ارتفاع استاندارد تلویزیون از سطح زمین

ارتفاع استاندارد تلویزیون از سطح زمین

ارتفاع استاندارد تلویزیون از سطح زمین

ارتفاع استاندارد تلویزیون از سطح زمین : در این مطلب که در فروردین99 نوشته و اپدیت شده است قصد داریم به بحث ارتفاع استاندارد تلویزیون بپردازیم . امروزه تلویزیون یکی از ملزومات هر خانه ای است. و بخصوی در اتاق نشیمن نقش اصلی را دارد و باید در جای مناسبی قرار گیرد که ما بیشتر این مورد را بررسی می کنیم . تلویزیون های LED امروز که صفحه نمایش های نازک دارند و جای تلویزیون های قدیمی را گرفته اند، در بیشتر مواقع به دیوار نصب می شوند و اینکه در چه ارتفاعی نصب شوند یکی از مسائل مهم نصب درست تلویزیون است.

شما باید تلویزیون خود را در ارتفاع مناسب قرار دهید

ارتفاع استاندارد تلویزیون از سطح زمین

راحتی در هنگام تماشا کردن تلویزیون یک عامل مهم در پیدا کردن ارتفاع مناسب تلویزیون است ، چرا که ما زمان زیادی را صرف تماشای برنامه های مورد علاقه مان می کنیم . خیلی وقت ها در تئاتر یا سینما صندلی جلو یا صندلی های پشتی را انتخاب می کنید تا زاویه دید مناسبی نسبت یه صفحه نمایش داشته باشید و هنگام تماشای برنامه احساس ناراحتی نکنید و اذیت نشوید زیرا اگر صفحه نمایش در ارتفاع خیلی کم یا خیلی زیاد نسبت به زاویه دید شما باشد موجب گردن درد می شود و از تماشای برنامه لذت نخواهید برد و در مورد تلویزیون ها هم این مساله صدق می کند. پس برای دانستن ارتفاع مناسب تلویزیون با ما همرا ه باشید.

بهترین ارتفاع برای تلویزیون چقدر است؟

ارتفاع استاندارد تلویزیون از سطح زمین

متاسفانه یک اندازه ثابت برای ارتفاع تلویزیون وجود ندارد که برای همه مناسب باشد و بهترین ارتفاع تلویزیون تا حدی می تواند ذهنی باشد و پاسخ ان زیاد اسان نیست اما بیشتر متخصصان ویدیو بر این باور هستند که مرکز صفحه نمایش تلویزیون باید هم سطح با ارتفاع چشمان بیننده در حالت نشسته روی مبل باشد. بنابراین ارتفاع مبل را اندازه بگیرید و سپس روی مبل نشسته و فاصله از کف زمین تا چشم هایتان را به طور دقیق اندازه بگیرد. البته باید یک ارتفاع میانگین از همه افرادی که قرار است داخل اتاق نشیمن بنشینند و تلویزیون نگاه کنند تعیین کنید و به عبارت دیگر ارتفاع استاندارد برای نصب هر تلویزیونی فارغ از اندازه گیری ها، یک متر بالاتر از سطح مبل راحتی است.

چه مقدار برای بالا بردن تلویزیون کافی است؟

ارتفاع استاندارد تلویزیون از سطح زمین

مردم اغلب دوست دارند تلویزیون را در ارتفاع بالا نصب کنند تا حالت هنری داشته باشد و با چیدمان هنری اتاق بهتر ترکیب شود که به ان ارتفاع هنری هم می گویند، این ارتفاع واقعا زیبا است اما برای تماشای تلویزیون در حالت ایستاده ایده ال است نه زمانی که روی کاناپه نشسته اید .

بنابراین عواملی که هنگام انتخاب ارتفاع تلویزیون خود باید در نظر بگیرید اول ارتفاع متوسط بیننده و دوم اندازه تلویزیون است و تا حدی فاصله شما تا تلویزیون هم تاثیر دارد برای این کار می توانید تلویزیون خود را اندازه بگیرید در باره ارتفاع بیننده هم باید بگوییم که به طور متوسط ارتفاع یک نفر که رو ی کاناپه نشسته باشد 105 سانتی متر از سطح زمین است . پس متر را بردارید و ۱۰۵ سانتیمتر بالا بروید. اینجا محلی است که باید درست وسط ارتفاع تلویزیون قرار بگیرد .ارتفاع خیلی از کاناپه‌ های خانه هم حدود ۴۵ تا ۵۰ سانتی‌ متر است و خط دید یک ادم بزرگ‌ سال حدود ۶۰ سانتی‌ متر بالاتر از نشیمن است.

  یعنی خط دید بیننده معمولی ۱۰۵ سانتی‌ متر از زمین است. حالا برای یک تلویزیون ۶۰ اینچی که ارتفاع ان معمولا ۸۰ سانتی‌ متر است، وسط ارتفاع میشود ۴۰ سانتی متر. با این اوصاف باید لبه پایینی تلویزیون از زمین حدود ۶۵ سانتیمتر فاصله داشته باشد. این روش محاسبه برای باقی مانیتورها هم همین‌ طور است و فرقی ندارد اما اگر فاصله شما تا تلویزیون زیاد باشد باید تلویزیون را کمی در ارتفاع بالاتر قرارا دهید.

ملاحظات در هنگام نصب تلویزیون

  • اگر تلویزیون را به دیوار نصب می کنید حتما از براکت های متحرک استفاده کنید چونکه هم ارتفاع و هم زاویه تلویزیون را به راحتی می توانید تغییر دهید و اگر احساس کردید مناسب نیست به راحتی می توانید ان را تغییر دهید .
  • بهتر است تلویزیون را در ارتفاع زیاد نصب نکنید.
  • تلویزیون را بالای شومینه نصب نکنید .

ارتفاع استاندارد تلویزیون از سطح زمین : شما این مطلب را از سایت سلام بااب مطالعه کردید .

منبع : inchcalculator.com

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

حتما ببینید

مقایسه ماشین ظرفشویی ال جی 425 با 512

مقایسه ماشین ظرفشویی ال جی 425 با 512

برند ال جی شرکت ال‌جی برند شناخته شده‌ و باسابقه‌ی کره‌ای و پیشرو در زمینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *