بررسی تخصصی تلویزیون ال جی SM9500

LG SM9500 TV Review

خــــــــوب رسیدیم به یکی دیگه از سری بررسی تخصصی های سلام‌ بابا؛ این داداشتون براتون بگه که در این اوضاع و احوال پیدا کردن یک تلویزیون مناسب با فضا و سلایق خودمون مثل موشک هوا کردن میمونه از بس که دنگ و فنگ داره ولی ما در این مقاله عزم خود را جزم کرده تا با بررسی تخصصی تلویزیون ال جی SM9500 و واکاوی ویژگی ها و قابلیت های آن، شما در این راه خطیر همراهی کنیم؛ البته در این بین چنانچه سؤالی داشتید میتونید به آسونی روی لینک های راهنما کلیک کرده یا در قسمت نظرات اونو با ما مطــرح کنید.

بررسی تلویزیون ال جی SM9500

تلویزیون اس ام 9500 ال جی

تلویزیون ال جی sm9500 با رزولوشن 4k و پنل IPS دارای کیفیت تصویر عالی و همچنین عملکرد حرکتی چشمگیری می باشد که افزون بر این موارد می توان به هندلینگ انعکاسی بالا و میزان روشنایی خیره کننده آن نیز اشاره نمود؛ همانطور که از پنل های IPS انتظار می رود نسبت کنتراست آن متوسط بوده و البته قابلیت نوردهی موضعی آن نیز در اتاق های تاریک عملکرد خوبی از خود نشان نداده است .

طیف رنگی گسترده، محتوای HDR روشن، نمایش نکات برجسته و رنگ های غنی از جمله دیگر نقاط قوت قابل ذکر می باشد. البته یکنواختی خاکستری متوسط و اثر صفحه نمایش نیز از جمله مواردی بوده که ممکن است موجب رنجش طرفداران محتواهای ورزشی شود که حفظ وضوح تصویر هنگام تماشا از کناره ها ممکن است تا حدی از این رنجش بکاهد؛ تأخیر در ورودی و زمان پاسخگویی بسیار کم هم می تواند خبر بسیار خوبی برای دوستداران گیم در مورد انتخاب sm9500 ال جی باشد. 

sm9500 یک تلویزیون UHD از سری محصولات NanoCell سال 2019 میلادی است که دارای امکانات و طراحی جدیدی نسبت به مدل پیشین خود بوده و رقابت تنگاتنگی با تلویزیون سونی X9500G را پشت سر گذاشته است.

طراحی تلویزیون ال جی SM9500

سبک‌

طراحی تلویزیون sm9500

طراحی تلویزیون ال جی sm9500 همانند دیگر محصولات ال جی بسیار چشم نواز بوده به نحوی که در نگاه اول حس خوبی به کاربر القا شده که رنگ نقره ای و انحنای موجود در پایه نیز تأثیر آن را دوچندان خواهد کرد؛ اگرچه لرزش های اندکی در اثر ضربه یا فشار ناگهانی به تلویزیون دیده می شود اما ساختار کلی تلویزیون از استحکام خوبی برخوردار است و شما دغدغه ای در مورد کیفیت ساخت آن نخواهید داشت. 

پایه های نگه دارنده

پایه های sm9500 از جنس پلاستیک و با رنگ نقره ای بوده که انحنای موجود همانند مدل SM8600، جلوه زیبایی به تلویزیون بخشیده است؛ به دلیل مدل خاص پایه فضای کمی از میز تلویزیون اشغال شده که می توانید از این فضا برای قرار دادن ساندبار یا دیگر وسایل استفاده کنید. میزان فضای اشغالی برای سایز 65 اینچ “12.5×”32.6 بوده که شاید لرزش هایی در پیکره تلویزیون بر اثر ضربه های ناگهانی دیده شود اما این مدل پایه ها به خوبی از تلویزیون پشتیبانی می کنند.

قسمت پشتی

پشت تلویزیزیون sm9500

ابعاد پشتی تلویزیون ال جی sm9500 نیز VESA 300×300 است یعنی هر کدام از منفذهای موجود در فضای پشتی که در حین نصب دیواری مورد استفاده قرار می گیرند 300 میلی متر از هم فاصله دارند؛ فضای پشتی تلویزیون دارای پس زمینه افقی بوده و از پلاستیک با کیفیت بالا ساخته شده است. سه بخش دارای فرورفتگی در پشت قابل مشاهده بوده که بخش فوقانی جهت تهویه هوا در عرض تلویزیون تعبیه شده و دو بخش دیگر مربوط به پورت ها می باشد که به صورت عمود بر هم هستند تا در صورت نصب دیواری هم تعدای از آنها به آسانی در دسترس شما باشند.

ضخامت

sm9500 ال جی جزو تلویزیون های نازک و با ضخامت 6.5 سانتی متری معادل 2.56 اینچ بوده که در صورت نصب کردن آن به صورت دیواری زیاد جلب توجه نخواهد کرد؛ حاشیه 1.2 سانتی متری (0.47 اینچ) همراه با خطوط نقره ای که دور تا دور قالب را در بر می گیرند جلوه ای عالی به آن می بخشد که به راحتی نظر بیننده را به سمت خود جذب می کند.

نمای کلی تلویزیون ال جی sm9500

کیفیت ساخت تلویزیون ال جی SM9500

شاید فقط وجود کلمه ال جی بر روی تلویزیون حرفی برای گفتن در مورد sm9500 باقی نگذارد اما در واقع  هم کیفیت ساخت آن بسیار عالی می باشد و اگر از لرزش های پایه چشم پوشی کنیم هیچ مشکل و یا کاستی در آن دیده نمی شود.


کیفیت تصاویر

کنتراست

همانطور که از تلویزیون های مجهز به پنل IPS همانند SM9500 ال جی انتظار داریم نسبت کنتراست در حدی معقول بوده  که این میزان با فعال شدن قابلیت لوکال دایمینگ به طور قابل ملاحظه ای بهبود می یابد؛ کنتراست به زبان ساده به تفاوت بین دو رنگ مشکی و سفید گفته می شود که یکی از مؤلفه های اصلی سنجش کیفیت تصویر به حساب می آید؛ به طور تخصصی تر نسبت کنتراست 1234 بوده که قابلیت لوکال دایمینگ به بهبود پیدایش رنگ سیاه کمک خواهد کرد.

این موضوع می تواند نتیجه عکس هم به دنبال داشته باشد؛ به طور مثال اگر نوردهی موضعی یا همان لوکال دایمینگ را روی”High”قرار دهید ممکن است مقدار برجسته سازی رنگ ها موجب آزار چشمانتان شود.

کنتراست sm9500 ال جی

 

[bs-quote quote=”ما پیشنهاد می کنیم از طریق منو گزینه LED Local Dimming را بر روی Medium تنظیم کنید تا از میزان هرگونه اعواج و ناهماهنگی کاسته شود.” style=”style-18″ align=”center” author_link=”https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/sm9500″][/bs-quote]

اوج روشنایی SDR و HDR

SDR و HDR دو نوع محتوای جدا از هم می باشد که تفاوت اصلی آن ها در کیفیت و میزان وضوح آنان می باشد به طوری که HDR جزئیات بیشتری را به نمایش خواهد گذاشت؛ به ترتیب مقدار اوج روشنایی SDR و اوج روشنایی HDR برای یک صحنه واقعی، 695 و 804 سی دی بر متر مربع (cd/m²) می باشد که هر دو نسبت به مدل پیشین آن افزایش یافته یعنی روشن تر شده اند و به خوبی می توانند در اتاق های روشن به نمایش محتوا بپردازند.

اگر به دقت تصویر به نمایش گذاشته شده زیاد اهمیت نمی دهید و ترجیح می دهید روشنایی تلویزیون بیشتر باشد می توانید برای محتواهای SDR حالت تصویر را بر روی Vivid و دمای تصویر را بر روی Warm2 و گزینه LED Local Dimming را روی بیشترین مقدار قرار دهید.

اگر به دقت تصویر به نمایش گذاشته شده زیاد اهمیت نمی دهید و ترجیح می دهید روشنایی تلویزیون بیشتر باشد می توانید برای محتواهای HDR می توانید حالت تصویر را بر روی CINEMA (نور پس زمینه هم روی 100 تنظیم شود) و دمای تصویر را بر روی Warm2 و گزینه LED Local Dimming را روی بیشترین مقدار قرار دهید.

یکنواختی خاکستری و یکنواختی مشکی

یکنواختی خاکستری به یکنواختی رنگ ها بر روی صفحه نمایش اشاره دارد این در حالی است که یکنواختی مشکی فقط یکنواختی رنگ مشکی را روی صفحه را در نظر می گیرد؛ میانگین یکنواختی خاکستری در هنگام نمایش 50% خاکستری، %6/502 و در هنگام نمایش 5% خاکستری، %0/852 می باشد که ممکن است اثر افکت آن برای هواداران مسابقات ورزشی کمی آزاردهنده باشد. یکنواختی مشکی نیز همانند یکنواختی خاکستری کمی ضعیف عمل کرده به طوری که از روی تصویر نیز هاله هایی در اطراف صلیب قابل مشاهده است.

زاویه دید

حفظ دقت و وضوح تصویر هنگامی که از طرفین به تلویزیون می نگریم بسیار حائز اهمیت خواهد بود که تحت عنوان مؤلفه ی زاویه دید بیان می شود؛ به عبارت دیگر در زاویه 42 درجه این تلویزیون ال جی، %80 رنگ ها شدت رنگ (کروم) خود را از دست داده و در زاویه 34 درجه نیز نور نمایشگر تا %75 نسبت به زاویه اصلی کاهش می یابد. این اعداد بیانگر یک زاویه دید عالی برای تلویزیون ال جی sm9500 بوده که یکی از دلایل آن می تواند پنل IPS موجود در آن باشد.

اگر دارای اتاق نشیمن بزرگی هستید این مورد می تواند برای شما بسیار ایده آل باشد اما چنانچه مایل هستید تلویزیونی با زاویه دید گسترده تری را خریداری کنید ما تلویزیون ال جی مدل C9 را به شما پیشنهاد می کنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به مقاله”قیمت و مشخصات تلویزیون OLED ال جی C9“مراجعه کنید.

بازتاب نور

تلویزیون sm9500 به لطف روکش نیمه شفاف خود از هندلینگ انعکاسی خوبی برخوردار است که اهمیت آن هنگام تابش نور خورشید یا چراغ های اتاق به صفحه تلویزیون مشخص می شود و مشکل چندانی دراین زمینه وجود ندارد مگر در مواقعی که نور خورشید به طور مستقیم به تلویزیون بتابد. 

بازتاب نور در تلویزیون ال جی sm9500

طیف رنگی

طیف رنگی گسترده یکی دیگر از نقاط قوت sm9500 ال جی بوده که در مطالب فوق نیز به آن اشاره شد؛ همانطور که از نمودار پیداست ممکن است صحنه های تاریک کمی روشن تر به نمایش گذاشته شوند اما در اصل مؤلفه PQ به خوبی دنبال می شود تا زمانی که در اوج روشنایی شروع به کاهش شیب و نزول کردن می کند. البته این نکته هم قابل ذکر می باشد که به دلیل کنتراست نه چندان عالی، رنگ مشکی به صورت کامل تشکیل نخواهد شد.

[bs-quote quote=”اگر احساس می کنید فیلم های HDR شما تا حدی کم نور است می توانید گزینه Dynamic Contrast را روی High قرار دهید؛ اگر مشکل رفع نشد می توانید Dynamic Tone Mapping را نیز فعال کنید ولی این نکته را مد نظر داشته باشید که این آیتم می تواند از جزئیات صحنه های تاریک نیز بکاهد.” style=”style-18″ align=”center” color=”#dda756″][/bs-quote]

گرادینت(محو شدگی رنگ ها)

محو شدگی رنگ ها نیز به صورت قابل توجهی عمل می کند به طوری که قابلیت Smooth Gradation نیز تا حدی به کاهش تداخل رنگ ها کمک کرده است؛  خطر سوختگی در طولانی مدت در اثر پایداری تصویر نیز تاکنون مشاهده نشده که باید در اینجا اشاره ای به آن می شد.


نمایش و پخش محتوا

زمان پاسخگویی

زمان پاسخگویی یکی از مؤلفه هایی است که ممکن است موجب تاری تصویر در حرکت های سریع شود؛ این زمان بیانگر میزان سرعت تغییر رنگ پیکسل ها از یک رنگ به رنگی دیگر باشد که به طور دقیق تر زمان پاسخگویی تلویزیون ال جی sm9500 برای %80 قابلیت آن، 5.4 میلی ثانیه و برای %100 قابلیت آن، 13.4 میلی ثانیه است یعنی مثلاً  تغییر کامل یک رنگ به یک رنگ دیگر زمانی بالغ بر 13.4 میلی ثانیه طول خواهد کشید که تنها دنباله ای از محو شدن، در محتواهای سریع قابل مشاهده می باشد.

زمان پاسخگویی در تلویزیون sm9500 ال جی

sm9500 ال جی دارای نرخ تازه سازی 120 هرتزی و همچنین  VRR است ولی از قابلیت نرخ تجدید متغیر یا FreeSync پشتیبانی نمی کند.

تأخیر در ورودی

پردازش اطلاعات دریافتی و نمایش آن بر روی تلویزیون مستلزم صرف زمانی است که به طور مثال این مقدار برای محتوایی با کیفیت 1080p و با نرخ 60 هرتز زمانی بالغ بر 13.7 میلی ثانیه طول خواهد کشید که بسیار عالی می باشد و حتی با فعال کردن حالت گیمینگ یا PC نیز می توان از این مقدار کاست؛ همچنین این تلویزیون مشابه مدل SM8600 دارای حالت Instant Game Response می باشد که با فعال کردن آن، هنگام روشن شدن کنسول هایی مثل XBOX حالت تصویر به صورت خودکار به حالت GAME تغییر خواهد کرد تا شما کمترین میزان لگ را در حین بازی تجربه کنید.

همانند مدل C9 ال جی این محصول نیز بیشتر رزولوشن های موجود را پشتیبانی خواهد کرد که از این بین می توان به رزولوشن های 1440p،1080p و 4k در نرخ های 60 و 120 هرتز اشاره نمود؛ البته برای استفاده از رزولوشن های 4k در نرخ تازه سازی 120 هرتز به وسیله دستگاه های دیگر باید این نکته را مد نظر داشته باشید که دستگاه و کابل باید از پورت HDMI2.1 پشتیبانی کنند همچنین برای نمایش بعضی از رزولوشن های بالا باید گزینه HDMI ULTRA HD Deep Color فعال شده باشد.

پورت های ورودی

پورت های تلویزیون ال جی sm9500

4 پورت HDMI، یک خروجی برای صدای دیجیتال(نوری)، یک کمپوزیت ورودی، 3 پورت USB، یک ورودی برای Ethernet و یک پورت آنتن وجود دارد.

پشتیبانی از فرمت های تصویری Wi-Fi (2.4 GHz,5 GHz)، HLG ،Dolby Vision ،CEC ،HDR10 ،HDCP 2.2 و همچنین فرمت های صوتی DTS، ARC، eARC و Dolby Atmos و Dolby Digital به کمک ARC از جمله دیگر مزیت های این محصول به شمار می آید. فرمت eARC امکان ارسال صدا با کیفیت بالا از طریق HDMI را برای شما فراهم می کند که برای استفاده از آن باید از گیرنده AV استفاده کنید.


کیفیت صدا

فرکانس صدا

کیفیت صدای sm9500 مناسب بوده و کمترین گستره فرکانسی آن 71.27 هرتز بوده که شاید باس عمیقی نداشته باشد اما سر وصدای اضافی هم تولید نکرده و مکالمات را به صورت روشن و قابل فهم ارائه خواهد کرد؛ سیستم صوتی قادر بوده صدای نسبتاً زیادی را تولید کند اما شاید برای محیط های شلوغ زیاد بلند نبوده لذا توصیه می کنیم برای تجربه ی صدای بهتر از بلندگوهای اختصاصی یا ساندبار استفاده کنید.


ویژگی های هوشمند

رابط کاربری

رابط کاربری تلویزیون اس ام 9500 ال جی

سیستم عامل sm9500 ال جی بر پایه WebOS نسخه 4.6 پایه گذاری شده که همانند دیگر تلویزیون های ال جی علاوه بر رابط کاربری عالی، کار با آن نیز آسان می باشد؛ البته داشبورد آن نیز با تغییراتی همراه بوده و تا حدی شبیه به تلویزیون های هوشمند طراحی شده است؛ همانند مدل UM7300 ال جی آگهی های تبلیغاتی بر روی رابط کاربری نمایش داده می شود که امکان حذف همه ی آنان وجود ندارد اما می توانید با غیر فعال کردن گزینه Home Promotion تا حدی از تعداد آنان بکاهید.

برنامه های تلویزیون ال جی sm9500

برنامه های تلویزیون ال جی sm9500

دسترسی به فروشگاه ال جی دسترسی شما به تعداد زیادی از برنامه ها را فراهم می کند هر چند تعدادی از برنامه های محبوب به صورت پیش فرض نصب شده اند و شما می توانید پس از نصب و راه اندازی به آسانی از آنان استفاده کنید؛ همچنین شما می توانید از طریق حافظه های خارجی مثل USB و یا از طریق سرویس هایی نظیر یوتیوب و یا نتفلیکس ویدیو ها را به صورت HDR پخش کنید؛ شما می توانید از طریق قابلیت Cast Capable صفحه نمایش تلفن همراه یا تبلت خود را بر روی تلویزیون به نمایش بگذارید.

کنترل از راه دور

ظاهر ریموت تلویزیون ال جی sm9500 بسیار شبیه به مدل قبلی آن است با این تفاوت که ویژگی های متعددی به آن افزوده شده است؛ کنترل صوتی، نشانگر موس و قابلیت CEC (استفاده همگانی) آن به نوبه خود بسیار جالب و کاربردی می باشد به نحوی که شما می توانید با استفاده میکروفون تعبیه شده در داخل ریموت و دادن فرامین صوتی نسبت به تغییر کانال، صدا و یا سرچ اقدام کنید. شما می توانید از این ریموت برای کنترل سایر دستگاه ها به وسیله قابلیت CEC استفاده کنید که یکی از ویژگی های جدید و در عین حال کارگشا بوده که برای دستگاه هایی که از HDMI-CEC پشتیبانی نمی کنند عالی است.

ریموت کنترل sm9500

در مواقعی که به ریموت تلویزیون ال جی sm9500 دسترسی نداشتید می توانید از دکمه ی موجود در زیر تلویزیون استفاده کنید که به شما امکان تغییر کانال، صدا و یا خاموش کردن تلویزیون را می دهد.

لوازم جانبی داخل جعبه

همراه با تلویزیون ال جی sm9500 نیز وسایل زیر گنجانده شده که به ترتیب شامل موارد زیر می باشد:

لوازم جانبی sm9500

 • باتری
 • بند مدیریت کابل
 • ریموت کنترل جادویی
 • دفترچه ی راهنمای کاربر
 • آداپتور ترکیبی کامپوزیت

تنظیمات تلویزیون sm9500 ال جی

10 حالت تصویر برای محتواهای SDR وجود دارد که به شما توصیه می کنیم حالت” (ISF Expert (Dark Room”را انتخاب کنید زیرا هم از وضوح بیشتری برخوردار است و هم گزینه های بیشتری را برای شخصی سازی در اختیار ما قرار می دهد ولی چنانچه محلی که تلویزیون در آن قرار دارد زیاد روشن است می توانید حالت “(isf Expert (Bright Room” را انتخاب کنید؛ برای بقیه تنظیمات می توانید طبق جدول زیر عمل کنید ولی این نکته را مد نظر داشته باشید که دو شاخص Backlight و Brightness باید بسته به میزان نور اتاق تنظیم شود لذا مقدار دقیقی برای این دو ارائه نمی دهیم.

تنظیمات مقدار پیشنهادی
Backlight
Contrast 90
Brightness 50
Sharpness -0-
Color 50
Tint -0-

تنظیمات تلویزیون ال جی sm9500

اگر احساس می کنید فیلم های HDR شما تا حدی کم نور است می توانید گزینه Dynamic Contrast را روی High قرار دهید؛ اگر مشکل رفع نشد می توانید Dynamic Tone Mapping را نیز فعال کنید ولی این نکته را مد نظر داشته باشید که این آیتم می تواند از جزئیات صحنه های تاریک نیز بکاهد. برای دیگر تنظیمات می توانید روی هر کدام از بخش زیر کلیک کنید تا توضیحات مربوط به هر کدام برای شما نمایش داده شود.

در این بخش می توانید Dynamic Contrast و Super Resolution را خاموش کرده و Color Gamut را روی حالت خودکار، Gamma را روی 2.2 و Color Tempreture روی default بگذارید.

هنگام پخش محتوای HDR برخی از تنظیمات به طور اتوماتیک تغییر خواهد کرد به طور مثال نور پس زمینه تا 100 افزایش پیدا خواهد کرد لذا توصیه می کنیم این موارد را روی حالت پیش فرض قرار دهید.

این مورد هم ممکن است بسته به هر فرد و یا مکانی مقداری متفاوت داشته باشد اما چنانچه مایل به فعال کردن آن داشتید می توانید گزینه TruMotion را روی User گذاشته و مقادیر De-Blur و De-Judder را با توجه به تصویری تنظیم کنید.

به زبان ساده این گزینه برای کاهش میزان لرزش تصاویر کاربرد دارد که اگر به تماشای فیلم زیاد علاقه دارید می توانید آن را فعال کنید در غیر این صورت آن را بر روی حالت پیش فرض قرار دهید؛ پس از فعال کردن گزینه Real Cinema از طریق منو و تغییر Trumotion بر روی User دو گزینه De-Judder و De-Blur را روی صفر قرار دهید.

در صورت اعمال کردن تنظیمات گفته شده فقط کافی است که حالت تصویر را روی گیمینگ گذاشته و گزینه Ultra HD Deep Color را برای پورت ورودی کنسول یا کامپیوتر فعال کنید.

تنظیمات تلویزیون ال جی sm9500

نظرات خریداران تلویزیون sm9500 ال جی

مطالبی که در فوق ارائه شد همه برای شناخت هر چه بیشتر شما با تلویزیون SM9500 بود ولی آنچه که از همه مهمتر است نظر خریدار یا کاربران بعد از خرید می باشد که بدین منظور در ادامه نظر سه تن از خریداران این محصول را برای شما قرار می دهیم تا با دیدگاه این دوستان نیز در مورد SM9500 آشنا شوید.(برای مشاهده نظرات کامل این دوستان و همچنین دیگر نظرات موجود خریداران بر روی اسم هر کدام از آنان کلیک کنید)

[bs-quote quote=”عرض سلام خدمت مجموعه سلام‌ بابا و تشکر از سرکار خانم محمدی بابت پیگیری و راهنمایی درست ایشان.بنده در مورد خرید از سایت های بانه دو دل بودم ولی وقتی نظرات مشتریان مجموعه سلام‌ بابا را خواندم و با مشاوره خوب خانم محمدی تلویزیون lg 65sm9500 را خریدم که کیفت تصویر و صدای خیلی خوبی داره و ساخت کره است البته نباید…” style=”style-11″ align=”center” author_name=”محمد حسینی از تهران” author_job=”خریدار تلویزیون ال جی sm9500″][/bs-quote] [bs-quote quote=”ضمن تشکر از تلویزیون خریداری شده کاملاً راضی هستم تلویزیون LG65SM9500…” style=”style-11″ align=”center” author_name=”محمد رضائی از گرگان” author_job=”خریدار تلویزیون ال جی sm9500″][/bs-quote] [bs-quote quote=”من تلويزيون sm9500 الجى را خريدارى كردم خيلى راضى هستم و…” style=”style-11″ align=”center” author_name=”رشادی از تهران” author_job=”خریدار تلویزیون ال جی sm9500″][/bs-quote]

چنانچه در مورد تلویزیون ال جی sm9500 سؤال یا پیشنهادی داشتید می توانید از طریق انجمن و یا قسمت نظرات با کارشناسان سلام‌ بابا در ارتباط باشید:)

در پـــــــــــــــــــناه حق…

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3.5]
دیگران خوانده اند:
8 نظرات
 1. ابراهیم می گوید

  سلام میخواستم زیرنویس فارسی روتوتلویزیون ال جی sm9500 اجرا کنم ولی فارسی نداره چطوربایدفایل زیرنویس رو انتقال بدم تا پخش کنه،توضیح بدید ممنون میشم

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   جهت کسب اطلاعات تکمیلی می توانید به مطلب”آموزش فعال سازی زیرنویس فیلم در تلویزیون” مراجعه کنید.
   پیروز و سربلند باشید

 2. ابراهیم می گوید

  سلام شما گفتید تلویزیون sm9500 فاقدپورت hdmi2.1 هست ولی من توهرسایت ایرانی وخارجی رفتم گفته بودن که داره وشماهم توبررسیتون نوشتید ۱۲۰ هرتزروداره

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود فراوان
   متأسفانه در ارزیابی های اولیه این مدل جزو مدل های دارای HDMI2.1 دسته بندی نشده بود و به همین دلیل این خطار رخ داده بود که بابت آن عذرخواهی می کنم؛ جهت آشنایی بیشتر با مدل های دارای این ویژگی می توانید به مطلب”لیست تلویزیون های دارای HDMI2.1” مراجعه کنید.
   پیروز و سربلند باشید

 3. ابراهیم می گوید

  سلام برای آپدیت تلویزیون ال جی مدل sm9500 ازطریق فلش باید اسم پوشه ای که میزاریم داخل فلش چی باشه واینکه جزییات آپدیت روازکجابفهمم چیه،ممنون

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   فایل آپدیت را داخل پوشه نزارید تا مستقیم روی فضای USB باشد و راحت تر شناسایی شود و سعی کنید جز فایل آپدیت مورد دیگری روی USB نباشد.
   هنگام دانلود از سایت اصلی جزئیات معمولاً ذکر خواهد شد.
   پیروز و سربلند باشید.

 4. بهرامی می گوید

  سلام . خسته نباشید.
  مطالب خیلی خوب هستن و از این که ترجمه ی فارسی شدن استفاده می کنیم. فقط یه نکته هست که در بعضی از مطالبتون هست اینه که نام برند رو اشتباه ذکر می کنید. مثلا در این مطلب که در مورد ال جی sm9500 است یه بار نوشتید سامسونگ sm9500 و یه بار نوشتید سونی sm9500. حالا در اینجا خیلی گیج کننده نیست ولی یه مطلب در مورد کمپرسور کولر بود که اشتباها یه نوع کمپرسور رو دو بار توضیح مختلف نوشته بودید که گیج کننده شده بود

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   خیلی ممنون و تشکر از توجه شما، حتما ویرایش می شود
   موفق باشید

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.