طرز استفاده از مایکروویو

طرز استفاده از مایکروویو

اجاق مایکروویو یکی از دستگاه های کارامد صرفه جویی در وقت و انرژی به شمار می رود. این دستگاه از امواج مایکروویو برای پخت غذا استفاده میکند. مایکروویو به معنی امواج کوتاه است. مایکروویو ها امواج الکترومغناطیسی با طول موج کوتاه و در نتیجه انرژی بالا هستند که از انها میتوان برای پخت مواد غذایی اب دار استفاده کرد. امواج مایکروویو در برخورد با اشیاء مختلف واکنش های متفاوتی دارند. مثلا فلزات این امواج را دفع می کنند موادی مانند شیشه و پلاستیک این امواج را عبور می دهند و مواد ابدار این امواج را جذب می کنند.

طرز استفاده از مایکروویو

ویدیو پایین طرز استفاده از مایکروویو را به طور کامل شرح می دهد.

مایکروویو

مایکروفرها کارایی ها و امکانات متفاوتی دارند. اولین و تنها مورد که توی همه مایکروفر ها مشترک هست، استفاده از امواج یا اشعه مایکرو یا مایکرو ویو هست. به این ترتیب که با ایجاد انرژی جنبشی توی مولکول های ماده، باعث ایجاد گرما میشه. دومین امکان، امکان گریل هست. به این ترتیب که المنت هایی توی دستگاه وجود داره که داغ میشه و باعث میشه گرمای موضعی زیادی ایجاد بشه اما امکان کنترلش وجود نداره. یعنی این امکان نیست که براش دما تنظیم کنید و روی اون دما، گرما و حرارت رو نگه داره.

طرز استفاده از مایکروویو

بعضی از مایکروفر ها امکان بخارپز هم دارند که باید حتما در ظروف مخصوص خودش این کار انجام بشه و دقیقا طبق نکاتی که توی دفترچه گفته شده. امکانات جانبی زیاد دیگه از قبیل یخ زدایی، برنامه های پخت از پیش تعیین شده و … هم وجود دارد.

حالت convection

اما چیزی که برای ما مهمه و راحت تر از همه میتوانیم باهاش کار کنیم  convection هست؛ که احتمالا با اسم اختصاری CONV روی دکمه های مایکروفرتون میتونید ببینید. این امکان، هوای گرم رو به داخل مایکروفر میفرسته و به کمک سیستم تهویه ای که داره، این هوا رو در همه جای مایکروفر به صورت یکنواخت به گردش در میاره و دما رو در طول پخت کاملا یکسان و ثابت نگه میداره.

طرز استفاده از مایکروویو

استفاده از حالت کانوکشن

تنظیم این حالت بسیار راحته. به این صورت که طبق دفترچه راهنما، وارد بخش کانوکشن میشید و دما رو روی دمای گفته شده توی رسپی تنظیم میکنید و اجازه میدید که گرم بشه. بعد از اینکه بوق زد و به شما اعلام کرد که به دمای تنظیم شده رسیده، بهش زمان میدید و پخت رو انجام میده. استفاده از مایکروفر یا همان مایکروویو برای پخت و پز، چون در زمان کوتاه تری غذا را میپزد باعث نگهداری بیشتر مواد مغذی موجود در غذا میشود.

طرز استفاده از مایکروویو

استفاده از گریل (Grill)

طرز استفاده از مایکروویو : گریل (Grill) همان سرخ‌ کن یا برشته‌ کن است. از این دکمه می‌ توانید برای برشته کردن سطح غذای پخته شده استفاده کنید. در این حالت غذا بدون در پوش، روی پایه قرار می‌گیرد. دکمه گریل ممکن است تا سه درجه تنظیم داشته باشد که هر کدام مختص یک سری از غذاهاست.

Grill

 • گریل (1) : حرارت زیاد و زمان کوتاه (فقط روی غذا برشته می‌ شود و سریع‌ تر عمل میکند) ماهی، مرغ، کیک، پیتزا و همبرگر.
 • گریل (2) : حرارت کم و زمان زیاد (فقط روی غذا را برشته می‌کند) مانند مثال‌ های بالا با زمانی طولانی‌ تر تا حضور مهمان (زمانی که ما فرصت به اندازه کافی داریم).
 • گریل (3) : حرارت و زمان در حد هم. فقط زیر غذا را برشته میکند. برای ته دیگ، ته چین، زیر کیک و زیر خمیرها استفاده میشه.

طرز استفاده از مایکروویو

روش تمیز کردن مایکروویو

هر گونه باقی مانده غذا در فر را می توان با تمیز کردن با یک دستمال مرطوب، پاک نمود.  در پخت توسط روش کانوکشن یا ترکیب، کثیف شدن ان بیشتر رخ می دهد. چهارپایه درون فر، صفحه گردان یا سینی روی ان قابل حرکت دادن هستند و می توان ان ها را با دست یا در ماشین ظرفشویی شست. هر گونه سررفتگی غذا را باید فورا تمیز کرد. بهتر این است که بعد از هر بار مصرف مخصوصا به طریق کانوکشن یا ترکیبی ان را تمیز نمود.

اسپری تمیز کردن فر

همچنین می توان از اسپری های تمیز کردن فر استفاده نمود اما باید ان ها را روی دستمال پاشید نه اینکه مستقیما روی سطح فر ریخت زیرا ممکن است به درون حفره ها نفوذ کرده و باعث خرابی قسمت های مختلف ان شوند. همیشه بعد از پاک کردن محوطه ان،‌ با یک دستمال که با اب خالص شسته شده تمام قسمت های ان را کاملا پاک کنید. اگر هر بار پس از مصرف ان را تمیز کنید، نگهداری ان بسیار راحت خواهد بود.

طرز استفاده از مایکروویو

استفاده از سرکه سفید برای تمیز کردن 

برای تمیز کردن مایکروویو و جلوگیری از صرف وقت و تلاش برای سائیدن لکه‌ ها، فقط کافی است که یک چهارم فنجان سرکه و یک فنجان اب را مخلوط کرده، به مدت یک یا دو دقیقه درون مایکروویو قرار دهید و بگذارید تا مخلوط به نقطه جوش برسد. سرکه پاک کردن لکه‌ های غذایی را که داخل مایکروویو چسبیده‌ اند، اسان میکند و شما می‌ توانید با استفاده از یک اسفنج یا تکه‌ ای پارچه نرم لکه‌ ها را از بین ببرید.

قابلیت تمیز کننده خودکار

برخی از مایکروفر ها دارای قابلیت تمیز کننده خودکار هستند. در این محصولات قابلیت خود تمیز کننده حرارتی وجود دارد. با استفاده از این قابلیت بدون کاربرد مواد شوینده یا مواد شیمیایی خاص قادر خواهید بود فضای داخلی ماکروفر را تمیز نمایید.

نکات مهمی که باید در استفاده از مایکروویو رعایت کرد

 • ظروف ارکوپال، سرامیکی و پیرکسی که فاقد لبه های فلزی باشند برای استفاده در مایکروفر مناسب هستند. فقط اندسته از ظروف پلاستیکی که مخصوص مایکروفر ساخته شده اند برای استفاده در مایکروفر مناسبند.
 • درب مایکروفر خوردگی و زنگ زدگی نداشته باشد و به راحتی باز و بسته شده و لولای ان در وضع مناسبی باشد . و همچنین خوردگی و زنگ زدگی در درب و داخل مایکروفر نباید اشکار باشد.
 • وزن ماده ي غذايي نيز تأثير مهمي در زمان پخت يا گرم کردن دارد. هرچه وزن مواد بيشتر شود، زمان استفاده از دستگاه نيز بيشتر ميشود؛ ولي قدرت هميشه ثابت است.
 • برای بیرون اوردن غذا از مایکروفر محتاط باشید چرا که امکان دارد غذای درون ظرف مایکروفر داغ باشد در حالی که ظرف ان سرد است.
 • ظروف و وسایل سنگین را روی دستگاه قرار ندهید.
 • به هیچ عنوان مایعات قابل اشتعال را در ماکروفر قرار ندهید.
 • در مایکروویو از ظروف در بسته استفاده ننمایید.
 • برای پختن غذاهای یخ زده لازم است یخ انها قبل از پخت اب شود.
 • در پخت مایکروفر از مقدارکمتری اب استفاده کنید تا پخت سریعتر انجام شود .
 • به هيچ وجه در حالت مايکروويو دستگاه را خالي از مواد روشن نگذاريد تا به موتور ان اسيبي وارد نشود.

طرز استفاده از مایکروویو

چند نکته مهم

 • فقط در حالت کانوکشن میتونید از قالب های فلزی استفاده کنید.
 • در پخت با مایکروویو به نمک کمتری نسبت به پخت عادی نیاز دارید .
 • هیچگاه در مایکروویو روغن را به تنهایی داغ نکنید دمای زیاد روغن باعث اتش گرفتن می شود.
 • اگر خواستید غذا را هم بزنید در دستگاه را باز کنید در این حالت مایکروویو خاموش میشود ولی زمان باقی می ماند برای ادامه پخت، در را ببندید و دکمه START را فشار دهید.
 • از این دستگاه می‌ توان برای اب کردن کره، شکلات و ژلاتین استفاده کرد (زمان باید خیلی کوتاه باشد و به مرحله داغ شدن نرسد).
 • مواد دارای پوسته مانند سوسیس و گوجه فرنگی و سیب زمینی را با جسم نوک تیز قبلا سوراخ کنید بعد داخل دستگاه بگذارید تا نترکند.
 • مایکروویو وسیله‌ ای ایده ال برای نرم کردن نان بیات است. البته بهتر است از قطعات کوچک نان استفاده کرده و بلافاصله ان را مصرف کنید زیرا به محض سرد شدن دوباره سفت می‌ شود.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 25 میانگین: 3.8]
دیگران خوانده اند:
254 نظرات
 1. ناهید زارع می گوید

  سلام .ماکروویو بنده بیم آلمان هستش مدل G8023YSL-V1 دفترچه رو دارم ولی ترجمه نداره . غذا داخلش بسیار خشک و غیر قابل مصرف میشه لطفا راهنماییم کنین .ممنونم

 2. ناشناس می گوید

  سلام من دو ساله مایکروویوگوفر خریدم اماتا حالا دکمه گریلش نتونستم به کار بندازم لطفا راهنمایی کنید🙏

 3. چاوشیان می گوید

  سلام میشه لطفا دفترچه راهنمای ماکروویو کنوود مدل mw786 رو برام ارسال کنین ممنون میشم بلد نیستم باهاش کار کنم

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   متأسفانه همچین موردی رو در دسترس نداریم قربان

 4. مژگان فلاح می گوید

  سلام لطفا دفترچه راهنمای فارسی مایکروویو شارپ مدل
  R_77AT(st)
  باعکس میفرستید ممنون

 5. Zohreh می گوید

  سلام من ماکروفر کرال ۴۲لیتری دارم دفترچش موجوده برام بفرستید

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   متأسفانه خیر

 6. علی می گوید

  سلام وقت بخیر
  من یه مایکروویو لتو پلاس مدل mg 12 دارم. تو خونه ای که خریدیم نصب بوده و اصلا طرز کار باهاش رو بلد نیستم دفترچه ای هم داخلش نیست. یه سینی فلزی گردان یه سینی شیشه ای و یه توری فلزی و دو تا سه پایه با سایز های متفاوت داره. روی دیوار داخلی هم جای دو تا طبقه هست آیا باید از همون سینی شیشه ای به عنوان طبقه استفاده کنم چون اون توری فلزی عرضش کمتره و قابلیت قرار گرفتن به صورت طبقه نداره. و کاربرد طبقات مختلفش برای چیه و یا کاربرد سه پایه هاش چیه کاربرد سینی شیشه ای و توری فلزی چیه
  آیا میشه ازش به عنوان فر استفاده کرد و از امواج مایکروویو استفاده نشه و کلی سوال دیگه؟!
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   در وهله اول توصیه می‌کنم نگاهی به ویدیوهای موجود در این مطلب بیندازید تا به خوبی با طرز کارکرد مایکروویوها آشنا شوید؛ شما بسته به غذا می‌تونید از طبقات مختلف استفاده کنید. از توری هم برای در هنگامی که قالب کیک یا سایر ظروف استفاده می‌کنند تا گرما از این طریق به بخش‎‌های زیرین نیز ساطع شود.
   در مورد سؤال آخر هم بسته به برنامه‌های موجود بر روی مایکروویو شما دارد(چون آشنایی زیادی با این مدل ندارم ترجیح میدم اظهار نظر خاصی نکنم)

 7. آرزو می گوید

  سلام عرض ادب ممنون از سایتت خوبتون
  ماکروفرالجی این مدلG-4012SMکانوکشن داره؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   هر چند مشخصات کامل این مدل در سایت ال جی ذکر نشده ولی در توضیحات کوتاه به گریل اشاره شده است نه کانوکشن

 8. ارزو می گوید

  سلام ماکروفر ال جی کانوکشن داره این مدل؟؟mh7940s.sclqdei

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   لطفاً مدل مایکروفر خود را به درستی وارد کنید.

 9. محمد بهرامپور می گوید

  با عرض سلام مجدد سوالی داشتم خدمت شما ارسال کردم ولی پاسخی دریافت نکردم با سپاس

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   به نظر شما پاسخ داده شد و هم اکنون می توانید پاسخ آن را در زیر یا ایمیل خود مشاهده کنید.

 10. محمد بهرامپور می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید بنده ماکرویو … پاناسونیک مدل nn-cs599s دارم ولی نه دفترچه راهنما دارم نه طرز کار با ان را و .. خواهش میکنم راهنمایی فرمایید یا اینکه دفترچه راهنما را از کجا میتوانم تهیه کنم با سپاس بیکران

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   جهت آشنایی با طرز کار آن می توانید از آموزش های تصویری موجود در مطلب”پخت کیک با مایکروویو ال‌جی، سامسونگ، پاناسونیک، دوو، کنوود
   “استفاده کنید دوست عزیز

 11. محمدرضا روشندل می گوید

  سلام خسته نباشید من مایکروفر پارادایس مدل P_3014دارم طریقه پخت کیک وپیتزا رو نمیدوم اگ میشه راهنمایی کنین ممنون

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   از آموزش های ویدیویی موجود در مطلبی که لینک آن در ادامه برای شما گذاشته می شود استفاده کنید.
   پخت کیک با مایکروویو ال‌جی، سامسونگ و…
   پیروز و سربلند باشید

 12. لاله می گوید

  سلام دفترچه راهنمای فارسی پاناسونیک مدل nn c2033s رو میخواستم

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   متأسفانه در حال حاضر دفترچه این مدل در دسترس نیست.

  2. ارزو می گوید

   سلام من ماکروفر پاناسونیک دارم nn_gf569m این مدل کانوکشن داره؟

   1. سردبیر می گوید

    سلام و درود
    طبق اطلاعات ذکر شده در سایت اصلی این مدل فاقد کانوکشن می باشد.
    پیروز و سربلند باشید

    1. ارزو می گوید

     ممنون ازسایت خوبتون

 13. پرویز سهرابی می گوید

  سلام دفترچه فارسی ماکروفر مدلMG40J5133AT موجود هست

 14. pimsn می گوید

  سلام
  من ماکروویو هاردستون خریدیم ولی دقیقا چند با غذا مثل سنگ شد…
  لطفا راهنمایی بفرمایید اگر دفترچه ای داری یا فیلمی دارید بزارید خواهشن
  چون چند بار تصمیم گرفتم از پنچره پرتش کنم. این آخرین شانسشه برا سالم موندن

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   متأسفانه اطلاعات زیادی از این برند در دسترس نیست و به شخصه اولین باره که اسمشو شنیدم.

 15. Elnaz می گوید

  من دفترچه ماکروویو سامسونگce2870میخوام

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   متأسفانه دفترچه این مدل در دسترس نیست ولی جهت کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با نحوه کارکرد با آن می توانید به مطلب” پخت کیک با مایکروویو ال‌جی، سامسونگ و..” مراجعه کنید.

 16. صبا می گوید

  سلام خسته نباشید من مایکروویو کانسون دارم ولی متاسفانه گزینه کیک نداره یا کانوکشنی ک گفتید نداره یه جایی بهم گفتن دکمه گریل رو ۳بار بزن تنظیم کن بذار ولی کیکم سوخت لطفا اگه بلدید راهنماییم کنین.

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   از ویدیوی پخت کیک با مایکروویو ال جی در مطلب” پخت کیک با مایکروویو ال‌جی، سامسونگ، پاناسونیک، دوو، کنوود” استفاده کنید که بدون گریل و کانوکشن می باشد استفاده کنید.

   پیروز و موفق باشید

 17. طاهره ملکی می گوید

  سلام
  من مایکروویو 42 لیتری کرال دارم. طریقه پخت پیتزا و کیک باهاش رو نمیدونم. فقط در دستوراتش نوشته توان مایکروفر 1100 و توان مایکروویو1400. دکمه کانوکشن هم نداره و فقط دکمه گریل داره که اونم نمیدونم چطور کار میکنه. ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   با مراجعه به مطلب ” پخت کیک با مایکروویو ال‌جی، سامسونگ، پاناسونیک، دوو، کنوود ” می توانید آموزش های تصویری موجود را در این رابطه مشاهده کنید.

 18. محدثه می گوید

  سلام فیلمهای ماکروویو ال چی و سامسونگ …رو دیدم همه از کانوکشن استفاده کرده اما ماکروویو من گوسونیک ۵۲۰ هست و اصلا کانوکشن نداره و فقط کامبی ۱ و ۲ و گریل و WEI.ADJداره برای پخت کیک و … از کدوم اینا باید استفاده کنم؟ تو رو خدا کمک کنید

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   از ویدیوی پخت کیک با مایکروویو ال جی در مطلب” پخت کیک با مایکروویو ال‌جی، سامسونگ، پاناسونیک، دوو، کنوود” استفاده کنید که بدون گریل و کانوکشن می باشد استفاده کنید.
   پیروز و موفق باشید

 19. محدثه می گوید

  سلام من ماکروویو گوسونیک ۵۲۰ دارم کانوکشن نداره و فقط گریل و کامبی ۱و ۲ داره . هرچی هم کیک پختم مثل سنگ شده برای پخت کیک و مرغ از کدوم استفاده کنم تو رو خدا کمکم کنید . مثلا برنامه پخت هم داره ولی غذا افتضاح میشه

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   از فیلم های آموزشی قرار داده شده در مطلب” پخت کیک با مایکروویو ال‌جی، سامسونگ، پاناسونیک، دوو، کنوود ” استفاده کنید.

 20. غزاله** می گوید

  سلام وقت بخیر،مایکروویو من ال جی مدل MH826هست، دفترچه تمام انگلیسیه،
  چطوری میتونم باهاش کار کنم؟؟؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   طبق دستورالعمل های موجوذ در فیلم های اینجا استفاده کنید.
   پیروز و سربلند باشید

 21. نرگس می گوید

  با سلام.من مایکروفر کنوود مدل mwl 426 دارم. متاسفانه گریل اون خوب کار نمی کنه شاید هم من بلد نیستم.ممنون میشم راهنمایی کنین

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   استفاده از گریل برای مواد غذایی همچون لایه گوشت با ضخامت زیاد نتیجه خوبی به همراه نخواهد داشت.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید بهنحوه استفاده از این قابلیت در فیلم های موجود در اینجا بپردازید.

 22. ژیلا می گوید

  سلام من مایکروفر ال جی اسمارت اینورتر خریدم ولی ترجمه فارسی نداره و نمیدونم چطور میشه غذاهای ایرانی و کیک رو باهاش درست کرد و دکمه و علائمش رو نمیدونم چطورمیتونم ترجمه فارسی را پیداکنم .ممنون

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مطلب” نحوه عملکرد دکمه‌های مایکروویو و سولاردم ال‌جی، سامسونگ، پاناسونیک وکنوود
   ” مراجعه کنید.

 23. فرشید می گوید

  سایت خوب و مفید

 24. آرمان می گوید

  سلام
  من ماکروفر دوو دارم
  اصلا نمیتونم توش از ظروف فلزی استفاده کنم؟
  جرقه میزنه امتحان کردم

  1. ارمان می گوید

   درود برشما
   به سرویس کار مطمئن مراجعه نمایید
   موفق باشید

 25. Samani می گوید

  سلام من ماکرویو کروپ MWR-422WوMWR-422Sدارم نمیتونم باهاش کیک وپیتزابپزم خراب میشه.دفترچشم کمکی بهم نکردراهنماییم کنین ممنون میشم

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مطلب (پخت کیک با مایکروویو ال جی، سامسونگ، پاناسونیک و..) مراجعه کنید.

 26. Pouya می گوید

  سلام خسته نباشید. ما یک ماکروویو ال جی mh8265خریدیم. دفترچه راهنمای انگلیسی هست. ما طرز کار با ماکروویو را بلد نیستم اگه میشه کمک کنید

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   جهت آشنایی با نحوه کارکرد‌ و پخت کیک به لینک زیر مراجعه کنید:
   https://www.salambaba.blog/33491/how-to-bake-a-cake-with-a-microwave/

 27. فاطمه دیده خورشید می گوید

  سلام وقتتون بخیر، در ماکرو مدل mg40j5133a چطور میشه دما را تنظیم کرد؟ ممنون میشم درمورد پخت پیتزا و کیک هم راهنمایی کنید

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   برای رفع مشکلتون می تونید به مقاله“پخت کیک با مایکروویو ال‌جی، سامسونگ، پاناسونیک، دوو، کنوود” مراجعه کنید.

 28. گل پیرا می گوید

  سلام لطف میکنید دفترچه راهنمای ماکروویو سامسونگ مدل 6144 رو بی زحمت بفرستید

 29. سپیده می گوید

  سلام.ببخشید ماکرووو من مدل ge286b هست دکمه هاش قبله.فقط میتونم زمان بدم و استارت

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   قفل کودک فعال می باشد.
   موفق باشید

  2. عبدالرضا زند حبیبی می گوید

   سلام من ماکروویو سام سوگ مدلCE305Cf دارم چطور میونم کاتالوگ رو تهیه کنم

   1. رضا سعیدی می گوید

    سلام وقت بخیر. کاتالوگ راهنمای مایکروفر رو در این صفحه ببینید

 30. ملیحه می گوید

  سلام خسته نباشید.من ماکروویو سانی جی 8خریدم دفترچش همه انگلیسیه سردرنمیارم تواینترنتم نیس اصن…خواهشا لطف کنید راهنماییم کنید🙏

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   متاسفانه اطلاعات دقیقی در مورد برند های متفرقه موجود نیست.
   موفق باشید

 31. حمید می گوید

  سلام وقت بخیر
  مایکروویرم علامت گریل نداره، یه راهنمایی میکنید لطفا گریل بخام بزارم چجوری رو چه درجه و علامتی باید بزارم؟🙏

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   لطفا مدل دقیق و برند مایکروویو خود را بفرماید
   تشکر ازشما

 32. فرشته باقری نژاد می گوید

  سلام مارک ماکروویو من اپکس هست دفترچه راهنماشو گم کردم نمیدونم چجوری توش کیک بپزم

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   لطفا مدل دقیق دستگاه خودرا بفرستین
   تشکر از شما

 33. الی می گوید

  سلام میشه بگین با مایکرویوچطوری غذا مثل پیتزا بپزم راهنماییم میکنین
  سامسونگ هم هست

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   لطفا مدل دقیق دستگاه خودرا بفرستین
   تشکر از شما

 34. رویا سلطانی می گوید

  سلام صبح بخیر
  من ماکروویو تکنو اسمارت دارم ولی دفترچه راهنماشو پیدا نمیکنم ممکنه برام بفرستید

  1. رضا سعیدی می گوید

   سلام وقت بخیر . متاسفانه در دسرس نیست.

 35. سمانه می گوید

  سلام من مایکروویو فلر 30 لیتری دارم توی دفترچه آشپزیش کلی دستور کیک داده و گفته دما رو بزارین رو 180 ولی تو دفترچه راهنماش و روی منو دستگاه هیچ چیزی به اسم تنظیم دما نداره.میشه راهنماییم کنید چطور دما تنطیم کنم؟
  دکمه هاش هم فارسی هم انگلیسی یخ زدایی،اوتومنو،ساعت/پیش تنظیم، مایکروویو/ پخت ترکیبی و شروع و توقف و یک کلید تنظیم ساعت هستن.من چطور دما تنظیم کنم؟؟ لطفا کمکم کنین ممنونم

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   لطفا مدل دقیق مایکروویو خود را ارسال فرمایید تا بهتر راهنماییتون کنم.
   موفق باشید

 36. ناشناس می گوید

  سلام وقت بخیر
  من وقتی دکمه start رومیزنم دو ثانیه کار میکنه خاموش میشه
  باید چیکار کنم که درست بشه؟؟
  لطفا راهنمایی کنید

  1. رضا سعیدی می گوید

   درود بر شما بررسی بفرمایید شاید دستگاهی را داشته باشد و باید به تعمیرگاه مراجعه کنید

 37. پروانه می گوید

  سلام من ماكروفرم 9%99
  10 year
  Warranty
  هستش ولى نميتونم ازش استفاده كنم ميشه راهنماييم كنين

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام وقت بخیر . به مطالب زیر مراجعه کنید
   https://www.salambaba.blog/33489/
   https://www.salambaba.blog/33491/

  2. مهدیه می گوید

   سلام
   ببخشید مارک ماکروفر من سولار دام maier هست نمیدونم چجوری استفاده کنم و هنوز راه ننداختم میشه راهنماییم کنید

   1. سانیا زارعی می گوید

    سلام وقت بخیر . ما این برند رو کار نمی کنیم و متاسفانه اطلاعاتی هم در موردش نداریم . از دفترچه راهنما استفاده کنید .

 38. نازی می گوید

  سلام،ببخشید مایکروفر پاکشوما422wنمیدونم باید خمیرکیک روبزارم توسینی شیشه ای،یاظرف مخصوص بزارم،روسینی یا روپایه اخه چجوره

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام وقت بخیر . خمیر رو توی ظرق مخصوص بریزید و سپس اون رو روی پایه قرار بدید .

   1. Boshra می گوید

    باسلام من مایکروویو wendsa دارم دفترچه راهنمایی گم کردم استفادم فقط درحد گرم کردن غذاست اگه میشه واسه پخت کیک راهنمایی کنید لطفا

    1. سانیا زارعی می گوید

     سلام وقت بخیر . متاسفانه در مورد این برند فعلا اطلاعاتی در دسترس نداریم .

   2. واحد می گوید

    مایکروویو مدل آینه ای مشکی هست

 39. طراحی سایت ارزان قیمت با وردپرس می گوید

  طراحی سایت ارزان قیمت با وردپرس اگر نیاز داشتید

 40. ناشناس می گوید

  سلام من مایکروویو ال جی ms5642 دارم ۴ساله حتی یبارم جزنون داغ کردن نتونستم استفاده دیگه ای ازش کنم دکمه های کانوکشن و…هم اصلانداره از دستش کلافه ام لطفاراهنماییم کنید ممنون

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام وقت بخیر . شما میتونید هر چیزی رو با این مدل مایکروویو بپزید . به مطالب پایین مراجعه کنید .
   https://www.salambaba.blog/33489/
   https://www.salambaba.blog/33491/
   https://www.salambaba.blog/33447/
   از دفترچه راهنمای دستگاه هم میتونید استفاده کنید . از ترنسلیت برای ترجمه استفاده کنید که تا حدی به شما کمک می کنه .
   موفق باشید .

 41. سعیده می گوید

  سلام سواله دیگه ک این قدرت ک میگین من ماکروفرم درصد نداره که بذارم رو مثلا۶۰درصد ماکروفرم سامسونگه
  نمیتونم باهاش جوجه درست کنم. باید کلید ترکیبی استفاده یا گریل؟

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام وقت بخیر . باید ترکیبی رو استفاده کنید و در اخر هم از گریل استفاده کنید .
   برای طرز استفاده از مایکروویو سامسونگ به مطالب زیر مراجعه کنید
   https://www.salambaba.blog/33489/
   https://www.salambaba.blog/33491/
   موفق باشید .

 42. سعیده می گوید

  سلام کاربرد ریل زیربشقابی درماکروفر سامسونگ چیه؟

  1. رضا سعیدی می گوید

   سلام وقت بخیر. باید زیر دیس شیشه ای قرار بدید برای گردش راحتتر صفحه گردان

 43. hanifi می گوید

  سلام من نیاز به مشاروه برای نصب و پخت دارم

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام وقت بخیر . مایکروویو نیازی به نصب کردن نداره فقط یک کابل داره که میزنی به برق همین .
   مدل مایکروویوتون چیه ؟
   در مطالب پایین کارکرد دکمه های مایکروویو و طرز کار برخی از برندها بیان شده .
   https://www.salambaba.blog/33489/
   https://www.salambaba.blog/33491/

  2. ناشناس می گوید

   سلام من مایکروویو فلر دارم.بلد نیستم ازش استفاده کنم.

   1. سانیا زارعی می گوید

    سلام وقتتون بخیر . در مطالب پایین طرز استفاده از همه دکمه های مایکروویو رو توضیح دادیم
    https://www.salambaba.blog/33489/
    https://www.salambaba.blog/33491/
    موفق باشید .

 44. ناشناس می گوید

  سلام کسی میتونه ازصفحات دفترچه راهنمای سولاردم کورس واسه من عکس بفرسته

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام وقت بخیر . متاسفانه ما این مدل رو نداریم .

 45. زهرا می گوید

  سلام من مایکرویو پاناسونیک مدل st34دارم اما دکمه conv نداره میخوام کیک درست کنم میشه راهنماییم کنید ممنون

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام وقت بخیر . دوست عزیز در مطلب زیر کاربرد دکمه های مایکروویو پاناسونیک را هم توضیح دادیم https://www.salambaba.blog/33489/ موفق باشید .

  2. هانیه می گوید

   سلام توروخدا کمکم کنید من الجی مدل mh8265cis دارم قسمت cook moode فقط قدرت ۱۲۰۰تا۲۰۰داره و گریل و combi۱و۲و۳ کاتوکشن نداره برای مخت کیک چیکارکنم کمکم کنید ۱۰ساعته دارم میگردم اینترنتو

   1. سانیا زارعی می گوید

    سلام وقت بخیر . برای روش استفاده از مایکرورو به مطالب پایین مراجعه کنید
    https://www.salambaba.blog/33489/
    https://www.salambaba.blog/33491/
    https://www.salambaba.blog/33447/
    موفق باشید .

 46. منیژه می گوید

  سلام مایکرو فر من پاکشوما مدلMWP-302Sمیباشد و در دفترچه آن برای کیک چیزی قید نشده.برای پیتزا هم روی حالت پیتزا که میگذارم فقط دو دقیقه زمان میده که فقط بایستی برای گرم کردن باشه.اصلا تنظیم درجه دمانداره.اصولا میتوان از ان برای پخت استفاده کرد یا خیر؟

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام وقت بخیر . اگر روی دستگاه شما دکمه های شبیه مدل هایی که ما توضیح دادیم وجود دارد میتونید استفاده کنید . به مطالب پایین مراجعه کنید https://www.salambaba.blog/33489/https://www.salambaba.blog/33491/ .

  2. سانیا زارعی می گوید

   سلام وقت بخیر
   قطعا برای کیک و پیتزا هم کاربرد داره . مطالب پایین رو هم مطالعه کنید
   https://www.salambaba.blog/33489/
   https://www.salambaba.blog/33489/
   موفق باشید .

  3. مه دخت می گوید

   سلام . من درب دستگاهمو رو در حال کار باز کردم و حالا دکمه استارت کار نمی کنه. چکار باید بکنم ?لطفا راهنمایی کنید .

   1. سانیا زارعی می گوید

    سلام . شما باید از تعمیرکار کمک بگیرید .

 47. فرزام می گوید

  سلام خسته نباشی من ماکروفرم هایر چجوری باید چراغ بالاش روشن‌کنم هرچی دکمه گریه میزنم بعد استارد میزنم روشن‌ نمیشه راهنماییم کنین لطفا

  1. رضا سعیدی می گوید

   برای استارت کار مایکرو فر یاید دکمه مربوط به غذایی که داخل دستگاه گذاشته اید رو بزنید برای مثال مرغ داخل مایکروفر گذاشتید.تنظیم کنید روی گزینه kitchen سپس دکمه گرل را بزنید و دکمه استارت.

 48. ارش می گوید

  سلام.بنده ماکروویو مدل mwl 426دارم ولی نتونستم کاتولوگ فارسی اون را که معلوم کنه نحوه پخت انواع کیک.پیتزا وغیره را داشته باشه پیدا کنم.لطفا راهنمایی کنید

  1. سانیا زارعی می گوید

   با سلام و درود . در بیشتر مایکروویوها دکمه و کارکرد ان ها شبیه است، مطالب پایین رو مطالعه کنید https://www.salambaba.blog/33489/ .
   https://www.salambaba.blog/33491/ .

 49. محی می گوید

  سلام وقت بخیر من ماکروفر 8265cis ال جی رو دارم ولی اصلا نمیدونم برای پخت کیک از چه روشی استفاده کنم میشه راهنمایی کنید ! البته تو پیام ها ادرس یه اینک و فریتاده بودین که توضیح بابت منوهای روی دستگاه داده بود اما کمکی نکرد بهم چون نمونه غذاهایی که نوشته شده اصلا مشابه با کیک نیست

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام وقت بخیر . برای پخت کیک به مطلب پایین مراجعه کنید https://www.salambaba.blog/33491/ .

 50. نسرین می گوید

  سلام، مایکروویم پاناسونیکه مدل nngs595a,, گزینه کانکشن نداره، میشه بگید گزینه جایگزینش چیه برای پخت کیک،

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام دوست عزیز . برای جواب سوالتون به لینک های پایین مراجعه کنید https://www.salambaba.blog/33489/https://www.salambaba.blog/33491/ .

 51. Saeede می گوید

  سلام.
  با ماکروفر ال جی مدل MGC64379315، آیا من میتونم لازانیا یا پیتزا (خمیر دست ساز) درست کنم؟ میشه لطفا راهنماییم کنید. ممنون از شما

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام . بله میشه همه چیز را درست کرد . در مطلب پایین طرز استفاده از دکمه های مایکروویو ال جی را توضیح دادیم
   https://www.salambaba.blog/33489/ .

  2. ناشناس می گوید

   سلام ماکرو فرمن ال جی Ms304 هست اما اصلا بلدنیستم ازش استفاده کنم میشه راهنمایی کنید؟

   1. سانیا زارعی می گوید

    سلا موقت بخیر . دوست عزیز در مطلب پایین استفاده از دکمه های مایکروویو رو توضیح دادیم https://www.salambaba.blog/33489/
    https://www.salambaba.blog/33491/

    1. واحد می گوید

     سلام بنظرم توی تلگرام یا واتساپ پرسش وپاسخ بشه خیلی خوبه چون عکس دستگاهها رو میشه راحت فرستاد

    2. سانیا زارعی می گوید

     سلام وقت بخیر . سعی می کنیم این کار رو انجام بدیم .

 52. الی می گوید

  سلام مایکروویو سامسونگ مدل me731kخریدم دفترچه راهنما نداره میشه طرز کار باکلیدش بفرمایین مرسی

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام. در همین مطلب طرز کار با مایکروویو سامسونگ رو توضیح دادیم. کارکرد دکمه ها در بیشتر مدل ها تقریبا شبیه به هم است . شما مطالب پایین را مطالعه بفرمایید .
   https://www.salambaba.blog/33489/
   https://www.salambaba.blog/25870/
   https://www.salambaba.blog/33491/
   https://www.salambaba.blog/33447/

 53. هستي می گوید

  سلام ماكروويو كنوود ٤٢ ليتري دارم مدلMWL426.چطور ميشه توش كيك پخت؟ودكمه يخ زداييش كدوم هست؟تشكر

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام وقت بخیر . برای طرز استفاده و عملکرد دکمه های مایکروویو مطالب پایین را مطالعه بفرمایید .
   https://www.salambaba.blog/33489/
   https://www.salambaba.blog/33491/
   https://www.salambaba.blog/33447/

 54. اندیشه می گوید

  سلام
  مایکروفر کنوود گرفتم
  گفتند فیلم اموزشی دارم
  ولی پیدا نکردم
  میشه لطف کنید و لینک مربوط رو برام بگذارید

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام . در مطلب پایین طرز کارکرد دکمه های مایکرویو کنوود رو توضیح دادیم
   https://www.salambaba.blog/33489/
   https://www.salambaba.blog/33491/

 55. ناشناس می گوید

  سلام من ماکروویو الجی اسمارت اینورتر گرفتم عربی نوشته طرز استفاده رو میگید

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام. این ویدیو طرز استفاده از مایکروویوه / برای شما مفید نبود ؟
   مطالب پایین رو هم ببینید
   https://www.salambaba.blog/33489/
   https://www.salambaba.blog/33491/
   https://www.salambaba.blog/33447/

 56. حمیدرضا می گوید

  با سلام لطفا روش استفاده از مایکرویو میدیا مدل AG034AB6 هم بگویید ممنون

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام . چشم میزاریم.

   1. مریم می گوید

    سلام وقتتون بخیر من به تازگی مایکرو وویو سولاردم سامسونگ مدل سامی14خریدازی کردم.
    چطور میتونم به آموزش انواع غذاها و کیک و شیرینی و غیره به صورت کلاسهای حضوری و یا آموزش اینترنتی دست پیدا کنم.
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

    1. سانیا زارعی می گوید

     سلام وقت بخیر . دوست عزیز مدل شما سولاردم نیست مایکروویو . به پایین مراجعه کنید دفترچه راهنمای مدل شما وجود داره https://www.limon.ir/image/data/products/small-kitchen-appliances/cooking/microwave/samsung/microwave-sami14-d/docs/samsung-microwave-sami14-d.pdf . دستور های اشپزی هم که زیاده ، موفق باشید .

 57. رحیمی می گوید

  سلام ببخشید مایکروفر من مدل NikaI هست برا کیک پختن درجه بندی نداره دکمه کانوکشن هم نداره گریل داره و دکمه کامبی combi1و ۲ داره برای پخت کیک از کدوم دکمه باید استفاده کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام . کیک را ۲۵ دقیقه با درجه حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد با پخت مرکب گریل و مایکروفر بپزید.

 58. ناشناس می گوید

  سلام و وقت بخیر
  من ماکروفرLG.MH8040دارم و دکمه کانکشن نداره.برای پخت کیک توی دفترچه نوشته دکمه یMICROرو 3بار فشار داد(که میزان توان60%میشه) ولی تایمش ننوشته
  میتونید راهنمیاییم کنید چقد تایم میخاد؟

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام . سلام همون دکمه اول از سمت راست که نوشته استپ رو دوبار بزن بعد بادکمه چرخشی فانکشن که حالت های پخت رو تعین میکنه رویه حالتی که تصویر فن داره تنظیم کن ؛برای گرم گردن فر در این مرحله دکمه استارت رو بزنید وقتی به اندازه کافی گرم شد بوق میزنه،اونوقت قالب رو میذارید و برنامه پخت کیک رو مجددا وارد میکنید.
   روش دوم : ظرف را ۲۵ دقیقه با درجه حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد درجه پخت مرکب گریل و مایکروفر بپزد.
   امیدوارم کافی بوده باشه اگر سوالی بود در خدمتیم

 59. فرهاد می گوید

  سلام ی سوال من میخوام توماکروویومدیاگرده محلی درست کنم ولی هرچی درست میکنم خشک میشه باتشکرمیشه جواب بدید

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام . گرده محلی چیه ؟
   درجه حرارت رو کمتر بزارید .

 60. سعيده می گوید

  سلام دستگاه من ماكروويو الجي هستش واسه پخت كيك يا اب كردم پنير پيتزا طوري كه خشك نشه از دكمه combi بايد استفاده كنم؟

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام . دکمه combi ترکیبیه هم میپزه و هم برشته میکنه .

 61. ناشناس می گوید

  سلام.
  برای یخ زدایی، آیا باید گوشت ومواد رو بدون کیسه فریزر ،داخل مایکروویو فرار داد؟؟

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام . بله باید گوشت رو از کیسه فریزر خارج کرده و در یک ظرف مخصوص مایکروویو قرار دهید .

   1. Elin می گوید

    Salam bebakhshid makrofere man nobel hastesh lotfan zaman va daraje pokhte kako bahash baram begin mamnun

    1. سانیا زارعی می گوید

     سلام وقت بخیر . دستگاه شما اون توستره یا مایکروفر ؟
     اگر مایکروفر است و دکمه های اون مثل دکمه هایی است که در مطلب پایین توضیح دادیم شما هم میتونید از این روش ها استفاده کنید https://www.salambaba.blog/33489/
     https://www.salambaba.blog/33491/
     متاسفانه ما برند nobel رو نداریم و اطلاعات خاصی هم نداریم .

  2. Eskandari می گوید

   من ماکروویو الجی مدل MH865
   خریدم دفترچه راهنما فارسی نداره چطور باید کار کنم?

   1. Eskandari می گوید

    اولین بار باید بدون اینکه چیزی توش باشه روشن کنم و زمان بدم؟

    1. سانیا زارعی می گوید

     سلام وقت بخیر . بله همینطوره باید مایکروویو کمی گرم بشه البته به غذا بستگی داره . برای طرز استفاده از مایکروویو به مطالب پایین مراجعه کنید.
     https://www.salambaba.blog/33491/
     https://www.salambaba.blog/33489/

    2. رحمتی می گوید

     سلام من دفترچه مایکروفرم رو گم کردم خاهشاراهنماییم کنید بلد نیستم باهاش کیک بپزم مارکش هاردستون. ممنون

    3. سانیا زارعی می گوید

     سلام وقت بخیر . ما این برند رو نداریم . اگر طرز استفادش در دسترس باشه حتما به این مطلب اضافه می کنیم .

   2. سانیا زارعی می گوید

    سلام وقت بخیر . برای طرز استفاده از مایکروویو به مطالب پایین مراجعه کنید.
    https://www.salambaba.blog/33491/
    https://www.salambaba.blog/33489/

 62. طیبه می گوید

  سلام مایکروفر من کنوود سی لیتری هست دکمه کانکشن هم نداره کیک ومرغ روچه دکمه هایی باید درست کنم

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام دوست عزیز . مطلب پایین رو مطالعه کنید
   https://www.salambaba.blog/33489/

   1. ناشناس می گوید

    سلام مایکروفر من پانوسونیک هست ..اصلا متاسفانه بلد نیستم باهاش کیک پیتزا جوجه یا چیزهای دیگر درست کنم..میتونید راهنماییم کنید که وقتی موادم آماده شد با چه درجه و تنظیمی برای ماکروفر کارکنم؟؟؟لطفا من رو هم راهنمایی کنید

    1. سانیا زارعی می گوید

     سلام . دوست گرامی شما میتونید از مطالب پایین کمک بگیرید https://www.salambaba.blog/33489/
     https://www.salambaba.blog/33491/ موفق باشید .

 63. هما معماری می گوید

  سلام لطفا فیلم طرز کار با ماکروفر همه کاره پانوسونیک رو کامل بزارید چطور کیک یا پیتزا درست کنیم

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام . چشم حتما فیلم هم میزاریم .

  2. کلثوم می گوید

   سلام شب بخیرماکروویو من گاسونیک هست بلدنیستم دفترچه هم داره انگلسی نوشته دکمه هاش

   1. سانیا زارعی می گوید

    سلام وقت بخیر . در مطلب پایین طرز استفاده از دکمه های مایکروویو رو قرار دادیم / اگر دکمه های مدل شما هم شبیه به موارد توضیح داده شده است میتونید بر اساس همین توضیحات با اون کار کنید https://www.salambaba.blog/33489/ موفق باشید .

 64. الف صفدری می گوید

  سلام و سپاس
  چه‌جوری میشه با LG mh8265dis کیک یا شیرینی درست مرد؟ (البته کانوکشن نداره)

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام وقتتون بخیر . برای روش استفاده از مایکروویو مطالب پایین رو مطالعه بفرمایید
   https://www.salambaba.blog/
   https://www.salambaba.blog/33491/

 65. رها۱۲۳ می گوید

  سلام نحوه پخت کیک توی ماکروفر مدیا رو می فرمایید چون کلید convection نداره

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام . بررسی کنید ببینید به جای کانوکشن از چه کلمه ای استفاده کردن ؟ چه دکمه های دیگری داره ؟

 66. مهدی می گوید

  سلام. لطفا بگید که چجوری از ماکروفر ال جی مدل گریل استفاده کنیم؟ممنون

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام . مدل گریل یا حالت گریل ؟
   اگر میخواید از حالت گریل استفاده کنید مایکروویو رو با حالت گریل روشن کنید و درجه حرارت هم به چیزی که میخواید درست کنید بستگی داره .

   1. لی لی می گوید

    ببخشید ماکروویو من سامسونگ مدل۴۰Gat هست اما همه دکمه هاش تاچ هست چه طور باید قدرت ش و زمانش رو تنظیم کنم اصلا دکمه قدرتش رو که میزنم به تنهایی کار نمیکنه دوست دارم کیک بپزم اما اصلا نمیدونم باید چه کار کنم دکمه convertible رو میدونم اما نمیدونم چه جوری بهش زمان بدم ممنون از راهنماییتون

    1. سانیا زارعی می گوید

     سلام . برای طرز استفاده از مایکروویو مطلب پایین رو مطالعه بفرمایید .
     https://www.salambaba.blog/33489/

 67. پریسا می گوید

  سلام خسته نباشیدمن مایکروویو تکنوگاز مدلTGM_8HBFدارم اما نمیتونم باهاش کار کنم جوجه رو خیلی خشک وبدمزه میکنه راهنمایی کنید

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام . چونکه جوجه گردان مرتب اون رو میچرخونه خشک میشه برای همین معمولا شکمش رو پر میکنند و روش کره و روغن زیتون زیاد میزنند که خشک نشه و اگر مایکروویو شما این حالت رو داره که جوجه گردان کمتر بچرخه اون رو امتحان کنید قطعا خشک نمیشه .

 68. مریم می گوید

  ببخشید ماکروویو من ناسا هستش .چرا کیک میپزم خشک میشه ؟خودش تنظیم خودکار داره ولی خشک میشه کیک؟یکی میگفت باید توی ظرف اب بزاری

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام . خودتون تنظیم کنید و زمان پخت رو کم کنید .

 69. طاهره می گوید

  چه مواقعی از صفحه شیشه‌ای و چه مواقعی از سه پایه استفاده کنیم؟

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام . زمانی که از حالت مایکروویو استفاده می کنید نباید هیچ شی فلزی رو داخل اون قرار بدید یعنی نباید از سه پایه استفاده کنید . سه پایه فقط برای گریل است. اما سینی شیشه ای کلا ایرادی نداره اگر داخل دستگاه باشه .

 70. طاهره می گوید

  سلام من تازه ماکروویو هاردستون گرفتم برای پخت کیک حتما باید صفحه شیشه ای داخل باشد بعد ظرف کیک رو روی سه پایه قرار داد ؟

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام وقتتتون بخیر . باید کیک رو روی سه پایه قرار بدید و سه پایه هم باید روی سینی باشه . یعنی سینی شیشه ای همیشه باید داخل دستگاه باشه .

 71. ناشناس می گوید

  سلام دستگاه من پانوسونیک هس گریل یک و دو میاد ولی گریل 3 نمیاد میشه راهنمایی کنید

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام . معمولا 2 تا گریل دارند. گریل 1 بالا است و گریل 2 بغل است و گریل 3 هر دوتا رو همزمان روشن میکنه .

 72. ناشناس می گوید

  سلام لطفا طرز استفاده از ماکروویو سرجیو برای پخت کیک توضیح میدین

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام . ابتدا دستگاه رو روی حالت کانویکشن روشن می کنید و میزارید 10 دقیقه گرم بشه و سپس کیک رو برای 35 تا 40 دقیقه میزارید توی همین حالت با دمای 180 درجه بپزه و در اخر میتونید روی کیک رو با قرار دادن روی حالت گریل برشته کنید .

 73. سوگل می گوید

  باسلام من یه ماکروفرسامسونگ گرفتم امااصلا نمیتونم باهاش کارکنم از دفترچش هم چیزی متوجه نمیشم میشه کمکم کنیدباتشکر

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام وقتتون بخیر . برای روش استفاده از مایکروویو مطالب پایین رو مطالعه بفرمایید
   https://www.salambaba.blog/
   https://www.salambaba.blog/33491/

   1. مهسا می گوید

    سلام وقت بخير من مايكروفر سامي ٦ دارم ولي دكمه ي كانوكشن نداره چه دكمه اي را ميتوان جايگزين كانوكش كرد

    1. سانیا زارعی می گوید

     سلام و درود . در مطلب پایین همه دکمه ها و کاربرد ان ها را توضیح دادیم https://www.salambaba.blog/33489/ موفق باشید .

  2. نادیا می گوید

   سلام ببخشیدمارک مایکروفرمDENKAهست اصلا نمیدونم چطورباهاش کارکنم راهنمایی میکنین که چطورباهاش کیک بپزم مرسی

   1. سانیا زارعی می گوید

    سلام و درود . در بیشتر مایکروویوها دکمه ها و عملکرد اون ها شبیه است شما به مطالب پایین مراجعه کنید و اگر اسم دکمه های مایکروویو شما هم همین دکمه هایی است که توضیح دادیم میتونید بر اساس توضیحاتی که دادیم از مایکرویوتون استفاده کنید https://www.salambaba.blog/33491/https://www.salambaba.blog/33489/ موفق باشید .

    1. مجتبی می گوید

     سلام وشب خوش خواستم راهنماییم کنید میخواهم مایکروفر بخرم منتها نمی دونم کدوم مارکش بهتر

    2. سانیا زارعی می گوید

     سلام و درود . مدل ۸۲۶۵ برند ال جی عالیه https://www.salaambaba.com/SBP-2557/lg .

 74. N می گوید

  سلام مايكروفر من الجي ولي بعد از پخت كيك ديكه از حالت پخت در نمياد حتي غذا هم گرم نميكنه

  1. رضا سعیدی می گوید

   سلام وقت بخیر.
   متاسفانه متوجه منظور شما نشدم.با عرض پوزش.

 75. Saideh می گوید

  سلام.من ماکروویو سامی 4سامسونگ دارم.ونمیدونم چجوری باید باهاش کیک درست کنم.ازدفترچشم چیزی متوجه نمیشم.اگ میشه راهنماییم کنید.ممنون

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام دوست عزیز . برای راهنمایی با این شماره تماس بگیرید 09184179241
   میتونوید از دفترچون عکس بگیرید و به این شماره بفرستید تا راهنماییتون کنند .

 76. ارباب می گوید

  ماکروویو با برند کانسون
  ببخشید اشتباهی مانسون ارسال شده،

 77. ارباب می گوید

  سلام
  وقتتون بخیر، امکانش هست نحوه استفاده از ماکروویو با برند مانسون رو بفرمایید،
  اصلا با این ماکروویو میتونم کیک درست کنم؟؟

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام دوست عزیز . متاسفانه ما این برند رو نداریم و اطلاعاتی هم در موردش نداریم .

   1. ناشناس می گوید

    سلام،میشه ترجمه فارسی اون فیلم بزارید،ممنون میشم

    1. سانیا زارعی می گوید

     با سلام و درود . سعی می کنیم این کار رو هم انجام بدیم . در مطلب زیر طرز استفاده از دکمه های مایکروویو هم توضیح داده شده https://www.salambaba.blog/33489/ موفق باشید .

 78. ناشناس می گوید

  سلام من مایکروفر سامسونگ مدلcm1929دارم ولی متاسفانه دفترچه راهنما ندارد نمیدونم چه طوری باید استفاده کنم

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام . مدلی که شما میفرمایید رو ما نداریم . ویدیوی پایین رو تماشا کنید
   https://www.youtube.com/watch?v=gMK7RfiThl0
   مدل شما اینه ؟

 79. ناشناس می گوید

  سلام

 80. مریم می گوید

  مایکروفر من سانی مدلSMV-W1هستش دکمه کانوکشن نداره.برای پخت کیک وپیتزا چگونه باید درجه حرارت راتنظیم کنم?تو روخدالطفا راهنماییم کنید.این همه پول میدیم وسیله میخریم ناقصه

  1. رضا سعیدی می گوید

   سلام وقت بخیر سرکار خانم متاسفانه تا الان همچین دستگاهی موجود نداشتیم و اطلاعاتی در دسرس نیستبرای این کالا.شرمنده ایم.اگه میتونستیم کمک میکردیم.
   تو اینترنت هم سرچ کردیم.عکس و اطلاعاتی درس درمونی در دسرس نیست.با عرض پوزش

   1. حمزه معصومی می گوید

    سلام ماکروویو سامسونگ مدل se3780atدارم دستگاه روشن میشه ولی من بلد نیستم استارت کنم راهنماییم میکنید

    1. سانیا زارعی می گوید

     سلام . برای طرز کار با مایکروویو سامسونگ مطلب پایین رو مطالعه بفرمایید .
     https://www.salambaba.blog/33489/

    2. ناشناس می گوید

     سلام دوستان مایکروفر من جنرال لوکس چطوری استفاده کنم

    3. سانیا زارعی می گوید

     سلام . ما این محصول رو نداریم باید از نمایندگی کمک بگیرید .

    4. جواد می گوید

     سلام بوتان من مدلش۲۴۵.کدوم دکمروبزنم ک سرخ کنه؟؟؟؟

    5. سانیا زارعی می گوید

     سلام وقت بخیر . دکمه گریل gril رو بزنید .

 81. هستی می گوید

  دکمه های ماکروفز من همه قفلن باید برای بازشدن قفل چیکار کنم ماکروفرم‌ال جی هستش

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام دوست عزیز . ماکروفر رو جدید گرفتید و هنوز استفاده نکردید ؟ دکمه های اون لمسیه یا معمولی ؟ مدل و برند مواکروفرتون رو بفرمایید .

   1. ناشناس می گوید

    ماکروفر لمسی هست مدل ۸۰۴۳ اصلا نمیدانم چطوری باید استفاده کنم

    1. رضا سعیدی می گوید

     سلام وقت بخیر.دفترچه راهنمای نداره اونرو بررسی کنید.؟

    2. ناشناس می گوید

     سلام‌ من ماکروویوآدمیرال دارم امانمیدونم چجوری ازش استفاده کنم خواهشا برام توضیح بدین

    3. سانیا زارعی می گوید

     سلام وقت بخیر . ما این برند رو نداریم اما مطالب پایین رو نگاه کنید اگر اسم دکمه شبیه است میتونید بر اساس این توضیحات از مایکروویوتون استفاده کنید . https://www.salambaba.blog/33489/
     https://www.salambaba.blog/33491/ موفق باشید .

    4. ریحانه می گوید

     سلام وخسته نباشید،ببخشیدمن مایکروفرال جی دارم،ودفترچه راهنماش روگم کردم،میشه درموردپخت کیک کمک کنید،درتوضیحات شماخوندم که بایدبه دستگاه درجه بدیم مثل فر،ولی من بلدنیستم که چطوربایداین کارروبکنم،امکانش هست که توضیحات مربوط به پخت کیک دردفترچه راهنماروبصورت کامل برام بزارین،ممنون میشم

    5. سانیا زارعی می گوید

     سلام وقت بخیر . برای طرز استفاده از مایکروویو به مطالب پایین مراجعه کنید
     https://www.salambaba.blog/33491/
     https://www.salambaba.blog/33489/

    6. صدرا می گوید

     سلام من اصلا نمتونم با ماکروفر سامسونگ کار کنم لطفا راهنمایی کنید

    7. سانیا زارعی می گوید

     سلام وقت بخیر . به مطالب زیر مراجعه کنید
     https://www.salambaba.blog/33489/
     https://www.salambaba.blog/33491/
     موفق باشید .

    8. ناشناس می گوید

     میشه برای پختن پیتزا از دکمه ترکیبی میکروویو و کانوکشن استفاده کرد

    9. سانیا زارعی می گوید

     سلام وقت بخیر . بله میشه .

  2. حسینی می گوید

   سلام من ی ماگروفر دارم که ارمش ROOd یا ZuNNy هستش چطور میتونم ازش استفاده کنم؟ میشه کمکم کنید

   1. رضا سعیدی می گوید

    سلام وقت بخیر. به خدا ندیدیم تاالان همچین مارکی . ببینید دفترچه ای چیزی نداره.

    1. لیلا باستانی می گوید

     من دفترچه مایکرو ویوم رو گم کردم پولش سامی ۱۱ دبلیو چیکار کنم لطفا راهنمایی ام کنید

    2. سانیا زارعی می گوید

     سلام و درود . دوست عزیز در مطلب پایین کارکرد همه دکمه های مایکرویو را توضیح دادیم. دکمه های مایکروویو تفاوت زیادی ندارند و اگر دکمه های مایکرویو شما شبیه به این دکمه هاست میتونید بر اساس این توضیحات از ان ها استفاده کنید https://www.salambaba.blog/33489/ موفق باشید .

    3. ناشناس می گوید

     سلام من ماکرویو تازه خریدم و بلد نیستم ازش استفاده کنم مارکش ال جی

    4. سانیا زارعی می گوید

     سلام وقتتون بخیر . در مطالب پایین طرز استفاده از مایکروویو ال جی رو توضیح دادیم
     https://www.salambaba.blog/33489/
     https://www.salambaba.blog/33491/
     موفق باشید .

    5. سحر می گوید

     کاربامایکروفرمدیا …..دکمه لمسی

    6. سانیا زارعی می گوید

     سلام وقت بخیر . دوست عزیز ما این برند رو نداریم و متاسفانه اطلاعاتی هم نداریم.

   2. ریاضی می گوید

    سلام مایکروفر sami6 سامسونگ داریم دکمه convection ندارن ولی موقع خرید گفتن قابلیت کانوکشن داره. کدوم دکمه کار convection انجام میده؟ممنون میشم راهنمایی کنید.

    1. سانیا زارعی می گوید

     سلام دوست عزیز . حالت convection برای غذاهایی استفاده میشه که نیاز به پف کردن دارند . شما باید دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه کنید .

    2. ناشناس می گوید

     سلام فک کنم دکمه Hot Blast یا همون وزش داغ جایگزین کانوکشن باشه،چون منم مدل sami دارم که به تازگی دفترچه ش رو خودنم

    3. نگین می گوید

     سلام ببخشید من مایکروویوم NOBLEهستش و بلد نیستم باهاش چطور کیک بپزم میشه راهنمایی کنید

    4. ناشناس می گوید

     سلام من ماکروویو دارم و مدلش مدیا ست استفاده کردن ازش خیلی سخته لطفاا اگه اطلاعاتی دارید توضیح بدید

    5. سانیا زارعی می گوید

     سلام وقت بخیر . ما این مدل رو نداریم و متاسفانه اطلاعاتی هم در موردش نداریم .

    6. ناشناس می گوید

     سلام ،مايكروويو من تكنوگاز هست ،براي پخت نآن از كانوكشن استفاده كردم و پيش گرمايش هم كردم زمان پخت را يكربع انتخاب كردم ولي قبل از اينكه نآن مغز پخت شود و بپزد روي نآن سوخت و داخلش خمير شد،لطفا راهنماييم كنيد،ممنون از شما

    7. سانیا زارعی می گوید

     سلام وقت بخیر . دوست عزیز شما وباید از نمایندگی کمک بگیرید . این برند ایرانیه و باید دفترچه راهنمای فارسی هم داشته باشه که اگر داره میتونید از اون هم استفاده کنید .

   3. بهاره می گوید

    سلام من ماکروفرم قفل شده هیچ دکمه اش کار نمیکنه چیکار باید کنم مدل بوتان ۲۴۵

    1. سانیا زارعی می گوید

     سلام وقت بخیر. علت اینکه مایکروفر روشن نمی شود یعنی برد فرمان نمی دهد و طبیعتا برد نیاز به تعمیر دارد . دستگاه شما باید از نزدیک بررسی شود ، از تعمیرکار کمک بگیرید .

   4. مرجان می گوید

    سلام مایکروفر من کاپریس چه طور باهاش کار کنم بلد نیستم

    1. سانیا زارعی می گوید

     سلام وقت بخیر . دکمه های مایکروویوها زیاد با هم فرق ندارند و طرز استفاده هم شبیه است . مطالب پایین را مطالعه کنید
     https://www.salambaba.blog/33489/
     https://www.salambaba.blog/33491/
     https://www.salambaba.blog/33447/
     موفق باشید .

    2. واحد می گوید

     سلام من ماکروویو سامسونگ مدل آینه ای دارم ولی دکمه کانوکشن نداره چطور میشه باهاش کیک یا مرغ و نان درست کرد؟توروخدا منم راهنمایی کنید

    3. سانیا زارعی می گوید

     سلام وقتتون بخیر . دکمه کانوکشن شکلی مثل پره های پنکه داره . دستگاه شما این علامت رو نداره ؟ یا دکمه active conv ؟
     برای پخت تنها با نیروی مایکروویو، دکمه ی POWER را چند بار فشار دهید تا سطح قدرت پخت را مشخص کنید و سپس از
     TIME/MENUاستفاده کنید تا زمان پخت دلخواه را تنظیم کنید. طولانی ترین زمان پخت 60 دقیقه است.
     دکمه ی POWER را 5 بار فشار دهید.
     TIME/ MENU را روی 1:00 بچرخانید.
     برای شروع START/QUICK START را فشار دهید.

  3. ناشناس می گوید

   قفل کودک فعال میباشد برای غیر فعال کردن قفل کودک دکمه کنسل فشار دهید ونگه دارید

   1. سانیا زارعی می گوید

    سلام . ممنون از اینکه اطلاعاتتون رو با ما در میان گذاشتید .

  4. گنجعلی می گوید

   سلام لطفا در مورد کار با سولاردوم کورس اطلاعات بدین یا ادرس سایتشان رو برامون بارون ناسپاس فراوان

   1. سانیا زارعی می گوید

    سلام وقت بخیر . ما این برند را کار نمی کنیم . متاسفانه اطلاعاتی در موردش نداریم .

 82. رحمتی می گوید

  لطفا برای پخت کیک از چه دکمه و حرارت باید استفاده کرد
  ودیگه تینکه بخار پز آن به شکل است بصورت تصویری توضیح دهید

  خواهرم که کیک درست میکنه وسطش کاملا خمیره

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام . برای پخت کیک باید از دکمه Convection استفاده کنید . زمان رو مشخص کرده و دکمه Convection را بزنید .این حالت گرما را به‌طور یکنواخت در اطراف مواد غذایی پخش می‌کند؛ درنتیجه داخل غذا خام نمی‌ماند و طعم بهتری خواهد داشت. این قابلیت محیط دستگاه را به یک فر برای پخت کیک تبدیل کرده که علاوه بر مغزپخت شدن، از خشک و یا برشته شدن بیش‌از حد آن نیز جلوگیری می‌کند.
   ابتدا سه‌پایه کوتاه را داخل دستگاه قرار دهید. قرارگیری قالب بر روی سه‌پایه باعث گردش جریان هوا در زیر آن می‌شود. همچنین از المنت کف دستگاه حرارت زیادی نمی‌بیند و نمی‌سوزد.
   قبل از گذاشتن قالب کیک در مایکروفر، همانند فر اجاق‌گاز، باید محفظه را گرم کرد که به آن پیش‌گرمایش می‌گویند.
   با استفاده از دفترچه راهنمای مایکروفر، روش پخت کانوکشن که با اسم اختصاری CONV نمایش داده می‌شود را انتخاب کنید.
   درجه حرارت مناسب را تنظیم کرده و دکمه استارت را فشار دهید.
   زمانی که دمای داخل محفظه به حد موردنظر رسید، دستگاه هشدار می‌دهد؛ در این هنگام قالب محتوی مواد کیک را روی سه‌پایه قرار دهید.
   زمان لازم برای پخت را مشخص کنید.
   بعد از اتمام زمان پخت، دستگاه به‌طور خودکار خاموش می‌شود و می‌توانید کیک را از آن خارج کنید.

   1. ناشناس می گوید

    لطفا همون فیلم رو ترجمه فارسیش رو اینجا بزارید

    1. سانیا زارعی می گوید

     سلام وقت بخیر . در مطلب پایین کاربرد همه دکمه ها را توضیح دادیم https://www.salambaba.blog/33489/ موفق باشید .

    2. خانم علیپور می گوید

     سلام خسته نباشین ببخشید من مایکرو ویو دیسینی دارم ولی دکمه هایی که گفتین رو مایکرو من نیست میشه راهنمایی کنید چون هیچکس بلد نیست بهم راهنمایی بده

    3. سانیا زارعی می گوید

     سلام وقت بخیر . متاسفانه در مورد این برند اطلاعاتی در دسترس نیست فعلا .

  2. ناشناس می گوید

   سلام ماکرووىو باىترون ھست بلد نىستم باھاش کىک بپزم باىدچھ دکمھ اى بزنم؟

   1. سانیا زارعی می گوید

    سلام دوست عزیز . ما این برند رو کار نمی کنیم . اما در لینک زیر راهنمای استفاده از مایکروویو بایترون قرار داده شده که می تونید استفاده کنید .
    https://emdadip.com/راهنمای-فارسی-ماکروفر-بایترون/

  3. قاسمی می گوید

   سلام من ماکروفرم پاناسونیکه و کیک هام میسوزه و سفت میشه.پیتزاهام هم کاملا داغون میشه توروخدا راهنماییم کنید

   1. سانیا زارعی می گوید

    سلام وقت بخیر . شما زمان رو کمتر بزارید .

   2. ناشناس می گوید

    چرافارسی توضیح ندادین این خانم خارجی چی میگه؟؟؟؟؟!!

    1. سانیا زارعی می گوید

     سلام وقت بخیر . چشم دوست عزیز به زودی زیرنویس فارسی هم برای ویدیوها قرار میدیم .

   3. ناشناس می گوید

    سلام من ماکروفر م نوبل هست آیا میشه پیتزا درست کنم؟

    1. سانیا زارعی می گوید

     سلام وقت بخیر . بله میشه هر غذایی رو باهاش درست کرد .

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.