اتصال کامپیوتر به تلویزیون ال جی

اتصال کامپیوتر به تلویزیون ال جی

اتصال کامپیوتر به تلویزیون ال جی

 ما در این مطلب به شما اموزش می دهیم که عکس ها و فیلم های خودتون رو از کامپیوتر به تلویزیون ال جی انتقال بدید. شما میتوانید فیلم ها و موسیقی را با استفاده از قابلیت SmartShare روی تلویزیونتون ببینید. و همچنین می توانید صفحه نمایش کامپیوتر خود را با استفاده از میراکست و به صورت بی سیم و یا با استفاده از کابل HDMI به صفحه تلویزیون منتقل کنید.

اتصال کامپیوتر به تلویزیون ال جی با استفاده از روش SmartShare

1- SmartShare چیست ؟ SmartShare برنامه ای در تلویزیون هوشمند شما است که به شما امکان میدهد فایل های چند رسانه ای را مستقیما از کامپیوتر به تلویزیون انتقال بدید. این به شما اجازه می دهد فیلم ها را تماشا کنید و یا به موسیقی ذخیره شده در کامپیوترتون بدون نیاز به انتقال فایل ها روی یک فلش یا DVD گوش بدید.

2- تلویزیون LG را روشن کنید. لازمه تلویزیون روشن باشه تا کامپیوترتون برای وصل شدن، اون رو شناسایی کند.

3- حالا تلویزیون ال جی و کامپیوترتون رو به اینترنت وصل کنید. به منظور انتقال فایل های رسانه ای کامپیوتر خود به تلویزیون LG Smart ، شما باید هر دو دستگاه یعنی تلویزیون و کامپیوتر را به یک اینترنت خانگی وصل کنید.

باز کردن پنجره Windows start

4- روی کامپیوتر Windows start که به شکل یک پنجره است را باز کنید ،(برای انجام این کار روی آرم ویندوز در گوشه پایین سمت چپ صفحه کلیک کنید).

 • قبل از اینکه بتوانید از SmartShare استفاده کنید، باید جریان رسانه ای را برای رایانه خود فعال کنید.

5- گزینه جریان رسانه را تایپ کنید با این کار رایانه شما برای منو گزینه های جریان رسانه ای که معمولا در کنترل پنل یافت می شود، جستجو می کند.

6- روی Media streaming options کلیک کنید. این در بالای نتایج منو است. انجام این کار منو گزینه های جریان رسانه ای را باز می کند.

7- حالا روی Turn on media streaming کلیک کنید. این گزینه در وسط پنجره است.

8- کادر کنار نام تلویزیون LG خودتون رو بررسی کنید. از میان گزینه های موجود حرکت کنید تا زمانی که تلویزیون ال جی خودتون رو پیدا می کنید. سپس کادر اون رو بررسی کنید.

 • اگر کادر قبلا چک شده باشد، لازم نیست که روی checkbox کلیک کنید.

9- روی OK کلیک کنید، اون در پایین پنجره است. کامپیوتر شما در حال حاضر قادر به پخش محتوا در LG TV شما است البته تا زمانی که هر دو به یک شبکه متصل هستند.

10- دکمه “Home” را فشار دهید (اون در وسط (یا قسمت پایین سمت راست) ریموت و به شکل یک خانه است).

انتخاب گزینه SmartShare

11- گزینه SmartShare رو انتخاب کنید. به سمت راست یا چپ حرکت کنید تا زمانی که آیکون SmartShare را پیدا می کنید. اون شبیه چهار کره رنگی (قرمز، زرد، سبز و آبی است)، سپس آیکون را با مکان نما انتخاب کنید و OK را فشار دهید.

12- Devices را انتخاب کنید. این برگه در سمت چپ صفحه است.

13- حالا کامپیوترتون رو انتخاب کنید. شما باید نام کامپیوترتون رو در صفحه “Devices” ببینید . آن را انتخاب کنید.

14- یک رسانه را برای پخش انتخاب کنید. هنگامی که صفحه کامپیوترتون رو باز می کنید، می توانید ویدیو، عکس و فایل های موسیقی را در کامپیوتر خود مرور کنید.

 • کامپیوتری که محتوا را از ان پخش می کنید باید روشن باشد و به حساب کاربری خود وارد شوید تا فایل های اون در اینجا نمایش داده شوند.

استفاده از روش Miracast

1- میراکست چیست؟ اگر شما فقط می خواهید محتویات صفحه نمایش کامپیوتر را در تلویزیون LG خود نمایش دهید. Miracast به شما این امکان را می دهد که محتوای صفحه نمایش خود را به طور مستقیم به تلویزیون ال جی بدون نیاز به کابل مشاهده کنید.

 • دقیق مثل گزینه SmartShare ، روش Miracast هم زمانی به خوبی کار می کند که هر دو دستگاه یعنی تلویزیون و کامپیوتر به جای Wi-Fi از طریق روتر به اترنت شما وصل باشند.

2- تلویزیون ال جی رو روشن کنید . برای انجام این کار دکمه Power رو روی ریموت فشار بدبد .

3- حالا روی ریموت دکمه “Home” رو فشار بدبد . این لیست برنامه های تلویزیون شما را باز می کند.

4- اتصال دستگاه را باز کنید. این برنامه به شما اجازه می دهد کامپیوتر ویندوز خود را به تلویزیون هوشمند LG  وصل کنید.

 • گزینه App List را انتخاب کنید.
 • بعد ایکون Device Connector را انتخاب کنید .
 • حالا OK را روی ریموت فشار بدبد .

5- حالا  PC رو انتخاب کنید. شما این گزینه را در صفحه Connector دستگاه پیدا خواهید کرد.

6- گزینه Screen Share رو انتخاب کنید. اون نزدیک دکمه صفحه نمایش است.

7- گزینه Miracast رو انتخاب کنید. این برگه در سمت چپ صفحه است.

8- سپس START رو انتخاب کنید. این در سمت راست صفحه است.

9- PC Windows 8.1 or later را انتخاب کنید . شما آن را در سمت راست صفحه نمایش پیدا می کنید. انجام این کار باعث می شود تا کامپیوتر تلویزیون LG شما را شناسایی کند.

 • ممکن است گزینه PC Windows 10 نیز وجود داشته باشد؛ اگر اینطور است، این گزینه را انتخاب کنید.

منوی pop-out Action Center

10- کامپیوتر خود را به تلویزیون وصل کنید. روی مربع  “Notifications” در گوشه پایین سمت راست صفحه نمایش کامپیوتر خود کلیک کنید تا منوی pop-out Action Center ظاهر شود ، و سپس موارد زیر را انجام دهید:

 • روی Project کلیک کنید .
 • روی Connect to a wireless display کلیک کنید.
 • روش اسم تلویزیون ال جی کلیک کنید .
 • اگر درخواست کد کرد، کد نمایش داده شده روی صفحه تلویزیون را وارد کنید.
 • حالا روی Connect کلیک کنید .

11- تلویزیون LG خودتون رو به عنوان خروجی صدا انتخاب کنید. اگر صدای کامپیوتر شما هنوز از کامپیوتر خارج میشه و نه از تلویزیون شما، پس موارد زیر را انجام دهید :

 • Start رو باز کنید.
 • sound رو تایپ کنید .
 • بر روی گزینه Speaker-shaped Sound کلیک کنید.
 • LG TV خود را در برگه Playback انتخاب کنید.
 • روی Set Default کلیک کنید .
 • روی  Apply کلیک کنید، سپس روی OK کلیک کنید.

12- از صفحه تلویزیون ال جی خود به عنوان یک فرمت از کامپیوترتون استفاده کنید. شما باید قادر به دیدن صفحه نمایش کامپیوتر خود در تلویزیون ال جی باشید. به این معنی که شما می توانید محتوای آنلاین تماشا کنید یا فیلم ها را از کتابخانه خود در تلویزیون تماشا کنید، در حالیکه شما از کامپیوتر به عنوان ریموت استفاده می کنید .

اتصال کامپیوتر به تلویزیون ال جی با استفاده از HDMI Cable

1- ابتدا اطمینان حاصل کنید که کامپیوتر شما دارای پورت HDMI است. (پورت HDMI شبیه به شکاف های نازک و پهن است که به قسمت پایین متصل شده و از بالای صفحه باریک تر است.همه کامپیوترهای مدرن دارای حداقل یک پورت HDMI هستند.

اتصال کامپیوتر به تلویزیون ال جی 

2- در صورت لزوم یک آداپتور خریداری کنید. اگر کامپیوتر شما یک پورت HDMI ندارد، شما باید یک اداپتور با خروجی HDMI خریداری کنید برای جاییکه به عنوان خروجی ویدیو در کامپیوتر شما استفاده میشود. گزینه های غیر معمول به جای HDMI عبارتند از DisplayPort، USB-C، DVI یا VGA (فقط رایانه های قدیمی).

3- کابلی را انتخاب کنید که متناسب با فضای شما باشد. فضای بین تلویزیون و کامپیوتر خود را اندازه گیری کنید . اگر از یک لپ تاپ استفاده نمی کنید، پس یک کابل HDMI را که چند فوت طول دارد، نیاز دارید.

 • تفاوت قیمت در کابل های HDMI دلیل چندان خاصی نداره و در کارایی اون ها تفاوت زیادی وجود نداره. تفاوت کیفیت در کابل های با طول زیاد معلوم می شود .
 • کابل HDMI مطابق با استانداردهای طولی تا 40 فوت (12.2 متر) است. کابل های بلندتری هم وجود دارند که از لحاظ فنی هنوز هم کار می کنند، اما احتمالا با استانداردها مطابقت ندارد.

اتصال کامپیوتر به تلویزیون ال جی 

4- یک طرف کابل HDMI را به تلویزیون وصل کنید. کابل HDMI باید به یکی از ورودی های HDMI در پشت (یا در کنار) تلویزیون وصل شود.

 • اگر تلویزیون ال جی شما دارای بیش از یک پورت HDMI باشد ، پورت آن شماره ای خواهد داشت . این شماره مربوط به کانال HDMI است که بعدا باید تغییر دهید.

اتصال کامپیوتر به تلویزیون ال جی 

نحوه اتصال کابل

5- طرف دیگر کابل HDMI را به کامپیوتر خود وصل کنید. کابل HDMI را به پورت کامپیوتر خود وصل کنید.

 • اگر از یک آداپتور برای خروجی ویدئو کامپیوتر خود استفاده می کنید ، آداپتور را به کامپیوتر وصل کنید ، سپس کابل HDMI را به پورت HDMI در خارج از آداپتور وصل کنید.

6- تلویزیون LG خود را روشن کنید. برای انجام این کار، دکمه Power را فشار دهید.

7- به ورودی HDMI بروید. از دکمه “ورودی” تلویزیون برای تغییر شماره HDMI که مربوط به ورودی تلویزیون است، که شما برای وصل کردن کابل HDMI خود استفاده کردید استفاده کنید. شما باید روی صفحه نمایش کامپیوتر خود را در تلویزیون ببینید.

رفع مشکل صدا

8- تلویزیون خودتون رو به عنوان خروجی صدا انتخاب کنید. اگر صدای کامپیوتر شما هنوز از کامپیوتر خارج شده و نه تلویزیون شما، موارد زیر را انجام دهید :

 • Start رو باز کنید.
 • sound رو تایپ کنید .
 • بر روی گزینه Speaker-shaped Sound کلیک کنید.
 • LG TV خود را در برگه Playback انتخاب کنید.
 • روی Set Default کلیک کنید .
 • روی  Apply کلیک کنید، سپس روی OK کلیک کنید.

9- از صفحه تلویزیون ال جی خود به عنوان یک فرمت از کامپیوترتان استفاده کنید. شما باید قادر به دیدن صفحه نمایش کامپیوتر خود در تلویزیون ال جی باشید. به این معنی که شما می توانید محتوای آنلاین تماشا کنید یا فیلم ها را از کتابخانه خود در تلویزیون تماشا کنید، در حالی که شما از کامپیوتر به عنوان ریموت استفاده می کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 4.2]

حتما ببینید

مقایسه ماشین ظرفشویی ال جی 425 با 512

مقایسه ماشین ظرفشویی ال جی 425 با 512

برند ال جی شرکت ال‌جی برند شناخته شده‌ و باسابقه‌ی کره‌ای و پیشرو در زمینه …

15 نظر

 1. ببخشید من تمام مراحل رو انجام دادم حتی کامپیوتر من تلویزیون رو تشخیص میده ولی متصل نمیشه و کانکت نمیشه به تلویزیون چند بار هم تلاش کردم فايده ای نداشت

 2. سلام ببخشید مزاحمتون میشم من کیسم Hdmi نمیخوره یه کابل تبدیل Vga به Hdmi خریدم بازم نشد بی زحمت اگه میشه راهنماییم کنید

  • سلام و عرض ادب
   خروجی رو روی extend تنظیم کنید؛ در صورت عدم رفع مشکل باید سرعت رفرش تلویزیون با کیس شما تنظیم شود.
   پیروز و سربلند باشید

 3. سلام وقتتون بخیر ببخشید از طریق ویندوز 7 نمیشه وصل شد؟
  اگر میشه لطفا راهنمایی کنید

  • سلام وعرض ادب
   از طریق خود ویندوز خیر ولی شاید بتونید یک برنامه برای اینکار وجود داشته باشد.

 4. سلام من با کابل hdmi و آدابتور امتحان کردم اما باز هم نشد تصویر بیاد

  • سلام و درود
   جهت نمایش محتوا باید سرعت رفرش کامپیوتر با تلویزیون شما هماهنگ باشد
   به طور مثال اگر سرعت رفرش تلویزیون شما 60 هرتز می باشد باید کامپیوتر خروجی تصاویر را با سرعت رفرش زیر 60 هرتز به نمایش بگذارد.
   در مواردی هم کیفیت تصویر تلویزیون پایین باشد این اتفاق ممکن است رخ بدهد.

 5. سلام.
  آیا تلویزیون مدل uk6300pvbg266666 قابلیت اتصال به لپ تاپ به صورت بی سیم را دارد؟
  خیلی تلاش کردم اما نشد متاسفانه.

  • درود برشما
   بله .در تنظیمات بعد از اتصال هر دو دستگاه به یک وای فای مشترک مثلا مودم منزل در تنظیمات تسویر تلویزیون را در حالت مانیتور بزارید
   موفق باشید

 6. سلام.کامپیوتر من جا کابل HDMIنداره بعدم از روش های دیگه هم نمی تونم چون تلویزیونم به اینترنت وصل نمیشه لطفا زود جوابم رو بدید.

 7. سلام
  ممنون از مطالبتون
  من از روش SmartShare استفاده کردم
  ویندوزم 10 هست smartshare رو روی PC نصب کردم، media streaming رو هم فعال کردم اسم تلویزیون هم توی لیستش بود.
  ولی در smartshare داخل تلویزیون، اسم کامپیوتر رو نشون نمیده.
  بعد طبق آموزش یک سایت دیگه اول تلویزیون رو از لیست divice های کامپیوتر حذف کردم و دوباره در قسمت add divice جستجوش کردم. ولی دیگه تلویزیون رو پیدا نمیکنه.
  چکار باید انجام بدم؟
  ممنون.

 8. با سلام چرا تلوزیون الجی sk79000به گوشی وصل نمیشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *