر تلویزیون ال جی SM9000

عملکرد شیب در این تلویزیون عالی است. با توجه به محتوای منظم، نوارهای قابل توجه کوچکی روی رنگ های نزدیک به هم وجود دارد که این عالی است.

زمان پاسخ دهی

زمان پاسخ دهی تلویزیون ال جی SM9000

این تلویزیون دارای زمان پاسخ دهی عالی است که حدود 13.6 میلی ثانیه برای %100 قابلیت آن طول می کشد. البته زمان پاسخ دهی خیلی سریع است که این نباید در بیشتر محتواها مشکلی ایجاد کند. در تست حرکات یک عکس متوجه شدیم که یک دنباله تاری وجود دارد که علاوه بر آن حالاتی از تکثیر حرکت یا duplicationنیز دیده می شود که به علت سوسو زدن نور پس زمینه در محتوای 120Hz تلویزیون می باشد.


ورودی های تلویزیون ال جی SM9000

ورودی های کنار تلویزیون

ورودی های تلویزیون ال جی sm9000

مجموع ورودی ها 

در کل 4 پورت HDMI وجود دارد که مثلاً برای اتصال دی وی دی، پلی استیشن، ست تاب باکس و… به تلویزیون تعبیه شده است.3 پورت USB نیز در گوشه کناره ها دیده می شود که در مواردی نظیر اتصال کارت حافظه یا هارد مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین یک پورت Ethernet، یک ورودی برای آنتن و یک ورودی نیز برای کمپوزیت تعبیه شده است که در مواقع ضرور ممکن است استفاده های گوناگونی داشته باشد.

امکانات تلویزیون

فرمت های صوتی و تصویری پشتیبانی شده در sm9000 ال جی به ترتیب شامل: ARC، Dolby Digital(صوتی) و HDR10 ،ِDolby Vision ،HLG، وای فای، HDCP2.2، HDMI 2.0 و HDMI 2.2(تصویری) می باشد.

کیفیت صدا

به طور کلی، LG SM9000 کیفیت صوتی مناسبی دارد. صدای تولیدی واضح و هیچ گونه نویز اضافی ندارد. . دیالوگ های روشن و قابل فهمی را ارائه می دهد. البته برای داشتن یک صدای بهتر، توصیه می شود از بلندگوهای اختصاصی یا یک ساندبار استفاده کنید

ویژگی های هوشمند

ویژگی های هوشمند تلویزیون ال جی SM9000

سیستم عامل : WebOS                                        نسخه : 4.6

LG SM9000 ویژگی های هوشمند زیادی دارد. کار با سیستم عامل این تلویزیون راحت و بسیار سریع است و برنامه های زیادی را در فروشگاه خود به شما عرضه می کند. یکی از افزونه های جدید در نسخه 2019 این محصول، اضافه کردن داشبورد به صفحه فروشگاه می باشد که تعامل شما را با سایر قابلیت ها آسان تر  می کند. متاسفانه، تبلیغاتی در فروشگاه محتوا و در منوی اصلی وجود دارد که نمی توان آن ها را غیر فعال کرد.

برنامه ها و ویژگی ها

برنامه های تلویزیون ال جی sm9000

انتخاب برنامه : زیاد

صاف بودن برنامه ها : متوسط

توانایی پخش : دارد

پخش USB درایو : دارد

USB Drive HDR پخش : دارد

HDR در Netflix : دارد

HDR در ویدیو آمازون : دارد

HDR در یوتیوب : دارد

ریموت کنترل

ریموت تلویزیون ال جی SM9000

اندازه : بزرگ

کنترل صوتی : ویژگی های زیاد

CEC منو کنترل : دارد

سایر ویژگی های هوشمند : دارد

LG SM9000 شامل ریموت هوشمند یا به تعبیر عامیانه همان کنترل جادویی است که در اکثر تلویزیون های LG در چند سال گذشته وجود داشته است. از ریموت می توان به عنوان یک اشاره گر مجازی مثل موس نیز استفاده کرد که باعث می شود کار با منوها بسیار آسان شود. در سال جدید می توان از این ریموت به عنوان یک ریموت جهانی برای دیگر وسایل منزل هم استفاده کرد. این قابلیت تقریباً می تواند با هر دستگاهی کار کند، حتی اگر  از فرمت HDMI-CEC پشتیبانی نکند.

لوازم داخل جعبه تلویزیون ال جی SM9000

لوازم داخل جعبه تلویزیون ال جی SM9000

 • دفترچه راهنمای کاربر
 • ریموت
 • باتری ها
 • بست برای مدیریت کابل ها
 • دفترچه راهنمای استفاده از ریموت
 • کابل برق (نشان داده نشده)

قیمت تلویزیون ال جی 65SM9000

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 4]
دیگران خوانده اند:
94 نظرات
 1. محمد می گوید

  ببخشید یه فروشنده قراره یه تلوزیون۵۰sm9100 برام بیاره الان هر کاری میکنم اطلاعاتی پیدا کنم در موردش نمیتونم پیدا کنم آیا این تلوزیون بدل نیست اطلاعات اگه دارید ممنون میشم

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   این مورد رو باید با یک فروشنده در میون بزارید دوست عزیز؛ SM8100 ال جی وارد کشور شده ولی در مورد SM9100 اطلاع خاصی ندارم.
   پیروز و سربلند باشید

 2. محمد می گوید

  با سلام.
  من حدودا یک سال پیش تلویزیون ال جی مدل 55SM90 رو خریداری کردم که متاسفانه در موقع حمل پنل آسیب دید و بعد از روشن شدن متوجه شدم که گوشه بالایی پنل به اندازه یک سکه سیاه شده است. می خواستم بپرسم پنل فابریک برای این تلویزیون وجود داره و در صورت وجود از کجا قابل تهیه است .
  مشکل دیگه ای که این تلویزیون داره اینه که فقط روزی یک بار روشن میشه و تصویر میده و اگه خاموشش کنیم و بعد از مدتی دوباره بخوایم روشن کنیم صفحه سیاه نشون میده و فقط صدا داره. البته وقتی که خاموشه LED قرمز میمونه و بعد از فشردن دگمه ریموت شروع به چشمک زدن میکنه و بعد از چند ثانیه خاموش میشه. می خواستم بدونم مشکل از کجاست؟ پیشاپیش ممنون از لطف شما.

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   این موارد رو باید با یک سرویس کار مطرح کنید تا تلویزیون رو از نزدیک بررسی کند دوست عزیز
   و کمک چندانی از دست ما برنمیاد.
   پیروز و سربلند باشید

 3. ارتا می گوید

  سلام من LG sm9000 خریداری کردم بعد از مدت کمی تلویزیون دچار مشکل در پیکسل حالت دفتری شد به صورت افقی میخواستم بدونم راه حل این مشکل چیه چون به تنظیمات کارخونه برگردوندمش ولی اثری نداشت چیکار کنم که درست بشه این مشکل و چقد باید خرجش کنم و اینکه تلویزیونو رو چع تنظیماتی گرافیکی بزارم که بهتر بتونم از بازی کزدن ps4 و گرافیکش لذت ببرم ایا پایین بودن گرافیک و فریم و رزولوشن به کابل HDMI مربوط میشه؟ لطفا هرچه زودتر جواب بدید تا بتونم مشکلی که دارمو حل کنم

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   منظور شما از مشکل پیکسل و حالت دفتری رو نفهمیدم دوست عزیز
   برای پیکسل سوختگی باید یک سرویس کار تلویزیون رو از نزدیک بررسی کند؛ ممکن است با هزینه کم درست شود ممکن است کل پنل تعویض گردد.
   برای بازی هم بهترین حالت این است که قابلیت HDR برای ورودی مورد نظر فعال شده باشد و حالت تصویر روی GAME تنظیم شده باشد تا کمترین تأخیر یا لگ را تجربه کنید؛ البته پایین بودن کیفیت HDMI هم میتونه تأثیرگذار باشه البته این مورد بیشتر برای کنسول‌‌های نسل نهمی حائز اهمیت است. توضیحات تکمیلی در مطلب زیر داده شده که میتوانید از آن بهره ببرید:
   https://www.salambaba.blog/19906/4k-hdr-ps4-xbox/

 4. پژمان می گوید

  سلام
  موقع تماشای تصاویر ورزشی مثل فوتبال ، سرعت جابجایی باعث محوشدگی زمینه های رنگی (زمین فوتبال) میشه کدوم سری ال جی یا سونی رو پیشنهاد میکنید تا این مشکل به کمترین حد خودش برسه؟ کدوم قابلیت تلویزیون رو بررسی میکنید ؟چون من برای تماشای مسابقات فوتبال میخوامش؟ سایزهای 55 تا 65 اینچ
  سپاس

  1. سردبیر می گوید

   سلام و دروداآ
   برای تماشای مسابقات ورزشی به ترتیب اولدها، نئوکیولدها و کیولدها جزو بهترین محصولات موجود در بازار محسوب می‌شوند؛ در حال حاضر اولد C1 در صدر لیست بهترین تلویزیون برای تماشای مسابقات ورزشی به حساب می‌آید که جهت کسب اطلاعات تکمیلی به شما توصیه می‌کنم روی لینک زیر کلیک کنید.
   https://www.salambaba.blog/61957/lg-c1-review/

 5. سعید می گوید

  سلام و عرض ادب
  بنده تلویزیون sm9000 رو سال گذشته از طریق سایت سلام بابا خریدم و بسیار راضی هستم.
  فقط یه سوال دارم که تا حالا براش جوابی پیدا نکردم و میخواستم از کارشناسان خوب شما کمک بگیرم. من گوشیم سامسونگ با اندروید ورژن ۹ هست . چطور میتونم صفحه گوشی رو روی تلویزیون منتقل کنم؟
  و سوال بعدی اینکه چطور میتونم از گوشی به طور مستقیم فایل به تلویزیون منتقل کنم؟

  1. بابک می گوید

   برنامه lg thing را از گوگل پلی دانلود کنید و تلویزیون خود را بهش اضافه نمایید

 6. سعید نیریزی می گوید

  سلام من میخوام تلوزیون sm9000رو خریداری کنم هر سایتی یه ویژگی گفته می خواستم بدونم این ویژگیهارو واقعا داره یا نه…اول hdmi2/1داره دابلی ویژن هست یا اچ دی ار مثبت داره بعد از ۱۲۰هرتز پشتیبانی میکنه ممنون میشه راهنمایی کنید

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   بله این مدل دارای پورت HDMI2.1، دالبی ویژن و HDR10 بوده ولی از +HDR10 پشتیبانی نمی کند؛ اگر به مطلب لیست تلویزیون های دارایHDMI2.1 مراجعه کنید این مدل رو داخل لیست مشاهده می کنید دوست عزیز

 7. بابک می گوید

  سلام
  تلویزیون نسبتا خوبی هست فقط موقع نصب و جابجایی خیلی دقت کنید که به قاب و شیشه فشار حتی کوچکی وارد نشه و حتما براش کاور بگیرید

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   تشکر از نظر شما؛ جهت اطلاع بیشتر دوستان آیــا از کیفیت تصویر و سایر موارد زاضی هستید بزرگوار؟!

   1. بابک می گوید

    بله راضی هستم ازش

 8. حسین شفیعی راد می گوید

  سلام من قصد خرید یک تلویزیون sm9000 سایز ۵۵ اینچ را دارم اما میخواستم بدونم در شهر دزفول در استان خوزستان چگونه میتونم یه اصلش را گیر بیارم از کجا و اینکه شکل و عکس اصلی کارتون این مدل الجی رو لطفا بهم نشون بدین یا تو سایتتون بزارین. ممنون میشم اگر پاسخ بدین

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   می تونید با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید تا هم عکس محصولات اصلی رو دریافت کنید و هم روش های تشخیص اصالت رو بهتون آموزش بدن.
   تماس با ما

 9. ابی می گوید

  باسپاس از شما

 10. ابی می گوید

  با سلام .مدل sm 9000 قابلیت در یافت شبکه هالی جدید وhd صدا و سیما رو داره یا خیر .
  ممنون میسم راهنمایی کنید

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   بله تلویزیون ال جی SM9000 دارای گیرنده داخلی وخارجی بوده و این نظر مشکلی نخواهد داشت
   پیروز و سربلند باشید

 11. معین می گوید

  سلام پیرو پیام قبلی ام اول در مورد نحوه اتصال گوشی آیفون به تلویزیون دوباره همون لینک قبلی فرستادید. خوب اینکارو من هم تو سایتتون قبلا جستجو کردم و خوندم . گفتم راه دیگه ای اگه مدنظر دارید بگید و یا واضحتر توضیح بدید که یک فرد مبتدی هم متوجه بشه چیکار باید بکنه . تو Airplay توضیح دادید به هیچ وجه اینطوری وصل نمیشه یا حتی اون روش دوم هم همینطور . سوال دومم هم در مورد اینکه مثلا بخوام لیست برنامه های یه شبکه ببینم باید چه کار کنم . فرمودید دکمه EPG را بزنین . من نمیدونم شما در مورد چه کنترل تلوزیونی صحبت میکنین . مدل کنترل من بصورت Mous هستش و هیجا چنین دکمه ای نداره فقط زیر عدد ۹ یه دکمه داره که سه نقطه روشه و وقتی فشار بدیم سمت راست گزینه هایی میاد که یک گزینه بنام Info هستش اما وقتی اونم میزنم فقط اطلاعات همون برنامه در حال پخش میگه . سوال من این بود که وقتی دارم شبکه ای رو میبینم بتونم لیست همه برنامه های اون شبکه ببینم و ببینم چه ساعتی چه برنامه ای داره ( قبلا تو دستگاه دیجیتال خیلی راحت نشون میداد ) . من سوالاتم خیلی روشن و ابتدایی هستش . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

 12. معین می گوید

  سلام من قبلا پیام دادم و از چندتا سوالی که پرسیدم خوشبختانه جواب خوبی دادید و تونستم مشکلمو حل کنم اما در مورد سوال اولیم این بود که چطوری به گوشی آیفون وصل بشم متاسفانه هیچ جوری نتونستم، اگه راهی به نظرتون میرسه که بصورت بیسیم و بدون کابل و با برنامه های روی گوشی مثل برنامه lg tv plus و یا lg thinq وصل شم . ضمنا از طریق Airplay هم نتونستم وصل شم . بعضی ها گوشی سامسونگ یا هوائی دارند راحت اتصال پیدا میکنن اما آیفون نه . یه سوال دیگه هم داشتم اینکه مثلا بخوام لیست برنامه های یه شبکه مثلا شبکه سه رو ببینم که چه ساعتی چه برنامه ای داره باید از روی کنترل به کدوم بخش برم ؟ ببخشید مدل تلویزیونم الجی sm9000 هستش

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   سپاس از لطف شما؛ متأسفانه به دلیل تحریم ها استفاده از قابلیت هایی نظیر Airplay کمی دشوار بوده به همین دلیل توصیه می کنم از سایر روش های موجود در مطلب”جدیدترین روش‌های اتصال آیفون یا آیپد به تلویزیون” استفاده کنید. بعضی از دوستان با تغییر موقعیت مکانی تا حدی مشکلشون در این زمینه رفع شده ولی روشی قطعی نیست.
   در مورد اطلاع از لیست برنامه ها هم می تونید از تلتکست یا دکمه EPG استفاده کنید که جهت کسب اطلاعات بیشتر می تونید مطلب”کلید EPG بر روی کنترل تلویزیون چه کاربردی دارد؟” را مطالعه کنید
   پیروز و سربلند باشید

 13. نازنین می گوید

  سلام برق رفت تلویزیون sm9000 من با اینکه محافظ برق داشت حافظش و برنامه های ماهواره پاک میشه

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   منظورتون اینه هر بار با خاموش و روشن شدن این مشکل رخ میده یا فقط یک بار این اتفاق رخ داده است؟!

 14. رامین سرمدی می گوید

  سلام ممنون از اینکه با حوصله به سوالات پاسخ میدهید، مدل sm9000 در مقایسه با مدل uh850v بیشتر از لحاظ کیفیت تصویر منظورم هست بالاتره یا پایینتر؟ من مدل uh850 رو قبلا داشتم و الان قصد دارم ی تلویزیون تو تراز اون بگیرم .لطفا راهنمایی کنید اگر sm9000 از لحاظ کیفیت از اون پایینتره چه مدلی رو پیشنهاد میدین؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   تلویزیون ال جی SM9000 سری 9 سال 2019 محسوب می شود و به قول معروف یه سر و گردن از uh850v بالاتر بوده و انتخاب خوبی برای خرید است. تلویزیون های ال جی NANO86، NANO90 و SM8600 نیز تقریباً هم تراز با دو مرود ذکر شده می باشد.
   پیروز و سربلند باشید

 15. سعید می گوید

  سلام مجدد و عرض تشکر بابت پاسخگویی دقیق شما
  سوال من در مورد آپدیت سیستم عامل هست.
  نصابی که از طریق سایت برای نصب تلویزیون به ما معرفی شد، در موقع نصب گفت که سیستم عامل تلویزیون رو اصلا آپدیت نکنید چون در ورژنهای جدید تلویزیون های قدیمی براشون مشکلات لاینحلی پیش میاد و همون ورژن فابریک سیستم عامل برای هر تلویزیون بهترین ورژن ممکن هست.
  آیا این درسته؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   بله تا حدی درسته؛ معمولاً پس از عرضه هر نسخه جدید تعدادی باگ دیده می شود به طور مثال یک یا دو قابلیت از کار می افتد البته این مورد به صورت کلی نبوده و در برخی نسخه ها مشهود است.
   جهت اطمینان از فردی که مدل مشابه شما را دارد جویای امر شوید که آیا در نسخه جدید مشکل خاصی وجود دارد یا خیر سپس در صورت تمایل نسبت به آپدیت اقدام کنید.
   پیروز و سربلند باشید

 16. behtashk می گوید

  این کار رو کردم متاسفانه بازم تصویر ندارم حتی تصویر Safe Mode

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود مجدد
   اول اطمینان حاصل کنید که سیستم عامل تلویزیون و پلی استیشن آپدیت باشه چون این مشکل قبلاً هم تلویزیون های ال جی دیده شده بود ولی سعی شده در آپدیت ها تا حدی رفع شود.
   بعید است مشکل سخت افزاری باشد ولی بهتر لست با یک نصاب در این زمینه مشورت کنید.

 17. Behtashk می گوید

  اخه مساله اینه که من حتی نمیتونم وارد safe mode بشم
  تصویر نمیاره
  اگر میشه لینک قبلی رو که می فرمائید بزارید
  مممونم

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   ابتدا باید PS4 رو خاموش کنید بعد با گرفتن 5 تا 10 ثانیه دکمه POWER دو صدای(BEEB) شنیده شده و تلویزیون وارد SAFE MODE می شود.
   اینجا کلیک کنید

 18. Behtashk می گوید

  سلام خسته نباشید
  بنده sm9000 خریدم
  منتهی وقتی ps4 بهش وصل میکنم میشناسه ولی سیگنال نمیاره گاهی اوقات هم میزنه no signal
  با چند تا کابل امتحان کردم و کنسول هم روی تی وی دیگه سالمه
  لطفا راهنمایی کنید
  Ps4 من پرو نیست

  1. سردبیر می گوید

   قبلاً یکی از دوستان این مشکلو مطرح کرده بود و راه حلشو ذکر کردم ولی اگر شما در این مراحلو انجام دادید و در مرحله آخر مشکل دارید باید سعی کنید از طریق گزینه های دیگر با تغییر کیفیت و یا روزولوشن این کارو انجام بدید.
   البته این مشکل PS4 pro بیشتر دیده میشه ولی ابتدا سعی کنید سیستم عامل هر دو دستگاه رو آپدیت کنید بعد به اجرای مراحل زیر بپردازید
   1. از سلامت کابل HDMI اطمینان حاصل کنید.
   2.آپدیت سیستم عامل تلویزیون و PS4
   3.تنظیمات تلویزیون و PS4 را به حالت کارخانه بازگردانید.
   4.با گرفتن دکمه خاموش و روشنPS4 به مدت 7 ثانیه وارد حالت safe mode شوید.
   5.با استفاده از کابل دسته را به PS4 متصل کنید
   6.در این مرحله گزینه هشتمی را انتخاب کنید و HDCP only را انتخاب کنید. در صورت درست نشدن می تونید رزولوشن را روی کمترین حالت یعنی HD بزارید.

 19. alireza می گوید

  با سلام. من قصد خرید sm9000 رو دارم. ولی خیلی نگران اینم که مثلا موقع تماشای فوتبال و پاس دادن توپ دنباله داشته باشه. چطور بگم تو حرکات سریع کیفیتش پایین بیاد . آیا نگرانیم برا این مسئله بی مورده یا ن ؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   با فعال کردن HDR این موضوع تا حدی بهبود می یابد اما نکته ای که در اینجا باید اشاره کرد این است که بررسی های تخصصی سلام‌ بابا، معایب و مزایای تلویزیون ها بسیار ریز بیان می شوند؛ شاید اگر شما این موضوع را از فردی که سال ها از sm9000 استفاده کرده بپرسید آن را انکار کند. پس زیاد نگران آن نباشید.
   پیروز و سربلند باشید

 20. سعید می گوید

  سلام مجدد و ممنون از پاسخگویی سریع و دقیقتون به سوالات.
  مدلی که من از سایت سلام بابا خریداری کردم دارای گیرنده DVB-T هم هست اما وقتی بنده خواستم متصلش کنم از دو تا نصاب و یه تعمیرکار تلویزیون که پرسیدم گفتن اگر از این گیرنده تلویزیون ها استفاده کنی باعث میشه بوردش بسوزه و تلویزیون خراب میشه با هزینه تعمیر بالا. پس بهتره ازگیرنده DVB-T به هیچ وجه استفاده نشه و از رسیور مجزا استفاده کنید.
  آیا این حرفشون درسته؟
  چون من قبلا هم از افراد عادی و غیر تعمیرکار اینو شنیده بودم و الان از اینها هم شنیدم.

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   با تشکر از اظهار نظر شما
   با نظر این دوستان تا حدی موافقم؛ به طور دقیق تر می توان گفت وقتی که این قابلیت توسط ال جی در تلویزیون گنجانده شده پس استفاده از آن مشکلی نخواهد داشت اما گاهی تجهیزات جانبی روی آنها نصب خواهد داشت که تلویزیون قادر به تأمین برق آنها نخواهد بود به همین این کار موجب بروز مشکلاتی در بُرد یا قطعات داخلی خواهد شد.

 21. بابک می گوید

  سلام من خریدم اش ولی موقع نصب با کمی فشار به گوشه صفحه شکست باید موقع نصب کوچکترین فشار به صفحه نیارید فکر کنم نشه کاریش هم کرد بعد دیدم گفتید قابلیت اتصال به ماهواره را هم داره به چه صورت هست؟

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   بله، معمولاً سری های بالا از ضخامت کمی برخوردار هستند و کمی فشار و یا ضربه به صفحه یا پنل ممکن است منجر به شکستگی و یا آسیب دیدگی شود.
   جهت قابلیتی هم که ذکر کردید باید با یک نصاب مشورت کنید.

 22. معین می گوید

  سلام وقت بخیر – من مدل ۵۵ اینچ sm 9000
  دارم . اول اینکه طریقه اتصالش به تلفن همراه چطوریه ؟ گوشیم آیفون 6s هست و با چندتا برنامه lg tv plus و یا lg thinq هم نتوستم . از طریق Airplay هم نتونستم . میتونین آموزش صفر تا صد اتصال توضیح بدین یا کلیپ آموزشی قرار بدید . دوم اینکه برای جابه جایی کانالهای رسیور و یا کانالهای تلویزیون از چه طریقی میشه انجامش داد ؟ یعنی کانال های دلخواه به ترتیب بذارم . سوم اینکه تو دیدن فوتبال بعضی صحنه ها که سریع هستند انگار کیفیت پایین میاد یا انگار پرش داره . باید تنظیم خاصی داشته باشه تو تنظیمات ؟ چهارم اینکه اگه بخوام با بلوتوث به تلویزیون وصل شم و آهنگی اجرا کنم چطوریه ؟ لطفا اگه امکانش هست بصورت کامل مراحل اینجا بگین چون هستن کسایی که مبتدی ان و نیاز به راهنمایی بیشتری دارن . ممنون و سپاس

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود فراوان
   در مورد هر کدام از مواردی که مطرح نمودید در سلام‌ بابا مطالبی به نگارش درآمده که در ادامه به آنان اشاره خواهم کرد:
   1. جهت اتصال گوشی آیفون خود به تلویزیون SM9000 به مطلب” جدیدترین روش‌های اتصال آیفون یا آیپد به تلویزیون ” مراجعه کنید.
   2. برای تغییر عنوان، عدد و یا جایگاه هر کانال می توانید از طریق منو وارد بخش کانال یابی شده تا با انتخاب گزینه ویرایش کانال به این موارد دسترسی داشته باشید.
   3. در مورد افت کیفیت باید قابلیت HDR از طریق منو فعال شده باشد که جهت کسب اطلاعات تکمیلی می توانید طبق دستورالعمل های موجود در مطلب”کالیبره کردن تلویزیون | چگونگی تنظیم تصویر تلویزیون ” پیش بروید.
   4.در مورد اتصال از طریق بلوتوث نیز چنانچه گوشی خود را طبق مطلبی که در سوال یک گفته شده متصل کنید دیگر نیازی به بلوتوث نیست.

   پیروز و سربلند باشید

 23. Mp می گوید

  سلام وقت بخیر. دستکاه من مدل ۵۵ اینچ sm 9000
  توی تنظیمات دستگاه قسمت مدیریت کانال ها گذینه حذف برای کانال های اضافی نداره و بجاش ریستور و اسکیپ داره، فقط با ریست کردن دستگاه میشه تمامی کانال هارو حذف کرد ولی برای مدیریت کانال ها متاسفانه موفق نشدم گذینه حذف کردن رو پیدا کنم.
  ممنون میشم در این زمینه اگر اطلاعاتی دارید راهنمایی کنید.

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   به کمک ریموت خود دکمه list را بفشارید و در بخش program به وسیله دکمه های رنگی می توانید نسبت به ویرایش کانال ها بپردازید.
   پیروز و موفق باشید

 24. علی رزمی می گوید

  سلام آیا برای مدل sm9000 دفترچه فارسی موجود هست من هرچی سرچ کردم نتونستم فایلی پیدا بکنم براش چون واقعا خیلی امکانات داره عمده مشکلم هم وصل کردن گوشی و لپتاب بهش هست که هرکاری کردم از طریق وافای نشد

  1. محمدعلی می گوید
 25. سینا می گوید

  سلام من هم مشکل نبود airplay و دارم

 26. سعید می گوید

  سلام مجدد
  با تشکر از پاسخ سریع و دقیقتون به سوال قبلیم در مورد روش دستیابی به تله تکست این تلویزیون عالی، سوال جدیدی برامون ایجاد شده، آیا این تلویزیون قابلیت تصویر در تصویر که در هنگام پخش یک شبکه بتونیم تصویر کوچک شبکه های دیگری رو در گوشه های صفحه نمایش ببینیم داره یا خیر؟ اگر داره روش دستیابی به اون چیه؟

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   با تشکر از اظهار نظر شما دوست گرامی
   قابلیت تصویر در تصویر مربوط به مدل های قدیمی می باشد و در این مدل های جدید امکان استفاده از آنها وجود ندارد.

 27. حسین می گوید

  بابت پاسختون خیلی ممنونم فقط یه سوال تو این رنج قیمت گزینه ای بهتر از SM9000 هست؟

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   با تشکر از اظهار نظر شما
   مدل هایی همچون TU8500، Nano86 و x8000g نیز در این رنج قیمت قرار دارند که به نظر بنده SM9000 انتخاب بهتری می باشد.

 28. حسین می گوید

  سلام وقتتون بخیر خسته نباشید
  تو محدوده ۲۰ میلیون و اندازه ۵۵ اینچ کدوم رو پیشنهاد میدید؟ کیفیت تصویر تو حالت های مختلف روشنایی و استهلاک کمتر با توجه به تایم زیاد روشن بودن تلویزیون برام بیشتر مهم تره
  سامسونگ Q60T
  ال جی SM9000
  سونی X8000H
  خیلی ممنونم بابت راهنماییتون

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   تلویزیون ال جی SM9000 رو به شما پیشنهاد می کنم که هم استهلاک کمتری دارد و نسبت به بقیه مدل ها از سری بالاتری برخوردار می باشد یعنی سری 9.

 29. پیمان می گوید

  مجددا سلام
  مواردی که فرمودید رو چک کردم اما همچنان مشکل پابرجاست
  دقیقا خطوط تیره ای هستن که نسبتا به فواصل منظم از هم (حدود ۲۰ سانت) از بالا به پایین دیده میشن، انگار خطوط بین مناطق مستطیل شکل صفحه ال سی دی هست، یه چیزی مشابه اون چیزی که توی متن نوشتید « صفحه نمایش کثیف »

 30. پیمان می گوید

  سلام
  عذر میخوام مزاحم میشم
  یه سوال داشتم
  من سایز ۶۵ اینچ همین سری sm9000 رو گرفتم منتها توی تصاویر متحرک سریع مثل فوتبال حاله های تیره رنگی روی صفحه میبینم ( حاله هایی از بالا به پایین )
  البته در تصاویر ثابت یا سرعت پایین اصلا چیزی مشاهده نمیشه و فقط توی تصاویر سرعت بالا که مدام به چپ و راست حرکت میکنه دیده میشه!!
  راهی هست برطرف بشه؟!

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   اطمینان حاصل کنید که حالت HDR تلویزیون شما فعال است؛ در ضمن حالت های کاهش مصرف انرژی مثل saving energy رو هم غیرفعال کنید

 31. سعید می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  بنده به تازگی مدل 55 اینچ این تلویزیون رو از سایت سلام بابا خریداری کردم و تابحال ازش راضی بودیم خدا رو شکر.
  فقط مسأله ای که در موردش ابهام داریم اینه که آیا این تلویزیون قابلیت استفاده از تله تکست شبکه های مختلف صدا و سیما رو نداره؟
  من هرچی جستجو کردم راهی برای ورود به تله تکست در روی ریموت کنترلش پیدا نکردم

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   بله قابلیت تله تکست در این سری وجود دارد؛ مسیر زیر را دنبال کنید
   بر روی دکمه AD/SAP بر روی دکمه مجیک که به صورت سه نقطه و کنار عدد صفر می باشد کلیک کنید؛ 4 گزینه مانده به آخر آیتم تله تکست موجود می باشد

 32. sajadsx می گوید

  سلام
  مدل sm9000
  Upscaler نداره ؟

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   یکی از قابلیت های sm9000 ال جی ارتقاء کیفیت تصویر 4k Upscaler می باشد یعنی تصاویر با وضوح پایین رو تا حد زیادی می تونه ارتقا بده

 33. کرمنی می گوید

  سلام منوی تلوزیون میشه فارسی کرد

  1. ارمان می گوید

   درود برشما
   خیر،منو فارسی ندارند اما از زیرنویس فارسی پشتیبانی میکند
   موفق باشید

 34. منصور می گوید

  باسلام بنده sm9000 خریدم حدود 2ماه پیش ولی الان که بعضی بررسی هارو میخونم sm9500رو بهتر وسرتر ازین مدل میدونن آیا واقعا تفاوت تصویر این دومدل اینقد فاحش هست یانه
  درخصوص اتصال موبایل نیز متاسفانه هرکاری کردم موفق نشدم گزینه screen shaerرو میشه راهنمایی کنید درکدوم قسمت هست

  1. ارمان می گوید

   درود برشما
   خیر تفاوت آن چنانی ندارند و هردو بسیار تلویزیون خوبی هستند.
   برای اتصال موبایل لطفا به مطلب زیر مراجعه نماییدک
   https://www.salambaba.blog/6679/how-to-connect-android-phones-to-tv/
   موفق باشید

 35. احمدی می گوید

  سلام
  نوشته که یکی از معایب نوردهی در تاریکی هست
  یعنی برای گیمینگ خوب نیست آخه من بیشتر داخل تاریکی بازی میکنم.

 36. مهدی می گوید

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم با ۱۲تومن چه تلوزیونی خوبه بخرم؟
  با تشکر از سایت خوبتون

  1. ارمان می گوید

   درود برشما
   لطا برای اطلاعات بیشتر به کارشناسان فروش ما در سایت salaambaba.com مراجعه نمایید
   موفق باشید

 37. منصور می گوید

  باسلام لطفا نحوه اتصال موبایل به این تلویزیون رو میفرمایید
  آیا این تلویزیون قابلیت گالری مد داره که وقتی تلویزیون خاموش باشه به عنوان تابلو هنری همانند سامسونگ کیو70 استفاده کرد واگرچنین هست بی زحمت نحوه فعال سازی رو میفرمایید

  1. ارمان می گوید

   درود برشما
   در وبلاگ اتصال گوشی را جستجو نمایید مطلب کاملی در این مورد داریم اما گالری مود در سری اولد ال جی وجود دارد و این مدل ندارد
   موفق باشید

 38. حمید می گوید

  سلام من 55sm9000 دارم در بعضی از فیلم ها که حرکت سریع دارند تصاویر تار میشه آیا راهی برای رفع این مشکل وجود داره؟

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   حالت hdr و motion را درتنیمات فعال نمایید
   موفق باشید

 39. علی می گوید

  برای رنگ های اغراق شده و تصاویر رنگارنگ اغراق شده و پر زرق و برق بین این سه مدل شما کدوم رو توصیه میکنید؟
  Sm9000 LG
  X9500 sony
  Samsung Q70

  1. رضا سعیدی می گوید

   سلام و درود تلویزیون های X9500 sony – Samsung Q70 تفاوت کیفیتی ندارند از بابت موردی که شما فرومدید. هر کدام را انتخاب کنید فرقی نمیکند. البته sm9000 هم از دو مدل که شما فرمودی پایین تر نیست و نسبتا قیمت مناسبی هم دارد.

 40. محمد می گوید

  سلام خسته نباشید بین این تلویزیون و ru7300 کدام انتخاب بهتری هست

  1. رضا سعیدی می گوید

   سلام وقت بخیر. صد در صد تلویزیون ال جی sm9000 از هر نظر بالا تر است . نسبت به تلویزیون سامسونگ ru7300

 41. Abuzarrahimi می گوید

  سلام من تلوزیونsm9000روگرفتم چطور گوشی سامسونگ a7روبهش وصل کنم ممنون

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام وقت بخیر . این مدل برای اشتراک گذاری قابلیت میراکست و میرورینگ رو داره که در مطالب پایین توضیح داده شده
   https://www.salambaba.blog/21588/
   https://www.salambaba.blog/1100/ موفق باشید .

   1. حسین می گوید

    سلام من میخوام تلویزیون بخرم 7میلیون پول دارم نمیدانم چی بخرم لطفا راهنمایی کنید

    1. سانیا زارعی می گوید

     سلام وقتتون بخیر . در این رنج قیمت ما مدل 49UM7340 ال جی را به شما پیشنهاد می کنیم که میتونید امکاناتش رو داخل سایت بررسی کنید https://www.salaambaba.com/SBP-3595/ موفق باشید .

 42. محمدرضا می گوید

  سلام. وقت بخیر
  تفاوت های sm9000 با sk9500 چیه و در کل در سایز 55 پیشنهاد شما چیه؟ ممنون

  1. سانیا زارعی می گوید

   با سلام و درود . این دو مدل از تلویزیون های سری 9 ال جی با تکنولوژی نانوسل هستند اما sk9500 تولید 2018 و sm9000 تولید 2019 است . از لحاظ کیفیت و امکانات هم تقریبا در یک حد هستند اما sk9500 از لحاظ کیفیت ساخت و کیفیت تصویر کمی بالاتر است اما این مدل در بازار موجود نیست . مدل sm9000 انتخاب مناسبی برای شما است ، موفق باشید .

 43. یاسر می گوید

  سلام وقت بخیر
  میخواستم تفاوت مدلهای تلویزیون 55 اینچ sk9000 و sm9000 رو بفرمایید

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام وقتتون بخیر. در کل SM9000 و SK9000 بسیار شبیه به هم هستند. SM9000 تولید 2019 اما SK9000 تولید 2018 است . SK9000 دارای کنتراست بهتر است و می تواند کمی روشن تر باشد. SM9000 با پشتیبانی از HDMI 2.1 ، eARC و HDMI Forum VRR.کمی آینده نگرانه تر است. ،

   1. ستارامیدی می گوید

    سلام منم این تلوزیونو گرفتم روی ریموتش دکمه نتلفیکس وآمازون نداره خواهشا جواب بدین اگه میتونین راهنمایی کنین باقی تلوزیون عالی ومن راضیم

    1. سانیا زارعی می گوید

     سلام وقت بخیر . شما تلویزیون رو از کجا گرفتید ؟

    2. ناشناس می گوید

     سلام.آیا 49sm9000 در آینده نزدیک موجود میشود؟؟؟؟؟؟

    3. سانیا زارعی می گوید

     سلام وقت بخیر . این مدل در سایز 49 اینچ تولید نشده است .
     مدل sm8100 و 49SK8000 در سایز 49 این موجود هستند .

 44. حسن احمدی می گوید

  سلام من میخوام تلویزیون بخرم سایز ۵۵ بنظر شما این مدل خوبه یا sk8500

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام وقت بخیر . ما مدل SM9000 را به شما پیشنهاد می کنیم . این مدل تولید 2019 است و سرتر است .

 45. ستار می گوید

  سلام من این تلوزیون sm9000 تهیه کردم چرا روی ریموت کنترل وخود منواصلی برنامه آمازون ونتلفیکس و نداره مگه دو سه مدل داره خواهشا راهنمایی کنین ممنون

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام دوست عزیز . شما این تلویزیون را از کجا گرفتید ؟
   توی این مطلب ما عکس ریموت رو قرار دادیم و همانطور که می بینید روی کنترل دکمه نتلفیکس رو داره که رنگش هم قرمز است .

 46. سجاد می گوید

  درود. من sj850v دارم عالیه فقط از تماشای فیلم در تاریکی یکم ناراضی هستم مثلا نور زیرنویس اگر پس زمینه مشکی باشه پخش میشه. با توجه به اینکه امتیاز فیلم این مدل 7.1 هست و 850 نمرش 6.6 بود. شما اپدیت به این مدلو پیشنهاد میکنید یا اشتباه میکنم و این مدلم زیاد تفاوتی نداره.
  در ضمن لینک خرید سایز 55 اینچ وجود نداره.

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام . در کل مدل SM9000 سرتر از SJ850 است . این تلویزیون از لحاظ یکنواختی مشکی و خاکستری بهتر است . بدون شک کیفیت SM9000 بهتر است .

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.