روش راه اندازی و نصب اولیه تلویزیون‌های اندروید سونی

 

 

راه اندازی و نصب تلویزیون سونی

بسیاری از کاربران تمایل به یادگیری روش راه اندازی و نصب تلویزیون های سونی هستند و معمولاً این سؤال نیز برای آن ها پیش می آید که انجام این فرآیند با استفاده از چه روش هایی امکان پذیر است؟ در ادامه راه اندازی و نصب تلویزیون سونی را از طریق اینترنت و به وسیله حساب گوگل را به صورت ویدیویی و تصویری مرحله به مرحله توضیح خواهیم داد؛ پس تا پایان مطلب همراه ما باشید.

ما در این مقاله از سلام‌ بابا قصد داریم نحوه ی راه اندازی تلویزیون را برای اولین بار یا بعد از انجام تنظیم مجدد داده ‌های کارخانه به شما آموزش دهیم. راه اندازی اولیه بعد از خرید یا بعد از اجرای تنظیم مجدد داده‌ های کارخانه، شروع می شود. توصیه می کنم قبل از شروع به این کار، رمز جیمیل و اینترنت خود را یادداشت کنید و یا اگر حساب جیمیل ندارید نسبت به درست کردن آن اقدام کنید.

فیلم راه اندازی تلویزیون سونی

در ویدیوی زیر که در طی همکاری با سایت سلام بابا ضبط شده مراحل راه اندازی اولیه، اتصال به اینترنت، اتصال به جیمیل، کانال یابی و نصب نرم افزار در تلویزیون سونی x8000h به شما آموزش داده خواهد شد البته در پایان به کانال یابی دیجیتال تلویزیون سونی هم اشاره می شود. لازم به ذکر است روش های گفته شده در سایر تلویزیون های سری H سونی به همین منوال بوده و حتی می توانید از آن برای سایر مدل های سونی مثل سری G هم استفاده کنید.

video
play-sharp-fill

مراحل نصب تلویزیون سونی به صورت تصویری

در این مرحله از راه اندازی و نصب تلویزیون سونی می بایست مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید. برای سهولت انجام این روش تصاویر هر یک از مراحل را درج نموده ایم.

1- انتخاب زبان 

زبان دلخواه خود را در صفحه ی خوش آمدگویی انتخاب کنید. در تصویر زیر به صورت پیش فرض زبان انگلیسی انتخاب شده است.

راه اندازی و نصب تلویزیون سونی

2- تنظیم از طریق تلفن همراه، تبلت یا ریموت

اگر  می خواهید تلویزیون خود را با تلفن همراه یا تبلت تنظیم کنید باید سیستم عامل آن‌ ها با تلویزیون سازگاری داشته باشد. اگر دکمه ی Down Arrow را در ریموت بزنید با دو حالت که در تصویر زیر نمایش داده شده است مواجه می شوید.

مطابق با تصویر این سؤال مطرح می شود که آیا می خواهید نصب و راه اندازی اولیه تلویزیون سونی را با  تلفن همراه یا تبلت انجام دهید؟ در صورت عدم تمایل می توانید skip را بزنید. اما اگر مایل باشید که این کار را انجام دهید Yes را انتخاب کنید.

راه اندازی و نصب تلویزیون سونی

نکته : اگر Yes را در این صفحه انتخاب می کنید، می توانید با رعایت دستورالعمل های روی صفحه، به راحتی و با چند کلیک ساده جزئیات حساب و شبکه را از دستگاه های سازگار Android منتقل کنید.

راه اندازی و نصب تلویزیون سونی

3- انتخاب شبکه وای فای

تنظیمات شبکه مورد نظر خود را روی صفحه شبکه Wi-Fi خود انتخاب کنید. می ‌توانید از لیست گزینه ‌های موجود، شبکه ی بی سیم مورد نظر خود را انتخاب کنید یا از یک کابل LAN برای اتصال از طریق سیم استفاده کنید.

راه اندازی و نصب تلویزیون سونی

4- وارد کردن رمز عبور

پس از انتخاب شبکه، صفحه ی ورود رمز عبور ظاهر می شود. دکمه ENTER را بر روی کنترل از راه دور خود فشار دهید تا صفحه کلید روی صفحه فعال شود. سپس گذرواژه را برای شبکه خود وارد کرده و برای ادامه، NEXT / ENTER یا FINISH را فشار دهید.

راه اندازی و نصب تلویزیون سونی

نصب تلویزیون از طریق حساب گوگل

با استفاده از حساب گوگل خود به راحتی می توانید راه اندازی و نصب تلویزیون سونی را به صورت کامل انجام دهید. فقط کافی است در مراحل اولیه جیمیل و رمز خود را وارد کنید تا به آسانی به امکانات موجود دسترسی داشته باشید.

1- ظاهر شدن صفحه Make the most of your TV

هنگامی که صفحه ‌ی Make the most of your TV (همانند تصویر زیر) نمایش داده می شود، skip را برای این مرحله انتخاب کنید.

راه اندازی و نصب تلویزیون سونی

2- ورود به حساب گوگل

در این  مرحله از راه اندازی و نصب تلویزیون سونی در صفحه ی Make the most of your TV، به حساب خود وارد شوید یا وارد صفحه ی Google شوید. برای این کار می توانید از طریق تلفن همراه، کامپیوتر، لب تاپ، ریموت کنترل، رمز عبور یا تبلت استفاده نمایید که راحت‌ ترین آن‌ ها استفاده از ریموت تلویزیون است. اگر از ریموت یا رمز عبور استفاده کنید صفحه‌ ی زیر نمایش داده می‌شود.

راه اندازی و نصب تلویزیون سونی

نکته : لطفاً توجه داشته باشید که اگر این بخش را skip کنید، ممکن است لازم باشد بعداً به سیستم وارد شوید تا به برخی از برنامه ها و یا خدمات Google در Android TV خود دسترسی پیدا کنید.

3- فشار دادن دکمه ENTER

بعد از وارد کردن اطلاعات حساب Google، دکمه ی Enter را بر روی کنترل فشار دهید.راه اندازی و نصب تلویزیون سونی

4- پذیرش شرایط خدمات Google

پذیرش شرایط خدمات Google را انتخاب کنید.

راه اندازی و نصب تلویزیون سونی

5- ظاهر شدن صفحه موقعیت مکانی

در این بخش از نصب اولیه تلویزیون سونی در صفحه موقعیت مکانی (تصویر زیر)، بله یا خیر را انتخاب کنید که آیا Google و برنامه های شخص دیگری اجازه ی استفاده از مکان دستگاه شما را دارند یا خیر.

راه اندازی و نصب تلویزیون سونی

6- ارسال اطلاعات

در صفحه ی Help improve Android performance، بله را انتخاب کنید تا اطلاعات مشخص و معین به Google ارسال شود.

راه اندازی و نصب تلویزیون سونی

7- انتخاب نام برای تلویزیون

در این مرحله از راه اندازی اولیه ی تلویزیون نام تلویزیون خود را درج نمایید.

راه اندازی و نصب تلویزیون سونی

8- انتخاب کشور مورد نظر

حال در این مرحله از راه اندازی و نصب تلویزیون سونی کشور مورد درخواست را انتخاب کنید.(اگر تمایل به نصب برنامه هایی مثل فیلیمو یا نماوا دارید ترجیحاً ایران را انتخاب کنید.)

راه اندازی و نصب تلویزیون سونی

9- نمایش صفحه Meet your Google Assistant screen 

اگر صفحه نمایش Meet your Google Assistant screen نمایش داده شود، دستورالعمل های روی صفحه را در صورت لزوم دنبال کنید.

راه اندازی و نصب تلویزیون سونی

10- نمایش صفحه Privacy Policy agreement 

در این قسمت از راه اندازی تلویزیون سونی شما باید با تمام آنچه که در صفحه Privacy Policy agreement ذکر شده موافقت کنید. لطفاً توجه داشته باشید که برای ادامه ی کار با تلویزیون و استفاده بیشتر از قابلیت های موجود، باید با استفاده از دکمه ی فلش به پایین صفحه بروید. سپس گزینه ی Agree all یا Agree را انتخاب کنید. برای دریافت بارگیری نرم افزار باید با Privacy Policy agreement موافقت کنید؛ به این ترتیب، به محض دسترسی به روزرسانی برای دستگاه شما، بارگیری خودکار شروع می ‌شود.

راه اندازی و نصب تلویزیون سونی

11- وارد کردن کد پین 4 رقمی 

پس از این کار، از شما خواسته می شود که یک کد پین 4 رقمی را وارد کنید. به غیر از 0000، هر ترکیبی پذیرفته خواهد شد. شما باید دو بار پین جدید خود را وارد کنید. بار اول برای تنظیم کد شما و بار دوم برای تأیید اینکه مطابق آنچه شما در ابتدا انتخاب کرده اید. حال یک صفحه ی جدید ظاهر می شود که تأیید می کند پین شما فعال شده است.

راه اندازی و نصب تلویزیون سونی

نکته :

لطفاً پین خود را به خاطر بسپارید و  یا آن را در یک مکان امن ذخیره کنید. کد PIN شما هنگام تغییر تنظیمات قفل والدین یا هنگامی که موقتاً یک سرویس دیجیتالی ماهواره ای را مسدود می کنید، لازم خواهد بود.

12- تنظیم کردن گیرنده Satellite

اکنون این شانس را دارید که گیرنده ی ماهواره ی خود را تنظیم کنید. مطابق تصویر زیر صفحه Do you want to start Satellite Auto Tuning ظاهر می‌ شود که باید استارت را بزنید.

راه اندازی و نصب تلویزیون سونی

13- نمایش صفحه Select the broadcaster type  

 بعد از انجام استارت، صفحه ی Select the broadcaster type to automatically search for services (مانند صفحه زیر) ظاهر می‌شود: دیجیتال و آنالوگ، دیجیتال، آنالوگ و Skip

راه اندازی و نصب تلویزیون سونی

14- بهینه سازی سیستم صوتی

پس از انتخاب نوع پخش خود، باید سیستم صوتی را بهینه کنید. نحوه ی قرارگیری تلویزیون را مشخص کنید و Table Top Stand یا Wall Mount را انتخاب کنید.

راه اندازی و نصب تلویزیون سونی

15- فعال کردن Remote start

در آخر، تصمیم بگیرید که آیا می خواهید Remote start را فعال کنید یا خیر، کارایی این بخش این است که به دستگاه خارجی اجازه می‌ دهد تا روی دستگاه شما فعال شود.

راه اندازی و نصب تلویزیون سونی

16- انتخاب complete

اکنون تلویزیون شما باید آماده باشد. گزینه ی (Complete) کامل را در تنظیمات انتخاب کنید.

راه اندازی و نصب تلویزیون سونی

17- ورود به صفحه اصلی 

در پایان این مرحله از راه اندازی و نصب تلویزیون سونی به صفحه ی اصلی Android TV منتقل خواهید شد.

راه اندازی و نصب تلویزیون سونی


خطای متصل بدون اینترنت در تلویزیون سونی

مشکل متصل بدون اینترنت در تلویزیون سونی معمولاً یکی از مشکلاتی است که کاربران با آن دست و پنجه نرم می کنند و به نوعی جزو پرتکرار ترین مواردی است که روزانه از ما سؤال می شود. دو عامل در این مشکل دخیل هستند:
یکی تنظیم نبودن ساعت/تاریخ و دیگری موقعیت مکانی شما
 برای رفع این ارور توصیه می کنم ساعت و تاریخ تلویزیون خود را مجدد تنظیم کنید و در صورتی که مشکل رفع نشد باید موقعیت مکانی خود را تغییر دهید که توصیه می شود آن را روی کره یا کشورهای اروپایی تنظیم کنید تا مشکل برطرف شود.(به یاد داشته باشید آخرین نسخه آپدیت تلویزیون را چک کنید؛ برای کسب اطلاعات تکمیلی در این رابطه می توانید به مطلب آموزش آپدیت تلویزیون سونی مراجعه کنید.)

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 31 میانگین: 4]
دیگران خوانده اند:
239 نظرات
 1. مهدی می گوید

  سلام و عرض ادب
  من به تازگی یک دستگاه تلویزیون سونی ۶۵ اینچ J90 خریداری کرده ام. در هنگام تماشای تلویزیون پس از چند دقیقه (مثلا حدود ۱۰ دقیقه) تلویزیون به حالت استندبای می رود که با تکان دادن موس یا با کنترل دوباره آن را روشن می کنم. برای غیر فعال کردن اسکرین سیور خیلی جستجو کردم. اما پیدا نکردم. لطفا راهنمایی بفرمایید.

  1. ارمان نویدی می گوید

   سلام و عرض ادب و احترام
   توی تنظمیات خود تلویزیون وجود دارد و تو قسمت پاور گزینه ی sleep یا standby رو غیر فعال یا زمانش رو بیشتر کنید که پیش نهاد ما این است مقدار را زیاد کنید تا زمانیی که فراموش میکنید تلویزیون رو خاموش کنید خودش به حالت اسلیپ بره و از هدر رفتن برق خودداری و عمر تلویزیون شما بیشتر بشه
   موفق باشید

 2. محمودی می گوید

  سلام
  تلوزیون سونی مدل 43w800G

  مشکل این است که هر وقت برق میره تلوزیون وای فای را پیدا میکنه ولی نت را نمیگیره
  ومجبوریم هر دفعه بازنشانی داده های کارخانه را بزنیم و تلوزیون را ریست کنیم و از اول کانال یابی کنیم.

  و لازم به ذکر است که تاریخ و ساعت تلوزیون و نسخه اندروید به روز است

  حالا بفرمایید مشکل از چیست و چگونه رفع اشکال کنیم.
  باشتکر از شما

  1. ارمان نویدی می گوید

   سلام و عرض ادب و احترام
   قاعدتا بعد از برق رفتن ساعت و تاریخ تلویزیون بهم میریزه وباید تنظیم مجدد گردد.
   موفق باشید

 3. اعظم می گوید

  سلام خسته نباشید
  روی تلویزیون ما فست کست نیست چجوری نصبش کنم و یا اپلیکیشنهای جایگزین دیگه چی هست؟

  1. ارمان نویدی می گوید

   سلام و عرض ادب و احترام
   روی اون کلیک نمایید و در گوشی خوت یکی از گزینه های cast و mirror cast و mirror share و samrt view رو پیدا و انتخاب نمایید تت متصل بشید
   موفق باشید

 4. M.A می گوید

  ببخشید من هر کاری می کنم در گوگل پلی مینویسه رمز با جیمیل همخوانی نداره چیکار کنم ، بعد از اینکه به حالت کارخانه برگردوندم این شکلی شد ، لطفا راهنمایی کنید

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   مجدد تلویزیون رو ریست کنید و موقعیت جغرافیایی دیگری رو انتخاب کنید، البته گاها باید با خود تلویزیون اکانت جیمیل درست کنید تا مشکل برطرف بشه

   1. M.A می گوید

    لوکیشن رو عوض کردم تغییری نکرد و هنگام ورود ایمیل فقط جای ورود داره و ثبت نام نمیشه کرد
    در قسمت به روز رسانی نرم افزار سیستم مینویسه داده های روزآمد سازی نرم‌افزار سیستم یافت نمی شود

    1. سردبیر می گوید

     چه نسخه‌ای روی تلویزیون نصب شده دوست عزیز؟

    2. M.A می گوید

     5.1.1

    3. AH می گوید

     سلام خسته نباشید
     دقیقا مشکل منم همینه با این که ریست کردم و لوکشین رو عوض کردم اما باز هم وارد نمی شه

    4. ارمان نویدی می گوید
    5. Fredii می گوید

     بنده مدل تلویزیونم KD-65X8500D هم موقعیت مکانی رو تغییر دادم و هم با تلویزیون اکانت جیمیل ساختم و هم ریست کردم اما باز حساب گوگل رو نمیپذیره

    6. ارمان نویدی می گوید

     سلام و عرض ادب و احترام
     باید به فیلتر شکن متصل شوید
     موفق باشید

   2. M.A می گوید

    5.1.1

 5. بابک می گوید

  سلام..در قسمت جستجو گوگل پلی که برنامه یا فیلم میخوام سرچ کنم مینویسه مشکلی پیش آمده لطفا بعدا تلاش کنید! و نه میکروفن کار میکنه و نه میشه چیزی تایپ کرد! و در قسمت صفحه اصلی و اول گوگل پلی هم که جستجو داره چیزی تایپ میکنی پیدا نمیکنه.مدل تلویزیون 65x90sj هست.لطفا راهنمایی کنید

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   ابتدا از اتصال تلویزیون به اینترنت‌ اطمینان حاصل کنید
   سپس حتما ساعت و تاریخ تلویزیون رو به‌روز کنید و اون رو از حالت تنظیم خودکار خارج کنید.

   1. فاطیما قدرتی می گوید

    سلام سلامت باشید بزرگوار ما kd-55x7500h sony داریم مشکل ما این است که ب وای فای وصله ولی میزنه اینترنت متصل نیس و اینکه خواستیم پاک کنیم برای تنظیمات کارخانه ربطی ب ماهواره داره یا ن چیز های ماهواره پاک میشه؟

    1. ارمان نویدی می گوید

     سلام و عرض ادب و احترام
     خیر ربطی نداره بعد از ریست و راه اندازی در زمان راه اندازی تلویزیون رو به اینترنت متصل نکنید و اسکیپ بزنید تا تلویزیون بیادبالا بعدا زمان و منطقه زمانی تلویزیون رو تنظیم کنید و بعد از آن تلویزیون رو به اینترنت متصل کنید تا درست بشه
     موفق باشید

 6. Hashem می گوید

  وقت بخیر
  مممون از زحمات و پاسخگویی شما
  من یه تیویx90j دارم اما دستیار صوتی روی کنترل میزنم میگه مشکل پیش اومده بعدن امتحان کنید
  شما تو ویدیوهایتان همه چی رو گفتید الا نحوه فعال سازی دستیار صوتی
  ممنون

  1. رضا سعیدی می گوید

   سلام و عرض ادب یه چیز شکن نصب کنید ببینید کار نمیکینه باز.

 7. فاطمه می گوید

  سلام، وقتی میخوام اکانت گوگلم رو اضافه کنم میگه نام کاربری با گذرنامه مطابقت نداره درحالی که مطمئنم درسته پلی استورش هم که اصلا باز نمیشه بروزرش هم چیزی دانلود نمیکنه

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   ریست کنید و موقعیت مکانی تلویزیون رو تغییر بدید

 8. علیرضا می گوید

  ببخشید چگونه میتونیم ریجن یا همون موقعیت کشور تلویزیون سونی را تغییر دهیم؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   یکی از راهکارهای موجود اینه که تلویزیون رو ریست کنید و موقع راه اندازی اولیه نسبت به تغییر موقعیت مکانی بپردازید

 9. asal می گوید

  وقتتون بخیر
  عذر میخوام تلویزیون ما مدلش X85D سال ۲۰۱۶ هستش
  یه مشکلی هست وقتی میخوایم حساب کاربری وارد کنیم برای ورود به گوگل پلی استور
  اصلا قبول نمیکنه
  هر سری میزنه گذرواژه و نام کاربری مطابقت ندارن در صورتی که درست وارد میکنیم
  اینترنت هم وصل میشه
  ممکنه راهنمایی کنین بگین مشکل کجاست ؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   اطمینان حاصل کنید ساعت و تاریخ تلویزیون به‌روز باشد
   با خود تلویزیون یک اکانت جدید بسازید و با آن لاگین کنید.

 10. Masoud می گوید

  سلام وقتی به بلوتوث وصل میشی دقیقا چه کارایی میشه ازش کشید…و اینکه ایا نرم افزاری هست که نیاز به اتصدل وای فای نداشته باشه برای آینه کردن گوشی؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   مدل تلویزیون‌تون؟

 11. صدرا می گوید

  سلام
  من تلویزیون مدل 65X7500H رو خریدم و مطابق راهنمایی شما نرم افزار fast cast رو نصب کردم. اما موقع اتصال گوشی به تلویزیون، تصویر منتقل میشه اما صدا از روی گوشی پخش میشه. ممنون میشم اگر راهنمایی کنید که چطور می تونم صدا رو هم به تلویزیون منتقل کنم؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   لطفا مدل گوشیتون رو درج کنید.

 12. مسعود می گوید

  سلام خداییش یکی جواب منو بده…این همه هزینه کوچیکترین امکانات رو نمیتونه اجرا کنه این 9000hچطوری باید صفحه ی گوشی رو متصل کنم به تلوزیون…هر کار میکنم نمیشه…نمیدونم اون بلوتوث اونجا دقیقا کارش چیه هیچ حرکتی نمیزنه….اههههههه

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   روش اتصال گوشی در مطلب زیر در قالب یک ویدیو توضیح داده شده، در مورد بلوتوث هم دقیقا قصد دارید چه موردو اجرایی کنید قربان؟

   1. Masoud می گوید

    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که با وصل شدن بلوتوث دقیقا چه کاری میشه انجام داد..مثلا چطور میشه اهنگ پخش کرد…یکی هم اینکه تو مدل های پایینتر خودش یه گزینه اینه داره که میزنی صفحه گوشیت میوفته رو تلوزیون ۹۰۰۰hنداره هر چی گشتم.fast cast رو نصب کردمیه قسمتش درسته اون یکی که صفحه ی گوشی رو میندازه رو صفحه تلوزیون نمیاد وقتی qrرو اسکن میکنی صفحه کلا سیاه میشه.

    1. سردبیر می گوید

     سلام و درود
     لطفا مدل تلویزیون و گوشی خودتون رو ذکر کنید؛ اگر بتونید آخرین نسخه نصب شده روی تلویزیون خودتون رو هم درج کتید بسیار عالی خواهد بود.

    2. Masoud می گوید

     مدل تلوزیونkd55x9000h
     نسخه نرم افزارpkg6.0414.0055paa
     مدل گوشی سامسونگ نوت۵

  2. بابک می گوید

   لطفا هر دو وای فای گوشی و تلویزیون باید یکی باشد و از یک ip متصل شود

 13. Spid می گوید

  سلام وقت شما بخیر ، تلویزیون ما سخنگوی خودکارش روشن شده و نمیدونیم چطور باید لغوش کرد؟ یعنی زمانی که صدارو زیاد میکنیم یا شبکه رو عوض میکنیم اعلام میکنه که صدا رو شماره چند هست یا چه شبکه ای رو انتخاب کردیم ،میشه راهنمایی کنید

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درودCH
   از طریق منو وارد بخش accessibility شوید و یکی از دو گزینه Audio Description یا Text to Speech را غیرفعال کنید

 14. محمد می گوید

  سلام و عرض ادب خدمت سردبیر محترم.من دو روز میشسه یه تلویزیون سونی مدل 49x7500h خریداری کردم و قبلش سونی مدل w800gداشتم.الان یه مشکل اساسی دارم که گوشی موبایل به تلویزیون وصل نمیشه در صورتی که تلویزیون قبلی نرم افزار مربوطه وجود داشت ولی جدیده نداره.مورد بعدی اپلیکیشن فیلیمو در مدل قبلی توی پلی استور بوده ولی جدیده نداره.چه جوری میتونم اپ فیلیمو رو به تلویزیون اضافه کنم؟.در ضمن برای تنظیم ساعت و تاریخ موقعیت مکانی ایران و انتخاب میکنم ساعت اشتباه میزنه.راهکار چیه؟
  مورد آخر اینکه آخرین آپدیت سیستم عامل چنده و چه جوری میتونم آپدیت کنم.
  ببخشید سوالات زیاد بود.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   مدل گوشی خودتون رو ذکر نکردید ولی خوب تعدادی از برنامه‌ها مثل airscreen یا Fast cast هستند که میتونید روی تلویزیون نصب کنید و از اونا بهره ببرید.
   در مورد فیلیمو هم چون از داخل گوگل پلی حذف شده به همین دلیل نمیتونید پیداش کنید ولی میتونید از نسخه وب آن استفاده کنید
   ساعت رو هم روی حالت دستی بزارید بعد خودتون تنظیمش کنید؛ v60423000 هم آخرین نسخه عرضه شده برای x7500h در این تاریخ است که جهت آپدیت میتونید از لینک زیر استفاده کنید

   https://www.salambaba.blog/6139/complete-sony-tv-update-tutorial/

  2. محمد می گوید

   سلام
   من مدل 7577h دارم 55اینچ
   تلویزیون شما کست داره نیاز به برنامه نداره
   منم مشکل شمارو داشتم یعنی اولش وصل میشد بعد یبرا ریست کردم وصل نمیشد
   چندبارم ریست کردم ولی فایده نداشت اتفاقی یبار *****شکن روشن کردم و نتفلیکس رو زدم بعد در همون حالت با گوشی سرچ کردم کست تلویزیون رو پیدا کرد
   البته گوشی من هواوی p8 هست
   برنامه screen miror روی گوشی نصب کردم که کلا گوشی رو نشون میده

   1. سردبیر می گوید

    سلام و درود
    درست می‌فرمایید دوست عزیز
    ولی خوب در بعضی از نسخه‌های سری H نیاز به آپدیت سیستم عامل هم هست تا این مورد درست شود و برند گوشی ایشون هم معلوم نبود در حالی که اغلب گوشی‌های هوشمند از این قبیل برنامه‌ها پشتیبانی می‌کنند.

 15. علی صفائیان می گوید

  سلام
  من سونی 49×7500 دارم. بدون آنتن کانالهای دیجیتال میگیره یا آنتن لازم داره؟
  برای تنظیمات reset کنم؟ کشور اروپایی بذارم برای دیجیتال اونوقت فیلیمو هم میگیره؟
  آخه چیزی که من متوجه شدم برای فیلیمو باید کشور ایران باشه ولی برای دیجیتال باید کشور استارالیا یا مالزی یا آمریکا یا اروپایی باشه.

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   اگر منظورتون 49X7500H هستش بله دارای گیرنده داخلی بوده ولی باید یک آنتن به تلویزیون متصل باشد تا کانال‌ها دریافت شود البته آنتن‌های رومیزی هم کارتون رو راه میندازه؛ برای تنظیمات تنها کافیه وارد منو و بخش کانال یابی خودکار بشید.
   پیروز و سربلند باشید

 16. حامد می گوید

  سلام. ایا قرار دادن بلندگو های سینمای خانگی درکنار تلویزیون باعث خرابی اون میشه؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   معمولاً چند سانتی متر فاصله در این بین وجود خواهد داشت ولی تا حالا گزارشی در این مورد دریافت نکرده‌ایم.

 17. محمد می گوید

  با سلام و خسته نباشید

  از سایت خوب شما تشکر میکنم که اطلاعات و راهنمایی های موثر و خوبی ارائه میده

  فقط چرا در مورد تلویزیون سونی 55x7577h یا 7500h مطلبی نیست

  اگر لطف کنید این مدل تلویزیون هم مورد بررسی قرار بدین ممنون میشم

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   با تشکر از اظهار نظر شما
   سعی خواهیم یکی از این دو مدل رو هم پوشش بدیم دوست عزیز
   پیروز و سربلند باشید

   1. محمد می گوید

    ممنون از شما و همکارانتون

    1. سردبیر می گوید

     سپاس از توجه شما

 18. حدادی می گوید

  سلام من سونی سریJ8 2021 گرفتم. به اینترنت وصل میشه و با مرورگر میشه سایت ها رو باز کرد. ولی هنگام فعال سازی گوگل میگه امکان اتصال به اینترنت نیست. دلیلش چی میتونه باشه؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   بعد از ریست تلویزیون، ضمن تنظیم دقیق ساعت و تاریخ، نسبت به تغییر کشور و قاره انتخاب شده اقدام کنید

 19. MAHDI می گوید

  سلام و خسته نباشید
  من چند روزه تلویزیون سونی x9000h رو خریدم و هر کار میکنم فلش رو نمیخونه ،باید چیکارش کنم؟؟
  هر فلشی میزنم انگار که اصلا فلش وصل تلویزیون نیس(هم فلش 32 گیگ وصل کرد نشناخت و باز نکرد هم فلش 8 گیگ زدم بازم همین طور بود)
  الان تلویزیون من مشکل داره که فلش رو باز میکنه؟؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   این موضوع رو با هارد اکسترنال هم تست کنید ببینید مشکل بردوام است یا خیر
   جهت تست برق پورت usb هم میشه از چراغ‌های دارای پورت usb استفاده کنید تا از وجود برق در پورت مربوطه اطمینان حاصل کنید

 20. جاوید می گوید

  سلام مجدد
  تلوزیون x9000h بنده که مستقیم از چین خریداری کردم گویا برای مصرف چین ساخته شده و در منوی اصلی گزینه ای برای تغییر کشور نداره، آیا در منوی مخفی می توان کشور را تغییر داد؟ چطور وارد منوی مخفی شوم؟
  همچنین گویا تیونر آنDTMB است، آیا Decoding آن نرم افزاری است و با نصب درایور DVBT مشکل حل می شود یا باید تیونر تعویض شود؟
  با سپاس

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرش ادب
   برای منو مخفی میتونید از مطلب زیر کمک بگیرید
   https://www.salambaba.blog/22254/sony-tvs-secret-menu-entry-guide/
   من باب مورد دوم هم توصیه می‌کنم با یک نصاب مشورت کنید

 21. شمس می گوید

  سلام روزتون خوش
  من تلویزیون سونی دارم گوگل پلی وصل نمیشه . انگار باید ساعت و تاریخ رو تنظیم کنم ولی نمیدونم از کجا ؟
  یا بخوام ریست کنم از چه منویی استفاده کنم
  ممنونم میشم راهنمایی بفرمایید

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   اگر امکانش هست مدل تلویزیون رو درج کنید دوست عزیز

 22. حمید میلانی می گوید

  سلام
  برای تلویزیون سونی 55-X9000H آخرین ورژن که آپدیت اومده در ایران ورژن v6.0466 هست ؟ و اینکه بهترین کشور برای انتخاب موقعیت مکانی کجا هست ؟ برای انتخاب کشور هر بار باید تلویزیون رو ریست کرد یا راه دیگه ای وجود داره ؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   در حال حاضر v6.0466 آخرین نسخه مخصوص آسیا بوده که برای x9000h منتشر شده است؛ از کشورهای اروپایی، آمریکا و کره معمولاً بازخورد بهتری گرفتیم که توصیه میشه با ریست این کار صورت بگیرد ولی از طریق خود منو هم این امکان وجود دارد.
   پیروز و سربلند باشید

   1. حمید میلانی می گوید

    ممنونم از راهنمایی شما
    مشکل من حل شد
    خواستم تجربه خود رو به اشتراک بگذارم تا بقیه دوستان هم بتونند در صورت داشتن مشکل احتمالی اون رو حل کنند
    در خصوص عدم اتصال به اینترنت : کافیه بصورت دستی ساعت و تاریخ تلویزیون رو درست کنید
    در خصوص آپدیت تلویزیون برای من Error 0000 را می داد که هر کاری کردم از طریق USB نتونستم آپدیت کنم در آخر نرم افزار X-VPN رو اجرا کردم و بصورت مستقیم آپدیت رو انجام دادم
    قبل از اجرای آپدیت AirPlay & homekit هم کار نمی کرد و تا زمانی که میخواستی از طریق دوربین گوشی QR بارکد رو بخونه اون کد تغییر می کرد و عملا امکان شناسایی TV روی گوشی وجود نداشت که با آپدیت این مشکل حل شد و به راحتی گوشی آیفون با TV وصل میشه
    در خصوص Location هم من ایران رو انتخاب کردم و همه این کار ها رو انجام دادم و مشکلی نداشت چون که توی منو انتخاب موقعیت مکانی فقط لیست کشورهای آسیا و اقیانوسیه رو می اورد و اصلا لیست کشور های اروپایی و آمریکایی موجود نبود.

    1. سردبیر می گوید

     سلام و درود
     سپاس از نظر فوق‌العاده شما
     مدل تلویزیونتون x9000h هستش اگه اشتباه نکنم؛ درسته؟

   2. پوریا می گوید

    سلام تلویزیون من مدلkd-55×850 من هم مشکل وصل شدن گوگل دارم یه سره با اینکه رمزو درست میزنم میگه یوزر وپسورد باهم نمیتونه مچ بشه بعدا بزن برا این ایا باید ساعت وقاره عوض کنم

    1. سردبیر می گوید

     سلام و درود
     نسخه سیستم عامل‌تون رو لطفا ذکر کنید تا بررسی کنیم آیا آپدیتی براش منتشر شده یا خیر

 23. محمد مهدی می گوید

  من تلوزیون x9000h 55 سونی دارم سرچ صوتی کار می کرد تا دیروز ولی الان ارور دستیار گوگل اماده نیست میده ممنون میشم راهنمایی کنین

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   از به روز بودن ساعت و تاریخ تلویزیون اطمینان حاصل کنید؛ به صورت تستی میتونید یکبار تلویزیون رو به حالت کارخانه برگردونید سپس موقعیت مکانی رو تغییر بدید.

 24. مصطفی می گوید

  سلام
  من یک تلویزیون sony x9500h دارم یک شیک سونی هم خریدم. با بلوتوث تی وی رو به شیک کانکت کردم رو هر دو دستگاه شناسایی و کانکت میشه ولی صدای از شیک بیرون نمیاد.تلویزیون رو هم به آخرین آپدیت رسوندم ساعت وتاریخ هم درسته.خواستم راهنمایی کنید.ممنون

  1. حمید می گوید

   سلام من هم مدل 9000n این سرس سونی را دارم مال من هم این مشکل را دارد ممنون میشم من را هم کمک کنید

 25. Mahan می گوید

  سلام ببخشید من هر کار میکنم به خدمات گوگل وارد نمیشه وقتی از توی googleplay خودش میرم بعد من هر کار میکنمنمیتونم اندرویدش رو ارتقا بدم چون فیلتریم و هر کار میکنم فیلتر شکن نمیدونم چجوری باید وصل کنم لطفا کمکم کنید!(kwl-50w800c)

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   پس از تنظیم مجدد ساعت و تاریخ، از طریق منو موقعیت مکانی خود را تغییر دهید تا به گوگل و سایر خدمات آن دسترسی داشته باشید.
   پیروز و سربلند باشید

   1. Mahan می گوید

    چگونه میتوانم موقعیت مکانی تلوزیون رو تغییر بدم؟(kdl50w800c)

    1. سردبیر می گوید

     سلام و عرض ادب
     میتونید این کار رو از طریق منو تلویزیون انجام بدید یا تلویزیون رو به حالت کارخانه بازگردونید و در هنگام راه‌اندازی مجدد یک کشور دیگر رو انتخاب کنید.
     پیروز و سربلند باشید

 26. سعید می گوید

  سلام
  وقت ب خیر
  من مدل 55x9000h رو به تازگی خریداری کردم با اکانت گوگل پلی هم وصل شدم ولی موقع نصب برنامه ها هرچه قدر منتظر میمونم هیچکدومشون دانلود نمیشن . یعنی به خاطر تحریم گوگل ؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   اگر صفحه و دکمه دانلود برای شما ظاهر شود مشکل خاصی نیست ولی می تونید یکبار تلویزیون رو به تنظیمات کارخانه بازگردانید و مجدد تلاش کنید دوست عزیز

   1. داوود می گوید

    سلام و عرض ادب
    من سونی 55×9000خریدم نصاب کوتاهی کرده و tv رو کامل راه اندازی نکرده برلی پخش موزیک و فیلم از گوشی بدون کابل چه برنامه ای بهتره نصب بشه ؟

    1. سردبیر می گوید

     سلام و عرض ادب
     خود تلویزیون دارای برنامه های سرخود می باشد ولی می توانید از برنامه های Airscreen و Fast cast هم استفاده کنید.
     پیروز و سربلند باشید

   2. Mahan می گوید

    سلام لطفا یه شماره تلفن بدید من تماس بگیرم برای تلوزیونم اخه نمتونم تایپ کنم مشکلاتم زباده اگه میشه یه شماره تماس لطف کنید

    1. سردبیر می گوید

     سلام و درود
     میتونید از طریق اینستاگرام سلام‌ بابا به آیدی salambaba_com با ادمین در ارتباط باشید دوست عزیز

  2. نرگس حسینی می گوید

   سلام
   چیجوری اینترنتشو درست کردی؟؟
   کمک کم درستش کنم منم

  3. Hamed RezaSadidi می گوید

   سلام دوست عزیز امکان این رو داره ک سرعت اینترنت شما پایین است ودرضمن فراموش نکنید بااون ورود به گوگل پلی .گوگل پلی شروع به ابدیت نرم افزارهای اصلی ک ازقبل نصب بود می‌کندو بعد برنامه هایتان دانلود می‌شود وهیچ مشکلی نیست ک درتنظیمات می‌تواند بروزرسانی خودکار راقطع کنید
   وتلویزیون هیچ مشکلی ندارد
   درضمن با توجه به راهنمایی های سردبیر محترم تمام راهکارهای ایشون درست وباعث حل مشکلات اینگونه می‌شود باتشکر ازسردبیر

   1. سردبیر می گوید

    تشکر از اظهار شما دوست گرامی

    1. جاوید می گوید

     سلام.
     من یک تلوزیون x9000h مستقیم از چین خریدم، روش google play نیست، شبکه های دیجیتال رو هم سرچ می کنه ولی چیزی پیدا نمی کنه، فقط آنالوگ میگیره، ممکنه راهنمایی کنید چطور کانال های دیجیتال رو بگیرم؟
     Google play رو نصب کردم ولی باز نمیشه

    2. سردبیر می گوید

     سلام و عرض ادب
     کشوری رو که انتخاب کردید تغییر دهید دوست عزیز
     توصیه میشه تلویزیون رو ریست کرده و موقع راه اندازی مجدد این کارو انجام بدید

 27. محمدرضا افشار می گوید

  سلام تلویزیون من سونی مدل kdl-48r560c هستش ولی در برنامش برنامه گوگل پلی رو نداره ایا اینا ندارن یا میشه نصب کرد و اگه میشه نصب کرد به چه صورت ممنونم

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   مطمئن نیستم ولی فکر کنم این مدل دارای سیستم عامل لینوکس هستش و دارای برنامه هایی مثل یوتیوب می باشد اما گوگل پلی در سیستم عامل اندروید در دسترس مخاطب قرار می گیرد.
   پیروز وسربلند باشید

 28. احمدی می گوید

  سلام وقت بخیر
  من تیوی سونی Rm-ED060 دارم
  گیرنده داخلی داره که متاسفانه ریست شده و نمیدونم شبکه هاشو از کدوم قسمت سرچ کنم
  راهنمایی کنین لطفا

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   در این مورد باید با یک نصاب مشورت کنید دوست عزیز

 29. امین می گوید

  سلام یک تلوزیون sony bravia هست که نمیتونم به اکانت جیمیل وصل بشم.همش میگه یوزر با پسورد تطبیق نداره. منطقه تلوزیون را هم عوض کردم فرقی نکرد. Dns های مودم را هم طبق سایت “شکن” تنظیم کردم بازم نشد. ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   موقعیت مکانی رو باید روی چندین کشور تغییر دهید تا آخر سر یکی با سیستم عامل شما سازگار شود. البته همیشه تغییر کشور از طری منو اصلی این مشکل رو رفع می کرد ولی میتونید از طریق منو مخفی هم این مورد رو امتحان کنید فقط دقت کنید در گزینه های دیگر منو مخفی تغییری ایجاد نکنید چون بعضی از آنها برگشت ناپذیر هستند.
   پیروز و سربلند باشید

  2. مجید می گوید

   سلام من هم دقیقا همین مشکل رو دارم اگه شما موفق شدی، من رو هم راهنمایی کن تا مشکلم حل بشه. ممنون

 30. ساسان می گوید

  سلام من برای ارتباط آیفون به x9000h مشکل دارم. نه توی گوشی دیده میشه و نه گوشی توی تنظیمات تلویزیون. گوشی اندروید هم که پیدا میکنه ولی نمیتونم چیزی پخش کنم.
  ممنون

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   متأسفانه این مشکل در سری H دیده میشه ولی به صورت جایگزین می توانید برنامه های AirScreen و یا AirBeamTV را روی تلویزیون خود نصب کنید و از آنها استفاده کنید.
   پیروز و سربلند باشید

 31. محمدرضا می گوید

  سلام تلویزیون 55x8500e دارم بعد از نصب کابل لن دیگه وای فای داخلی روشن نمیشه سیم لن رو هم جدا میکنم ولی هنوز وای فای داخلی روشن نمیشه به اندروید ٨ هم آپدیت کردم ساعت هم تنظیم کردم.لطف میکنید راهنمایی کنید.

  1. سردبیر می گوید

   موقعیت مکانی خود را تغییر دهید.

 32. as می گوید

  سلام خسته نبا‌شید تلوزیون ماsony kd-55x9000H هرچی قسمت wifi تلوزیون رو میزنم روشن. نمیشه وای فایش شما میدونید باید چیکار کنم؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   دو عامل در این مشکل دخیل هستند:
   یکی تنظیم نبودن ساعت و تاریخ و دیگری موقعیت مکانی شما
   ساعت و تاریخ را مجدد تنظیم کنید و موقعیت مکانی را روی کره یا کشورهای اروپایی تنظیم کنید تا مشکل برطرف شود.(آخرین نسخه آپدیت تلویزیون خود را چک کنید)
   پیروز و سربلند باشید

   1. as می گوید

    خیلی ممنونم 🌹

   2. مرتضی می گوید

    من نوکرتم درست شد

 33. دانیال می گوید

  سلام تلویزیون ما مدلw800cهست
  وقتی میخوام واسه تلویزیون یه حساب گوگل بسازم نمیشه
  اول به اینترنت وصل میشم وقتی میرم که حساب رو بسازم و جمیل رو میدم و بعد پسورد میگه که جمیل با پسورد هم خوانی نداره بعد با چند تا حساب دیگه هم که زدم باز همین رو میگفت
  اول ها هم که وقتی میزدم همین که رمز و ادمه رو میزدم میگفت اتصال به اینترنت قطع شد و دوباره باید وصل میکردم دوباره میزد اتصال به اینترنت وصل شد دوباره که برمیگشتم تا حساب رو بسازم رمز رو میزدم دوباره می‌گفت اتصال قطع شد
  ولی امروز که امتحان کردم این پیام رو نداد ولی به جاش میگفت که رمز با حساب همخوانی نداره با چند تا حساب دیگه هم امتحان کردم همین رو گفت تازه یه حساب جدید هم ساختم ولی باز میگفت همخوانی ندارد.

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   ابتدا موقعیت مکانی را در تلویزیون خود تغییر دهید سپس دوباره امتحان کنید.
   پیروز و سربلند باشید

 34. علی می گوید

  سلام سونی x9000h خریدم. وقتی نصب کردند به اینترنت وصل شد و همه چی اکی بود، اما بعدش که از برق جدا کردم برای جابجایی، اینترنت تی وی ب مشکل خورده. وای فای را شناسایی میکنه و میگه connect شده اما no access میزنه، و به نت وصل نمیشه! چیکار باید بکنم؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   موقع خروج سیم برق تلویزیون ریست شده است؛ تاریخ و ساعت را مجدد تنظیم کنید و در صورت لزوم موقعیت مکانی خود را تغییر دهید.
   پیروز و سربلند باشید

 35. Amir می گوید

  سلام وقت بخیر
  من تلویزیون سونی مدل X7500H ۵۵ اینچ رو به تازگی خریداری کردم ولی مشکلات زیادی دارد.
  مثلا از ابتدا راه اندازی که گفتین برای من نیامد و نصاب فقط روشنش کرد و دیگه کاری نکرد و تلویزیون شروع به کار کرد.
  ۲ تلویزیون منو برای شبکه ندارد.
  ۳.بلوتوث، حالت اینه ایی و… کلا وصل نمیشود.
  ۴.گوگل را باز نمیکنند. و خیلی مشکلات دیگه.

  نکته ایی دیگه هم که میخواستم بگم و کنجکاوم کرده این است که روی کارتن برچسبی از کشور امارات خورده و ۵ ستاره روی آن کشیده شده که فقط ۲ تای آن روشن است. میشود بگوئید این یعنی چی

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   وارد منو شده و تاریخ و ساعت تلویزیون را مجدد تنظیم کنید تا این قبیل مشکلات مثل اینترنت و … برای شما رفع شود.
   این مورد هم که برای شما راه اندازی اولیه نمایش داده نشده به این دلیل است که قبلاً تلویزیون در حین تست و یا در فروشگاه راه اندازی شده است. در صورت تمایل می توانید تلویزیون را به حالت کارخانه بازگردانید تا این قسمت برای شما به نمایش دربیاید.
   معمولاً برچسب هایی که ستاره روی آن قرار دارد مربوط به برچسب مصرف انرژی هستند ولی این موردی که ذکر کردید شاید مربوط به امتیاز طراحی تلویزیون باشد.
   پیروز و سربلند باشید

 36. ابی می گوید

  سلام آقا من 9300e سونی دارم اندرویدش رو ۹ به روز رسانی کردم فقط می‌خوام بدونم آیا میشه مثل گوشی ها باdns دستی یوتوب رو استفاده کرد همه جا رو زیر رو کردم چیزی پیدا نکردم.

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   بله امکانش هست

 37. حسن می گوید

  توی ورودیهای تلویزیون سونی 49x8000h اصلا گزیینه آیینه کردن یا بازتاب تصویر نیست..برنامه ای که بدون احتیاج به اینترنت باشه هست روی گوشی یا تلویزیون نصب کنیم؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   می تونید از راهکار های گفته شده در مطلب”روش اتصال گوشی های اندرویدی به تلویزیون (باسیم و بدون سیم)” استفاده کنید.

 38. حسن می گوید

  با سلام.برنامه Airscreen رو هم نصب کردم نمیشه .اینترنت لازم داره چطور کار میکنه؟برای بازتاب صفحه گوشی اندروید روی تلویزیون سونی حتما باید اینترنت باشه.؟از یه گوشی دیگه میتونیم بعنوان مودم(نقطه اتصال) استفاده کنیم برای اتصال یا فقط باید حتما مودم باشه؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   این برنامه ها به وسیله اتصال به وای فای کار می کنند؛ در واقع از اینترنت استفاده نمی شود ولی برای مخابره اطلاعات از وای فای استفاده می شود. شاید استفاده از هاتسپات گوشی به عنوان میانجی ممکن نباشد ولی میتونید این مورد رو هم تست کنید.

 39. حسن می گوید

  با سلام..چرا گوشی موبایل اندروید مث سامسونگ A50 یا شیائومی note8 به تلویزیون سونی 49x8000h وصل نمیشه از طریق وای فای برای نمایش گوشی روی صفحه تلویزیون..لطفا راهنمایی بفرمایین

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   دلایل مختلفی ممکن است وجود داشته باشد؛ به طور مثال هر دو دستگاه باید به یک مودم وصل شده باشند. البته می تونید برنامه AirScreen را روی تلویزیون خود نصب کنید و از اون استفاده کنید
   پیروز و سربلند باشید

 40. پارسا می گوید

  سلاو و عرض ادب
  تلویزیون KDL-50W800C هر کاری می کنم نمی توانم به گوگل پلی لاگین شم و میگوید یوزر پسوورد نادرست است
  با اکانت های مختلف امتحان کردم ، موقعیت را به اروپا تغییر دادم و تاریخ و زمان را هم اتومات کرده ام اما همچنان نمی توانم لاگین شم
  چه راهکاری پیشنهاد میکنین؟
  با تشکر

 41. ساهرخ می گوید

  سلام
  من سونی 65x7500h
  را دارم ولی smartview یا همون کروم کست کار نمیکنه
  من گوشی اندروید پرچم دار هم دارم
  همه چیز هم موقعیت مکانی و اتصال غیره هم انجام شده
  ولی نشد
  الان دارم از برنامه های متفرقه استفاده میکنم برای میرورینگ که تصویر هست ولی صدا نیست
  در کل چه راه حلی دارید که مثل بقیه تی وی ها راحت و بی دردسر بدون نیاز از برنامه های جانبی بشه این کار رو کرد

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   متأسفانه در حال حاضر در سری H سونی باگ هایی در این زمینه وجود دارد که ممکن است در به روزرسانی ها جدید رفع شود. تلویزیون خود را به آخرین آپدیت یعنی نسخه v60209 که دو ماه پیش عرضه شده به روزرسانی کنید البته می توانید از برنامه AirScreen هم استفاده کنید.
   پیروز و سربلند باشید

 42. مهدی می گوید

  سلام خسته نباشین چرا رو تلویزیون من که x7000e هست سیستم عامل نصب نیست نوشته لینوکس اما رو تلویزیون نصب نیست چیکار کنم نصب شه لطفا کمکم کنید

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   نسخه v1.870 سال 2020 سیستم عامل لینوکس متناسب با مدل X7000E در سایت سونی در دسترس است. لطفاً مطابق با آموزش های اشاره شده در مطلب”آموزش کامل آپدیت تلویزیون سونی” تلویزیون خود را آپدیت کنید تا مشکل رفع شود.
   پیروز و سربلند باشید

 43. Amin می گوید

  سلام
  دوستان چجوری میشه تبلیغات رو در یوتیوب غیر فعال کرد sony x8500f

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   باید نسخه Youtube Premium خود را در حساب کاربری فعال کنید که برای آن باید هزینه ای پرداخت کنید.

 44. مصطفی می گوید

  سلام.تلوزیون kdl 49x7077f دارم اصلا به اینترنت وصل نمیشه و یا صفحه وب رو نداره و یوتیوب هم وصل نمیشه اگر راهنمایی بفرمایین ممنون میشم

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   سیستم عامل تلویزیون شما لینوکس می باشد دوست عزیز

 45. Sadegh می گوید

  سلام و درود
  بنده sony مدل 55w800c دارم، میخوام حساب گوگل اضافه کنم ، جی‌میل و رمز رو درست وارد میکنم، میگه رمز و نام کاربری باهم مطابقت نداره

  1. سردبیر می گوید

   سلام و عرض ادب
   منطقه جغرافیایی خود ار تغییر دهید تا مشکل شما رفع شود دوست عزیز
   البته تنظیم بودن ساعت و تاریخ در این موضوع دخیل هستش

 46. صالح می گوید

  سلام
  تلویزیون سونی مدل w660f
  مرورگر نداره
  وایفای وصل شد بعد کلی زحمت
  ولی اینترنت وصل نمیشه
  ساعت و تاریخ و … هم درسته

  1. رضا سعیدی می گوید

   سلام وقت بخیر
   مرورگر opera هم ندارد؟

 47. وحید می گوید

  سلام
  اقا خیلی ممنون
  عالیه سایتتون

 48. محمد می گوید

  با سلام منم مثل بقیه دوستان مشکل وصل شدن اینترنت داشتم مدل تلویزیون ٨۵٠٠e هست -و جالتر از این که این مشکل از روزی شروع شد که اپدیت کردم به اندروید ٨ -البته الان من با lan وصل شدم و اینترنت دارم ولی با wifi اصلا وصل نمیشه و میگه اینترنت موجود نیست -ولی با همه این که با lan وصل هستم ولی بازم فرمان صوتی گوگل روی کنترل کار نمیکنه -ظاهرا مشکل از اندروید ٨ هست -فقط این لوکیشن رو چطوری میشه عوض کرد به جاهای دیگه؟

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   دو راه حل عمده وجود دارد در این رابطه: یکی اینکه ممکن است ساعت و تاریخ تلویزیون تنظیم نباشد و یکی اینکه موقعیت مکانی تلویزیون شما روی ایران تنظیم شده باشد که باید عوض شود.
   در برخی نسخه های جدید باگ هایی دیده می شود که معمولاً در نسخه های بعدی اصلاح می شوند ولی چنانچه تمایل داشتید می توانید نسخه قبل تلویزیون خود را دوباره نصب کنید.

 49. امین می گوید

  سلام خسته نباشید
  تبریک بخاطر سایت عالیتون
  sony 65x7500H
  من به مودم وایرلس منزل وصل شدم
  اعلام می کنه :
  شما به وایرلسی متصل شده اید که اینترنت ندارد
  کد ها و اطلاعات ای پی رو از ای اس پی گرفتم ولی وقتی وارد تنظینچنات ای پی می کنم بازم اینترنت وصل نمیشه

  1. سردبیر می گوید

   سلام و درود
   سپاس از اظهار نظر شما
   این مشکل در دو صورت رخ می دهد؛ یکی اینکه تاریخ و ساعت تلویزیون شما تنظیم نیست و دیگری اینکه موقعیت مکانی تلویزیون شما مشکل داشته باشد
   جهت رفع مشکل موقعیت مکانی تلویزیون خود را تغییر دهید تا این مشکل رفع شود(کره جنوبی معمولاً پیشنهاد داده می شود)
   پیروز و سربلند باشید.

 50. خرمک می گوید

  سلام وقتتون بخیر تلویزیون من x8500g هست
  وقتی برای دیدن فیلم زیرنویس دار با گوشی به تلویزیون وصل میشم با اینکه فیلم تو گوشی فیلم زیر نویس داره ولی روی تلویزیون زیر نویس نمیاد اندازه ی صفحه و زوم رو هم تغییر دادم مشکل حل نشده ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   برای رفع مشکل باید از پلیر های مختلف استفاده کنید تا مورد مطابق با تلویزیون شما یافت شود؛ از طریق آپ استورهای موجود پلیر های فیلم و ویدیو را دانلود کنید و با آنها نیز این کار را امتحان کنید.

 51. خرمک می گوید

  سلام مجدد ممنون از راهنماییتون حل شد تونستم اینترنت رو با توضیحات شما وصل کنم فقط به مشکل دیگه هست وقتی با گوشیم به تلویزیون وصل میشم زیر نویس فارسی فیلم تو تلویزیون نمیاد ممنون میشم باز هم راهنمایی کنید

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   به احتمال زیاد رزولوشن تلویزیون شما هنگام اتصال بالا رفته و زیرنویس از صفحه خارج می شود؛ به نوعی حالت تصویر روی زوم قرار دارد. جهت رفع مشکل حالت تصویر خود را تغییر دهید.
   پیروز و سربلند باشید

 52. خرمک می گوید

  سلام تلویزیون بنده X8500G هست چند روزه به اینترنت وصل نمیشه در صورتی که وای فای هیچ مشکلی نداره و پیغامی که میده این هست که متصل بدون اینترنت
  مشکل چیه ممنون میشم راهنمایی کنید چطور می توانم حلش کنم

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   ساعت و تاریخ تلویزیون خود را به روز کنید؛ در صورت رفع نشدن مشکل موقعیت مکانی خود را تغییر دهید.

 53. امیر می گوید

  سلام من x8000 g دارم سرچ‌صوتی‌فقط با فیلتر شکن کار میکنه کنترل هم ریست کردم درست نشد مشکل چیه؟

  1. رضا سعیدی می گوید

   سلام وقت بخیر
   متاسفانه به خاطر شرایط تحریم‌ها و یا فیلتر شدن و یا در بعضی موارد اختلال اینترنتی است.
   موارد پیشنهادی.
   عوض کردن اینترنت
   ریست کردن کامل تلویزیون
   موفق باشید

 54. امیررضا می گوید

  سلام من مدل X8000G دارم. به وای فای وصل میشم ولی میزنه اتصال بدون اینترنت و اپلیکیشن های تلویزیون اینترنت ندارند. به تازگی اینجوری شده.

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   موقعیت مکانی تلویزیون خود را بر روی کشور های اروپایی و یا امریکایی تغییر دهید.
   با تشکر

 55. شاپور می گوید

  سلام . وقت به خیر . من X9500G سونی دارم . هر کاری میکنم نمیتونم گوشی رو به تلوزیون وصل کنم گوگل کست یا وای فای دایرکت . ولی ایترنت و برنامه هارو دارم . به یوتیوب هم وصل نمیشم . ممنون میشم راهنمایی کنید .

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   تلویزیون خود را به حالت کارخانه بازگردانید و این بار موقعیت خود را بر روی کشور های اروپایی و یا آمریکایی قرار دهید.
   اتصال به یوتیوب ملزم استفاده از برنامه های تغییر دهنده آی پی می باشد.

 56. علیرضا می گوید

  سلام تلویزیون من ۸۵۰۰G هست که چند روزه اپیلیکیشن های فیلیمو و نماوا باز نمیشه و از طریق بروزر نت نمیتونم وارد سایت های این دو بشم مشکل چیست؟؟

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   شاید به طور اشتباهی Proxy خود را فعال کرده باشید که مانع از باز شدن این برنامه ها می شود.
   در صورت درست نشدن دوباره آن ها را نصب کنید.

 57. امیر می گوید

  سلام من x8000g دارم سرچ‌صوتی اینترنتیش رو صفحه منوی اصلیش کار نمیکنه ،فیلتر شکن وصل میکنم کار میکنه،مشکل چیه؟

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   10 ثانیه دکمه home را نگه دارید تا ریموت شما reset شود و تست کنید که آیا مشکل رفع شده یا نه؟!

 58. هومن می گوید

  سلام تلویزیوم من سونی ۸۵۰۰ هست با وای فای به مودم وصل میشم اما اینترنت ندارم no internet مشکل رو چه طوری حل کنم؟ممنون از راهنمایی

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   پس از تنظیم کردن ساعت و تاریخ تلویزیون x8500g خود، موقعیت مکانی تلویزیون خود را روی کشور های اروپایی یا امریکایی قرار دهید تا این مشکل رفع شود.

 59. مصطفی می گوید

  سلام من sony x9500hخریدم اولش که تنظیم میکنم وارد جستجوگر گوگل میشه و فرمان صوتی کار میکنه ولی وقتی چند ساعت خاموش میکنم دیگه نه فرمان صوتی میگیره نه تایپی وارد گوگل میشه ساعت و تاریخ هم درسته چند بار کشور و منطقه رو هم عوض کردم ولی باز بعد اینکه خاموش میکنم وارد نمیشه.چکار باید کنم؟

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   تلویزیون خود را به حالت کارخانه بازگردانید؛ در صورت رفع نشدن مشکل آخرین آپدیت های موجود را برای تلویزیون چک کنید.

 60. کوروش می گوید

  سلام تلويزيون من سونی ۸۵۰۰ هست چند روزه به اينترنت وصل نمیشه تمام کارهای لازم رو از اول انجام دادم مشکل چی میتونه باشه؟

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   لطفاً جمله ای را که هنگام متصل نشدن نمایش می دهد بیان کنید و اینکه با وای فای متصل کردید یــا کابل LAN ؟!

 61. امین می گوید

  سلام تلویزیون سونی مدل kdl 48w650d به اینترنت وصل میشه ولی مرورگر هیچی نداره میشه کاری کرد؟

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   با استفاده از قسمت تنظیمات زمان و تاریخ تلویزیون خود را مجدد تنظیم کنید و موقعیت مکانی انتخاب شد،ه را نیز تغییر دهید

 62. amin می گوید

  سلام آیادهنگام وصل کردن و درآوردن فلش مموری تلویزیون باید خاموش باشه؟

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   در هنگام وصل کردن خیر ولی در هنگام خارج کردن فلش بهتره تلویزیون خاموش شود و بعد این کار صورت بگیرد هر چند بعضی از تلویزیونا قابلیت غیرفعال کردن دستگاه خارجی را دارند

 63. amin می گوید

  سلام تلویزیون 49x8500f هروقت خاموش میکنم و کابل برق رو میکشم تنظیمات تاریخ و ساعت در روشن کردن مجدد تلویزیون بهم میریزه چجور میشه مشکلو حل کرد . هم دستی وارد کردم و هم گزینه شبکه رو امتحان کردم بازم نشد

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   برای تنظیم خودکار زمان پس از خاموش شدن باید موقعیت مکانی خود را روی خاورمیانه قرار دهید تا تلویزیون پس از روشن شدن به صورت خودکار زمان را تنظیم کند

 64. فرشید می گوید

  با سلام و تشکر بابت سایت و پاسخگویی بسیار خوب شما
  منم مانند خیلی از دوستان مشکل خطای اشتباه بودن یوزرنیم و پسورد در لاگین کردن به اکانت گوگل را دارم در صورتی که تلویزیون به اینترنت کانکت بوده و در باز کردن سایت ها مشکلی ندارد
  تلویزیون بنده سونی ۸۵۰۰ x می باشد طبق گفته دوستان تایم و تاریخ را تنظیم کرده ولی باز مشکل حل نشد
  موقعیت مکانی در منوی تلویزیون فقط قابلیت آن و اف دارد که طبق گفته دوستان که روی اروپا یا امارات ست شود امکانش نیست و همچنین که گفته شده تنظیمات دی ان اس خاموش گردد منویی بابت این مساله پیدا نکردم
  ممنون می شوم اگر بنده را راهنمایی بفرمایید

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   تنظیمات DNS در بخش اتصال به وای فای موجود می باشد دوست عزیز

 65. rezvan می گوید

  شرمنده موقعيت مكاني رو چطور ميتونم به كشور ديگه تغيير بدم؟ اخه فقط on va off داره. ساعت و تاريخ هم كه تنظيمه.

  1. محمدعلی می گوید

   لطفاً برند و مدل کامل تلویزیون خودتون رو لطف کنید

 66. rezvan می گوید

  سلام وقت بخير تلويزيون سوني مدل kDL-55W800c با هر ايميلي امتحان ميكنم گوگل پلي وارد نميشه. ميگه يوزر و پسورد مطابقت ندارد.در صورتي كه درسته. نرم افزار اپديت هم نميشه.

  1. ارمان می گوید

   درود برشما
   لطفا موقعیت مکانی – زمان و تاریخ را تنظیم نمایید
   موفق باشید

 67. بهنام می گوید

  سلام .تلویزیون 65×8500 سری g دارم.متاسفانه اکثرا میگه اینترنت نیست در حالیکه مشکلی نداره همه کارایی که توی نظرات گفتین انجام دادم اوکی نشد.جدیدا خواستم تلویزیون روشن کنم چراغ led رنگ سبز و زرد شد خواستم ببینم چکار کنم لطفا راهنمایی کنید

  1. رضا سعیدی می گوید

   سلام و درود بر شما
   متاسفانه به دلیل تحریم ها و محدودیت های زیادی که گوگل برای آی پی های ایران اعمال می کند مشکلات عدم دسترسی به اینترنت در سیستم عامل اندروید تلویزیون های سونی خیلی مشهود شده و تا برطرف شدن این محدودیت ها متاسفانه باید با این مشکلات دست و پنجه نرم کنیم

 68. فرشید می گوید

  با سلام و تشکر بابت سایت و پاسخگویی بسیار خوب شما
  منم مانند خیلی از دوستان مشکل خطای اشتباه بودن یوزرنیم و پسورد در لاگین کردن به اکانت گوگل را دارم در صورتی که تلویزیون به اینترنت کانکت بوده و در باز کردن سایت ها مشکلی ندارد
  تلویزیون بنده سونی ۸۵۰۰ x می باشد طبق گفته دوستان تایم و تاریخ را تنظیم کرده ولی باز مشکل حل نشد
  موقعیت مکانی در منوی تلویزیون فقط قابلیت آن و اف دارد که طبق گفته دوستان که روی اروپا یا امارات ست شود امکانش نیست و همچنین که گفته شده تنظیمات دی ان اس خاموش گردد منویی بابت این مساله پیدا نکردم
  ممنون می شوم اگر بنده را راهنمایی بفرمایید

  1. رضا سعیدی می گوید

   سلام و درود بر شما
   متاسفانه به دلیل تحریم ها و محدودیت های زیادی که گوگل برای آی پی های ایران اعمال می کند مشکلات عدم دسترسی به اینترنت در سیستم عامل اندروید تلویزیون های سونی خیلی مشهود شده و تا برطرف شدن این محدودیت ها متاسفانه باید با این مشکلات دست و پنجه نرم کنیم

 69. Rezamaldar می گوید

  سلام ؛ سونی اندروید ۸۵۰۰ هنگام اتصال از طریق WiFi اصلا سرچ نمیکنه و همون اول پیغام میده ؛ *سیستم با خطا مواجه شده با سونی تماس بگیرید* راه حل چیه؟؟؟؟

  1. ارمان می گوید

   درود برشما
   موقعیت مکانی و تاریخ و ساعت تلویزیون را دقیقا تنظیم نمایید و در تنظیمات اتصالات dns ها را غیر فعال نمایید
   موفق باشید

  2. بیننده می گوید

   سلام. بنده هم این مشکل رو (بعد از به روز کردن سونی به اندروید 8) دارم. لطفاً دقیق راهنمایی بفرمایید. بعید میدونم موقعیت مکانی روی بحث وای فای تاثیر بزاره. اگر قبول نکنه همون اول کار باید ارور بده. در صورتیکه بعد از آپدیت یا بازگشت به تنظمیات کارخانه، یکی دو روز مشکلی تو وصل شده به اینترنت نیست، بعد اون اینجوری میشه.

 70. امیر می گوید

  سلام .تلویزیون من . سونی مدل X85D .اندروید. سال ۲۰۱۶هست .
  می خواستم بدونم برای دو یا سه روز از تلویزیون استفاده نکنم آیا به صورت پاور باشه بهتره یا دوشاخه را از برق بکشم؟؟
  آیا دو تا سه هفته خانه نباشیم چکار کنم؟؟

  1. ارمان می گوید

   درود برشما
   حتما تلویزیون را از برق بکشید بهتر است
   موفق باشید

 71. خسرو می گوید

  سلام خسته نباشید من تلوزیون سونی مدل 85065xگرفتم اما زمانی که به اینترنت وصل میشم میگه متصل بدون اینترنت برای چی؟

  1. ارمان می گوید

   درود برشما
   لطفا موقعیت مکانی ، تاریخ ، ساعت تلویزیون را تنظیم نمایید و تنظیمات DNS را غیر فعال نمایید
   موفق باشید

 72. محمد ابراهیمی می گوید

  سلام خسته نباشید
  من تلویزیون سونی مدل 49X8000G سعی میکنم به نت وصل کنم میزنه به wifi وصل شد وای اینترنت متصل نیست! و یه همین دلیل انگار نمیتونم وارد حساب Google Play بشم چون میزنه در دسترس نیست. لطفا راهنمایی کنید که چیکار کنم . ممنون

  1. ارمان می گوید

   درود برشما
   لطفا موقعیت مکانی تلویزیون-تاریخ و ساعت تلویزیون را دقیق تنظیم نمایید.تنظیمات مربوط به DNS را در داخت تلویزیون غیر فعال نمایید
   موفق باشید

 73. هادی می گوید

  سلام، من تلویزیون kd-x9500g تازه خریدم و موقعی که به شبکه وای فای وصل میشه پیغام میده که به اینترنت وصل نیست ولی یک سایت داخلی رو هم باز می کنه.
  اصلا وارد بخش حساب گوگل هم نمیشه.

  1. رضا سعیدی می گوید

   سلام و درود بر شما
   مطمئن باشید از بابت صحیح وارد کردن ایمیل و پسورد.
   در صورتی که از دو مورد گفته شده و صحیح بودن آنها اطمینان دارید.
   یک بار تلویزیون را خاموش و از برق بکشید . و دوباره روشن کنید سپس اقدام کنید.
   در صورتی که باز هم متصل نشدید اینترنت پیشنهادی استفاده از شبکه‌های همراه اول ایرانسل رایتل و همراه اول با استفاده از گزینه hotspot یا همان اشتراک گذاری اینترنت استفاده کنید و تلویزیون را به اینترنت گوشی تون متصل کنید. و دوباره امتحان کنید
   ما پیروز باشید

 74. علی می گوید

  سلام. ما تلویزیون x8500d رو دارم به وای فای وصل میشه و سایت ها رو میاره ولی سایت هایی مثل فیلمو و نماوا رو فیلم هاشون رو پخش نمیکنه
  و مشکل دیگه اینه که به گوگل پلی وصل نمیشه با ایمیل خودم تنظیمات کارخانه هم کردم و منطقه رو اروپا هم گذاشتم ولی بازم وصل نشد

  1. محمدعلی می گوید

   سلام و درود
   برای فیلیمو و نماوا می تونید به آسونی اپلیکیشن های اونو روی تلویزیون خودتون نصب کنبد؛
   برای مورد دیگه هم موقعیت مکانی تلویزیون خود را روی خاومیانه یا امارات قرار دهید.

 75. پوریا می گوید

  سلام ببخشید من یه مشکل دیگر هم دارم اینکه نه گوگل پلی داره تلویزیون نه کروم چجکری اونارو بیارم مدل تلویزیون هم (kdl_50w660f) هست

  1. ارمان می گوید

   درود برشما
   می توانید از طریق استور تلویزیون دانلود نمایید
   موفق باشید

 76. امید می گوید

  سلام من x 9500 g خریده ام ، فقط دو تا مشکل دارم و اون اینکه وقتی میخام گوشی رو به تلویزیون وصل کنم از طریق cast , وصل نمیشه ارور میده و دوم اینکه چرا google play برنامه هاش کمه و مثل گوگل پلی گوشی کامل نیست؟

  1. ارمان می گوید

   درود برشما
   به زودی کلیپی در مورد متصل کردن موبایل به تلویزیون سونی گذاشته خواهد شد اما برای سوال دوم باید گفت چون تعداد نرم افزار های مخصوص تلویزیون کمتر هستند
   موفق باشید

 77. رضا بحرودی می گوید

  سلام تلوزیون من مدل kd-55x8505c
  با هر ایمیل آدرسی که میخوام وارد گوگل پلی بشم ایراد پسوورد میگیره لطفا راهنماییم کنید

  1. ارمان می گوید

   درود برشما
   موقعیت مکانی تلویزیون را به کشور دیگری تغییر دهید
   موفق باشید

 78. پوریا می گوید

  سلام ببخشید من تازه تلویزیون سونی مدل (KDL_50W660F) نسخه 2020 رو گرفتم به اینترنت هم متصل شده از کجا میتونم مرورگر کروم رو راه اندازی کنم؟

  1. ارمان می گوید

   درود برشما
   در استور تلویزیون کروم را دانلود نمایید و یا از مرورگر خود تلویزیون استفاده نمایید بهتر است
   موفق باشید

 79. عباسی می گوید

  سلام تلویزیون سونی 4k x83c دارم تا دیروز وصل اینترنت میشد و نماوا می دیدیم و با گوشی میتونستیم از قابلیت اشتراک فیلم استفاده کنیم و صفحه و محتویات گوشی روی تلویزیون نمایش داده می شد از دیروز نه مودم رو میشناسه و نه تو گوشی پیدا میشه . لطفا راهنمایی بفرمایین ممنونم

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   تلویزیون خود را بروزرسانی نمایید
   موفق باشید

 80. سعید می گوید

  سلام
  سونی ۸۰۰۰ خریدم ، ولی برنامه گوگل توش باز نمیشه

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   در تنظیمات تلویزیون قسمت امنیت یا privcy تاییدیه های لازم رو بدین
   موفق باشید

 81. زهرا می گوید

  سلام ، تلویزیون ما sony 65×7000 هست ، قابلیت اتصال به اینترنت رو داره ؟ مثلا وارد سایت هایی مثل نماوا و … بشیم؟

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   خیر این قابلیت را ندارند
   موفق باشید

 82. شاهین می گوید

  سلام .تلویزیون من مدل KDK-46EX650 هستش و به مودم وصل میشه وقتی میخام به اینترنت وصل بشم میگه محتویات اینترنت را به روز دسانی کنید وقتی میخام بروز کنم میگه ترکیب بندی در حین اتصال ناموفق بود و با نمایندگی سونی تماس بگیرید و کد ۲۲۰۰ میده . باید چیکار کنم ممنون میشم راهنمائی کنید در ضمن نمایندگی هم کلا جواب نمیده.

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   لطفا به لینک زیر مراجعه نمایید البته باید در گوگل ترنسلیت به فارسی ترجمه نمایید:
   https://www.sony-asia.com/electronics/support/articles/00013757موفق باشید

  2. محسن ازمون می گوید

   سلام خسته نباشيد
   تلويزيون x7000g خريدم ولي هيچ مرورگري روش نيست
   و نميتونم حساب كاربري توش بزنم اصلا انگار تلويزون سادس

   1. ارمان نویدی می گوید

    درود برشما
    این مدل مرورگر سایت ندارد
    موفق باشید

 83. ارمان می گوید

  سلام و خسته نباشيد تلوزيون من مدل kd-55w650d هست من به مودم وصل ميشم كانكت ميزنه ولي توي اپش مرورگر نداره كه باهاش برم تو اينترنت چيكار كنم مرورگرش بياد يا از كجا دانلودش كنم بياد ؟

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام وقت بخیر. این تلویزیون سیستم عامل اندروید ندارد و ویژگی های هوشمند خاصی نداره و کار کردن با سیستم عامل لینوکس سخته .

 84. محمد می گوید

  سلام مدل تلوزیون من KD-55X8505C است وقتی میخوام حساب گوگل رو روش فعال کنم هی میزنه یوزر و پسوورد با هم همخونی نداره،با یه جیمیل دیگه هم امتحان کردم فایده‌ای نداشت،در ضمن قبلا روش حساب گوگل فعال کرده بودم و از گوگل پلی برنامه دانلود کرده بودم اما یه روز تلوزیون اتفاقی برده بودم روی بازنشانی کارخانه که همه چی پرید و دیگه هر کاری میکنم گوگل پلی من فعال نمیشه لطفا راهنماییم کنید

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   لطفا هم زبان تلویزیون انگلیسی باشه و هم موقعیت مکانی را به اروپا تغییر دهید.
   موفق باشید

 85. رضایی می گوید

  سلام تلوزیون من حساب کاربری گوگل را قبول نمیکنه وجدید هم درست کردم بازم قبول نمیکنه ومیگه پسورد همخوانی نداره

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   به تنظیمات تلویزیون بروید و موقعیت مکانی تلویزیون را به امارات و یا اروپا تغییر دهید.
   موفق باشید

 86. سهيلا می گوید

  سلام
  من ميخوام از طريق گوگل پلي لوگين بشم. ولي هركاري ميكنم وارد حسابم نميشه. يوزر و پسورد را درست ميزنم ولي وارد نميشه ميگه يوزر و پسورد مطابقت نداره دوباره امتحان كنيد. در صورتيكه يوزر و پس درست است و من با گوشي وصل ميشم.
  تلويزيون سوني

  1. ارمان نویدی می گوید

   درود برشما
   یک بار با یک ایمیل دیگر حساب کاربری دست نمایید اما امکان دارد با ریست کردن تلویزیون وبرگرداندن به حالت کارخانه مشکل حل بشه
   موفق باشید

 87. محسم خیلی ناز کمک دارم می گوید

  سلام وقت بخیر.مدل تلویزیون ما kd-8500e هست
  به اینترنت وصل میشه.تو گوگل پلی هم رفتم همه چی اوکیه.ولی برنامه های ایرانی اصلا نمیاد
  مثلا انتن نمیاد
  از سایت بازار رفتم نصبش کنم میگه شما نمیتونی این فایلو نصب کنی
  رو برنامه های دیگه ش زدم.یه کد QR میده میگه اسکن کن.لطفا راهنماییم کنید .مرسی

  1. رضا سعیدی می گوید

   سلاو وقت بخیربرنامه es file رو نصب کنید و از گوشی موبایلتون برنامه رو منتقل کنید و نصب کنید.

 88. Akbar_ez می گوید

  بله opera هست ولی سونی زحمت کشیده حذف کرده. توی سری های جدید داره کلا آپشن هاش رو حذف میکنه.

 89. Akbar_ez می گوید

  سلام تلویزیون سونی مدل w660f مرورگر نداره؟؟ پس چجوری از نت استفاده کنیم؟؟
  دیروز خریدم پشیمانم از خریدش

  1. رضا سعیدی می گوید

   سلام وقت بخیر. مروگر سیستم عامل لینوکس opera است. بررسی کنید باید موجود باشه.

 90. مادر می گوید

  تلویزیون سونی w800b
  50 اینچ اسمارت سه بعدی
  به مودم وصل میشه ولی مرور گر رو پیدا نمیکنیم .
  چکار کنیم

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام وقت بخیر . متاسفانه این تلویزیون از لحاظ ویژگی های هوشمند خوب عمل نمی کند و خیلی کند است . اما خیلی عجیبه که شما می فرمایید مرورگر رو پیدا نمی کنید . مرورگر این تلویزیون اینترنت براوزر نام داره که رنگ ان ابی است . به لینک پایین مراجعه کنید که ویژگی های هوشمند این تلویزیون را معرفی می کند https://www.youtube.com/watch?v=tKpFOJjnJM4&feature=youtu.be . اگر باز هم پیدا نکردید تلویزیون رو ریست کنید .

  2. Azin می گوید

   سلام تلويزيون من مدل 47804 A هست به واي فاي وصل ميشم اما زماني كه قصد ورود به اينتر نت دارم مروگر opra نشان داده و خطاي 704 رو نشون ميده . مشكل چيه و چطور ميتونم رفعش كنم؟
   ممنون

   1. ارمان نویدی می گوید

    درود برشما
    پراکسی های واردشده و فیلترشکن ها راغیرفعال نمایید.
    موفق باشید

 91. رضا می گوید

  با سلام من tv sony 55x7000f خریدم اما متاسفانه با اینکه در اینترنت خوندم جز مشخصات آن مرورگر opera برای اینترنت میباشد اما نتونستم آن را پیدا کنم. با توجه به سیستم عامل linux که برای آن در نظر گرفته اند راهنمایی کنید به چه روشی مرورگر را نصب کنم. ممنون

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام دوست گرامی . از ما خریدید این تلویزیون رو ؟
   در واقع این تلویزیون هوشمند نیست و کارهایی که با تلویزیون های هوشمند با سیستم عامل اندروید میشه انجام داد با این تلویزیون امکانش نیست .

 92. ناشناس می گوید

  با سلام
  تلویزیون من سونی x7000f میباشد اما متاسفانه مرورگر برای آن پیدا نکردم. در مشخصات آن به مرورگر opera اشاره شده. حتی برنامه اپرا هم برای سیستم عامل linux دانلود کردم اما باز هم روی tv نصب کنم. لطفا راهنمایی بفرمایید. ممنون

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام و درود . این تلویزیون در واقع از مدل های پایین ال جی است و چونکه سیستم عامل اندروید نداره امکانات هوشمند هم نداره و نمیشه کار خاصی با اون انجام داد . اما در سایت اصلی هم نوشته که مرورگر داره . اگر برای شما مرورگر نداره و میتونید نصب کنید خوبه . اما اگر نشد نصب کنید نمیشه کاری کرد.

 93. Mina می گوید

  توزیون من هم اصلا اینترنت را قبول نمیکند رمز را سیو کرده اما قبول نمیکند و نه نوشته یی می اید که اشتباه است فقط همش مینویسه دوباره امتحان کنید

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام . تلویزیون رو کامل از برق بکشید و دوباره امتحان کنید و از اینترنت و سرعت ان اطمینان حاصل کنید .

 94. حسین می گوید

  من دکمه خاموش روشن ۵ثانیه نگه داشتم رفته رو حالت استندبای نمیدونم چجوری از این حالت در میاد مدل x8000e ممنون میشم کمکم کنید

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام . تلویزیون رو کامل از برق بکشید و دوباره وصل کنید ببینید درست میشه .

 95. آرش. ب می گوید

  سلام من تلویزیون سونی مدل x7000fگرفتم با یه شیک سونی مدل v42d الان هرکاری میکنم که قداری تصویر تلویزیون از شیک پخش بشه نمیشه نه با کابل HDMIو نه از طریق av یا همون دو فیش. لطفا راهنمایی کنید ممنون

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام. سوال شما کمی پیچیده است تصویر نمی‌تواند در شیک پخش شود و اگه منظور شما انتقال تصاویر از شیک به تلویزیون هست این امکان وجود ندارد…

  2. ناشناس می گوید

   سلام مدل سوني ما 9500g ميباشد من به وآي فأي متصل شدم ولي در گزينه حساب google از من يك إيميل ميخواد إيميل رو ميدم ولي قبول نميكنه

   1. سانیا زارعی می گوید

    سلام وقت بخیر . یک ایمیل دیگر را امتحان کنید .

 96. مريم كشفى می گوید

  چطور مى توانم از يك هدفون بلوتوث دار براى شنيدن صداى تلويزيون استفاده كنم

 97. مريم كشفى می گوید

  چطور مى توانم يك هدفين را از طريق بلوتوث به تلويزيون وصل كنم و صدا را بشنوم

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام دوست عزیز . برای اتصال هدفون بلوتوث به تلویزیون ، مطلب پایین رو مطالعه بفرمایید
   https://www.salambaba.blog/23765/

   1. Sadegh می گوید

    با سلام تلویزیون من مدل kd_x7000de میباشد به با مودم به صورت وایرلس وصل شده می خواستم برابر رو بیارم و وصل به شبکه تماما بشم ممنون اگه راهنمایی کنید

    1. سانیا زارعی می گوید

     سلام و درود . این تلویزیون از مدل های پایین سونی است و ویژگی های هوشمند خاصی ندارد .من سوال شما رو متوجه نشدم لطفا واضح تر بفرمایید .

 98. محمد می گوید

  سلام تلوزیون من سونی هست و هر کار میکنم به نت وصل نمیشه همش خطای ۴۸ میده لطفا با من تماس بگیرید و کمکم کنین

  1. سانیا زارعی می گوید

   سلام . مراحل زیر را برای حل مشکلتون دنبال منید

   علامت اتصال اینترنت را انتخاب کنید.
   کلید HOME را بفشارید، و سپسHelp را انتخاب کنید.
   علامت Customer Support – Internet Connectivity را انتخاب کنید.
   اگر هرگونه شکستی در نتایج عیب یابی مشاهده کردید

   لطفا اتصال شبکه را بررسی نمایید.
   برای جزئیات بیشتر در مورد فرایند اصلاح، به زیر مراجعه فرمایید.
   اگر تمام نتایج عیب یابی درست بود

   تاییدیه ها را به ترتیب زیر انجام دهید.

   خاموش کردن تلویزیون و کشیدن دوشاخه از پریز و اتصال دوباره آن پس از 2 دقیقه و روشن کردن دستگاه. بررسی کنید آیا مشکل حل شده است.
   خاموش کردن روتر و کشیدن آن از برق و اتصال دوباره و روشن کردن آن. بررسی کنید آیا مشکل حل شده است.
   چند بار Refresh Internet Content را امتحان کنید.
   اگر Refresh Internet Content می تواند اجرا شود، بررسی نمایید ببینید آیا پیغام خطای نمایش داده شده فقط برای یک برنامه ظاهر می شود یا برنامه های دیگر هم همین مشکل را دارا هستند.
   اگر مشکل حل نشد بررسی کنید ببینید آیا در زمان دیگری هم اگر این کار را انجام دهید باز هم مشکل پا برجا هست یا خیر.
   تلویزیون براویا را به آخرین نسخه به روز رسانی کنید.

   1. رضا می گوید

    سلام تی وی سونی می نویسد شبکه وصل است ولی به اینترنت متصل نیست.وای فای پیدا میکنه وصل میشه می نویسد متصل اینترنت ندارد

    1. سانیا زارعی می گوید

     سلام وقت بخیر . یک بار تلویزیون مودم را ریست کنید ببینید چی میشه .

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.